Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35951) inf3rno válasza galervin93 (#35950) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem félreértetted. Nekem mindkettő jól esik, sőt nyáron talán egy picit jobban szeretek futni, mint télen, viszont ez csak az edzésekre igaz. A versenyeknél nekem gond, ha túl meleg van, mert nem tudom kihozni a maximumot magamból.

Buliban hasznos! =]

(#35952) kk831228 válasza inf3rno (#35949) üzenetére


kk831228
addikt

Van nekem is olyan ismerősöm, akinek valami zavar van a hőérzetében és nyáron is bundában jár.

Ez fordítva is igaz, télen Linzben egy gyerek rövidgatyában meg polóban sétálgatott kb -5 fok volt, meg szél, a belvárosban... :B

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35953) Vertigo18 válasza kk831228 (#35952) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ez tényleg megszokás és genetika kérdése. Nekem rengetegszer van, hogy télen ülök a kocsiban aláöltözve, kabátban éjjel, kollega meg nekivetkőzik, izzad és lehúzza az ablakot...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35954) galervin93 válasza inf3rno (#35951) üzenetére


galervin93
őstag

Értem én, nekem sem a futással van a gondom melegben, csak egyszerűen kényelmetlenebb. Én amúgy borzasztóan izzadós is vagyok, ez is zavar, ilyenkor ez is kevésbé jellemző.

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#35955) Perillustris válasza tomcica (#35940) üzenetére


Perillustris
senior tag

A szegedi versenytől eljutottam a tavalyi Vivicittáig, s az ottani nyertes régebbi posztjaihoz. Jó néhány hetét leírja, nekem simán úgy tűnik, hogy te keményebben nyomod. :C

Perillustris

(#35956) tomcica válasza Perillustris (#35955) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,hat 18-25 evesen nekem is eleg volt heti 4-5 edzes a 800-3000m-es akkori eredmenyeimhez.
35+ utan kezdodik a harc az oregedessel,eloszor a regeneracio lassul es tolodik ki,a fejlodes szinte leall es visszaesik,ha mar szinten tartod magad AZ fejlodes.
40+ a robbanekonysag es gyors izomrostok ugy tunnek el (annak ellenere h rendszeresen edzed oket) h az ketsegbeejto ;)
Egyes felkeszuleseken 2-3x annyit kell edzeni,h valami kis kiugrast erzekelj.
Na ezert van 180-190km-es het,meg a nyari 4het 270km-es extra terheles.
Ugy latom lesz egy pont,ahol mar nem birja ezeket el a test,ott vana gorbe teteje veterankent,onnan mar csokkenteni kell.
Van itt szerbiaban nehany regi kollega az en erambol akikkel egyutt versenyeztunk az orszagosokon,vagy probaltunk valogatotti keretbe jutni.Veluk tudom osszehasonlitani az elvegzett munkat,ott az egyik regi 1:07-es as futo most 1:20-22 korul csurog (heti 4-5x edz).
Az akkori junior EB 3000m-es legeny (8:32-es ideje volt) most pocakos apuka,nem bir futni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35957) emvy


emvy
nagyúr

Voltam masik dokinal is. Amit hallottam:

- Keresztszalag-szakadassal elegge megno az esely arra, hogy porckopasom lesz kesobb. Nem garantalt, de valoszinubb, mintha nem szakadt volna el.
- Ma, 2018-ban az orvostudomany nem rendelkezik bizonyitekokkal arra, hogy a rekonstrukcios mutet csokkentene a kesobbi porckopas veszelyet. Ezt egyebkent en is olvastam szaklapokban.
- Akkor mutessem meg, ha focizni/teniszezni/etc. szeretnek.
- Amit tehetek a terdemert az az, hogy a combomat erositem (leginkabb biciklizessel), es hogy nem terhelem csavarasos sportokkal.
- Futhatok.

