Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93701) sz.zs. válasza Lefty (#93696) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ahogy előttem is írták már, értékelhető szimpla szerintem csak LM klón+41 mm tamper+segéd használatával készíthető. Esetleg próbáld meg a GC gyári szimpla szűrőjét 11-12g kávéval.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93702) JózsefK válasza Lefty (#93688) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Tévedtem, van nekik
https://expolygon.hu/webshop/ims-szurok/1460105-i-m-s-1-cs-szuro-6-9-gr-h24-5-ga

Én ilyet használok, tökéletesen elégedett vagyok vele.
Kávétól függően, világosabb pörkölés 10-12 g sötét pörkölés 9-10 g

Ha jól emlékszem, sokan La marzocco szűrőt használnak, de erről a többiek biztos többet tudnak mondani, és azért várd meg míg valaki megerősíti használhatóságát.

[ Szerkesztve ]

(#93703) stereofan válasza SoundON (#93695) üzenetére


stereofan
tag

Veszprémben van még egy hely: Big Caffe House, itt klasszik vonal is van: a ház kavéja 80/20-as ha jól tudom, emellett mindig van egy vendég kávé is: az 100%-os.
de ez egy reggeliző hely: korán nyitnak, emiatt korábban is zárnak, Vasárnap szünnap.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#93704) bl4ze válasza sz.zs. (#93701) üzenetére


bl4ze
veterán

+1

.:. bl4ze .:.

(#93705) Lefty válasza JózsefK (#93702) üzenetére


Lefty
addikt

Koszi, majd ranezek az LM-re is.

Ehhez, amit linkeltel IMS hany mm-es tamper passzol?

(#93706) zolnagy válasza Warloo93 (#93699) üzenetére


zolnagy
őstag

Én biztos nem hagynám így. Főleg a bojler belsejében. Egyrészt félnék az ólomtartalomtól, másrészt az ólmozott cin alacsonyabb hőmérsékleten olvad. Mivel forrasztottad?

(#93707) Warloo93 válasza zolnagy (#93706) üzenetére


Warloo93
tag

Gázégövel, és sn60pb40 forraszanyag.

(#93708) PetAd válasza Warloo93 (#93699) üzenetére


PetAd
tag

Szia,

Ne használd így, ólommentes forraszanyaggal se.

(#93709) Warloo93 válasza PetAd (#93708) üzenetére


Warloo93
tag

Szia.
Ezt kifejthetnéd bövebben is.
Köszönöm

(#93710) JózsefK válasza Lefty (#93705) üzenetére


JózsefK
csendes tag

58,5mm

(#93711) JózsefK válasza sz.zs. (#93701) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Szűkítőkosarat honnan lehet szerezni? Úgy meg nem próbáltam 41mm es tamperrel. Tampert vennék Ádámtól.

(#93712) sz.zs. válasza JózsefK (#93711) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Lehet, hogy van neki tampersegéd is.
Én Fragola félét használok [link]

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93713) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Eladó a Mazzer Mini E készülékem!
Szép állapot, Fragola által bevizsgálva és hibátlannak minősítve ( 1 század mm alatt van mérőóra szerint ), új SJ 33M eredeti késekkel. Garatszűkítő esztergálása folyamatban van hozzá, ezzel együtt az ára 135e Ft.
Babtartálya megvan.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93714) Lefty válasza JózsefK (#93710) üzenetére


Lefty
addikt

Na az jo hir, mert akkor nem kell uj tamper. Eloszor kiprobalom ezt a szurot, mielott elkezdenek a 41mm-es tortenettel babralni. Koszi a segitseget!

(#93715) Ludovicus


Ludovicus
aktív tag

Ha mégis a szimpla LM szűrőnél kötsz ki (amit saját tapasztalat alapján erősen ajánlok), akkor innen tudsz hozzá nyomtatni tampersegédet.

