Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36751) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem:
Ti,hogy,mennyit készültök a félmaratonra?
Heti,hányszor futtok,és alkalmanként mennyi km-et?

Magamról:
Hobbikocogó vagyok,43 éves 170cm 80kg(van plusz súly rajtam,de inkább vaskosabb alkat,valaha karate,és súlyzós edzések)15-20 év sportmentesség után,kb 2 éve kezdtem el kocogni.(pedig világ életembe utáltam a futást) ;]
Ez olyannyira megváltozott,hogy kifejezetten szeretek futni :)
Leghosszabb távom 14.15km volt 1:21:34 alatt.
Heti 2-4 alkalommal futok,kivéve téli időszak,és a nyári kánikula,amikor jó esetben 4-5 naponta 1 alkalommal. 7.5 km távot.42-45 perc körüli idővel.

Félmaratoni távot szeretném megcsinálni a közeljövőben.(nem versenyen)

(#36752) parandroid válasza emvy (#36750) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

53 km-t bírt alattam a nike free run, illetve annyit sem, mert addigra már a sarok egyik felét tükörsimára koptattam. Akik hátulról néztek, ők könyörögtek, hogy hagyjam abba, mert úgy beesett a bokám benne, mintha minden lépésnél lábam törném. Lunartempo dettó ugyanez, egy árnyalatnyival volt csak jobb a helyzet, talán 80 km után lett kuka az egész. Tovább sem lehetett adni senkinek, sőt, még kutyasétáltatós cipőnek aem tudtam használni, ahogy letetted a talpára, már ferdén állt. Soha többet ultraneutrális, low dropos cipő, sajnos. Pegában sem szép a mozgásom, de ez legalább nem kopik félre, sokkal jobban tart. Structure-tnem bírtam megszokni, túlságosan támaszt, borzasztó kényemetlen, és hólyagosodik tőle a talpboltozatom belső fele, szóval valószínűleg túlságosan is támaszt. GT2000 majdnem tökéletes, csak a szűk, ellenben magas lábfejem miatt úgy mozog az elejében a lábam, mint a harang nyelve. Ebből a szempontból nekem a mindenki által túl szűknek talált Pegák ideálisak. Neutrális asicsokat is próbálgattam, 3-400 km, amíg tartanak valahogy, utána megadják magukat, és elkezdenek bekopni a sarok belső felén.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36753) inf3rno válasza danielsz (#36741) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Huhh, ez tényleg durva. Esetleg nem lehet ez ellen tenni valamit, vagy szoktatni magát az embernek ahhoz, hogy egyenesen érkezzen?

Buliban hasznos! =]

(#36754) emvy válasza parandroid (#36752) üzenetére


emvy
nagyúr

Oke, ez eleg extrem.

600 km utan a Nike Free Run, pedig nehezebb vagyok, mint te. Mondjuk ez nem low dropos (8 mm talan).

Dehat erre mondom, hogy 'ha nincs jo okod ra'. Neked nyilvan van.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#36755) gagyilovag válasza emvy (#36754) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Nekem egy Decathlon-os Kalenji 8-9000ft cipőm van közel 600 km,és szinte semmi baja :F
(Kb annyi mint a tiédnek) Aszfalt főképpen,és dimbes-dombos terepen használom.

Csak van igazság amit egyszer olvastam a futócipőkkel kapcsolatban,egy sportember által,hogy a boltokban kapható futócipők nagy része pofátlanul túlárazott!Nem a legdrágább a legjobb!
Több olcsó cipő is verte a nagy márkás cipőket!!

[link]

Messze meghaladta a felhasználására írt terhelési ajánlatot :C :K

[ Szerkesztve ]

(#36756) emvy válasza gagyilovag (#36755) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem azert draga egy cipo, mert sokaig tart.

while (!sleep) sheep++;

(#36757) gagyilovag válasza emvy (#36756) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Nem is így gondoltam.
Egyértelmű,hogy aki maratont fut annak be kell ruháznia egy komolyabb cipőbe!
Én amit általánosságba olvastam(tapasztalatok,stb)abból vontam következtetést!(van alapja szerintem)
Én hamarosan cserélem az enyémet,mert már érzem,hogy nem csillapít úgy aszfalton,ahogy régebben!
Amúgy is 500km-re terveztem. :K

Te milyen távokat futsz?

