Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36351) Peterhappy válasza oxox (#36350) üzenetére


Peterhappy
őstag

IIgen láttam, csak későn szerkesztettem. Ha más szín is jó, akkor azért nem rossz a helyzet: LINK

De az tény, hogy az NYC változat néz ki a legjobban.

szerk: már ha valóban teljesen ugyanaz a modell.

[ Szerkesztve ]

(#36352) oxox válasza Peterhappy (#36351) üzenetére


oxox
addikt

szerintem addig veszek egy kayano-t, aztán kint meg egy ilyen nyc kiadást :)
akkor lesz két viszonylag kevesett futott csukám + az adidas addigra már 600-700km felett lesz, de vetésforgóval talán kap majd egy kis időt még.

most nézem, hogy új avatárod van :) nice.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36353) freelanced


freelanced
addikt

Nem tudja véletlen valaki, hogy milyen áron mennek a Pegasusok az Outletekben? :DDD

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36354) Peterhappy válasza oxox (#36352) üzenetére


Peterhappy
őstag

Na ez jo otlet!

Koszonom :R

(#36355) werszomjas válasza freelanced (#36353) üzenetére


werszomjas
őstag

Egy telefont megér, szerintem megmondják az árát.

üdv

(#36356) zaskar válasza Peterhappy (#36351) üzenetére


zaskar
senior tag

Nekem ez van NYC változatban. 15 év alatt talán az egyetlen cipő, amit azért vettem meg, mert megtetszett, egyébként nem nagyon szokott érdekelni a szín és a külalak.

(#36357) tomcica válasza freelanced (#36353) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Legolcsobban 15ezer ft amennyiert HU-ban valaha vettem Pegat,de az egyszer volt,altalaban 19.999 ft amit latok legolcsobbakat. (ezek mind vagy regebbi,vagy merethianyos darabok)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36358) bandus válasza freelanced (#36353) üzenetére


bandus
veterán

biatorbagyon 26k korul vannak 34-esek, ennel mar olcsobban rendelsz 35ost nikerol vagy asosrol ha akad a meretedben.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36359) Peterhappy válasza zaskar (#36356) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez is jól néz ki! De a 1400v6 NYC tényleg piszkosul szép.

Én nem bonyolítottam túl; azt vettem, ami a legjobb volt a lábbemérést követő kb. egy órás próbálgatások során: Asics Gel Phoenix 8. Abból a kék volt akciós, majd egy hónap múlva, ezüst színben agyonakciózva 20K-ért megtaláltam máshol, így ebből az egyből van két páram, a kettőben összesen, ha hatszáz km van. Ma már nem így csinálnám. De idén jó lenne legalább az egyiket "leselejtezni" (1000km után bringás cipővé avanzsálni), de egyelőre még nem futok. Sok a plusz kiló, nem bírja a térdem, ha elliptikussal sikerült lepucolni pár feles kg-t, akkor talán az erő újra velem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#36360) zaskar válasza Peterhappy (#36359) üzenetére


zaskar
senior tag

Hát igen, ez az 1400-as NYC tényleg nagyon el lett találva, legalábbis ami a külsejét illeti. Az enyém se néz ki rosszul, bár ezen kívül különösebb hatást nem tett rám. Könnyű, gyors cipő, de valahogy nincs olyan érzésem, hogy na ezt kár lett volna kihagyni...

(#36361) ígyvanferi válasza oxox (#36350) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az értelmes méreteket tuti azonnal elkapkodták. Jó cipő, jó áron. Viszont 90 dollárért, megspórolva a szállítási költséget nem rossz. :)
Mondjuk a Kayano egy nagyon más típusú, stílusú cipő, fura, hogy azt veszed "helyette". Persze értem, hogy nem, de na...