(#93716) Lefty válasza Ludovicus (#93715) üzenetére


Lefty
addikt

Köszönöm!

(#93717) tudosbagoly


tudosbagoly
csendes tag

Kedves Mindenki,

Eladó kávépörkölő gépet keresek, légyszi írjatok privátban ha van valakinek ilyesmi.
köszi

(#93718) JózsefK válasza sz.zs. (#93712) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Köszi! Gondolom bármelyik szűrővel tökéletesen funkcionál ami ilyen kialakítású. Kérdésem az lenne, mit befolyásol igazából a szűkítő és a “kis helyre” tömörített kávé?
Kevesebb kell belőle, ideálisabb kivonatok készülhetnek így?
Én simán használom a szűrőm, és az igazat megvallva mindig elég jókat sikerül készítenem vele, ha már egyszer eltaláltam a mennyiséget a finomságot, és a hőfokot.
Elnézést ha bugyuta kérdést tettem fel...

(#93719) soldier2 válasza JózsefK (#93718) üzenetére


soldier2
őstag

Egyenletesebb kioldódást kapsz,mellékízek (savanyú, keserű stb) nélkül. Ennek oka, hogy a pogácsád ugyanolyan hengeres alakú mint az 58mm-es kosarak esetén. Ugyanezért csatornásodásra is kevésbé hajlamos ez a megoldás. Az ims-t innen többen próbálták, volt egy időszak amikor az újdonság miatt egy fellángolás is volt, aztán szép lassan mindenki eladta.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#93720) general


general
addikt

Üdvözlet!

Lelit Annába való felső szűrőt pontosan milyet és honnan lehet rendelni? A gyárit szeretném lecserélni. Tudnátok segíteni?
Köszönöm! :)

(#93721) JózsefK válasza soldier2 (#93719) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Nagyon köszönöm!
Én vagy 1,5 - 2 éve használom az IMS-t és meg vagyok a elégedve a szűrővel de lehet, h kipróbálnám ezt a megoldást is. Gondolom az IMS szűrővel is ki lehet próbálni a szűkítős dolgot.
Egyébként a múltkor rendelni akartam sok más egyéb mellett LM szűrőt, mert a tisztítószer és egyebek mellé a pár száz forintos szűrő nem oszt-szoroz. Valami egyeztetés végett felhívott az eladó és mondtam neki, h GC-hez lesz az LM szűrő. Azt mondta, h szorulni fog, nehezen megy majd fel a kar, így nem vettem meg. :-S

(#93722) konzumpro válasza JózsefK (#93721) üzenetére


konzumpro
senior tag

Van egy ilyen oldala is a dolognak: https://web.archive.org/web/20190615163356/http://www.coffeecuppers.com/Espresso.htm

"The dose by extraction data shows that the amount of extraction in normal shots varies almost entirely by puck height, and very little by time or volume."

Ha jól megnézed, elég magas is ez a kosár, a szimpla kosarakhoz viszonyítva, főleg tampersegéddel megtömve.

(#93723) #64275200


#64275200
törölt tag

Valószínű, hogy én is megkaptam a fertőzést aminek a neve Flair? Mert mostanában állandóan ilyen jellegű cikkekbe botlok bele mint ez is [link] amelyik a fejhőmérséklet változását is taglalja.
Lehet, hogy nekem is ki kell próbálni egy ilyen masinát? :)

(#93724) Lefty


Lefty
addikt

Egyébként ez a 41 mm-es LM szűrő van mondjuk expolygonnál? Mert én nem látom.

szerk.: [link] Ez esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#93725) JózsefK válasza konzumpro (#93722) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Basszus.... sírba visztek! :D
Még 1 kávés “izé” ami felé elindult a vezérhangya és amit ki szeretnék próbálni. :O :W

Nagyon köszönöm a segítséged!

(#93726) konzumpro válasza #64275200 (#93723) üzenetére


konzumpro
senior tag

Ne is mondd....

