Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36601) inf3rno válasza HarleyCustom (#36600) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elég változó, úgy rémlik itt volt akinek 2-3 hétig rosszul ment influenza után.

Buliban hasznos! =]

(#36602) HarleyCustom válasza inf3rno (#36601) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Tavaly voltam influenzás.....na az kiütött,szerencsére ritkán kapom el,(15 év alatt kétszer)de az tényleg kemény dolog.Abból sok idő talpra állni...legalábbis nekem nehéz volt.
.Én a sima náthára,megfázásra gondolok itt...

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36603) zaskar válasza inf3rno (#36596) üzenetére


zaskar
senior tag

Leves esetében természetesen nem húsos levesre gondoltam, hanem max. egy kis sós zöldséglevesre, amit néhány hazai ultrán is adtak/adnak. Az aszalt gyümölcsök közül nekem a mazsola az alap, azt minden versenyen fogyasztom, persze módjával. Talán az óvatos frissítésemnek is köszönhető, hogy egy kezemen meg tudnám számolni azon eseteket, mikor versenyen sürgősen bokorba kellett vonulnom...:)

(#36604) inf3rno válasza zaskar (#36603) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én király datolyát toltam legutóbb egy rendes zacskóval. De így is megérte, rohadt jó az gyümölcs. :D

Buliban hasznos! =]

(#36605) tomcica válasza dabgergo (#36598) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha nincs lazam edzek,legfeljebb lefelezem a napi adagot es semmi intenzitas.
Azt javaslom a betegseg elotti szint felevel kezdj be a heti adagot felezd le,intenzitas alacsony legyen az elso heten.
Hosszabb kihagyasnal kb dupla annyi ido kell mire visszaepited,mint amennyi idot hagytal ki (persze ez egyenfuggo,de atlagosan ennyi) 1honap kihagyast 2honap edzessel tudod visszaepiteni.Ja ez a top kondira vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36606) 6030D válasza dabgergo (#36598) üzenetére


6030D
Ármester

Bár a fősport a bringa, de tegnap futnom kellett volna, a lényeg meg szerintem azonos:
szerda reggel kezdtem köhögni, meg éreztem a torkomat. Este 1,5 órát görgőztem 120-130 pulzuson (ez is volt kiírva), nyilván jobban nem lettem tőle, bár a bringán egész jól voltam. Csütörtökön kellett volna kint futnom, de az edzőm azt mondta semmi intenzív addig, amíg nem érzem reggel azt, hogy 100 %-os vagyok. Javaslata az volt, hogy szobában görgőn, ventilátor nélkül menjek max 110-es pulzuson addig, amíg elkezdek izzadni (15 perc), utána egyből stop. A következő napokban ugyan ez, amíg nincs gyógyulás. Elvileg ennyi mozgás elég ahhoz, hogy a nyirokrendszer beinduljon, és kimossa a sz*rt a rendszerből, ami aztán orron át meg vizeletként távozik. Napi 4,5 liter teát iszok + a járulékos (pezsitabi, BCAA).
Azt nem tudom, hogy valami nyavaját kaptam el az asszonytól, aki 1 hétig szenvedett, vagy a hétvégi 2x3 óra kinti bringa nem tett jót és csak megfázás. :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#36607) bencze válasza dabgergo (#36598) üzenetére


bencze
senior tag

Nálam a szünet azt jelenti, hogy kis, 2km kocogást csinálok, gyakorlatilag regeneráló tempóban. Az olyan mint egy kis egészségügyi séta. Ha jobban vagyok lehet 4 vagy 5km. Ha kilábaltam akkor lehet több vagy kicsit gyorsabb de általában nem a kettő egyszerre.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36608) emvy válasza 6030D (#36606) üzenetére


emvy
nagyúr

> Elvileg ennyi mozgás elég ahhoz, hogy a nyirokrendszer beinduljon, és kimossa a sz*rt a rendszerből, ami aztán orron át meg vizeletként távozik

Ez tok jo gondolat, de valojaban abszolut nem mukodik. A virust az immunrendszerednek kell legyoznie, mas megoldas nincs.

