Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#275101) Rage47 válasza Kobe (#275100) üzenetére


Rage47
veterán

Messenger és a beállítások lehetősége nem igazán illik össze egy mondatban :D

(#275102) Face8814


Face8814
őstag

Van bármi lehetőség arra, hogy külön állítható legyen az értesítési hangerő a csengőhangerőtől?
Brutálisan fapados az IOS az Androidhoz képest. Nem tudom mennyire volt okos választás tőlem áttérni erre.... :F

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#275103) Rage47 válasza Face8814 (#275102) üzenetére


Rage47
veterán

Én nem tudom, nem szoktam ezeket állítgatni, de itt egy leírás.
[link]
Szerintem automatikusan emelkedik a csengés hangereje, de már rég hallottam, mert az órám átvette ezt a szerepet.

(#275104) Face8814 válasza Rage47 (#275103) üzenetére


Face8814
őstag

Köszi de sajnos ez nem ad választ a problémámra. A cél az lenne, hogy a különböző értesítések hangerje kisebb legyen mint a csengőhangé. Droidon simán lehet külön külön állítani a hangerőt de itt úgy látom nem. Úgy látom ez ismét egy olyan dolog amiről le kell mondanom mert az Apple úgy gondolja, hogy ilyen opcióra sincs szükség :(

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#275105) esbii22 válasza Face8814 (#275102) üzenetére


esbii22
őstag

Azt hiszem 3utools-al tudsz csinálni értesítési hangot. És azt beállítod. De úgy mint androidon nem lehet. Hogy külön állítod az értesítés hangerejét. Ez van sajnos.

Én is vettem órát, azóta a telefon néma módban van azt se tudom minek mi az értesítési hangja.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#275106) Sys85 válasza esbii22 (#275105) üzenetére


Sys85
veterán

A Xiaomi Mi Band 1 óta mindig van valamilyen kütyü a csuklómon,szerintem az elmúlt 6-7 évben ha 20x hallottam a csengőhangom,vagy bármilyen értesítést akkor sokat mondok. :D

[ Szerkesztve ]

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#275107) lugosi válasza icecave (#275095) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Én úgy tudom hogy a japán és a dél-koreai piacra szánt telefonok esetében nem lehet némítani a zárhangot.

(#275108) lugosi válasza akosxyz (#275099) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Live fotó esetén nincs még zárhang.

(#275109) papeti01


papeti01
senior tag

Sziasztok!

Szeretnénk venni iPhone 12-t , 128 GB verzióban.
(A héten adatok tanácsot, de a feleségemnek jobban tetszik a designja mint az iPhone 11 pro).

A kérdésem az lenne, hogy mennyi a reális ára, ha újat szeretnék venni? eBay találtam bontatlanul boltból 669 eur ért, amire azt írja hogy gyártói garancia van. Az jó ár?
Mi lenne a jó minőségű i12 ára?
Illetve mi a reális árkülönbség a 12, 13 között?
A 13 sokkal jobban megéri a pénzét? Mert a teszt mindkettőt ajánlott kategóriába tette.
(Beszerzés Németország)

Bocsi a sok kérdést, a hosszú távú terv a teljes ökoszisztéma váltás és ehhez okos beruházásokat szeretnék.
Köszönöm!

#proudfather

(#275110) Micsurin válasza lugosi (#275079) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi! :R Kár érte, az a bill az elmúlt ~10 év mobilos pályafutásom egyik legjobbja, anno a Swype volt ennyire kényelmes. :(

---

CarX Street még régió záras (Ukrajna - Orosz o.) ha régiót váltok és letöltöm majd visszaváltok akkor ugye futna a játék, de ha előfizetésem van (Music és TV, Arcade is pereg jelenleg) akkor nem tudok régiót váltani. Át lehetne ezt valahogy hidalni? :B

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#275111) kinder93 válasza Face8814 (#275104) üzenetére


kinder93
aktív tag

Remélem azért nem a testreszabhatóság miatt váltottál. :DDD

(#275112) kinder93 válasza papeti01 (#275109) üzenetére


kinder93
aktív tag

Igen az jó ár. eBayen én nem vennék.
Ha tudsz, akkor igen, vegyél 13-at. Az okosabb beruházás mint a 12, mivel biztosan később kell lecserélned mint a 12-t. És kellemetlen lenne, ha még nincs meg a teljes ökoszisztéma mint hosszú távú terv, de máris új telót kell venned közben.

