Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35901) tomcica válasza tomcica (#35900) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neked most a motto: "a kevesebb tobb" valamint turelem,turelem es turelem.
Meg csak keszitsd elo a terepet az epitkezesre,utana majd elkezded kiasni az alapnak a helyet es csak amikor minden ok,akkor kezdesz el alapozni.
Sehol nincs kobe vesve h ne lehetne januar vegen,vagy feb kozepen elkezdeni az uj alap lerakasat,attol meg nyaron mar par edzoverseny (temponak) siman mehet,akar osszel komolyabb felmero is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35902) inf3rno válasza tomcica (#35900) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes. Én mindig a távot toltam ki, mert nehezen indulok el edzeni, utána viszont ha már megy, akkor nem tudok megállni fél óránál. :-) Megpróbálom így, ahogy írtad, de nem garantálom, hogy a 30-40 percet tartani tudom.

Buliban hasznos! =]

(#35903) kk831228 válasza emvy (#35897) üzenetére


kk831228
addikt

felszívódott... amikor estél nem vetted észre hogy szakadt..? :Y

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35904) ígyvanferi válasza emvy (#35897) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A bal térdemben 2010-ben szakadt el a szalag, azóta sincs pótolva, így futok. Lesz.rom, nincs kedvem önként alávetni magam a tortúrának így, hogy a futásban nem hátráltat, fájni is csak ritkán fáj.

(#35905) emvy válasza kk831228 (#35903) üzenetére


emvy
nagyúr

Fajt rendesen, de kihordtam labon.

Semmi panaszom nincs ra futasnal, viszont a doki azt mondja, hogy ha uszok es bringazom, akkor siman elelhetek keresztszalag nelkul, futasnal viszont el fognak kopni a dolgok, es siman lehet, hogy 10 ev mulva abba kell hagynom vegleg. Azt meg nem akarom.

while (!sleep) sheep++;

(#35906) Agony válasza tomcica (#35896) üzenetére


Agony
aktív tag

Szerencsére erre a szegedire én is neveztem év végi levezetésként, főleg ha már jótékonysági... de nem gondoltam, hogy páholyból nézhetem a Mestert. :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#35907) tomcica válasza Agony (#35906) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:K en is igy gondoltam,egy kis ev vegi moka :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35908) parandroid válasza emvy (#35897) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Óbazmeg, azért ez egy olyan hír, amit nem szívesen hall az ember... :(

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35909) inf3rno válasza emvy (#35905) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Bátyám ugyanígy van, neki focitól szakadt még tavasszal. Egyelőre nem műtette, fájni fáj neki, nagyobb túrákra nem vállalkozik, de kb. ennyi. Nem tudom, hogy mi lesz a vége.

Buliban hasznos! =]

(#35910) kk831228 válasza inf3rno (#35909) üzenetére


kk831228
addikt

Ilyenkor már nem is műtik szerintem... Legalábbis ilyenkor mar komolyabb beavatkpzás, mint ha egyből műtik...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35911) tomcica válasza emvy (#35897) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Most olvasom csak vissza,o baxki menj es muttesd meg,50 evesen a legjobb futni,meg eleg gyors vagy oregkent.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35912) emvy válasza tomcica (#35911) üzenetére


emvy
nagyúr

De jo lesz az nekem?

while (!sleep) sheep++;

(#35913) tomcica válasza emvy (#35912) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,hat valamibe majd bele kell egyszer pusztulni,egeszsegesen csak nem illik tavozni ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35914) emvy válasza tomcica (#35913) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem a futas, hanem a mutet. Nem latom egyelore 100%-osan, hogy tuti ez a megoldas.

while (!sleep) sheep++;

(#35915) tomcica válasza emvy (#35914) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jaa,akkor elbeszeltunk 1mas mellett.
En is nagyon vonakodnek,eddigi tapasztalataim alapjan orvosnak,bankarnak/ugyvednek es politikusnak semmit nem hiszek mar el...a papokat csak azert nem irom,mert nekik mar az elozo eletemben sem hittem :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35916) ígyvanferi válasza kk831228 (#35910) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hogy befolyásolja az idő a beavatkozás komolyságát?

