Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#253801) INGJOKE válasza -secret- (#253800) üzenetére


INGJOKE
veterán

Az ilyeneknek saját appja szokott lenni és azzal megy. Kis gyereknek jó szórakozás lehet. Egyszer próbáltam ilyet. :)

(#253802) Noxy válasza nagyfejü (#253799) üzenetére


Noxy
veterán

AppStore kereső (vr player) nem megy nálad, hogy itt kérdezed? :U

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#253803) nagyfejü válasza -secret- (#253800) üzenetére


nagyfejü
őstag

De. Párositottam és felajánl 3 programot hogy töltsem le valamelyiket.
-within vr
-baobab vr
-cine vr

(#253804) SeatZola


SeatZola
őstag

Sziasztok! Megkérdezem itt is, mert a AM topic nem igen megy…

Idén januárban jöttem át android+windows-ról Iphone+Mac vonalra. Eddig Deezert használtam, de elkezdtem párhuzamosan AM-ot is. Nekem hangzásban jobban tetszik az AM-így itt is elkezdtem Playlisteket gyártani magamnak. Lehet hülye vagyok, de nem találok olyan opciót, hogyha pl. egy playlistbe betettem sok-sok dalt és ezeket szeretném dalcímek alapján sorba rendezni, azt hogy lehet. Van erre megoldás?

Rappi

(#253805) pauliboy23 válasza SeatZola (#253804) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Playlisten belül szeretnéd sorba rendezni a számokat?

Playslisten belül a jobb felső sarokban van 3 pont, arra rányomsz, és ott van, hogy szerkesztés, után a számok mellett jobbra lesz 3 szürke vonal, és azokat nyomva tartva tudod le-föl mozgatva rendezni. Remélem érthető volt.

[ Szerkesztve ]

(#253806) SeatZola válasza pauliboy23 (#253805) üzenetére


SeatZola
őstag

Igen érthető voltál. Azt kifelejtettem, hogy automatikusan szeretném sorba rendeztetni a dalokat a címük szerint.

[ Szerkesztve ]

Rappi

(#253807) kakuk.tamas válasza norbertoth (#253772) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Egyébként is folyamatosan lokációzza a telefont az iCloud, szóval ez semennyi plusz energiát nem vesz el.

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#253808) mouzrr


mouzrr
őstag

Ez a Simple app egyre rosszabb. Eddig csak az elsoajtos felszallas nem ment vele, jott 3 frissites azota, es mar az app se tolt be, nem kapcsolodik a szerverre vagy nem tudom mi lehet a baja. Ugyfelszolgalat jelezte h tudnak a problemakrol es javitjak oket hamarosan (ezt a 3 frissites elott mondtak). :N
atvinni meg nem lehet sehova a negyedeves berletet, de cserebe hasznalni se tudom, ha jon az ellenor akkor meg megbuntet mert oket nem erdekli ha az app rossz.

(#253809) kutga válasza mouzrr (#253808) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez sajnos nálam is így van (volt). Elsőajtós felszállásnál ahelyett hogy érvényesítette volna a jegyet, lefotózta (I11), én meg álltam ott mint valami idióta a reggeli csúcsban. :) Mentem vissza papírra.

Let the Zone take me if I am.

(#253810) Razzul válasza INGJOKE (#253798) üzenetére


Razzul
senior tag

Ha az aláírásod alapján jól látom te használsz.

Velem minden rendben, és veled minden OK? :DDD

Stat crux dum volvitur orbis

(#253811) Boonen007


Boonen007
őstag

Tudom off ne haragudjatok, Apple tv gonddal kapcsolatban hol tudnek kérdezni? Nem talaltam fórumot vagy esetleg valaki tudna segíteni? Mégegyszer elnézést! :R :F

(#253812) Gáben81 válasza Titana (#253782) üzenetére


Gáben81
senior tag

Én elsők között vettem Airpods Prot, szívtam is vele, cserélték többször, most lekopogom egy éve nem volt gond, pedig sokat használom edzésekre, illetve vezetés közben.
Ha nem tölt és magától lemerül az nagyon bosszantó tud lenni valóban, de szerencsére 5 perc alatt annyit feltölt, hogy sokáig lehet használni.
Általában ha ilyen problémám van, mármint amikor nem tölti fel az egyik oldalt, akkor azt megszoktam pucolni ott az érintkezőnél valami alkoholos cuccal és utána jó lesz megint.

