Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47751) Parci válasza Deadzone41 (#47742) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a tippem nekem is... a napokban kiderül, kapok tuti jó minőségűt is :B

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47752) Parci válasza Keresztapper (#47746) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

azt, hogy nagyon krémes, nagyon csokis és a keserűség minimális benne. én nem ezt keresem egy kávéban, nálam savak nélkül tuti lapos. szóval mondjuk a paljoc-féle dark choco madness-hez hasonlít, miközben én a normál choco madness-t kedvelem (szép savak és rumos-csoki)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47753) bajnokpityu válasza Parci (#47752) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ez izlés dolga. nekem változik a hangulatom, mikor milyet szeretek. mostanában pl a finom felhanggal bíró massziv csokit szeretem, akár elhanyagolható mennyiségű savval.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#47754) tommyx


tommyx
tag

Sziasztok!

Ez jó a Gaggia Classichoz? Jó helyen vannak a lyukak? :)

Köszi,
Tamás

(#47755) Parci válasza bajnokpityu (#47753) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nekem is jólesik egy csokis néha, de mondjuk három napig képtelen volnék azt inni.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47756) jolti válasza tommyx (#47754) üzenetére


jolti
senior tag

igen jó.

(#47743) weinmaker
Szerintem is megéri rááldozni azt a kis pénzt. Ha csak azt nézed, hogy hamar visszajön az ára, ha nem kell kidobni, vagy sz@rként meginni az első pörköléseket.
Meg is jelent a Pacificnél amúgy.

(#47757) Sinisi válasza tommyx (#47754) üzenetére


Sinisi
senior tag

Olvass vissza korábbi hsz-eket (tapasztalatokat), jól kivesézett téma a gaggia felsőszűrőtartó (is), pl. segítheti a döntésedet, hogy megéri-e a rézre váltás vagy sem.

(#47758) jolti válasza Sinisi (#47757) üzenetére


jolti
senior tag

Már miért ne érné...
Minden téren jobb a réz!
Esetleg akkor lehet macerásabb, ha nincs pid. Akkor is csak a kevesebb hőt igénylő kávéknál.

(#47759) tommyx válasza Sinisi (#47757) üzenetére


tommyx
tag

A döntés már megszületett, már csak a végrehajtás van hátra :)

(#47760) Neck válasza gubabela (#47728) üzenetére


Neck
veterán

A cél a frissen darált kávé lesz, csak sajnos rengeteg kávé van itthon, mivel sikerült rendkívül kedvező áron vennem ebből a Karavánból. De iszom szorgalmasan, hogy fogyjon, és vehessek végre valami finom babkávét, meg egy kézi darálót. :D

asszonyka lepadlózott a Cappucino funkciótól, baromi jó tejhabot csinál a gép - és ezt így mondom, hogy Jura Impressa géppel van összevetve. . .

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#47761) And06 válasza Neck (#47760) üzenetére


And06
aktív tag

A jura nem etalon. Sosem volt az, csak akik nincsenek benne a temaban azoknak...

(#47762) edk-


edk-
őstag

Nem bírok zöldágra vergődni a brit számazású 14g-os LM kosárral. A Nemox Luxot 3(!) fokozattal finomabbra kellett állítanom, mint a normál kosár esetében. Így is 14g őrleményből 25mp alatt 33g kávé jött le a frissen tisztított Gaggia Classicon. A crema csapnivaló. Ebben a galériában: http://imgur.com/a/JNmQ2 a következő képek láthatóak:

Az őrlemény a karba öntés után
Hústűvel kevergetés és oldalról kocogtatás után
Zömítés után
Eredmény
A levétel után a pogácsa felszínén áll a víz
Nem egyben jön ki, hanem szétesve
A kosárban sok olajos maradvány

Az alapanyag nem túl jó (a fahordós lidülös), de a gyári kosárral jobb eredményeket kaptam. Mi lehet a hiba?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#47763) Wolfy999 válasza jolti (#47756) üzenetére


Wolfy999
tag

Én még nem láttam a könyvet, de azt hallottam, hogy a kisgépes otthon pörkölők számára sok infó nincs benne.

