Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35352) concret_hp


concret_hp
addikt

maraton infografika a WR-ről
https://public.tableau.com/en-us/s/gallery/marathon-world-records

vagy fullba vagy sehogy :D

(#35353) tomcica


tomcica
Topikgazda

Tegnap mini felmerot mentunk az egyik tanitvannyal.36eves lelkes hobbi futorol van szo,aki fiatal koraban nem sportolt.Masfel eve futogatott magatol,nehany hosszu tavot le is tolt versenyen,felmaratont 1:38 korul,nehany spartan race-t,100km-s teljesitmeny turat (az inkabb seta/kocogas,mint futas) es volt 45perc koruli 10k-ja.
Nyaron csinaltunk egy mini alapozast 2honap,napi ket edzes,reggel 30-40p totyoges (nem kell merni semmit,laza atmozgatas jellegu),delutan 60perc 145-155-os pulzussal (190-192 a max pulzusa).Heti 2x tempo,40-60perc 165-170-es pulzussal.Ez utobbit szepen fel kellett epiteni,mert nem volt ra hetente kepes,igy 20-30percrol epitettuk 155-160-as pulzusrol,szepen csipegetve felfele az iramot,majd a tempon toltott idot is.Heti 1x ment egy edzesben 1.5-2ora laza.
Nehany versenyt bevallalt,elotte a gyorsitas nem volt egyeb,mint h az egyik tempot leroviditettuk 15-20percre,de intenzivebbre 175-185pulzus,szabadott neki fokozo jellegure.
Az elso verseny egy 6km volt,amit szoloban letolt 3:54-es atlagra.
Utana egy hoszu teljesitmeny turan nyert a csapataval.Ez is foleg seta/kocogas,de elmondasa szerint annyi tartalek volt,h meg a vegen is jol erezte magat.
Jott egy 10km mezei futas,ez 4:08-as atlagra sikerult,itt mar volt kivel menni es versenyeznu,viszont fuves/foldes terepen az visszafogja a lepes hatekonysagat.
Tegnap palyan mentunk egy 12km felmerot,kontrollalt jelleggel,ez azt jelenti h harom reszre terveztuk 4km utan mindig egy kicsit feszitve.Igy nem valodi legjobb 12km jon ki,inkabb egy jo 90-95%-os.Bemelegitettunk rendesen,gyorsitok,futotehnika stb.
Elmorzsoltunk 4:10-en ket km-t,erosneknerezte,szel is volt rendesen (koronkent ugye talalkoztunk vele menetrendszeruen) a kovetkezo 2 km-t visszaengedtuk 4:15-re.Ezutan felkaptuk 4:08 kornyekere es azon utaztuk a kozepso 4km-t,majd felkaptuk 4:00-3:50-re az utolso 4 km-t.Az atlag vegul 4:04 lett 12km-en.Uj PB.
Ket het mulva FM lesz neki,ez volt az utolso eros tempo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35354) Vertigo18 válasza tomcica (#35353) üzenetére


Vertigo18
addikt

Szegény gyerek... ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35355) tomcica válasza tomcica (#35353) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A legzesen,a lepesen es mozgasan ugy latom 1:28-1:29 hozhato,egyetlen kerdes h 13-15km kornyeken,ha jonnek a faradtsag hulpamok,akkor fejben hogyan tudja megoldani,ez mar csak ezen all.
Par ev alatt 1:19-20 kornyeket siman kinezem belole,csak szepen le kell futnia a szukseges edzest.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35356) tomcica válasza Vertigo18 (#35354) üzenetére


tomcica
Topikgazda

"papas szules volt" :P
Volt szivem,lattam h epp eleg neki aznap annyi,ha meg jobban mozgott volna a vegen,par kor laza utan mentunk volna 3-4x400-at sebessegre,de ezt nem mondtam meg,majd ha beerik ra

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35357) ígyvanferi válasza tomcica (#35356) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Basszus, tegnap elfelejtettem, hogy kipróbáljam a 3x4x400-at, céltempó alatt-céltempón-fölötte.