Az viszont igaz, hogy ha hirtelen abbahagyod a mozgast, akkor a felsoleguti megbetegedesek eselye enyhen megnovekszik a kovetkezo 1-2 hetben.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#36609) oxox válasza dabgergo (#36598) üzenetére


oxox
addikt

az elmúlt 5,5hónapban 3napot hagytam ki max...azt is egyszer ...de én piskóta vagyok km-ert nézve.

két hete hólapátolás közben beállt a derekam, azt hittem beh.gyozok... Nem támasztottam ki, úgy próbáltam félrehányni egy jó adagot. Öregember nem gyorsvonat, egy napig járni alig birtam, két napig a földön aludtam, de akkor is két napot hagytam ki (igaz padon futottam, mert úgy voltam vele, hogy a legkisebb fájdalom és stop, és pihentetem) bejött a kutyaharapást szőrével technika.

km-ek
tegnap abszolváltam a januári tervet 110,3km-el ..átlagom 4:20-4:40 között szinte mindig... (minden hónapot +10km-el tervezek)...a február cudar lesz :) -3nap +10km..a napi 3,6km átlagot fel kell vinni 3,9km-re...bár ahogy nézem az elmúlt hónapokban is +300m-t emelkedett napi átlagban.

Chuck Norris grat a teljesitményhez :R ....ha vicceskednék akkor azt mondanám 16perc 35min Chuck Norristól nem rossz teljesitmény, közben kétszer elszámolt végtelenig.

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36610) dabgergo


dabgergo
őstag

Köszi a válaszokat ezek sokat segítenek. Ma már sztem futok egy lightos 5k-t visszatérésnek. Szomorú h a sok gyengélkedés miatt még a 100k sem lett meg januárban... Legalább most még motiváltabb vagyok h sokat fussak, de igyekszem azért ésszel növelni a távokat mert lesérülni sincs kedvem már megint...

Máskor amúgy lehet h nagyon lightos 1-2km-t futok már közben is amikor már nem vagyok teljesen legyengülve, talán az segít h ne veszítsek annyit az erőnlétbnől.

[ Szerkesztve ]

(#36611) tomcica


tomcica
Topikgazda

Garmin Dual ov ( ANT+ & Bluetooth Smart )

[link]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36612) inf3rno válasza tomcica (#36605) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, a topot tényleg nehezebb visszaépíteni, de azért pl 3 hónap kihagyás után a harmadik héten én már érezni szoktam, hogy egyre jobb minden és újra van energiám.

Buliban hasznos! =]

(#36613) inf3rno válasza 6030D (#36606) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem felesleges 15 perc után abbahagyni. Laza tempóban nincs jelentősége. A nyirokkal kapcsolatban igazad lehet, hogy segíti a gyógyulást.

Buliban hasznos! =]

(#36614) bandus


bandus
veterán

kérdés: ha a hétvége egyik futása tempó (30-60 perc a fm tempón pl), a másik pedig a hosszú (15-20 km nekem), akkor melyiket nyomnátok le szombaton és melyiket vasárnap? vagy nincs ekkora jelentősége a dolognak ezen a szinten? :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36615) inf3rno válasza bandus (#36614) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A hosszút vasárnap, de nincs akkora jelentősége. Szerintem. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36616) tomcica válasza bandus (#36614) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van,szombat tempo es vasarnap hosszu laza(bb).
Ha esetleg extra kihivast akarsz,akkor lehet ugy is,hogy szombat keso delutan a tempo,es vasarnap reggel a hosszu.Ezt az ultrasok szoktak igy felig osszefuzni,ugye nincs 24ora regeneralodni,de az alapozasnal jol johet a rovidebb tavokra keszuloknek is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36617) bandus válasza tomcica (#36616) üzenetére


bandus
veterán

igazabol csak szeretnem visszaepiteni a km-t 50 fole meg tempokat futni, aprilis 7 az idei elso felmaraton, 8 hetem van osszekapni magam :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36618) tomcica válasza bandus (#36617) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert jobb elobb a tempot futni,hogy ne legyen tul faradt a labad es szepen viszonylag konnyeden,valamint helyes mozgassal csinald meg.Masnap a hosszu laza indulhat egesz totyogosrol es majd szepen magatol megtalalja a labad azt a konnyu ritmust,amivel kesobb futsz (ne feszuljon be!).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36619) Chuck Norris válasza oxox (#36609) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Köszönöm mindenkinek.
Szerintem is a virsli nyírhatott ki, habár ránézésre meg ízre egyáltalán nem volt rossz, meg mindenki azt ette és utána nem voltak hosszú sorok a wc-knél.
Idáig magnézium, só, popsikenőcs, szőlőzsír, leukoplaszt, advil volt mindig a futós hátizsákomban mostantól rendszeresítem a szenet is, legtöbbször ezeket csak azért cipelem, mert ha nem lenne nálam akkor biztos kellene.

