Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35401) ígyvanferi válasza Agony (#35379) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Mondjuk már megvetted az adiost és hasítasz is benne, úgyhogy másoknak is szól a dolog: sportsshoeson New Balance 1500-as 56 euróért van, mindenféle méretben. Bár ez a tekerős fűzési mód elég fura, eddig csak bringás cipőn láttam ilyet. De biztos jó. [link] Mondjuk a verziókat nem feltétlen tudom értelmezni, mi ez a T2 pl. Aztán van T4 is, runningwarehouse-on v4 jelölése van a ránézésre ugyanolyan cipőnek. Na mindegy.
Ahj, megint el fogok csábulni és rendelek cipőket. Asics GT 2000 is 67 euró ugye (kösz Chuck Norris az infót!). Azt épp terveztem kipróbálni az alapozáshoz.

(#35402) inf3rno válasza kk831228 (#35399) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt is örök kedvenc ;]

Buliban hasznos! =]

(#35403) Vertigo18 válasza gergo5991 (#35398) üzenetére


Vertigo18
addikt

Okés, de a kérdés inkább az, hogy mit szeretnél csinálni? Most akkor elkezdesz futni? mert akkor szerintem van itt pár ipse, aki tud majd tanácsot adni.

Vagy csak beköszöntél, hogy le sikerült futni 500 métert? Mert akkor meg veled örülünk, aztán ennyi, sok értelme ennek nem nagyon van.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35404) tomcica válasza Vertigo18 (#35403) üzenetére


tomcica
Topikgazda

1 (gy.k. egy,einz,uno,one) csoffadt darab 500m-t fogunk az elso edzesen futni,ha tuleli akkor mehet a Marvelos polcra,ha nem akkor a tobbi koze a levesbe (lasd meg -> sparta szikla lebaxva ahogy az kell).
Ja,ha meg bir akkor utana setalhat 500m-t,de ez mar csak fakultativ.
Gyihhaj...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35405) Vertigo18 válasza tomcica (#35404) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, ez már a régi tomcica!

Tehát mégsem öregszel! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35406) tomcica válasza ígyvanferi (#35401) üzenetére


tomcica
Topikgazda

NB 1500 aaaz nagyon jo cipo,56 ojroert best-buy tempo/rovid versenycipo.Van benne egy pici tamasztas,de nem full pronalos,hanem csak annyi h ha X km (egyeseknek akar 500m) utan kezd a mozgas szetesni es dolne be a lab a faradastol,akkor segit picit.
Porgos mint az Adios,lehet meg konnyebb is!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35407) tomcica válasza Vertigo18 (#35405) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ertekelem en a kemeny csavokat,lehet ha nekem kellene 24/7 gepen jatszani akkor elvereznek feltavnal,de hat ez valahol a futos topic szoval nehogy mar ettol xarjam tele a gatyamat ;)
Amugy,igen gyorsan ossze lehet a kondit rantni egy bizonyos pontig,akar az elejen duplazva is,de 10-20perc rendes futast mar nem fog az ember csak ugy hirtelen 40percnyi emberes futasra novelni,ezt irnom se kell,ha majd odaer meg fogja latni.
Orulok 500m-nek is,mar csak ezt kellene 7/7-re novelni es rendszeresse tenni (ha jol szamolom marad meg 17/7 a gepre :P )

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35408) Peterhappy válasza Vertigo18 (#35405) üzenetére


Peterhappy
őstag

Röhögünk ezen, de valójában majdnem mindannyian (én legalábbis biztosan) a szikla tövében várnánk a Kolléga urat :)

Tény, hogy vannak még az öreg szácsának fellángolásai :P

(#35409) Vertigo18 válasza Peterhappy (#35408) üzenetére


Vertigo18
addikt

Az én véleményem szerint azért a társadalom alig 10%-a (szerintem még el is túloztam) az, aki fut, sportol valamit akár csak hobbi jelleggel is...