(#35358) Peterhappy válasza tomcica (#35356) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D
Tényleg egyre inkább meglágyul a szíved, ahogy öregszel az idő előrehaladtával.

Bő másfél éve vagyok topiclakó, de az "elmorzsoltunk" kezdetű mondataidat a mai napig széles vigyorral olvasom.

[ Szerkesztve ]

(#35359) tomcica válasza ígyvanferi (#35357) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hat ide jutottunk?!
Sok mindent elfelejtettem mar: gatyat cserelni,bulibol hazaerni,szemetet kitenni,de valahogy azt h 400-as resztavok lesznek aznap,azt meg valahogy soha :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35360) tomcica válasza Peterhappy (#35358) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg ket eve volt a masik tanitvannyal (en csak "petarda labunak" hivom) hogy egyik edzesen kint a mezei futoverseny szinhelyen a kozepes hosszusagu kigyorsito edzesben bele karcoltunk egy 2:47-es 1000m-t konnyu terepen.Majd amikor visszaertunk a varosba osszefutottunk egy regi kollegaval,aki azt kerdezte: - megvolt-e a futas? Erre en: - aaa,csak futkorasztunk kicsit.
(a tanitvany meg alig birta ki h ne nevesse el :) ).Poen az poen,meg ha neha faj is.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35361) Vertigo18 válasza Peterhappy (#35358) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hiába no... Már Ő sem a régi! ;]

tomcica: "Hogy ne nevesse el"??? Tudott volna még utána nevetni???

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35362) ígyvanferi válasza tomcica (#35359) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja nem azt felejtettem el, hogy résztávok lesznek, hanem hogy így csináljam. :DDD Sima 10x400-at nyomtam. Résztávozást sosem felejtenék el, az a kedvencem. ;]

(#35363) tomcica válasza Vertigo18 (#35361) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Errol a regi szekely vicc jut eszembe:
Hazaer a szekely fiu es latja,h az ajto be van a hazon torve,a medve bejutott.Belep az elso szobaba,a huga verbe fagyva fekszik,a masik szobaba lepve latja,h az edesanyja is halott,teljesen szetcincalta a joszag.Belep a konyhaba,latja h ott az edesapja,az arca verben azva,teljesen szetnyilva,de szerencsere eletben.Meg is kerdezi,h edesapam,hat mi tortent?
Erre az apja:
- Bejott az az atkozott joszag,szettepte anyadat es a hugodat is,ram is jott,belecsapott az arcomba mire vegre le tudtam loni a puskaval.
Erre a gyerek:
- Oszt nagyon faj edesapam?
Mire az oreg:
- Aaa,csak ha nevetek!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35364) tomcica válasza ígyvanferi (#35362) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na,aze :P es mire jutottal?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35365) danielsz válasza tomcica (#35355) üzenetére


danielsz
tag

Ez alapján szinten biztos, hogy meglesz neki, én a leírt felmérő utolsó 4 km-ét nem nagyon bírtam volna, de az 1:30-as sík félmaraton azért még megy. Pont egy éve futok, eddig nem valami szakszerűen, szóval remélem, tudom még fejleszteni magam.

Tegnap 8x600-at nyomtam, 400 pihenőkkel, picivel 4:00-es tempón belül, illetve a 4. az 3:30-as tempó közelében volt, az utolsó meg már eléggé döcögős volt. Érzésre még nehezen lövöm jól be a tempót + nem rendes futópálya, egy tó körül körözök az úton meg a járdán, időnként pocsolyákat meg kutyasétáltatókat kell kerülgetni. Szombaton pont tartanak ott egy versenyt, arra tökéletesen alkalmatlan :D Azon mondjuk lehet, hogy lefutom a leghosszabb távot tesztnek - a szervező szerint 10 x 400 m, de ha végig járda/aszfalton megy, akkor egy kör valójában közel 680 m, az akkor közel van a 7 km-hez, 2 és fél hét múlva Siófokon úgyis 2x7 + 10,5 km-t fogok nyomni.

