Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36201) tomcica válasza Vertigo18 (#36195) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latom megy a moka arrafele is :C itt felenk is folyik az "epitkezes" ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36202) bencze válasza cuebler (#36199) üzenetére


bencze
senior tag

hibás nyeregmagasság és cadence az oka általában...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36203) emvy válasza bencze (#36202) üzenetére


emvy
nagyúr

+1, vagy a felsőcső

while (!sleep) sheep++;

(#36204) bandus


bandus
veterán

letoltam tegnap az első futóedzést idén, erre ma kifordul a bokám foci közben, fuck, ilyen az én szerencsém, pedig a motivációm is visszajött :W :B

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36205) inf3rno válasza bandus (#36204) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jobbulást!

Voltam ma én is, nem tudom mi volt, de 175-ös pulzusnál valami beütött mindig, és lassítanom kellett. A szembeszél se volt kellemes, de meg lehet szokni. :N

Buliban hasznos! =]

(#36206) norby_42


norby_42
aktív tag

Nálunk ilyen volt, jólesett. És még se fázott a lábam 😁

Eat pasta, run fasta

(#36207) bencze válasza inf3rno (#36205) üzenetére


bencze
senior tag

Budapesten száraz inkább jó idő volt, másfél hónapja alig futottam most megcsináltam 22km-t. Közepesen esett se nem rosszul se nem jól, lehetne rosszabb is. 5:20 pace, 131 bpm, hát azért estem persze vissza de nem világvége. Az Árpád hídon kicsit fújt a szél amúgy még pont belefért a rövidgatya (combközép, beépített száras alsóval). Hosszúban szerintem lassabb lettem volna. :)
Kajára oda tudnék figyelni meg visszatérni heti 60-80km laza kocogásra februárra már egész jól fog esni a futás megint. Talán március elején neki is mehetnék a nagy Szénás körnek ha lesz még kedvem.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36208) inf3rno válasza bencze (#36207) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ó én nagyon messze vagyok, 6 perc feletti tempóban tolnám csak le most a félmaratont. A tavalyi kihagyások nagyon betettek. Csináltam most egy táblázatot, olyan 6 hónap lesz mire újra elérem a versenysúlyom, vagy 4 hónap, ha még a bringát is beveszem a futás mellé görgővel. Úgyhogy van munka bőven. Azért a mai nekem kellemes volt, most érzem egy kicsit amit verseny után szoktam, hogy ég az egész testem. Beindult a keringés meg a regeneráció. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36209) tomcica


tomcica
Topikgazda

ha valaki esetleg hosszabb futast tervez :P

[link]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36210) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Nagyon kellene valami mozgás és sajnos egy egészségügyi probléma miatt elég sok lehetőség ki van zárva.

Viszont ha minden igaz a futás talán egy lehetséges opció lenne, így a segítségeteket szeretném kérni.

Edzés jelleggel még nem futottam így minden tanácsot örömmel vennék. Közben olvasgatom a topikot visszamenőleg, illetve az összefoglalót.

Mit tanácsolnátok egy kezdőnek? Mire lesz szükségem?

Nagyon köszönöm! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36211) bandus válasza freelanced (#36210) üzenetére


bandus
veterán

egy jó futócipőre és kellő elszántságra, hogy kimenj ebbe a hidegbe :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36212) freelanced válasza bandus (#36211) üzenetére


freelanced
addikt

Egy teljesen kezdő számára mennyire rizikós kimenni ilyenkor? :F

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36213) Alg válasza freelanced (#36212) üzenetére


Alg
veterán

Egyetlen "rizikó" az lehet hogy ha megállsz a hidegben miután megizzadtál, ha folyamatosan mozogsz nem kellene hogy gond legyen.

Esetleg lehet túrázni is, na persze nem andalgós tempóban pihengetve, hanem elmenni 20-25km-re és mondjuk megcélozni az 5km/h átlagsebességet.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36214) freelanced válasza Alg (#36213) üzenetére


freelanced
addikt

Értem, köszönöm! Igazából gondoltam a Margit szigetre is, egyedül attól tartok, hogy megfázom míg hazaérek. Persze futhatnék hazáig de sok rész annyira szmogos, ráadásul betonon se futok ha nem muszáj. Mert ha lehetne száraz ruhát pakolni vagy ilyesmi, de hát ügye nem lehet.

