Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#651) szijartg válasza Tomics (#650) üzenetére


szijartg
senior tag

akkor sem lesz semmi baja nem?
ma majdnem sikerült, pont 1% volt mikor felraktam :DDD

(#652) leroyclub válasza Ragnar95 (#640) üzenetére


leroyclub
senior tag

Értem! Akkor ha este hazamegyek bele ásom magam és lementem.

Más: Feltettem a Forecastot, mivel ahogy én szerettem volna a lockscreent azt winterboard nélkül nem nagyon tudtam meoldani. Na most a lockscreenről valahogy el lehet tüntetni a statusbart? Mert elég fölösleges és sokkal szebb lenne nélküle. De csak a lockscreenről szeretném...

Tomics: nálam már sokszor volt hogy kikapcsolásig merült. Főleg az elején.

[ Szerkesztve ]

(#653) Tomics válasza szijartg (#651) üzenetére


Tomics
addikt

Baja nem lesz, de rövidíti az aksi életét.
Félévente csinálhatsz olyat, hogy lemeríted 5% alá majd onnan töltöd fel, így a későbbiekben reálisabban írja ki a %-ot és nem fog ugrálni az értéke.

[ Szerkesztve ]

PH! addikt since 2004

(#654) pnagy7 válasza Tomics (#650) üzenetére


pnagy7
aktív tag

és mivan ha kikapcsolásig használom?

am köszi a válaszokat skacok! általában este felteszem reggel lehúzom.

Mr. Hóember

(#655) megema válasza vadászcsiga (#643) üzenetére


megema
őstag

Kár ennyit foglalkozni a témával... Valakinél jelentkezik, valakinél nem. Ennyi. 3GS-en is kipróbáltam, ott kevésbé gyakori. 4S-en viszont az esetek nagy részében akkor kezd el nagyítani, amikor már 1,5-2 centire van a két ujjam egymástól. Kicsinyítésnél is kb. ugyanekkora táv kell összeadva.

(#656) Kommy válasza Tomics (#653) üzenetére


Kommy
veterán

Aksit a töltőkábel lehúzásakor kalibrál, emiatt látszik sokszor, hogy ugrik a százalék amikor lehúzzunk a töltőt. Mivel ekkor nőhet is az akkumulátor kapacitása, amikor lehúzzuk a töltőről, de a töltést végző algoritmus csak az addigi maximális kapacitásig tölti az akkumulátort.

Nekem 1 honappal ezelőtt 100mAh-val kisebb volt az aksi kapacitása mint most 466 töltési ciklus után. Jelenleg 1103mAh az 12000mAh.

Tesztként 1 hónapja kikapcsolásig merítettem ekkor 50mAh-val csökkent az akkumulátor kapacitása, innen látszik miért nem szabad lemeríteni teljesen.

(#657) iLux válasza vadászcsiga (#643) üzenetére


iLux
tag

BBFW hiba miatt nem tudom visszatenni a 4.x.x.-et. Keresem a megoldást, de még nem találtam meg.

(#658) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Haverom JB-elte az 5.1.1-es 3GS-ét absinthe-al és a Cydiában ezt a hibaüzenetet kpaja minden telepítésnél és betöltésnél:

Mondtam neki,h restore-oljon és JB-elje újra a legújabb absinthe-al, meg is tette,de semmi változás. Pár tweaket a sokadik repobol sikerült felraknia,de a legtöbb sehonnan nem megy fel neki.
Eleinte mondtam neki,ne izguljon, túlterheltek a repok szerverei,de mostmár elült a nagy roham, működniük kéne, mi lehet a gond? :F

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#659) telescreener válasza Ragnar95 (#658) üzenetére


telescreener
tag

Még ehhez hozzátenném hogy restore után is ugyanez van, pedig most frissebb absinthe-val próbálkoztam. Segítségeteket előre is köszönöm.

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#660) BossBoss válasza Ragnar95 (#658) üzenetére


BossBoss
őstag

Létezik, olyan app amivel a kontaktokat a sim kartyara tudom varazsolni?? Fontos lenne! Koszi!

