Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36551) Corpuscle válasza HarleyCustom (#36549) üzenetére


Corpuscle
őstag

Én is nagyon szeretem, a másodikat fogyasztom belőle. Az elsőt 950 km-nél nyugdíjaztam, a csillapítás „eltűnt”. A talpa is szépen megkopott, lehet ezért is éreztem így. Utcainak még teljesen vállalható, a felső rész hibátlan.

(#36552) HarleyCustom válasza Corpuscle (#36551) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nekem még csak 300km van benne. :B
Egyébként nagyon kényelmes.
Próbáltál más márkát is esetleg ami jó volt,vagy jobb ennél?

Más:
Tudsz/tudtok ajánlani aláöltözőt,futó nadrágot,ami tényleg jó minőségű,párologtat és nem tocsogok a vízben alatta és nem drága?Nehezen találom el a rétegeket.Van,hogy túl öltözöm..múltkor meg majd' meg fagytam,mert kevés volt a cucc rajtam.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36553) Corpuscle válasza HarleyCustom (#36552) üzenetére


Corpuscle
őstag

1,5 éve futok, sok tapasztalat nem gyűlt még fel. Mellette egy Kayano 24-et használok váltva. Az Asics stabilabb, robosztusabb, kicsit nehezebb. Jobb cipőnek tartom, igaz drágább is. A Nike-ban kicsit magasabban van a láb és keskenyebb a talp, töltésen érzem, hogy jobban bicsaklik benne a bokám. Nem vészes, de a Kayano (és a GT1000 is) jobban tart. Utóbbi hetekben a hóban elő se vettem a Structure-t, emiatt. Nyáron fogok cipőt nézni, kíváncsi vagyok a Structure 22-re.

(#36554) Perillustris válasza Alg (#36538) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ma van a szülinapja. :)

Szép vágta volt, nagyjából 200 méterig bírnám ezt a tempót. :U

Perillustris

(#36555) norby_42 válasza dabgergo (#36543) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én akkor kapcsoltam ki, amikor terepversenyen egy combos emelkedőn szerinte álltam, és befejezte a futást...

Eat pasta, run fasta

(#36556) inf3rno válasza norby_42 (#36555) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Lehet, hogy tomcica szoftvere volt benne. Nem mondta közben, hogy xar vagy, még egy ilyen kis emelkedőn se tudsz felfutni? ;]

Buliban hasznos! =]

(#36557) dabgergo válasza parandroid (#36545) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi a válaszokat, meggyőztetek hogy órán futáshoz továbbra sem kapcsolom be az auto pause-t :)

(#36558) norby_42 válasza inf3rno (#36556) üzenetére


norby_42
aktív tag

Lehet, hogy mondta, de nem hallottam, mert visszhangzott a fülemben a szívdobogásom :)

Eat pasta, run fasta

(#36559) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

előszöris köszi a fülhallgatós ajánlásokat

április elején futom az első maratonomat, most arra edzek.

azon gondolkodom, hogy ideje lecserélni a cipőmet, de nem tudom, hogy élrdemes-e két hónappal egy ekkora futás előtt újítani.

a mostaniban lenyomtam pár félmaratont, úgy gondolom, hogy rendben lesz még tavaszra is, bár már 3-4 éves, és van benne saccra 1000 km, egy adidas, ilyesmi cipő a mostani

mit gondoltok erről?