Valszeg, ha be is löknének a Taigetosz alá, nem az elsők lennénk...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35410) Peterhappy válasza tomcica (#35407) üzenetére


Peterhappy
őstag

Megvédve a Kollégát, azért

a) nem olyan kis szó az, ha valaki, aki 0-24 a monitor előtt kockulva tengeti életét (független attól, hogy játszik, vagy dolgozik) és ráébred arra, hogy mozogni szeretne

b) kell ahhoz bátorság, hogy egy ősidők óta működő topicba be merjen írni, s egy összeszokott közösséget (melynek tagjai azért már jócskán túl vannak az 500 méteres szinten) meg merjen szólítani.

Fogjuk fel ezt úgy, hogy az első lépéseket megtette és ahogy Sárkányka is írta, ha ennyi, akkor örülünk, ha vannak további tervei, akkor pedig néhányan állunk (álltok) rendelkezésére.

(#35411) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

kényelmes utcai cipőt keresnék,ami azért nem sportcipő, de nem az a full-elegáns, ti miket hortok általában?

a legjobb lenne futócipőben járni, de sajnos ezt nem mindig teheti meg az ember :)

utcai cipőbe milyen talpbetétet javasoltok?
normál lábhoz, semmi extra

a megoldás a kényelmes cipő lenne, de a meglévőkbe keresek valami megoldást.

köszi ;)

[ Szerkesztve ]

(#35412) Peterhappy válasza Vertigo18 (#35409) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én kimondottan a topiclakókból és Tomkandúr gyorsabban elmorzsolt 500 méteréből indultam ki.

Ezt leszámítva sajnos baromira igazad van, elég csak a környezetemben körülnézni. Ha minden korosztályt figyelembe veszek, biztosan helytálló a 10%, de ha szűkítem is a kört, akkor is bántóan alacsony szám jön ki.

Ami feltűnt, hogy egyre nagyobb divat "kérkedni" a maratonnal, a Balaton átúszással, vagy mostanság éppen a Spartatlonnal. Aminek én csak örülök, divat - nem divat, de legalább egyre többen adják a fejüket emiatt mozgásra. A cél szentesíti az eszközt. Olyanok is elkezdtek sportolni (étsd: legalább heti 2-3 futás vagy úszás), akikből soha nem néztem volna ki korábban. De a szám még mindig igen pici, a magyar társadalom pedig nagy általánosságban jócskán túlsúlyos. (olvastam, nem én mondtam).

Na tessék, épp most jött be egy Kollégám, Ő mondjuk fiatal (25 éves kb.), a múltkor beszélgettünk, akkor azt mondta egy éve döbbent rá arra, hogy azt a pénzt amit havonta elbulizik, értelmesebben is el tudja költeni. Futócipőt, cuccokat stb. vett, boxedzésre járt miegymás.
Pár hete tolta le a 30K-s (?) Spartatlont, jövőre maratont szeretne futni.
A futást egyelőre ész nélkül csinálja, érzésre, pulzusmérés nélkül és nagyon jól, jó tempóban fut. Szinte könyörögtem neki, hadd vegyem kezelésbe, hadd adjak (a segítségetekkel) pár trükköt, mert volna mit kiaknázni belőle. Úgy néz ki, sikerült végül rábeszélnem pulzusmérő pánt+óra kombóra. Telik neki rá, mert ugyebár nem bulizza el a megtakarítását :)

[ Szerkesztve ]

(#35413) norby_42 válasza Vertigo18 (#35405) üzenetére


norby_42
aktív tag

tomcica nem öregszik, csak emeli az életkort, mint a tempót 😉

Eat pasta, run fasta

(#35414) kk831228 válasza Peterhappy (#35412) üzenetére


kk831228
addikt

jó neki, hogy viszonylag hamar rájött... :(((

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35415) tomcica válasza Peterhappy (#35412) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Itt szerbiaban is azt mondja a statisztika,h a ferfiak 40%-a tulsulyos,ebbol 20% korosan.
Pedig nem is olcso a kaja,nem is tudom mit kell enni,h ekkora mennyiseg meg is legyen,de ne is keruljon a fizetes tetemes reszebe.Gondolom legolcsobb kenyer + hulladek ipari hus valamilyen formaja.Ez melle parosul a mozgas hianya,meg a kenyelem.A test meg koveti az egeszet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35416) LanyUs


