Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-21 23:22:24

LOGOUT.hu

Ez a KOMOLY kávé topik. Kérjük, olvasd el az alábbi téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47901) vicces válasza bikebutcher (#47865) üzenetére


vicces
addikt

üdv sorostárs!
ne aggód a belső kis állitógyűrűn. mindent jól csináltál. én becsavartam tökig amikor elgurult a gyógyszerem. aztén egy picit azért vissza. most 26-os fokozaton jön az eszpresso, de nem zavar, mert én mást úgysem iszok.
én is próbáltam a csak 2 fokozatot, de csak mint halottnak az ébresztőcsók...

gondolom fokozatosan fognak a kések még kopni és a műanyag hóbelevlanc is, de nekem már nem kell megint az utánállitás miatt szétszednem ;] idővel én kukázni fogom ezt a gépet, de ha addig lehetne hozá kapni új késeket és a külső tárcsát is amiben fut a kosárka akkor esetleg megtartanám. eddig még nem találtam.

:)

(#47902) eesiknes válasza Kávé Kálmán (#47853) üzenetére


eesiknes
csendes tag

Szia!
Lehet nálad rendelni ezt az új Brikka-t? Épp most rendeltem egyet, de még nem ért ide. Visszamondanám, ha ez tényleg jobb :).

(#47903) bikebutcher válasza vicces (#47901) üzenetére


bikebutcher
csendes tag

ó hát ez egyszerre megnyugtató és kétségbeejtő is.. akkor tekerek még rajta ha hazaértem és meglátjuk :)

Köszi az infót, valóban így értetlenül állok a "fejlesztés előtt" az előd fixen rögzített felső kése jobb konstrukciónak tűnik, mer én a kosárka menetén már most látom a kopást pedig mindössze 2-2,5 óra többszöri szét-össze szerelés van benne. ettől függetlenül bizakodó vagyok :)

(#47904) vicces válasza bikebutcher (#47903) üzenetére


vicces
addikt

dettó! én is látom már a kopást a meneten. az első őrlőmet vissza is küldtem, mert az eltört a menet végénél a legfinomabb állásnál és az őrlőkosár csak szambázott akárhova állitottam. az összeszerelésnél kell vigyázni, aztán szerintem azért fogja birni egy darabig.dühitő, mert ha nem műanyag lenne ott ahol fémnek kellene lennie, akkor most nem kellene a fiorenzatora spórolgatnom :C

[ Szerkesztve ]

:)

(#47905) Marv1988 válasza gubabela (#47896) üzenetére


Marv1988
tag

100.000
Megtennéd, hogy leírod mit es melyiket kell vennem ( bocs a tudatlansagert)?
Nagyon fanatikus :)

Koszonom előre is!
(Bocsánat telefonról voltam)

(#47906) Bazsee71 válasza verti1 (#47900) üzenetére


Bazsee71
őstag

Köszi, megoldom ám, van egy pár barkácsbolt is helyben, de egyszerűbb volt most itthon lévőt előkapni. :)

A következő próbálkozás (talán már holnap délelőtt) egy háromélű gúla lesz, remélem az nem fogja ennyire az őrleményt.

(#47907) gubabela válasza Marv1988 (#47905) üzenetére


gubabela
senior tag

Persze, de az ajánlóban megtalálod.

[link]
Gaggiákból meg itt
Ide veheted a leliteket is, de azokból ritkán szokott lenni eladó.
A legolcsóbb presszóképes daráló a graef cm702, ez újonnan kb 30e, de használtan jók az ipari őrlők is (catler, gastroback, mazzer fiorenzato...stb). Nézelődni kell (jófogás, gasztroapro, vatera, avx) hirdetési oldalakat, hátha akad valami. Ha találsz a felsoroltakból dobj egy linket róla és véleményezik neked.
Ezek mellé még szükség lesz pár apróságra (tamper, tisztító szerek, pontos mérleg esetleg). És ha ezek megvannak, akkor természetesen frissen pörkölt kávéra. (szintén az ajánlóban található)

(#47908) gubabela


gubabela
senior tag

És természetesen itt a fórumon is felbukkant pár eladó gép az utóbbi időben, érdemes azokat is megfontolni!

