Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36851) Peterhappy válasza jjeahh (#36837) üzenetére


Peterhappy
őstag

Isten hozott itt!

Lassan, sokat. A pulzusod maradjon tartomanyon belul akar hegynek lefele szaladsz, akar felfele kaptatsz. Ugy formald a sebesseged. Kalkulator pl. ITT
Ha nem mered a pulzusod futas kozben, akkor az a szint, amig meg kenyelmesen tudsz/tudnal beszelni.

Sprintedzes raer, ha osszetalalkozol egy macival :) ilyenkor johetnek am pulzusriportok is :)

Fotokat feltetlen lojj es ossz meg neha.

Es "fontos", hogy ne fuss tul jol, mert ha Tomcica meglatja a benned rejlo tehetseget (marpedig megfogja, mert mindenkiben meglatja), es a szarnyai ala vesz, akkor bizony nincs vissza ut :D

Kieg: Egyebkent tenyleg jo helyre tevedtel. Nekem ez a kedvenc topikom, nagyon jo a kozosseg, pedig mind masok vagyunk. En sajnos mostanaban nagyon inaktiv vagyok - futast illetoen is - de mjndig es mindent elolvasok, meg ha megkesve is. Nagyon jo embereket sodort ide az elet.

[ Szerkesztve ]

(#36852) HarleyCustom válasza seadrone (#36849) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Én meg most tudtam meg.:R

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36853) jjeahh válasza Peterhappy (#36851) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Köszi! Mellkaspántos pulzusmérőm van, szal a pulzuskontroll adott, csak sajnos picit kényelmetlen, mert sportórám egyelőre nincs, a bringás Garmin Touring Plus-t szoktam magammal vinni és az nem csipog, ha túllépem mondjuk a 140bpm-et, meg nem tudom felrakni a csuklómra... ennyi baj legyen, átmenetileg jó az. Medvéket nem tudom hogy találtad ki, sajnos nagy az esélyem, hogy összefutok velük, mert jobban szeretek terepen futni és talán egész Európában a mi megyénkben a legtöbb a medve :( . Szerencsére futás közben eddig csak nyomokat láttam, remélem ez így is marad :D :

Nagy lehetőségek egyelőre nem hiszem, hogy vannak bennem, 2 éve álltam neki montizni, azelőtt soha semmit nem sportoltam, gyenge vagyok mint a libaf*s :DDD .
Elhiszem, hogy jó arcok vannak itt, a bringás topikban is mindíg nyugi van, úgy tűnik a sportemberek higgadtabbak mint a technokraták, a tech topikokban folyton dúl a cicaharc valamiért :)

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36854) tomcica válasza LanyUs (#36848) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szenhidrat az megy be vastagon teszta,rizs,krumpli,gyumolcs,zoldseg :K napi 27-30km-t nem tudsz olyan egyszeruen potolni :N

Mindenki pihent,csak elotte elore kellett futnia egy 50-60m-t gyorsabban,aztan amig utolertuk (fix tempon) addig pihenhetett.Ha tul lazan ment elore,akkor csak par mp-t :P

Serules megelozes,asszimetrikus dolgok bionyos szintu korrigalasa,bizonyos izomcsoportok mobilabba tetele,de nem ugy,mint egy jogaval,hanem ugy ahogy aztan a futasnal optimalis (ez is fontos am,nem nyujthatsz ossze-vissze,ha tul nyulekony vagy az se jo).
Az idegpalyak felgyorsitasa es koordinalasa,ez mindenkinek jol jon,akkor is ha 2oras felmaratont fut :K
Heti 1x minimum erinteni kell ilyen jellegu munkat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36855) tomcica válasza jjeahh (#36853) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hajliho,ha nagyon elmozdul alapozasnal a pulzus egy-egy emelkedonel,akkor nyugodtan bele szabad felfele setalni.Idovel megerosodik es kocogva is menni fog.
5-10 pulzus a dombnal nem gond,csak ne engedd h fent is maradjon,pl megkezded 140 kornyeken elmaszik 155-re meg 160-ra is belefer,de ha utana nem all vissza 150ala,hanem kuszik 160-165 es ott beragad,na akkor kell meg a seta.
Ez az elso nehany heten,honapban turelmes es onkontrollt kovetel,ami nem is art a mai modern vilagban.
A fel labamat odaadnam,na jo,a fel labadat,ha ilyen emelkedok lennenek a kornyeken :R mindenre fel tudsz keszulni,a lehetosegek vegtelen+1 :DDD

