Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35101) dabgergo válasza bencze (#35100) üzenetére


dabgergo
őstag

Ez baromi jó, nem is tudtam h van ilyen! És sima end time estimator is van egyébként Garmin órákra?

(#35102) oxox


oxox
addikt

Skacok van olyan futós bolt ahol black fridayen “valódi” felárazás szokott lenni..?

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35103) danielsz


danielsz
tag

Ma Kővágószőlős-Cserkút félmaratonon voltam, 5 kör a két falu között, körönként két emelkedővel, a 2. elég szemét volt, fölfelé a domb teteje felé csak. kb. vánszorogtam. Az össz szintemelkedés közel volt a 300 m-hez, az időm 1:31:46 lett, ami a PB-mtől 2 perc 2 mp-re van, de ha figyelembe vesszük a szintemelkedést, akkor nem rosszabb igazából. Abszolút 3. helyen voltam az utolsó kör első emelkedőjéig, sajnos ott kaptam ki, így abszolút 4. + korosztályos 2. hely jött össze. Az órám szerint 178 volt az átlagpulzus, az kicsit magas :D, a legvégét még igyekeztem megnyomni, nehogy a női 1. megelőzzön :D
[link]

A cipőm jól teljesített (GT-1000), nagy hiba volt eddig nem stabil cipőben futnom.

[ Szerkesztve ]

(#35104) dabgergo válasza danielsz (#35103) üzenetére


dabgergo
őstag

Grat, az szép eredény! :)

(#35105) tomcica válasza danielsz (#35103) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Gratula! Mennyire voltal a harmadiktol? Futottatok egyutt is?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35106) Vertigo18 válasza danielsz (#35103) üzenetére


Vertigo18
addikt

Baszki, én is ott voltam, miért nem szóltál! :K

Most próbálok visszaemlékezni, melyik pacák voltál a dobogón, de nem megy.

Az eredményedhez gratula, nagyon szép teljesítmény! :C :C

Egyébként a női első Vadász Ildi lett, idén augusztusban futotta élete első félmaratonját, előtte kézizett... Nem rossz! ;)

[ Szerkesztve ]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#35107) Agony


Agony
aktív tag

Tomcica, ismét meg kell hogy köszönjem az Adizero Adios ajánlást. :R

Tegnap volt egy bajai félmaraton és gondoltam ennyire közel már úgyse lesz idén félmaraton, ráadásul 15C° pont kellemes, szóval megpróbálok gurítani egy utolsót, hátha megdől a 2016-os PB.

4:09-es átlag volt eddig félmaratonon a PB, úgyhogy 4:05-öt választottam célként, de olyan jól sikerült a gurítás és olyan könnyű volt az Adiosban futni, hogy végül 3:58 lett, így sikerült ~5 percet faragni a 2016-os eredményből és 1:23:54 lett a vége.

Érzésre meg pulzusra is volt még benne pár másodperc, talán a 3:55 hozható lett volna, mert egy hónapja a 27 fokban ~190-es pulzuson jött a 4:11... most meg 176-on 3:58. Nagyon meglepett, nem gondoltam volna, hogy ennyit számít az időjárás.

Minden esetre ezer köszönet a csukáért, aztán jövőre igyekszem hamarabb ébredni és nem augusztusban rájönni, hogy gyorsulni kéne. :B

Start with a whisper, end with a scream!

(#35108) danielsz válasza Vertigo18 (#35106) üzenetére


danielsz
tag

Nagyon kemény a csaj, ha így folytatja, bőven 1:30-on belülre kerül félmaratonon, Spar 30 km-t is lenyomta 4:30/km-en belüli átlaggal.

Ez vagyok én baloldalt :D

Bocsi, annyi verseny lesz még, legközelebb összefutunk.