(#35366) norby_42 válasza tomcica (#35353) üzenetére


norby_42
aktív tag

Azért ehhez kell eltökéltség... :R

Eat pasta, run fasta

(#35367) tomcica válasza danielsz (#35365) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Persze h tudod,a hosszu tavfutasban egy ev arra se eleg,h annyi kondid legyen,amivel egy rendes edzest le tudsz megfeleloen tolni,nem hogy az eleted maxat kifusd 10-21km-en ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35368) tomcica válasza norby_42 (#35366) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Abbol nincs nala hiany,habar tegnap a futas utan azt mondta,ha nem vagyok ott,akkor ezt igy edzesen nem futja ki az biztos.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35369) inf3rno válasza Peterhappy (#35358) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja azt mondják a korral jár, hogy egyre érzékenyebb lesz az ember. ;] ;] ;]

Buliban hasznos! =]

(#35370) tomcica válasza inf3rno (#35369) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Puhabb,kenyelmesebb es engedekenyebb
..ez a baj velem is,az a vaj szivem :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35371) danielsz válasza tomcica (#35367) üzenetére


danielsz
tag

Jó pár ismerősöm van, akik pár év alatt eljutottak az 1:30-as FM-ig, vagy 1-2 perccel beljebb, aztán onnan már nem fejlődtek, persze nem is feltétlenül ezen volt náluk a fókusz, lehet, hogy elfogyott a motiváció vagy ilyesmi...

(#35372) Agony válasza danielsz (#35371) üzenetére


Agony
aktív tag

Én most épp itt tartok, úgyhogy ha van valami jó ötleted ne tartsd magadban. :)

Bár így full hobbi futóként is nagyon motivált vagyok és végre sikerült bemenni 3:58-ra a félmaratonnal, de most nem igazán látom, hogy merre tovább.

A maraton abszolút hidegen hagy (aztán persze gondolom ez a korral majd változik), viszont még így a harmincas éveimben jó lenne ha sikerülne valami jobb félmaratonos időt elérni, még ha nincs is meg hozzá a rendes atlétikai múlt. Ugyanakkor az 1:20-hoz amit kinéztem jövőre, már 3:47-es kilóméretek kellenének, ami egyelőre csak 10K-n megy és ott is kaparni kell érte rendesen, szóval ez még elég távolinak tűnik.

Egyelőre felemeltem a heti 50 km-t 70-75 km-re és a napi 10K-k helyett 12K-t futok, úgy hogy még a lassú futások is 4:20-4:30 között legyenek, aztán meglátjuk, hoz-e valami változást. Na meg rá kellene szokni a hengerezésre és nyújtásra, mert ha azt mondott kötött vagyok, nagyon finoman fogalmaztam. :U

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#35373) ígyvanferi válasza tomcica (#35364) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hogy még mindig fáj. :D Greg Lemond híres mondása erre is igaz: "It doesn't get any easier, you just get faster." 88-90 sec és 56-57 sec az R200. Ez volt az utolsó idén ilyenből. Vasárnap felmérő, aztán legalább egy hét pihi, és jöhet az alapozás.

(#35374) bandus válasza Agony (#35372) üzenetére


bandus
veterán

ha 4:00 a félmaratonos tempód, akkor nem értem miért mondod, a 4:30-ra, hogy lassú futás? azért az egy igen jó tempó edzés szerintem :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35375) parandroid válasza danielsz (#35371) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs ezzel baj. Van az a szint, ami után minden másodperc gyorsulásért hónapok kőkemény munkája kell már. Én sem fogok soha eljutni a határaimig, egyszerűen nem ér annyit a dolog, hogy _minden_ szabadidejét erre tegye fel az ember.

