Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#92651) bl4ze válasza xb12r (#92648) üzenetére


bl4ze
veterán

72lakiluk gépére csapj le, az jó vétel !
Keress rá, használd a keresőt - tett fel róla fotókat !
:)

.:. bl4ze .:.

(#92652) 72lakiluk válasza bl4ze (#92651) üzenetére


72lakiluk
tag

:R már tettem ajánlatot :)

(#92653) adp válasza Parci (#92606) üzenetére


adp
őstag

Nekem ez van, meg egy csomó filteres pesti arcnak. Van olyan barista aki azt mondja szerinte még jobban is lehet vele önteni mint a drágábbakkal (effelől nincs tapasztalatom) https://www.amazon.co.uk/Electric-Temperature-Gooseneck-Pour-Over-Stainless/dp/B07D9KDQWC
Sajnos most nem kapható. Nem szabad drágábbat venni 40-ezrekért. De Hario mezei kancsót sem ugyanezen az áron mint a fenti...

Sztem ez ugyanaz mint amit Rush77 linkelt csak más néven fut.

[ Szerkesztve ]

(#92654) Parci válasza adp (#92653) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

igen, tényleg ugyanannak tűnik. német amazon simán szállít ide? mert akkor meg is veszem jól.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92655) Rush77 válasza Parci (#92654) üzenetére


Rush77
aktív tag

Most nem tudom mi a helyzet a szállítással de amikor vettem akkor simán kiszállították. Kb 1 hét alatt jött meg. Kb 10 euró volt a szállítás

[ Szerkesztve ]

(#92656) radi8tor válasza Parci (#92654) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Eladó válogatja. Végig kell kattogtatni a cím megadásáig hogy megtudd szállít-e és hogy mennyiért.

⭐ Stella

(#92657) djboris válasza Parci (#92628) üzenetére


djboris
csendes tag

Igazából kényelem miatt jó a hőfokszabályzás. Nem kell feltétlenül PIDes. Sima hőfokszabályzás is jó. Habár valszeg az összesbe belarakják a pid algo-t.
Én ilyet használok amúgy. Sajnos a sok cipelés miatt pár hattyúnyakat már letörtem, meg ez cuppingoz is kénylemesebb, de valszeg neked ez túl vastag nyakú lenne a presszóhoz. Mondjuk nem ennyiert vettem :) szerencsere. https://www.mybrewista.com/collections/kettles/products/stout-spout-electric-switch-kettle [link]

[ Szerkesztve ]

(#92658) Bazsee71 válasza djboris (#92657) üzenetére


Bazsee71
őstag

Dettó, Flairhez tökéletes. Konstans 100 fokon van, szóval nem a PID miatt használom, hanem mert ezzel a csőrrel nagyon jó önteni. Egyszer volt kutyavásár coffeehit-en. :U

(#92659) mgy válasza Bazsee71 (#92658) üzenetére


mgy
senior tag

Nemnem, most is van! :)
20 font plusz posta. Monjuk csak 30 fontos postát sikerült hozzá látnom, úgy meg annyira már nem fini.

[ Szerkesztve ]

(#92660) Bazsee71 válasza mgy (#92659) üzenetére


Bazsee71
őstag

Benéztem, a PID-esre gondoltam. De ez sem rossz ár. :)

(#92661) looser


looser
addikt

Takarítom a bébit, de sehogy sem tudom leszedni a felsőszűrő-tartót. Van esetleg bevált tipp? Citromsavas vakszűrőztem párat, de nem hatotta meg. Évente 2-3 alkalommal tersonetezek, nem szokott truttyós lenni; főzés után szoktam takarítani kicsit, ráengedni párszor a vizet, így elég tiszta marad. Citromsavazni viszont nem szoktam, hogy kíméljem a bojlert (2x 4 év alatt), ezért gondoltam a fenti módszerre. Ha valaki járt már hasonlóképp és megosztaná, mit kéne tenni, az jó lenne :-) Nem akarom feszegetni. Csavarok már kint vannak természetesen.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#92662) Flashback


Flashback
addikt

Kiöntő/kancsó/kanna témához:

Homgeek 2200W Electrical Kettle - 38 EUR
4.1 out of 5
247 customer ratings

Russell Hobbs Precision Control 21150-70 - 30 EUR
4.3 out of 5
2,469 customer ratings

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#92663) Parci válasza Flashback (#92662) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azért a másodikkal biztos vacakabb filtert önteni

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92664) koxx válasza Parci (#92663) üzenetére


koxx
MODERÁTOR

Az max teához jó. Nem véletlen a hattyúnyakas kancsó.

