Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36701) tomcica válasza parandroid (#36700) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Volt egy oreg csoka 92 eves 3000m (masik csoportba) es 3000m gyaloglason.Ott azert felallt a stadion tapsolni,gyanus h a jelenlegi generaciobol 99% nem fogja a 92eves kort megelni,nem hogy versenyre eljarni,hallloooo :Y :R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36702) Vertigo18 válasza tomcica (#36701) üzenetére


Vertigo18
addikt

A jelenlegi generáció 99%-a már most sem jár el versenyekre, de még csak mozogni sem... :O

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36703) emvy válasza Vertigo18 (#36702) üzenetére


emvy
nagyúr

Mondjuk tobben sportolnak, mint az elozo generaciobol :)

while (!sleep) sheep++;

(#36704) Vertigo18 válasza emvy (#36703) üzenetére


Vertigo18
addikt

De nem többen, mint a 80-as évektől 2000-es évekig. Akkoriban szerintem a fiatalok körében az iskolában majdnem kötelező volt a sport...

Viszont értem, amit mondani akarsz, nem szeretnék vitába szállni veled, valóban egyfajta trendi lett sportolni. Egyre többen vannak/vagyunk, bár sokan az első megpróbáltatásnál feladják. Még mindig a kedvencem az a pár Fb-poszt, amikor jön a nyár és a lányok elhatározzák, hogy elkezdenek futni, aztán az első 3 futásukat bőszen posztolgatják. Azért csak az első hármat, mert több nem is nagyon van... :)

De igazad van, tényleg javuló tendenciát mutat a sportolni vágyók száma.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36705) #78687232 válasza Vertigo18 (#36704) üzenetére


#78687232
törölt tag

Csak nézd meg a bsi felületén a régebbi versenyeken szereplők számait, talán mostanában mindent felülmúl a jelentkezők száma. Én annyira nem bántanám az embereket, ez a hobbifutó is annyira lealacsonyító, miközben mindenki amatőr csak van akinek az élete a futás, míg más rengeteg fotót készít és egy közösségbe járva jól érzi magát.
Teljes mértékben igaz, hogy nagyon sokaknak nincs megfelelő kitartása, de sok helyen a barátok, család lehúzó erőnek számít, belekezd az illető és egy-két hónap után abbahagyja mert mindenki teszi a megjegyzéseket, úgy osztja az észt mintha élsportoló lett volna.

(#36706) Vertigo18 válasza #78687232 (#36705) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én sem bántom az embereket, tényeket állítottam. Zoli, tuti, hogy te is látod azokat a posztokat, amikről fent írtam.

Hobbifutónak meg a magamfajtát tartom, meg a topik nagyobb részét, így egyáltalán nem ledegradáló jelzőként használtam. De az a baj, hogy most mondjuk a 10 évvel ezelőttihez hasonlítjuk a sportolni szeretők számát. EHHEZ képest valóban több ez a szám, aminek tényleg örülünk. De hasonlítsd egyszer a 20-30 évvel ezelőttihez! No, az már elenyésző!

MINDENKI sportra fel! Ezt kívánom! :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36707) #78687232 válasza Vertigo18 (#36706) üzenetére


#78687232
törölt tag

A 80-90-es években nem látok annyira magas számokat, bár nem is néztem át minden cikket tüzetesen, szóval simán igazad lehet. Ahogy elnézem a kis vidéki versenyekkel lehet nagyon beindítani az embereket, mióta tavaly nálunk megrendezték az első fm-t, rengeteg új arcot látok akik valószínűleg az idei második versenyre készülődnek több-kevesebb sikerrel.