Hajnalban elmész dolgozni, fáradtan hazaesel dél után, elmész egy gyors körre, de azért itt már jól össze kell állnia a dolgoknak, hogy értékelhető tempó is legyen benne, utána hazacsorogsz izzadtan, koszosan, büdösen, gyors zuhany, enni is kéne valamit, ha előző nap megcsináltad a taposómalom végén, akkor ok, különben még főzhetsz is. Kutyákkal séta, bevásárlás, gyerekek is hazaérnek közben, rájuk is kéne figyelni kicsit, és talán van végre egy fél órád leülni. Ha asszony hazaér, még vele is elmész egyet futni, de semmi extra, legfeljebb egy kis laza tempó, mert ő is hulla, egyedül meg különben már egyikőtöknek sincs semmi motivációja, ő is szeretne egy kis nyugalmat, végre leülni, mire ebből a körből is hazaértek, jó esetben még csak este 6-7 között van, kicsit rendbeszeded magad, esti kutyaséta, valamit még enni kéne, mert folyamatosan farkaséhes vagy a melótól, meg a futásoktól, de lelkiismeretfurdalásod is van, mert reggel már megint fél kilóval többet mutatott a mérleg, nem kevesebbet, közben azon gondolkodsz, hogy rendesen nyújtani már vagy egy hete nem volt megint időd, nemhogy jógázni egy órácskát, és a kölykök is este 8-kor kezdenek családi életet élni, valamint kitalálni, hogy még nem csinálta meg a matekházit, mert nem érti, különben meg eltörött a szögmérője, és azonnal kell másikat venni, és holnapra még őszi faleveleket is kéne gyűjteni, amikor te már csak arra vágysz, hogy végre belezuhanhass az ágyba, hogy másnap reggel műszaktól függően 3-4-5-kor már kellhess is fel, és kezdődhet minden elölről.

Ja, szombaton is meló, cserébe van egy mozgó szabadnapod a hét közepén, de az ugye hétköznap, úgyis felkelsz korán a többiekkel, reggeli ejtőzésre maradna a vasárnap, de persze mindenki reggel 10-re szervezi a családi, baráti programokat, meg a csoportos hosszú futást. Onnét tudod, hogy kezdesz becsavarodni, hogy amikor valaki beszól, hogy milyen hétalvó vagy, hogy nem bírsz odaérni a 10-es indulásra, akkor legszívesebben agyonvernéd egy blackrollal.

Ja, igen, alakulóban a téli alapozás, most azt próbálom a fentiekhez igazítani, ahogy látszik. Ez a napi két futás viszont nemigen fog összejönni, hosszú távon semmiképp. Annak meg úgy nem sok értelmét látom, hogy az egyik 13:00-kor, a másik meg 17:00-kor, ráadásul az utóbbi a téli időszakra nekem már egy kicsit késő lesz, szóval ha jó, ha nem, én inkább a 60 perces könnyű tempót fogom megnyújtani annyival, hogy mondjuk a 30 perc nagyon laza csorgás az elejére, és vagy utána a 60 perc feszítettebb pulzussal, vagy 3-4 lépcsőben valami fokozó-féle. Így legalább azt az időt megspórolja az ember, hogy kétszer kelljen átöltözni, meg lezuhanyozni, és nem kell este sötétben, hidegben még egyszer kimenni, mert az már motivációgyilkos. Asszonnyal futós napokon úgyis elő fog fordulni ilyesmi, bár vele meg igyekszünk olyankor menni, amikor kicsit rövidebb napja van, és olyankor megvárom a futással.

Ha meg valaki a futómagazinok kedvenc aranyszabályával jön, hogy keljek fel minden nap egy órával korábban, és akkor belefér reggel még 30 perc, meg egy gyors zuhany, és az milyen egészséges, meg önfegyelemre, következetességre, nevel, valamint mutatja az elhivatottságot, annak innét üzenem, hogy az anyátok picsáját fogok hajnali 2-kor kimenni futni.

