Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93902) mgy válasza gyuri860213 (#93898) üzenetére


mgy
senior tag

"orpan espresso Pharos klón"
Ez milyen féle állat vajon? :)

(#93903) Bazsee71 válasza Silent77 (#93901) üzenetére


Bazsee71
őstag

FilterClub Slack-ről:

[ Módosította: Parci ]

(#93904) gyuri860213 válasza mgy (#93902) üzenetére


gyuri860213
tag

home made :) biztos vagyok benne hogy a Pharos mögött komolyabb mérnöki munka áll, pl a fokozatok állítása, vagy a "kések". ez rozsdamentes anyagból, persely +2 csapágy, és egy 16fokozatban állítható kerékből áll. 0.5 mm a menetemelkedés, azt osztja 16 részre, így állítható a kúpos rész tengelyhossza.

(#93905) hogyaza válasza gyuri860213 (#93898) üzenetére


hogyaza
csendes tag

"az őrlemény minőségében előrelépés lehet-e ha lecserélem a fenti 4 gép valamelyikére!?"

Mivel maszek gyártmányú az őrlőd,és azt sem tudja senki rajtad kívül hogy milyen kés és milyen minőségű munkával készült,így a jóég sem tudja hogy előre lépés lenne-e.Én személy szerint nagyon bírom ha valaki magának mókol dolgokat. :R
Bízzunk benne hogy megfelelő minőségben készült,akkor kb ugyanaz lenne.Miért nem csináltad már akkor valami betyárosabb késsel?
Fotót dobhatnál...

(#93906) Parci válasza Bazsee71 (#93903) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

na, ez frankó, akkor nem túl forró vízzel fogom nyomni. köszi!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93907) mgy válasza Bazsee71 (#93903) üzenetére


mgy
senior tag

Bazsee,
ú, ez de jó ábra, főleg vérnyomós kávézóknak!

Gyuri.
nem hangzik ez rosszul! Milyen kés van benne?

(#93908) gyuri860213 válasza mgy (#93907) üzenetére


gyuri860213
tag

Expolygontol, 38as "kommersz" . Ha nagyobbat szeretnek nem ferne el a daralo "hazban" plusz ujra kelleme esztergalmi a kozepso reszt ahol rogzitve van a gyurus resz.
38-as kesbol van minosegibb?
Bar szerintem amig a gyuru es a kupos resz a nullpontnal tokeletesen illeszkedik es nincs csorba, hezag stb akkor az ott kihullo orlemeny is konzisztens lesz ha a tengely nem kotyos es kozpontositva van.

Az irodai Graef daralot elhozom es kiprobalom a GC vel. Odabent egy saeco pumpas gep van amibol a nyomasfokozot kivettem, azzal ihatot produkal. Ha nem lesz nagy kulonbseg itthon a Graef vs. Kezi daralo kozott akkor lehet nem erdemes beruhazni egyikre sem.

Mas kerdes: 2014 es Imat Lux mennyit erhet? Elvileg hibaja nincs. A kes allapotarol nem lehet tudni semmit.

[ Szerkesztve ]

(#93909) gyuri860213 válasza hogyaza (#93905) üzenetére


gyuri860213
tag

A praktikum volt a fő szempont :D
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=112329180&t=9014122

(#93910) jana86 válasza Rush77 (#93891) üzenetére


jana86
csendes tag

Rendben, nekem sem sürgős, enni nem kér. :) Ha csak kipróbálnád mindenféle kötelezettség nélkül, akkor is keress nyugodtan!

(#93911) Rush77 válasza jana86 (#93910) üzenetére


Rush77
aktív tag

:R

(#93912) konzumpro


konzumpro
senior tag

Sage őrlőkkel van valakinek jó tapasztalata? Mennyire lehet állítani veszélyek nélkül a belső durva fokozatokon? Ha összeérnek a kések és megkopnak akkor kuka, vagy lehet új késeket vadászni, vagy használható továbbra is, csak esztétikailag ronda hogy a kés felülete nem érintetlen egy körívben?
Graeffel nem volt ilyen gondom, sokkal szorosabbra lehetett állítani mint ezt, önmegsemmisítés veszélye nélkül.

(#93913) koxx válasza konzumpro (#93912) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

10es fokozaton mar hallani a kesek surlodasat (belso gyuru 6os allasban) ahogy csokken a szemcsemeret a rogosodes ugy lett egyre nagyobb. Nem artott neki egy kis fogpiszkas kavargatas. Szerintem sokat kibirhat a kes ha nem napi fel kilo kv megy at rajta. Nalam cca 20kg ment at, de valamennyire latszodott a kesen a hasznalat.
Az, hogy lehet-e szerezni uj kest az jo kerdes, forgalmazo tud erre valaszolni.