Nekem ez igy vegulis oke.

while (!sleep) sheep++;

(#35958) tomcica válasza Perillustris (#35955) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,varjal ez egy veteran futo heti edzese?
A tempo es a resztavok szep minosegiek,kalapot le!
Nekem mas az edzesem,az atlagos sebesseg a delutani edzeseken gyorsabb (a delutani edzesek a vasarnapi 30km-vel kb kiadjak az O egesz hetet)
ugy van osszerakva a hetem h nincs tul sok kiugro tempo,de regeneralos 7:00+(merfoldben) perces sincs.
Sok edzes 5:45-5:50-en megy,10-14km,illetve 5:50-6:10 szinte minden nap.
Ez melle a reggeli extra laza,de erzem h nalam ez lesz a kulcs,ha minden osszeall.A kulcs egy jo maratonhoz,illetve jovobeli ultrakhoz (50km).
Ami meg erdekes,h ez a brutalis mennyiseg valto es egesz napos versenyeken nagyon megmutatkozik.3orat korozni 3:36-os irammal,ugy h kilometerenkent valtasz es pihensz kb. 4percet nagyon szepen muzsikalt.A legerosebb km (3:17) az utolso negyedoraban ment!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35959) tomcica válasza emvy (#35957) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ez igy vallalhato,nem mutetnem meg,vennek egy jo hasznalt bringat + futnek,nyaron uszas

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35960) emvy válasza tomcica (#35959) üzenetére


emvy
nagyúr

Jo hasznalt bringat?

Marmint a meglevo 7 kilos karbon gepallat helyett...

... vagy a hetkoznapi rombolo helyett

:)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#35961) tomcica válasza emvy (#35960) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O baxod,el vagy te ott kenyeztetve,ilyen geppark melle terdszallag nem is kell ;) :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35962) ígyvanferi válasza emvy (#35957) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na, ezek alapján már tuti, hogy nem fogom megkockáztatni a helyreállító műtétet.

Egy valami, amit azóta sem tudtam megoldani, hogy a sérült lábam kevésbé hajlik, pl. ha letérdelek és ráülök a lábamra, nem tudok ugyanolyan mélyre leülni azon az oldalon. Vagy ha erőltetem, jobban feszül, húzódik, mint a jobbik. Pedig igyekszem nyújtani rendesen. Mintha rövidebb lenne a combizmom. Lehet kevés a nyújtás vagy ezzel nem is lehet mit kezdeni. Nálad nincs ilyen? Emlékszem anno a gyógytornán is eléggé szenvedtem, amikor próbálta a gyógytornász nyújtani a bal combom. Persze akkor sokkal rosszabb volt a helyzet.

(#35963) emvy válasza ígyvanferi (#35962) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez nem annyira jo jel, ha mozgasaban korlatozott a terd, akkor lehet, hogy megeri legalabb megnezetni. Nekem nincs ilyen, reszben ezert sem javasolt mutetet az orvos.

while (!sleep) sheep++;

(#35964) bandus válasza emvy (#35960) üzenetére


bandus
veterán

csak a cannondale :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35965) inf3rno válasza emvy (#35957) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezen az ilyen térdszorítók, ilyesmik nem javítanak?

Buliban hasznos! =]

(#35966) inf3rno válasza ígyvanferi (#35962) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én annak idején heti 2x 1 órát jártam pilatesre, olyan 2 év alatt értem el látványos eredményt ilyen nyúlás terén. Szóval az egy hosszú folyamat lesz, és nem egyik napról a másikra fog javulni. Én egyetértek emvy-vel, hogy legalább meg kéne nézetni, bár gondolom az már megtörtént.

Buliban hasznos! =]

(#35967) inf3rno válasza emvy (#35957) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha megmondod pontosan melyik szalagról van szó (latin névvel), akkor megpróbálok utánanézni, hogy mi a helyzet a kopással és a műtéttel.

Buliban hasznos! =]

(#35969) Perillustris válasza tomcica (#35958) üzenetére


Perillustris
senior tag

:C

Perillustris

(#35970) inf3rno válasza emvy (#35968) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem lehet így kiragadni 1-1 cikket. Meg kell nézni legalább néhány tucatot, hogy mit írnak, aztán az alapján nagyjából összeáll a kép, hogy mit érdemes és mit nem. Megnyitottam párat, szerintem estére tudok mondani valamit a témában.