Szóval lehet, hogy lusta köcsög vagyok, de nekem ennyi fér bele, még ha ebből nem is lesz soha 1:30 alatti félmaraton...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35376) Agony válasza bandus (#35374) üzenetére


Agony
aktív tag

Azért gondolom a 4:30-at 10K-n lassúnak, mert 21K-n kellene elérnem stabil 3:47-et. :D

Most kicsit puruttyán, de kimásoltam az elmúlt 1 hónap futásainak átlag tempóját:

2018-11-6|4:19
2018-11-4|4:34
2018-11-3|4:06
2018-11-2|4:21
2018-11-1|4:22
2018-10-31|4:19
2018-10-30|3:58
2018-10-29|4:07
2018-10-27|4:01
2018-10-26|4:13
2018-10-25|4:14
2018-10-23|4:24
2018-10-22|4:32
2018-10-21|3:58
2018-10-20|4:29
2018-10-19|4:30
2018-10-18|4:30
2018-10-17|4:30
2018-10-16|4:06
2018-10-14|4:04
2018-10-13|4:25
2018-10-12|4:28
2018-10-11|4:17
2018-10-10|3:57
2018-10-9|4:20
2018-10-7|4:04
2018-10-6|4:23
2018-10-5|3:55
2018-10-4|4:08
2018-10-2|4:23
2018-10-1|4:04

A változatosság kedvéért minden nap 10-12K, de szerintem vagy a távot vagy a tempót kellene emelnem, hogy ebből jövőre 1:20-as FM lehessen, mert nekem egyelőre soványnak tűnik.

Start with a whisper, end with a scream!

(#35377) tomcica válasza parandroid (#35375) üzenetére


tomcica
Topikgazda

baxod ez feszesebb,mint az en napi 2x futasom...kalapot le, 60perc fokozos napi szinten szepen fel tud kesziteni,heti 2x feszesebbre tolod,a tobbi nap kozepesre....asszonnyal ha mesz ki,akkor az a laza atmozgatod (az is kell neha)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35378) tomcica válasza Agony (#35376) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nem eze' vagy aze' de ezek igy atlagban eleg gyorsak,nincs is ideje a testednek megemeszteni azt amit futsz

javaslat:

1. verzio,a tavok maradnak,kicsit lassitod 4:45-4:30 normalis napon,temposon meg 4:15-3:55 (hossztol fuggoen)

2. verzio,noveled a tavokat es akkor meg jobban lassitod a normalis napod 5:15-4:45 a tempos marad 4:15-3:55

(alap epitesrol beszelek,kigyorsitasnal mas a tempos nap,a normalis nap ott is lassabb!)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35379) Agony válasza tomcica (#35378) üzenetére


Agony
aktív tag

Nekem főleg az a fontos, hogy minden nap futhassak, max 1-2 napot bírok ki, hogy mondjuk TRX-ezzek vagy kettlebellezzek, de akkor már nagyon elvonási tüneteim vannak. Valahogy le kell vezetni a céges stresszt... :W

De akkor ha jól értem maradhat a heti 5+ futás, csak sokkal jobban fogjam vissza a lassú futásokat? Egyébként szerinted edzés szinten milyen távon kellene tudnom tartani mondjuk a 3:45-öt, hogy verseny körülmények között az már kitolható legyen 21-re? 15-16?

Start with a whisper, end with a scream!

(#35380) borix válasza parandroid (#35375) üzenetére


borix
őstag

Nem kell ám olyan elutasítónak lenni a futómagazinok kedvenc aranyszabályaival,bölcsességeivel szemben. ;]
Ha nem fér bele 2 futás nem feltétlen baj a testerősítésre,vázizom erősítésre is ugyan úgy rá kell menni arra is dolgozni kell mellette masszírozást,hengerelést is nyomatni.
Futás mellé aznapra egy ilyen kis semmiséggel is megtoldod [link] biztos nem lesz gond,hogy csak egy futás esett egy napra.