(#36758) tomcica válasza gagyilovag (#36751) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Igy 2 ev utan raknek egy 2honapos alapot ->
Heti max km,amit meg elbir a test,szepen lassan pakolni ossze,ezt annyi edzesben amennyit birsz (4-5 edzes hetente kb 30-60p futasok). Az iram legyen olyan,hogy az orrodon tudod venni a levegot,vagy tudnal kenyelmesen beszelgetni.Hetvegere tedd egyik hosszut ez legyen 80-90perc (ha kell felenel nyujthatsz,ihatsz/ehetsz stb. par perc).Het kozben egyik napon 5-6 x rovid repulo sprint (nem allohelyzetbol,hanem lenduletbol) kb 90-95% szepen fokozva, ez 50-60m (a vegen nincs fekezes porogsz meg lazan par metert,ahogy visz a lendulet) kozte teljes piheno 200-300m kocogas.
Masik napon 10 x rovid domb sprint,ez 90%,figyelj oda h szepen tartsd a felso tested,dolgozzanak pumpaljanak a karok es emeld a terded rendesen (lefele seta,ha kell meg par szaz meter kocogas lent).Ha nincs domb feletek,parkolo,feluljaro is jo,ha rovid 20-30m az se baj,max 80m ebbol eleg.

2honap utan,ahogy szepen megszoktad a rendszeres terheles/regeneralodas ciklusokat,megjelennek majd a konnyu tempok es a fokozo futasok.Azokat direkt nem irom le,ha majd odaersz jelentkezz itt es megirom :P

Ennyi az eleje,fo csapasvonalak: "ne serulj meg","ne siess a heti km emelesevel","ha kell PIHENJ";"figyeld a tested jeleit","elvezd,ez itt meg egy nagy jatek" :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36759) gagyilovag válasza tomcica (#36758) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Köszi!
:)

(#36760) Vertigo18 válasza gagyilovag (#36755) üzenetére


Vertigo18
addikt

Volt is itt egy olyan eset, ha jól emlékszem, amikor valaki egy 4-5-6 ezer forintos Kalenjiben nyert egy versenyt. Nem is régen volt, de sajnos több már nem maradt meg a fejemben erről...

Az olcsó cipő nem feltétlenül rossz cipő, míg ez fordítva is igaz... A drága cipő sem biztos, hogy annyival jobb lábbeli...

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36761) freelanced


freelanced
addikt

Üdv! Ki milyen cipő akciókról tud jelenleg?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36762) Agony válasza freelanced (#36761) üzenetére


Agony
aktív tag

Itt most elég jó akciók vannak:

https://www.startfitness.co.uk/

Be is húztam tartalékba egy Tempo 9-et ~23k-ért. Többnyire egy héten belül megjön a tőlök rendelt cucc normál szállítással (DPD, követhető a csomag), de ha express kell akkor 24-48 óra alatt itt van. Múltkor kabátot rendeltem és hétfőn reggel feladták, kedden délután átvettem.

Start with a whisper, end with a scream!

(#36763) freelanced válasza Agony (#36762) üzenetére


freelanced
addikt

:R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36764) inf3rno válasza gagyilovag (#36751) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem heti 25km a minimum, amivel neki lehet vágni. Általában olyan heti 50km, amit ajánlanak.

Buliban hasznos! =]

(#36765) tomcica válasza inf3rno (#36764) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja igen,kb heti 50km illene,ha komolyan gondolod (kesobb majd szepen felkuszik 80-100km az evek alatt)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36766) dabgergo


dabgergo
őstag

Láttátok h milyen akciók vannak a 21run.com-on? Csomó minden van féláron és méret is van a legtöbből.
Pl. Nike Zoom Fly Flyknit 80 EUR a 160 helyett... elég kemény [link]

Ráadásul 100 EUR fölött még van 15 EUR-os kupon is.

