Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) peugeotmate válasza Smani (#600) üzenetére


peugeotmate
őstag

Ezt én csere előtt is szívesen megosztottam volna veled.

meg

(#602) Tibee86


Tibee86
veterán

Használ valaki esetleg ilyen gyári koppintott bumpert:[link]
Olcsó nagyon, de félek, hogy a minősége is olyan lehet.

iLux: Képről nem annak tűnik, legalább is szerintem. Szerintem ugyanaz a megoldás, mint a gyárinál, hogy műanyag keret, és a széle olyan szilikon féle. Ezen jobban látszik:[link]

[ Szerkesztve ]

(#603) iLux


iLux
tag

Ha ez a szilikon változat, akkor semmiképpen se vedd meg.

(#604) szilrobi válasza Tibee86 (#602) üzenetére


szilrobi
aktív tag

Két ismerősöm is használ ilyen 600ft-os bumpert, semmi gondjuk vele

(#605) Tibee86 válasza szilrobi (#604) üzenetére


Tibee86
veterán

Na bakker, én 1500ért láttam :D Bár ahogy nézem, ebay-en nincs 2 dollár se:D

[ Szerkesztve ]

(#606) _Fefe_ válasza Tibee86 (#602) üzenetére


_Fefe_
tag

Szerintem koppintott bumpert nem érdemes venni, csak a gond lesz vele, és nem sokkal később a kukában landol. Én vettem egy eredetinek mondott, és hirdetett bumpert itt a hardveraprón : [link], de kaptam helyette egy gagyi kínai koppincsot : [link]. Persze a hirdető váltig állította, hogy ez eredeti gyári bumper, és ilyet kapnak az Apple dolgozói "gift"-ként. Mekkora kamu volt már ez, biztos hogy ilyen 4G feliratú gagyi csomagolású, sorjázatlan vackot adnak a dolgozóknak, ezzel is öregbítve a cég hírnevét...

Úgyhogy szerintem kerüld a gagyi koppintott bumpert, ami pár hét után kinyúlik és vehetsz helyette másikat.

Szerk.
A hirdető persze annyiért adta a gagyit, mint az eredetit árulták máshol.

[ Szerkesztve ]

"Az élet egy félkegyelmű meséje." - W.S.

(#607) Coleszi


Coleszi
tag

Sziasztok!
Most vettem egy iPhone-t használtan. Következő a problémám:
Hardreseteltem, beállítottam rajta mindent, de amikor az App Store beállításaihoz értem megakadtam. Mikor le akarok ugye valamit tölteni, kéri hogy állítsam be a postai adatokat. A Postcode-ot nem fogadja el semmi képpen sem, (ami 1103).
Ha iTunes-re dugom, akkor alapértelmezettként United Kingdom-ot ír mellé, amit nem lehet megváltoztatni.
Viszont így nem tudok letölteni.
Mi lehet a probléma? :W :F
Köszönöm!

(#608) Mela Kehes válasza Tibee86 (#602) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Hasonlót vettem én is, nem eredetit. Nem használtam sokáig, mert a felső bekapcsoló gombot folyton benyomva tartotta. Egyébként külsőre jól néznek ki. Most olyan hátlapot hordok, ami a gombokat szabadon hagyja.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#609) iLux


iLux
tag

Hello!

Nem tudok régebbi szoftvert visszatölteni. 3194-es hiba. Pedig TinyUmbreallával lementettem az SHSH-kat. Mi lehet a probléma? (Újraindítás, Advanced fülön Cydia hosts... elől pipa ki megvolt)

(#610) Kommy válasza iLux (#609) üzenetére


Kommy
veterán

Tinyumbrella, advenced fül set host to cydia on exit elé pipa és lépjél ki belőle, majd mehet a restore (ha van ahhoz shsh-d amire menni akarsz)

(#611) iLux válasza Kommy (#610) üzenetére


iLux
tag

Szerk.: Megpróbálom.

Szerk.: Nem sikerült, pedig külön fájlba is megvan, meg TInyUmbrella is mentette az SHSH-t.

[ Szerkesztve ]

(#612) Kommy válasza iLux (#611) üzenetére


Kommy
veterán

indítsd újr a géped lehet nem írta át rendesen a host fájlt.

(#613) iLux


iLux
tag

Köszi, tényleg így lett, ahogy mondtad.