Isten hozott a "daraloban",itt minden tiszta moka es kacagas.
(nehanyan sirnak idonkent a zuhany alatt,de ez a moka resze ;] ) gyihhaj

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36856) HarleyCustom válasza Peterhappy (#36851) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Elég a pulzus figyelésére egy aktivitás mérő óra is? Mert ugye a pántos megoldás a pontosabb. Mennyivel pontatlanabb egy óra,mint a mellkaspánt? Melyiket ajánljátok?
Tudnátok ajánlani olyat,ami olcsó,de már normálisan is mér?Mondjuk egy sima óra?

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36857) jjeahh válasza tomcica (#36855) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Kösz! Önkontroll, türelem van bőven, nem tartozok a semmire nincs időm emberek közé szerencsémre, még az okostelómtól is megváltam pár éve, mert túl sok értékes időt elvesz az is, b*romira rá lehet függeni :D . Emelkedő, hegy van bőven, sík terep meg szinte nincs is, de azért sajnos nem minden arany ami fénylik, egyrészt a medvéktől rettegni kell, másrészt az utóbbi években rengeteg a birkanyáj, kb. semerre nem lehet nyugodtan kimozdulni anélkül, hogy ne támadna az emberre 10-12 medveméretű pásztorkutya :( . Mindenesetre laktam pár évet sík vidéken én is (Komárom) és annyira hiányoztak a hegyek meg a fenyvesek, hogy soha, semmi pénzért nem költöznék már vissza alföldre, szal együtt tudok érezni a témában :B . Jelenleg is költözésen agyalok, de kizárólag olyan helyek jöhetnek szóba ahol közel vannak a hegyek :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36858) tomcica válasza HarleyCustom (#36856) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha csak az alapozashoz kell oda nem muszaj befektetni ilyenbe,csinalhatod ugy is,ahogy regen csinaltak.Beszelgetos ritmus,vagy az amelyiken meg boven tudnad az orrodon venni a levegot,azon alapozol.
Konnyu tempok a kozepes erofeszites,mas egyelore nem is kell.
A szemed kifordul es kopkodos ritmus,majd az elezesnel.

A pontos pulzusmeres esetleg a havi egyszeri ellenorzesre jon jol,oda akar kolcson is tudsz kerni egyet ismerostol.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36859) HarleyCustom válasza tomcica (#36858) üzenetére


HarleyCustom
veterán

“...Beszelgetos ritmus,vagy az amelyiken meg boven tudnad az orrodon venni a levegot,azon alapozol.
Konnyu tempok a kozepes erofeszites,mas egyelore nem is kell....”

Ez már megvan.:R

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36860) inf3rno válasza bencze (#36820) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Persze, amikor volt a sertés influenza, akkor is ugyanez volt, de gyakorlatilag minden évben ez van már ki tudja mióta mikor ideér a járvány. Az idei jóval erősebb az átlagnál, már 4 napja benne vagyok, de nem vészes. Az alvástól szinte teljesen elmúlik, aztán délután mindig elkezdek köhögni, meg gyengének érezni magam. Összességében úgy tűnik, hogy napról napra javul. Valamiért jobban bírom az influenzát az átlagnál...

