Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35501) tomcica válasza Vertigo18 (#35500) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Forditva,a kinyult tapis van kivul.Komolyabb hidegek lesznek majd ramegy egy szeldzseki,ennyi.Nem cifrazom.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35502) Vertigo18 válasza tomcica (#35501) üzenetére


Vertigo18
addikt

Dehát...

Dehát...

Ilyenkor? Rajtad? Hosszúujjú??? Csodálom, hogy trikót húzol már! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35503) tomcica válasza Vertigo18 (#35502) üzenetére


tomcica
Topikgazda

oregszem,meg a tobbiekre is ugyelnem kell,nagyon soft-varos (inkabb mar nagyobb falu) ez itt :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35504) Peterhappy válasza tomcica (#35497) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jó kis tükörtojgli :) Meg is rendeltem a Zasszonytól, mire hazaérek, remélem az asztalon fog várni (mármint a tükörtojás) :)

(#35505) tomcica válasza Peterhappy (#35504) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:P szooo'val a tojas ?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35506) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Van értelme még ma átmozgatnom pár km-rel a holnapi félmaraton felmérő előtt? Tegnap nyomtam egy lazább 7 km-t, a végefelé beleraktam pár rövidebb sprintet, meg 3x200-at céltempón. Egy kis bringázás lesz most mindjárt, mert ki kell szaladnom a decathlonba pár cuccért, az kb. kétszer fél óra. Valószínűleg túlspilázom, mert ezen a szinten nem az fog dönteni, hogy ma futok-e mondjuk 4 km-t vagy sem. De azért kíváncsi vagyok, hogy lenne elméletben ideális.

(#35507) bandus válasza ígyvanferi (#35506) üzenetére


bandus
veterán

Van aki eskuszik ra, en azt figyeltem meg, hogy 3 nap full pihenovel vagyok a legjobb egy versenyen, atmozgatni sem szoktam.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35508) tomcica válasza ígyvanferi (#35506) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En elotte egy nappal full pihenot szoktam,de csak egy napot.Nekem ez jott be.Ket nappal elotte meg megyek rovid iramjatekot,porgoset (ilyen 30-50mp eros,1perc laza valtogatva nehanyszor)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35509) inf3rno válasza LanyUs (#35494) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát a Garminos csuklós pulzusmérésnél nem nehéz jobbnak lenni.

Buliban hasznos! =]

(#35510) inf3rno válasza tomcica (#35497) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha van mikród, akkor próbáld ki a buggyantottat is. Abban nulla az extra zsiradék, és nem ég/barnul úgy meg az alja, mint a tükörtojásnak, ha kevés zsiradékon sütöd. Állagra nagyjából az, mint a tükörtojás, ha eltalálod a főzési időt. Lehet gázon is forró vízben kifőzni, de ha nagyon forr a víz, akkor szétcsapja a tojást, és tojásleves lesz a vége, szóval jóval nehezebb úgy, mint a mikrós módszerrel, és mosogatni is többet kell. A rántotta nekem nagyon leragad, ha nem teszek alá olajat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35511) inf3rno válasza Peterhappy (#35504) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A tojás, mi?! Persze, persze! ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35512) parandroid válasza inf3rno (#35510) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekünk tefal cserélhető betétes szendvicssütőnk van, ahhoz vettem olyan betétet, amivel pici palacsintákat lehet sütni. Mondjuk a proteinporral megbolondított, teljes kiőrlésű lisztes, vagy búzadarás palacsinta eleve jó cucc futás után, de ebbe a sütőformába szoktunk beleütni egy (illetve sütőformakénr egy, úgyhogy kettő) tojást, ha elő van melegítve, egy perc alatt kész a hozzáadott zsiradék nélküli tükörtojás. Ha időben sikerül kikapni, a közepe még folyós is marad. Vékony szelet kenyérre, vagy soft-breadre egy szelet sonka, sajt, valami zöld (sali, rukkola, vagy ami van), és arra a tojgli. Futás után a legjobb, és két ilyentől full jól bírok lakni. Még egy izotóniás, alkoholmentes búzasört lehet pukkantani hozzá ízlés szerint. Na, jó étvágyat mindenkinek!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35513) Chuck Norris válasza bencze (#35474) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A fujitrabuco 5-ös szériáját használom mostanság terepre, idén már kettőt kinyírtam. Teljesen meg vagyok vele elégedve, egy nagy baja van, hogy már 3-400Km után kezd el lukadni, 800Km után már kilóg belőle a kislábujjam. Most nézem, hogy a 6-os meg jóárasítva lett, mindjárt veszek is egyet.[link]
Van még pár speedcross-om is, na az tényleg jó nagy sárba és hóban sem csúszik meg de azt nem ajánlom ha széles a lábad mert nagyon be van szűkítve az eleje.