(#36560) emvy válasza seadrone (#36559) üzenetére


emvy
nagyúr

Nekem kulon cipom van versenyre, amit csak akkor hasznalok. Semmi gond nincs ezzel szerintem.

while (!sleep) sheep++;

(#36561) HarleyCustom válasza seadrone (#36559) üzenetére


HarleyCustom
veterán

1000km az már sok a csukának,nem?
600-800 km szoktak mondani rá,hogy addig jó,meg az évek is számítanak,öregszik az anyag,kikeményedik a talp rèsze.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36562) bandus válasza HarleyCustom (#36561) üzenetére


bandus
veterán

azért csak nem kerül évekbe, hogy beletegyél 600-800 km-t :) amúgy nyilván sok mindent mondanak, nem mindegy, hogy ugyanabban a cipőben 70 kg-os ember fut 1000 km-t vagy 90 kg-os. én sok cipőt váltogatok, eddig egynél éreztem, hogy itt a vége, az kb. pont egy 1000 km-ees pegasus 34 volt.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36563) HarleyCustom válasza bandus (#36562) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Persze ezt értem én...csak arra gondolok,egy hobbi futó,hiába csak 4-500 km rak bele a cipőbe,de azt lehet 5-6 év alatt és attól,mert kevés a km.,azért már elöregszik anyagàban. Erre gondolok...
De egyébként egyetértek...sok mindentől függ

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36564) #78687232 válasza HarleyCustom (#36563) üzenetére


#78687232
törölt tag

Mit jelent az hogy hobbi futó? Ismerőseim átlag 800-2000 km-t futnak évente és mindenki hobbiként tekint a futásra.
Szerintem simán lehet érezni, mikor kezdi a cipő megadni magát. Nekem 800 km körül kezdődnek a problémák, asszem Tomcica 1500 km-t belerak egy-egy csukába, igaz van köztünk min. 30 kg különbség :DDD

(#36565) Vertigo18 válasza #78687232 (#36564) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jah, és azt az 1500 km-t két hónap alatt ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36566) bencze válasza HarleyCustom (#36563) üzenetére


bencze
senior tag

Az elöregedésben igazad lehet, de akinek 2 év sem elég, hogy elérjen 1000km-t az nagyon gyűlölheti a futást tuti nem hobbija. Még ez is heti 10km, talán alkalmi futónak hívjuk. :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36567) HarleyCustom válasza bencze (#36566) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Rosszul fejeztem ki magam...alkalmi futóra gondoltam.:)Akkor nem hobbi,hanem alkalmi....

#36552 hsz.második felére valaki?:)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36568) tomcica válasza HarleyCustom (#36567) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha NASA-at akarsz akkor Salomon,Inov8,Compression Sport de ezek aranyarban vannak.A Nike Hyperwarm mar elfogadhatobb aron van,foleg ha outletes.
Ami pedig best buy nekem,az a Decathlonos Kipshta (ezt a focis reszlegen talalod).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36569) inf3rno válasza seadrone (#36559) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem vegyél egy újat. A régit megtarthatod melléje, aztán majd meglátod, hogy melyikben akarod lefutni. Lesz érezhető különbség egyébként a kettő között, de annyira nem veszélyes az elhasznált sem. Én futottam egy jó darabig olyan cipőben, amiben már nem volt csillapítás, és boka alatt éreztem egy enyhe fájdalmat futások után, egyébként nem volt sérülésveszélyes vagy ilyesmi. Már megszokta a lábam. ;]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36570) tomcica válasza HarleyCustom (#36561) üzenetére


tomcica
Topikgazda

700-1000km ami ugy nagy atlagban kihozhato egy cipobol.Erzed amikor mar kopogosabb,kemenyebb,olyan,mintha tegla lenne a labadon,na abban mar nem szabad futni.
Altaban is eloregszik az anyag,de ha normalis korulmenyek kozott van tarolva,akkor azert nem olyan gyorsan.Ertem ez alatt,h nem paras/nyirkos,nem fagy meg stb.
Van olyan NB cipom,amelyik 3-4evet allhatott raktarban,ugy vettem meg es siman mukodik.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36571) inf3rno válasza HarleyCustom (#36567) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ne kezdjünk el vitatkozni a fogalmakon, mindkettő hobbi kategória, csak az egyik komolyabban veszi.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36572) inf3rno válasza tomcica (#36570) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem ez az érzet annyira nem mérvadó. Mármint nekem télen mindig sokkal keményebb az összes cipőm, mint nyáron a hideg miatt. Ha már nyáron is olyan, akkor persze tényleg alkalmatlan futásra.