(#92665) bbuffy


bbuffy
senior tag

Russell Hobbs amugy is konzumer nagyon.

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92666) Bazsee71 válasza Parci (#92663) üzenetére


Bazsee71
őstag

Meg egy igazi fanatikusnak amúgy is a Homgeek dukál. :DDD

(#92667) Kávé Kálmán válasza mgy (#91652) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"Ne tegyek akkor fel olyan buta kérdést, hogy mikor lesz Belardi újra, gondolom... :("

Na, ennyit arról, hogy mit gondolok én arról, hogy mi számít stratégiai jelentőségű üzletágnak az olaszoknál :-). Fél szavakból megértjük egymást. Az első képet küldtem nekik és ma befutott 20kg friss bácsikávé (15Aprile). Eva Tortolini a mami-bariszta a kisfilmből még óvatos, Belardibácsi viszont tolja neki, ha valaki erre vágyott, akkor a Belarbar blend mostantól ismét rendelhető.

(#92668) bbuffy


bbuffy
senior tag

Ilyesmit használ valaki? Van értelme ennek a tároolásnak?
[link]

...és jól jegyezd meg fiacskám, az élet, ha kicsit is jól jön ki a lépés, annyira, de annyira gyönyörű. /Bohumil Hrabal/

(#92669) adp válasza Parci (#92654) üzenetére


adp
őstag

Találtam még egy ilyet is. Szerintem ez is ugyanaz: https://www.amazon.de/-/en/Godmorn-Stainless-Temperature-Control-Protection/dp/B07FD3164C/ref=sr_1_3?dchild=1&keywords=dr+hetzner+wasserkocher&qid=1587389088&sr=8-3

Itt ingyen postát ír. Én amúgy nem amazonról szereztem be. Egy ismerőstől vettem (alig használta) aki kapott ajándékba egy másikat, és ez feleslegessé vált neki.

(#92670) Silent77 válasza adp (#92669) üzenetére


Silent77
veterán

EUR 39,87 mindennel együtt.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#92671) 72lakiluk válasza Kávé Kálmán (#92667) üzenetére


72lakiluk
tag

Le is ugrik a polcról pár kiló gyorsan :) ennek szállítása is igazodik a pörkölési naphoz ? vagy független attól. kösz.

(#92672) Kávé Kálmán válasza 72lakiluk (#92671) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

Vihető függetlenül pörkölési naptól.

(#92673) sz.zs. válasza looser (#92661) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Rárohadt... Tekerj be a középső, felsőszűrőt rögzítő csavar helyére egy M5x legalább 15 mm hosszú csavart. Lefeszíti.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#92674) looser válasza sz.zs. (#92673) üzenetére


looser
addikt

Nagy király vagy, köszönöm! Közben sikerült leszedni, hajlított végű csvarhúzóval finoman nyomogattam, közben fülpucán citromsavas vízzel körbekenegettem, pár perc után elengedett. De ez a becsavarós módszer igazán elegáns :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#92675) looser


looser
addikt

Nem tudjátok, mi lehet az oka annak, hogy két különféle méretű felsőszűrőtartót is árulnak, elméletileg ugyanahhoz a típush(ok)oz? Valamit benézek? Ennek is 58mm-esnek kell lennie, ugye? Gondolkodom a cserén, réz vagy inox, inkább utóbbi tetszene, de ez 20£ körül (~8000 Ft) láttam, a réz 4200 lenne.

Expolygon

Kávégépbolt

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#92676) Parci válasza adp (#92669) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem ingyenes, de mgy-vel veszünk kettőt, így a 13 eurós szállítás feleződik. köszi szépen, meg is van! :R

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#92677) sz.zs. válasza looser (#92675) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Az expolygonos réz, a kávégépboltos a gyári alu. Ha már veszel, rezet vegyél, vagy inoxot.

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#92678) phranxinatra válasza sz.zs. (#92677) üzenetére


phranxinatra
aktív tag

A gyári alu ilyen rohadt drága?

(#92679) zolnagy válasza sz.zs. (#92677) üzenetére


zolnagy
őstag

Melyik a legjobb felsőszűrő ehhez a réz vízterítőhöz? Még mindig az ipari? [link]
Vagy esetleg az IMS jobb? [link]
Esetleg ez? [link]
A 3 járatúhoz/opvhez ez az O gyűrű kell? (helyben szoktam boltban venni, de most inkább rendelnék): [link]

Köszi!

