Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36451) inf3rno válasza Alg (#36444) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Vagy veszel ANT+ dongle-t a telefonhoz, aztán probléma megoldva. A BT-nél BT4 képes mobil kell, azok az újabbak. A korábbi BT verziók nem low energy-sek, nem spórolnak az aksival és elég hamar le tudják meríteni a telefont. Nincs értelme sem övben sem telefonnal olyat használni. Szerintem. Én nézegettem, hogy milyen szabvány van ilyen sport adatok átküldéséhez, és úgy rémlett, hogy egy csomó dolgot lefed. Lehet csak azért nem veszi át, mert nincs implementálva az a része. Szerintem legalábbis nem a szabvánnyal lesz a gond, hanem az adott eszközzel.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36452) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Ilyen szenzorokra van szabvány: [GATT]. Van közte inzulin meg minden hülyeség is. Mondjuk ha ilyen egyensúlyi dolgokról meg ilyesmikről van szó, akkor azt már nem biztos, hogy lefedi. Bele kell nézni a running-be, aztán okosabbak leszünk. Úszásra nem nagyon látok semmit a listában.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36453) inf3rno válasza norby_42 (#36449) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én ráléptem múltkor a jégre, aztán beszakadt és kiderült, hogy van egy 5 centi fagyos víz még alatta. Talán egy pár másodpercig éreztem, utána már nem is foglalkoztam vele. Nem szempont, ha rendesen fut az ember (meg nem pamut zoknit használ).

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36454) tomcica válasza inf3rno (#36450) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak,mint opcio irom,mert amig nincs a gorgo (jo aron,vagy megbizhato hasznalt) addig akar egy honap terem is beleferne meg most a telen.Nem vegleges megoldas,de azonnali,es tudnal barmilyen kardiot edzeni,utana meg lemondod es gorgozol otthon.En igy csinalnam,h az edzes megmaradjon,de a hosszutavu megoldason is ugykodnek :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36455) inf3rno válasza tomcica (#36454) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én legkésőbb holnap megrendelem, még a héten megjön remélhetőleg, addig meg futok egyet a héten meg próbálok fekvőtámaszozni, ilyesmiket.

Buliban hasznos! =]

(#36456) bencze válasza inf3rno (#36455) üzenetére


bencze
senior tag

DIY trainer

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36457) inf3rno válasza bencze (#36456) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szeretem a DIY-t, de most nincs időm rá, és az idő pénz, úgyhogy inkább költök. :D Amúgy ilyen futószalag görgőkkel elég korrekten meg lehetne oldani szerintem házilag a szabadgörgőset, de nekem nem olyan kell: [link]

Buliban hasznos! =]

(#36458) dabgergo válasza Alg (#36446) üzenetére


dabgergo
őstag

Azt hiszem megoldódik a chest strap-es kérdés, mert szinte ingyen kapok ismerőstől egy Dachatlonos pántot, ilyet, így akkor nem költök H10-re meg ilyesmire.
Ezzel egyébként van tapasztalat? Sztem elég lesz ez tudásban és pontosságban bőven nekem...

(#36459) Aristeus válasza tomcica (#36342) üzenetére


Aristeus
tag

Walmsley barátunk futott egy jót Houston-ban: 1:04-es félmaraton, ami elég is az olimpiai kvalifikációhoz. [strava link]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#36460) dabgergo válasza Aristeus (#36459) üzenetére


dabgergo
őstag

Nem semmi.... főleg ilyen alacsony átlagpulzussal, hihetetlen.

(#36461) ígyvanferi válasza dabgergo (#36460) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Stravan látod? Nem vagyok regelve. Mennyi volt a pulzusa?
Január közepe van és már letolt 390 km-t. :Y

(#36462) parandroid válasza ígyvanferi (#36461) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36463) freelanced


freelanced
addikt

Az EMAG mennyire biztonságos ( Fenix5) ? Nem vásároltam még tőlük semmit...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36464) Chuck Norris válasza freelanced (#36463) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Biztonságos témakörben a Maraton életre-halálra filmet ajánlom megtekintésre :)

Nekem még nem volt velük gondom.

(#36465) dabgergo válasza freelanced (#36463) üzenetére


dabgergo
őstag

Ha jól sejtem csak akkor lesz hivatalos magyar garanciád, ha Garmin.hu-n felsorolt viszonteladóktól veszed, nem?

(#36466) mukibuci válasza freelanced (#36463) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

Teljesen biztonságos, csak a garancia miatt itthon elhajtanak. [link] ilyened pl nem lesz

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#36467) OPiiPO válasza Chuck Norris (#36464) üzenetére


OPiiPO
addikt

kedvem is támadt megnézni újra ;)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#36468) bencze válasza freelanced (#36463) üzenetére


bencze
senior tag

Ugyanolyan sztem mint bármelyik európai webshop. Nem jók a vélemények róla de úgy értem postával intézel mindent, szóval román vagy német ilyen szempontból hóttmindegy, melyikben bízol meg jobban...