LanyUs
senior tag

Ma legyőzött a lustaság reggel. Lenyomtam az ébresztőt 04:50-kor és visszatettem az alap 06:00-ra :( Beírom én a tunyaságomat is, nemcsak azt, amikor feszítek :)

(#35417) tomcica válasza norby_42 (#35413) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kimaxolom PB-kent aztan befagyasztatom,mint Han Solo-t a SW-be es vihetik mutogatni vasarokba :P
(aki kenyelmes az megnezheti youtube-on valami dokumentumfilm kereteben,legyintve h genetikai anomalia az ember,persze csipsz/kola megy majd melle :P ).
Igy er veget a dicso emberiseg,cukor komaval es budos fingassal a sok feldolgozott kajatol.Hat lofaxt...

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35418) tomcica válasza LanyUs (#35416) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ne se idegeskedj egy lepesnyit se,atvettem a heten mar nehany km-t a tiedbol es infernojebol is :)
Tegnapelott 30km,tegnap 28km,ma hajnalban 10km delutan folyt kov..
(ja semmi egetvero,szepen alapozok,mondjuk volt egy 12k tanitvannyal 4:04-re,meg ra masnap egy 3:50-es 15km de cifrazva a hatszelben direkt lassabban kb 3:55-4:00 vissza a szembeszelben meg dolgozva rendesen 3:40-45 kornyeken...vo't kopkodes,egy reszet vissza is fujta).
Jelszo: "mi baj lehet?!"

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35419) Peterhappy válasza tomcica (#35415) üzenetére


Peterhappy
őstag

"Gondolom legolcsobb kenyer + hulladek ipari hus valamilyen formaja". ennyi. Pontosan. Itt is ugyanez a helyzet. Tonnaszámra tolja mindenki a pizzát meg a mekis menüt minden délben(!!!) mert az jó és akciós (én egy árából egy hétig eszek zöldségeket és hozzá minőségi húst...).

Mióta vagy vega? (vagy vegán?)
Miért lettél az?

(#35420) tomcica válasza Peterhappy (#35419) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vega (vegan 2evig volt proba jelleggel,igen komoly terhet rott a kornyezetemben levo emberekre,igy a tejtermek,tojas bent maradt) valahol a 94-95 kozott alltam at.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35421) Peterhappy válasza kk831228 (#35414) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ő legalább rájött és még viszonylag időben (és legalább elmondhatja, hogy kitombolta magát).
A legtöbb, nála (akár jóval) idősebb kollégám még nem jutott el erre a szintre.

Előző munkahelyemen (na ott sem sportolt jóformán senki) a lányok többsége (35+) bulizni, utazgatni járt folyamatosan, minek nekik gyerek, ők még élni akarnak. Aztán nem győzték egymásnak adogatni a kilincset a lombik intézetekben...

(#35422) Peterhappy válasza tomcica (#35420) üzenetére


Peterhappy
őstag

Tehát halat sem eszel?

Azt megkérdezhetem, miért lettél vega?

(#35423) tomcica válasza Peterhappy (#35419) üzenetére


tomcica
Topikgazda

olasz az felem is sokat van,de teljes kiorlesu teszta,keves feltet (gomva,zoldseg tobb,sajt kevesebb).Rendes suritett paradicsom az alap+fuszerek (nem cukros kecsap) hidegen sajtolt olivaval meglocsolva.
Spaghetti es babos lasagne is surun van.
Meg persze rizs,az minden komboban (gombas,kaposztas,egyeb zoldseges).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35424) kk831228 válasza Peterhappy (#35421) üzenetére


kk831228
addikt

ilyen ez a mai világ, sajnos.... :(

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35425) tomcica válasza Peterhappy (#35422) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Halat se.
Anno eltem kommunaban egy ideig(joga,meditacio,spiritualis/filozofiai tanulmanyok) ott alap kovetelmeny volt,aztan meg ugy maradt.
A regeneraciot felgyorsitja ez az eletmod,annyi h ennyi futasnal tobbszor kell enni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35426) Peterhappy válasza tomcica (#35425) üzenetére


Peterhappy
őstag

Így már értem.
Érdekes időszak lehetett, nem feszegetném most jobban, de egyszer, ha időd engedi, írhatnál erről bővebben (ha nem szeretnél itt, akár privátban), mert igen izgalmasan hangzik, (de engem legalábbis nagyon érdekelne).