(#92680) looser válasza sz.zs. (#92677) üzenetére


looser
addikt

Inoxot hazai boltban nem láttam és az oké, hogy alu-réz esetén utóbbi, főképp, hogy kb. fele ár, de a méretbeli különbség az miért lehet? 57/14 és 58/14,5?

(#92681) zolnagy: a nemjóját, ennyire figyelek, köszi :R

[ Szerkesztve ]

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#92681) zolnagy válasza looser (#92680) üzenetére


zolnagy
őstag

Inox vízterítő: [link]

(#92682) mgy válasza Kávé Kálmán (#92667) üzenetére


mgy
senior tag

Hahaha... :D
Írok privátot.

(#92683) Kávé Kálmán válasza 72lakiluk (#92671) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

“ennek szállítása is igazodik a pörkölési naphoz ?”

Vihető függetlenül pörkölési naptól.

sorry, dezinformáltam! Csak a GLS jon naponta. Az agglomeracios, rendelesi mennyisegtol fuggetlen ingyenes kiszallitas csak csutortoki kiszallitassal mukodik. GLS ingyen csak 10e Ft folott elerheto. Ahhoz tenyleg le kell emelni a polcrol 2 zacsit. Aki egy csomagot rendelt (nem GLS kiszallitassal), az csutortokon szamithat a bacsikavera. SCUSI!

[ Szerkesztve ]

(#92684) sz.zs. válasza phranxinatra (#92678) üzenetére


sz.zs.
senior tag

Ott igen. Szegeden pl. fele.

[ Szerkesztve ]

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#92685) Silent77


Silent77
veterán

Belardi rendelés tőlem is ment az előbb, mellé kis koffeintmentes.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#92686) 72lakiluk válasza Kávé Kálmán (#92683) üzenetére


72lakiluk
tag

Kösz.

(#92687) vicces1


vicces1
aktív tag

Senki ne felejtse ide kitenni, honnan rendelt kávét!

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92688) Silent77 válasza vicces1 (#92687) üzenetére


Silent77
veterán

Én örülök ha írják.

Legfrissebb Banggood, Geekb, Ali kuponok: https://t.me/kinabolrendelek

(#92689) looser válasza vicces1 (#92687) üzenetére


looser
addikt

Vicces vagy :-D
Én mondjuk szeretek rákeresni, ha valaki kitesz ide egy új kávét, a kóstolót, élménynaplót is szeretem olvasni.

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#92690) zolnagy válasza zolnagy (#92679) üzenetére


zolnagy
őstag

Közben rájöttem, hogy az expolygon oldalán van robbantott ábra a gc-hez, így már egyszerűbb :B

(#92691) waxos válasza zolnagy (#92679) üzenetére


waxos
csendes tag

Én visszacseréltem az iparit (az első link) a gyári kazánlemezre. Szemre szebb lett a vízterítése, teljesen zuhanyszerű. Viszont azt, hogy a pogácsára ez hogyan hat, csak a jóisten tudja. Ízben nekem nem sikerült kikóstolni különbséget. Ami nyilván elsősorban engem minősít. :D

(#92692) #64275200


#64275200
törölt tag

Merre tart a nyers kávé ára? [link]

(#92693) vicces1 válasza looser (#92689) üzenetére


vicces1
aktív tag

A tapasztalatokra, élményekre én is kíváncsi vagyok mindig. ;)

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92694) vicces1 válasza #64275200 (#92692) üzenetére


vicces1
aktív tag

Ugye ugye, már többször megpengettem a sztorit ami miatt súrlódásba kerültem pörkölőkkel.
Először a Hasbean - t hoztam fel, nemrég egy felmérést, miszerint megugrott globálisan a kávé fogyasztás, hiába vannak zárva a kévéházak, éttermek, vendéglők, stb.
Nagyban növekedett a kávé fogyasztás a járvány alatt, kvázi többet kell pörkölni.
A kommersz blendeknél is látható, hogy üresek, hiányosak a polcok, mind áruházban mint webshopokban.
Szóval a kávé termelési szektor és feldolgozó ipar inkább nyertese a válságnak.
- Biztos sokan nem így értékelik a helyzetet.

Xiaomi Mi2s, Mi4c, Mi5s plus

(#92695) verti1


verti1
tag

Azért az érdekelne, hogy hogyan beszélgessünk élményekről ha nem tudjuk, hogy kitől van a kávé. Hardcore kávés topikban azért nehéz. Vagy miért baj ha valaki leírja, hogy honnan rendelt? Tényleg nem értem most a dolgot....