Simán megrendelném ennyiért a fenti cipőt de azért fel kéne valami boltban próbálni előtte... ide azért nem lehet full ingyen visszaküldeni mint a nike.com-ra.

(#36767) danielsz válasza emvy (#36750) üzenetére


danielsz
tag

A GT-1000-ben, úgy érzem, kisebb terhelést kap a lábszáram, mint előtte a Gel-Pulse-ben. Ahogy megvettem, egyből lenyomtam majdnem 24 km-t benne két részletben és a futást is könnyebbnek éreztem benne. Most viszont már nem tűnik annyira kósernek, pedig még csak 570 km van benne.
A low dropot nem tudom eldönteni, hogy nekem jót tenne vagy épp ellenkezőleg... Ha valami gebasz van pl a lábammal, akkor mezítláb jobban esik a járás, mint akármiben, de ez ugye tök más.

Az a baj, hogy egy hónapja megsérültem, a jobb térdem behajlításra eléggé fájt. Kihagytam 2 és fél hetet, a fájdalom teljesen elmúlt, viszont valszeg kompenzációképp a bal láb + csipő bal fele terhelődik, ami annyira nem kellemes.

(#36768) tomcica válasza dabgergo (#36766) üzenetére


tomcica
Topikgazda

80ert vedd meg,az nem penz erte.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36769) ígyvanferi válasza dabgergo (#36766) üzenetére


ígyvanferi
addikt

(#36770) dabgergo válasza tomcica (#36768) üzenetére


dabgergo
őstag

Este szerintem megrendelem :)

ígyvanferi: valóban, azt nem láttam, köszi!

[ Szerkesztve ]

(#36771) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No én közben megrendeltem a görgőt a bringázáshoz. TacX lett végül, elvileg holnap itt lesz, kíváncsian várom. Jó lenne 1-2 hónap alatt eljutni addig, hogy ne kezdjen zsibbadni a lábam 10km futástól. Júliusban lesz Rezeda tavi verseny csapatban, aztán arra mindenképp menni szeretnék már. Elvileg valami 2-300km-es ultra lesz. 14km egy kör, gondolom akik profi ultrások, azok egyéniben mennek sok kört. Mi olyan 5-10 fős csapatokban. Strand van mellette, ez ilyen családi esemény is, nem annyira tömegnyomor, mint pl az UB, úgyhogy ha van kedvetek gyertek ti is. Majd kerítek linket hozzá.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36772) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kedvenc szocmédiahősöm figyelmeztet a holnapi ünnepnapra:

Nem elfelejteni!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36773) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No itt a link: [link] nem Rezeda, hanem Deseda a tó neve, mint kiderült. A sör úgy látszik a hallást is megváltoztatja. :D

"Az 5. Deseda UltraMaraton új időpontja: 2019. július 27-28.
A táv továbbra is 252 km - 6 maraton (a leghosszabb hazánkban). De ha nem sikerül végigfutnod, akkor is felkerülsz az eredménylistára.
Külön érmek már a 4 (168 km) és 5 (210 km) maraton teljesítőinek is!
Nemcsak egyéniben, hanem 2-3 fős, 4-6 fős és 7-12 fős csapatokban is teljesítheted.
Betétszámok:
Deseda 1/3 Maraton (1 kör)
Éjszakai Deseda Maraton (3 kör)
Deseda 2/3 Maraton (2 kör)
... és kerékpár túra!?
Versenykiírás hamarosan."

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36774) Chuck Norris válasza inf3rno (#36773) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Azért kell egyből kettőt inni.
Ez a Rezeda még nagyobb szívás lehet mint az UB, ott legalább csak egy kör van, itt még rádobnak a monotonitásra egyet.