(#35381) Perillustris válasza tomcica (#35353) üzenetére


Perillustris
senior tag

CTRL+C - CTRL+V :R :U

Perillustris

(#35382) gergo5991


gergo5991
őstag

sziasztok, valaki meg tudná mondani hogy mi történt? soha életemben nem futottam, augusztus végén sikerült "futnom" 1 perc futás, 1 perc gyaloglás, 1 perc futás 1 perc gyaloglás kb 3km-en át. Rá 2 napra már 500 méter futás ment megállás nélkül. A lélegzés viszonylag szar volt, de valahogy a lábaim jobban birták. Eléggé megdöbbentő számomra ez a fajta javulás 2 nap után.. Kondiban is igy voltam, életembe eloszor military presseltem üres rúddal 3x5 ment le, rá 2-3 napra már ment 3x15. Minek köszönhető ez? Nem egóbol irom meg nem vagyok szuperember meg akármi, csak mégis érdekelne, amit soha nem csináltam második alkalommal miért megy ennyire feltünően jobban?

(#35383) norby_42 válasza parandroid (#35375) üzenetére


norby_42
aktív tag

Keményen nyomod...

Nekem a család/munka mellé a hétvégi futáson kívül max. 1-2 nap fér bele (amikor edzésen vannak a gyerekek) De úgy vagyok vele, hogy már ennyi is megéri. Pont most néztem, hogy szeptember óta szinte csak hétvégén futottam, erdőben, és legalább 15 km-t. És baromira élveztem, végül is csak ez számít, nem?

Eat pasta, run fasta

(#35384) ígyvanferi válasza gergo5991 (#35382) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nyugi, 500 m futás után még nem fogjuk azt gondolni, hogy szuperember vagy. ;]
Mondjuk elég fura azt olvasni, hogy soha életedben nem futottál. Mit csináltál az iskolában tornaóra helyett? Ott azért nem egy-egy perceket futottunk sose, voltak iskola körül 4-5 kör, meg cooper-teszt.

Hát, én se egyből zuhannék le egy utasszállítóval második alkalommal.

Gondolom azért van így, mert a gyakorlatilag zéró teljesítményt elég könnyű túlszárnyalni, ha már nagyjából megvan, hogy mit is csinálsz, mi a mozgásforma. Nyugi, nem fogsz mostantól folyamatosan távot duplázni két naponta.

(#35385) parandroid válasza ígyvanferi (#35384) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Mondjuk elég fura azt olvasni, hogy soha életedben nem futottál. Mit csináltál az iskolában tornaóra helyett?"

Én a futást mindig konkrétan elszabotáltam. 18 éves koromig összesen ha 2-3 km volt bennem futás terén. Aztán a következő 18 évben ehhez hozzákerült még 0 (nulla). Valami biciklizgetés azért volt, akkoriban az nagyon ment, még az internet megjelenése, és elterjedése előtt.

borix: Ez a gyakorlatsor durván jó, hideg, esős, szeles, hófúvásos viharnapokra ideális helyettesítő.

Ma mentem amúgy egy fokozót, ha már szabadnapos vagyok, és a nap is szépen süt. 3 km-enként feszítettem 15 mp-et 6:00-ról indulva. Kis szépséghiba, hogy a 3. km végig dombnak felfelé vitt, szóval hamar meglett a versenypulzus. A végét már nemigen kívánta a szervezet, de megbeszéltük, hogy kussol, és szedi a lábakat, cserébe kap fagyit, és csokiszószt a rizsfelfújthoz, ha hazaérünk. :D

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35386) Vertigo18 válasza parandroid (#35375) üzenetére


Vertigo18
addikt

Megint csak sírsz, b@mmeg, ahelyett, hogy kimennél még egy körre! ;]

Egyébként meg le a kalappal!!!

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35387) inf3rno válasza borix (#35380) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyébként össze lehet kötni a kettőt, ha valaki csak egyszer akar zuhanyozni. A futás után lehet még felső testre is edzeni. Bár nekem ez csak csapatban sikerült, egyedül valahogy nincs meg a motiváció. Halálos egyveleg... :U

Buliban hasznos! =]

(#35388) inf3rno válasza parandroid (#35375) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pihenni is szoktál néha? ;]

Buliban hasznos! =]