(#47909) Xabi78 válasza gubabela (#47907) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Mondjuk én a Catlert (Gastroback-et) és a Mazzert, Fiorenzatot nem emlegetném egy lapon.
A Catler egy jó minőségű háztartási daráló.
A Mazzer, Fiorenzato meg közép és fölső kategóriás ipari (kávéházi) őrlők.

Cave canem!

(#47910) Parci válasza GAgyiXyXy (#47898) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

annyit, kb. 15%

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47911) gubabela válasza Xabi78 (#47909) üzenetére


gubabela
senior tag

Persze, félreérthető volt a zárójeles rész, (hirtelen ezek jutottak eszembe) de már nem volt időm átszerkeszteni. Helyesen valami ilyesmi lenne: "de használtan jók az ipari és háztartási őrlők is (..." Még van jópár típus amit nem is soroltam fel, de úgysem lenne nagyon értelme.

[ Szerkesztve ]

(#47912) sz.zs.


sz.zs.
senior tag

Kérdés: ha vakszűrőzni Tersonettel kell, akkor a citromsavat mikor, hogyan kell használni???

Mini Gaggia (Aplimont) pid box-szal vagy nélküle eladó

(#47913) vicces válasza sz.zs. (#47912) üzenetére


vicces
addikt

citromsavat a tartályba teszed és "átfőzöd" vele a gépet. a torsenettel, meg a 3 járatút öblegeted vissza a vakszűrőből.

:)

(#47914) Xabi78 válasza sz.zs. (#47912) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Ebben nincs konszenzus. Alukazános gépeknél nem ajánlott, inkább használd lágyított vízzel, és 2 évente mechanikus eltávolítás. Vagy PIDes gépeken levenni a kazánhőt 60 fok alá. A citromsavat a víztartályba rakni 1 evőkanálnyit 500ml-be, majd azzal átmosni a gépet (folyatod 10-30mp-ig, majd 5-10 perc szünet, megint folyatod 10-30mp-ig, megint szünet, amíg el nem fogy. Aztán átmosod a rendszert többször tiszta vízzel. Ha van gőzcső, azt is érdemes ármosni.

Rezes-bronzos-acélos bojlereknél mehet, ugyanilyen töménységben.

Gaggiáknál amennyiben eredeti felsőszűrőtartó van rajta (alu), akkor azt érdemes leszedni.

Kb. ennyi.

Újabb gépeknél használati útmutató nyilatkozik, mivel, milyen gyakran kell, és mivel.

Cave canem!

(#47915) Parci válasza vicces (#47913) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

érdemes nem elhanyagolni, nekem ma másfél órámba került, míg végre ott jött a víz a dc-ből, ahol kell neki. előtte a háromjáratú lefolyóján jött üres csapolásnál is 80%-ban, vakszűrőzésnél meg 100%-ban, annyi ereje sem volt már a gépnek, hogy a levegőt kinyomja a vakszűrőből.

...

hát, most jól lemarattam a krómot a karról stb., minden csillog-villog. kár, hogy olyan undorító takony az a tersonet, lemoshatatlan, rühellem :(

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47917) verti1


verti1
tag

A PID beépítés miatt én is szét borítottam a Gaggia kazánját. Fél évig ment Nordaval. Semmi vízkő nem volt belül. Bőven elég évente a light-os citromsavazás. A tartályt érdemes kicsit gyakrabban kifertőtleníteni szerintem. Szétkaptam a háromjáratút is, de az még csak fekete sem volt. A filterpapír miatt semmi nem jut fel. Én sem szeretek pancsolni a tersonettel, pláne nem hetente.

(#47918) Surda- válasza Kalandor (#47916) üzenetére


Surda-
őstag

Neeeee :))
Még mindig?
Azt hittem rég megvették.