[ Szerkesztve ]

(#93914) looser


looser
addikt

Helló!

Baby, REX C100 piddel, az Out led lassan villog rajta (lehet, edig is volt, csak egy ideje nem kapcsoltam be) és picit túlfűt (88fok->91, 92fokra). Mi lehet az oka?

Üdv :R

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#93915) konzumpro válasza koxx (#93913) üzenetére


konzumpro
senior tag

Le kellett mennem 5/4-ig, 5/3-nál fulladt be először, így most tökéletes, csak kár volt lejjebb menni. Nem tudni hány fokozatot jelent egy lépés, sehol nem találtam róla infót.

(#93916) koxx


koxx
MODERÁTOR

wtf :U szép ára van

(#93917) bl4ze válasza koxx (#93916) üzenetére


bl4ze
veterán

uhh,,, gbp 499 volt nemde ? :O

.:. bl4ze .:.

(#93918) koxx válasza bl4ze (#93917) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Igen :(((

(#93919) Parci válasza koxx (#93916) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

el kell engedni. szuper darálókat árultak itt az elmúlt hetekben is a topikban, jók mindenre is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93920) koxx válasza Parci (#93919) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Persze tudom, nem is nekem kell, csak megakadt rajta a szemem. Szerencsére már van rendes gép, csak kv-t készíteni nem tudok mert szervizben a kofimasina:))

(#93921) sz.zs. válasza bl4ze (#93917) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Indiegogo-n továbbra is ennyi. [link]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93922) bl4ze válasza sz.zs. (#93921) üzenetére


bl4ze
veterán

Nagyon vagány. 299 GBP lenne még bele is vágnék :D

.:. bl4ze .:.

(#93923) Parci válasza sz.zs. (#93921) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

csórikám 4 millió fontot kalapozott össze? az igen!

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93924) mufi


mufi
senior tag

A holtak nyugalmával és reményével teszem fel a kérdést, bár tudom ez nem az automata topic. 200-300 eur környékén új gépet, ami kávé ízű folyadékot tud kiadni magából (szemes kávébol) létezik?

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#93925) koxx válasza Parci (#93923) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Ezt a pénzt ő meg is kapja vagy milyen módon tudja felhasználni?

(#93926) Parci válasza koxx (#93925) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ha jól értem, nem csak úgy adsz pénzt, hanem darálóra, és ha összejön a megcélzott összeg, akkor meg is születnek a darálók és kapsz belőle. ha nem jön össze, visszautalják a pénzt (vagy a maradékát? bár talán csak akkor indul az egész projekt, ha összejön a teljes összeg, addig nem költ belőle, ergo vissza tudja adni).

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93927) RetepNyaraB válasza mufi (#93924) üzenetére


RetepNyaraB
veterán

A Saeco Xsmall tud vállalható lenni, ha ristretto-t próbálsz, legfinomabb őrlésen. Nagy a minőségi szórása persze.

Aha látom persze sehol se kapni :(((

[ Szerkesztve ]

"I don't know half of you half as well as I should like; and I like less than half of you half as well as you deserve."

(#93928) konzumpro válasza mufi (#93924) üzenetére


konzumpro
senior tag

Egy Graef őrlő kb 90eur. 200-ba belefér egy Delonghi Dedica. Jobban jársz ezekkel mint akármelyik automatával ebben az ársávban.

(#93929) maross válasza koxx (#93925) üzenetére


maross
veterán

amint lezarul az x napos kampany, es osszejott a kituzott osszeg, levonja mindenkinek a bankkartyajarol, es megjelenik az o szamlajan, amibol utana batran mehet nyaralni :)

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

(#93930) koxx válasza maross (#93929) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

köszi
Szóval már Bora Boráról postázgat :))

(#93931) adriankoooo válasza mufi (#93924) üzenetére


adriankoooo
senior tag

DeLonghi ECAM 22.110

(#93932) mufi


mufi
senior tag

Sziasztok, köszi a válszokat, nem nekem kell, hanem egy koleganőnek. Nekem dualboileres gépem van meg egy remélhetőleg idén lecserélendő mignon őrlő :K
Kolléganő szereti a kávét, de pénzt már nem adna a gépért...van ez így, tudom :DDD
Szóval lehet egy 300-400 eurót még adna is érte, max rábeszélem, hogy annyi a minimum és akkor egy ideig meglesz vele...