(#661) Ragnar95 válasza BossBoss (#660) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

SIManager Cydiából, JB nélkül viszont nincs ilyen progi.

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#662) xlife11 válasza Ragnar95 (#658) üzenetére


xlife11
senior tag

Nekem akkor van ilyen amikor proxy mögül vagyok, egyszerűen összefossa magát a Cydia. :(

(#663) Kommy válasza Ragnar95 (#658) üzenetére


Kommy
veterán

changes fülön nyomjon refresh-t

(#664) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Na végre elkészült a vimeo link: iPhone 4S zoom test

(#665) telescreener válasza Kommy (#663) üzenetére


telescreener
tag

Akkor ugyanez van

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#666) leroyclub válasza telescreener (#665) üzenetére


leroyclub
senior tag

próbáltátok mobilnetről és wifiről is? esetleg másik wifiről?

Más: Hogyan tudnám letesztelni hogy működik e a bluetoothom? Arra gyanakszom hogy valami gebasz lehet vele, mert már felraktam egy párszor az Air BlueSharinget de mikor valamit akarok vele küldeni sosem találja meg a másik telefont.

[ Szerkesztve ]

(#667) manchester85 válasza vadászcsiga (#664) üzenetére


manchester85
addikt

Ez nagyon szép és jó, csak épp nem emeled fel az ujjad. Anélkül nekem is tökéletes. Ha már a két ujj lenn van, valóban jó. Előtte van gond. Vagyis minden olyan pinch to zoom-nál, ahol "frissen" teszed rá a két ujjat a kijelzőre. Zoom szét, zoom össze, és minden alkalommal emeld fel az ujjaid. Hisz ha "új" zoomba kezd az ember, akkor nincs a képernyőn hüvelyk, mutatóujj. Mondom én, hogy szarul csinálod. :DDD

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#668) máyköl válasza manchester85 (#667) üzenetére


máyköl
veterán

Tudsz a hibáról videót csinálni?

(#669) BossBoss válasza Ragnar95 (#661) üzenetére


BossBoss
őstag

Nagyon Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#670) ittakary válasza vadászcsiga (#664) üzenetére


ittakary
nagyúr

Tessék a válaszvideó :D

[link]

Aki itt sem látja a késést...

[ Szerkesztve ]

(#671) telescreener válasza leroyclub (#666) üzenetére


telescreener
tag

mobilnetem nincs, de másik wifiről igen

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#672) Ragnar95 válasza leroyclub (#666) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Próbáld ki egy bluetooth fülessel ;)
Amúgy az a progi elég bugos szerintem, mert nekem se működött, aztán haveromnak meg működött,de neki csak a küldés, nekem meg az se...
ittakary: most direkt kipróbáltam és nekem egyből elkezd zoomolni, teháta videód alapján tényleg fennáll a probléma,de nem minden telónál :)

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#673) Enjoy válasza ittakary (#670) üzenetére


Enjoy
addikt

Az szép... :(((
Nálam hál'istennek ilyen nincs.

Szerk.:
Ragnarnál sincs ilyen késés..
Biztos csak a fehér iPhone 4S-eket érinti :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#674) mondomén


mondomén
őstag

Zoom problémaXD Nem írjátok észre sem veszem.
Na még 100 hsz-t neki, úgysincsenek mostanában jb-s hírek. ;)

(#675) Tomics válasza ittakary (#670) üzenetére


Tomics
addikt

de szép teló dicsak.

PH! addikt since 2004

(#676) majestic válasza Ragnar95 (#661) üzenetére


majestic
őstag

A Simanager nem működik az A5-ös eszközökkel...

Macbook Pro 15' (2017), iPhone 15 Pro Max 256GB, Apple Watch Ultra 2, iPad Pro LTE 256GB (2021), G30

(#677) Kommy válasza telescreener (#671) üzenetére


Kommy
veterán

dns-t próbáld meg átállítani 8.8.8.8-ra vagy pedig 8.8.4.4-re ezek a google publikus dns szerverei.

baállítások/wi-fi/ a hálózatnál a kék nyíl és ott lesza dns ami ott van kitöröl és beír, majd utána visszalép, airplane mód bekapcsolt vár egy kicsit és visszakapcsol.