Frankó, most meg 11-es, meg 21-es hiba, pedig töröltem a BBFW-t...

[ Szerkesztve ]

(#614) rolcsibácsi


rolcsibácsi
őstag

mostanaban kezdek el videozgatni az i4s-sel, es tok gaz ez a 8 megapixel.. 40 perc video 6 giga.. francnak kell ez.
arra milyen otletek vannak hogy a gepen megforditsam a videokat mert az osszeset fejjel lefele jatsza le... kepeket se lehet elforgatni es menteni, de abba mar beletorodtem.. videot viszont eleg szar igy nezni hogy a windowsban kell megforditanom a kepet amig megnezem..
privatot legyszi ha tud vki megoldast, mostanaban nemnagyon forumozok.
remelem jon valami uj szoft amiben megoldjak ezt...
meg azt is hogy itunesban lehessen albumokat masolni ugy is hogy nem kell megvarni mig vegez eggyel. (mint regen) eleg sok mindent elbasznak mostanaban almaek..

[ Szerkesztve ]

(#615) máyköl válasza Mela Kehes (#608) üzenetére


máyköl
veterán

Nálam ugyanígy volt. Vettem 2 utángyártott bumpert is, mindkettő folyamatosan benxomva tartotta a lock gombot. Használhatatlan, szar cuccok...

(#616) Tibee86 válasza Mela Kehes (#608) üzenetére


Tibee86
veterán

Hátlapot már nagyon unom. Bumperre pályázok, marad a gyári, de sokallom nagyon, amit elkérnek érte. :((( Képek alapján ez jónak tűnt, de nem véletlenül kerül akkor annyiba amennyibe.

(#617) Smani válasza _Fefe_ (#606) üzenetére


Smani
senior tag

Én 2hete vettem ilyem bumpert. Nem gyari de hibatlan. Fekete,sarga,feher

csak sajnos nincs mar bele telo :(

(#618) Totheground válasza Smani (#617) üzenetére


Totheground
addikt

És ezt még hányszor írod be? :P

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#619) ittakary válasza Smani (#617) üzenetére


ittakary
nagyúr

Azert irja be mert megbanta h eladta.... :)

[ Szerkesztve ]

(#620) kissdanca


kissdanca
tag

Üdv! Nekem olyan kérdésem lenne, hogy iPhone 2g-vel lehet fogni hotspot hálózatot? Elég kezdő vagyok ebben a témában így örülnék a segítségnek :D

(#621) megema


megema
őstag

Próbálgattam a pinch to zoom-ot és tényleg nem reagál azonnal. Mindig ilyen, de csak lassú mozdulatoknál feltűnő! :U Böngészőben általában duplán kattintgatok, ha meg mégsem, akkor gyorsan mozgatom az ujjaimat. Ha nem lett volna róla szó, észre se veszem. Szóval köszi, hogy észrevetettetek velem egy hibát, ami most böki a csőrömet! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#622) Mela Kehes válasza máyköl (#615) üzenetére


Mela Kehes
addikt

Tegnap jött meg az átlátszó hátlapom. Nem rossz, de kíváncsi vagyok mennyire karcolódik majd.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#623) samgar válasza megema (#621) üzenetére


samgar
őstag

Tömeghisztéria. Nincs semmi baj a zoommal.

Oppo Find X5 PRO

(#624) tatomi92 válasza samgar (#623) üzenetére


tatomi92
aktív tag

Nincs vele semmi baj, attól függetlenül, h. valóban fennáll a "késés". :)

iPhone 14 Pro & Google Pixel 7

(#625) szijartg válasza Tibee86 (#602) üzenetére


szijartg
senior tag

ilyent vettem még anno a 4s-re. nem tetszik... a kijelző oldalán felnyomja fóliát, nagyobb is lett a telefon tőle, a régi ipod kábellel (a telefonhoz adott még nincs kibontva) töltöm, (aminek a két oldalán be kell nyomni a kis benyomót, és úgy tudod kihúzni) na az meg bele sem megy.
meg egy ilyen átlátszó okosságot rendeltem. ez úgy ahogy passzol... de nem tetszik vele a telefon.
szerintem csupaszon a legjobb :DDD úgy tetszik a legjobban.

de egy ilyen porvédő a jackbe, meg a töltő helyére nagyon jó. legalább nem megy tele porral, meg biztos hogy nem fog a nedvesség sem bele menni.