[ Szerkesztve ]

(#253813) burgatshow válasza Boonen007 (#253811) üzenetére


burgatshow
veterán

Ez a legaktívabb topic. Ott dobd fel és ránézek én is.

(#253814) Titana válasza Gáben81 (#253812) üzenetére


Titana
tag

Én is elsők között vettem Airpods prot., Már többször cserélték, amúgy az első kiadásos Airpods-okat simán cserélték, mert mint kiderült kissé hibásak voltak, de sajna azóta is problémákkal küszködnek. Én mindig pucolom mégse volt jó ezért is cserélték párszor, de pár hónap elteltével újra jelentkeznek a hibák. Ez van. :K

(#253815) burgatshow válasza Titana (#253814) üzenetére


burgatshow
veterán

Nem tudom. Nekem is van egy éve, feleségemnek is. Mindkettő tökéletesen működik. Nem recseg, ropog, kattog stb.
Lehet, hogy mázlink van...

(#253816) Titana válasza burgatshow (#253815) üzenetére


Titana
tag

Ahogy itt a fórumon olvasom jó pár embernek van problémája az Airpods-al, akinek nincs az szerencsés. :B
Ahogy szokták mondani"ami elromolhat az el is romlik" ;]

(#253817) nord_ válasza burgatshow (#253815) üzenetére


nord_
veterán

Én szívesen lecserélném az első generációs AirPodsomat, de elkövettem azt a hibát, hogy azt mondtam a feleségemnek: amikor elromlik, akkor veszek újat. Na most ez a mocsok füles három éve hibátlanul működik! :D

(#253818) Rage47 válasza nord_ (#253817) üzenetére


Rage47
veterán

2 év után az Airpods 1 megadta magát anno, mármint az akksi, fél órát tudtam talán hallgatni. Nem értem, sok embernek hogy bírja tovább :D

(#253819) burgatshow válasza nord_ (#253817) üzenetére


burgatshow
veterán

Nekem az első generációs AirPods-om 2,5 év után cseréltem le de nem azért, mert elromlott, hanem mert annyira elfáradt a fülesben az akksi, hogy 10 perc alatt csontra merültek...

(#253820) Tibee86 válasza Titana (#253816) üzenetére


Tibee86
veterán

Érdekes konklúzió, hogy ha néhány ember panaszkodik egy fórumon, akkor az szerencsés akinek jól működik.

(#253821) TheMarci válasza Tibee86 (#253820) üzenetére


TheMarci
addikt

Naja, ahogy mondani szoktuk, hogy akinek működik, az nem ír be naponta, hogy ma is működik az AirPodsom. Nekem pl. a családban van 6 db, mind működik évek óta hibátlanul.

Do You Dream?

(#253822) markknight válasza Titana (#253816) üzenetére


markknight
veterán

Én az új Airpods topikjába megkaptam, hogy barlangban lakom, mer így működik a fogyasztói társadalom, osszam le évekre és úgy megéri :D

[ Szerkesztve ]

(#253823) Tibee86 válasza markknight (#253822) üzenetére


Tibee86
veterán

Nem, te ott azon hőbörögtél, hogy miért nem cserélhető az airpods-ok akkumulátora ennyi pénzért. :U

[ Szerkesztve ]

(#253824) markknight válasza Tibee86 (#253823) üzenetére


markknight
veterán

Aminek következtében ti elkezdtétek, hogy használjak vezetékest és a fentebb említett dolgokat :D

A nem cserélhetó akkumulátor ennek az AirPodsnak, meg kb az összes vezeték nélküli fülesnek a rákfenéje. Lehetnének ebben is úttörők, nem csak a telefonos doboz lecsupaszításában.