Buliban hasznos! =]

(#36861) inf3rno válasza HarleyCustom (#36821) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez azért rohadtul nem annyira fekete - fehér, ahogy te azt gondolod. Gyakorlatilag mindenki szervezetébe bekerül a kórokozó (amilyen sokan terjesztik), aztán az immunrendszertől (meg a dózistól) függ, hogy kiből mit hoz ki. Ha valakinek az immunrendszere nincs felkészülve rá, az 2 hétig fetreng tőle, más meg egyáltalán meg se betegszik, mert azonnal legatterolják a vírust a fehérvérsejtek. Én általában az utóbbi vagyok ennél a betegségnél, most sem nagyon érint meg, inkább azon csodálkozom, hogy 1 napnál tovább tart. Sajna más betegségekkel nem ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36862) inf3rno válasza LanyUs (#36822) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem sokat számít, hogy fertőtlenítetek, legalább a kilincsről nem kajátok el. Nem tudom ezek a párologtatók mennyit érnek.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36863) Vertigo18 válasza jjeahh (#36853) üzenetére


Vertigo18
addikt

Hát te nem vagy normális, én tuti nem futnék arra, max puskával, ha muszáj volna! :Y :C :B

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36864) tomcica válasza HarleyCustom (#36859) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Akkor hetente egyszer felkapod erosebb tempora kb amit tudnal 1oraig tartani,ezen futsz 20percet,persze boven bemelegitesz akar fokozosra,es a vegen 10perc laza leezetes.
Meg egy napot meghuzol hosszabbra beszelgetoson,kb 1:30-2ora km mindegy mennyi.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36865) jjeahh válasza Vertigo18 (#36863) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nincs már választásom :D

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36866) Peterhappy válasza Vertigo18 (#36863) üzenetére


Peterhappy
őstag

Barmerre indul, ez varja kb. :) Ilyen helyen el. Bringas topicban szokott fotokat megosztani, a ceges gepemen vagy fel eve az O kepeit valtogatom, hatterkep gyanant.

@Herreløse: en Polar M430-t hasznalok, ar-ertek aranyban ez tunt a legjobb vetelnek (na meg mert ennek az ara volt tureshataron belul, olasz Amazonrol rendeltem ket ev garival kb. 43k-ert). Tesztek szerint kivaloan meri a pulzust csuklon, amennyit eddig hasznaltam, jo valasztasnak tunik. Okosfunkcioi egesz jok. Xiaomi Mi band 2-t valtott, mas kavehaz. Az teljesen alkalmatlan pulzusmeresre, mozgas eseten.

(#36867) HarleyCustom válasza tomcica (#36864) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Rendben.:R

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36868) HarleyCustom válasza Peterhappy (#36866) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Köszi. :)
Én is Polar-t nézegettem csak azt hittem,hogy kizárólag mellkaspánttal működik.Ezek szerint csuklón is mér.Gondolom van alkalmazás is hozzá telefonra,amivel összehangolható.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36869) Peterhappy válasza HarleyCustom (#36868) üzenetére


Peterhappy
őstag

Igen, Polar flow
Mellette a webes resz, ami reszletesebb.
Nem egy gyonyoru ora, de nekem pl. feketeben tetszik. Foleg a mellkaspant hianya miatt ruhaztam be erre vegul. Egyebkent tud polar pantot kezelni is, ha kell, az azert pontosabb, de allitolag igy is igen preciz.

(#36870) inf3rno válasza jjeahh (#36853) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az kemény. :D

Buliban hasznos! =]

(#36871) HarleyCustom válasza Peterhappy (#36869) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Köszi.
Akkor ez lesz a befutó. Nem mintha nagy szükségem lenne rá,de azért jó lenne ha tudnám,mit mutat.:)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36872) parandroid válasza HarleyCustom (#36871) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Azért nézz körbe a garminok között is, amióta berobbant a piacra (és ez se tegnap volt), a többiek igencsak próbálják velük tartani a lépést. Egy FR235 mostanra nem sokkal drágább egy Polar 430-nál, érdemes mindkettőt megnézni, ha olyan helyen jársz.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36873) kriszwells


kriszwells
aktív tag

Üdv! Keresek egy alkalmazást. Egy cikket olvastam régebben, ami három futós alkalmazást mutatott be. Emlékszem az egyik valami zsiráfos volt, ami csak IOS-re volt elérhető. Volt egy zombis.
Amit keresek egy androidos, amiben egy kis űrhajós figura, vagy fiúcska volt és a futott távtól függően repült az űrhajója. Minden módon kerestem már a cikket is, meg google play-en is az alkalmazást de sehogy se találom.
Tudom nem sok értelme van ezeknek az alkalmazásoknak, de szeretném kipróbálni. :))