Buliban hasznos! =]

(#35971) emvy válasza inf3rno (#35970) üzenetére


emvy
nagyúr

Sokat megneztem, ez csak egy pelda. Kivancsi vagyok, hogy te miket talalsz.

while (!sleep) sheep++;

(#35972) inf3rno válasza emvy (#35971) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ami eddig lejött, hogy anélkül a szalag nélkül elég instabil a térded, és a szalag rekonstrukciós műtétje visszaállítja jó esetben normál állapotba. Ennél lehet 2-5 évet is halasztani akár, nincs hatással a műtét kimenetelére, szóval nem biztos, hogy igaz ez az "ínszalag felszívódásos" sztori, amit mindenhol hallani, vagy más okból tudják még évek után is megcsinálni rendesen. Ezen kívül elkezd kopni a porc a térdeden és minden hónappal 1%-al nő az esélye, hogy kopásod lesz, szóval 5 év olyan 60% esélyt jelent már. Most olvasok azzal kapcsolatban, hogy a műtét vajon bármit segít e ezen, viszont a helyedben én elkezdenék szedni porcerősítőket, ha még nem kezdtél, hogy kitoljam legalább az elkopási időt, amennyire lehet. Gondolom ha már totál tropa, akkor csak térd protézissel lehet javítani majd rajta 10-15 év múlva. Ami érdekes, hogy osteoarthritis alakul ki ezeknél a térdeknél, ami tudtommal autoimmun betegség, tehát nem csak valami szimpla kopásról van szó. Szerintem szánjunk rá még 1-2 hetet erre, mert jóval bonyolultabb a téma, mint gondoltam.

Buliban hasznos! =]

(#35973) emvy válasza inf3rno (#35972) üzenetére


emvy
nagyúr

> anélkül a szalag nélkül elég instabil a térded

Csavarasra nyilvan. Egyebkent tok jo.

A tobbi dolog, amit irsz, nem annyira valasz azokra, amiket idaig irtam (bar nem tudom, hogy annak szantad-e). A felszivodasos dolgot nem is emlitettem.

> minden hónappal 1%-al nő az esélye, hogy kopásod lesz
Ez honnan jon? Nem stimmel ez nekem, egyreszt a kopas az nem egy fekete/feher dolog (tehat a bekovetkezte nem egy diszkret esemeny), masreszt nyilvan 101 honap utan nem 101% a valoszinusege.

9 eve szakitottam el egyebkent.

> osteoarthritis alakul ki ezeknél a térdeknél, ami tudtommal autoimmun betegség

En ugy tudom, hogy nem autoimmun. Honnan veszed, hogy az?

while (!sleep) sheep++;

(#35974) inf3rno válasza emvy (#35973) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az 1% innen jön: [link], nyilván nem fog 100% fölé menni semminek a valószínűsége. Ha 9 éve szakadt, akkor ez alapján már kopnia kellett volna. Készült valamilyen felvétel arról, hogy milyen állapotban van a porc? Kopás úgy is lehet, hogy nem jár tünetekkel. Ha nincs kopás ennyi idő után, akkor könnyen lehet, hogy később sem lesz, és nincs értelme műteni. Ami még jellemző tünet lehet, ha pihenés után be kell járatni, vagy edzés után el kezd fájni.

Közben jobban utánaolvastam az osteoarthritisnek, rosszul emlékeztem, nem tartják autoimmun betegségnek a legtöbben, bár nem teljesen ismert a kórfolyamata.

Nem szántam egyiket sem válasznak a kérdésre, ahhoz még sokat kell olvasnom a témában, hogy valami konklúzióra jussak.

Buliban hasznos! =]

(#35975) emvy válasza inf3rno (#35974) üzenetére


emvy
nagyúr

> Készült valamilyen felvétel arról, hogy milyen állapotban van a porc?

Nem. A doki azt mondta, hogy sok ertelme nincs, mert ha nincs tunet, nincs ertelme muteni. Akkor sem, ha kopott -- a porckopassal tul sok mindent nem lehet csinalni, akkor kell pl. protezis, etc. ha sulyosak a tunetek. Lenyeg, hogy erositsem a combom.

> Kopás úgy is lehet, hogy nem jár tünetekkel. Ha nincs kopás ennyi idő után, akkor könnyen lehet, hogy később sem lesz, és nincs értelme műteni.