[ Szerkesztve ]

(#253825) dvdbackuper válasza markknight (#253824) üzenetére


dvdbackuper
őstag

eppen lehet cserelni, csak nem standard otthoni korulmenyek kozt

(#253826) Kbali válasza kutga (#253809) üzenetére


Kbali
nagyúr

Használjátok a mobilfizetés appját (ennek is van parkolós meg egyéb vásárlásos lehetősége), ráadásul ennél alacsonyabb a kéynelmi díj (ami meg egy vicc, hogy van).

(#253827) Razzul válasza dvdbackuper (#253825) üzenetére


Razzul
senior tag

A vezeték nélküli fülhallgatók esetén van annak értelmes szakmai indoka, hogy ez miért van így?

Vagy ugyanúgy teljesen indokolatlan, mint az akkumulátorok ragasztása a házba és programozása az alaplaphoz.

Stat crux dum volvitur orbis

(#253828) lugosi válasza markknight (#253824) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Már jó ideje a telefonok esetén is elvesztettük az otthoni egyszerű csere lehetőségét, pedig nagyon jól jönne - nekünk. A gyártónak kevésbé, mert úgy egy többé-kevésbé teljesen használhatóan üzemelő 6s Plus még nem lenne csereérett ennyi év után. Az akksicsere költségét így az ember már nem rakja bele, plusz az átfutási idő. De ha annyi lenne a csere, hogy hátlap lepattintása, csere, hátlap vissza, mint régen, akkor pl az én 6s Plusom is kapna új akksit, és a családban boldogan elhasználgatná még valaki.

(#253829) Gigicuci válasza hemaka (#253763) üzenetére


Gigicuci
senior tag

Köszönöm! :K

(#253830) Razzul válasza lugosi (#253828) üzenetére


Razzul
senior tag

Én pont most tervezek a sima 6S készülékembe NOHON akksit rendelni és cserélni, a 6S Plusban is cserélem ha kell. :DDD

[ Szerkesztve ]

Stat crux dum volvitur orbis

(#253831) kisapa


kisapa
senior tag

Sziasztok! Lenne egy kérdésem a hívás szűréssel kapcsolatban. Hogyan tudom azt beállítani, hogy amikor a telefonom kapcsolódik a carplay-hez akkor csak a kedvencekben szereplő számok csörögjenek ki. Már sok mindent kipróbáltam de nem akar működni. Érdekes módon ha a fókuszban a vezetést bekapcsolom manuálisan akkor működik de ha a carplay-el automatikusan kapcsoltatom be akkor viszont nem.Mit csinálok rosszul? :W

(#253832) mouzrr válasza Kbali (#253826) üzenetére


mouzrr
őstag

Mar le van toltve de december kozepen jar le a berletem, addig pedig hasznalni sem tudom 28500 forintert :(
koszi a tippet azert!

(#253833) nikos21 válasza kisapa (#253831) üzenetére


nikos21
aktív tag

Pl: [link]

(#253834) kisapa válasza nikos21 (#253833) üzenetére


kisapa
senior tag

Pontosan ezt csináltam lépésről lépésre de hiába mutatja az állapotjelző, hogy a vezetés be van kapcsolva minden hívás kicsörög pedig csak a kedvencekben lévőknek kellene.

(#253835) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

OFF Fun Fact - Éppen az Apple supporttal beszélek telefonon, az ügyintéző nem tudja, hogy mi az a notch!!! Úgy kell utánanéznie. :C :C :C OFF

Aquila non captat muscas.

(#253836) Rage47 válasza Hegyirabló (#253835) üzenetére


Rage47
veterán

Gondolom valami külsős cég csinálja a supportot és az ügyintéző több céggel is foglalkozik egyszerre. Én már nem lepődök meg semmin ilyenkor. Valszeg nem is iphone-ja van és nem is fogott a kezében még.

(#253837) kutga válasza Hegyirabló (#253835) üzenetére


kutga
nagyúr

A support lehet Samsungot használ. ;]

Let the Zone take me if I am.

