Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bmt50


bmt50
senior tag

Végre megérkezett róla a teszt. Szerintem jó telefon lett, csak az ára nem az én pénztárcámnak való. Sebaj, megveszem majd 3-4 év múlva. Nem vagyok frissítés fanatikus, az S9-em se uptodate, szóval nekem akkor is jó lesz majd :))

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#2) spect80


spect80
senior tag

Antutuban jó sok pontot csinált

(#3) Bog válasza spect80 (#2) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

ooops :D javítva

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#4) Knight666


Knight666
aktív tag

Az alapáron adott 128 GB belső tárhely viszont már mehh… tavaly is ennyi volt, miközben a bemutatón külön elhangzott, hogy a videózás mennyire fontos a Sony számára… srácok, ahhoz azért kell tárhely, ha 4K-ban nyomulunk, akkor pláne, ha pedig ezt 120 fps-sel óhajtjuk megoldani, akkor még több. Alapesetben a teljesen üres telefon 100 percnyi ilyen mozit tud rögzíteni, ami semmiképpen nem sok.
Gondolom az a koncepció, hogy aki sok tartalmat gyárt, úgyis belecsapja az SD kártyát.

(#5) hdavid1


hdavid1
csendes tag

Azta, végre egy telefon, ami videónál is tudja a quad-bayer szenzorzoomot! :R

(#6) realist


realist
őstag

Számomra kicsit fura, hogy a szoftver támogatás ideje nem került szóba; mint negatívum.

(#7) gPéter


gPéter
tag

Kár hogy lemaradt az állapotjelző Led, és nem lett recés az oldala, mint az Xperia1V-nek.
Jó lett a teszt, jó hogy össze vannak hasonlítva a fotói a 15Pro Max-éval.

(#8) gyerecske válasza gPéter (#7) üzenetére


gyerecske
senior tag

A "recés" oldal kialakítást én is sajnálom, na de akkor ki venné meg az Xperia1V-t, ha ez még külsőben is szebb/jobb lenne? :)
Örülök, hogy itt is hasonlóan jó értékelést kapott, mint a külföldi tesztekben.Szerintem megvan az XZ2C-m utódja. :K

[ Szerkesztve ]

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#9) Pumaz89


Pumaz89
csendes tag

Azért az ajánlott plecsni számomra túlzás kicsit.

(#10) Norb0 válasza Pumaz89 (#9) üzenetére


Norb0
tag

Szerintem is. Fix képernyő frissítés, lemaradt a LED, nincs zoomkamera (ami lehetett volna az ultraszéles helyett), nincs makró, max 3 év biztonsági frissítés, nincs semmi a dobozban, kevés alap tárhely (430e...)... Ennyi pénzért ez sok hiba. Kétszeres szenzorzoomot pedig a 6 éves P10-em is tud, ahogy 4k-t is, persze a kora miatt nem ilyen minőségben.

(#11) Doki42


Doki42
őstag

Nekem nagyon tetszik, jó telefon. Nem a tömegek veszik majd. Tetszett a bemutató. :K

Iphone 13- samsung galaxy tab s6 lite - Vétkezni emberi dolog, de isteni érzés

(#12) lujo10


lujo10
aktív tag

Köszönöm a tesztet, sajnos az ára nem az én pénztárcámnak való.

Egy igazi férfi Internet Explorer-t használ -> Kaland, veszély, kockázat. (Ha már nyakig szarban vagy, adj hálát Istennek: "Köszönöm Uram, hogy legalább nem hullámzik!") Navigare necesse est, vivere non est necesse. Ja és Széles Utat!!!

(#13) Yeffy válasza Knight666 (#4) üzenetére


Yeffy
veterán

valoszinuleg. attol még lehetne 256 GB, plane ennyiert.
ahogy kár a LED-ert meg a zoom lencseert is.