[ Szerkesztve ]

(#275113) Sys85 válasza papeti01 (#275109) üzenetére


Sys85
veterán

Én ezekben az ebay-es boltokban/eladókban nem igazán bízom.
Személy szerint nekem megér magasabb árat az,hogy szaküzletben veszem meg a telefonokat (nem zug gsm),akkor nem lehet gond.
Én inkább az Idealo.de-n,vagy az amazon.de-n nézelődnék ha új kell.
Jó ár lenne az a 669€,mindenhol máshol drágább minimum ~50-100€-val,de én nem bízom az ilyen ebay-es forrásokban.
MM/Saturn 780€.
Plusz 110€,de biztosan tiszta forrásból származó új telefont kapsz.
Persze ez csak az én véleményem,Te tudod neked mi mennyit ér meg.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#275114) Face8814 válasza kinder93 (#275111) üzenetére


Face8814
őstag

Nem, de álmomban nem gondoltam volna,hogy ennyivel szűkebbek a lehetőségek.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#275115) INGJOKE válasza Face8814 (#275114) üzenetére


INGJOKE
veterán

Androidos oldalon ez mindig az egyik érv az ios ellen, nah meg az ára, bár az már kevésbé. Mielőtt veszek valami kb 3-5 különböző tesztet elolvasok/megnézek előtte… :)

(#275116) papeti01 válasza Sys85 (#275113) üzenetére


papeti01
senior tag

Igazából én sem vagyok eBay párti, de 2014 óta van hivatalos eladóként regisztrálva, meg van adva a neve és a német adószáma, stb , és eddig csak pozitív értékelése van.

#proudfather

(#275117) Face8814 válasza INGJOKE (#275115) üzenetére


Face8814
őstag

Én is elolvasok jó pár tesztet vásárlás előtt de pl egyikben sem olvastam, hogy nem lehet állítani a billentyűzet nagyságát, a gyári bill esetén nem lehet kitenni a számsort a betűk fölé (SwiftKeyre váltottam de jóval szűkösebb itt a beállítások opciója mint droidon), nem lehet a hangerőt külön állítani az értesítésekhez, csak megvágott és átkonvertált zene állítható be csengőhangnak az AOD testreszabása egy vicc,.... stb stb stb.
Amit olvastam, hogy jó az üzemidő mert takarékos az soc, akadásmentes a rendszer, minőségi az összerakás és az anyaghasználat, kiváló a teljesítmény.
Vannak olyan dolgok amikkel csak akkor szembesülsz mikor használod az adott cuccot. Szóval a tesztek jó hogy vannak de azokból közel sem lehet messzemenő következtetéseket levonni....

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#275118) Perillustris válasza Face8814 (#275102) üzenetére


Perillustris
senior tag

"Brutálisan fapados az IOS az Androidhoz képest."

Jómagam is adtam pár hónapot magamnak megszokni-belakni a rendszert (még úgy is, hogy a kezdetektől Apple táblagépeket használok), ha nem sikerül, akkor vigyázó szemeimet az S23-ra vetem. Egyelőre minden oké, az értesítési beállításokkal kell még szöszmötölnöm, valamint a kontaktokat kell rendbe tennem (Androidon ez sokkal kifinomultabbnak tűnik).

Perillustris

(#275119) Face8814 válasza Perillustris (#275118) üzenetére


Face8814
őstag

Az értesítési beállításokat elkezdtem én is rendbe szedni de egyelőre feladtam. Most a próbálom megszokni státuszban vagyok. Meglátjuk tovább tudok-e lépni a "jó az úgy ahogy van" szintre :D

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#275120) emeron válasza INGJOKE (#275084) üzenetére


emeron
tag

Nálam nem elérhető ez a menüpont a beállításokban. Páromnak elérhető.

(#275123) INGJOKE válasza emeron (#275120) üzenetére


INGJOKE
veterán

Nekem 13 pm-van és ott van ahol az első képen. Feleségemnek 13 mini ott úgy van hogy menü jobb alsó sarok, utána le kell tekerni beállítások és adatvédelem, és utána a 7. menüpont a sötétmód. Nem tudom miért különbözik valószínűleg a pm-en több hely van és elfér jobban. :)

(#275124) szabonagyur válasza sharp4 (#275121) üzenetére


szabonagyur
félisten

Kötelez rá valaki amúgy, hogy használd? Lehet Androidon is maradni ha az jobban lefedi az igényeket :)

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#275129) Imi1981 válasza Face8814 (#275117) üzenetére