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#36874) LanyUs


LanyUs
senior tag

Tegnapelőtt éjjel Discovery-n egy mosolygós fickó bement egy angliai kutató intézetbe, ahol mozgás koordinációval is foglalkoztak. Kijelentette, hogy nem futok, mert tönkre teszi a térdem. Kapott ezer féle ketyerét és megállapították, hogy a séta közben egyenletesebb terhelés éri a térd ízületet és megállapították azt is, hogy a futás közben összepréselődik majd kirugózik az ízület, mint egy szivacs. Ez pedig nemhogy kárt okoz, hanem javít a térd állapotán -> így a fickó szomorúan távozott, mert az egyik legnagyobb alibije megszűnt :DDD

(#36875) tomcica válasza kriszwells (#36873) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En vagyok a te urhajosod (gyk. ufo) 18:00 jelenesed van a palyan itt Zentan.Mobilt nem kell hozni,nem lesz ido nezegetni :P
(nem birtam ki,feldobott labda volt,amugy passz)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36876) danielsz válasza tomcica (#36875) üzenetére


danielsz
tag

Nem is értem ezeket az appokat, megtolom szépen az emelkedőket, 180-as pulzus felett az agy is kikapcsol :D Mondjuk nekem még okostelefonom sincs, afelett is nehezen térnek sokan napirendre :D

[ Szerkesztve ]

(#36877) 6030D válasza Danika256 (#36803) üzenetére


6030D
Ármester

Nekem a bringa a fő sport és a futás a keresztedzés, de nagyjából azt csináltam, amit te akarsz. Röviden: szerintem nem fog működni. :)
Március 17 és szeptember 27 között nem futottam semmit, csak a bringa ment. Állóképességben és erőben rengeteget fejlődtem bringán, tehát azt vártam, hogy az első futások, ha nem is lesznek kellemesek, de alacsonyabb pulzuson fog menni ugyan az a sebesség. Az alacsony pulzus megvolt (<130) de fél óra után le akart szakadni a lábam, és a 6:25-ös átlagnak sem örültem. Kb 1 hónap heti 1-2 rohangálás után ment le 6 perc/130 átlagra.

Teljesen máshogy mozgatja meg a lábad a futás, mint a bringa. Nekem például "versenyszezonban" ezért nem is szabad futni, mert felesleges(en gyenge) izomcsoportokat terhel.
Szerintem ne várd azt, hogy a bringáról (görgő, spinning) átülve versenyt tudsz futni.

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#36878) kriszwells válasza danielsz (#36876) üzenetére


kriszwells
aktív tag

Én se ezzel az appal akarok maratonra készülni :D Tudom, hogy semmi hasznos infót nem nyújt, de szórakozni jó.

tomcica: Nem lehetne másnap reggel jelenésem, délután még disznóvágás, tudod, kolbász, szalonnal, töpörtyű, kicsit adni kell az érzésnek :DD

Core i5 10400F, Lenovo T32h-20, Nikon Z Fc, Pocketbook Sense 630, GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti OC 4GB GDDR5 , https://www.youtube.com/channel/UC9JycGJu4WSrta7RomJtinA

(#36879) danielsz válasza 6030D (#36877) üzenetére


danielsz
tag

Viszont ha a kettőt kombinálod, az simán használhat a futásnak. Tudok olyanokat, akik pl. többet spinracingelnek meg hasonlókat tolnak, mint futnak, de elég korrekt félmaratonokat/maratonokat le tudnak nyomni.