(#93727) stereofan válasza general (#93720) üzenetére


stereofan
tag

szia,
innen is lehet rendelni ims felsőszűrőt,
ez passzol az annára meg a nagyobb típusokra is.

minőségi kavéscsészék: https://bit.ly/2zlhnDo

(#93729) bbuffy


bbuffy
senior tag

Face barista piacon van fent egy F64E 150 ert, ha vki ilyet kutatna.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93730) JózsefK válasza Peti...(16v) (#93728) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Ez a gyári alapszűrő?

(#93731) general válasza stereofan (#93727) üzenetére


general
addikt

na szuper, erre tippeltem, de nem tudtam a méretet, egyebet. köszi! :R

mondjuk van ott pozitív és negatív kritika is a szűrőről, neked is ilyen van esetleg? vagy más, aki használta ezt az Annán, van-e tapasztalata?

[ Szerkesztve ]

(#93732) sz.zs. válasza Lefty (#93724) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az is az, csak felesleges az eredetiot venni. Ez az: [link]

Peti...(16v):valóban jó Gaggiához, csak most itt a 41-es tamperrel használatos LM szűrőről van szó :)
JózsefK: én a fent linkelt LM-t használok, egyszer volt nálam kölcsön IMS, hát abba alig fért kávé, ehhez képest. Mármint a 41 mm-es részről beszélek, az sokkal kisebb az IMS-nél.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93733) JózsefK válasza sz.zs. (#93732) üzenetére


JózsefK
csendes tag

A gyári GC szimpla jó lehet?
Mi igaz abból amit a boltos mondott, h kicsit szorul a kar mikor felteszem?

(#93734) RetepNyaraB válasza JózsefK (#93733) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

Magasabb az LM pereme, mint a gyári, vagy IMS. Ezért nem tudod "túlhúzni" a kart, hanem kb. középállásban vége van (feléd mutat a nyél pont). Ettől még tömít rendesen és nem hinném, hogy ártasz vele bárminek, csak érezni kell hol a vége.
Az LM klón azért jó, mert magas az oldalfala s amint a feljebbi cikkből is kiderül, a pogácsa magassága kritikus fontossággal bír a kioldódás szempontjából. Akár 10 grammos Fujiamát is építhetsz szűkítővel és bár magasan kilóg a lukból felfele, mégis egyben marad főzés közben. Fene érti a fizikai részét.
Én bohóckodtam szűkítő nélkül; meg lehet oldani, csak hosszú távon macerás. Tampert is gyártottam egy bazi nagy parafadugóból, bevonva ezüstfóliával. Maroktamper :DD
Aztán megvettem a Tadammot, szűkítőstül. De azzal a 7 grammot elfelejtheted, mert 42,3mm és nem megy elég mélyre a kosárban. Kb 8,5g, vagy felette már oké.

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#93735) JózsefK válasza RetepNyaraB (#93734) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Köszi, így már tiszta.

Mondjuk kiváncsi leszek hogy marad egyben :Y
Ádám cuccai nagyon jók, van sima és maroktamperem is, meg 1 disztibutor :U

[ Szerkesztve ]

(#93736) Peti...(16v) válasza sz.zs. (#93732) üzenetére


Peti...(16v)
tag

Én is arra gondoltam, csak rosszat linkeltem be :B
Ha jár erre admin, kérem törölje a hsz-emet, nehogy vki rosszat vegyen miattam! Kösz!

(#93737) Nutra válasza general (#93731) üzenetére


Nutra
tag

Nekem ilyen van és OK. Kezdőként ízkülönbségről vagy szebb terítési képről nem nyilatkoznék, én nem tartok még ott ;-)
Mindenesetre az utána beszerzett nyitott szűrőkarral aránylag szép lefolyást produkáltam elsőre (konyha összefröcskölése nélkül :-) Bár nem tudom, hogy van-e köze hozzá...