(#35917) emvy válasza kk831228 (#35910) üzenetére


emvy
nagyúr

A mai tudasunk szerint az 'egybol mutes' nem jo megoldas. Azt hiszem 1-3 honappal a serules utan van az optimalis ido.

while (!sleep) sheep++;

(#35918) emvy válasza ígyvanferi (#35916) üzenetére


emvy
nagyúr

Sehogy, igazabol. Az izuleteid kophatnak idovel -- ennek probalok most utananezni.

while (!sleep) sheep++;

(#35919) kk831228 válasza ígyvanferi (#35916) üzenetére


kk831228
addikt

Időben még össze lehet varni talán, de később felszívódik a szervezetben a szakadt szalag... Gondolom később már pótolni kell...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35920) inf3rno válasza emvy (#35914) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kérj ki még 2-3 másik véleményt, ha bizonytalan vagy. Az orvosok is tudnak tévedni, főleg ha évtizedekre előre jósolgatnak. Nekem pl a szememre azt mondták lassan 10 éve, hogyha nem hordok szemüveget, akkor nagyon leromlik majd. Azóta sem hordok, csak néha, ha este vezetek...

Buliban hasznos! =]

(#35921) margithid


margithid
veterán

Tavaly volt elég jó akció Nike cipőkre, idén nem lesz, vagy volt már?
Egy Nike free futócipőre fáj a fogam, hihetetlen kényelmes volt mikor felpróbáltam egyszer, de 35k-t sajnáltam rá...

(#35922) ígyvanferi válasza margithid (#35921) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Idén is volt, kétszer a nike.com-on, egyszer az RW-n. Beszéltünk róla itt eleget. 50-60 eurókért lehetett venni az új pegasust pl.
77 euróért most is van free a shopban, annyiért miért nem jó?

(#35923) margithid válasza ígyvanferi (#35922) üzenetére


margithid
veterán

Én 130ért láttam pár napja.
Belinkelnéd?

(#35924) ígyvanferi válasza margithid (#35923) üzenetére


ígyvanferi
addikt

(#35925) margithid válasza ígyvanferi (#35924) üzenetére


margithid
veterán

Köszi.
Lehet igy várok még vele, van is cipőm ,csak egy ilyet ki szeretnék próbálni mindenképpen egyszer.
Valami értesítő jó lenne, ne kellene lesni folyton az akciókat...

(#35926) danielsz


danielsz
tag

Tomcica 1:14:31-gyel futotta le a szegedi félmaratont. Gratulálok :)
Ezzel Galamb Csaba mögött mindössze 14 másodperccel lemaradva 2. helyezést ért el.
Eredmények

[ Szerkesztve ]

(#35927) Agony válasza danielsz (#35926) üzenetére


Agony
aktív tag

Volt szerencsém találkozni Tommal személyesen, egy élmény volt. :)
Mondjuk ment is olyan tempót, hogy már a rajt utáni második kanyarban nem láttam és az eredményeket nézve a 10 km-esek igencsak bajban lettek volna ha ott indul. :)

Start with a whisper, end with a scream!

(#35928) Peterhappy válasza danielsz (#35926) üzenetére


Peterhappy
őstag

Még szerencse, hogy ilyen öreg, így legalább a korcsoportját megnyerte ;]

Egyébként nagy-nagy grat innen (és persze nem csak neki, de mindenkinek, aki indult)! :R

@Agony: konkrétan jobb tempóval futottak, mint a nyertes 10km-es...

[ Szerkesztve ]

(#35929) parandroid válasza Peterhappy (#35928) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem is győzni akart, csak stresszelte az előtte futót. Gondolom röpködtek közben a motivációs beszólások is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35930) Agony válasza Peterhappy (#35928) üzenetére


Agony
aktív tag

Igen, azért is írtam, mert ott is beszéltük, hogy ők ketten futották az iramot a 10-eseknek. :D
Nekem a verseny előtt annyit írt, hogy egy babakék Nike csukát figyeljek, aztán láttam is... az első 500 méteren. :R

Start with a whisper, end with a scream!