(#36880) tomcica válasza kriszwells (#36878) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lagyul a szivem,a vegen meg rabolintok :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36881) tomcica válasza 6030D (#36877) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lehet ha allva bringazna emelkedore az megtartana egy kicsit a futos izmokbol.
Vagy ha valamennyit bir futni,akkor az emelkedo temposra (minosegi,de alacsony mennyiseg) a lassu futasok helyett meg bringa ?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36882) Peterhappy válasza tomcica (#36880) üzenetére


Peterhappy
őstag

En meg mar elore sajnaltam a Kollegat, nem hittem, hogy egy veganal ez a kifogas bejohet :)

Na a Te lagyulasaidrol mindig Nagy-Bando katonalevele jut eszembe: "elmarad a szentestere tervezett 15 km-es terepgyakorlatunk, helyette szilveszterkor tartunk egy 30 km-eset." :P

[ Szerkesztve ]

(#36883) inf3rno válasza tomcica (#36881) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom mennyire szabad kiállni görgőn. A rögzített hátsókerekesnél azt mondják, hogyha durván csinálod, akkor meggörbülhet tőle a váz. A szabad görgőnél meg benne van, hogy csúnyán eltaknyolsz. Azért kíváncsi vagyok én is. Ma már egész jól vagyok, délután elugrok egy sétára, holnap meg görgőzök megint egyet.

Buliban hasznos! =]

(#36884) HarleyCustom válasza parandroid (#36872) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Rendben. Köszi neked is.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36885) 6030D válasza tomcica (#36881) üzenetére


6030D
Ármester

Alapból is az a lényeg, hogy ülve kell tekerni, csak lábból, esetleg a férfiasság vérkeringésének újraindítására néha kiállni, meg egy két emelkedőn pár tekerés erejéig (holtpontok).
Kerékpárral futkosáshoz el kell menni cyclocross-ozni. :D

inf3rno: nem ajánlott kiállni, főleg nem nagy ellenállásnál (vérkeringés beindításra kicsit lehet). Igen, a váz eltörhet ott, ahol be van fogva a görgőbe ha kiállva tekerik (vagy rángatják).

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#36886) inf3rno válasza 6030D (#36885) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Én úgy negyed óránként szoktam kiállni nyújtani, de akkor nem tekerek. Szabad görgőnél mi a helyzet?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36887) 6030D válasza inf3rno (#36886) üzenetére


6030D
Ármester

Nem tudom, nem szabadgörgőztem még. Az egy külön műfaj, igazából úgy működik a bringa, mintha az úton menne. Vázat kíméli, gumik kopnak, nagyot lehet esni. Ennyit tudok. :)

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#36888) Corpuscle válasza 6030D (#36887) üzenetére


Corpuscle
őstag

Tizenéve , mikor még bicajoztam volt szabadgörögőm. Miután ráéreztem ki tudtam állni a nyeregből, de nagyon kellett figyelni. Kezdetben a nyári (akkor még aluvázas), később a téli (régi acélvázas sárvédős) bicajjal használtam. A régi bicajjal könnyebb volt, ezeknek az acélvázasoknak a villája nem olyan meredek dőlésszögű, mint a maiaknak, kevésbé fordulékony (stabilabb volt az első kerék a görgőkön). Végül lecseréltem fix görgőre (Tacx), sokkal komfortosabb. Évek óta a garázsban van, el kellene már adnom.

[ Szerkesztve ]

(#36889) danielsz


danielsz
tag

Úgy nézem activinstinct.co.uk-on is elég jó árak vannak némelyik cipőre. Salomon Sense Ride pl. csak 57 font, nagyon szemezek vele.

(#36890) tomcica válasza inf3rno (#36883) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jajj,nem gorgon gondoltam,hanem kint rendes emelkedon.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36891) jjeahh válasza danielsz (#36889) üzenetére


jjeahh
nagyúr

Nekem is tetszik innen pár cipő, pl. egy goretex-es Merrell, de sajnos most vertem el az összes költőpénzem bringás cuccokra :DDD

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#36892) parandroid válasza tomcica (#36787) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"A 10k tempod hogy skalazodik a FM-hez kepest? Mert ez a FM 5:00 es maraton 5:40 nagyon nagy tempokulonbseg.Ha megindulsz 5:15-el akkor meddig erkezel el? 25k vagy megy a 30k?"