Buliban hasznos! =]

(#36573) tomcica válasza inf3rno (#36572) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez igaz,telen ugy abstart kemenyebbek,na de amikor mar semmi csillapitasa nem maradt az valahogy mashogy kemeny.(ezt joegaszondtam :P ) Azzal egyezek,h vegyen egy uj cipot,az mentalisan is ad(hat) egy uj lenduletet,pont mint a kutyuk es az uj ora (uj asszony ;) ) stb.
Aki ilyen hirtelen fellangolos alkalmi futo,az jobban jar,ha olyan cipot valaszt,ami esetleg farmerrel utcan is hordhato (pl Nike Pega,Vomero,Structure,visszafogottabb Adidas,Saucony) ha esetleg par het/honap utan visszatancol,akkor nem kidobott penz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36574) dabgergo válasza tomcica (#36573) üzenetére


dabgergo
őstag

IT band-es kérdés: már ezer éve elmúlt a jobb térdemnél kívül a fájdalom futás közben (igaz, egyelőre direkt nem futok terepen), viszont ami érdekes h így több hónap után is érzek fájdalmat akkor ha ülök széken és a jobb lábamat felrakom a balra keresztbe. Ilyenkor a jobb térdemnél érzem ugyan azt a fájdalmat csak enyhébben mint anno mondjuk 3-4 hónapja futás közben. (Utóbbi hetekben sajnos betegség miatt alig futottam, s ez alatt a pihenő időszak alatt sem múlt el.) Annyira nem zavar mert futás közben egyáltalán nem jelentkezik de azért jó volna ezt teljesen felszámolni.

Valaki tapasztalt ilyesmit? Vagy lehet h ennek a fájdalomnak semmi köze nincs a korábbi IT band-es dologhoz? Furcsa lenne de ez sem kizárt.

(#36575) HarleyCustom válasza tomcica (#36568) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Köszi.
Esetleg,ha linket vagy képet tudnál adni,melyiket keressem. Vagy név szerint...:R

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36576) tomcica válasza dabgergo (#36574) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az lehet,h be van kicsit "allva",azt erzed,h bizonyos szognel feszul.Emelkedonel es sprinteknel kell vigyazni,mert ott megcibalhatja az ember,de ugy rendesen (kozben lehet nem is erzed,na de masnap).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36577) tomcica válasza HarleyCustom (#36575) üzenetére


tomcica
Topikgazda

https://www.decathlon.hu/alaoltozet-keepdry-500-as-id_8497639.html

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36578) HarleyCustom válasza inf3rno (#36571) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Én biztosan nem vitatkozom...:N

#36570:
Értem.:)
Akkor a cipőm még sokáig húzza valószínűleg,1 éves.
Előtte egy régi adidas-ban futottam.Hát kérem szépen...2km után olyan térd fájdalmaim voltak,hogy azt hittem beszarok.:D Akkor gyorsan rohantam a Nike-ért.Mondanom sem kell,hogy probléma mentes vagyok azóta.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36579) dabgergo válasza tomcica (#36576) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, ez szemléletes leírás, amit mondasz, valóban ez a feszülés lehet bizonyos szögben.
Sima torna javasolt amiről jó sok videó van, vagy van bármi ötlet ami teljesen rendbe hozhatná szerintetek?
Hengerezést meg nyújtást elég régóta csinálom de full nem múlt el ez a fájdalom.
Krém esetleg vagy bármi tipp?