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#14) Xaels


Xaels
félisten

Nekem a zoom kamera annyira nem hiányozna, viszont egy jobb makró megoldást szívesebben látnék. Kicsit sajnálom, hogy a kis tesó nem kapta meg az érdes hátlapot meg a bemart keretet mert zseniális az 1 V-ön szerintem. Egyértelműen megérdemli az Ajánlott plecsnit, mert droidos fronton meg van a helye azzal, hogy nem állt be a sorba és mai napig vannak funkciók amiket más szinte már nem is kínál.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#15) sBc


sBc
aktív tag

A hosszúkás kijelző problémára ott van az egykezes mód.
Egy kézzel lehúzhatja a képernyő felső felét, és egyszerűen elérheti az értesítéseket, az alkalmazás tartalmát stb.
Lényeg, hogy keskeny legyen!

[ Szerkesztve ]

(#16) Armagedown


Armagedown
őstag

Ha egy síkban volna a kameraszett a hátlappal, akkor ez egy tökéletes mobil volna.
Beleférne ez is, ha már ennyire ragaszkodik a Sony a bevált dolgokhoz.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#17) SkyLine3000 válasza Xaels (#14) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nekem meg pont a zoom a fontosabb, a makró egyáltalán nem érdekel. Ez már csak ilyen. :)
Ezért szeretem a Sony telefonokat, mert legalább telefon formájuk van. És igazuk van, hogy ne lógjon bele semmi zavaró bizbasz a kijelzőbe. Ezért tisztelem őket és az olyan gyártókat, akik még kitartanak a NORMÁLIS kijelzők mellett. Az apple meg szarjon sünt az agyonkerekített, noccsos, dinamikájlendes szarjukkal!.
Ha nem lenne ennyire nyújtott a kijelző, tökéletes lenne a forma.
Nem lett ez rossz. Az a "bajuk" a Sony telóknak, hogy még használtan is drágák. A jó ebben az, hogy elég jól tartják az árukat.

(#18) Fred23 válasza Pumaz89 (#9) üzenetére


Fred23
nagyúr

Szerintem megérdemli, de ez tényleg nagyon szubjektív.

(#19) Teringettét


Teringettét
csendes tag

Hát nem tudom... Tény, hogy jó cucc. Szerintem több szempontból messze a Sony gyártja legérdekesebb készülékeket. De 1000€-ért ne vegyék már le a zoom kamerát. Ez leginkább tavalyelőtti szériához képest fájó, az több gyújtótávolságú, motorikusan mozgatható rendszert kapott. Hiába a jóféle szenzorzoom itt, a 2x optikai szerintem egész egyszerűen kevés.

(#20) bmt50 válasza gyerecske (#8) üzenetére


bmt50
senior tag

XZ2C-tal én is szemezgettem néhány hónapja, de hiába kisebb, kezesebb, mint az S9, ha kamerában meg nem tud annyit. Főleg gyenge fényviszonyok között botrány amit művel, míg a mostani elég ügyes.

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#21) Hallosz


Hallosz
senior tag

Alapos tesztelés köszönet érte, az összehasonlító fotókért külön :R
A készülék kifejezetten tetszik, elegáns egyedi, a belbecs is hozza a szintet. Az nyúlánk forma viszont bármennyire is tetszetős, nekem nagyon nem jött be a gyakorlatban.

Mert lakni, muszáj.

(#22) Pumaz89 válasza bmt50 (#20) üzenetére


Pumaz89
csendes tag

Nekem volt Z3compact telefonom, üzemidőben mindenkit odavert, utána Performance telefont használtam. Sajnos azóta árazásban nem az én világom a Sony.

[ Szerkesztve ]

(#23) paatrick


paatrick
senior tag

Ha valaki látja kiállítva valahol írja már meg melyik boltban van. Élőben azért megnézném a színeket vásárlás előtt. :D

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#24) Elit3Zotya


Elit3Zotya
addikt

Nagyon jó lett, kétszeres szensorzoom nagyon jó, az 1-5 nem tud ilyet, de mivel ugyanaz a szenzor, esélyes hogy megkapja frissítésel :F
Bár én továbbra is az 1-5 öt választanám. :B

Mi11 Ultra + HyperOS.