[ Szerkesztve ]

(#92696) 72lakiluk válasza verti1 (#92695) üzenetére


72lakiluk
tag

Igazad van :) annyi jót olvastam itt a Belardiról, nagyon régi hsz-okban, hogy meg kell kóstolnom. Bizonyára nem fogok ráállni, már csak az ára miatt sem. Próbáltam korábban pár KK saját pörit is, az annyira nem fogott meg. Az egyén által adott vélemény szubjektív, nem kell, hogy befolyásolja a fórumtagokat, de arra pont jó, hogy, felkeltse az érdeklődést :K

(#92697) verti1


verti1
tag

Az egy dolog, hogy megugrott a globális otthoni kávéfogyasztás. Ugyan úgy kb. mint a lisztfogyasztás.Az emberek mint a cukrot és a lisztet, veszik a multiban kilószámra a kávét mintha nem lenne holnap. Viszont az arány nem nagyon változott szerintem. Nem googliztam ki, hogy mekkora a speciality arány az össz kévéfogyasztáshoz képest, de aki eddig is otthonra vette a minőségi friss kávét ott max annyit változott, hogy többet van otthon, kicsivel többet vesz, persze ha anyagilag megteheti. Azok az emberek akik speciality kávézókba jártak rendszeresen csak nagyon kis arányban fognak bele az otthoni pepecselésbe. Szóval ami kiesett a kis pörkölőknek a kávézók bezárásával az nem fog jelentkezni egy az egyben, de még a harmadába se otthoni rendelés formájában. Én lennék a legboldogabb ha nem így lenne és azt mondanák a srácok, hogy ennél jobb még soha nem volt nekik, de gyanítom, hogy nem így van. Az pedig, hogy egy olyan globális cégnél mint a Hasbean megugrottak a webshopos rendelések nincs arányban az itthoni mikro pörkölőkkel. A világ számos kávézójába stb. elérhető a HB kávé. Egyszerűen bementek és leemelték a polcról a napi kávé mellé. Na most otthonról kattint kettőt és az ajtó elé rendeli, de ezek a fogyasztók eddig is megvoltak csak más formában.

[ Szerkesztve ]

(#92698) Kávé Kálmán válasza vicces1 (#92694) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

"Ugye ugye, már többször megpengettem a sztorit ami miatt súrlódásba kerültem pörkölőkkel."

:-) Mert a pörkölők nem a Bors-ból meg a napi.hu-ról gyűjtik az információkat, hanem a piacról. Erre írtam, hogy karosszék-eszmefuttatás, vagy valami ilyesmi (ez nem az ember sporttevékenységére utal :-)!).

Info 1: a magyar pörkölők lobbiznak, merthogy elfeledkeztek rólunk a jogalkotók, pedig már a kézműves sörfőzdék is kapnak válságenyhítést. A magyar pörkölők többsége által bevallott értékek többsége 80-95%-os visszaesést mutatott. Ha ilyen helyzetben valaki túl nagyot hazudik, akkor annak meglehetősen könnyű utánajárni, tehát nem feltételezem az ellenkező előjelet.
Info 2.: hétvégén két nagy londoni pörkölő tulajával/munkatársával cseteltem illetve beszélgettem. Mindkettő nemzetközi webshop-ot üzemeltet. Az egyikőjüknek 50% alá esett a forgalma, a másik pedig a 90kg-os gépe helyett a 15kg kapacitásúval működik.

A webshop-ok forgalma természetesen megugrott (nálunk is így van, megjegyzem nem mindenkinek van/volt webshop-ja idehaza). Amikor viszont egy pörkölő forgalmának 80-90%-át a gasztroszektor (nem webshop-on rendel!) hozza, akkor nincs az a piac, ahol ezt a magánvásárlók forgalomnövekedése kompenzálni tudná. Sajnos.

(#92699) Kávé Kálmán válasza verti1 (#92697) üzenetére


Kávé Kálmán
tag

A Has Bean sem egy globális óriás! Ott is alapvetően a webes igények kielégítésével adott nekik extra munkát. Ez nem egyenlő azzal, hogy többet pörköltek volna. Az egyedi kis rendelések kielégítése irdatlan mennyiségű kézimunka, egy kávézó heti igényének leszállításával összehasonlítva.

(#92700) konzumpro válasza Kávé Kálmán (#92698) üzenetére


konzumpro
senior tag

És mekkora áremelés kompenzálná?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.