(#36359) vighpeter: jé, én is biciklis cipőnek szoktam lefokozni a selejtezésre kerülő futócipőket. :)

[ Szerkesztve ]

(#36362) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Voltam futkározni ma olyan 5:30-5:45 körüli tempóval 165-175 körüli pulzussal néhány szünettel. [link] Kicsit lefáradtak a combjaim, de most jobban bírtam, mint az előző 3 héten bármelyik edzésen. Most direkt 7k körülre lőttem be a távot, mert eddig általában akkor szokott elkezdeni zsibbadni a lábfejem. Most is 6.8k-nál már éreztem, hogy kezdődik, úgyhogy ez most tökéletes volt így. Nincs rendben a jobb lábam, főleg a boka környéke, nem tudom pontosan mi van, de éreztem, hogy bedagad egy kicsit meg feszül, amikor lenyújtottam a vádlit. Egyelőre marad ez a 7k, meg 3 naponta fogom csinálni, mert a 2 nap túl sűrűnek tűnt, és szerintem amiatt marad ki mindig edzés mióta újrakezdtem. Szóval a következő vasárnap lesz. Vennem kell diozmint, meg elkezdem újra szedni a D-vitamint és a magnéziumot, hátha csak ennyi kell, hogy átlépjem a 7k-s határt. A többiekkel most hanyagolom az edzést, mert mindig 10k körül futnak, és a múltkor elég szenvedős volt velük az utolsó 3k, meg végülis az egész edzés. Igy, hogy csak 3 naponta futok muszáj lesz bringáznom is mellette. Holnap átnézem, hogy milyen görgők vannak. Esetleg ha tudtok ajánlani valamit, ami 15k-ba belefér és bevált, az jó lenne. Udvar, betonos placc meg bringa van, csak görgő kéne, aztán lehetne csapatni.

Buliban hasznos! =]

(#36363) ígyvanferi válasza inf3rno (#36362) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Bringás topicban írtak mostanában lidlben kapható görgőről. Talán 20 körüli áron megy, ha még van, nem tudom.

Ha már szóba került a bringázás. Azzal járok dolgozni, ez napi kétszer 7,5 km, nem táv, de igyekszem minimális sportértéket belevinni, szerencsére elég simán tekerhető az útvonal, nagyrészt védett bicikliúton haladhatok, így 18-20 perc szokott lenni az odaút, egy-két perccel több a vissza. Pulzus lehet olyan 110-120 között, még sosem néztem. Mikor hazaérek délután, igyekszem azonnal elindulni futni. A kérdés: mennyiben befolyásolhatja ez a futás közbeni pulzust? Tippre csak annyit jelent, hogy a bringázás kiváltja kvázi a bemelegítő futást, amikor még csak szép lassan kúszik felfelé a pulzus, tehát ilyenkor nagyjából rögtön beáll a futás elején az adott tempóhoz tartozó érték.

(#36364) oxox válasza ígyvanferi (#36361) üzenetére


oxox
addikt

igen tudom, hogy más, de kayano 25 fehérben tetszik na... :) az én szintemen szerintem jó lesz. pega35-ből tetszik a fehér, piros/rozsaszines pipával, de az is drága.

igaz amióta linkelted ezt az NYC NB-t az az új szerelem, de 120eurot nem adok azért érte.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36365) inf3rno válasza ígyvanferi (#36363) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem is csak bemelegítés.

Buliban hasznos! =]

(#36366) tomcica válasza ígyvanferi (#36363) üzenetére


tomcica
Topikgazda

100-120-as pulzus egy jo bemelegites vagy regeneralo mozgas.Annak szamold,ne terhelesnek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36367) freelanced


freelanced
addikt

Köszönöm mindenkinek az infókat!

A másik kérdésem az lenne, hogy ki milyen órával fut?

A későbbiekben terveztem venni egyet több okból is. Amit egyelőre néztem az a Polar M430, de szívesen meghallgatok mást.

Illetve elgondolkodtam az Apple Watch-on is lévén sokkal több funkciót el tud látni ami lehet előny / hátrány is.

Van valakinek tapasztalata, hogy mennyire használható az utóbbi? Ajánlottabb " rendes " futásra specializálódott órát venni mint például a Polar?

bandus

Te hol láttál olcsóbban Pega 35-öt? A Nike oldalán 120 € a legolcsóbb amit látok. A Pega 34 megy 84 € körül ami olyan 26-27 ami ezek szerint megegyezik az outletes árral.

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36368) Alg válasza freelanced (#36367) üzenetére


Alg
veterán

Át kell gondolni mire használnád.