(#25) MC Pite


MC Pite
veterán

Nagyon baba, végre sok sok kompakt Sony után egy olyan, amit szívesen vennék. Az ára, az bajos. Fele ennyiért komolyan gondolkodnék rajta, de nem K európára lövik be az árakat.

Kijelzőnél külön (is) öröm, hogy nem a marketinget hajszolják, hogy 1500-2000 nit peak legyen; és meg is előlegzem hogy amit tud, azt (max minimális csökkenéssel) sokáig tudja melegben is.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#26) CapriBoy

Jó telkó, kitűnő teszt.

(#27) joey04 válasza Pumaz89 (#9) üzenetére


joey04
titán

nem kicsit. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#28) Ádám16


Ádám16
addikt

Ez miben jobb, mint a tavalyi 5 IV, ami most 330-ért kapható az Alzánál? :U

(#29) DS39 válasza Ádám16 (#28) üzenetére


DS39
nagyúr

Pont annyival jobb ez is mint egy idei iPhone Pro a tavalyihoz képest. (Proci, kicsit jobb kamera)

[ Szerkesztve ]

(#30) Ádám16 válasza DS39 (#29) üzenetére


Ádám16
addikt

Viszont itt vettek is el elég fontos dolgokat.

(#31) DS39 válasza Ádám16 (#30) üzenetére


DS39
nagyúr

Az értesítési LED kihagyása mocsokság.
A kamera szenzor elvétele kérdéses, ha a fényképezési végeredmény jó, és a "helyettesítő megoldás" beválik.

(#32) lolal


lolal
senior tag

Szuper készülék, vastag árazás, fájó hiányok, indokolatlan: ajánlott plecsni, inkább egy tetszett illett volna rá. Összeségében rendben van. Nem lesz tucat termék, de Sony mikor volt az?
A kérdés költői.

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#33) Ádám16 válasza DS39 (#31) üzenetére


Ádám16
addikt

😉
Ezek miatt pont nem éri meg 100k felárat fizetni a tavalyihoz mérten szerintem, ami egy plecsnit sem kapott mellékesen.

(#34) <Adamsky> válasza sBc (#15) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A hosszúkás kijelző problémára ott van az egykezes mód." - milyen kár, hogy ez a fizikai méretén nem segít. Nekem nem egy olyan zsebem van, amiből kilógna.

Sokan írják itt az árazást, meg, hogy nem K. Európára van. Az a baj, hogy ez a világ egyetlen egy pontján sem igazán versenyképes.
Szóval itt a fő probléma. Még ha égetné is a pénz a kezem, akkor is 2× meg kéne gondoljam, hogy ezért, ennyit fizessek.
Úgy érzem ez megint kapufa lett úgy, hogy a Sony-nak mindene meglenne arra, hogy olyan telefont készítsen, ami állva hagyja a konkurenciát.

(#35) Silenzio


Silenzio
addikt

"Miután a Sony automatikus módban mindenkinél gyengébb képeket csinált ugyanazzal a szenzorral, amivel egy Apple, vagy egy Oppo, vagy egy Xiaomi sokkal ügyesebben bánt"

Ilyet a Mobilarenán sosem írtatok le, úgyhogy óvatosabban fogalmaznék.

"A Photo Pro alkalmazás idei kiadása már az Xperia 1 V-nél is megengedőbb azok számára, akik nem akarnak az ISO-val, a blendével és a színhőmérséklettel babrálni."