(#36708) tepenzed


tepenzed
őstag

Aki IT BAND sérüléssel küzdött, nem talált valami csoda gyógymódot?
Kezd rohadtul elegem lenni. Mindig péntektől vasárnapig van időm a futásra, így viszonylag sokan pihen a lábam (direkt nem gyúrok lábra, mert félek, hogy azzal is kinyírom, minden másra csak ;] ), ilyenkor pénteken betonon futva kb 7km után elkezd fájni, így abba kell hagynom. Mostanában már olyan durva, hogy szombaton el sem tudok menni futni. Aztán vasárnap már annyira nem érzem, így elmentem ma is direkt föld útra kényelmesen kocogni és egyszerűen 3km után olyan hasítások jönnek, hogy néha konkrétan mintha elveszíteném az egyik lábam :S

Kenem én diklofenákkal, nadálytővel, rakok rá flektor tapaszt, egyszerűen semmi nem használ, kezdek nagyon depis lenni.

Vettem smr hengert, nyomtam főleg ezt minden nap:[link]

Lassan már december óta tart, azóta nem tudok megszabadulni tőle, a bal lábamnak meg meg sem kottyan. (bár ilyen lenne a jobb is, abba sem hagynám) Nem sarkazok, nem lábujjhegyezek..

Mivel lehetne megerősíteni? Lépcsőzzek, biciklizzek? A doktor úgyis azt mondja majd, hogy pihentessem 4 hónapot, akkor meg inkább felkötöm magam :U

[ Szerkesztve ]

(#36709) tomcica válasza #78687232 (#36707) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak azert nem latod a szamokat,mert nincs rola adat.Legfeljebb 1-1 orszagos v komolyabb versenyrol.Felenk a 90-es evekben 40-50 gyerek/tini ment egy versenyre,most 4-5.
Az lehet,hogy a szulok,nagyszulok sportolgatnak,mozognak ez jo is.Mondjuk annyival kevesebb is mostanaban a fizikai munka,mar a szomszed bacsi se fejszevel vagja a fat,hanem motoros korfuresszel stb.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36710) Vertigo18 válasza tomcica (#36709) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ugyanezt tapasztalom én is. Felvitték visszamenőleg archiv adatként azt a pár győztest, de arról nincs nagyon adat, hogy mennyien voltak a versenyzők. Arról meg pláne nincs, hogy szinte kéthetente voltak területi versenyek, amik dugig voltak, annyira sok embert mozgatott meg.

Bár tényleg jön vissza a hobbisport, aminek örülhetünk.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36711) Peterhappy válasza tomcica (#36698) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nagy vagy Sensei, gratulalunk! :R

(#36712) Danika256 válasza tepenzed (#36708) üzenetére


Danika256
aktív tag

Én sajnos már átestem ezen is.. Tudom milyen! Jó néhány elbukott edzést éltem át miatta, a fájdalomról ne is beszéljünk..
Egy hegymászás során durrant be a térdem lefelé menet, 3 héttel az éves versenyem előtt. Az volt az első sportolós évem, úgyhogy nagyon akartam magamnak bizonyítani!

2 hét alatt ki tudtam kezelni, de bele ment 2-3 nagy doboz Flexagil kenőcs!
Ami fontos, hogy térdszorítót kell viselni, itt nem a márkán meg a komplexségen van a hangsúly, egy egyszerű kínai is megfelelő, a lényeg, hogy ne legyen túl szoros, de adjon megfelelő tartást! Ha jó, akkor olyan érzés,. mintha picit ruganyosabb lenne a térded :)

Csak edzésnél hord, de akkor mindig, illetve ha fáj hordhatod máskor is, de ne vidd túlzásba, mert elgyengülhet a térded! Én több mint fél évig viseltem, soha többé nem jött elő ez a probléma!
Légy türelmes, kezeld nadálytő alapú krémekkel, vagy csinálj magadnak nadálytő gyökér reszelékből kencét, az brutál erős! ;]
Hordd a térdszorítót és akkor valószínűleg az edzéssel sem kell leállnod, vagy pedig hamar folytathatod majd!