Ja, vegulis a kopas maga nem gond, a tunet a gond :)

> Ami még jellemző tünet lehet, ha pihenés után be kell járatni, vagy edzés után el kezd fájni.

Hm, nem nagyon jellemzoek ezek. Brutal bringazasok utan neha faj, de azutan 10 eve is fajt. (Most arra kell gondolni, h egy ev kihagyas utan egy heten keresztul napi 200 km.)

while (!sleep) sheep++;

(#35976) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kopóalkatrészek között egy kis QQ: ma végre kisütött a nap, elmentem futni. A múlt heti fosás-hányás csak egy napor tartott ugyan, de az utóhatásai elhúzódtak, pénteken bírtam először rendes kaját enni, torál ki voltam ütve, és állandóan fáztam, mint egy kiskutya az ólban, télvíz idején. De legalább ledobtam két kilót. Vasárnap már mentünk egy kört, sikerült is megázni (itt egy hete folyamatosan esett egészen máig), ami megint nem tett jót. Ma csak négy fok volt ugyan, de a nap miatt többnek érződött, meg jól is esett, vitt a láb, ahogy kell. Csak a szív nem vette a lapot, meg az egész keringés. Laza emelkedővel kezdtem, aztán jött a durvább rész 2 km után, de a pulzus addigra már 160 fölött volt, ott jött még 100 m felfelé, inkább felsétáltam, de onnét még 5 km-ig szépen húz felfelé az út. Akkor kezdtem érezni, hogy ez nem lesz egyszerű, mikor lejtőn is maradt a pulzus, igaz, azért tempóban volt ott még benne. 10 km-nél úgy döntöttem, elég az eszetlenkedésből, hazaindultam, onnét még 3 km volt hazáig. Kb félmaraton-maraton tempó között mentem, igaz volt benne szint, de ez egy hónapja olyan 155-ös átlagpulzus lett volna, most 169 lett. Asszem, még nem vagyok teljesen jól...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35977) inf3rno válasza emvy (#35975) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"Ja, vegulis a kopas maga nem gond, a tunet a gond "
Egyelőre itt tart az orvostudomány. Olvasgattam a kopás témában, és 80%-ban tünetmentesek vele az emberek, és emiatt nem is foglalkoznak vele. Nem tudom, hogy röntgennel, vagy MRI-vel szokás nézni, de a képeken viszont látszik mindegyiknél, hogy kopás van. Azt mondják később változni fog ez a szemléletmód ugyanúgy, ahogy pl az érelmeszesedésnél meg a magas vérnyomásnál történt, de az még simán lehet pár évtized. Ha van pénzed rá, és érdekel, akkor csináltass valami képalkotó eljárást a porcról, igazán egy összehasonlító lenne jó a másikkal. Abból talán kiderül, hogy mennyit számít a szalag.

Az eddigiek alapján nekem is úgy tűnik, hogy nem lenne értelme műteni, de ez ilyen józan paraszti eszes megközelítés, ha 10 évig kibírta, akkor ezután is ki fogja, vagy ha nem, akkor meg már úgyis leromboltad annyira, hogy tökmindegy. ;] A bringa biztosan jobb neki, mint a futás, nem terheli annyira az ízületet, de elvileg egyikkel sem lehet olyan nagy gond. A brutál bringázás után valószínűleg mindenkinek fájna, szóval szerintem az sem kopásra utal. Esetleg ha csak ez a térded fáj tőle, akkor esetleg. A kvadricepsz erősítést én is olvastam, elvileg az segít a térd stabilizálásában. Nagyjából ennyi, igazából valamennyire szakmai véleményt 1-2 hét olvasgatás után tudnék írni a témában, amit lehet, hogy most megspórolok, mert ezer dolgom van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35978) inf3rno válasza parandroid (#35976) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jobbulást! Próbáld inkább csak lazán még 1-2 hétig.