Ha csak futni kell, akkor elég lehet egy alap Polar/Garmin/Tomtom/bármi. Ha kicsit komolyabb funkciók kellenek (pontosabb magasságmérés, iránytű, hosszabb élettartam, több sport) akkor egy magasabb kategóriás Garmin/Suunto/Polar lehet a jó választás. Ha alap fitnesz funkciók mellett napi használatú okosóra kell akkor meg a hatalmas smartwatch választékből lehet nézelődni.

Aztán ott van még hogy csuklós pulzusmérés elég-e (pontatlanabb és hidegben nem tudod pulcsi/kabát fölé venni) vagy mellkaspántot szeretnél, nyomógombos kell vagy jó az érintős stb...

Én pl a Garmin Fenix(2) melett kötöttem ki, mert:

- Terepen, túrázáskor hasznos a magasságmérő, iránytű, alap útvonalkövetési funkció
- Nem jött be az érintős megoldás, a nyomógombost jobban szeretem (meg a hagyományosabb kinézetet is)
- Nem fontos az okosóra funkció
- Ez tudott rezgő visszajeézást, a többi csak csipogott mikor vettem :B

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36369) Alg válasza freelanced (#36367) üzenetére


Alg
veterán

Ja, még valami:

Sok-sok részletes teszt DC Rainmakernél

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36370) freelanced válasza Alg (#36368) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm a választ!

Igazából már régóta gondolkodom egy okosórán de sosem vettem magam rá a dologra, lévén úri hóbórt, elvagyok nélküle is. De most ha hozzávenném ezt a felhasználást, lehet, hogy rávenném magam a vásárlásra.

De nem tudom az Apple Watch pl. mennyire alkalmas erre, mennyire pontos stb.

Tudnál esetleg egy kettőt ajánlani az általad leírt " kategóriákhoz"? És akkor megnézegetném a részleteket a neten. Mert jelenleg mondanám, hogy elég egy alap is, hiszen futni kell, de ki tudja mi lesz egy két év múlva. Ha nem muszáj nem cserélgetném állandóan így aztán lehet, hogy egy komolyabb jobb befektetés.

A nyomós/érintős dolgon még nem gondolkodtam, lehet ha majd kipróbálok ilyet is olyat is lesz egy szilárd véleményem. Bár alapjában véve jobban szeretem a fizikai gombokat...

A mellkaspánt általában pluszban van az órához, de amellett az óra maga is mér csuklón pulzust ha szükséges nem?

Köszönöm, megnézem a teszteket! :R

ígyvanferi

Igazad van, csak másik színre kellett váltanom, őszintén, gondolhattam volna rá. :U :W

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36371) ígyvanferi válasza freelanced (#36367) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pedig több színben is van 84-ért.

(#36372) tomcica válasza freelanced (#36370) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Garmin 230/235,Polar M430 ezek mindent tudnak.Apple masra is jo,az uj 4-es tokeletes sportora (is) csak hat ara van.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36373) Alg válasza freelanced (#36370) üzenetére


Alg
veterán

Biztos ajánlanak a többiek is, én mostanában nem néztem, de pl. a teteje kb. ott van hogy Garmin Fenix5 - ez most német Amazonon akciósan 390EUR, kicsit bumfordi szerkezet de sokkal többet tud mint amit itt bárki kihasználna.

Lentebb Garminnál a futós oldalon a Forerunnerek vannak, alap okosóra funkciókkal amúgy ezek is bírnak már, de elég korlátozott egy Androidhoz képest.

Van még Garmin oldalon a Vivoactive/vivomove ami inkább fitnesz/okosóra felé mozdul.

Garminban nekem az tetszik hogy nincs a saját appjához kötve, szabványos .FIT/.TCX/.GPX fájlokkal dolgozik, így kisebb eséllyel jársz úgy mint pl. a Suunto-sok jövőre hogy a Movescount lelövésével a régi órákról (Ambit 1/2) lehet hogy nem lehet majd feltölteni az edzéseket.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36374) ígyvanferi válasza freelanced (#36370) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ráadásul tegnap óta van egy ilyen is:
- Fizetéskor add meg a(z) „GET20” kódot
- 20% kedvezményt fogsz kapni a vásárlásodból

Ha jól értem, most nem is csak a már eleve csökkentett árú cuccokra jó. 21 ezerért elég jó a Pega 35. Meg biztos mást is találni. Az új Vomero sajnos még így is ~36 ezer Ft, az sok.