(#35109) danielsz válasza tomcica (#35105) üzenetére


danielsz
tag

Köszönöm :)
Huszonvalahány másodperccel kaptam ki, kb. 2 km-től nagyjából egyedül futottam, a 2. helyezett jóval előttem ment, mint várható volt, egyszer valaki, lehet, hogy ugyanő utolért 8-9 km-nél, de egy idő után leszakadt. Mondták egyszer, hogy 3. helyen állok, de nem foglalkoztam vele, illetve nem is akartam elhinni, mivel aki a 8 km-t nyerte, azt hittem, hogy félmaratonra nevezett. Az utolsó kör 1. emelkedő előtti enyhe lejtőn ért utol a csávó, kicsit mentünk együtt, de látszott, hogy jobban fogja bírni, az emelkedőt meg is nyomta rendesen, én a következő emelkedőre gondolva tartalékoltam, visszaütött volna, ha rákapcsolok, úgyhogy saját tempómban mentem, a hátrányom viszont egyre nőtt sajnos, úgyhogy az utolsó 2 km-en kb. 100 m-t vert rám.

(#35110) danielsz válasza Agony (#35107) üzenetére


danielsz
tag

Gratulálok, ekkora csúcsdöntés nem semmi :)

(#35111) Agony válasza danielsz (#35110) üzenetére


Agony
aktív tag

Köszi, jó látni a képed, tegnap épp az a srác futott előttem aki a képeden a dobogó első helyén áll, de valahol 10-15 km között feladta, így sikerült beninjázni az első helyet is a PB mellé. :D

Mondjuk hozzám odajött és bemutatkozott (Halász Ádám), aztán itthon rákerestem az eredményeire, de mint kiderült ő "hivatásos" és van ~10 év előnye, úgyhogy ha versenyben marad nagyjából annyi esélyem lett volna mint egy marék szárított molylepkének. :U

[ Szerkesztve ]

Start with a whisper, end with a scream!

(#35112) danielsz válasza Agony (#35111) üzenetére


danielsz
tag

Ja, hogy meg is nyerted :D Még nagyobb gratula.
Akkor ezek szerint nem ment neki egy nap 2 félmaraton mégse, pedig a délelőtti 1:20-as eredmény alapján gondoltam, hogy tartalékolt rendesen, a PB-je asszem 1:09 körül van. Ezek szerint ezen a szinten se egyszerű halmozni a versenyeket.

(#35113) emvy válasza Agony (#35107) üzenetére


emvy
nagyúr

Hát ez gyönyörű, gratulálok.

Meg danielsznek is.

while (!sleep) sheep++;

(#35114) Vertigo18 válasza danielsz (#35112) üzenetére


Vertigo18
addikt

1:11 volt neki a félmaratonja a Pogányi Reptéren augusztusban.

Ott meg is nyerte azt a rendezvényt.

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#35115) tomcica válasza Agony (#35107) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Sokat szamit a meleg a pulzust illetoleg.Gratula a PB-hez,meg az elso helyhez is :R :C
Egy ilyen ,egy nap 2x kozepes FM (annak aki 1:10 koruli PB-t tud),ahogy irtatok siman hozhato 1:20-ra 2x is ,mas problemaja lehetett,ezt innen nem fogjuk tudni :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35116) Agony válasza tomcica (#35115) üzenetére


Agony
aktív tag

A célban találkoztam vele, azt mondta kb. ott a táv 3/4-edénél megszédült, hányingere volt és inkább kiállt. Kb. 1 km-el volt előttem, úgyhogy szerintem 3:50-re lőtte a tempóját, ami adta volna az 1:20-at.

Start with a whisper, end with a scream!

(#35117) tomcica válasza Agony (#35116) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Konnyen lehet h dupla tempoedzes volt az aznapi penzum,mondjuk egy combos maratoni felkeszules reszekent.Tel vegen tervezek ilyeneket,UB allokepessegre.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35118) tomcica válasza tomcica (#35117) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Irhatnal egy reszletesebb beszamolot (felkeszules,kigyorsitas,taktikak,melegites stb)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35119) bencze válasza danielsz (#35103) üzenetére


bencze
senior tag

Nagy gratula mindkettőtöknek, micsoda szép idők!

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#35120) tomcica


tomcica
Topikgazda

30km tempo a palyan,motto: "ha' mi az a 75kor,seperc alatt kesz az" :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35121) #78687232 válasza tomcica (#35120) üzenetére


#78687232
törölt tag

Ezeknél végig egy irányba futsz? Vagy egyáltalán nem terheli a lábat pluszba a folyamatos egyirányú körözés?