(#35427) tomcica válasza Peterhappy (#35426) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mondjuk ugy,h azzal a mercevel "futottam" 500m-nyi par ev meditaciot ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35428) bandus válasza Peterhappy (#35419) üzenetére


bandus
veterán

mondjuk azt megnézem, hogy egy hétig hogyan eszel 1500 forintból zöldségeket meg minőségi húst :) azért túlozni felesleges.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35429) tomcica válasza bandus (#35428) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az asszony kivancsi volt mennyit koltunk a konyhara,mi ketten havi 85-95 ezer forintbol vagyunk el,telen picit tobb,mert dragabbak a zoldsegek/gyumolcs.Ebben van haztaji is boven,csaladtol ingyen kapott pradicsom 20-30kg egy szezon alatt,nehany kg malna,meg hagyma,krumplu valamennyi.Szoval nem a max konyhapenz.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35430) borix válasza Peterhappy (#35419) üzenetére


borix
őstag

Kiköltöztél vidékre és te termeled meg a zöldségeket,gyümölcsöket,csirkét tartasz?
Mert ha nem felesd el ezt a nagy egészséges illúziót.
Nagyüzemben nevelt csirkét eszel növekesési hormon,halliszt,antibiotikumtól kezdve minden sz@rt beletolnak, hogy mihamarabb eladható legyen.
Zöldség témára vettem uborkát,paradicsomot mind a 2 ment a kukába közül nem volt a zöldséghez csak kinézetre.
Belehet szerezni minőségi húst megfelelő helyekről ugyan így zöldségeket gyümölcsöket is de az nem olcsó és a mekis kaja duplája,többszöröse lesz nem töredéke.
Szóval igaz a mekis kajánál olcsóbban kihozod egészségesebben de ugyan úgy szemetet étkezel.

[ Szerkesztve ]

(#35431) Peterhappy válasza borix (#35430) üzenetére


Peterhappy
őstag

Oh, ezzel tisztaban vagyok, nem is altatom magam. Igyekszem a piacon vasarolni ha csak tehetem, de az ottani tanyasi csirke sem vilagmegvalto, csak legalabb ize van. A zoldsegeket is igyekszem neniktol-bacsiktol megvenni, akik a sajat kertecskejukbol hozzak a portekat. De persze nem mindig jon ossze, sot sajnos epp mostansag egyre ritkabban.

@Bandus: 580 huf-ert szoktam venni egy 20 dkg-s csomag szeletelt "hazi" sonkat, azt be tudom osztani 4-5 napra, melle ot nap alatt kb. 3kg zoldseget csamcsogok el, hol repat, hol sutotokot, ha szezonja van, pap ritat, paradicsomot, uborkat stb.
De hogy nagyon oszinte legyek, november vegeig orias hajtas van melohelyen, sokszor ebedelunk kint, akkor persze en is elcsabulok, bar igyekszem akkor is odafigyelni, mit eszek.

En a pektermekekkel allok hadilabon, igaz a kenyeret Felesegem suti, de nagyon nehezen allok neki ellent (a kenyernek is), de sajnos kakaos csigabol a bolti is csuszik, marpedig az a gyengem :(

Szoval termeszetesen van meg hova fejlodnom nekem is

Ja es ezen felul kb 2kb gyumolcs bemegy meg hetente (elsosorban alma, neha mas pl banan, szolo, ma epp korte). Es sajnos persze azok sem hazi termesztesuek.

(#35432) norby_42 válasza Peterhappy (#35431) üzenetére


norby_42
aktív tag

20 dkg sonka, még 3 kg zöldség 5 napra? Futas mellett?

Eat pasta, run fasta

(#35433) oxox válasza gergo5991 (#35398) üzenetére


oxox
addikt

mik a testi adottságaid, ha nem vagyok vindisgréc? mertha 180kg 170cms-el akkor grat az 500m-hez, ill. ha semmi extra de az 500m 1perc10alatt ment akkor az sem rossz!