Ezt én is csak most vettem észre egyébként. Hú, lehet megint cipőt fogok venni. :DDD

(#36375) bandus válasza ígyvanferi (#36374) üzenetére


bandus
veterán

az csak a megjelölt hurley termékekre szerintem.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36376) ígyvanferi válasza bandus (#36375) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ilyet nem ír. Ki is próbáltam egy pegasuson, működik.

(#36377) freelanced válasza tomcica (#36372) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm mindenkinek!

A régebbi szériánál (2-3) milyen gondok vannak? Vagy miért pont a 4-est jelölted meg? Avagy csak azzal van tapasztalt, és jó lehet a régebbi széria is?

Valóban megy egyébként a Pegasuson a GET20

Köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36378) parandroid válasza freelanced (#36370) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha pulzus is érdekel futásnál, az apple watcht kb el is felejtheted. Azok az ismerősök, akiknek napi használatban apple watch van, vagy átállnak, vagy futáshoz feltesznek a másik kezükre egy garmint. A pulzusmérése konkrétan használhatatlan, övet meg szerintem nem is kezel. Fenix 5-öt már kb egy éve nézegetem, mostanra tartósan beállt 400 eur alá, de a 3 éves FR225 mindent tud, amit kihasználok, szóval nincs okom lecserélni. Karácsony előtt amúgy utóbbi 200 eur alatt is volt akcióban.

Cipőből felénk karácsony előtt olyan akció volt, hogy az összes friss Nike modell Shield verzióban 80-90 eur között. Asszony kapott egy Vomerot, én egy Pega35-öt. Múlt vasárnap volt az első igazi teszt, eső, latyak, mocsok, olyan 14 km körül éreztem először, hogy vizes a zoknim, addigra a gatyám szára már full nedves volt. Többiek a normál futócipőkben már 5-10 perc után teljesen átázva tocsogtak. Elképesztően jó ez a cucc, hát még ennyiért...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36379) Corpuscle válasza parandroid (#36378) üzenetére


Corpuscle
őstag

Nem FR 235-öd van?

(#36380) freelanced válasza parandroid (#36378) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Annyira rossz a pulzusmérés része? Na pont ezért kérdezgetek utána nehogy beleessek egy ilyen helyzetbe. Akkor már inkább egy jó Garmin, okosóra nélkül is el tudok lenni igazából.

Valaki tartja ezt a "futócipőből egy számmal nagyobbat" dolgot? A boltos szerint egy ujjnyi hely kell elöl.

A boltban lemérték a lábam olyan 43-43,5-es lehet, így olyan 45-ös cipőket próbáltam az ajánlás szerint, jónak tűntek egyébként. De nehezen ítélem meg, hiszen egy fél óra futás után jobban kiderülne. Néha a nagylábujjam imatt a cipők kialakítása okán kényelmetlen tud lenni egy 43-as, akár 44-es is. Persze írtátok is, hogy próbáljam fel, szóval maximum kipróbálok egy Pegát a Nike szaküzletben és utána rendelem csak le a webről.

Ja és kiderült, hogy van egy Vomero 11-em otthon, utcai cipőként.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36381) ígyvanferi válasza freelanced (#36380) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ilyen általános igazságokkal felesleges foglalkozni, hogy futócipőből egy számmal nagyobbat, mint az utcaiból, vagy mittomén. Ahány márka, annyiféle számozás, 43-tól 46-ig vannak utcai cipőim, amik mind ugyanúgy jók.

Futócipőnél is a felpróbálás a tuti, de egy idő után azért már lehet következtetni. Egy idő után már lehet próba nélkül is rendelni: egyrészt márkán belül az ugyanolyan méret kb. ugyanakkora (szélességben lehet azért difi az eltérő stílusú cipők között). Mérd le a talpad hosszát, esetleg a szélességét. Ehhez kell hozzáadni 0,5-1 cm-t és azt figyelni a runningwarehouse mérettáblázatában, ez elég jó támpont innentől. A legtöbb márkánál feltüntetik az adott mérethez tartozó cm értéket is. Pl. ha megnézed az asicsot, 28,5 cm-hez UK10 és 45-ös méret tartozik, inov8-nél ugyanehhez a hosszhoz UK9,5 és 44, NB-nél UK10, 44,5, Nike-nél UK9,5, 44,5, szóval össze-vissza. A lényeg, hogy a centiméterből indulj ki, az jó támpont. Majd otthon megnézem, mennyinek mértem a talpam pontosan, mennyivel kevesebb, mint az a 28,5 cm, ami cipőméretnek jó.