(#47764) soldier2 válasza edk- (#47762) üzenetére


soldier2
őstag

Minden valószínűség szerint a hiba a szar kávéban keresendő.

P.S. világosítsa fel valaki tudatlan fejemet, miért veszünk sok tízezerért prémium gépet, darálót, sok esetben még prémium szűrőt is, és etetjük az egészet bolti takarmánnyal?

P.S. 2 vsz csak úgy érezted. Nem volt az jó úgy sem, és nem is lesz az. Arra gyanakszom, hogy a VST-vel kioldódnak olyan anyagok amik a gyárival nem. Kocogtatást, ütögetést felejtsd el, megkavarod hústűvel, tömörítesz és kész.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#47765) edk- válasza soldier2 (#47764) üzenetére


edk-
őstag

De a gyári kosárral élvezhető eredményt adott ugyanez a kávé!

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#47766) Bazsee71 válasza edk- (#47762) üzenetére


Bazsee71
őstag

Én a 17g-os Stradát használom, sosem jön ki egyben a pogácsa, van hogy kézzel kell kipiszkálnom, annyira beletapad. Ha véletlenül ki is jön, akkor egyből szétesik. Továbbá nálam is mindig van egy kis víz a felszínén. Pedig pont ez a része sima ügy volt a Renekával, se víz, se szétesés. Most sok minden változott nálam, meg még fog is kicsit, de majd ha belőttem mindent, akkor egy próbára visszatérek rá.

(#47767) angelside77 válasza edk- (#47765) üzenetére


angelside77
tag

Állítsd még finomabbra az őrlőt.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#47768) adp válasza edk- (#47762) üzenetére


adp
őstag

Nekem is van egy ilyen kosaram is. Nem tudom milyen tampert használsz, de nekem a lali félével 15.5 alatt nem tudom tömöríteni, mert megakad, javaslom próbálkozz több őrleménnyel! Nálam 15.5-16.5 közt kávétól függően hoz jó eredményt. 16 általában mindig jó. 17 felett csatornásodik AP filterrel is. A graefon kb 1 állással kér finomabbat mint az IMS. Az a tapasztalatom, hogy a savasabb-gyümisebb kvkkal muzsikál jól. A klasszikusabbakhoz 80%-ban nem annyira jó. Ezt kb 20 fajta kv-ból vontam le.

[ Szerkesztve ]

(#47769) edk- válasza adp (#47768) üzenetére


edk-
őstag

Egy Has Bean zömítőm van; menne még lejjebb, mint amit 14g őrlemény megenged.

Ha még finomabbra venném az őrlőt, befulladna; így is alig akar megindulni.

Megpróbálom több őrleménnyel.

[ Szerkesztve ]

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#47770) gubabela válasza Neck (#47760) üzenetére


gubabela
senior tag

Azèrt ne a legdrágábbakat vedd, felesleges bele, ez a gèp mèg nem fogja tudni azt amit egy ajánlott. Az összefoglalóban vannak jó pörkölők, tőlük lehet frisset rendelni. Egyèbkènt tènyleg nem rossz a tejhabosító rèsze, azèrt persze egy alap főzővel (már az ajánlottak közül) ès nèmi gyakorlással jobb vègeredmèny hozható össze.

(#47771) angelside77 válasza edk- (#47769) üzenetére


angelside77
tag

Kérj meg valakit, hogy csináljon felvételt az egész folyamatról, és több szem többet lát alapon, kiderülhet valami.

Rég feladtam, hogy embereket mentsek meg a világnak a fejükben levő szellemektől.

(#47772) Sinisi válasza jolti (#47758) üzenetére


Sinisi
senior tag

Nálam az volt a tapasztalat, hogy a robusztás blendeknél az alu egyértelműen jobban teljesített a crema színénél (talán ízre is de erre már nem esküdnék). Ettől függetlenül megérni megérheti, de én nem venném újra (estleg ha áttérnék az S.O.-kra és az aluval nem boldogulnék).