(#36620) oxox


oxox
addikt

Kihasználtam a jó időt.. Az első km-en úgy éreztem nagyon nem megy.. Aztán meglepett az idő, gondoltam ha másodikon sem esik vissza rápróbálok. 47:38-ról javitottam (igaz ez a második 10km-em :))

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36621) tomcica válasza oxox (#36620) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azaz :K jo lesz ez

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36622) danielsz


danielsz
tag

Két és fél hetet kihagytam térdprobléma miatt, ma toltam óvatosan egy 7 km-t, de iszonyat magas pulzusértékeket mértem, olyan 15 ütemmel a szokásos felett, ott ahol emelkedőn 175 máskor mondjuk, most 190... Lehetséges, hogy ennyire puding lettem ilyen hamar, vagy csak most kezdett hülyeségeket mérni az óra? Az értékek következetesek, nem összevissza ugrálnak.

(#36623) danielsz válasza danielsz (#36622) üzenetére


danielsz
tag

176-os átlagpulzust mért az óra, úgy hogy direkt nem vettem túlzottan lendületesre, máskor ez egy maxra kitolt félmaraton pulzusa. Tudom, hogy a csuklós pulzusmérés nem a legmegbízhatóbb, de eddig úgy tűnt, hogy stimmel, amiket mér.

(#36624) bandus válasza danielsz (#36622) üzenetére


bandus
veterán

siman benne van a pakliban, rohadtul idegesito, de ez ilyen :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#36625) tomcica válasza danielsz (#36622) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Adj neki nehany edzest es utana merj,ha lehet ovvel :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36626) inf3rno válasza danielsz (#36622) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kell legalább egy hét, hogy helyreálljon a keringés. A hajszálerekben ha nem edzel, akkor le tudnak rakódni dolgok, aztán azokat pucolja most ki a szervezet. Szerintem.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36627) dabgergo válasza inf3rno (#36626) üzenetére


dabgergo
őstag

Ez a két-három hét kihagyás (meg persze maga a lebetegedés) nekem is nagyon betett... péntek-szombat-vasárnap futottam laza 5km-eket, de annyival rosszabb az átlag HR-em, hogy ijesztő nézni :(
Remélem max 1-2 hét és minden visszaáll, mert ez elkeserítő.

Pár hete még 19:30.as 5km-t futottam 168-as HR-el, most meg szintén ugyan ilyen HR-el futottam 24:30-at :O

(#36628) #78687232 válasza Chuck Norris (#36590) üzenetére


#78687232
törölt tag

Gratulálok! Remek lehetett (a rosszullét ellenére is), jó volt olvasni.

(#36629) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna ajánlani egy webshopból rendelhető hengert+szőnyeget(190 cm vagyok)? Az IT szalagomat szeretném gyógyítgatni.

(#36630) emvy válasza dabgergo (#36627) üzenetére


emvy
nagyúr

Szerintem ez csak az adott napi formad.

Most nem azert, de futottam ugye felmaratont szeptemberben, meg maratont oktoberben. Felmaratonra enyhen masnaposan (borfesztival), kialvatlanul, rapihenes nelkul, osszevissza kajalva mentem. Maratonra pihenten, megfeleloen etkezve, etc.

Maratonon az elso felmaratoni idomon magasabb volt a pulzusom, mint a felmaratonon, pedig a felmaratonon 10-15 masodperccel gyorsabb kilometereket futottam. Van ilyen.

while (!sleep) sheep++;

(#36631) inf3rno válasza dabgergo (#36627) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát ez tipikusan az az eset, amikor jobb, ha nem nézed a HR-t, csak edzel.