(#35122) tomcica válasza #78687232 (#35121) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ennel a sebessegnel egyiranyba,ha lazabb iram van akkor szoktam felenel megforditani.Meg a reggeli laza is,ha a palyan megy,akkor naponta forditgatom.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35123) oxox válasza tomcica (#35120) üzenetére


oxox
addikt

ez számomra fotoshop :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35124) #78687232 válasza tomcica (#35122) üzenetére


#78687232
törölt tag

Nálunk a focipálya tökéletes erre, nem kell kátyúkat, gödröket kerülnöm és az erősítő, gyors edzéseket akkor letudhatnám itt. Sokkal nagyobb teljesítményt ki tudok préselni magamból, jó olvasni hogy nem tesz tönkre a folyamatos körözés.

(#35125) tomcica válasza #78687232 (#35124) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kozepen nalunk is focipalya van,sok edzesen a fuvon korozok :K azert ma nyikorog itt-ott,kicsit sziszegos is a jarasom,foleg a talp erzekeny.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35126) bandus válasza tomcica (#35125) üzenetére


bandus
veterán

milyen cipőben futottad?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35127) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Nekem közben szétnyílt az egyik sebem, újra operáltak, aztán még 2 hét a varratszedésig, meg még utána legalább 2 hetet várok, mire újra kezdek futni. Közben meg a nagy tétlenségben meg üldögélésben a hátam is szétment, úgyhogy mehetek orvoshoz azzal is. Tiszta szívás. De lehetne rosszabb. A leszedett foltok közül hálistennek egyik sem melanoma volt, úgyhogy legalább az a része rendben. :K

Buliban hasznos! =]

(#35128) Peterhappy válasza oxox (#35123) üzenetére


Peterhappy
őstag

Nem tudom, mit van úgy oda vele, más ennyi idő alatt majdnem a maratont lenyomja ;]

@inf3rno: nem semmi, jobbulást, kitartást...

[ Szerkesztve ]

(#35129) tomcica válasza bandus (#35126) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nike Lunartempo 2,nem sok elet van mar benne,de ha ebben igy megy,akkor "barhol-barmikor-barmiben" ;) a Pegam is kezd szetesni,az lett volna a B terv,ha jo aron latok 34-35-os pegat venni fogok,telen picit megemelem a napi km-t,gyanus h friss cipok kellenel,de jo sok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35130) tomcica válasza Peterhappy (#35128) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,hogy jusson minden "jo kivansagom" majd eszedbe,ha egyszer maratont futsz es sehol se lesz meg a tav vege 3oranal se :P szemtelen :)
(amugy jogos,edzes volt,eros tempo,20-24-ig jott a booggie ott 3:38-3:40-es ezrek mentek,az eleje meg mivel fokozo tempo volt ez kb 4:05-3:55 kozott csurogtak.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35131) bandus válasza tomcica (#35129) üzenetére


bandus
veterán

pár hete volt 64 eur-ért a nike weboldaln 35-ös, gondolom a black friday akciójuk megint olyan király lesz, mint tavaly :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35132) Peterhappy válasza tomcica (#35130) üzenetére


Peterhappy
őstag

Elnézést Sensei, ez ziccer volt. :R

(#35133) inf3rno válasza Peterhappy (#35128) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi! Igyekszem.

Buliban hasznos! =]

(#35134) tomcica válasza bandus (#35131) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na,annyiert 70alatt jo vetel

peti: tudom,hogy tudod,hogy tudom ;) vicc kell,sot neha kotelezo,amugy mit ernaz egesz?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35135) Peterhappy válasza tomcica (#35134) üzenetére


Peterhappy
őstag

Persze, hogy tudtam! Csak nem sejtettem :)

(#35136) Vertigo18 válasza tomcica (#35130) üzenetére


Vertigo18
addikt

Eszembe jutott anno! :D ;]

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#35137) Danika256 válasza tomcica (#34546) üzenetére


Danika256
aktív tag

Sziasztok!