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36469) inf3rno válasza freelanced (#36463) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Csak a szokásos van náluk is ugyanúgy, ahogy az összes többi ilyen nagy cégnél. Vagy jó amit küldenek vagy nem, vagy új vagy nem, vagy van garancia vagy (a gyakorlatban) nincs. Olyan nem szokott lenni, hogy eltűnik a pénzed, de ha valami gubanc van, akkor elhúzódhat sokáig.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36470) bencze válasza freelanced (#36463) üzenetére


bencze
senior tag

Ja megjegyzem a garminokra elvileg van garmin gyári garancia (még nem kellett igénybe vennem). Én Angliából vettem ott teljesen korrekt rma folyamat van, igaz ez rendes sport áruház volt (cotswold outdoors), de azon kívül az angol garminhoz is lehet küldeni legalábbis azt olvastam a weboldalukon (3 gyári szervizközpont van a világon - angol, usa, valami ázsia). Nekem annó a helyi multinavigatoros garancia nem ért 60e ft-ot, egy ideig facebook csoportjukban is voltam de kicsit szektás bandának tűnt, mondjuk ekkora árkülönbségekkel nem csoda ha annyira defenzívek.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36471) tomcica válasza parandroid (#36462) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Imadom a sracot,foleg,mert nem fel megprobalni a latszolag lehetetlent.Western States-en se sporolt,nem vette biztonsagos gyozelemre,hanem tobbszor is nekiment a rekordnak,vegul sikerult is.
Mas...
Szep a pulzus,de igy nem sokat arul el,tudnunk kellene az also es felso pontokat is,mert nem mindegy h 170-180-190 vagy 200 a felso pulzusa.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36472) ígyvanferi válasza tomcica (#36471) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, a pulzussal kapcsolatban ez jutott eszembe nekem is, hogy a max. fényében lenne ez érdekes. Meg ugye elég alacsonyról indul, mintha az első 5-6 km-en csak bemelegítene. Onnantól meg már inkább 160-165 között megy. Na ezt csak úgy megjegyeztem, nyilván embertelen az az 1:04, pláne egy ultrafutótól, viszonylag rövid rákészüléssel.
Valamelyik nap pont ilyen 153-154 körül futottam egy 10-est, épp csak 2 perccel lassabb kilométerekkel. :O :)

(#36473) freelanced válasza mukibuci (#36466) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm mindenkinek a részletes infókat.

Ez kissé más fénybe helyezi a dolgokat...

Nekem igazából egy műszaki cikknél ekkora árkülönbséget még megér, vagy akkor tényleg nézek egy angol vagy német üzletet és megrendelem onnan.

Sőt így viszont már szóbajöhet az ajánlott Forerunner 935 illetve akár az 5S, az 5 Shappire vagy netán az 5 Plus is, hiszen már nem olyan óriási a különbség...

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36474) Alg válasza freelanced (#36473) üzenetére


Alg
veterán

Német Amazonon még pár ezressel olcsóbb is a Fenix5 ezüst mint az emagnál...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36475) dabgergo válasza freelanced (#36473) üzenetére


dabgergo
őstag

Hivatalos garis helyek közül elvileg most itt a legolcsóbb a 935 (146 500 Ft).
Német amazonon szállítással együtt ha jól nézem 135 ezer körül jön ki, ez nem annyira nagy különbség szerintem.

Ezt a 146 ezret még így is drágállom de ez jó árnak számít nagyon (sok nem hivatalos helyen is drágább) Én már döntöttem mellette (igaz még nem rendeltem meg), ez felel meg leginkább az igényeimnek és így Polar után nagyon tetszik a sok plusz funkció és testreszabási lehetőség, már eléggé várom.

Érdekes hogy használtan hetek óta nem látok eladó 935-öt, pedig napi szinten csekkolom... fura, pedig nekem jó lenne egy szép állapotú magyar garis használt is.

Egyébként nagyobb akciók (black friday-en kívül) nem szoktak lenni Garminra?

[ Szerkesztve ]

(#36476) ígyvanferi válasza freelanced (#36473) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Cipőd van már? Anélkül nehezebb futni (bár nem lehetetlen).

(#36477) freelanced válasza ígyvanferi (#36476) üzenetére


freelanced
addikt

Való igaz. :K Jelenleg egy 11-es Vomero van itthon, de az igazából ilyen mindenes, hónap elején lecserélem egy Pegasus 34-re vagy 35-re.

Alg

Köszönöm!

dabgergo

Köszönöm! Néztem már ezt az üzletet de nem tudtam, hogy hivatalos viszonteladónak számítanak, kissé furcsának találtam, így inkább hanyagoltam. De akkor ezek szerint nincs vele gond.

Viszont én így már elgondolkodom az 5S-en a Shappire-on és a Plus-on esetleg X-en.

Te nem vacilláltál köztük? Vagy úgy voltál vele, hogy inkább legyen olcsóbb? Lényegében már amit a sima 5 tud bőven elég kellene hogy legyen ráadásul mint írták is a kollégák 1 dollár körül mozog egy fólia aztán kész, el lehet lenni Shappire nélkül is.