[ Szerkesztve ]

(#35514) borix válasza parandroid (#35512) üzenetére


borix
őstag

A napi étkezések 15-20%-ban nem árt ha zsiradékot tartalmaz különben gondok lesznek előbb utóbb.

(#35515) parandroid válasza borix (#35514) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem a nagy részünknek nem az lesz az étkezésével a legnagyobb probléma, hogy nincs benne megfelelő mennyiségű zsiradék. Sőt... Tojáshoz amúgy kifejezetten undorítónak tartom zsírt/olajat tenni. Rántottához szoktunk egy késhegynyi vajat, de ennyi. Ami kell, annyi meg húsban, tejtermékekben tutira megvan. Még úgy is, hogy előbbiből kimondottan a száraz húsojra hajtok, tejtermékekből meg zsírszegényre.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35516) inf3rno válasza parandroid (#35512) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az se rossz. :-)

Én olajbogyót szoktam egy csomó mindenhez enni, meg néha lenolajat öntök rá. Nem muszáj minimumra levinni a zsiradékot, ha viszel be mellé elég omega-3-at. Azért a zsíros húsokért én sem vagyok oda, max havi 1x belefér, de szerintem még annál is ritkábban eszem ilyesmit.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35517) inf3rno válasza borix (#35514) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A tojás fele zsír.

Buliban hasznos! =]

(#35518) #78687232 válasza borix (#35266) üzenetére


#78687232
törölt tag

A második hetet letudva nagyon jó ez így. Nem frusztrál, könnyebben összehozom és még élvezem is. Kihagynom sem kell a rövidebb edzések miatt. Jól mondod, biztos lesz amikor nem fog sikerülni xy okok miatt, de egyelőre úgy néz ki ez remekül működik.

(#35519) danielsz válasza tomcica (#35508) üzenetére


danielsz
tag

Nekem valaki mesélte, hogy olvasott egy olyan 1:30-as félmaratonra felkészítő edzéstervet, amiben előtte nap futni kell egy 1:45-ös félmaratont, na az nekem kicsit meredek volt :D

(#35520) borix válasza inf3rno (#35517) üzenetére


borix
őstag

Egy kis zsír olaj megy e a tojás alá vagy egy kis kockázott bacon szalonnával,kolbásszal,hagymával meg van dobva ki,hogy szereti az már akkor,hogy el lett rontva igaz?
A tojást szigorúan zsír,olaj nélkül sőt mikrózni a legjobb és mellette simán beleférnek az üdítők,Coca-Cola,Ice Tea,Túró Rudi,péksütik,fagyi,palacsinta stb persze szigorúan csak mértékkel ami valahogy nem jön össze.. ;]

SwitcX
Várjunk még azért 2-3 hónapot. ;] Munkahelyi problémák,megfázások,rossz idő,halmozott fáradtság stb hadd jöjjenek.
Gyakran van igazam de vele jár,hogy mikor nincs akkor meg nagyobbat tévedek. :W
Kitartás toljad az a lényeg!

[ Szerkesztve ]

(#35521) inf3rno válasza borix (#35520) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tedd hozzá, hogy trololololo. ;]

Buliban hasznos! =]

(#35522) tomcica válasza danielsz (#35519) üzenetére


tomcica
Topikgazda

uhh,az valoban az,talan ha valami kesobbi 3oras maratont celoz meg az a terv es egyik nap "elofaraszt",masik nap tovabb faraszt celtempon,igy el tudom kepzelni,persze akkor mar 1:25 koruli FM-t tudnia kell az illetonek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35523) Agony válasza ígyvanferi (#35401) üzenetére


Agony
aktív tag

Adidas Adizero Adios 3 a SportsShoes-on Black Friday akcióban 80 EUR. :K
(van Tempo és Boston is)

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#35524) ígyvanferi válasza Agony (#35523) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Az jó ár. :K Egyébként ez még nem is BF akció, az majd 4 nap múlva indul sportsshoeson.
Még mindig azzal az 55 eurós NB 1500-assal szemezek. :N De most nem...

Megvolt a felmérő, 1:26:49 lett. Most kivételesen nem is vontam le a frissítéssel töltött időt. :DDD Az kétszer 30 sec volt kb. De ugye versenyen sem áll meg az idő, szóval... A két évvel ezelőttinél még levontam.
Jól ment, nem volt igazán fal se, az utolsó két km-en 3:53-as tempóra gyorsultam. Holnap azért fájni fog, az tuti. Elég jó lezárása a szezonnak, csak 5K-n nem javítottam az időn, de arra nem is próbáltam rá, jobban foglalkoztatott most a félmaraton, meg korábban a 10K. Majd jövőre az is műsorra tűzöm.