[ Szerkesztve ]

(#36713) tepenzed válasza Danika256 (#36712) üzenetére


tepenzed
őstag

Köszi! Egyébként ezekből a krémekből te ilyen sokat kensz fel? Én mindig csak egy nagyon vékony réteget, ezek szerint jó vastagon kell :D ?
Megnézek akkor egy ilyet, hátha segít [link]

:R

(#36714) HarleyCustom válasza tepenzed (#36713) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Gondolom a cipőd az rendben van.
Mert nekem anno az tett be.Vettem újat és mindenféle beavatkozás nélkül elmúlt. Nem kentem,nem vettem fel rögzítőt sem. Fájdalmakkal mentem futni,de az új cipőben helyre jött.Szerencsém volt az is lehet. Meg ugye nem terheltem sok kilóméterrel,viszont ugyanúgy csak aszfalton futok elejétől kezdve.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36715) inf3rno válasza Vertigo18 (#36704) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom ez is hullámzó. Majd 5-10 év, aztán lecseng megint.

Buliban hasznos! =]

(#36716) Corpuscle válasza tomcica (#36698) üzenetére


Corpuscle
őstag

Gratula! :R

(#36717) emvy válasza tomcica (#36698) üzenetére


emvy
nagyúr

Grat!

while (!sleep) sheep++;

(#36718) tepenzed válasza HarleyCustom (#36714) üzenetére


tepenzed
őstag

GT-2000 6-os cipőt választottak nekem a spuriban, jó szakinak tűnt a srác.

(#36719) Pttypang


Pttypang
veterán

Sziasztok ismét,

Ismét sokat sétálós mindennapi cipő vásárlás előtt állok, napi 10km környékét gyaloglok, vegyes terepen.
Ajánlottak most geox cipőt, de nem tudom, a 20-30 ezres árat érdemes-e rákölteni?

Ha arra nem, esetleg másra? A downshifterekből nem sikerült most vadászni megfelelőt még. (méretben/színben)

Everybody lies.

(#36720) emvy válasza Pttypang (#36719) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem annyira. Marmint ennel olcsobban szerintem nehez jo cipot venni, de akkor mar ne Geoxot.

Ha tartos cucc kell, akkor ott van peldaul az Ecco, azokbol nekem sosem ment szet semmi, mind csak elkopott sok ev alatt. Bar manapsag sportcipot leszamitva nem veszek mast, csak Vivobarefoot-ot.

https://www.vivobarefoot.com/uk/mens

Annyi a trukkjuk, hogy kb. mintha mezitlab jarnal -- nagyon-nagyon flexibilis a talp es a felsoresz is (sok ilyesmit probaltam, es a Vivo a legjobb). Mondjuk ha epp nincs akcio, akkor fajdalmasan dragak; szoval en inkabb akkor veszek, amikor epp van.
(Van vagy 7 par cipom toluk.)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#36721) Chuck Norris válasza tomcica (#36698) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok!

(#36722) Vertigo18 válasza inf3rno (#36715) üzenetére


Vertigo18
addikt

Én is ettől tartok őszintén szólva...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36723) Something_


Something_
őstag

Sziasztok!

Bpn tudtok ajanlani szakuzletet, ahol nem csak profi cipok vannak?
Szeretnek elkezdeni futni, de elso korben nem szeretnek horribilis osszeget rakolteni cipore.
Kezdo cipo kb milyen arban kezdodik amit erdemes megvenni?

[ Szerkesztve ]

(#36724) Danika256 válasza tepenzed (#36713) üzenetére


Danika256
aktív tag

Én annyit szoktam kenni, amennyit még mindenképpen felszív. De amint ez megtörtént, már megy is rá a következő réteg! ;]

Amit linkeltél, az bőven szuper, de én ahogy írtam a legolcsóbb 100 forintos boltokban megvehető kínai szorítót használtam [link], az is megfelelt. Igaz kellett rajta picit nyújtani mindig, hogy optimális legyen!

Szóval nem kell ezt túlkomplikálni, úgy is rájössz majd, hogy mekkora szorítás a legjobb!

(#36725) Serpiko válasza Something_ (#36723) üzenetére


Serpiko
addikt

A spuri és nyúlcipő üzletet ismerem mindkettő jó. Nézd meg a neten az oldalukat.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#36726) inf3rno válasza Danika256 (#36724) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A legjobb, ha telinyomod vele a zoknit, aztán amennyit felvesz. ;]

Buliban hasznos! =]

(#36727) Pttypang válasza emvy (#36720) üzenetére


Pttypang
veterán

Koszi az ajanlast, a vivo tenyleg akcioban lenne erdekes csak, erre majd figyelek, mert erdekes.