Egyébként mit érdemes ilyenkor magára vennie az embernek? Mondjuk egy nadrág, egy póló és pulcsi? Vagy legyen még rajta valami vékony kabát is?

Ha mondjuk 1,5 órát gyalogol naponta az ember olyan 5-6 km/h sebességgel az jó lehet kezdésnek? Tekintettel az időjárásra, a gyaloglás talán egy picit kímélőbb.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36215) Alg válasza freelanced (#36214) üzenetére


Alg
veterán

Sziget: All You Can Move kártyával ha jól tudom be lehet menni a MAC-ba tusolni/öltözni, talán szkrényt használni is.

Öltözet: azt szoktuk itt mondani hogy a lakásból kilépve, bemelegedés előtt kicsit fázol, az jó lesz :)

Kezdésnek szerintem teljesen jó annyi gyaloglás (talán deicide is vlahogy így kezdte)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36216) bencze válasza freelanced (#36214) üzenetére


bencze
senior tag

Sokkal több ember meghal a mozgás hiánya miatt mint a szmogtól. Persze, nem jó, de nem kell túlgondolni. A margitszigeten is van elég, nincs elég messze.
Úgy öltözz ahogy jónak látod, próbáld ki kis távra. Mindenesetre fuss ajtótól ajtóig ha nem akarsz megfázni. MACban be lehet fizetni átöltözni ha úgy akarod, szerintem felesleges úri huncutság de az elején érdemes kipróbálni ha emiatt aggódsz.
0 fok környékén hosszú nadrág (a futó, cica fajta) meg hosszú ujjú póló, a vastagabb fajta, amilyen van de decathlonoshoz viszonyítva mondom nekem olyan cuccom van többnyire és az megfelel amire azt írják hidegre való. Lehet sapka, kesztyű, csősál ugyanonnan vagyis nem kötött gyapjú hanem a vékony futó cucc.
Szerintem ne siesd el, időre menjen, konditól függ de igyekezzél minél hamarabb elérni a félóra mozgást, de 1 még jobb, egészséghez annál több nem kell. Ez a kb 5-10km lesz de az elején tökmindegy pontosan mennyi meg milyen gyors sőt, inkább legyél csiga de mozogj mint hogy elfáradj és megállj 500m-enként.

Ha nagyon kezdés kell akkor nézz egy couch to 5k edzésprogramot (ingyen app is van elvileg de nemf eltétlen szükséges), én azzal kezdtem, az elején betartottam pontosan, jó volt mert amúgy fogalmam nem lett volna mit csinálok.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36217) freelanced válasza Alg (#36215) üzenetére


freelanced
addikt

Sajnos nem vagyok jogosult az AYCM kártyára, mert csak részmunkaidőben dolgozom, de köszönöm a többi infót!

bencze

Igazából nem is attól tartok főleg, hogy meghalok, egyszerűen csak néha fullasztó, nem esik jól, főleg olyan részeken ahol nem szellőzik a térség és nagyon megreked a füst a sok álló autó miatt.

De a MAC ahogy látom nem olyan vészes magában és akár zuhanyozni is lehet, ez mindenképp jó. Ha szekrény is van akkor nekem megéri az összeget. Nagyon hasznos az ajánlásotok.

Valószínűleg én is a Decathlonban vennék valami ruhát. Gyalogláshoz érdemes kicsit melegebben öltözni? Azért az 5-6 km/h még nem fűti annyira a szervezetet, vagy mégis? :F

Köszönöm a részletes választ!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36218) Alg válasza freelanced (#36217) üzenetére


Alg
veterán

Túrához:
TTT naptár

Szmog sincs, nem kell útvonalon gondolkodni, átalában van csomagmegőrzés is, meg ellátás változó mennyiségben/minőségben. És nem vagy egyedül az ismeretlen erdőben, ha az tartana vissza a túrázástól.