[ Szerkesztve ]

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#47919) Bazsee71 válasza verti1 (#47917) üzenetére


Bazsee71
őstag

Múlt hétvégén fragola is szétkapta az enyémet, szűkítő került bele. Rákérdeztem milyen a kazán, mert nálunk botrányos a víz (vastartalma pl. olyan magas, hogy a mosdókagyló nagytakarítás után pár nap alatt elkezd sárgulni). Meglepetésemre azt mondta, hogy ritkán lát ilyen szép kazánt, semmi vízkő.

Pár hete citromsavaztam először, azt is gyenge oldattal rövid ideig. Február óta van meg a gép, az elején gyantapatront használtam, de az több okból sem jött be, nyár eleje óta pedig Blit Oscar tasak. 3-4 hetente átmosom, mert lerakódik rajta a vasoxid, de szépen le is jön.

(#47920) verti1 válasza Bazsee71 (#47919) üzenetére


verti1
tag

Nekem egy hétig volt benne gyanta patron, de nyálkás, opálos lett a víz. Vízkő kirakódásos lett a tartály belseje. Egy laza mozdulattal vágtam a kukába. Azóta Norda. Most néztem, hogy 08.15-én vettem utoljára 18x2litert. Még van négy belőle, nem nagy befektetés szerintem kisgéphez.

[ Szerkesztve ]

(#47921) Xabi78 válasza verti1 (#47920) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Nálam gyantapatron van, szerintem jól működik, bár én havonta cserélek benne gyantát, 2 havonta teljesen szétszedem és hipos vízben kimosom összerakás előtt. A víztartátyr is 2 havonta hipos vízzel mosom át, pár percig hagyom benne állni, majd kiöblítem, hagyom kiszáradni meg szellőzni egy éjszaka, és vissza.

Hipobol a legjobb a Clorox, mert nem tartalmaz fölösleges adalékokat és elég tiszta is. Domestos és társai felejtősek. (dolgozom laboratóriumi analitikai gépekkel is, ott a műszerész is ezt javasolta a laborgépek tisztításához és fertőtlenítéshez). Alapos kiöblítés és száradás után nincs maradékanyag, egészségre nem káros.

Gondolkozom a Nordán én is, de nagyon macerás a beszerzése.

Cave canem!

(#47922) adp


adp
őstag

Nalam a bilt oscar zacsi sargul es neha zoldul ez mi a fene? Alga? Eleg undi

(#47923) verti1 válasza Xabi78 (#47921) üzenetére


verti1
tag

Én citromsavval fertőtlenítettem, bele raktam a patront és egy hét alatt ilyen mocsok lett. Ettől még lehet, hogy jól működött, de nekem elment tőle a kedvem. Nem tudom merre laksz, vidéken nehézkes beszerezni azt többen mondták, de Vera-t pl több helyen lehet kapni. Eltárolni sem egyszerű mindenkinek nagyobb mennyiséget azt is elismerem.

(#47924) Xabi78 válasza adp (#47922) üzenetére


Xabi78
aktív tag

A zöld az alga. A sárga a kevés vagy döglött alga :D

Cave canem!

(#47925) Bazsee71 válasza verti1 (#47920) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ugyanez volt nálam is, a vízcső is tiszta nyálkás volt tőle. Nordát itt csak rendelni tudnék, helye meg végképp nincs. Az Oscar tasak nagyon bevált, egyelőre az marad.

adp: a vízben lévő szutyok rakódik le rajta, csap alatt 1-2 hetente átmosod, és nincs vele gond.

(#47926) soldier2 válasza Marv1988 (#47905) üzenetére


soldier2
őstag

A fórumos babyt (Kalandor) elvinném a helyedben. Nem modern, de javítható ha elromlik valami.
Vízkő: több mint egy éve megy a Cremina vele. Itt a bojler egyszerűen zseblámpával vizsgálható, semmi vízkő.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#47927) Xabi78 válasza Marv1988 (#47905) üzenetére


Xabi78
aktív tag

Meg mellé egy Graef 702 és meg is vagy :)

Cave canem!