(#36580) HarleyCustom válasza tomcica (#36577) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nagyon köszönöm.Holnap be is megyek a csömöribe...
:R

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36581) tomcica válasza dabgergo (#36579) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nyujtani csak ovatosan,mert tobb kart is okozhat,mint hasznot.Hengerezes,atmasszirozas az okes (verkeringest meg-meginditani benne ulomunkanal surubben).
Erdemes az etrendet is megnezni,h hatha tul sok gyulladast okozo etel/ital sulyosbitja.
Lokrem okes,de ilyen ibuprofen alapu (voltaren stb.) csak ha epp muszaj,ezekre ra lehet szokni,aztan alig ernek valamit.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36582) tomcica válasza HarleyCustom (#36580) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez az olcsojoska megoldas,eleg muszalas,nem az a merinoi NASA,na mondjuk nem is 12-15ezerbe kerul,szoval igy allj hozza: valamit,valamiert ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36583) HarleyCustom válasza tomcica (#36582) üzenetére


HarleyCustom
veterán

persze tudom...köszi :)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36584) inf3rno válasza dabgergo (#36579) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdemes lehet nadálytős krémmel kenni, hátha javul valamit. Gondolom ahogy elkezdenél dombozni vele, újra előjönne. A nyújtástól ne várj komoly változást ilyen feszülések terén. Nekem 2 év heti 2x 1 óra pilates kellett, hogy nyúljanak valamit a szalagjaim. 2-3 hónap alatt biztosan nem lesz érezhető változás tőle.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36585) dabgergo válasza inf3rno (#36584) üzenetére


dabgergo
őstag

Értem, köszi mindkettőtöknek! Akkor marad a sima rekortán még egy jó ideig.

(#36586) #78687232


#78687232
törölt tag

A mai naphoz. Milyen rég volt ennyire szép idő, várom a hétvégi +10 fokot.

(#36587) emvy


emvy
nagyúr

Igy 700 km utan mindenkinek ajanlom a Mizuno Wave Sonic-ot...

... aki:
- viszonylag szeles labfejjel rendelkezik
- nem szereti a nagyon vastag es puha talpat
- nem szereti a nagy dropot (ez 4 mm-es droppal rendelkezik)
- neutralis cipot keres
- konnyu, gyors cipot keres

Tartos, kenyelmes, 700 km utan az egesz felso resz teljesen jo allapotban van.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#36588) oxox válasza #78687232 (#36586) üzenetére


oxox
addikt

dagonya :)
nem csúszott?

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36589) #78687232 válasza oxox (#36588) üzenetére


#78687232
törölt tag

Néhány pontnál voltak kisebb csúszások, egyáltalán nem vészes. Ez az olvadás elég durva jelenség a "hegy" másik oldalán. Majdnem másfél km hosszan csordogál le a víz az úton, szinte egész végig 10-15 centi szélességben, megfelelő csapadék utánpótlással az alján képes fél méteres gödröket vájni. Ott vigyázni kell fagy után könnyen el lehet esni.
Ez a nagyobb sár inkább kimerítő, a cipőre sok ragad és nekem legalább 10-15-tel több ütést ad pulzusnál.