(#93738) Lefty válasza sz.zs. (#93732) üzenetére


Lefty
addikt

Ok, köszi!

(#93739) general válasza Nutra (#93737) üzenetére


general
addikt

Köszi! :) Én is kezdő vagyok, de a felső szűrőt egyébként is cserélni kéne lassan, nagyon szűkülnek a lyukak, pedig szoktam tisztítani, még tűvel is átszurkálom néha. :D (Hasznaltan vettem az Annát)
Néztem a naked kart én is, később lehet beszerzek majd egyet, már csak a kátbány miatt is. :) Ahhoz jár szűrő is, vagy csak a kar?

(#93740) bl4ze válasza JózsefK (#93733) üzenetére


bl4ze
veterán

gyári GC szimpla sosem hoz olyan jó eredményt mint egy szimpla LM 41-es tamperrel.
Tény.
Még közelébe sem ér, sajnos.
Nem tudom merre vagy helyileg, de én ingyen adok neked egy szimpla LM-et ha akarod, csak ne kínlódj más szimpla szűrővel, főleg ne gyárival :) Ha kell, PM !

.:. bl4ze .:.

(#93741) sz.zs. válasza general (#93739) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ha a lukak szűkülnek és szurkálni kell, akkor ott valami nem stimmel. Szoktad kávézsír oldóba áztatni?

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93742) general válasza sz.zs. (#93741) üzenetére


general
addikt

igen, persze, havonta a karbantartáskor. pár napja volt legutóbb, de sajnos látom, hogy szűkülnek, nem oldotta fel teljesen, pedig kb fél órát áztattam. én sem örülök. :U

:DDD az előző #93739-es hsz-ben *látvány, nem kátbány...

[ Szerkesztve ]

(#93743) Lefty válasza bl4ze (#93740) üzenetére


Lefty
addikt

Tamperseged nelkul eselytelen a jo eredmeny?

(#93744) kzoltann válasza Lefty (#93743) üzenetére


kzoltann
aktív tag

LM/LM klón esetén nem létfontosságú a tampersegéd, simán lehet jo eredményt elérni egy sima 41-s tamperrel.
IMS szuronel szerintem kell a tampersegéd.
Lehet csak a skill teljes hianya a reszemrol, de LM klón esetében konzisztensebb volt az eredmény.

Képeken balra IMS, jobbra LM klón (a lyukak kialakitasan latszik melyik az IMS, de mondjuk 1000ft vs 5000ft)
[kép] [kép]

[ Szerkesztve ]

(#93745) JózsefK válasza bl4ze (#93740) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Nagyon köszönöm!
Már feldolgoztam eme brutális traumát, úgyhogy rendeltem egyet ;)

[ Szerkesztve ]

(#93746) JózsefK válasza general (#93742) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Lehet teljesen agyalágyult vagyok, vagy csak álmodtam de itt vagy a neten valahol láttam, hogy talán van rá megoldás ha már nincs veszíteni valód, valami hevítéses megoldással.

(#93747) JózsefK válasza general (#93742) üzenetére


JózsefK
csendes tag

Megvan!
Nem tudom mennyi a létjogosultsága....

https://olaszpresszo.hu/felso-szuro-hardcore-tisztitas/#comment-950

(#93748) sz.zs. válasza general (#93742) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Hát nem tudom milyen szennyeződés lehet amit a kávézsíroldó nem old fel?! Próbáld meg féktisztítóval.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93749) bl4ze válasza Lefty (#93743) üzenetére


bl4ze
veterán

Nem, én évekig nem használtam. Gyakorlat kell, és nagyon jó eredményt kapsz segéd nélkül is.

.:. bl4ze .:.

(#93750) imarton


imarton
újonc

Sziasztok!
Új fio f64 evo kést tapasztalat szerint be kell járatni, vagy már eleve bejáratva érkezik? Egyáltalán szokott valaki normál használat helyett bejáratással kezdeni új kés esetén?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.