(#35931) kk831228 válasza parandroid (#35929) üzenetére


kk831228
addikt

Ja, szerintem is csak felmérte at előtte lévő pulzus zónáit... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35932) Chuck Norris válasza danielsz (#35926) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Ez nagyon kemény, gratulálok.

(#35933) Peterhappy válasza parandroid (#35929) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jaj tényleg, erre nem is gondoltam :D

Előttem van a kép, ahogy holnap bejelenti az elmúlt pár nap edzéseit és csak mintegy mellékesen megjegyzi, hogy szombaton még elmorzsolt 21 km-et is és megmozgatott közben egy ifjú titánt is.

@Agony: és véletlen lenyomták őket. Hogy felsóhajthattak a nyertessel 10 km után, hogy végre megszabadultak a ballaszttól, végre elkezdhetik fokozni a tempót :)

[ Szerkesztve ]

(#35934) tomcica válasza danielsz (#35926) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,jo moka volt,kicsit kopkodosre is vettuk (foleg en) jol ereztem vegig magam.Tudtunk huzni egy kis iramot a 6K es 10K elmezonynek (ott nem jottek a gyorslabuak el).
Csaba vegig ott csurgott mogottem,de rendes gyerek volt,nem allt be szelarnyekba (mondjuk ket fejjel nagyobb,nem is tudom milyen szelet fogtam volna :P ) latszott a mozgasan,h barmikor tudna gyorsabban futni,de jott szepen azt futotta amit en.
En meg elvezkedtem :D
A verseny nagyon szepen meg volt szervezve,nem frissitettem pont sehol semmivel :DDD ugy voltam vele,h "apjafaxat" nincs nekem itt erre idom.Vittem egy ilyen nutrend tablettat:

[link]

ezt kibontva betettem a zsebembe a kisgatyaba es 10km-nel betoltam a szamba,de nem ragtam szet,hanem kb. 15-16km-ig csak szopogattam igy ugy erzodott folyamatosan toltodom.Reggel megittam 20gr vitargo-t,meg a verseny elott 30-40perccel elszopogattam meg 20gr vitargo-t es egy amino magic-et (ez bcaa,glutamin,taurin,es kis creatin kombo).Boooven eleg volt.

Egy jo perc benne maradt ebben az 1:14 kozepeben,rengeteg apro kellemetlen fordito volt,keresztul-kasul futottuk Szegedet,tobbszor kis foldes osvenyen a Kis-Maros mindket partjan (vagy mi volt az a kis folyocska) meg valami fahidon is atromboltunk.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35935) tomcica válasza parandroid (#35929) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az 10K futos srac egyedul volt a kategoriajaban ott elol,hat O kapott hideget-meleget,foleg tolem ;] csak h erezze a torodest.
Ilyen,na mi a terv,meghuzod a tulso felet,vagy csak igy csurogsz,mert ha csak csurogsz akkor johetnel velunk akar vegig 21-en is :P De jo arc volt,kesobb jot traccsoltunk az eredmeny hirdetesnel vele is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35936) inf3rno válasza tomcica (#35935) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula! Látom azért kapták az ívet. ;]

Buliban hasznos! =]

(#35937) Peterhappy válasza tomcica (#35935) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C Nagy vagy, Sensei :R

(#35938) Vertigo18 válasza tomcica (#35935) üzenetére


Vertigo18
addikt

Gratula! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35939) ígyvanferi válasza tomcica (#35935) üzenetére


ígyvanferi
addikt

:DDD Ez jó.

Grat!

(#35940) tomcica válasza Peterhappy (#35933) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem lottel sokat melle,igy nezett ki a hetem:
Hetfo - reggel: 10km 4:40-en,este: 17km benne 14km 4:15-on konnyu ritmus

Kedd - reggel: 10km 4:40-45-on, este: 16km 2km 3:40-en (400m kocogas) 2km 3:25-on (200m kocogas) 1km 3:25 + nehany konnyu kilometer es futotechnikak + gyorsitas a sprinterekkel (60-80-100-120m vissza setaval)
hosszu kifutas konnyeden 4:30 kornyeke

Szerda - reggel: 10km 4:40-en, este: 17km benne 14km 3:44-en (52:18 165-os pulzussal)