(#626) JamesHun


JamesHun
addikt

sziasztok

Egy gyors segítséget szeretnék kérni
Újratettem a gépemet, Itunes-t feltettem, vásárlások átvétele megtörtént, feljogosítottam a gépet stb de a Iphone/alkalmazások résznél a alkalmazások szinkronizálása inaktív
Egyszer már régen valahogy megoldottam, hogy aktív legyen, de ne töltse fel a progikat újra és hagyja meg a mappákba tett progikat is ahogy vannak, csak jöjjön rá, hogy szinkron megvan és innentől tegye a dolgát :D

SeriesX: JamesSHun

(#627) dni válasza Tibee86 (#477) üzenetére


dni
őstag

Szerkesztés gomb van, de törlöm és visszajön :)

[ Szerkesztve ]

(#628) Kommy válasza dni (#627) üzenetére


Kommy
veterán

Nem jó sem a mappa sem az adatabázis jogosultsága.

mappa 700,
sms.db 644

(#629) Tomics válasza szijartg (#625) üzenetére


Tomics
addikt

Én majd úgy tervezem, hogy veszek egy bumpert, plusz egy bőrtököt, plusz előre hátra fólia. Elég védelmet kap? :D Bumperrel egy ilyen bőrtokba bele fog menni? Az elején mint első iphone tulajdonos mindent megteszek hogy ne legyen baja :D

PH! addikt since 2004

(#630) csdm


csdm
senior tag

Van valamilyen app amivel lehet rögzíteni az autóval megtett kilométereket, illetve a tankolt üzemanyag mennyiséget , esetleg ebből egyből fogyasztást is számol és ezeket el tudja raktározni is?

(#631) bobooo válasza Tomics (#629) üzenetére


bobooo
addikt

bumperrel biztos h nem fog belemenni. és egyébként is ezek e kiegészítők úgyis kukák lesznek az új iPhonenál, szóval felesleges szerintem még egyelőre kiegészítőket keresni, mintha off topicba azt olvastam volna h az 5ösre vársz ezért mondtam most így :D

(#632) BossBoss válasza Tomics (#629) üzenetére


BossBoss
őstag

Nem cukorból van, ne aggódj! Soha nem hasznaltam foliakat, bumpereket. Tokom volt de ritkan hasznaltam. Erdekes nem szedtem ossze semmi serulest. Ne tedd apro penz es kulcs melle.

(#633) Tomics válasza bobooo (#631) üzenetére


Tomics
addikt

jaja, várok az 5ösre csak tervezgetek. Akkor egy tok + fólia elég lesz, az elején mindenképpen meg akarom óvni minden karctól :) Legalább 2, de inkább 3 évre tervezek vele. Ezért is várom meg az 5öt, és nem veszek 4S-t.

PH! addikt since 2004

(#634) Blaise válasza Tomics (#629) üzenetére


Blaise
veterán

Bumperrel nem fog belemenni, néha még a fóliás telefonokkal is baj van, ezek a tokok szerencsére rászorítanak a telefonra.

Ha ennyi pénzt szánsz rá, akkor miért nem veszel, igazi, minőségi tokot, aminek a széle rendesen meg van varrva? :)

(#635) Kephamos válasza BossBoss (#632) üzenetére


Kephamos
addikt

~1,5 hetes használat után én is érzem, hogy nem olyan sérülékeny, azonban rettegek attól, hogy leejtem. Azt szerintem nem bírná ki.

(#636) leroyclub


leroyclub
senior tag

SSH-t vagy mit hogy tudok menteni? Úgy döntöttem hogy lementem hogy késöbb bármikor visszatudjam tenni az 5.1.1-et + a JB-ket. Lehet hogy van benne valami hogy a frissitésekkel tényleg lassitja az apple a telefonokat?! Inkább megtartanám a mostani állapotában!