Na, ha ott az a Vomero, annak nézd meg a számait, máris tudsz Nike-t rendelni netről. Plusz még mindig ott a visszaküldés lehetősége, ami a nike-nél igyenes, runningwarehouse-nél szintén. Sportsshoesnak visszaküldeni nem az, viszont ha paypalon keresztül fizetsz, visszaigényelheted tőlük a return díját, szóval kvázi az is ingyenes.

Ja, még annyi, hogy azt tapasztaltam, bizonytalan esetben inkább egy hajszállal nagyobbat válassz, azt lehet kompenzálni kicsit vastagabb zoknival, másfajta, szorosabb fűzéssel akár. Ha folyton nyomja valamelyik lábujjad elöl, az para.

[ Szerkesztve ]

(#36382) oxox válasza freelanced (#36367) üzenetére


oxox
addikt

fenix5 s plus sapphire
mert: ha a jobbik felem kérdezed, mindenben ilyen vagyok, megveszem amit a legjobbnak gondolok, aztán nem használom....itt talán nem lett igaza, imádom :) (vettem egy garmin HR karperecet is, ha focizok ne ezt rugják le a kezemről)

sima fenix5 nehéz, és nagy lenne a kezemre, ezt meg kifogtam aprón nagyon alkalmi áron (a tulaja vett egy iphone-t és kapott hozzá egy watch-ot, és mondván minek két óra, eladta a garmint...úgy, hogy még ez neki igy állitólag rentábilis lett).

ha nem lenne az óra, már valószinüleg nem futnék, minden futás/edzés után 10-20percet nézegetem a statisztikát. a fénye alacsonyabb egy okosórához képest, de simánkibir edzéssel is 3-4napot, meghát ez sportóra nem okosóra (de megjeleniti az sms-eket, facebook ünezeteket, a hivást...imádom.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36383) oxox válasza oxox (#36382) üzenetére


oxox
addikt

lejárt az idő...ami sz.pja az akist az a zenehalgatás 30-40perc simán lekap 10-15%-ot.
viszont kellemes meglepetés volt első használatnál, hogy lehalkult a zene minden km-nél, és magyarul bemondja az adott időt...csakhát egy normális füles is kell hozzá, mert vettem egy JBL sportoláshoz való fülest, de szerintem az izzadságom megölte, vagy csak vacak volt alapban.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36384) tomcica válasza freelanced (#36377) üzenetére


tomcica
Topikgazda

NIncs gond a regebbi modellekkel sem,ha ra tudod tenni az uj Watch OS-t akkor minden jol mukodik.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36385) freelanced válasza ígyvanferi (#36381) üzenetére


freelanced
addikt

ígyvanferi

Köszönöm, ha hazaérek, lemérem. Saroktól a legnagyobb lábujjig? A Vomero például 44-es, de néha gyalog is érzek egy minimális nyomást elől, tehát egy 44.5 - 45 lehet, hogy valóban ideálisabb, futás közben ez az irritáció még rosszabb lehet. De a számok alapján majd csak kiderül. Köszönöm a részletes leírást!

OXOX

Köszönöm, utánanézek hátha találok én is jó áron valamit a neten. :K

Szabad tudnom milyen áron vetted? Újonnan ha jól látom 230 körül megy, ami nem kevés...

Legalábbis ha azt nézem, hogy a sima 130 körül van.

Egyébként ezek úszásra mennyire jók? Néha szeretnék azt is, így még jobban érdekelne ez az óra, és ahogy látom elvileg valamilyen szinten arra is használható.

Megéri a plusz 100.000 forintot a plusz? Akinek esetleg van sima Fenix5 mennyire nagy / nehéz / kényelmetlen? A csuklóm átlagos szerintem, olyan 18 cm körül van. Ki lehet ezek próbálni valahol esetleg?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36386) Alg válasza freelanced (#36385) üzenetére


Alg
veterán

Zergénél próbálkozz, ott sokmindent ki/fel lehet próbálni, megtapogatni, és elég régóta foglalkoznak vele ahhoz hogy hasznos tanácsokat tudjanak adni.