Csut - reggel: 10km extra laza 5:00-4:50, este: 17km 4:15-on visszafogva + technikak,szokdeles,repulo sprintek

Pentek: reggel: 10km 4:30-on,vege 3:50 megszaladt, este: 8km ugyanaz a melegites mint a versenyen a szokasos + technikak,repulo sprintek es 1km 3:14 (5km tempo volt a terv,erzes alapjan,ez erzodott ekkora tavon olyannak)

Szombat: 14-15km seta az asszonnynak vasaroltunk ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35941) norby_42 válasza tomcica (#35935) üzenetére


norby_42
aktív tag

:)

Gratulálok!
Gondolom hideg volt, hogy nem ujjatlan?

Eat pasta, run fasta

(#35942) tomcica válasza norby_42 (#35941) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Foleg a szel miatt erzodott,de annyira nem volt hideg,a kesztyut is levettem kozvetlen a start elott,meg a masodik km-nel felgyurtem az alaoltozet ujjat,igy pont jo volt.A labam viszont egyaltalan n fazott,lent hosszu felesleges lett volna (melegiteni es kozvetlen a verseny utan visszavettem a hosszu cicanacit).
Nem sokan futottak rovid alsoban,neztek is h mit csinal ez az ember.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35943) oxox válasza tomcica (#35942) üzenetére


oxox
addikt

gratula! ...kimondva nem is rossz, hogy kb 13. lettem volna kb....idődet elnézve, annyira mégsem jó :) (2,5km-ert rámvertél volna kb :DDD )

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35944) inf3rno válasza tomcica (#35942) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A te tempódnál gondolom annyi hő termelődik, hogy simán felfűt rövid nadrágnál is.

Buliban hasznos! =]

(#35945) ígyvanferi válasza inf3rno (#35944) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem ez így mindenhogyan hibás gondolat. Egyrészt nem a tempótól, inkább az erőfeszítés mértékétől függ a hőtermelés. Meg persze egyéni adottságoktól. Rólam 4:00-es tempónál ömlik a víz, de Tomnak az viszonylag laza, nagyon nem hiszem, hogy kimelegszik benne.
Az meg, hogy az ember lábszárán nincs semmi textil, még ha lenne is ami fűtsön (de azért a vádli ott hátul túl sok hőt nem termelhet), azt eredményezi, hogy nincs is, ami megtartsa a hőt.
És akkor a menetszélről még nem is beszéltünk, na az tényleg tempófüggő, csak ugye pont ellentétes hatású. 17 km/h fölött, ami kb. a 3:30, már elég jelentős.
Csak egyszerűen hozzászokott a hűvöshöz.