(#637) Ragnar95 válasza leroyclub (#636) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

SHSH a neve, ha fent van a Cydia, várd meg, míg teljesen betölt és fölül a Cydia felirat alatt ki lesz írva,h melyik shsh-kat mentette le neked, de gépre TinyUmbrellával tudod lementeni az shsh-t.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#638) JamesHun válasza leroyclub (#636) üzenetére


JamesHun
addikt

lassítja és még haza is vágja
Ipad1 már használhatatlan böngészésre is
nemkutya-t nézve 5 percenként kidob

SeriesX: JamesSHun

(#639) leroyclub válasza Ragnar95 (#637) üzenetére


leroyclub
senior tag

5.1.1 és 5.1.1r1-et mentette le. De ha egyszer mondjuk ujra kell tennem a rendszert, akkor ezeket honnan fogja letölteni? Nem teljesen értem hogy hol tárolja, vagy hogy mi alapján rendeli hozzám?? Akkor ha innentől fogva nem frissítek, akkor elvileg bármikor tudok restoreolni a mostani 5.1.1-re?!

(#640) Ragnar95 válasza leroyclub (#639) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Ezeket egyelőre a telón tárolja,de TinyUmbrellával át kell őket menteni gépre,h rstore-nál fel tudd őket használni.
Ha lementetted az shsh-t, akkor onnantól egy későbbi frissítés után is vissza tudsz térni a régebbi szoftverre :K

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#641) megema válasza samgar (#623) üzenetére


megema
őstag

Amíg nem próbálgattam, én is így gondoltam...

(#642) samgar válasza megema (#641) üzenetére


samgar
őstag

Gondolod, hogy én úgy jelentem ki, nincs is kezemben iphone? Kb 5-6 órát nem használom a 24-böl, mikor alszom. Nekem nincs semmiféle zoom gondom. Agyonjailbreakelve sem. Részemről téma lezárva.

Oppo Find X5 PRO

(#643) vadászcsiga válasza samgar (#642) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Vagy ami életszerűbb hogy kifogtak egy rossz szériát. Nekem sem a 3GS-semen nem volt, sem a mostanin nincs zoom probléma pedig 4.0.1 óta gyűröm az fw-ket, és elég tech buzi vagyok ahhoz hogy észrevegyem ha lenne változás.
Amit meg nem érzékelek az nincs!

iLux hol a videó?

(#644) pnagy7


pnagy7
aktív tag

Hello. Egy kérdés.
Adott egy zsír új, 0perces iphone 4 16gb vodafonos.
Régen a telóknál fontos volt az 1. töltés hogy jo sok legyen 12-24óra. és akkor bírta jól az aksi.
Én hogyan töltsem? 100% és levegyem, vagy legyen 12óra? vagy hogy? minig iphone-om volt, de sosem új és tudtommal az első feltöltés fontos. szóval?

Mr. Hóember

(#645) Feka87


Feka87
tag

Sziasztok,

Gyors segítségre lenne szükségem, arra van lehetőség, h a FOTÓK -- FILMTEKERCS mappába másoljak be képeket? Mert én még nem jöttem rá, h lehetséges ... ha szinkronizálom mindig annak a mappának a neve jelenik meg amibe vannak a fotók és nem a FILMEKERCSEK mappába.

köszönöm

__̴ı̴̴̡̡̡ ̡͌l̡̡̡ ̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ ̡͌l̡̡̡̡.

(#646) norbi2010 válasza pnagy7 (#644) üzenetére


norbi2010
őstag

Itt már nem kell ezzel szórakozni. :K

(#647) Kommy válasza pnagy7 (#644) üzenetére


Kommy
veterán

Nem kell semmi ilyesmi.

(#648) Tibee86 válasza pnagy7 (#644) üzenetére


Tibee86
veterán

Az régen volt, és a régebbi akkuknál. Ezeknél nincs szükség már rá. Olyan az első töltés, mint az 50-edik.

Tomics:Kiifejtenéd ezt? Én pont azt olvastam, hogy néha nem árt, ha lemeríti az ember, míg magától kikapcsol.

[ Szerkesztve ]

(#649) manchester85 válasza vadászcsiga (#643) üzenetére


manchester85
addikt

Facebook app-en belül sokkal jobb a zoom a kepeknel, mint a safariban vagy a galériában, hasonlitsd össze azzal. Ha nem érzed, telleg veled van a baj.

i6 Silver

(#650) Tomics válasza pnagy7 (#644) üzenetére


Tomics
addikt

Arra figyelj, hogy soha ne merítsd le kikapcsolásig a telefont, másra nem kell :)

PH! addikt since 2004

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.