(#35389) tomcica válasza Agony (#35379) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Futhatsz MINDEN nap is,csak ahogy irtam a lazabb napokat vedd vissza,a temposakat meg ha szepen megy 4:00-4:15 kozott akkor alapozasnal heti 2x 1ora ezen a ritmuson aranyat er (nem erdekes h nem 3:45,de faradtabb labra megy es a kumulativ faradtsag miatt feltolja a laktat kuszobodet oda h a 3:45-on tudj utazni a versenyen 15-16km v. kesobb 21-en at).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35390) inf3rno válasza norby_42 (#35383) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Voltam én is kint erdőben (egyelőre kocsival), találtam egy új útvonalat a közelben. Gyönyörű most az erdő, vörös a talaj a falevelektől. Távban most valszeg sok lenne, de szárazabb napokon majd elmegyek arrafelé is. Egy jó darabon aszfaltos az út, csak utána vált földre, és az se tűnt annyira vészesnek. Holnap szednek varratot, onnan még várok még legalább 1 hetet, aztán újra kezdem, egyelőre sétával még 1 hétig, utána talán már mehet a kocogás. Annyi extra történt, hogy most már egy fokkal jobban értem öreganyámat, hogy miért álmodik azzal, hogy tud rendesen menni meg futni. Nekem is előfordult, hogy futással álmodtam, aztán menet közben rájöttem, hogy hoppá nekem nem szabad futni, mert szétmegy a seb megint.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35391) kk831228 válasza gergo5991 (#35382) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem keresd föl gyorsan a legkozelebbi Marvel toborzó központot... ;] :DDD Peace... 🤘💪👌

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35392) inf3rno válasza parandroid (#35385) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mai fejjel én már általánosban elkezdenék komolyabban futni. Annak idején csak kispályás focit toltunk néhány rövid sprinttel, de az nem sokra elég. Voltam futóversenyen is, utolsó lettem. :D

Buliban hasznos! =]

(#35393) Vertigo18 válasza kk831228 (#35391) üzenetére


Vertigo18
addikt

Troll! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35394) bandus válasza gergo5991 (#35382) üzenetére


bandus
veterán

alacsony a bazis :) azert az emberi teljesitokepessegnek van also hatara is, szoval 500 m kocogas azert nem egy olyan dolog amit ne tudna barmelyik random ember megcsinalni ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35395) parandroid válasza inf3rno (#35388) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, mert akkor elalszom ülve....

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35396) Vertigo18 válasza bandus (#35394) üzenetére


Vertigo18
addikt

Örüljünk már vele, nah! :D

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35397) kk831228 válasza Vertigo18 (#35396) üzenetére


kk831228
addikt

Ez nem troll...? 🤔 😏 :DDD ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35398) gergo5991 válasza bandus (#35394) üzenetére


gergo5991
őstag

hát, szerintem az az 500 méter nekem nagy előrelépés volt, egész nyáron 24/7 gép előtt ülltem vagy egész nap feküdtem, plusz mellé még van egy meniszkusz törésem is már lassan kb 7 éve

nyilván ha egy medve kergetne vagy egy veszett kutya simán lefutnám a 500 métert vagy amennyit kell, de ez az 500 méter inkább úgymond olyan szempontból volt teljesitmény hogy végkép nem fáradtam, nem kellet megállnom kifujni magam, hanem olyan könnyedén ment mint pld a sétálás

ja és már beküldtem a jelentkezést a bosszúállókhoz, holnap lesz a felvételi maratonfutás szóval szurkoljatok :)

[ Szerkesztve ]

(#35399) kk831228 válasza Vertigo18 (#35396) üzenetére


kk831228
addikt

Erről mindig ez jut eszembe... [link]. ;]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35400) ígyvanferi válasza gergo5991 (#35398) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jó, de egy fiatal srác vagy, aki rendszeresen bringázik. Legalábbis a bringás topicból ezt szűrtem le. Ezé' fura, hogy itt örülünk 500 m-nek. Ennél anyum is többet futott elsőre 30 év nemmozgás után.
Illetve másik kérdés, ha olyan könnyűnek érezted, miért álltál meg 500 m után?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.