Everybody lies.

(#36728) Danika256 válasza inf3rno (#36726) üzenetére


Danika256
aktív tag

;] az is igaz! De amúgy viccen kívül, nagyon jó a párakötés is ilyen kencékhez, akár 24-48 órára is bekötheted! Annyi negatívum van, hogy el kell viselni a szagát :DD

(#36729) danielsz válasza tomcica (#36698) üzenetére


danielsz
tag

Gratulálok, nagyon kemények vagytok!

Én a Kométa Farsangi Félmaratonon (alias Kaposvár dombjai) voltam tegnap. Egy hónapja megsérültem, gyenge vagyok, mint a molyfing. Arra ügyeltem, hogy ne akarjak 1:45-nél jobbat menni, mert még megárt, persze sokkal jobbat nem is tudtam volna. Az 5. domb brutál volt, 60 m szintemelkedés 400 m-en, ott én is kénytelen voltam belegyalogolni, nem akartam 200-ig pörgetni a pulzust. Utána lefelé még lépcsők,nem tudom mennyire szokványos egy félmaratonon :D A végén még egy felüljáró is volt benne, az is nagyon hiányzott :D
1:44:53 lett a vége (310 m szinttel), ebben most ennyi volt, idén ezzel együtt 160 km-t futottam.

(#36730) tomcica válasza danielsz (#36729) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Koszi-koszi mindenkinek ;)
Tegnap egy laza 10km-t mentem terepen,a vege fele mar hasonlitott is a futasra :P
A heten viszont visszaugrok a forro fazekba (aka 190km+ het ujra) reggel meg is kezdtem 13km fokozoval 4.30-4.15 a vegen 2km 3:55-on,na azt gyorsan abba is hagytam,ereztem h nem kell ez meg ide.Este lazabb 14km 5:00-4:45 turelmesen.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36731) dabgergo


dabgergo
őstag

Valaki itt használ Nike Zoom Fly Flyknit cipőt?
Arra jutottam hogy az érné meg a legjobban ha egy ilyet vennék a versenyekre, edzésre pedig rekortánon tökéletes a jól megszokott Asics GT-1000 6.

Ezen a 21-run.com-on most a fenti cipő is le van árazva, 30e körül már tűrhetőnek tartom az árát. Innen egyébként mennyi idő alatt szokott megérkezni a cucc? Szállítási díj van?

(#36732) danielsz


danielsz
tag

Most nézem, Juilen Wanders új Európa-csúcsot állított fel félmaratonon, 59:13-mas idővel.

(#36733) Corpuscle válasza dabgergo (#36731) üzenetére


Corpuscle
őstag

Péntek délelőtt adtam le a rendelést, most vettem át a Structure 22-t. Nem sokat tököltek. A postás azt mondta a DHL hétvégén is szállít, ezért érhetett ide ilyen hamar. 150 EUR felett nincs szállítási díj, 2 EUR kezelési ktg-t számítanak fel.

(#36734) HarleyCustom válasza Corpuscle (#36733) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Hong-kong-ból hétőn este leadott rendelésem megérkezett pénteken reggel.(DHL):Y kb.3-4nap?
Csak érdekességként:)
Nem gyenge szolgáltatás

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36735) dabgergo válasza Corpuscle (#36733) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! 50-150 EUR között meg 6 EUR a szállítás, az sem olyan nagy tétel, főleg ha ekkora leárazások vannak.
Visszaküldéssel, garanciával is van tapasztalatod?

(#36736) Corpuscle válasza dabgergo (#36735) üzenetére


Corpuscle
őstag

Szerencsére eddig nem kellett igénybe venni. Visszaigazoláskor e-mailben küldték az ehhez szükséges nyomtatványt amúgy, Runningwarehouse-on a számlával együtt.

(#36734) Herreløse: Az se rossz.