Hát, a blendével aligha lehetne, ritka kiváltság az, ez a teló viszont nem Samsung S9/Xperia Pro-I.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#36) Mazs1drazs1


Mazs1drazs1
kezdő

A Sony árszabása elég kakukk tojásnak tűnt nekem mindig is. Amit nyújt a készülék az jó-jó, de valahogy nincs pariban az árcédulával.
Volt több Sony telefonom korábban, nagyon szerettem őket (leszámítva a melegedést). :C
A UI-t a mai napig visszasírom, ízléses és átlátható. Öröm lenne látni, ha a Sony telefon vonalon visszatérne, és nem "veszélyeztetett faj"-ként lenne számon tartva.

Szuper teszt volt! :R

[ Szerkesztve ]

(#37) mindthecrap


mindthecrap
aktív tag

A szenzorzoom sosem lesz ugyanaz mint egy natív lencse (50mm vagy 75mm ekvivalens), teljesen máshogy arányul egymáshoz a téma és a háttér, máshogy torzítja az arcokat, más a mélységélesség stb. Ráadásul senki nem tart vissza más telefonoknál sem, hogy fotózás után "belecroppolj" a képbe szóval ezt extraként eladni elég nagy pofátlanság.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#38) bostone válasza <Adamsky> (#34) üzenetére


bostone
addikt

Néhány más cég termékei alapján okulva: nem a legjobb mobilt kell előállítani, hanem eladni azt, amit gyártanak.
De ez már szinte művészet.

(#39) csakany2001


csakany2001
senior tag

Na ez egy kiváló telefont, ugyan ezt kérném maximum 150 mm hosszal és már váltok is vissza Sony-ra.
Sajnálom, hogy elengedték a kompakt vonalat, azért a szép design-hoz és a korrekt szoftverhez mindig értettek. Kamerában is kezdik azért összeszedni magukat és itt talán az árazás sem csúszott el a konkurenciához képest, csak így tovább!

Az informatika a problémamegoldásnál kezdődik. iPhone 15 Pro

(#40) <Adamsky> válasza csakany2001 (#39) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

" ... ugyan ezt kérném maximum 150 mm hosszal ... " - ezt én már le sem írtam. Sajnos a Sony-nál teljesen reménytelen, hogy elengedjék a 21:9-et vagy legalább egy-két modell erejéig mást csináljanak.

Én spec. megint ott tartok, hogy nem igazán tudok mit venni:
• alma nálam nem játszik
• Sony: drága (aránytalanul), 21:9, rövid support
• Asus: rövid support, a 10-es csúnya (és visszalépés a 9-hez)
• Samsung: ezzel lenne elvileg a legkevesebb gond, csak a kamerája nem túl acélos ("banános" képek ...)
• Pixel 8: hivatalosan nem lehet itthon kapni, de ha "importálna" is egyet magának az ember, akkor is szívás lehet itthon a használata

#38 bostone
Én a legjobb alatt nem feltétlen a 6 lencsés, AnTuTu király, "merülőforralót" értem, hanem egy tisztességesen összerakott iparosmunkát.

[ Szerkesztve ]

(#41) bmt50 válasza <Adamsky> (#40) üzenetére


bmt50
senior tag

Basszus!!!
Leírtad az összes tényt, amivel én is vergődök.
:))
Egyébként "best of mindeközben" a Pixel-en már működik a VoLTE, és vannak béták az 5G-támogatott romokra is. Tehát 1év múlva simán működni fog az 5G.

[ Szerkesztve ]

Dudálj csak nyugodtan, épp tárazok!!!

(#42) DS39 válasza Ádám16 (#33) üzenetére


DS39
nagyúr

egyetértek, nem éri meg.
úgy általában csúcskategóriában mindig az előző évi modell éri meg, miután kint az aktuális.

az ajánlott plecsnit én sem értem.

[ Szerkesztve ]

(#43) Noukoum válasza bostone (#38) üzenetére


Noukoum
veterán

Csináld meg a legjobb mobilt úgy hogy az egyik azért sír mert nagy a másik meg azért mert kicsi, azért sír mert túl gyenge másik meg hogy túl erős, azért sír mert nincs benne ez meg az a másik meg azért mert minden benne van de nagy vastag nehéz és drága.