Buliban hasznos! =]

(#35979) parandroid válasza inf3rno (#35978) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jaja, muszáj lesz, mert ez így nem fog menni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35980) emvy válasza inf3rno (#35977) üzenetére


emvy
nagyúr

Terheleses rontgennel szokas nezni asszem.

while (!sleep) sheep++;

(#35981) inf3rno válasza emvy (#35980) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Még olvasgatok. Azt írják, hogy instabil térdnél jót szokott tenni a térdszorító, úgyhogy nem volt akkora hülyeség írni az előzőeknél. Ha futáshoz vennél egy térdszorítót, akkor az is védené talán valamennyire. Egyébként mondták, hogy mennyire instabil? Elvileg az alapján döntik el, hogy műteni kell e.

A műtéttel kapcsolatban az van, hogy nem az eredeti inat használják fel, hanem kivesznek egy másikból egy darabot, úgyhogy tényleg felszívódhat az eredeti, nincs jelentősége. Van most valami "kétköteges módszer", amivel elég egy hónapot várni, nem kell fél évet kihagyni a műtét után.

Buliban hasznos! =]

(#35982) oxox


oxox
addikt

túledzettem magam, ha álmomban is futkározok?
emeltem a távot, és a mennyiséget...gyakorlatilag minden nap mentem mostanában. ("szerencsére" 7km-en is megy a 4:30 körüli idő), igy most megint kevesebbet mutat a mérleg...

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35983) dabgergo


dabgergo
őstag

Sziasztok!

Jelenleg ASICS GT-1000 6 cipőt használok, elég jó, meg vagyok elégedve vele, de nem sok viszonyítási alapom van.

Nike cipők milyenek? Pega 35 pl. milyen?
VaporFly 4% olvastam h nagyon durván jó, de 250EUR kicsit sok nekem :D

80%-ban rekortánon, 20%-ban betonon futok, ha ez számít valamit.

(#35984) tomcica válasza dabgergo (#35983) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Pega 34-35 boooven eleg cipo,esetleg ha kell parnazottabb,akkor Vomero 14-et nagyon dicserik.

oxox - ooo,ez boooven normalis :D van felem is olyan,h neha tusolassal,alvassal,evessel es egy kis munkaval megszakitom a futast :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35985) bandus válasza tomcica (#35984) üzenetére


bandus
veterán

én nagyon szeretem a 34-es pegáim, de a rendelt 35-ös még ezekhez képest is valami álom (L) otthon próbáltam csak ki egyelőre, de nagyon kényelmes, biztosan kell még vennem belőle.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35986) ígyvanferi válasza dabgergo (#35983) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Kell a stabil cipő ezek szerint? Mert akkor még a Structure-t nézném meg, ha Nike. Az elvileg egy hajszállal párnázottabb is, mint a Pega. Bár rekortánon nem igazán van rá szükség.

Én meg már többedjére megyek ki reggel is fél 7 - 7 körül egy lazára. Fél óra max. Általában délután is van egy picivel hosszabb. Kb. egy óra, 70 percre jön ki, amikor kétszer megyek egy nap. Ez így tök jó, mert a hidegben, sötétben, szélben, szóval nem annyira király körülmények között sokkal jobb ennyit futni egyszerre, mint mondjuk egy órát. 45-50 perc körül már eléggé nehezemre szokott esni tovább menni. De így megvan a km.

[ Szerkesztve ]

(#35987) dabgergo válasza tomcica (#35984) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi!
És minőségben/"élményben" Asicshoz képest feljebb van a Pega vagy kb egy szinten?

bandus: köszi, ez meggyőző!

ígyvanferi: igen, kicsit dől befele a lábam elvileg, lehet akkor a Structure-t is megnézem, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#35988) kk831228 válasza ígyvanferi (#35986) üzenetére


kk831228
addikt

Nekem a pega párnázottabbnak tünt mint a structure, bár 7-8 éve probaltam a pegat de csak boltban...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35989) tomcica válasza dabgergo (#35987) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igaz ez nagyon szemelyes,de nekem az Asics cipok mar nem valami extrak az utobbi 10 evben,egyszeruen nem fejlodott a ceg a konkurenciaval (foleg Nike,Adidas).Ugyanez vonatkozik a Mizuno-ra is.Szoval szerintem a Pega annyiert amennyibe kerul odaver minden masnak :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35990) tomcica válasza ígyvanferi (#35986) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyik tanitvanynak ugyanez van felirva,foleg a melo es szinten az egyszerre ne tul sok legyen,de az ossz km magas maradjon.Reggel 30perc laza,kb a maratonos tempoja + 1perc,este 60-90perc attol fuggoen melyik nap megy,sima napon 60perc 155pulzuson,ez kb maratonos + 30mp,heti ketszer 90p van,az most epp fokozo 60p 155-on es utolso 30p faradtabb labra 165p (ez kb maratonos + 15-20mp).
+ vasarnap csak egy van 2ora egyelore 145-155p laza.