(#253838) Hegyirabló válasza Rage47 (#253836) üzenetére


Hegyirabló
veterán

Ha magyarul mondom neki, hogy szenzorsziget, úgy sem érti.

Szerk: Amúgy jó fej volt, azt mondta a hívás végén, hogy legalább megtanulta, hogy mi az a notch. :)

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#253839) dvdbackuper válasza Razzul (#253827) üzenetére


dvdbackuper
őstag

a miniatur meret es a "vizallosag" miatt lehet gondolom, kiveheto akkuval sztem kiesne a fulbol

a parositott kijelzo es akku, aztan most a kamera sztem meg azert van, mert rengeteg a rossz minosegu alkatresz, ami sokszor okozhatja a telefon meghibasodasat is, meg elegge elmenyrombolo, mikor mondjuk egy hetesbe beleteszi az ember a legolcsobb gagyi kijelzot, ami ebayen mondjuk 4000ft, az eredeti meg nem tudom mennyi, legyen 40.000ft. Fako, a touch sem olyan, mint kellene, laggol... 3d touch hol van hol nincs...
nyolcason meg felette ha kijelzot cserelsz, nem lesz true tone, ki kellene masolni az LCD serialt, de olyat meg sose lattam (rajtam kivul), aki ezt tudna csinalni

akku ugyanez, a kinai akkuk max fel evet (sem) birnak... nem mondom, lehet venni jot, de az gyakran tobbe kerul, mint a gyari akku

(#253840) Noxy válasza dvdbackuper (#253839) üzenetére


Noxy
veterán

Azért nem egészen így van ahogy gondolod.
Full gyári i12-13-bol ha kiszereled a kijelzőt, vagy az alaplapot, kamerát (de lehet hogy az aksit is) és át rakod a másikba bukod a FaceID-t.
YT van erről egy rakat videó.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#253841) markknight válasza dvdbackuper (#253839) üzenetére


markknight
veterán

Én ilyen moduláris, pattintom, csavarom módszerben látnám a megoldást. (AirPods)

Ha az AirTaget meg tudták oldani elemesre, ez sem lehet akkora probléma. Régi, tényleg 2008-as média szerver Macemhez még mindig a jó öreg elemes MM-t és MK-ot használom, olyan szuper termékek voltak ezek. (anyaghasználat)

[ Szerkesztve ]

(#253842) Razzul válasza dvdbackuper (#253839) üzenetére


Razzul
senior tag

Igen, vannak rossz minőségű alkatrészek, meg megkérdőjelezhető szervizek amelyek kerülendők. Viszont fontos, hogy a választás lehetőségét ne vegyük el a felhasználótól, azaz hadd döntsem el, hogy pontosan milyen kijelzőt és milyen szervizben (vagy akár én magam) szeretnék belerakni a telefonomba. Gyárit vagy utángyártottat, kínait vagy bármilyet, hadd válasszak.

Szerintem nem csak arról van szó, hogy az Apple vagy a Samsung meg akar védeni a csúnya fakó kijelzőtől, a szemét csaló szervizestől vagy akár a saját döntéseim következményeitől.

Első sorban arról van szó, hogy az Apple és a többi gyártó egyre inkább rajta akarja tartani a kezét a telefonokon és közvetve a pénztárcánkon az eszköz eladása után is. Ezt pedig úgy tudja elérni, ha a szervizelést és az elérhető alkatrészek piacát is korlátozza.

Ezzel viszont a fogyasztók szabadsága is sérül. A lényeg, hogy ne tudj magától a gyártótól vagy az Appletől alkatrészt venni és ne tudd bárhol beszereltetni, csak az Applenél és az Appletől.

Mielőtt pedig valaki nekem esik, hogy miért bántom az Applet az iPhone topikban jelzem és tudom, hogy a Samsung is pont ugyanezt csinálja.