Még lógok nektek egy kis beszámolóval az éves versenyemről, hogy végül mi lett a vége és mit is ért a cékla kúra, de mostanában nagyon kevés szabadidőm volt, ami van akkor meg az az edzésre, vagy az alvásra kell / kellett!
Szóval akkor most hetekkel később leírnám mi lett a vége... Egy biztos, nagyon tanulságos volt, sokat tanultam ezen a versenyen!
Biztos többen emlékeztek, hogy fél éve sérüléssel küzdök, sípcsont és igazából mint kiderült komoly achilles-ín gyulladás volt az oka, ami nagyon megnehezítette a mindennapjaimat! Nem csak az edzéseket, hanem a munkát is, mivel rengeteget kell gyalogolnom a melóban is.. Így ment el a nyár, amikor a legrosszabb volt a fájdalom, volt egy hónapos bringás felkészülés, résztávozás, spinning stb, ami igazából jó ha szinten tartásra volt elegendő! Ez is meglepő volt számomra, Te meghallhatsz a bringán akkor sem fog annyit érni mint egy futás, a vádlikat szinte nem is használja olyankor az ember.. A kis betétversenyeimen ez meg is látszott sajnos!
Tavasszal még 4:18-as- 5K-t és 4:30-on belüli 10K-t tudtam, de örülhettem augusztus elejére, ha 5:00-án belüli időt tudtam menni, annyi erőt vesztettem..
Aztán augusztustól indult be a dolog ahogy javulgatott a lábam, hát volt mit behozni az edzésekkel.

Aztán versenyre egész tűrhető állapotba kerültem, de igazából nem tudtam mire számítsak, mert a felmérő edzés nem sikerült, illetve voltak igen ramaty és jobb napok is.. Azt tudtam, ha 20 fok alatt lesz az időjárás, akkor lesz némi esélyem és megpróbálhatok csapatni!
Tényleg mindent bevetettem, céklakúra volt 2-3 hétig, napi majd fél kiló céklával, tomcica javaslatára toltam némi L-carnitine-t is ilyen izotóniás löttyök formájában..
Eljött a verseny napja, szénhidráttal feltöltve, a kiimádkozott hűs időt megkapva állhattam a rajtvonalhoz!

Aztán itt jöttek be a tanulságos dolgok!
Be akartam rendesen melegíteni, mert nekem az nagyon fontos, anélkül csak szenvedés van, ezt tudtam is, de nagyon rosszul, erőtlenül éreztem magam a repülők közben, 1km után le is álltam, mert annyira nem éreztem magamban az erőt! Ez nagy hiba volt!
A következő nagy hiba, meg az volt, hogy beálltam a sor végére, hogy nehogy motivációt vesszek azzal, hogy mindenki leelőz, de így meg a keskenyebb célegyenes miatt nem tudtam haladni normálisan az első km-en.. Meg lehetett volna nyomatni akár 4:20-al is, de 4:45-lett, szóval itt buktam 30 másodpercet.

Aztán 3.km környékén az emelkedő elején beütött a krach!! A lábaim izmai elkezdtek visítani, mindenem égett, azt hittem itt kell feladnom a versenyt, így visszább vettem a tempót, ezzel intettem búcsút az 1:39:59-es célidőmnek! Alig bírtam elhinni, győzködtem magam, hogy ezt nem hagyhatom, nem ezért szenvedtem.. Eltelt 2km, lement az emelkedő, de ahogy az emelkedőn lefelé felgyorsultam, valahogy fel is tudtam venni azt a tempót! BEMELEGEDTEM!! :)

A szenvedéses 2km alatt 5:10-eket mentem, ezzel is legalább 40-50 másodpercnyi időt dobtam el magamtól..
Ezután egyre jobban éreztem magam, be tudtam állni egy 4:40 körüli tempóra, voltak 4:30-as és 4:4:45-ös km-ek is, de igazából ment a dolog!
A két körös verseny 2. körére sem vesztettem el a motivációmat, próbáltam megtolni és élveztem a csapatást, versenyzést! Közben ment a szőlőcukor, powerrade és a második körben nyomtam egy shot-ot is!