+ az emelkedők már-már felérnek eny közepes futóedzéssel is, ha tartani akarod az átlagtempót ;)

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36219) inf3rno válasza freelanced (#36214) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kezdd kicsiben, akkor látod, hogy melyik ruha a jó. A pamut pl beszívja a vizet, aztán rádfagy az egész, ha megállsz 5 percre. Vannak izzadtság áteresztő anyagok már, ha komolyabban gondolod, akkor egy idő után úgyis váltani fogsz rájuk legalább télre.

A gyors gyaloglás is fel tud fűteni, ha melegen öltöztél, de ahhoz azért max közeli tempó kell. Én azért a kesztyűt le szoktam venni már félúton, ha gyaloglok. Amíg nincs -10°C vagy erős szél, addig nem igazán van hideg nálunk.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36220) freelanced válasza inf3rno (#36219) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm mindenkinek, nagyon hasznosak az ajánlások. :K

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36221) emvy


emvy
nagyúr

Hervises laballas-teszt.

Hm. Azt mutatja, h alacsony a harantboltozatom, de en kozben mindig support nelkuli cipoben futok, es azt is szeretem. Mit gondoltok? En ugy olvasom, h a harantboltozat magassaga reszben genetikailag meghatarozott, es a lenyeg az, hogy eros legyen, nem az, hogy magas. Kozben meg 20k-t le tudtam futni barefoot cipoben.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#36222) parandroid válasza freelanced (#36217) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egy jó aláöltöző (szűk, testhez tapadó felső) aranyat ér. Arra egy vastagabb hosszú ujjas felső (én azt szeretem, amiben a kézfejemet is be tudom húzni), meg egy csősál, és nulla fokig jó vagy. Ha ennél hidegebb van, akkor a kettő közé egy pamutpóló, vagy a fölső helyett egy vastagabb futós dzseki. Alulra cicanaci, meg én arra kívülről ráhúzok még egy rövidet, egyrészt esztétikai okokból, másrészt az is melegíti a seggemet, harmadrészt tele tudom pakolni a zsebeit zsepivel. Sapi, vagy fülvédő ízlés szerint. Túlöltözést kerüld, megizadni igen szar dolog hidegben. Lassan kezdj futni, ha most kezded, inkább arra menj, hogy minél tovább bírd, majd ha jobb idő lesz, meg szerzel némi alapot (fél-egy óra bármikor simán megy egyben, stabil tempón), akkor gyorsítasz. Amígnem izzadsz, meg nem kapkodod a levegőt, addig jó, utána inkább lassíts. Pár hónap így, aztán jöhet majd a tempó is (intervallumok, iramjátékok, résztávok).

Ja, kezdésnek jók a decathlonos cuccok, aztán amikor kitapasztalod, hogy mi az, ami neked bevált, akkor menj egykört egy outletben, azért ugyanaz márkásban ég és föld. Az más kérdés, hogy a normál árát az sem éri meg, de a tavalyi modellek az outletekben idén is ugyanolyan jók, fél-, vagy negyedáron is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36223) inf3rno válasza emvy (#36221) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ez csak az eladásról szól, a stabil meg hasonló cipők sokszor drágábban mint a neutrálisak. Ha eddig bevált a sima, akkor felesleges váltani.

Buliban hasznos! =]

(#36224) #78687232 válasza freelanced (#36217) üzenetére


#78687232
törölt tag

Tudtommal a Suhanj fitnessben 600 forint az öltözőjegy, a Jászai Mari tértől egy köpésre van.

(#36225) freelanced válasza parandroid (#36222) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm mindenkinek!

Szóval egyáltalán nem is kellene, hogy izzadjak? Gondolom azért valamennyire igen, hiszen őszintén egy 10-15 perces sétától is megizzadok olyan 5-6 km-es tempónál, persze akkor kabátban vagyok.

A Decathlonban van most egy hosszú ujjú felső és egy kabát, mindkettő futáshoz, szerinted az már sok lenne? Elég fázós vagyok. Nagyjából ez milyen tempónál lehet amit mondasz és még megfelelő? Vagy annyira egyén válogatja, hogy ezt nem tudnád így megmondani mi?