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35434) 6030D válasza Peterhappy (#35431) üzenetére


6030D
Ármester

A zoldsegeket is igyekszem neniktol-bacsiktol megvenni, akik a sajat kertecskejukbol hozzak a portekat.
Az egyik rokonom dolgozik valamilyen ellenőrként (pontos megnevezést nem tudok, közalkalmazott, régen szemlézőnek hívták őket). Ő mondta, hogy a piacos nénibácsi termék sokszor rosszabb a mai világban, mert olyan erős vegyszereket lehet kapni, hogy 1 deci kell belőle egy hektárra, és azt a bácsi is be tudja szerezni. Ő a kis permetezőjébe nem fogja ml-re pontosan méregetni, hogy a 25 l-hez mennyi kell, hanem régen is egy kupakot rakott, most is. Meg csak két ágyást kell, félig rakja a tartályt vízzel, ne kelljen cipelni... És örül neki, hogy milyen szép a növény, nincs semmi élősködő körülötte, de a szomszédban sincs. :) Papámék szomszédjában lakott egy öreg TSZ-mágus, aki nyugdíjra "kapott" egy motoros permetezőt. Kb 20-30 m szélesek a telkek, azzal átfújt 3-4 telket is. Papa reggel meghallotta a permetezőt: "Na, ma sem eszünk paprikát." :DDD
Ha az ember rendszeresen elkezd magának főzni és utána olvas, hogy miből mennyit kell enni, akkor már sokkal előrébb van, mint az ország 50 (-60-70?) %-a. Ezért működnek a magazinos diéták is az elején, mert a "mindensz@rt" után kap egy sémát, az alapján elkezd enni, és jéé, működik. De ha simán csirke+rizst enne, az is működne.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#35435) Peterhappy válasza norby_42 (#35432) üzenetére


Peterhappy
őstag

Ez csak az ebed, arra eleg, igen.
Egy idoben ment melle Abonett vagy puffasztott szar rizs is, de allitolag annyi benne a kemikalia, hogy leszoktam rola, mar csak ritkan, vegszukseg eseten szoktam enni.

@6030D: ebben lehet valami, latod ebbe bele sem gondoltam...

[ Szerkesztve ]

(#35436) inf3rno válasza tomcica (#35404) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem hiszem, hogy a te öccá méteredet bármelyik kezdő túlélné. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#35437) norby_42 válasza Peterhappy (#35435) üzenetére


norby_42
aktív tag

Akkor jó neked, én ennyitől éhen halnék.

Eat pasta, run fasta

(#35438) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Szereplünk egy másik topikban, de nem találom, hogy mi volt itt az előzménye...

[link]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35439) borix válasza Vertigo18 (#35438) üzenetére


borix
őstag

Én szoktam ajánlani,hogy ha nincs nagy ár különbség akkor érdemesebb a hivatalos viszonteladótól venni mert akkor nem függ az üzlettől és nem csak az üzleten keresztül lehet bármit is intézni.
A gyerek ott f@szt sem tud csak jogszabályokra hivatkozva okoskodni ahogy látom.
Pl: vettem egy Garmin órát a decathlon-ban az áruház rajta van Garminnál a hivatalos viszonteladói listán.
Rákérdeztem a szervizben,hogy ez az óra hivatalos viszonteladótól van véve vihetem közvetlenül hozzájuk?
Azt mondták attól függ,hogy honnan szerezték be a száma/sorozatszáma alapján be tudják azonosítani.

Utána kell járni föl kell hívni a Polar szervizt és rákérdezni, hogy alza,emag vásárlásokkal lehet e hozzájuk fordulni?El fogják mondani vidd oda ahol vetted közvetlen nem foglalkoznak vele.
Ilyenkor mi van az ember vigye a papírokat,fórum bejegyzéseket és fenyegetőzni kell vagy mi a teendő?