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#93933) Peti...(16v)


Peti...(16v)
tag

Valaki keresett múltkor jobb minőségű french presst. Most ismét van a Tchibónál Bodum 3300 forintért, ami szerintem elég jó ajánlat: [link]

(#93934) bbuffy válasza koxx (#93916) üzenetére


bbuffy
senior tag

Most toltam ra par napja, 210 postaval.

Peti...: igen, csak ez kicsi.Trükkösek mert odarakták a nagyot is melle.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93935) bbuffy válasza Parci (#93926) üzenetére


bbuffy
senior tag

Jelenleg már a kész daralókat árulják, ami elkészül mindig el is kel. Eu ba feher mar csak augusztusra van pl.

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93936) Parci válasza bbuffy (#93935) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

akkor köll venni egy zm késes royalt és téma letudva örökre

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93937) kzoltann válasza Parci (#93936) üzenetére


kzoltann
aktív tag

Dehogy kell, en most kezdtem el lassan adagolni, hogy kellene egy 23-25kilos feher zorgo toronyhaz a pultra a kavefozo melle ami daralt kavet kop ki. Nem olyan eros a support.
Ti ezt hogy magyarazzatok be otthon, hogy a kinu nem eleg es egy monstrum erkezese indokolt?
(mondjuk jol alkud azt mondta ha kap kitchenaid robotmixert johet)

[ Szerkesztve ]

(#93938) Warloo93 válasza kzoltann (#93937) üzenetére


Warloo93
tag

Én mikor megvettem a brazilia rr45-öt, mondtam az a barátnömnek, hogy aha ez itt lessz a pulton :DDD

(#93939) bbuffy válasza kzoltann (#93937) üzenetére


bbuffy
senior tag

Nálunk kifejezett öröm volt, nejem részéről mikor mutattam az NZ t, hogy ez váltja az ipari darálót. :) “ de szép...nem kell ecsettel mokolni...stb”
Màr én sem akarok nagyon monstereket itthonra, az pàr éve zajlott.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93940) Rush77 válasza kzoltann (#93937) üzenetére


Rush77
aktív tag

Én a majort úgy adagoltam be, hogy van egy jó ajánlat egy jó darálóra. Igaz picit nagyobb mint a gastroback (sage) :DDD de jobb is. Amikor meglátta élőben majdnem a küszöbön kellett aludnom de tudja, hogy ez a hobbim.
Újra fényezés óta még tetszik is neki. De azért használni nem nagyon használja.

(#93941) koxx válasza Rush77 (#93940) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

"Én a majort úgy adagoltam be, hogy van egy jó ajánlat egy jó darálóra. Igaz picit nagyobb mint a gastroback (sage) :DDD de jobb is. Amikor meglátta élőben majdnem a küszöbön kellett aludnom de tudja, hogy ez a hobbim." nálam pontosan ugyanígy volt, szerda óta radarszint alatt repülök :DDD

(#93942) sz.zs. válasza kzoltann (#93937) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Én nem szoktam bejelenteni... hazaviszem és ott van :DDD Mondjuk nem a kajapénzből veszem el az árát :N

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#93943) Parci válasza sz.zs. (#93942) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

dettó, ugyanakkor a roburnál azért nem csak láthatóan, de hallhatóan is kiakasztottam :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93944) koxx válasza Parci (#93943) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Láttad volna amikor felraktam a gép elég azt a kis fémtálcát...gyorsan a fiókban landolt a békesség megőrzése érdekében :DDD

(#93945) Koczó93 válasza kzoltann (#93937) üzenetére


Koczó93
őstag

A Royal mellé hoztam virágot is :DD . Bár 1-2 napig így is ferde szemmel nézett rám utána ;]

(#93946) vicces1


vicces1
aktív tag

Ha túl nagy a konyhai fasizmus, nem az őrlőt kell lecserélni...

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#93947) bbuffy válasza vicces1 (#93946) üzenetére


bbuffy
senior tag

...hanem a nacionalista nézeteket.

Én szerencsés helyzetben vagyok mivel kék külön pult van az L alak két végén, igy hely van. de nekem is kijár kicsit a Rúd, hogy egyszerre komplett gépparkot cserêlek.

júliusban lesz elado silvia v4 és egy tölcséressé alakitott ipari Eureka mdmca ha vki ilyeneket keresne :)

[ Szerkesztve ]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#93948) bluesfan válasza vicces1 (#93946) üzenetére


bluesfan
tag

Azért reméljük, nem minden feleség olvassa a fórumot és csak kevesen kerülünk lapátra... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#93949) Parci válasza bluesfan (#93948) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

10 pont :DDD

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#93950) bbuffy válasza bluesfan (#93948) üzenetére


bbuffy
senior tag

Mivel én csinálom a kávét, biztos nem :DDD

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.