(#678) ittakary válasza Tomics (#675) üzenetére


ittakary
nagyúr

Valami problémád van talán?

(#679) telescreener válasza Kommy (#677) üzenetére


telescreener
tag

8.8.8.8 at már Ragnar is említette, de ua error a 8.8.4.4 gyel fut a refresh

[ Szerkesztve ]

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#680) Ragnar95 válasza Enjoy (#673) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Esélyes :DD ;]
majestic: itt nem volt szó arról,h 4S lenne a teló :N

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#681) telescreener válasza telescreener (#679) üzenetére


telescreener
tag

bejött az error a 8.8.4.4 gyel is

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#682) Totheground


Totheground
addikt

Az a vicc, hogy én Csiga videóján is látom, nálam is kb ugyanez a pár ezredmásodperces "lag" ( :DDD ) van alig észrevehetően, amikor először zoomolok be. ittakary-é tényleg durva.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#683) Tomics válasza ittakary (#678) üzenetére


Tomics
addikt

Semmi csak dicsértem, nekem nincs iphone-om csak lesz. Csak még sok idő kivárni az újat, addig csorgatom a nyálam és olvaslak titeket :D

PH! addikt since 2004

(#684) manchester85


manchester85
addikt

Én továbbra is tartom, hogy mindenkién ugyanúgy jelen van, csak nem mindenki használja ugyanolyan gyakran, így nem mindenki veszi észre olyan könnyen, meg van, aki egyszerűen nem is olyan érzékeny erre. Azt tudom, hogy 5.0.1-ben még totál jó volt, aki tudja, hasonlítsa össze. Én már megtettem. Még ami érdekes, hogy facebook képeknél pl. jó, mármint az app-en belül. Ott tényleg sokkal érzékenyebb. Aki nem érez különbséget, annak kár is próbálgatnia tovább. Nekem a fb galériában teljesen jó a zoom. Ezt hasonlítsátok össze a galériával, böngészővel.

Máyköl!

Most sajnos nem, majd talán holnap.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#685) manchester85


manchester85
addikt

Na, megcsinálom mégis mindjárt a videót. :U Facebook app képekkel összehasonlítva.

Máyköl!

Előbb próbáld meg azonosítani a hibát. :) Egyébként ja, tényleg fel van már fújva ez az ügy, csak nekem anno nagyon feltűnő volt az 5.1 megjelenése után, de már beletörődtem.

[ Szerkesztve ]

i6 Silver

(#686) máyköl válasza manchester85 (#685) üzenetére


máyköl
veterán

Jelentem, én is dolgozok a videón!

(#687) Enjoy válasza máyköl (#686) üzenetére


Enjoy
addikt

Akkor már én sem maradok ki a buliból, de szerintem röhejes amit csinálunk.. :D

► més que un club ◄

(#688) máyköl válasza Enjoy (#687) üzenetére


máyköl
veterán

Szerintem is, de tudsz jobb szombat esti programot? :DDD

(#689) Enjoy válasza máyköl (#688) üzenetére


Enjoy
addikt

Én speciel a német tanulást untam meg, s csak ezért készítettem el ezt a videót:
Link - Zoom Teszt

[ Szerkesztve ]

► més que un club ◄

(#690) norbi2010


norbi2010
őstag

Eddig észre se vettem ezt a zoom késést,de most hogy így beszéltek róla :W :DDD

(#691) Tibee86 válasza Enjoy (#689) üzenetére


Tibee86
veterán

Bele fognak kötni, hogy túl gyorsan húzod az újjad :DDD

(#692) telescreener


telescreener
tag

Repok betöltése nélkül visszatöltéssel most így áll 8.8.4.4 el

"...Ha Chuck Norris Részt vett volna az X-faktorban akkor a mentorok esnek ki..."