(#35440) bencze válasza Peterhappy (#35410) üzenetére


bencze
senior tag

Az én első "futásom". Couch to 5k appal, azt hiszem 1 perc futás 2 perc séta volt 8 x, első héten ez 3 alkalommal. Azelőtti héten minden második nap gyalogoltam kicsit tempósabban olyan 5-6k-t, hogy kicsit szokjam legalább a mozgást. Az első kb 1-200m vagy mennyi elég rosszul esett, lihegtem mint az állat.
Ez a 10. alkalom, pulzusméréssel.

Vagyunk páran akik lent kezdtük. 20 év cigi, 30 év kockulás után, azt nem tudom mennyi túlsúlyom volt de volt még valamennyi (több, mint most).

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#35441) tomcica válasza Vertigo18 (#35438) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg a vegen celebek leszunk :DDD ;] kedves topik ez am :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35442) inf3rno válasza Vertigo18 (#35409) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát az én nem reprezentatív felmérésem szerint is. Bemész bármelyik plázába vagy hipermarketbe és körülnézel, akkor 10-ből egy, akinek tűrhető formája van, a többi telefosott búvárruha.

Buliban hasznos! =]

(#35443) inf3rno válasza Peterhappy (#35412) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem egyáltalán nem baj, hogy divat lett a sport. Régebben zavart, mert nagy a tumultus a versenyeken, meg mert hogy sokan divatból csinálják, és nem veszik komolyan, de végülis pozitív. Nekem is van olyan ismerősöm, aki lefogyott a férjével együtt, pedig 100kg felett voltak. Jó rájuk nézni. Ha csak ennyi kell hozzá, akkor szívesen megfizetem az árát.

Buliban hasznos! =]

(#35444) inf3rno válasza tomcica (#35415) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát 1kg zsír szerintem nincs egy ezres, kitart egy jó darabig, plusz 1kg kenyér naponta 200 Ft. Megvagy heti 2000-ből mondjuk, ha még szörpöt is veszel mellé. Amúgy csak itthon látom, hogy a jó zsíros húsok meg a jó sok köret, ami elég az elhízáshoz, ha egy mozgásszegény életmódhoz társul. Van rokon, aki így tolja már jó ideje, meg is látszik rajta. Ha nincs a mozgás mennyiségéhez igazítva a kaja mennyisége, akkor van gubanc.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35445) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Érdekes, hogy nőknél tök más a helyzet, ők inkább a tepsi süteményt, fagyit, stb. szokták letolni ugyancsak mozgásszegény életmód mellett.

Buliban hasznos! =]

(#35446) inf3rno válasza tomcica (#35418) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! :R
Amíg nem vért köp, addig lehet hajtani. :DD Utána meg már úgyis mindegy. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35447) tomcica válasza inf3rno (#35444) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen, a mozgas mennyiseg vs bevitt kaloria az elso amin elcsuszik a dolog...kesobb persze visszakoszon az is,hogy milyen volt a minosege annak a bevitt kalorianak (meg akkor is ha egyenesulyban v. enyhe deficitben van)

fogalmuk sincs az embereknek miben mennyi kaloria van,mekkora adagokat kellene enni es hogy a napi alap energia szukseglet sok embernel messze nem az atlagos 2000 kaloria,amit sok helyen emlegetnek,foleg ha ulomunka van es auto/tomegkozlekedes

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35448) inf3rno válasza bandus (#35428) üzenetére


inf3rno
nagyúr

7*1500=10500. Nekem nem tűnik lehetetlennek. Olyan 4-5000 1kg vadhús, 20dkg hús elég lehet egy ebédre, plusz a zöldségek a másik fele.

Buliban hasznos! =]

(#35449) inf3rno válasza tomcica (#35429) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Üvegház vagy fólia ház szerintem jót tenne nektek. Van ilyen akvapónija vagy mi a rák, annál a halakat eladhatod másoknak, ha nem tiltja a hited, hogy fejbe verd őket, a zöldségeket meg megtarthatod.

Buliban hasznos! =]

(#35450) tomcica válasza inf3rno (#35449) üzenetére


tomcica
Topikgazda

kis foliasatoron gondolkodtunk mar,apamnal nagyobb a kert oda beallitanank...az a meret ahol negykezlab v. gornyedve befersz

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.