Ezek a lábvizsgálatok mit mutatnak meg pontosan? Illetve mennyire gáz ha nincs rövid gatyám amiben el tudnék menni? Legalábbis futó nincs, utcai van, viszont a weben azt írják kellene.

Elég fura a lábam lenyomata, sokszor le sem ér a közepe egyáltalán, csak a sarkam, meg a kis párnák elöl, ezért mindenképp szeretném megnézetni mielőtt nagyon belelendülnék.

Illetve létezik olyan térdvédő szerűség ami jó lehet hideg időre? Aztán lehet, hogy felesleges de elég fázós a térdem és mozgás nélkül is van, hogy fáj a hidegtől.

SwitcX

Köszi. Egyelőre a MAC ha minden igaz 5000 körül van egy hónapra, az talán olcsóbbra jön ki és kicsit közelebb is van, de B tervnek jó lehet. Ráadásul ha beválik az éves jegy is csak 40.000, ami soknak hangzik, de kb 280 forintra jön ki ha heti három alkalommal számolok. Idén nem feltétlen költenék rá egyben, de jövőre ha bejönne a dolog elgondolkodnék rajta. Bár igazából nyáron ki lehet húzni zuhanyzás meg öltözés nélkül is, inkább a hideg, esős hónapok azok mikor kellene.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36226) #78687232 válasza freelanced (#36225) üzenetére


#78687232
törölt tag

Így van, nyáron teljesen fölösleges. Attól függ milyen messze laksz a szigettől és a tömegközlekedés mennyire gördülékeny. Szerintem az a legjobb útvonal, ami kaputól kapuig tart, azzal semmit sem kockáztatsz.

(#36227) bencze válasza freelanced (#36225) üzenetére


bencze
senior tag

Túlgondolod. Elsőre menj ki amiben gondolod majd meglátod. Ahogy elnézem kabátok meg minden, túl készülsz öltözni. Jó esetben elkezdesz futni első km után nem fázol és meleged sincs különösebben, és ez kb kitart a végéig, de te kell kitaláld ahhoz miféle és mennyi ruha kell. Kabátban futni szar, esetleg szélvihar esetén jól jön de amúgy nem kell. A nagyon max egy vékony aláöltözős (decában biciklis részen szokott lenni, apró szövésű vékony rádfeszülős olcsó cucc) és hosszú ujjú futópóló, szokott lenni nekik olyan ami nem nmagyon vékony és bolyhos belül, azok melegek. Én ma így öltöztem kivéve, hogy a póló vékony volt nem az a bolyhos decás és kicsit melegem volt így is az előbb kint.
De ha elsőre max félórára mész ki nagy bajod nem lesz, lehet tesztelni pár este. Szerintem a minimumot érdemes viselni amiben nem fázol, én legalábbis szeretem ha érzem kicsit a hideget de nem esik rosszul, az a legkomfortosabb, ha fázok épp egy picit csavarok a tempón és máris jó...
Amíg nincs kondid hamarabb megizzadsz, ezért kell alacsony intenzitású folyamatos mozgás. Én az elején úgy kezdtem, hogy 1-2 hétig gyalogolni jártam ki, 5km gyors gyaloglás, jó tempósan. Az persze más oda nem árt egy dzseki de nem a béléses télikabát...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36228) danielsz válasza emvy (#36221) üzenetére


danielsz
tag

Nekem az a benyomásom, hogy a lábboltozat magasággából a lábállásra következtetni elég merész, statisztikailag valszeg van korreláció, de attól még simán vannak kivételek, a perdöntő az, hogy futás közben ténylegesen mennyire dől befelé a láb (bizonyos izmok erőssége is befolyasolja, a boka állása, stb). Ha önmagában e teszt alapján ajánlanak valakinek futócipőt (mert megteszik), az nem valami szakszerű.