Buliban hasznos! =]

(#36632) inf3rno válasza emvy (#36630) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezek szerint minden verseny előtt jól be kell piálni, aztán akkor menni fog. :D

Buliban hasznos! =]

(#36633) dabgergo válasza emvy (#36630) üzenetére


dabgergo
őstag

Jaja, van ilyen ingadozás, azért meglep ez a visszaesés, de nyilván betegség után azért ez nem annyira szokatlan.

Igen, ma már nem is fogom nézni :D futok egy lassú 10km-t nem érdekel milyen pulzussal :)

[ Szerkesztve ]

(#36634) Chuck Norris válasza dabgergo (#36627) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Az is megoldás lehet, hogy nem nézed, örülj neki, hogy meggyógyultál és csak azért fussál mert jól esik.

SwitcX köszönöm, remélem lesz aki kedvet kap és eljön jövőre.

[ Szerkesztve ]

(#36635) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

teljes lábas kompressziós szárat használ valaki?
jobb, mint a vádlira a szár?

lehet normális minőségű cuccokat ebayen vagy hasonló helyeken fellelni, hogy ne kelljen huszonx e ftokat otthagyni a boltban?

Köszönöm

(#36636) #78687232 válasza Chuck Norris (#36634) üzenetére


#78687232
törölt tag

A legrövidebb táv 60 km? Még az is sok lenne itt szerintem legtöbbünknek, viszont ez a táv megfelelő felkészüléssel gyalogtúrában lehet érdekelne. Majd megkérdezem a családot, tényleg köszi a kedvcsinálót. Esetleg egy grafikont mutathatnál (=linket) erről, ha mérted. :R

(#36638) tomcica válasza Fred23 (#36637) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Errol bovebben ir a Futni Szulettunk c. konyv (Born to Run).Erdekes kis olvasmany.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36639) tomcica válasza dabgergo (#36633) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azt is jelezheti igy a tested,h meg nem jott teljesen helyre.Turelmesen kel ilyenkor,nem szabad elozo kondihoz meregetni. (ez egyebkent a szezononkenti csucsformara is ervenyes,mar ha valaki kielezi,ahhoz sem szabad kesobb az alapozast hasonlitgatni)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36640) inf3rno válasza Fred23 (#36637) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az állatok nem kedvtelésből futnak, szóval nincs értelme vadállatokkal összehasonlítani. Munkaállatok, mint lovak és kutyák, amik szóba jöhetnek, az meg nem túl sok...

Amúgy lehet, hogy volt valami evolúciós előnye, egyesek szerint így vadásztunk, hogy többszáz km-en keresztül üldöztük az állatokat, amíg végelgyengülésben elpusztultak. :D Nem tűnik túl hihetőnek. :D

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36641) parandroid válasza seadrone (#36635) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jók az olcsó kompressziós zoknik is. Én azért nem szívesen veszem (főleg drágán), mert a zoknijaim is viszonylag hamar lyukadnak a saroknál, illetve a lábujjaknál, szóval inkább szárat veszek már. Hosszú futáshoz (félmaratoni táv fölött), vagy ha nem sikerült jól lenyújtani, és feszül a vádli, akkor regenerációhoz is szoktam hordani. Nyilván lehet nélküle élni, de azt a pár eurót, amennyiért néha ki lehet fogni, azért megéri akkor is, ha csak placebo esetleg.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36642) Chuck Norris válasza #78687232 (#36636) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gyalogtúrának nem ajánlom, teljesen sík terep, szinte végig a bringaúton aszfalton, látnivaló sincsen sok, szőlőültetvény, vagy nádas a tó szinte alig látszódik. Aki városban futáshoz szokott annak ideális igazából mert pont olyan terep amit megszokott, nagyon nincs benne meglepetés.
Mérni nem mértem, mert letettem róla, hogy találok egy olyan órát ami kibír ennyi időt normális mintavételezéssel, csak a casio órámat viszem már a hosszabbakra.