[ Szerkesztve ]

(#36737) tomcica válasza dabgergo (#36731) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az egyik legjobb edzo/tempo/versenycipo,egyedul annyi,hogy a benne levo karbon lemez miatt eleg merev elol,igy szokni kell.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36738) gagyilovag válasza danielsz (#36732) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Én csak 10,6km tudok lefutni ennyi idő alatt :Y

(#36739) dabgergo válasza tomcica (#36737) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi! Lehet hogy kipróbálom :)

Corpuscle: köszi!

(#36740) tomcica válasza dabgergo (#36739) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A Pegazus Turbo is hasonlo arra van learazva,abban nincs karbon lemez,de a ket uj nike hab komboja van benne (zoom x es react).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36741) danielsz


danielsz
tag

Azon filózom, hogy futópados vizsgálattal mezítláb a lábamról kimutatták, hogy pronáló, de nekem ezzel kétségeim vannak, elég gyakran ocsmányul dől kifelé, és a talajfogás is a lábfej elejének a külső részén történik. Elég csúnya a mozgásom, nézni is rossz:

Persze a cipőnek is a külső fele kopik inkább, az a gyanúm, hogy a stabil cipő inkább csak ront a dolgokon.

(#36742) Vertigo18 válasza danielsz (#36741) üzenetére


Vertigo18
addikt

Teljesen ugyanígy lépek és a cipőim is ugyanúgy kopnak, mint a tied! :B

Várom a fejleményeket, vajon mire jutsz a kérdéseddel kapcsolatban.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36743) emvy válasza danielsz (#36741) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet, hogy csak a boltozat alacsony, sokszor rafogjak, hogy pronalsz, pedig a kettő nem ugyanaz.

while (!sleep) sheep++;

(#36744) danielsz válasza emvy (#36743) üzenetére


danielsz
tag

A lábboltozatom egyébként nem alacsony, hanem közepes. A láb dőlését nézték, a pontos szögeket nem mérték ki idő hiányában (Spar Maratonon álltam sorba, nem volt előre időpontom), de gondolom a csávó csinált már párszáz ilyen vizsgálatot, azt mondta, hogy már ránézésre enyhe-közepes közötti túlpronáció.

(#36745) ígyvanferi válasza danielsz (#36741) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem nagyon vágom továbbra sem ezt a lábállás dolgot, gyakran belefutok ellentmondó dolgokba.
Elvileg nekem is dől befelé a normálisnál picit jobban, és futás közben lenézve én is valahogy így fogok talajt. De ez a kettő nem zárja ki egymást vagy tévedek? Oké, elől-kívül fogsz talajt, de aztán a mozgás további szakaszában, amikor a lábad alád-mögéd kerül, és rákerül a testtömeged, be fog dőlni a bokád. Aztán lehet rosszul képzelem el.

(#36746) dabgergo válasza tomcica (#36740) üzenetére


dabgergo
őstag

És szerinted melyik a jobb versenyekre (aszfalt) illetve gyors tempós edzésekre (rekortán)?

(#36747) tomcica válasza dabgergo (#36746) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A ZoomFly Flyknit.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36748) dabgergo válasza tomcica (#36747) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!

(#36749) danielsz válasza ígyvanferi (#36745) üzenetére


danielsz
tag

Igen, nekem is ez tűnik logikusnak, hogy ugyan ránézésre eléggé kifelé nyeklik, talajfogás után, ahogy továbbgördíted a lábad, ránehezedsz a belső talpélre, majd elrugaszkodás után megint kifelé billen. De eléggé bizonytalan vagyok, egy hónapja megsérült a térdem (behajlításra eléggé fájt a térd belső fele), nincs-e ehhez köze a cipőnek (Asics GT-1000 7). Előtte neutrálisat használtam (Asics Gel-Pulse 9).

[ Szerkesztve ]

(#36750) emvy válasza danielsz (#36749) üzenetére


emvy
nagyúr

En nem hasznalnek mast, mint alacsony droppal rendelkezo, neutralis cipot -- hacsak nincs jo okom ra, hogy miert valtsak masra (serules, etc.). Alapbol ne befolyasoljuk a testet.

while (!sleep) sheep++;

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.