Azt nem tudom, hogy kéne úgy km-t gyűjteni télen, ha sokkal több időm nem lesz, mint most, és ha lassítok a tempón, akkor az akárhogy is nézem, kevesebb távot fog kiadni heti/havi szinten. Na majd meglátjuk, lehet megerőszakolom magam és fixen 6 napot futok a mostani 4-5 helyett.

(#35525) Aristeus


Aristeus
tag

Megvolt a Mecsek 4 Hills Maraton - M távja: Három eltévedéssel, egy kisebb bokahúzódással, de mindezek ellenére egy jó adag szerencsével sikerült behúzni a második helyet. :)
28.75 km, 882m szintemelkedés, pazar erdőkön és patakokon keresztül.

Részletes beszámoló egy-két nap múlva, amint lesz rá időm! :)

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#35526) inf3rno válasza Aristeus (#35525) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! :C

Buliban hasznos! =]

(#35527) kk831228 válasza ígyvanferi (#35524) üzenetére


kk831228
addikt

Az már azért nem gyenge idő, gratula!! :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35528) inf3rno válasza ígyvanferi (#35524) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula neked is, szép szezon zárás! :K

Buliban hasznos! =]

(#35529) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Valaki ajánljon nekem egy sportorvost kérem ha tud Budapesten vagy nem túl messze, megint előjött a fájás a lábszáramban kívül elől. Két hétig pihentettem, még úszni is elmentem párszor pedig nagyon utálom, belemasszíroztam ipari mennyiségű flexagilt de nem akar elmúlni. Csináltattam labort azt mondta a házi orvosom, hogy leszámítva, hogy sántikálok teljesen egészséges vagyok. Az sztk-s ortopéd orvos is legfeljebb annyit tud mondani, hogy ha fáj akkor ne fusson annyit de ezzel sem vagyok előrébb.

(#35530) tomcica válasza Aristeus (#35525) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bravo-bravo

igyvanferi-nek is a felmaratonhoz

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35531) inf3rno válasza Chuck Norris (#35529) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát én csak ilyet tudok: [link] (Fehérváron rendel, ha kell tudok telefonszámot szerezni), de ez inkább sportsérülésekre vonatkozik, pl amikor focinál felrúgnak, aztán kificamodik a lábad vagy szakad a szalag vagy ilyesmi. Ami neked van, arra valószínűleg inkább valami ortopéd orvos kellene.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35532) Peterhappy válasza Aristeus (#35525) üzenetére


Peterhappy
őstag

Én is gratulálok, szép idő, szép helyen, nagy élmény lehetett! Várjuk a beszámolót (fotó is jöhet még pár, ha van).
A cipőt szépen legyalultad :)

@Igyvanferi: neked is gratula!

(#35533) bencze válasza Aristeus (#35525) üzenetére


bencze
senior tag

Gratulálok, szép munka!

(#35524) ígyvanferi úgyszintén, micsoda idők, hát még ha edzenél is rendesen :) hajrá csak így tovább.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#35534) Vertigo18 válasza Aristeus (#35525) üzenetére


Vertigo18
addikt

Jajj, már azt hittem te vagy a harmadik, az a kis bácsi! :D

Gratula, biztos egy élmény volt! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35535) kk831228 válasza Aristeus (#35525) üzenetére


kk831228
addikt

Gratula!! Szép eredmény!! :R :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35536) Chuck Norris válasza inf3rno (#35531) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm de akkor ő nem jó nekem mert nem műteni kell, legalábbis nagyon remélem. Olyanról hallottál, hogy lőkéshullám terápia, vagy ez csak valami parasztvakítás lehet de legalább sok pénzért?

(#35537) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Kösz mindenki! :R

(#35533) bencze: hátdehát edzek én rendesen. :) Vagy mondjuk inkább úgy, amikor edzek, akkor rendesen csinálom. Lehet így a helyes.

[ Szerkesztve ]

(#35538) Chuck Norris válasza ígyvanferi (#35537) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratulálok neked is meg Aristeus sporttársnak is, szép eredmények.

(#35539) Aristeus válasza kk831228 (#35535) üzenetére


Aristeus
tag

Köszi mindenkinek a gratulációt!