(#36643) Alg válasza inf3rno (#36640) üzenetére


Alg
veterán

Persistence hunting-ra keress rá ;)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36644) dabgergo válasza tomcica (#36639) üzenetére


dabgergo
őstag

Igen, ez is teljesen igaz, még nagyon kicsit köhögök is és fújom az orrom... de már csak nagyon kicsit :)

(#36645) tomcica válasza dabgergo (#36644) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A mar csak "nagyon kicsit" az ugye naaagyon szubjektiv,magamat ismerve,amikor mar kicsit is enyhul a betegseg, hajlamos vagyok magamban mar letudott dolognak venni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36646) inf3rno válasza Alg (#36643) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Rákerestem, nem győzött meg. :-)

Buliban hasznos! =]

(#36647) bencze válasza inf3rno (#36640) üzenetére


bencze
senior tag

A born to run jó olvasmányos, élveztem, de azért azt gondolom benne van egy jó adag hippi spekuláció is mert kell igazolni az ultrákat, amerikában elég nagy divat már jó ideje.
A valóságban egy elmélet. Engem inkább az érdekelne tényleg lehet-e ízületi vagy egyéb károsodása annak aki fut, magyarán 60 éves korunkra mind bottal járunk vagy nem. De erre is van aki azt mondja igen más meg azt, hogy genetikai dolgok ezek nem azon múlik, amíg nincs egészségügyi probléma addig lehet csinálni nyugodtan. Szóval amíg nincs elég infó pro vagy kontra én úgy gondolom az ember akár futhat mert valami szenvedély kell, aztán van akinek a pia másnak a futás, mindenki találja meg azt ami szerinte jó neki.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36648) inf3rno válasza bencze (#36647) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Kellene valami nagyobb szabású tanulmány az eldöntéséhez. Szerintem is csinálni kell, még mindig jobban járunk később kopott térddel, mint érelmeszesedéssel meg cukorbetegséggel...

Buliban hasznos! =]

(#36649) emvy válasza inf3rno (#36648) üzenetére


emvy
nagyúr

Eleg sok ilyesmit csinalnak, csak rendkivul nehez rendesen kontrollalni, sajnos. A born to run mogott kulonosebb tudomany nincs, csak egy jo sztori (kb. olyan szinten tudomanyos, mint pl. a paleo kajalas -- azaz semennyire).

Mondom ezt en, aki eleg sokat tolja a barefootot.

while (!sleep) sheep++;

(#36650) inf3rno válasza emvy (#36649) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ilyen szintű dolgokra gondoltam, mint pl a "Framingham Heart Study". Ha mondjuk néhány tucat emberen csinálják, az nem sokat ér. Egy olyan 5-10k embernél vagy még többnél már azért könnyebb valami használható eredményre jutni. Nem követem igazából, lehet, hogy vannak ilyen tanulmányok, de amiket én láttam futással kapcsolatban, azok még a 100 főt sem szokták elérni.

Nem baj az, ha van egy kis sztori a könyvhöz. A legtöbben utálnak száraz tudományos dolgokat olvasni. Én kivétel vagyok. A paleo azért nem olyan rossz, bár igazából nem jött le teljesen, hogy micsoda, annyi féle irányzata van már. Csak azért mondom, mert olvastam pár cikket, amikben összehasonlították ketogén, meg magasabb szénhidrátos diétákkal is (valahol a kettő között volt), és az jött ki, hogy egészséges az is. Inkább az szokott a baj lenni ezekkel a diétákkal, hogy valami fél mondatos alapelvre próbálnak mindent lefektetni, hogy beleférjen egy tweetbe, viszont az élet ennél jóval bonyolultabb. Sokszor a tudomány is beleesik ebbe a hibába, vagy legalábbis az újságírók, akik próbálják leegyszerűsíteni az eredményeket. Pl érelmeszesedéssel kapcsolatban először a zsírok volták a totál rosszak, aztán csak a telített zsírok, utána már a transz zsírok is, aztán meg az omega-6 is, de csak akkor ha nem viszel be mellé elég omega-3-at, aztán az omega-6-ok közül pl a gamma-linolénsav mégis kivétel lett. Szerintem pár évtized múlva még tovább nő majd ez a sor, ahogy tisztul a kép. A laikus embernek ebből az jött le, hogy először szidták a zsírt meg a vajat, aztán már a margarint meg a sütőolajat is, aztán már a hideg olajokat is, és bezárult a kör. Egy idő után feladják, "mert akkor mivel főzzek/süssek" alapon, aztán kész.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.