(#47773) adp válasza Sinisi (#47772) üzenetére


adp
őstag

Kelloen befutott pides rezcsoves gepnel elvileg szinte mindegynek kellene lenni.

[ Szerkesztve ]

(#47774) soldier2 válasza Sinisi (#47772) üzenetére


soldier2
őstag

Pides géped volt akkor vagy nem? Pid nélkül volt ez probléma.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#47775) mrhero válasza gubabela (#47747) üzenetére


mrhero
tag

Jászain a Grobyban vettem pár hete.

(#47776) Sinisi válasza adp (#47773) üzenetére


Sinisi
senior tag

Rézcső nem volt, de a felfűtés kellő volt.

soldier2: A végeredményen az látszott, hogy a rézvízterítővel készült shotok sokkal sötétebb barnára színezett kremát adtak az aluhoz képest ugyanolyan hőfokon. Amikor hosszú idő után visszacseréltem az alura kb. nem hittem a szememnek, de a pid állítgatása mellett is maradt a szemmel látható különdbség.

Nem az alut védem, csak azt mondom, hogy ha most állnék választás előtt akkor inkább egy ims vagy egy ipari felsőszűrőt vennék a gyári helyett és elhalasztanám a rézre váltást. Persze ha a későbbiekben úgy érezném, hogy szükségem lenne rá akkor vennék egyet.

(#47777) kozsy18 válasza edk- (#47762) üzenetére


kozsy18
tag

Nekem megjelenésre a szűrőtartó gyári szűrője (Spaziale, ~18g) produkál hasonlót. Az Isomac szűrője kisebb ugyan (~16g), de ahogy szemre néztem a Spaziale finomabb. Ami segített rajta a durvább őrlemény, vagy kisebb tamping erő, de a lefolyás nálam nagyon meglódult, ezért nem használom, majd egy IMS-et szeretnék próbálni.
Ez egy tipp, nekem így volt hasonló (de jó minőségű, friss kofival).

A képekből nem derül ki, de a tamping után a kosár falán maradt kávét behúzod és újra tömöríted?

[ Szerkesztve ]

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#47778) edk- válasza kozsy18 (#47777) üzenetére


edk-
őstag

A képekből nem derül ki, de a tamping után a kosár falán maradt kávét behúzod és újra tömöríted?

Nem. Kéne?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#47779) gubabela válasza mrhero (#47775) üzenetére


gubabela
senior tag

Köszi neked is. Webshopjukban most csak a szènsavas ès a fèl literes van, de akkor oda is benèzek, hátha.

Rèz-alu tèmához
Èn is jobban szeretem az alu vízterítőt, nekem ízre is jobb az azzal kèszült kávè. Nem akarok hitvitát gerjeszteni, nem szándèkozom senkit sem meggyőzni ès tisztában vagyok a kockázattal is, de nekem ez a vèlemènyem ez a tapasztalatom ezzel kapcsolatban.

(#47780) kozsy18 válasza edk- (#47778) üzenetére


kozsy18
tag

Ha a grouphead lehúzza, akkor valahol össze fog tömörödni és nem lesz homogén a pogácsa, mellette csatornásodhat.
Tamperrel próbáld meg körkörösen előtömöríteni és a végén teljesen, hátha jobb lesz, de a tuti egy pontos tömörítő. :) (Persze nem kell Pullman BigStep :DDD )
Őszintén az enyém se 100-as, de én 2x tömörítem és közte koccantok egy picit, ami nálam bevált.

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#47781) vtechun válasza Neck (#47726) üzenetére


vtechun
veterán

Grat. Ez jó kis gépnek tűnik otthoni célra, lehet nekem is ez lesz a Brikka helyett. Akkor eladó lesz egy 2-es Brikka (10 körüll).