(#36775) dabgergo


dabgergo
őstag

Rendeltem a 21run.com-ról. Egy valamit nem értek, terméket miután betettem a kosárba kicsivel drágább lett (maga a termék tehát nem a szállítási díj vagy ilyesmi jött hozzá) de miután a check-out oldalra jutok akkor újra visszaugrott pár EUR-t... ez így okés csak nem értem az okát. Aki használta az oldalt, ötlet?

(#36776) inf3rno válasza Chuck Norris (#36774) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha egyedül futod, akkor tényleg az. Csapatban viszont reggel futsz egy kört, aztán csobbansz, utána meg délután még egyet. Közben meg sörözöl. :D

Buliban hasznos! =]

(#36777) tomcica válasza parandroid (#36772) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Intervallentin lett ez ma hajnalban: 5x1km (R200m) + 2km + 8x emelkedo + 5x200m (R200)
kopkodos lett :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36778) ígyvanferi válasza dabgergo (#36775) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Átkerültél az angol nyelvű oldalra. /en. Ha a németen vagy, akkor annyi marad az ár, amit látsz.

(#36777) tomcica: én tegnap toltam az idei első résztávot 4x1000 R400. Semmi extra, a tavalyi félmaraton tempón. Meglepően jól ment. A tavaly ilyenkorhoz képest sokkal jobb formában fogok nekivágni a szezonnak. Kíváncsi vagyok milyen fejlődés fog összejönni idén őszig így, ha semmi komolyabb hátráltató nem jön közbe.

Mire egyszerűbb májusig formába kerülni, 10K-ra vagy félmaratonra? Az világos, hogy őszig mindkét távon még lehet faragni az időből, ez is a terv, csak hogy a szokásos májusi versenyre melyiket célozzam be, az a kérdés.

[ Szerkesztve ]

(#36779) dabgergo válasza ígyvanferi (#36778) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, ennek tényleg lehet valami köze hozzá.

(#36780) tomcica válasza ígyvanferi (#36778) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Rendes alapozasbol jobban adja,ha akar alapfelmeronek mesz egy felmaratont,es utana kezded modszeresen kigyorsitani.Amikor mar jol megy egy ilyen 8-10x 1000m a 10k tervezett iramon,na akkor robbantod be a 10K versenyt.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36781) tomcica válasza tomcica (#36780) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Majusig mindkettore van meg ido boven,en a felmaratonon dolgoznek,amit 5hettel a tervezetr 10K elott futnak le.A felmaratonra 8-12km fokozos tempo lenne az egyik eros edzes (5-8km maratonos tempo,majd onnan felkapni FM tempora,legvegen utolso 500-1000m akar 10-15k iram).Masik lehet ilyen 1000m-es intervalok FM tempon,azzal h nem gyorsitod hanem a darabszamot epited 6-8db,majd a pihenot rovidited 400-300-200m (200 ala nem kell menni).Meg a hetvegi hosszu vegen egy 5km-t felkapsz maratonos tempo korulire.
FM utan 4het klasszikusabb gyorsitas a 10K-ra,egy het rapihenes (csokkentes) es mehet a verseny.
A 10k-ra gyorsitas mehet 6-8x 1000m 15k-10k sebesseg,masik resztav 20 x 400m kb 8k ritmus,picit gyorsabb a tervezett 10k-tol (ezt szet szabad szedni pl 4x5x400-ra es a szettek kozott 800-1000m-t kocogni).Ez megy 2 hetig,a.hosszu vegen a kis tempo marad.
Aztan ket hetig a 20x400-at lecsereled 10x400-ra,vagy ha eleged van a megkotesekbol,akkor 10x 1perc,ez valtogatva 1perc lazaval,ez viszont mar 5k iram.Ennyi.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36782) tomcica válasza tomcica (#36781) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezutan meg par rovidebb versenyt bevallasz kb 3-4het alatt,akar heti 1x (3000-15k-ig barmi) het kozben egy eros edzes marad kedd v szerda (attol fug szombat v vasarnap volt a verseny).Ez vagy sebesseg 10x 1perc eros 1perc kozepes(!),vagy ha erzed h a kitartassal van gond akkor 800-1000m-es resztavok.
Lezarod junius kozepen/vegen a versenyzest es egybol beleugrasz 4het mini-edzotaborba otthon.Ez azt jelenti h napi max km amit meg elbirsz,ez kb 20km.Lehet 2 vagy akar neha 3 edzesbol is.Sebesseg kenyelmes beszlegetos,neha ha mar jobban vagy heti 1-2x felkapod kis fokozora,de csak 4-5-6km max.Juli vegen ezt kielezed ugyanugy,mint a 4 hetedet 10k elott es lefutod amiket tervezel.
Utana pedig leirod ide nekem az uj PB-et ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36783) parandroid válasza tomcica (#36777) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én egy óvatos 6x800-zal kezdtem az évi intervallumozást. Gyönyörű, napos idő van, kívánni sem lehetett volna szebbet. Az ezreket még nem mertem bevállalni a vasárnap helyett keddre csúszott 30 km-es hosszú után. Így sem voltam még rendesen kipihenve, durva volt az úgy elsőre, az októberi maraton óta nem futottam félmaratonnál többet egyszerre. 4:30 volt a céltempó, ötször sikerült alámenni, az utolsó pont annyi lett, szóval elégedett vagyok. Most két nap pihenő, valami nagyon laza totyogásokkal, vasárnap pedig wgy szezonnyitó félmaraton csak úgy edzés gyanánt, szóval nem pb-re. 12 fokot mondanak, és verőfényes napsütést. :C