Imi1981
veterán

Na ez pontosan így van ahogy írod! Én is rengeteg tesztet néztem de abból ilyen dolgokat amiket írtál nem lehet megtudni. A böngészők se olyanok mert például a legtöbb oldalon nem lehet asztali nézetet állítani! Vagyis lehet csak ugyan úgy mobilnézetbe tölti be! Meg van egy két oldal amit nem jól jelenít meg. Például az ébresztő hangerő is vicc hogy alapból nem lehet állítani csak az egészség alkalmazásban de ott meg csak 1 ébresztést tudsz beállítani. Van pár dolog ami tényleg nem jó és nem kényelmes. Gesztusvezérlés is kényelmesebb és funkcionálisabb volt a droidon.
Én csak alkalmazásokról érdeklődtem itt fórumon még a megvétel előtt és csak 1 nem volt amit használtam és szükséges lett volna. Gondoltam kipróbálom az iOS világot.
Én amúgy már egész jól megszoktam a rendszert és jó mobilnak tartom a 13 pro-t és tetszik is de szerintem 2 év múlva én is vissza megyek androidra. Nem 100% de valószínű. Most nem úgy vagyok hogy bánom , hogy váltottam mert érdekelt milyen az iOS és az iPhone de nem fogott meg annyira , hogy hosszú évekre elkötelezzem magam . Annyi biztos , hogy fluid és nagyon jó a ramkezelése ami nagyon tetszik! Jó a hangja és egész jó a fényképező is. Szóval van sok jó is de mégsem az igazi.

(#275132) joey04 válasza Face8814 (#275102) üzenetére


joey04
titán

Rossz döntés volt, neked kell a droid buherálhatósága. Ez nem az a világ. Már így túl sokat nyitott szvsz az ios.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#275134) half333


half333
őstag

Üdv! Szeretném ujratelepiteni tisztán itunesal az iphone-om,de mindig azt irja ki hogy a frissitéshez vagy visszaállitáshogy a legujabb itunes kell,viszont a legujabb van fent. DFU modban van rákötve az iphone a gépre. mi lehet a baj?

(#275135) Face8814 válasza joey04 (#275132) üzenetére


Face8814
őstag

Való igaz, felemásak az érzéseim az IOS-el kapcsolatban.
Viszont valaki rávilágíthatna nekem arra, hogy miért baj az ha több az opció egy-egy beállítás alatt?
Ez a kérdés most azért is fogalmazódott meg bennem, mert azt írtad,hogy túl sokat nyitott az IOS a korábbiakhoz képest.
Érdekelne, hogy ez milyen negatívumokkal járt egy régi iPhone felhasználó számára. Ugye én csak most kezdtem iPhonet használni így egyelőre elképzelni sem tudom miért rossz dolog ha valamire több alternatíva van... :F

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

(#275136) Micsurin válasza Micsurin (#275110) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Erre valaki? Régió egyáltalán nem váltható meglévő előfizetéssel?

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#275137) markknight


markknight
veterán

Azért az Android vs iOS vitához tegyük hozzá, hogy nagyon nehéz manapság váltani oda-vissza. Van akiknek nem, másoknak igen. Én se tudnék androidon élni, bármennyire is tetszik 1-2 funkció. Nagyon sok idő eltelt a két rendszer bevezetése óta + vannak koca vs prof userek.

Szerencsére nincs semmi gáz! Dolgozó emberek vagyunk, eladjuk azt ami nem tetszik, majd veszünk egy újat.

Kocsi, konzol, óra, focilabda. Mindennel ez van :D Nekem spec nincs bajom vele ha leírjátok, hogy szar. Sok funkció valóban az, de nincs ez máshogy droidon se :D

[ Szerkesztve ]

(#275138) davtsik válasza Face8814 (#275102) üzenetére


davtsik
tag

Bal oldali hangerő gombokkal a csengőhangerőt tudom állítani, vezérlőközpontban a csúszkán pedig az egyéb értesítési hangokat. i13

[ Szerkesztve ]

(#275140) Tibee86 válasza davtsik (#275138) üzenetére


Tibee86
veterán

Az értesítési hangok hangereje a csengőhanggal együtt állítható csak. A vezérlőközpontban a média hangerejét tudod állítani.
Hogy az oldalsó gombokkal melyiket vezéreld az beállítás kérdése.

(#275141) #86564352 válasza markknight (#275137) üzenetére


#86564352
törölt tag

Aki Androidról vált és nem néz utána iOS milyen, akkor unalmas ezerszer látni a csodálkozást ugyanazokról a dolgokról. Hetente felmerül iPhone vásárlás után miért nincs számsor a billentyűzeten, miért nincs öt különböző hangerő csúszka és egyéb évtizedes iOS dolog. Ami úgy van kezdetek óta.