A hülyék a ruszki nyomort érdemlik, ahol veheted ami jut, hirtelen jó lesz ami van, nem lesz téma a legjobb utáni vágyódás… ha meg nincs banán legalább nincs mit elkapkodni…

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#44) MC Pite válasza <Adamsky> (#40) üzenetére


MC Pite
veterán

Bétában megjött az 5G root nélkül a pixelekre, és vowifi telekomra, a kövi negyedéves stabilba várható (volte is így jött).

Zenfone lenne még jó, de kamerában gyenge. S23 samsungos kreténségekkel, dimmeléssel, throttlinggal van tele és mocsok drága.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#45) #51532800 válasza mindthecrap (#37) üzenetére


#51532800
törölt tag

A perspektivikus torzítást sokan félreértik; a távolság torzít, nem a lencse.[link]
Ilyen szempontból digitális zoom-mal sem lesz más a kép, mint egy azonos nagyítású natív lencsével.

Ettől függetlenül nálam is kapásból felejtős minden telefon, ami ezzel probálja lespórolni a tele lencséket.
Mégpedig azért, mert jellemzően sem raw-ban, sem külső appal nem lehet hasznosítani és kénytelen az ember ilyen olajfestményekkel beérni, ha zoomolni akar.
És állítólag ez még jónak számít, mert nagyon dicsérve van a tesztben...

Ezzel szemben ha van egy dedikált kamera hozzá, akkor mindig van lehetőség többet kihozni belőle, akkor is ha gyatra a gyári képfeldolgozás.
Ez egy Xperia 5 II teléje jpg-ben vs amit raw-ban ki lehet nyerni belőle, az eredeti képek innen vannak.

[ Szerkesztve ]

(#46) Sz.L. válasza CapriBoy (#26) üzenetére


Sz.L.
aktív tag

Csak ugye az ára...

Üzleti megbízhatóságom adott: Több, mint 15 év PH tagság + régi és új rendszerben csak pozitív értékelések! (Nincs több HSZ, csak PM/PÜ.)

(#47) elmepocok


elmepocok
tag

Nem értem a megrögzötten 21:9 dealbraker klubot. 2 évig használtam 21:9-es 6,3" telefont, semmi hátrányát nem tapasztaltam, max. előnyét, hogy minimálisan keskenyebb. Igazából ha nem teszed egy 20:9-es mellé, akkor fel sem tűnik. Bárkinek mondtam, nem is értette miről beszélek. Szerintem ez a 6,1" 21:9 még mindig nagyságrendekkel könnyebben átérhető, mint egy mostanában divatos 6,7" 20:9. Én a jelenlegi 6,5-öt sem érem át, sőt, kb. az 5 hüvelykes éra kifutása óta nem érek át semmit.

(#48) bostone válasza Noukoum (#43) üzenetére


bostone
addikt

Amíg egy embernél több él a földön nem fog elkészülni az aranymobil, ami az összes vágyat egy pontba vonja.
Előbb-utóbb elérkezik az idő, amikor szinte mindenkinek lesz egy okostelefonja.
Mivel manapság az életünk része ez az eszköz, szinte vallási fanatizmushoz hasonlóan alakulnak ki a hozzá fűződő kapcsolatok.
Valószínűleg több tanulmány is foglalkozik a témával és ezeket a legtöbb gyártó ismeri.
Amennyi oldalról ér bennünket az iránymutatás, nem csoda, hogy heves viták alakulnak ki a témával kapcsolatban.

(#49) Kiss4ever


Kiss4ever
csendes tag

Na de ezt hogy, tavaly még 4k felbontású volt a kijelző nem? :F

(#50) gyerecske válasza Kiss4ever (#49) üzenetére


gyerecske
senior tag

Nem. 4K az 1-es széria.

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.