Itt is csináltam egy hibát, az volt a terv, hogy a félig megtöltött két kis palackomat kidobom a 2. kör előtt, és kicserélem a kikészített másik kettőre, de ehelyett cipeltem őket tovább és végül el sem fogyott a bennük lévő lötty!! :( Tehát potyára cipeltem a súlyt, túl lett tolva!! Fele annyi is elég lett volna és akkor a cserét beiktatva jóval kevesebb súlyt kellett volna cipelnem.. Ebben is volt biztos egy kis eldobott idő!
Az utolsó kört már erőből lenyomtam, de tudtam, hogy az elrontott bemelegítés és a sor végére állás miatt, hiába leszek közel, nem lehet meg a célidő!

Így végül 1:41:07-lett, az anaerob pulzus sávom legalján teljesítve, ha nem hibázok, akkor ugyanekkorra energia befektetéssel befértem volna az 1:39-es tartományba is!
Nem voltam elégedetlen, mert tényleg bennem volt, csak nagyon elamatőrködtem az egészet! Ilyen szinten, így kiélezve a célidőt ezek a hibák már tényleg nem férnek bele! Gondolom ez ezután egyre inkább így lesz!

És hogy mennyit segített a hetek alatt megevett fél mázsa :DDD cékla? Szerintem sokat!
Bár nem csodaszer, biztos van egy kis placebo hatása is, de én nagyon éreztem, hogy jobban bírom a terhelést! Persze az edzést nem fogja helyettesíteni senkinél, de hogy a Vo2maxot jól megnyomja a rengeteg benne lévő vasnak hála az 100%!! Lehet nem kellett volna ennyit betolnom, jól ki is pattogott az arcom tőle, 33 évesen egy ragyás tininek néztem ki :)
Szóval én nagyon ajánlom, de picikét okosabban felhasználva!

Szóval végül elégedetten zártam a szezont, a sz@rból ennyit lehetett kihozni, szerintem ez így egy ilyen évben elfogadható! Ha nincs a sérülés és mehettek volna a komolyabb edzések, közel lehettem volna az 1:35-höz is akár.. De így is sikerült 7 percet javítanom!

Azóta a lábam még jobb az achillesre kapott kezeléseknek hála, tudok normálisan edzeni, de azért a teljes gyógyuláshoz ilyen terhelés mellett több idő kell!

Ennek is megvan a tanulsága, a nyújtásokat, hengerezést soha, de soha ne sumákoljátok el, mert ez lesz a vége!! Higgyétek el, mindenki jobban jár, ha futás után rászánja azt a 15-20 percet, minthogy fél éves gyötrelmet kelljen kibírni, az anyagi következményekről nem is beszélve!

Picit hosszú lett, Köszönöm, hogy végigolvastátok!

[ Szerkesztve ]

(#35138) kk831228 válasza tomcica (#35120) üzenetére


kk831228
addikt

ehhez kb milyen átlag pulzus társul..? :R :)

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35139) inf3rno válasza Danika256 (#35137) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Szép eredmény ez is! Annak idején én is elkövettem egy versenyen, hogy hátra álltam, aztán folyamatosan előzgetnem kellett. Rengeteg idő elmegy vele. Ha PB-t akarsz dönteni, akkor jobban jársz, ha inkább egy kicsit előrébb állsz, aztán beelőznek páran. Nekem legalábbis az ad motivációt, hogy tartsam velük a tempót, ha tudom. :-) A céklát majd én is kipróbálom, most úgyis szezonja van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35140) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Azért a kamikaze mentalitás még megvan most is: [link]

Buliban hasznos! =]

(#35141) tomcica válasza kk831228 (#35138) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Danika koszi a leirast,nincs ez bo lere eresztve,pont jo es eleg reszletes.

mas..

nem mertem pulzust,de erzesre olyan 165-175 az elso harmadan nem is ereztem h futok,csak arra kellett figyelnem h ne fussam el tul,laza maradjak.A vegen se volt tul magas a pulzus,levego es a legzes is okes volt,csak a labfejem keszult el,foleg a talpam.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35142) tomcica válasza inf3rno (#35140) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaaz igen

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35143) Vertigo18 válasza inf3rno (#35140) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nah, ez már nem biztos, hogy annyira egészséges...