(#275142) markknight válasza #86564352 (#275141) üzenetére


markknight
veterán

Jó, de erre van a fórum. Mindenre van megoldás a neten, szóval persze értelek, de ezzel az erővel becsukhatnánk a topikot :D

(#275143) csaba1203 válasza #86564352 (#275141) üzenetére


csaba1203
addikt

Érdekes de a droidos fórumokon nem látni fikázó iOS felhasználókat.....

[ Szerkesztve ]

(#275144) Imi1981 válasza #86564352 (#275141) üzenetére


Imi1981
veterán

Ez így nem teljesen igaz mert sokszor írnak megoldást amit például nem is tudtam! Például a gyári billentyűzeten is tök sok trükk van amit nem tudtam és itt valaki leírta ( lehet pont te 😄 ). Szóval igen akik váltottak ( én is ) hiányolnak dolgokat de sokra van megoldás csak nem tudunk róla . Én már sok funkciót és beállítást megtudtam innen a fórumról .

(#275145) kleinguru válasza #86564352 (#275141) üzenetére


kleinguru
addikt

Igazad van, de ettől még szörnyű lehet megszokni. Hasonlóan nehezen szokok meg dolgokat macos esetén, mint itt a droidról váltók. Mindenkivel együtt érzek :R

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#275146) lugosi válasza Face8814 (#275117) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet hogy azért nem írják bele ezeket a tesztekbe, mert nem vagy nagyon ritkán merül fel ez a számsor a billentyűzeten. Ha lehetne ilyet, én pl akkor is kikapcsolnám mert az idő 99%-ában feleslegesen foglalna helyet a képernyőn. Persze attól nem zavarna, ha be lehetne kapcsolni. Én az iPhone 3G óta használom a rendszert, emlékeim szerint az talán 2008-ban volt, azóta nem hiányzik ilyen jellegű billentyűzet-beállítás. De ki kell próbálni egy alternatív billentyűzetet, nem tudom hogy azok között akad-e ilyen. Swiftkeyt próbáltam párszor de nem vált be, a gyárit használom.

(#275147) #86564352 válasza markknight (#275142) üzenetére


#86564352
törölt tag

Rákeresnének billentyűzet, hangerő, ébresztő, csengőhang kulcsszavakra és látnák ezerszer kitárgyalva a témát. Engem nem zavar amúgy valaki váltás után fut bele valamibe és kérdezi, elpanaszolja neki furcsa, mi elmondjuk újra és újra ez és az nincs, csak akkor maradjon annyiban a dolog és ne a sokadik iOS-Android szál induljon el belőle és főleg ne fikázás, mint most is.

#275145
Ezért szoktam javasolni ne Android és Windows fejjel álljanak hozzá. Ha azt keresik iOS-ben és Macben, úgy lehetséges csalódás lesz nekik.

[ Szerkesztve ]

(#275148) Uyuarasy válasza #86564352 (#275141) üzenetére

Szerintem en eleg sok dolognak utanajartam, de igy is meglepodtem nehany dolgon Android -> iOS valtas utan.
Ezzel szerintem nincs gond, az osszefoglaloban van egy - nem tul hosszu - felsorolas a fobb kulonbsegekrol, amivel viszont nem lehet mit kezdeni, az a “de ez mindig is ilyen volt” es hasonlo valaszok az egyebkent valos problemakat fejtegeto keresekre.
Nyilvan nem varhato el az asszertiv kommunikacio mindenkitol, de nehany hetes ittletem alapjan sajnos nem tul pozitiv az itteni kozossegrol a benyomasom.

(#275149) 7Heads Drago válasza #86564352 (#275147) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Ezek amúgy ha bele lennének véve az összefoglalóba nem kevesebb vitát szülne?
Mondjuk pár fel van sorolva, de nem mind.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#275150) Face8814 válasza #86564352 (#275147) üzenetére


Face8814
őstag

Ezt azért annyival kiegészíteném, hogy androidról IOS-re váltás előtt nem igazán tudok rákeresni ilyen dolgokra, lévén fogalmam sincs mik azok a dolgok, amik hiányozni fognak az egyik rendszerből a másikkal szemben.
Az igaz, hogy erőteljesebb kereső használat a forumban előnyt jelenthet, de mivel folyamatosan változik az ios is, nem biztos hogy ami fél éve valid volt az ma is az.
Illetve szerintem nagyon is hasznosak az ilyen droid vs ios beszélgetések. Nagyon sok olyan infót lehet megtudni az adott rendszerről ami egyébként nem biztos hogy kiderülne.

Az ilyen minőségek, mint "2415680p", azt jelentik, hogy előtted, a szemed láttára real-time leforgatják az összes jelenetet? by Ifju

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.