Nálad gondolom nincs is túlzott pronáció, különben éreznéd, hogy a belső talpél kapja a terhelést rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#36229) emvy válasza danielsz (#36228) üzenetére


emvy
nagyúr

600 km utan igy nez ki a mostani cipom. Egyebkent nem ajanlottak futocipot. :)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#36230) ígyvanferi válasza emvy (#36229) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hogy ott középen két oldalt hogy kophatott el, azt el nem tudom képzelni. :Y

[ Szerkesztve ]

(#36231) emvy válasza ígyvanferi (#36230) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet, hogy a hegyi futasoktol.

while (!sleep) sheep++;

(#36232) ígyvanferi válasza emvy (#36231) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az lehet. Vagyis elég valószínűnek tűnik. Csak mert síkon, akár sarokra, akár elülső talppárnákra érkezve, akár pronáló mozgással, akár supinálval, szerintem igen nehéz összehozni ott középen a kopást. :DDD De így értem, az nem jutott eszembe, hogy sokat terepezel.

(#36233) emvy válasza ígyvanferi (#36232) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem, nem terepezek. Aszfalton fel/le :) (Istenhegyi ut.)

while (!sleep) sheep++;

(#36234) freelanced válasza bencze (#36227) üzenetére


freelanced
addikt

Rendben, köszönöm!

Igazából ez a kabát sem teljesen kabát, legalábbis ránézésre. Erre gondoltam:
Férfi futókabát Kiprun Evolutive, sárga KALENJI

Felsőből ilyet néztem:Férfi futófelső Kiprun Warm Light, hosszú ujjú KALENJI

Gatyából meg mondjuk egy ilyet: RUN WARM férfi futónadrág, fekete KALENJI

Szerintetek ezek megfelőek lennének?

Ha tényleg badarság a kabát amit fentebb linkeltem eltekintek tőle természetesen, de most viszonylag jó árnak tűnt.

Egy másik kérdés még:

Ha nagyon nem jó az idő, mennyire rossz választás az adott napra a futópad? Igaz, valószínűleg marha unalmas és monoton de azért érdekelne, hogy egyáltalán bevállaható-e, hallottam jót, rosszat is róla.

Köszönöm mindenkinek!

Remélem nem gond a konkrét termék linkelés, ha igen elnézést! :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36235) Alg válasza freelanced (#36234) üzenetére


Alg
veterán

Kabát helyett egy jó aláöltözőt inkább, pl: [link]

Ezzel+pulcsival elvagy kb -5 fokig biztos, kabátot csak nagy szélben vagy nagyon szar időben (havaseső) vennék fel (meg ha terepre megyek, de az más tészta), de olyankor egyszerűbb inkább elnapolni a futást és valami mást (keresztedzést) csinálni helyette :B

Esetleg valami egyszerűbb, nem bélelt mellény jó lehet még, azok viszonylag olcsók és védik az érzékenyebb részeket, de szellőznek is valamennyire - neken egy softshell van, azt gyakrabban használom mint a kabátot

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36236) freelanced válasza Alg (#36235) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Akkor vennék egy ilyet, de milyen pulcsira gondolsz mellé, tudsz abból is linkelni esetleg? Amit te linkeltél jobbnak számít mint a Decathlonos cuccok? A neve kissé mókás :C

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36237) cuebler válasza emvy (#36229) üzenetére


cuebler
senior tag

nike dual fusion x2 ugyanígy kopik a saroknál és talpközépen. kész szerencse, hogy akciósan vettem 15k-ért :DDD

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#36238) emvy válasza cuebler (#36237) üzenetére


emvy
nagyúr

En nagyon elegedett vagyok a Mizunoval, meg 300-350 km siman benne van.

while (!sleep) sheep++;

(#36239) tomcica válasza freelanced (#36234) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Siman hasznalhato a futopad is.Volt mar par elit versenyzo aki azon futott komolyabb edzeseket telen (pl. Ingrid Kristiansen,vagy a mostani ferfi USA maraton bajnok Andy Brogan v hogy hivjak).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36240) cuebler


cuebler
senior tag

akkor én is rosszul öltözöm? egy ilyen alá szoktam aláöltözetet és a hidegtől függően pulóvert vagy pólót húzni... alul csak egy sima nadrág (amit a kolléga is linkelt). ha nagyon hideg van, kesztyű, sapka viszont szinte soha.