Radásul van több márka, összehaonlításnak.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36387) werszomjas válasza freelanced (#36385) üzenetére


werszomjas
őstag

Cipőnél sztem hagyd az EU méreteket, a talphosszt nézd, ha megnézed a nike cipőd címkéjét, azon rajta lesz, a jobb szélső érték az, 27 körül lesz talán a 44-es.

Nekem van több Nike amit utcán használok, azoknak 30cm a bt-a, a futócipőim pedig 31cm-esek.
Nike-ból már kb próba nélkül is vásárolok.
Van Asics cipőm is, aminek pl az EU mérete már más, mint a Nike, azt is a talphossz alapján választottam és jó lett.

Az első pega 34-emet a nike.com-ról rendeltem, akkor még nem tudtam eldönteni a méretet ezért kettőt rendeltem, egyik jó lett, másik kicsi, utóbbit ingyen visszaküldtem, visszautalták az árát.

Óra:
Nekem sima Fenix 5 van, volt előtte FR230, Polar M400, Suunto Ambit3, és Fenix 3 is.
Kinézet, súly, méret minden alapján a Fenix 5 eddig a legjobb, egész nap rajtam van, nekem nincs gond a kényelemmel. A szíja gyorscsatlakozós, pillanatok alatt cserélhető, kínából aprópénzért van hozzá mindenféle színű szíj, ami ugyanazt a minőséget hozza, mint a gyári, egy minimálisan keményebb műanyag, de nagyon jól bírják, kényelemben ugyanaz mint a gyári.
Pulzusmérés: A fenix 5 csuklóról nálam hibátlanul méri a pulzust, van hozzá övem is, de már csak néha veszem fel, akkor sem feltétlen a pulzus miatt hanem a futásdinamika miatt.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#36388) oxox válasza freelanced (#36385) üzenetére


oxox
addikt

170k volt, egy-két hónapos volt, magyar navigate-es számlával ...ez az [link] vettem rá egy gyári neon zöld szijjat.

úszni kb 3x úsztam benne...elvagyok a vizben, Tiszát is átuszom gond nélkül, de inkább fürödni szeretek, mint ide-oda úszni (hasonló számomra mint a futás, túl monoton, nem szórakoztat)...jahh és miután azt a 3 úszásomat úgy regisztrálta mint "lebegés" hát nem inspirált vele :D

Én bementem a Navi Gate-hez, és felpróbáltam egy sima5-t, és egy 5s-t is.

nem tudom, hogy megéri-e a +100k-t de jó áron volt, és igy legalább nem kell telefont vinnem magammal, ha zenét akarok hallgatni (feltéve, hogy van/lesz müködő fülesem), amúgy a JBL-el ez egy negativum volt, bal kézen az óra, JBL vezérlője jobb oldalt,és szaggatott a jel, ha nyak mögött vezettem el a vezetéket.
ha az állam alatt lengedezett ment szépen...nem tudom, hogy az óra, vagy a füles miatt, de ez csalódás volt...telefonról zenét áttólva nem csinált a füles ilyen hibajelenséget.

a sapphire viszont jó, mert nem kell védőfóliával bajlódnom (azt mondták, ha nem bányában dolgozok nem lesz gond :) )

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36389) freelanced válasza oxox (#36388) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm mindenkinek!

Eddig elég szimpatikus a Fenix5, 130-ért még nem is olyan rossz az ára.

Mondjuk szimpatikus a zafír de nem tudom, hogy megéri-e a felárat...

Bár nem tudom bajlódnék-e fóliával őszintén.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36390) Vertigo18 válasza freelanced (#36389) üzenetére


Vertigo18
addikt

"Bajlódni"? Egyszer felteszed és fent van...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#36391) dabgergo válasza freelanced (#36367) üzenetére


dabgergo
őstag

M430-at használok és nagyon meg vagyok elégedve vele, sőt, mióta a sokkal drágább üórákhoz hasonlítom, azóta még elégedettebb vagyok mert nekem mind GPS-ben mind pedig oHR pontosságban hozza a bőven jó szinten.