Brikka téma: mostmár egyértelműen savanyú minden, amit vele főztem, nem csak nekem másnak is. Csináltam egy Dolce gusto patkolást.

A tchibo féle Wiener melange (nem gagyi ABC-ben kapható) kávéval. Ez előre lett kotyogóra daráltatva a pár hete. Ezt a munkahelyi Dolce gusto gépben lefőztem. Kicsit csálén jött le, de sikerült. Izgultam, hogy ne legyen savanyú, nem is volt. Teljesen rendben volt. Szóval a kávé nem lehet ludas. Már csak az a kérdés, hogy az én brikkám nem hibás-e?

(#47782) Bazsee71 válasza vtechun (#47781) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ne haragudj, lehet nem szándékos, de ez már tényleg a troll kategória. Ha annyi nem megy, hogy vegyél egy normális kávét, akkor tényleg add el a Brikkát.

Lehet, hogy a Dolce Gusto elkeni az ízét, de attól az a kávé még sz@r. Amikor mellényúlok, és nagyon rossz kávét veszek, akkor az megy haza szüleim szuperautomatájába. És nem azért, mert a Gaggia Classic képtelen jót húzni belőle, hanem azért, mert a Saeco ahhoz képest egy híg valamit produkál, amiben a rossz ízzel együtt minden elvész. Ezzel csak arra próbálok rávilágítani, hogy rossz a gondolatmeneted, és nem lehet már jobban hangsúlyozni, hogy normális kávéval kell etetni. Sokan leírták, sokszor, de látszólag falra hányt borsó.

(#47783) von toth


von toth
tag

Most jártam a pacificnél Esztergomban. A megközelítés kicsit vadregényes, de a hely non-plus ultra. Ipari gépek, minden kávé vehető-vihető. Engem a boltban azonnal meghívtak piazzara és egy pin upra (akinek a pin up nem jön be annak a piazza sem fog) tökéletes kiszolgálás, barátságos légkör fogadott. Ki útba tudja ejteni, tegye. MOst Rome-ot vettem, mert nekem a csokivonal jön be.

(#47784) meander válasza Bazsee71 (#47698) üzenetére


meander
tag

wow te aztán elhivatott vagy :) felgyülemlik igen, de még őrlés alatt rápumpálok és csak egészen kevés marad (pl. 1-2 rög :) ) de ezek nem nagyon érdekelnek, ugyanis az onnantól elég konstans. Ha mondjuk egy hónap alatt mégis felgyűlne több, azt kisöpröm. Kb. ennyi. Az imént épp meg is jött a finom LXR, úgyhogy nekiállok délután tesztelni a tölcsért

(#47785) SierraFox válasza von toth (#47783) üzenetére


SierraFox
tag

Csodálkozva látom, mert nekem eléggé más volt a két kávé: a La Piazza bejött, de a Pin Up nem.

(#47786) adp válasza SierraFox (#47785) üzenetére


adp
őstag

Nálam is ez volt, és ezt régen beszéltük, hogy még jó pár ember volt így.

(#47787) Parci válasza Bazsee71 (#47782) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hagyd, write only az elvtárs :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47788) von toth válasza adp (#47786) üzenetére


von toth
tag

Lehet, hogy a hőfok volt a ludas, elbírt volna még keveset.

(#47789) adp válasza von toth (#47788) üzenetére


adp
őstag

pedig full más a két kávé, a la piazza keserű csoki, a pin up meg savanyú csoki nekem :D
így a teszt végére egyiket sem kívánom, jött is ma paljoctol egy kis yirga :D

[ Szerkesztve ]

(#47790) kozsy18 válasza kozsy18 (#47744) üzenetére


kozsy18
tag

Visszakanyarodva, reggel nem volt alkalmam és időm bohóckodni a konyhában, így a kép lemaradt. Ja meg flatwhite lett belőle... :))
De most ismételtem azzal a különbséggel, hogy tovább engedtem (40sec).