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#36241) danielsz válasza tomcica (#36239) üzenetére


danielsz
tag

Az a vicces, hogy futópadon kezdtem el futni, de most már kerülöm, egy csomó olyannal találkoztam, ami kb. olyan, mintha betonon futnál, futok inkább aszfalton/terepen.

(#36242) danielsz válasza cuebler (#36240) üzenetére


danielsz
tag

Rajtam is van egy futódzseki, alatta hosszú újjú felső + alatta rövid újjú póló és nem mondanám, hogy nagyon melegem szokott lenni, pedig sokan túlzásnak tartják.

(#36243) parandroid válasza freelanced (#36234) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mindenkinek más a hőérzete. Vedd nyugodtan mindet, amit linkeltél. Aláöltözőt (base layer) semmiképpen ne hagyd ki, az a legfontosabb az összes közül. Első körben vegyél egy aláöltözőt (akár hosszú ujjast), meg rá egy pólót, nekem ez 10 fokig elég szokott lenni, ha nincs hideg szél, ez alatt a póló helyett egy vastagabb felső (olyan, amit linkeltél), és elég is, ha közeledik a hőmérséklet a nullához, vagy hideg szél fúj, akkor mehet akár egy vastagabb dzseki is ezekkel kombinálva.

Tényleg az a jó, ha induláskor még fázol kicsit, elvileg 1 km után már nem szabadna. Persze érzed a hideget, meg levegővételnél zavar is, esetleg a kezed/füled majd' lefagy, de máshol már nem szabadna 5-10 perc után fázni. Ha mégis, akkor alulöltöztél, ha meg ugyanennyi idő után már izzadsz, akkor túlöltöztél. Próbálgasd, másképp nem fog menni.

Csősál viszont mindenképpen legyen nálad, akár több is, én sapka helyett is azt hordom fejpántként, vagy fülvédőként, a nyakra meg különösen fontos, rengeteget véd a torkodon (no meg a szád elé is tudod húzni, ha nagyon hideg a belélegzett levegő). Ha meg közben kiderül, hogy mégsincs olyan hideg, hogy kellene, pillanatok alatt le tudod kapni, és vagy zsebreteszed, vagy 2x a csuklódra hurkolod, és nincs útban. Viszont ezzel is vigyázni kell, pillanatok alatt túl tud melegíteni, vagy meg tud izzasztani, én mindig rengeteget játszok vele, mire megtalálom az ideális pozícióját.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36244) norby_42


norby_42
aktív tag

Kiprun terepcipőt használ valaki? Erősen gondolkodom rajta, de csak rendelésre van.
Az viszont komoly, hogy az egyikre ezt írják: Terepfutáshoz középtávra vagy hosszútávra, max. 160 km-es edzésre, különösen ideális kavicsos, sziklás terepen. :)

Eat pasta, run fasta

(#36245) cuebler válasza norby_42 (#36244) üzenetére


cuebler
senior tag

a polcokon is kinn van, hogy melyiket milyen terepre, milyen távra, milyen szintre ajánlják.
kíváncsi leszek, hogy a nike rn2018(mezítlábas) milyen lesz. ha jó idő lesz ki is viszem :)

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#36246) freelanced válasza parandroid (#36243) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm mindenkinek!

"Első körben vegyél egy aláöltözőt (akár hosszú ujjast), meg rá egy pólót, nekem ez 10 fokig elég szokott lenni, ha nincs hideg szél, ez alatt a póló helyett egy vastagabb felső (olyan, amit linkeltél), és elég is, ha közeledik a hőmérséklet a nullához, vagy hideg szél fúj, akkor mehet akár egy vastagabb dzseki is ezekkel kombinálva."

Csak, hogy jól értem-e: 10 fokig - hosszú ujjú aláöltöző és arra egy póló
10 fok alatt - + egy dzseki

Ami nem világos:

"ez alatt a póló helyett egy vastagabb felső"

Ezt mire érted pontosan? Mert ha jól értem ezekre még vennél egy dzsekit ha fúj a szél, de hogy a vastagabb felsőt, hogy kombinálnád pontosan az nem világos.