De le a kalappal...

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#35144) oxox válasza oxox (#34126) üzenetére


oxox
addikt

Ave,
Sep1-én 25:54 alatt futottam az 5km-ert ami nekem akkor rekord volt...Tudom, nektek ez “lötyögés” :)
De ma új PB-hoztam össze..22:13-al.
4:26p/km...azt hittem magas lesz a pulzusom, de az átlag 145, a max meg 158.

Biztos a súlyveszteség is nagyban hozzájárul (101-102-ről 92-93-ra), de úgy érzem ez a tempo menne hosszabb távon is (csak nem szórakoztat ;) )

Még -10kg, és bemegyek 4perc alá.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35145) tomcica válasza oxox (#35144) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bravo-bravo,a PB az PB barmilyen tempon is tortenik,oda mindig el kell menni a hatarokig ;)
Suly ide-oda,azert a 4perc alatti iramra szoktatni kell a testet,mert 5:00-rol 4:30-ra egesz mas a fejlodes,mint 4:30-rol 4:00-ra.Van egy pont ahonnan mar sokkal tobb edzes kell egy kis fejlodesert is,mondjuk attol meg tolni kell :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35146) oxox válasza tomcica (#35145) üzenetére


oxox
addikt

:R köszi :R
szerencsére az első 16-18évem jó alapot adott, akkor úgy éreztem kitudnék futni a világból... 4perc alá szerintem bekúszok majd (legalábbis elérhetőnek érzem) aztán ott jön amit mondasz, hogy 10x annyi edzés kellene negyedannyi eredmény javulásért.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35147) ígyvanferi válasza Agony (#35107) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Grat! Durva tempó.
Csak versenyeken használod az adiost vagy rendszeresen edzel is benne?

(#35148) Agony válasza ígyvanferi (#35147) üzenetére


Agony
aktív tag

Néha hétköznap is előveszem, de max heti egyszer, mert amúgy igencsak dől befelé a lábam ráadásul aszfalton futok, ez meg elég "fapados". :D

Eddig hétköznapokra Ultra Boost ST-t és Kayano-t használtam, de azokkal még 10K-n se igazán sikerült 4 perc alá menni. Ma pl. az ST-ben voltam 10K-t futni, de így a hétvégi FM után a 4:10-es átlagnál többet nem bírtam kihozni belőle.

A Kayano épp most érte el az 1000 km-t, úgyhogy azt el is tettem saras, esős napokra, az Ultra Boostba is már 700 km van, úgyhogy ez is közelít a végéhez. Már beszereztem az utódot, ami reményeim szerint gyors is és valamelyest stabil is. Tomcica Adiosos ajánlása után, egy Tempo 9-et vettem, ami talán a legközelebb áll hozzá, de stabil. Még csak egyet futottam benne de az a 11K viszonylag könnyen ment 3:55-ös tempóval, úgyhogy bízom benne, hogy beválik hétköznapokra, versenyekre pedig már alíg várom hogy felhúzhassam az adiost. :)

Start with a whisper, end with a scream!

(#35149) tomcica válasza Agony (#35148) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol porog a Tempo is,nekem egy regebbi volt,az elso boost verzio.Hugye-xare vettem anno a Parndorfb outletben.
Amire emlekszem,h 50x200m emelkedos edzest futottam benne aszfalton (mert mashol sar/ho volt) 1:20 ala ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35150) Agony válasza tomcica (#35149) üzenetére


Agony
aktív tag

Ha neked jó volt, akkor nálam garantáltan fejlődést fog hozni. :D

Most még kabátot vadászok télre, mert az eddig használt L-es egy kissé furcsán áll így S-esként, de még nem láttam semmi meggyőző akciót. Mondjuk az időjárást elnézve abban se vagyok biztos, hogy szükség lesz rá... tegnap is még rövidnadrágban meg pólóban futottam, így október végén. :D

Start with a whisper, end with a scream!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.