(#47928) soldier2 válasza Xabi78 (#47927) üzenetére


soldier2
őstag

Azért ha van keret inkább egy Lelit Fred vagy Iberital challange. Fokozatmentes, és szívni sem fog vele az elején.

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#47929) Zsoltkoti


Zsoltkoti
újonc

Sziasztok,

Ki mire szavazna? Régóta gyűjtök egy új gépre + örlő. Kezdő vagyok, de nagyon lelkes :)

GÉP:
1. Lelit Anna (gyári PID-el)
https://www.avxcafe.hu/avxcafe/eshop/3-1-Kavefozo-keszulekek-Eszkozok/0/5/441-Lelit-Anna-PL41TEM-Espresso-Kavefozogep
vagy

2. Rancilio Silvia V5
http://www.coffeeitalia.co.uk/proddetail.php?prod=RANCILIO_SILVIA_VE_2016

ÖRLŐ:
1. Graef CM 802
https://edigital.hu/kavefozes-kiegeszitok-kavedaralo/graef-cm802-kavedaralo-p390507

vagy

2. Iberital Challenge
http://expolygon.hu/webshop/otthoni-kaveorlok/19341-iberital-challenge-karbaorlo-idokapcsolos

köszi a javaslatokat!

jah, még annyi, hogy a Silvia PID kb. mekkora költség?

(#47930) Bazsee71 válasza Zsoltkoti (#47929) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha még akarsz vele játszadozni, akkor én a Silviát venném a szabványos szűrő méret miatt. CM802-esről érdekes dolgokat írnak itt a fórumon, nekem 702-es volt, azt bátran ajánlom.

(#47931) bikebutcher válasza vicces (#47904) üzenetére


bikebutcher
csendes tag

Sikerült beallitanom most nagy a sikerélmény okozta öröm :D

Végre crema is van

(#47932) Parci válasza Zsoltkoti (#47929) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

kb. 20 rugó egy pid-elés (de nem vagyok képben, hogy mennyi a kurrens árfolyama)

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47933) mdav88 válasza Zsoltkoti (#47929) üzenetére


mdav88
senior tag

Silvia mellett még a Lelit Gildát is fontolóra venném.
Szabványos méret, viszonylag masszív, gyárilag pides, viszont fél decivel kisebb a kazánja mint szilviának :)

(#47934) vikla007 válasza Zsoltkoti (#47929) üzenetére


vikla007
aktív tag

Silvia + Iberital

(#47935) Zsoltkoti válasza mdav88 (#47933) üzenetére


Zsoltkoti
újonc

Lelit Gilda mutatós gép... IGEN SZÉP!! Azért árban + 50 e HUF a Silviahoz és Anna-hoz képest.
DE tetszik. Nem könnyítettétek meg a döntést, ezek alapján maradt

1. SILVIA

vagy

2. Lelit GIlda...

nem bánom, hogyha befolyásoltok még 1 kicsit. Ki mit javasolna?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#47936) edk-


edk-
őstag

Továbbra is eladó egy Mukka Express. Képek. Ára 10 kFt. Átvétel legcélszerűbben munkaidőben a MOM Park környékén.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#47937) Zsoltkoti válasza vikla007 (#47934) üzenetére


Zsoltkoti
újonc

köszi..... örlővel kapcsolatban nem nehéz a döntés.. az Iberital-ról csak jókat olvastam... mondjuk ebből is 2 verzió van, a karbaörlős vagy adagolós...

(#47938) Parci válasza Zsoltkoti (#47935) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

hát, ha drágább ennyivel, mint a silvia, akkor egyértelműen a silviát. megPIDeled, marad pénz, hurrá.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47939) mdav88 válasza Zsoltkoti (#47935) üzenetére


mdav88
senior tag

Silviában nincs pid, ennek a beépítése/beépíttetése sem olcsó mulatság.
Fragola készen 180ért árulja a gépet itt egy év garival, piddel.
Lelit így olcsóbb, és kapsz hozzá egy tampert.