(#35532) vighpeter: Igen, valószínűleg a speedcross utolsó vagy utolsó közeli útja volt ez. Hiába a gyakori takarítás, azért ez a cipő kapta nálam mindig a legdurvább, saras, poros, sziklás, köves kiképzést. A következő cipőnek pedig valószínűleg egy inov8-et fogok beújítani. :)

A beszámoló már készülget, lesz még 1-2 kép is. Hamarosan jelentkezem.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#35540) danielsz


danielsz
tag

Gratulálok ígyvanferinek és Aristeusnak is :)

Nekem tegnap terepfutás után sikerült megsérülnöm, már aszfalton, beleléptem egy kátyúba :( Húzódás/rándulás boka körül, kicsit megdagadt + bepirosodott. A szombati Dobogókői Hegyi Futóverseny így tutira ugrott, de reménykedem, hogy a siófoki maratonváltóra jövő hétvégére helyrejön. Bár még ma kéne lemondani azt is, akkor a pénz nagy részét visszaadják.

Ha valakit érdekel, átadom a nevezésemet a szombati dobogókői versenyre, terep, 13 km, 435 m szint.

(#35541) inf3rno válasza Chuck Norris (#35536) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az sarokfájásra jó elvileg.

Buliban hasznos! =]

(#35542) inf3rno válasza Chuck Norris (#35536) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Volt valami futós betegségek fórum, de már évekkel ezelőtt írtam oda utoljára. Nem találom a könyvjelzők között, lehet, hogy a tabletemen van elmentve, ami már nem működik. :S

Esetleg megpróbálhatsz beesni ide: OSEI, hátha ki tudod harcolni, hogy ránézzenek, de garancia nincs rá. Én mellkas fájdalommal akartam ide menni, de simán elküldött háziorvosom az itteni kardiológushoz. Nem tudom, talán ha bpi vagy, akkor ki tudod dumálni. Aztán ilyen láb gondokra még az is előfordulhat, hogy nem kell beutaló. Ha ismersz BSI futónagykövetet, akkor kérd meg, hogy intézzen neked valamit. Elvileg ők képben vannak országosan, hogy kihez érdemes menni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35543) inf3rno válasza danielsz (#35540) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem mondd le, és jobb ha nem halogatod vele az orvost. Én is meghúztam ugyanígy kátyúval még a nyáron, nekem be sem dagadt, de 2-3 hónap volt mire helyrejött. Neked akár még szalag szakadás is benne van így, hogy meg van dagadva. Mindenképp megér egy MR-t is, mert a legtöbb orvos nem annyira képzett, hogy mozgatásból megmondja, hogy van e szakadás vagy nincs. Bátyámnak még MR-el is az egyik azt mondja, hogy szakadt a térdszalagja, és műteni kell, a másik meg hogy nem...

Buliban hasznos! =]

(#35544) kk831228


kk831228
addikt

Miből van ez a Szőnyi Feri...? 🤔 :F :Y

Mondjuk 30 x után, 10 x lóf.. sz... ;] :D Azert orulnék én a 10 - nek is... ;]

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35545) tomcica


tomcica
Topikgazda

Tegnap 30km fokozo volt dongolt foldesuton 4:05 koruli elso harmad, 3:57-4:00 masodik es 3:45-50 az utolso harmad...atlag 3:53.
Ma reggel 10km konnyu,es ra delutan 17km benne 10km fokozo tempo 36:22  (4:06-3:49-3:47-3:45-3:39-3:29-3:32-3:32-3:24-3:15) atlag 3:38.

alakul a kondi ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35546) kk831228 válasza tomcica (#35545) üzenetére


kk831228
addikt

mit tudnál maratonon kb...? 🤔 :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35547) tomcica válasza kk831228 (#35546) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latod ez jo kerdes,de 3:45-os ezrekkel kezdenek be,ha az ember jo napot kap el es nem zuhan szet 32-35utan akkor 2:37-38 az nem tunik lehetetlennel...de nem erzem ugy,h kell meg nekem az a tav,elobb szepen kielezem a felmaratonos idomet :K
Azt kell elobb szepen betolni 1:12:XX-re (3:27-es atlag),azzal most ugy elegedett is lennek ;) szep az a 1:09:XX de az 3:18-19-es iram ami 7-8km utan mar piszkosul faj am

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35548) kk831228 válasza tomcica (#35547) üzenetére


kk831228
addikt

ezek a számok... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35549) danielsz válasza tomcica (#35547) üzenetére


danielsz
tag

Poénból megnéztem az összehasonlítás kedvéért, 2:38-as maraton idén OB bronzot ért.

(#35550) inf3rno válasza danielsz (#35549) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ő a szerbekhez tartozik, ott lehet, hogy még jobb is lenne, mint a bronz.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.