Flo amúgy 3:00-3:10 közötti ezreket tolt, tízszer, közte 4:00-s ‘pihenő’ km-ekkel, így egy 1:14-es félmaraton lett neki a mai nap vége. Jobb napjaimon olyan 40 perccel vagyok ennél lassabb ilyen távon. :DDD

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36784) tomcica válasza parandroid (#36783) üzenetére


tomcica
Topikgazda

szep-szep,amugy nem hulyeseg eloszor rovidebb resztavokkal szokni a terhelest,simabb az atmenet,van aki 200-as ismetlesekkel kezd elso alkalommal es nem is tul sok 10-15x temposra (nem kopkodos)

3:00-3:10 az mar karcol,csinaltam anno en is olyanokat,de csak max 5db (meg volt 3x 1000m 2:55-re is,na de az se ebben az evezredben :P )

3:10-et tavaly mentem UB elott 5db,de nem vallt be,keves is es tul gyors,ugye jo ha par metert futottam a versenyen azon a sebessegen 3:20 viszont 8-10db sokkal hasznosabb arra a versenyre,meg az is ha reggel megy az ember 5x 1000m,meg keso delutan 5 x 1000m (vagy ez fokozo tempo) na az szimulalja a tobbszori kihulest/bemelegedest/faradast stb.

Iden harman neveztunk az ULtra Tisza-to-ra is,ott is hasonlo felkeszules kell majd.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36785) parandroid válasza tomcica (#36784) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk a pulzus egy érdekes kérdés, valószínű, hogy nem állt a helyzet magaslatán az öv. Az első két gyors szakaszt tudomásul sem vette, kb az első 4 km-en lineárisan emelkedő értéket mutatott, pedig volt benne 4:18-as, aztán 4:16-os tempójú 800m, ami nekem simán 5k tempó. Utána beállt 160 fölé a 4:25-ös 800-akra, egy-egy 170-es tüskével, ami kb reális, úgy érzés alapján. Ami biztos, hogy kell majd kicsit felfelé is tolni a pulzust, hogy több hely legyen alul, már ki is néztem egy fasza emelkedőt, simán van vagy 10-12%-os, lehet majd 100m-ezni rajta. Nem elsődleges cél amúgy, idén inkább hosszabb távon (maraton) szeretnék gyorsulni, minden más csak ez után (vagy e mellett, változatosságként) jön. A cél az 5:00 alá tolni a félmaraton-tempót, és 5:40 alá a maratonit.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36786) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Most csináltam egy 8.3km fele aszfalt-fele terep,4-5 percet rontottam. Enyhe hosszú emelkedős terület.28m emelkedés 25m ereszkedés.
Látszik a téli kihagyás. :Y
9.6km/h(6:16/km) tempóval sikerült csak. :F
Majd szépen lassan felépítem megint :)
Jobb lett mint vártam! :K