Na, hétvégén megvolt az idei első félmaraton. 1:48:54 lett a vége, ez 5:10-es tempó. Kiélezve nem volt, érzésre ez a tempó ment volna még egy 4 km-en keresztül, de 9-en már biztosan nem. Nem volt optimális a feltételrendszer sem, erdei ösvény az egész, eleve nem szeretem az ilyesmit, főleg, ha domború (mindkét oldalra lejt), illetve néhány helyen mérsékelten sáros volt azért. 0 fok körüli hőmérsékleten kezdtük, 6-8 fok között volt, mire befejeztük, szóval az elején fáztam, a végén meg dőlt rólam a víz. Frissítéssel sem foglalkoztam, kétszer megálltam egy pillanatra felhajtani egy fél műanyagpohár meleg teát, aztán ennyi. Pulzus az első 2 km után beállt 165-re, és stabilan annyi is maradt végig, ez nagyjából oké. Az elején sem kapkodtam el, a végét is meghúzhattam volna, de nem akartam ezt most túlfeszíteni. Ami még meglepett, hogy volt benne 150 m szint, ez közben annyira fel sem tűnt, illetve annyiban, hogy 40-50 m-es kaptatók azért vannak, a gps log szerint ezek némelyike akár 10 m-t is emelkedett. Lábban éreztem, szemnek fel sem tűnt, de ha az ember tartani akarja a tempót, azért ezeknél is kicsit oda kell lépni, nyilván az erőfeszítés összességében is megmutatkozik. strava link

Három hét múlva szezonnyitó nagy félmaraton, sokat gondolom ezzel már nem lehet kezdeni, próbálok a következő két hétben heti két tempósabb fokozót, meg egy középhosszú résztávot menni (3x3k 4:50 körül, vagy ilyesmi), hátha Frankfurtban, a sok ember között, rendes pályán, aszfalton, frissítéssel, és fejben is rákészülve összejön az 5:00-s teljes táv (1:45).

A május 5-i maratonig még 10 hét van, szóval nagyon kiélezni sem akarom a tempót, mert a maratonra meg inkább az állóképességet kéne feljebb tolni (cél a 4 óra alá kerülni végre). A félmaraton után lesz még 6 hétvégém, azok mindegyikén muszáj lesz 30-35 km-t futni (kb minden hétvégén eggyel többet), hogy ne megint az állóképesség hiányán ússzon el a maraton (az előzőnek 4 hosszú futással estem neki, és csak az egyik volt 30k fölött). Meg valószínűleg az egyik hétközepi napon is lesz egy középhosszú futás (17-21 km, ahogy jólesik), cserébe a tempós napokon sem megyek semmiképpen félmaratoni tempó fölé (alá).

Május után már csak alkalmankénti, esetleges 10k-HM versenyek vannak, szóval ott lehet rövidebb, de tempós futásokkal, intervallumokkal, meg résztávokkal építkezni, következő maraton majd csak ősszel esedékes, és az sem a tempóról fog szólni, az párommal közös futás lesz megint.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36893) dabgergo


dabgergo
őstag

Ma megjött a 15-én rendelt csomagom a 21run.com-ról, ez baromi gyors volt, remélem én is gyors leszek az új cipőben :)

(#36894) tomcica válasza parandroid (#36892) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez igy jol hangzik :R szinte kigyorsitasnak (tempozasnak) hasznalod a felmaratonokat :P
Nyaron ratolnal egy kis mennyiseget,mint amit multkor emlitettem mini-edzotabor (aka max kilometer 4hetig) ezt 2honappal az oszi tervezett maratonod elott.A mini-alapot kigyorsitod kethetente 1-1 felmaratonnal kontrollalt verseny,mint amilyet most is mentel.Kozte levo heteken a hetvegi hosszut feltolod 30km ami 25 lazabb es 5km FM tempo.
Az utolso honapot pedig mar csak szeded szepen le a maratonig,heti egy hosszu tempo marad,tobbi aranyosan csokken.