Jelenleg pont az a legnagyobb bajom h szeretnék olyanra upgradelni ami tud zenét is és esetleg van annyira szép és férfias (uyganakkor nem hatalmas) h hétköznap is hordható... itt viszont még akkor sincs sok jó megoldás ha nem nézem az árat.

Garmin FR 645 Music-al szemezek, de nem lehetetlen h alapfunkciók (GPS, oHR) pontosságában nem előrelépés és azért ez sem olcsó...

Ami még nagyon tetszik és méretben sztem okés (nekem) az a GARMIN fénix 5S PLUS Sapphire Black de ez valami kegyetlen drága, 265ezer Ft-ért már autót veszek :DDD

Igényeimnek amúgy legjobban egy FR935 felelne meg zenével :)

(#36392) werszomjas válasza freelanced (#36389) üzenetére


werszomjas
őstag

Van tempered glass is, 1 dollár, felteszed, rajta van.

üdv

(#36393) dabgergo válasza oxox (#36388) üzenetére


dabgergo
őstag

Az jó vétel!

GPS és oHR mennyire pontos? Van viszonyítási alapod?

Ezekkel a "true" wireless fülhallgatókkal (pl mint Apple AirPods) vajon menne a zene akadásmentesen?

(#36394) oxox válasza dabgergo (#36393) üzenetére


oxox
addikt

Gps szerintem pontos. gps+glonasst használok... Legtöbbször ugyanarra futok és szinte ugyanott van mindig a km válltás. Ha az ohr a pulzust jelenti akkor az is egész pontos, Apumnak van vmi vérnyomásos ketyeréje és közel azonost mért vele ..

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36395) werszomjas válasza oxox (#36394) üzenetére


werszomjas
őstag

Ugyanezt a számlapot használom :C

üdv

(#36396) dabgergo válasza oxox (#36394) üzenetére


dabgergo
őstag

Ez baromi jól néz ki!
Hát, ha lenne egy használt eladó lehetséges hogy elcsábulnék!

(#36397) oxox válasza werszomjas (#36395) üzenetére


oxox
addikt

:DDD legjobb!!!...de ahogy nézem neked van rajta magasság mérés is, ahol nekem üzenet megjelenités van, neked meg a bt jel alatt jelzi (mondjuk a tied nagyobb kijelző ha jól sejtem)
szépen Te is levagy maradva a mai lépésszámtól...ilyen a hivatali patkányok élete :)

amúgy a sima 5nek jobban tetszik a formája, de az nagyon nagy a kezemen sajnos, ez az S viszont méretben jobb (mondjuk a nem feketék nem jönnek be annyira ebből sem)

(#36396) dabgergo akkor megértesz...én is igy voltam vele..mint a kocsi reklámban, nincs oka, de ez kell!!! :)
jahh látom a füles kérdésre nem válaszoltam...nem tudom, hogy almás füleshez, hogy kapcsolódik..(almát ismerve nem sok reményt füzök hozzá, másrészt nem tudom az mennyire izzadság álló. a tablettemmel próbáltam a JBL-t párositani, de nem sikerült, mondjuk lehet csak én voltam béna.)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36398) werszomjas válasza oxox (#36397) üzenetére


werszomjas
őstag

Azt ugye tudod hogy a szamlapon lehet ezeket variálni? :)
Vagy neked nem engedi ezt az elrendezést?

Igen a lépésszámom napközben siralmas, esti órákban 6-7-8 körül tudom csak feljebb tornázni futni.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#36399) zaskar válasza oxox (#36388) üzenetére


zaskar
senior tag

Én szándékosan nem vettem FR 645 Music mellé drága bluetooth fülhallgatót, csak egy 13 dolláros Baseus S06-ot, mert viszonylag ritkán hallgatok zenét futás közben. Teljesen elfogadható hangja van, jól együttműködött az órával. Aztán 2 hónapig volt egy Fenix 5 plusom is, azzal sem volt gondja. Néha előfordult ugyan, hogy első csatlakoztatáskor szaggatott, ilyekor ki-bekapcsoltam a fülest, és megszűnt a szaggatás. Lassan egy éves lesz a füles, de egyelőre bírja az izzadságot.

[ Szerkesztve ]

(#36400) parandroid válasza Corpuscle (#36379) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jaj, dehogynem, csak mobilon állandóan melléütök. De figyeltek helyettem is, látom. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.