[ Szerkesztve ]

(#36787) tomcica válasza parandroid (#36785) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A 10k tempod hogy skalazodik a FM-hez kepest? Mert ez a FM 5:00 es maraton 5:40 nagyon nagy tempokulonbseg.Ha megindulsz 5:15-el akkor meddig erkezel el? 25k vagy megy a 30k?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36788) LanyUs válasza tomcica (#36758) üzenetére


LanyUs
senior tag

Köszönöm ismét a tanácsot! 700 hsz kimaradt, de a színvonal változatlan! :R

A tanácsod éppen illik rám is, mert okt- év végéig a havi 2 kocogást nullának vettem.
Idén mázlim volt/van és éppen délután fél ötkor álmosodik el a "kicsi" ( már 10 hónapos :) Ahogy hazaérek, a tutyi helyett futó cucc és már alapozok is. Általában 6-10 K között 40-75 perc között szórnak ezek a nagyon könnyű pihentető 07:30-al kezdődő, majd utolsó 2 km-ert 06:00 alá bekacsintó jól eső kocogások ( tegnap pl. 10-re sikeredett, mert jól aludt ). Sajnos a futómozgás "csorba" mivel a jobb kezem tolja a szekeret :), de hozzászoktam már ( kívülről lehet egyszerűnek tűnik, de fusson valaki testhez kötött kézzel dombon felfelé valamit tolva ). Hétvégén csatlakozik a párom is ( hétköznap késő estig oktat ), így szombaton hozzájön még egy szombati hármas futás 5-6 km és egy vasárnapi hosszabb szintén hárman 10k. Félek azért kicsit sok lesz ez így, mert még fokozatosabb terhelés kellene.
Kb. 6 hét elteltével kezdem komfortosabban érezni magam, elég csak az orr, ami sötétedés után 0 körül már jobban is esik.
Örülök, hogy Mindenki nyomja tovább! :C

(#36789) danielsz válasza gagyilovag (#36786) üzenetére


danielsz
tag

2 héten belül érezni fogod a javulást, ha mondjuk heti 3-4 edzést beiktatsz. Nekem már alig több mint 2 hét kihagyás betett rendesen (sérülés miatt), igaz közrejátszik, hogy a mozgásom is rosszabb lett. Ha a múlt vasárnapi félmaraton most lenne, jobb teljesítményre lennék képes.

(#36790) danielsz válasza Vertigo18 (#36760) üzenetére


danielsz
tag

Szerintem azt én írtam. Siófokon a Balaton Maraton 2. napján láttam. a legolcsóbb Kalenji cipőben nyomta. A csávó kb. annyit edz, mint tomcica, 2:30 elejét tud maratonon. Helyes technikával, mozgással valszeg jó az is (nyilván nem mindig ilyet hord, csak előfordul), viszont rossz lábbal meg elcseszett mozgással nagyon ki kell találni, hogy mit hordjon az ember :D

(#36791) Vertigo18 válasza danielsz (#36789) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ugyanez! Fociban megsérültem majdnem három hetet kihagytam. Most se jobb, csak kicsivel. Tegnap elmentem egy 10k-ra, ahol a második km-en 165 alatt kellett volna lennie a pulzusnak, ott 171 volt, ami csak feljebb ment. A hatodik végén már karcolta permanensen a 180-at, ami nálam már halálközeli élmény. Az átlag 175 lett, ami borzalmas, főleg a 10.5 km-en futott 4:51-es km-ekhez...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36792) Vertigo18 válasza danielsz (#36790) üzenetére


Vertigo18
addikt

Igen, ez volt az a sztori, jól emlékeztem. :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36793) gagyilovag válasza Vertigo18 (#36791) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