Aerob szorny leszel,csak szorgalmasan meg kell csinalni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36895) tomcica


tomcica
Topikgazda

Jut eszembe,ma hazajott az egyik baratom Norvegiabol es Pegasus 35-os cipoje van,egyforma a labmeretunk igy ki tudtam probalni.Skacok akinek egy ilyen nem eleg annak semmi nem lesz az :DDD
Gyors,kenyelmes,parnazott,lassura is jo,tempora szinten,sot meg repulo sprintekre is.
Be fogok nevezni egyre,csak talaljak a kozelemben ilyen 80-90euroert (36ezer ft amiert utoljara lattam HU boltban,de azt sokallom)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36896) parandroid válasza tomcica (#36894) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi a megerősítést, pont így érzem én is, hogy erre kéne folytatni. Igazán gyors sosem leszek, de nem is nagyon bánom, belenyugodtam mostanra, hogy öreg vagyok én már ehhez így 40 fölött, muszáj szisztematikusan, és kitartóan építkezni, hogy látszódjon valami fejlődés.

Ma vettünk amúgy egy-egy bicajt magunknak az asszonnyal, mehetnek a keresztedzések a pihenőnapokon.

Pega 35-ből karácsony előtt sikerült kifogni egy Shieldes verziót 90 eur-ért, egyrészt tényleg fantasztikus cipő, másrészt ez a vízálló felépítés is remek dolog, illetve sokkal melegebb is, mint egy sima Pega. 6 hét alatt beletettem 300+ km-t, komolyan rosszul esett néha másik cipőt felvenni azokban a hidegekben.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36897) HarleyCustom válasza tomcica (#36895) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Norvégia...volt szerencsém hozzá.Munka,kirándulás....
Jaj,régi szép idők:)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36898) ígyvanferi válasza tomcica (#36895) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jó ám, nem véletlen szoktam én is promotálni. Most nem nagyon van sehol akcióban, nike.com-on egy színből van 84-ért, meg a shield verzió 21run-on 65-ért (ez mondjuk eléggé bestbuy), amiből szerintem még mindig lejön 15% a kóddal.

Ha már itt tartunk, a GT2000-et nem igazán tudtam megszokni. Túl merev a talpa, nem igazán tudok benne a megszokott módon elülső talppárnára érkezni, így meg folyton koncentrálnom kell a lépéseimre. A nagy hóban viszont jó volt, ez ugye a terep verzió, talán minimális vízállósága is van. Oda jó volt, meg sárban is jól tapad. De most a száraz, letaposott, fűcsomós erdei talajon össze-vissza csavarja a bokám. Na mindegy, terepezni azért még jó lesz lassú tempóban, meg túrázni.

[ Szerkesztve ]

(#36899) inf3rno válasza Corpuscle (#36888) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem szabadon teloval szerintem teljesen esélytelen lenne. Sokkal bizonytalanabb a kiállás az extra rugózás miatt. Láttam valakit pár éve, aki kevesebb, mint 10 centi széles szabadgörgővel tolta. Kellő gyakorlással bármi lehetséges.

Buliban hasznos! =]

(#36900) dabgergo


dabgergo
őstag

Tegnap szerettem volna tesztelni a Fly Flyknit-et, csak késő este tudtam lemenni, a hidegtől tiszta víz volt a rekortán és nagyon csúszott plusz hétvégi futásoktól eléggé fájt a lábam, szóval nem volt az igazi a próba, de betonon eléggé tetszett eddigiek alapján, egyébként így elsőre nem érzem hatalmas ugrásnak GT-1000 6-hoz képest, ami így elsőre fura, de sztem hosszabb távon majd ha tudom normálisan tesztelni megváltozik a véleményem. Annak örülök hogy méretben minden stimmel amit a 21run-ról rendeltem: 3 nike zokni, 1 felső póló és a Zoom Fly Flyknit cipő, mindezt szállítással együtt 31ezer Ft-ért, szerintem nem rossz :)

Amúgy pega 35-ök is voltak 60EUR-ért, sőt még mindig van, csak mostmár nincs méretválaszték.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.