#253836 Rage47: Valami oktatást azért tarthattak volna a külsős cégnek, hogy legalább tudják pontosan miről beszélnek. :DDD

Stat crux dum volvitur orbis

(#253843) dvdbackuper válasza Noxy (#253840) üzenetére


dvdbackuper
őstag

okes, de az lcd-rol le lehet venni azt az IC-t, es ratenni az uj kijelzore es maris mukodik a dolog :)

az akku elektronikajat is le lehet venni es ratenn iaz uj akkura es akkor eredetinek latja

csak ilyenekkel nem igazan foglalkozik senki, jo szakembor kell hozza, az meg keves van

(#253844) burgatshow válasza Razzul (#253842) üzenetére


burgatshow
veterán

Autógyártók is ugyanezt csinálják. Én nem érzem magam korlátozva emiatt. Az meg valahol érthető, hogy a cégek (legyen az Apple, Samsung vagy bármelyik autógyártó), nem akarnak olyan munkáért is felelősséget vállalni ill. hírnevet veszteni a noname szervízek miatt akik kérdéses minőségű és forrású alkatrészekkel dolgoznak.

Ezen mondjuk az Apple annyit változtatott (részben politikai nyomásra), hogy ugye eddig az Apple certified cserealkatrészekhez csak a minősített Apple partnerek férhettek hozzá, mostantól pedig már bárki (vagy hamarosan bárki).

(#253845) Noxy válasza dvdbackuper (#253843) üzenetére


Noxy
veterán

A kijelző működni fog, de a FID nem. Bármit csereberélsz.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#253846) dvdbackuper válasza Noxy (#253845) üzenetére


dvdbackuper
őstag

meg nem probaltam, nem tudok mondani semmi biztosat

de a 11-es szerian mar visszarakjuk az eredeti touch IC-t es nincs "nem eredeti kijelzo" uzenet

a kozeljovoben lesz majd 12-13 szeria is, most a 11-es megy meg

(#253847) Razzul válasza burgatshow (#253844) üzenetére


Razzul
senior tag

Ha te nem is érzed korlátozva magad emiatt a gyakorlat objektíven nézve akkor is korlátozó. A telefonban az akksicsere vagy a kocsiban az olajcsere nem egy agyműtét, szerintem nonszensz hogy ilyenek miatt szervízbe kelljen rohangálni.

A probléma nem korlátozódik a mobiltelefonok piacára ez igaz. Valamivel árnyalja a képet, hogy bizonyos esetekben lehetenek tényleges biztonsági szempontok, amik indokolttá tehetik a korlátozást mindkét iparágban.

Az iPhoneok esetén ilyen lehet például a FaceID, amit a beépítés előtt indokolt lehet ellenőrizni vagy kalibrálni. Viszont a megoldás szerintem ez esetben sem feltétlen a korlátozás, hanem az adott ellenőrző szoftver megosztása bizonyos feltételekkel.

A felelősségvállalás és az arcvesztés veszélye szerintem nem jó érv. Senki nem verheti az asztalt az iStylenál egy olyan elrontott munka miatt amit nem ők csináltak, hanem egy noname szervíz gányolt rossz minőségű vagy lopott telefonból származó alkatrészekkel.

Stat crux dum volvitur orbis

(#253848) Norbi887


Norbi887
aktív tag

iOS 15.2-t próbálta már valaki? :U
Van bármi különbség, egyéb bugok 15.1-hez képest, vagy felejtős?
(Beta, mielőtt félreértés történne : )

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#253849) atala


atala
addikt

Amióta iPhone-om van nem jegyzi meg a Google, hogy hol jártam. Hol lehet ezt bekapcsolni? Vagy van esetleg IOS megfelelője ennek?

Közben megnéztem, és a Google maps-ban be van kapcsolva a helyzet, és a hely előzmények is engedélyezve van a Google-nél.

[ Szerkesztve ]

(#253850) Tsebacsi válasza atala (#253849) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Ha jól emlékszem a jelentős helyeknek be kell lennie kapcsolva, nekem is így működik.
Illetve gmaps-ben a helyzet mindig-en legyen.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.