(#693) Kommy válasza telescreener (#692) üzenetére


Kommy
veterán

Ezt találtam, de ehhez hozzá kell férni a fájlrendszerhez:

1. Use WinSCP, Iphone Tunnel Suite, CyberDuck or whatever to SSH into your device and navigate to /private/var/lib/cydia
2. download metadata.plist
3. make a back up of the file just in case.
3. then edit it (you can dl PlistEditPro from apple to edit it for Mac, OR for PC, convert the file using this website Binary XML .plist converter - iAppCat then you will be able to edit it.)
4. Now open the metadata file in Plist Edit, Notepad, Dreamweaver, iFile or whatever, and search the file to find the bad url (Usually towards the bottom of this file) Delete the bad URL from the metadata.plist file. Save.
5. Now upload that back to /private/var/lib/cydia and overwrite the old one.
6. Now SSH to the folder /etc/apt/ folder.
7. Backup the cydia.list OR sources.list.d file.
8. Edit the cydia.list OR sources.list.d file with a text editor and remove the entry related to the problematic source.
9. Reup the editied file and overwrite the old one
10. Now in these folder: /private/var/lib/apt/list and /private/var/lib/apt/list/partial
look for and delete any files with the bad url.
11. Reboot and that should fix your problem.

(#694) crey


crey
MODERÁTOR

Sziasztok!

Látom ráértek :))

Kis segítséget kérnék, mert belekerestem a két archív topikba, de nem találtam megoldást a problémámra.

Telenoros előfizetőként használom az iPhone 4s-em, és a mobilnetét osztom meg az iPad 2 felé (okostarifa csomag). Illetve osztanám, mert kb. Minden 10. Próbálkozás sikerül.
Anno HTC HD7 gond nélkül megoldotta, de szívok mióta a szifon a primary teló.

Az is feltűnt, hogy sokszor csak a telefon újraindítása segít a problémán. összefoglalva: alapvetően működik a personal hotspot, de alsó hangon 10-15 perc mire belövöm - ki-be kapcsolgatás, próba, újrapróba, stb.- és picit nevetségesnek érzem + idegesít. Ja amúgy wifi + bt szórás egyszerre megy, semmit nem kapcsolok ki.

Hilfeeee! Köszi :)

A készülék 5.1.1-es szoftvert futtat, Jailbreaket még western filmben sem látott.

Sarcasm: just one of the many services I offer.

(#695) máyköl


máyköl
veterán

iPhone 4 zoom - Én nem látom, ti látjátok?

(#696) manchester85 válasza máyköl (#695) üzenetére


manchester85
addikt

Mikor összehúzod, nem emeled fel az ujjad. Minden zoom előtt emeld fel, mert ha már "megindult", akkor jó. De ezt csigának is írtam. Egyébként nem mindig ugyanolyan szar, az a lényeg, hogy ahányszor "pinchelsz", mindig emeld fel az ujjaid előtte, ne ugyanabból indítsd.

i6 Silver

(#697) máyköl válasza manchester85 (#696) üzenetére


máyköl
veterán

Na ne viccelj már. Tényleg próbálkozzam úgy húzogatni az ujjaim, hogy előjöjjön a bug? Csigával teljesen normális módon zoomolunk, ezért nem jön elő nálunk. Ha ti össze-vissza húzogatjátok az ujjatokat, akkor lehet, hogy előjön, mi maradunk a normál használat mellett.

(#698) manchester85 válasza máyköl (#697) üzenetére


manchester85
addikt

Nem érted. Nálam a normál használat az, hogy nem a már meglévő zoomból zoomolok, hanem mindig újat kezdek. Ergo ez az össze-vissza zoomolás az ujjaid felemelése nélkül nem életszerű. Én legalábbis fel szoktam emelni az ujjam. Na jó, gyorsan megcsinálom.

i6 Silver

(#699) vadászcsiga válasza máyköl (#695) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Kijelenthethetjuk tehát akinek zoom problémája van az szar szériát kapott de ne bánkodjon mert a nagy gondolkodó szerint az iphone úgy is csak kommunikációra való :DD

(#700) máyköl válasza manchester85 (#698) üzenetére


máyköl
veterán

Oks, megnézzük a videóf, mert a többség nem tudja miről van szó, aztán zárjuk is le a témát.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.