Választás nyilván mindenki ízlése, szájíze szerint ;)

Most váltottam annáról gildára, mert úgy adta a lehetőség, képek alapján nem jön át mi az 50e forintnyi különbség, pedig megvan benne.

(#47940) Zsoltkoti válasza Parci (#47938) üzenetére


Zsoltkoti
újonc

PID-elésben kihez érdemes vagy kihez tudok fordulni? Szegeden vagyok általában... de azért mobilis tudok lenni.

(#47941) Parci válasza Zsoltkoti (#47940) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

simi.esp.28, fragola.6035, itt vannak a topikban, remélhetőleg jelez valamelyikük, hogy vállalja-e.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47942) Zsoltkoti válasza mdav88 (#47939) üzenetére


Zsoltkoti
újonc

Vagyis mégsem 20 ezer HUF egy Silvia PID ha jól értem? Inkább kb 50 ropi? Nagyságrendileg a Silvia és Gilda közötti különbség...

Gilda-t mióta használod? Tapasztalat? Ha jól értem pozitív és ajánlod?

köszi

(#47943) Bazsee71 válasza mdav88 (#47939) üzenetére


Bazsee71
őstag

Ha a 180-ban benne van a rézcső is, akkor jobb ajánlat, mint a Gilda.

(#47944) Zsoltkoti válasza Zsoltkoti (#47942) üzenetére


Zsoltkoti
újonc

köszi. ha nem, majd privátban írok nekik

(#47945) And06 válasza Zsoltkoti (#47929) üzenetére


And06
aktív tag

gép 2) (+pid, nyilván), őrlő 2)

(#47946) And06 válasza Zsoltkoti (#47942) üzenetére


And06
aktív tag

nem hinném, hogy 50ft lenne egy pidelés...

(#47947) fragola.6035 válasza Bazsee71 (#47943) üzenetére


fragola.6035
aktív tag

A rézcső nincs a 180-ban. Eredeti gyári állapotban, bontatlan gyári csomagban 150e., piddel és pár kisebb tuninggal 180e.
Számlával, 1 év garival. Még 2 darabom van.

[ Szerkesztve ]

https://caffe35.webnode.hu/

(#47948) Parci válasza Zsoltkoti (#47942) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

nem, az ott egy konkrét ajánlat. lehet, hogy ő nem annyiért veszi a silviát, illetve van rézcső-tuning is benne (az plusz egy kategória és ez nem vicc, az, hogy előmelegített vizet kap a gép ÉS a bejövő hideg víznek ki kell várnia a sorát a csapolásnál, zseniális megoldás, nem kell 8 decis bojler és csúcsfej, mert ennyiből megvan a boldogság).

csak akkor nem a rézcsöves silviát venném, ha valamiért idegenkednék a tuningtól és ragaszkodnék a gyári géphez. akkor, mivel pid az kell, kiesne a silvia.

[ Szerkesztve ]

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#47949) soldier2 válasza Zsoltkoti (#47942) üzenetére


soldier2
őstag

Abszolút egy kategória a kettő, vsz ember ki nem kóstolja a különbséget. A Fragola által vállalt gari ér annyit mint bármelyik másik. Sajna a Silvia hajlamos rozsdásodni, a Lelit meg könnyebb, ezáltal elmozdulhat kar felhelyezésekir. A helyedben azt venném amelyik jobban tetszik (v. olcsóbb), a különbség marginális.
A rézcső meg extra tuning, aki próbálta áradozik róla, sajnos az én gépemet nem lehet, így saját tapasztalatom vele nincs.

[ Szerkesztve ]

Van úgy, hogy bizonyos aktákat ki kell nyomtatni. A https://fundaforest.eu/hu oldal meglátogatása csökkenti a környezetterhelést. Köszönjük, hogy kattintott!

(#47950) mdav88 válasza Zsoltkoti (#47940) üzenetére


mdav88
senior tag

Ha szegedi vagy menj be az AVX-hez, személyesen meg tudod nézni, és ki tudod próbálni a lányokat, szilvit, annát és gildát is :DD

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Hardcore café (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.