Csak hogy biztos legyen tudnál esetleg Decathlonos modellt linkelni, hogy milyen aláöltözőre és pólóra gondolsz? Hogy a típussal, kialakítással tisztában legyek? Mert ha jól értem ezek szerint én csak felsőket néztem jórészt.
___________________________________________________________________________________
Más: Amúgy megnézettem ma lábam, elvileg neutrális, ajánlottak pár cipőt, a következőket:

Asics DynaFlyte 3
Saucony Ride ISO
Saucony Triumph ISO
Nike Odyssey React
Adidas Solar Glide M

Ezekből talán a Nike volt a legjobb, aztán az Asics, az Adidas nekem nagyon kényelmetlen volt a hátsó merev részbe belelógott a sarkam, a kettő Saucony pedig kicsit tág, de amúgy nem feltétlenül rossz.

Ami miatt aggódok, hogy noha nem emeltek ki semmi különöset a vizsgálat során, a talpam középen egyáltalán nem ér le, gondolom a magas lábboltozat miatt, nem tudom emiatt kell-e aggódnom...

Köszönöm!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36247) parandroid válasza freelanced (#36246) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

10 fok alatt minél hidegebb van, annál jobban öltözz fel. Pár próba, és érezni fogod, mit érdemes, mikor felhúzni. Meglepően kevés ruha kell amúgy futáshoz, szóval nyugodtan egyél bátor az alulöltözésben. Különösen, ha csak 20-30 percet vagy kint, annyi idő alatt át sem fagysz még. 10k fölötti táv már más, valahol egy óra körül jön az, hogy már mindened úgy átfagy, hogy kezdenek az ízületek is fázni, meg az izmok is merevedni, de ez is teljesen egyéni, hogy kinek mennyi idő után, és milyen hőmérsékleten. No meg az edzés intenzitása is befolyásolja.

A deca oldala éppen haldoklik (magyar nekem be sem jön, de a német is folyton hibát dob), de ez az aláöltöző: [link]. Ebből létezik rövid, és hosszú ujjas is. Az a lényeg, hogy technikai anyag legyen, és minél szorosabban feszüljön. Sí-, és egyéb havas sportok cuccai között is lehet, meg a bicajosoknál is, ha elsőre nincs meg. Póló tökmindegy ilyenkor télen, erre az aláöltözőre akár egy pamutpólót is ráhúzhatsz, arra meg egy futós felsőt (vastagabb, hosszú ujjas, pulcsi-szerű izé), vagy dzsekit, technikai pólókkal majd nyáron érdemes foglalkozni.

Itten vannak, ni, ezek a jó cuccok: [link]. Felhúzol egy ilyet, meg rá egy hosszúujjas felsőt, és tutira nem fogsz fázni 4-5 fokig. Mondjuk én karácsony előtt akcióban 20-25 eur körül is láttam őket. Tchibonál is érdemes körülnézni, rövidujjasból tőlük is van nekem pár: [link].

Neutrális lábállásra nem kell semmi extra, amelyik cipő tetszik, de célszerű valami puhábbat, párnázottabbat nézni, főleg edzésre. Nike-ból pl. Pegasus, vagy Vomero, amelyik éppen akciós (20k alatt már jó vétel).

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36248) bandus válasza freelanced (#36246) üzenetére


bandus
veterán

nike pegasus 35, szerintem nincs olyan láb, amire az ne lenne jó :)

és szerintem egy kifejezetten nagy ugrés a 34-eshz képest.

btw: tegnap lett ismét terepcipőm a szétszakadt asics helyett, most itt is rápróbálok a nike-ra, egy wildhorse 4-gyel. ugyan nem az a tipikus terepfutó márka, de mégiscsak nyertek már utmb-t ebben a cipőben, szóval olyan rossz nem lehet :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36249) Alg válasza bandus (#36248) üzenetére


Alg
veterán

A Kiger és a Wildhorse jó cipők nagyon, nem lesz ott gond :K

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36250) cuebler válasza parandroid (#36247) üzenetére


cuebler
senior tag

motoros cimborák a dekából öltözködnek aláöltözet tekintetében, fele-harmada az ára a dekás alácuccnak a márkás motoroséhoz képest :DDD

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.