(#35946) inf3rno válasza ígyvanferi (#35945) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az "erőfeszítés mértéke" gondolom nálad az intenzitást jelenti. Ha már futsz egy jó ideje, akkor kétlem, hogy technikában sok különbség lenne tomcicához képest, tehát mondhatjuk, hogy elég jól dolgoznak együtt a különböző izomrostok, és hatékonyan futsz, nem darabos a mozgásod. Ha ez így igaz, akkor a hő nagyrésze olyan izommunka vesztesége, ami konkrétan mozgásra fordítódik. Na mármost ha hasonló a testalkatotok, akkor azonos sebességnél hasonló lesz a mozgási energiátok és a légellenállás és a súrlódás miatti energia veszteséget is hasonló teljesítménnyel kell, hogy pótoljátok ahhoz, hogy fenn tudjátok tartani az adott sebességet. Mind a mozgási energia, mind a légellenállás arányos a sebesség négyzetével, szóval elég jó eséllyel a hőveszteség is az lesz. Szóval hacsak nem pocsék a technikád leginkább a sebességtől fog függeni, hogy mennyi hőt termel a szervezeted, mert az, hogy mennyi energiát kell belefektetned a sebesség fenntartásába, a sebesség négyzetével arányos. Egyébként a tartalék tápanyagokban tárolt energia 75-80%-a hővé alakul, amikor mozgásra használod fel, mert nem túl hatékonyak az enzimeink, amik ATP-t állítanak elő, és az ATP-ben tárolt energia átalakítása izommunkává sem túl hatékony. Mindkettő genetikai dolog, nem tudsz rajta javítani edzettséggel. Szóval tomcica sem fog kisebb hőveszteséggel mozogni azért, mert edzettebb. Ha ezt így összerakod, akkor elég nyilvánvaló, hogyha megvan a helyes technika, akkor leginkább a tempótól függ, hogy mennyi hőt termel a szervezet, illetve hogy nem ugyanolyan hőtermelésnél izzadtok le, hanem te már kevesebbtől is kidőlsz. Sebességben a 4:00 és a 3:30 tempók között 14% különbség van, termelt hőben 31%. A szervezet hőháztartása elég bonyolult, de belemehetünk kicsit abba is. A dolog lényege, hogy a vér szállítja el a hőt onnan, ahol keletkezik, aztán a szervezet felhasználhatja fűtésre, vagy ha túl sok termelődik, akkor a bőrön, légzésen, stb. keresztül leadja. Amikor elkezdesz edzeni, akkor először a bőrbe küld több vért, később ha még az sem elég, akkor megindul az izzadás is, hogy víz párologtatással veszíts hőt. A fűtés ugyanilyen elven megy, tehát nem a vádli fogja felfűteni a felette lévő bőrt, hanem a vérkeringés. Szóval egyrészt tomcicának jobb az izomzata és emiatt gyorsabban tud futni, másrészt meg jobb a keringése, és hatékonyabban szállítja az oxigént és a hőt, ezért nem melegszik túl erősebb tempónál és a vele járó többlet hőnél sem. A fázás téma is kb. ugyanez, ha elég hőt termelsz és elég jó a keringésed, hogy felfűtsd vele a bőrt, akkor nem fogsz fázni rövid gatyában sem. A hozzászokás itt max azt jelenti, hogy a szervezet rááll a hidegebb időre, és alapból több hőt termel izommunka nélkül is. Gondolom aktívabban működik ilyenkor a barna zsírszövet, ami a hőt termeli, vagy passz. Na jó, ez részemről ennyi, így is túl sok időt szántam rá.

Buliban hasznos! =]

(#35947) borix válasza inf3rno (#35946) üzenetére


borix
őstag

Ez inkább genetika és edzettség megszokás kérdése.
Plusz pár fokban látni embereket akik már úgy beöltöznek,hogy szinte csak a szemük látszik ki és van aki meg csak rövid nadrágban és pólóban nyomta. A tempó azonos lassú 6 körülit mentek.

Ellentettje nyáron van aki 36C tök jól elvan szereti van aki meg 32C már minden baja van bújik az árnyékos részekre.

(#35948) ígyvanferi válasza inf3rno (#35946) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor ezt benéztem.

(#35949) inf3rno válasza borix (#35947) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van nekem is olyan ismerősöm, akinek valami zavar van a hőérzetében és nyáron is bundában jár. Részben valóban genetika, hogy ki mennyire érzékeny rá, viszont hozzá is lehet szokni, ha az ember mindig egy kicsit alulöltözik. Ha meg túlöltözik, akkor főleg edzésnél csúnyán meg lehet fázni ilyenkor, mert rádfagy a jég, szóval bár fura, de túlöltözésnél jobban fázol az izzadtság miatt, mintha egy kicsit alulöltöznél és nem izzadnál.

Nyáron versenyeken én szinte mindig túlmelegszem, úgy kell jeges vízzel hűteni magam. Egyszerűen nem elég jó a keringésem, hogy le tudjam adni a feles hőt. Jóval többet kellene alapoznom, hogy ne legyen ilyen problémám. A tavalyi 10k ősszel is keringés miatt ment el, nem izom miatt. 15-20 fok volt, és 10 fokra számítottam, aztán rendesen túlmelegedtem, meg a levegő sem volt elég. Azért szeretem jobban a telet, mert most nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35950) galervin93 válasza inf3rno (#35949) üzenetére


galervin93
őstag

"Azért szeretem jobban a telet, mert most nincs ilyen probléma."

Akkor megnyugodtam nem csak én vagyok fordítva bekötve, sokkal jobban esik menni a mostani időben mint nyáron, amikor már 9-kor is 30 fok van és meggyulladok. :(

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.