Egy jo honap mulva valtunk majd,de csak akkor ha ezek a fentiek stabilizalodtak,ha nem akkor marad meg fel honap ugyanigy.

Az estiben van heti 2x gyorsabb munka is 10-10 sprint egyik verzio dombra rovid,masik sikon fokozos.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35991) ígyvanferi válasza tomcica (#35990) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Igen, onnan vettem az ötletet, korábban írtad. :) Persze azért kevesebb a mennyiség jóval.

"ha ezek a fentiek stabilizalodtak" - ezt pulzus alapján tudhatom majd? Vagy mit jelent a stabilizálódás? Ha én is így akarom folytatni, már pedig valahogy így akarom én is.

[ Szerkesztve ]

(#35992) tomcica válasza ígyvanferi (#35991) üzenetére


tomcica
Topikgazda

pulzus es elozo evi iramok

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35993) tomcica válasza tomcica (#35992) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nala peldaul amikor mar elfogadhato az azevi alap es indul a formaba lendules akkor kb 4:40-4:30 ami szepen jolesoen megy,ami kozepes tempo az 4:30-4:20 es ami tempos az 4:15-4:00.
Novemberben miutan kifutotta a FM utolso felmerot (ami PB lett epp),kapott 2 teljes hetet amiben alig edzett,ez egy full reset.Most kezdte december masodikan vasarnap es a konnyu iram 5:10-4:55 szoval jo fel mp visszaeses tortent a formavesztes es pihenes hatasara,ami nem gond,innen epiti fel ismet.
Evrol-evre egyre gyorsabb lesz amig felepul az altala futott FM es maratoni iramok,ha pedig minden okes,akkor egyre hosszabb ideig is marad fent,meg pihenes ellenere is (+- 5-10mp).
Ezt hivom jol kiepitett alapnak,stabilizalodott kondinak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35994) danielsz válasza kk831228 (#35988) üzenetére


danielsz
tag

Azért pronáló lábra csak jobb a stabil cipő, mint a neutrális nem? Nekem az Asics Gel-Pulse pl. tévút volt, GT-1000 sokkal jobb a lábamnak.

(#35995) danielsz


danielsz
tag

Bár e cikk szerint mérsékelten pronáló lábra lényegében felesleges a stabil cipő.

(#35996) inf3rno válasza danielsz (#35994) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt páran inkább neutrálisat használnak betéttel. Nem tudom, hogy az van ilyen pronálásra is, vagy csak lúdtalpra.

Buliban hasznos! =]

(#35997) dabgergo


dabgergo
őstag

Köszi a tapasztalatokat!
Akkor következő cipőnek kipróbálok szerintem egy Nike-t :) (Ez a Structure pl eléggé tetszik! :) )
Már csak az a kérdés h hány km után illik cserélni, még csak 500 van kb az Asics-ba, de lenne kedvem kipróbálni egy Nike-t már is :D

[ Szerkesztve ]

(#35998) tomcica válasza dabgergo (#35997) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Miert nem hasznalod egy darabig meg egyutt a kettot? Lazabb edzesekre a regit (ha van lehetoseg puhabb feluleten) es a temposabb napokra az ujat.Amikor mar nem marad elet a regiben,akkor pedig kivonhatod a rotaciobol.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35999) dabgergo válasza tomcica (#35998) üzenetére


dabgergo
őstag

Lehet az lesz :)
Amúgy hány km után szokás kivonni a forgalomból ezeket az újabb cipőket?

(#36000) tomcica válasza dabgergo (#35999) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Teljesen egyenfuggo,az 500km-tol egesz fel a 2-3000km-ig :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.