És finom is volt :)

[ Szerkesztve ]

"Egy tehén sokszor ad tejet, de marhapörköltet csak egyszer..."

(#47791) verti1 válasza gubabela (#47779) üzenetére


verti1
tag

Én az italdepo.hu-nál szoktam rendelni. Nekik sincsen, ma hívtam őket, azt mondták jövő hétre érkezik ha minden jól megy, központi probléma lesz. A kávésok felvásárolták az egész itthoni készletet szerintem...:)

(#47792) von toth válasza adp (#47789) üzenetére


von toth
tag

Kesernyés csoki alig volt benne. Nem volt sok különbség a pin uphoz képest, de mondom szerintem a hőfokkal lehetett gond, mert azért már sokkal jobb volt mint a pin up.

(#47793) gubabela válasza verti1 (#47791) üzenetére


gubabela
senior tag

Igen, úgy tűnik. Remèlem, hogy csak átmeneti hiányról van szó, ha nem, akkor kènytelenek leszünk más módon megoldani a vízellátást. Szerencsère nestlè verát azèrt kapni. Köszi neked is az infót! :R

(#47794) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

rutinos gene tulajoktól kérdezem, hogy nekik nagy átlagban mikor indul az első reccs (és kb. hány fokra szoktak fűteni)? tudom, hogy mi mindentől függ, de mivel egyelőre semmit sem hallok belőle, legalább ökölszabály szintjén egyszerűsíteném a változókat.

gondolom 220-240 fok közé fűtünk kb., na de az első reccs? 12 perc? 10 perc?

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47795) Keresztapper válasza Parci (#47794) üzenetére


Keresztapper
senior tag

Én kábé 8 percig tartom a hőt 170-180 fokon, aztán all the way up, és így az első reccs 12-14 perc közé tehető (kb 225 fokon állunk ekkor).

Annyit azért meg kell jegyezni, hogy minél tovább "szárítod" a babokat az elején, annál halkabb lesz az első reccs. Mondjuk nekem könnyű, mert alig látok, viszont a légyfingot, de még a másoidk reccset is meghallom. :D Bár ezt nem szoktam nagyon sokáig hallgatni. :)

Jah, és kábé úgy melegítem elő, ahogy te is próbáltad, tehát 170-180 fok 4-5 percig, aztán vészleállítás, és gyorsan beleöntöm a cuccot.

[ Szerkesztve ]

http://palscoffeetech.com/

(#47796) Parci válasza Keresztapper (#47795) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

az a fura, hogy elvileg ez így pont fordított, mint szokás, nem? amennyire tudom, az első reccsig szokták nyomatni (valamennyin), aztán abból visszavenni. a cél, hogy a babok hőmérséklete onnantól már lassan emelkedjen.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47797) Bazsee71 válasza Keresztapper (#47795) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ezt sajnos én is tapasztaltam. Mikor jól elnyújtottam, semmit nem hallottam a reccsből. Gondolkodtam, hogy ki is dobom, biztos nem jó, aztán végül mégis iható lett (persze nem a legjobb). Ilyen szempontból a Brando féle Columbia Ace National Winner/ Cundinamarca igen barátságos, olyanokat reccsen, mint ha tényleg popcornt pattogtatnék, ha túlszárítom, ha nem. :) A dolog szépséghibája, hogy ez egyik legdrágább zöldjük...

(#47798) Parci válasza Bazsee71 (#47797) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ez a kolumbiai nem volt nekik, amikor én rendeltem. sőt, alig volt kávéjuk. guatemala, honduras és peru lett, ez utóbbira vagyok a legkíváncsibb.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47799) ronin s8 válasza vtechun (#47781) üzenetére


ronin s8
senior tag

Jézusom!
"Ha a bolhának kitépjük az összes lábát, megsüketül." :))

"Spongyabob a víz alatt is tud grillezni."

(#47800) And06 válasza ronin s8 (#47799) üzenetére


And06
aktív tag

találó! :DD

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.