(#36590) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Hajnali 1-re értünk Oka(Oggau)-ba a polgári hivatalban átvettük az igencsak gazdag rajtcsomagot, egy vászon tornazsákba adtak egy csősálat, sapkát és egy foldacup-ot. Már ki volt rakva az étel is ettem pár szendvicset majd az emeleten kiteregettem a hátizsákot és lefeküdtem aludni. 3 körül már igen sokan motoszkáltak körülöttem, felöltöztem, összeleukoplasztoztam a lábam, reggelizés kicsi szocializálódás. f4 előtt már nagy volt az izgalom tele volt az egész főutca mondtak pár szót és el is lőtték a rajtot. Én akkor még a zoknimat igazgattam, hogy ne nyomja a kis lábujjam, nagyjából a mezőny végén indultam el. Mire Rusztba értem már rendesen bemelegedtem le is vettem a széldzsekimet meg a poláromat, nem szerettem volna nagyon megizzadni. Meggyesnél átjöttünk a határon addigra megelőztem a túrázósok nagy részét a lassú kocogós tempómmal. Fertőrákoson felmentünk a szőlőhegyre, nagyjából a táv összes szintjét ezzel letudva. Balfon volt az első frissítés, toltam egy banánt, pár kekszet és gyorsan indultam is tovább mielőtt elkezdtem volna fázni. Hegykőn ismét teázás, majd lejöttünk az aszfaltos útról és a fagyott földön tovább Sarródra, ez a hat Km volt az úgymond terep. Sarród után elkezdődött amire készültem az elejétől fogva hirtelen feltámadt a szél, a szerencse az volt, hogy nem hideg jeges hanem egész kellemes langyos szellő fújdogált, majd erősödött viharos erejű szembe széllé. Olyan szinten fújt, hogy a kitett részeken be kellett dőljek előre és még úgy is löködött visszafelé, ahol volt egy kis szélárnyék ott tudtam kocogni, így értem be Mosonbánfalvára(Apetlon). Itt a kocsmában adtak egy pár virslit amit gyorsan le is toltam. Ahogy hagyom el a várost éreztem, hogy valami megmozdul bennem, gyorsan be is ugrottam a bokorba, majd tovább kocogtam Pátfalu(Podesdorf)-ba. Itt nagyjából sprinteltem amikor megláttam a strand WC-jét, majd elüldögéltem egy negyed órát miközben kutyorogtak a beleim, majd úgy egy Km múlva a frissítőpontnál ismét tettem egy kitérőt. 12Km-re van innét Nezsider(Neusiedel am See) addig gondoltam nem eszem meg iszom semmit hátha jobban leszek, végül engedélyeztem magamnak egy étcsokis bounty-t mert kezdtem már szédelegni. Nezsiderben ismét a rötyivel kezdtem, nem vált be az a taktika, hogy ha nem eszek akkor nincs hasmenésem ezért a gimnáziumban kialakított ponton bőségesen megvacsoráztam volt több fajta meleg étel, gyümölcsök, csokik, italok. Megtaláltam az orvosi szobát elmondtam mi a bajom de erre nem voltak felkészülve, nem tudtak széntablettát adni, ezért elmentem másodszorra is székelni ott mielőtt tovább indulok, nagyjából egy órát töltöttem el ezen a ponton. Mire kijöttem a brutális szél már elállt, persze mert innét már hátszél lett volna, viszont egész hideg lett felvettem ismét minden ruhámat. Szépen jöttek egymás után a falvak, templomtoronytól mentem templomtoronyig, közben be is sötétedett mire elértem Feketevárosba(Purbach). Itt a szokásos WC látogatás után ittam egy kis teát letoltam egy zselét még a végére és végig kocogtam a célba. 16:35 lett a vége, nagyjából kellemesen elfáradtam semmim sem fájdult meg leszámítva, hogy rojtosra töröltem a valagamat.
A célban megkaptam az érmet, és volt itt ismét étel-ital minden. Megvártam a többieket a hálózsákomban aztán indultunk is vissza.
Bocs, hogy kicsit hosszú lett de remélem hátha valakit motivált és csatlakozik jövőre. Itt van az útvonal.

(#36591) HarleyCustom válasza Chuck Norris (#36590) üzenetére


HarleyCustom
veterán

:):R

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36592) inf3rno válasza Chuck Norris (#36590) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Grat! Nálam első számú szabály, hogy amíg lehetséges, addig csak otthonról hozottat eszek. Kivétel persze a frissítőpontokon alma, keksz, banán, ilyesmik. Téged a virsli nyírt ki szerintem. Nekem is volt ilyen régebben kacsamelles szendviccsel Tihanyban.