4:51/km?
Az szép!
5:20-5:30 körül volt a legjobb átlagsebességem a teljes távon :DDD
Amikor rendszeresen futottam.
10-11km /h átlagsebesség amit produkálok,nekem ez már nem lesz jobb :)
Ez a kényelmes,

[ Szerkesztve ]

(#36794) ígyvanferi válasza tomcica (#36782) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Jól hangzanak, amiket írsz, kösz! Így fogom összerakni a felkészülést. Azt a mini alapozást majd ha oda kerülök azért lehet kicsit felülbírálom, a heti 120-140 borzasztó soknak tűnik. :D A mostani téli alapozás sincs a közelében sem. Oké, volt időközben egy államvizsga, így az arra való felkészülés oltárán feláldoztam pár km-t. De az idei 500 km vs. tavalyi 20 km azért csak számítani fog.

(#36795) Vertigo18 válasza gagyilovag (#36793) üzenetére


Vertigo18
addikt

Okés, de én magamhoz képest értettem, hogy szánalmas... Volt ez már 4:30 alatt is és kevesebb pulzussal. Ennyit számít 3 hét kihagyás. Nomeg persze nem gyorssal kellene kezdeni, hanem ilyenkor kb. 2 hét visszaszoktatás.

Bár, belegondolva, egy kispályás labdarúgó torna teremben tulajdonképpen felér egy fartlekkel... :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36796) LanyUs válasza Vertigo18 (#36795) üzenetére


LanyUs
senior tag

Éppen ezt akartam mondani. A kispályás foci folyamatos intervall edzés. Ráadásul szórakoztatóbb is, mint körbe-körbe a pályán ( szerintem ). Amikor rendszeresen jártam kirobbanóbb voltam, mint 1000 km folyamatos alapozástól...

[ Szerkesztve ]

(#36797) Vertigo18 válasza LanyUs (#36796) üzenetére


Vertigo18
addikt

Viszont nálam már a sok "ritmustalan" mozdulattól eléggé fennáll a veszélye a sérülésnek. Ami meg is történt, még mindig szenvedek tőle sajnos.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#36798) tomcica válasza ígyvanferi (#36794) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha az sok,akkor egy heti 80-100km meg okes.Ebben nincs semmi komoly tempo,szoval csak szorgalom es iparos munka :P utana kezdodik az edzes!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36799) tomcica válasza LanyUs (#36796) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezert kell max 4het "totyoges" (alapozas) kenyelmes csurgas utan elkezdeni tempokat futni,emelkedoket,kis repulo sprintek.Kulonben "lassu hosszu futo" valik beloled,az talan ultrat teljesiteni eleg,de versenyszeruen mar oda se.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36800) parandroid válasza tomcica (#36787) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egyelőre egyik sem menne. 5:15-tel kb egy félmaratont tudnék most futni, érzésre, de hétvégén pont azt szerettem volna kipróbálni, hogy megy-e, vagy ha igen, milyen érzés 5:10-5:15 között letolni. Az eddigi legjobb félmaratonom 1:48 volt tavaly, (az olyan 5:07, ha jól rémlik), igaz, akkor rohadt meleg volt. 10k-n 48 perc körül tudtam tavaly, 5k-n 23 percet. Maratonon meg ugye elvileg meglehetett volna a 4 óra, de elbasztam a felkészülést (kevés volt a hosszú futás, és azok is rövidek, max 30k), és összeomlottam 30-nál (odáig megvolt az 5:35-ös átlag), így lett 4:13 a vége. Vasárnap lefutom a félmaratont valami normális tempóban, és meglátjuk, mert őszintén szólva olyan össze-vissza sikerült a tél, hogy én sem érzem igazán, hol is állok most, szóval mindenképpen kell egy felmérő. A két órás félmaraton az nagyjából sima liba, ha semmi nem jön közbe, de elvileg mennie kellene 10-12 perccel gyorsabban is. Vasárnapra többet tudunk majd.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.