Buliban hasznos! =]

(#36593) zaskar válasza Chuck Norris (#36590) üzenetére


zaskar
senior tag

Gratulálok, a nehézségek ellenére szépen végigmentél! Az én gyomrom se működik jól, még ilyen hosszú menetnél se mernék szendvicset vagy virslit enni, max. egy kis levest, ha van a kínálatban (hozzáteszem, nekem kb. 15 órás volt a leghosszabb futós tevékenységem). Ehelyett amit szoktam tenni: előző napokban rendes szénhidrátfeltöltés, versenyen gélek, kekszek, banán, energiaszeletek. Persze utána a következő napokat végigzabálom...:) Bár az is lehet, hogy télen, hidegben más a helyzet, ebben az évszakban max. 9 órát töltöttem a szabadban (Tortúra), ott engedélyeztem magamnak féltávnál pár falat sós-vajas kenyeret.

(#36594) tomcica válasza Chuck Norris (#36590) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Koszi a beszamolot,nem volt hosszu,sot.
Mi a terv legkozelebb viszel szentablettat?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36595) norby_42 válasza Chuck Norris (#36590) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez szép! :R

(Még a múlt évezredben toltam ezt bicóval, úgy is egy nap volt)

Eat pasta, run fasta

(#36596) inf3rno válasza zaskar (#36593) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A hideg vagy újramelegített húsok ilyen orosz rulett kategória versenyen. Alapból nehezen emészthetőek, plusz még sokszor romlottak. A gulyás, ilyesmik forrón a bográcsból az a tuti, ha húsról van szó. Még a túl sok rost, amivel gond lehet, meg esetleg a túl sok aszalt gyümölcs. Engem alapból tekerni szokott a verseny drukk, aztán ha valami ilyesmi még rájön, akkor kb. végem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36597) bencze válasza Chuck Norris (#36590) üzenetére


bencze
senior tag

Gratulálok, jó elszánt emberek lehettek ezekkel az óriási körökkel...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36598) dabgergo


dabgergo
őstag

Gyengélkedés, betegség után mennyivel szoktatok elkezdeni újra futni?
Tudom, hogy nem érdemes elkapkodni, de kíváncsi vagyok a tapasztalataitokra.
Még enyhén náthás vagyok és nagyon kicsit köhögök, de már elegem van hogy több mint egy teljes hete nem futottam egy km se...

És ennek kapcsán szerintetek megfelel a valóságnak a Strava által mutatott Fitness-Fatigue-Form grafikon? Ez alapján jó sokat vesztettem ez idő alatt az erőnlétemből...
Remélem sikerül hamar visszahozni.

Mit tapasztaltatok, mennyi kihagyás után nehéz visszahozni a korábbi szintet?

[ Szerkesztve ]

(#36599) inf3rno válasza dabgergo (#36598) üzenetére


inf3rno
nagyúr

2-3 hónap olyan 3 hét alatt hozható vissza. A 2 hét kihagyás szerintem kevesebb, mint 1 hét, ha sűrűn futsz. Kell pár alkalom, hogy visszaálljon a keringés. A betegség erre még rátesz valamennyit. Ha nem vagy lázas, akkor kocogást, ilyesmit lehet csinálni. Légúti nyavalyáknál gond lehet, hogy hideg van. Csősál meg utána forró tea legalább kelleni fog, de ha már meg vagy fázva, akkor talán az is kevés.

Lövésem sincs a Strava minek felel meg. Amit nézni tud, hogy mekkora pulzushoz mekkora teljesítmény tartozik, aztán ha nagyon visszaesik, akkor gondolom úgy veszi, hogy leépültél. Az ilyen felépülési idő becslésekre szinte kizárt, hogy ennyi info elég legyen.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36600) HarleyCustom válasza dabgergo (#36598) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Szerencsére ritkán vagyok náthás,de ha igen,akkor én vártam addig,amíg már nem voltam legyengülve.Az orrom folyt még,köhögtem,de már nem voltam gyenge és nem volt tele a fejem takonnyal.1 hét alatt átmegy rajtam maximum.Következő héten már kimentem futni...az erőnlétem meg vissza is jön egyből

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.