Nekem is tetszik a Forerunner, biztos kényelmesebb, könnyebb mint az 5, de ahhoz, hogy mindennap hordjam kissé műanyag számomra.

Apropó, nem tudja véletlenül valaki, hogy ébresztés funkció van-e az órában?

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36478) ígyvanferi válasza freelanced (#36477) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azzal számolj, hogy a nike.comon jelenleg futó -20% az akciósokra csak január 27-ig él.

(#36479) freelanced válasza ígyvanferi (#36478) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm, hogy jelezted, jó lenne nem kifutni az időből... :R

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36480) dabgergo válasza freelanced (#36477) üzenetére


dabgergo
őstag

Én is dilemmáztam, de négydolog segített dönteni:
- Ár: nekem már így is túl sok, így semmiképp nem akartam fejjebb menni
- Zene: én e miatt akartam volna 5S Plust, de tisztáztam magamban h elég ritkán hallgatok zenét futás közben, arra a pár alkalomra meg nem gond a mobilomat is vinni (645 Music is jó lenne, de nem elég férfias nekem, túl kicsi)
- Élőben megnéztem őket: egyrészt így derült ki h a 645 túl kicsi, ill. az is h engem kicsit zavar ha fém rész érintkezik a kezemmel, ezzel eléggé kisebbségben vagyok, de sokkal komfortosabb a műanyag, egyszerűen hideg nekem a fém.
- GPS: állítólag 935 GPS-e pontosabb mint bármelyik Fenix-é köszönhetően annak h több a műanyag és kevesebb a leárnyékoló fém.

Legjobb nekem egy 935 Music lenne :) Tuti kijön idén egy ilyesmi vagy legkésőbb jövőre, de nincs kedvem erre várni.

(#36481) freelanced válasza dabgergo (#36480) üzenetére


freelanced
addikt

Köszönöm!

Én igazából úgy vagyok vele ha más nem beszerzek egy Sandisk Sansa-t vagy valamilyen kis méretű lejátszót és meg van oldva a dolog.

Viszont a Wifi nem lenne rossz, van mobilnetem így néha otthon hagyhatnám a telefonom. Ami máskor is hasznos lenne, akár ha strandra megy az ember vagy bármi, nyugodtan otthon / a szekrényben hagyhatom a telefonom, ha olyan van úgy is látom az órán.

Közben rájöttem, hogy valószínűleg a telefonról húzná le az adatokat és nem lehet külön összekapcsolni az órával a közösségi médiát meg az email értesítéseket.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#36482) bencze válasza freelanced (#36477) üzenetére


bencze
senior tag

Annak érdemes utánakérdezni ez a bolt helyi garanciát ad-e mert tudtommal a navigate a magyarországi importőr vagyis ha tőlük származik oké, ha nem akkor ún szürkeimportos, a bolt is külföldre küldi ha garis ügy van.

A modell kérdés baromi egyszerű.
- 935 legjobb ár érték arány ezekből. azt mondják picit jobb a gps mint a fémnél. van wifije ami azt jelenti fel tud szinkronizálni elvileg automatán (nekem valamiért nem megy de kéne tudja). a műanyag ház miatt szerintem ez akkor jó ha az ember nem akarja civilben viselni pl meló.
- fenix 5: a simán nincs wifi. fém ház. civil viseletre, okosóraként alkalmas a kinézete miatt. nekem ezért lett ilyen jellegű nem a műanyag.
- fenix 5 sapphire: zafírüveg + wifi. eleinte ilyet vettem főleg a wifi miatt de fóliával sem akartam szarakodni így ez lett.
- fenix 5x: térképeket is tud valamint elvileg az 5-ösökben (nem tudom hogy 935-ben is) volt egy szenzor probléma, a gyenge antenna miatt el-eldobta a szenzorok jelét. ez a hiba nem volt jelen az 5x-ben, ezért cseréltem 5x-re. Stryd footpodot vettem hozzá és annál nem volt a sima 5 a kompatibilitási listában ha jól emlékszem csak a 935 és 5x. Nem tudom ezt a hibát javították-e az 5-ösökben.

Plus: semmi érdemlegeset nem tudnak pluszba, a zene engem nem érdekelt, az oximeter parasztvakításnak tűnik, elvileg az akku idő kicsit jobb valamelyik modellnek de önmagában nem érte meg a felárat cserélni.
Az 5 plusok tudják elvileg a Garmin Pay-t de nálunk nincs ilyen, és szerintem halott ötlet is mivel a garmin kell leadeleljen egyenként a bankokkal ha jól értem a technológiát szóval amíg így van addig ez nem tud mainstream lenni. Kényelmes lenne mert sokszor nem viszek telefont futni pl Margitszigeten lehetne wc-t fizetni vele :) de álmodik a nyomor.

Igen, ezek bluetoothon kapják az értesítőket a telefonon levő appoktól, még nem értünmk el az e-sim-es lte verziókhoz, de biztos olyan is lesz pár éven belül.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36483) Chuck Norris válasza freelanced (#36481) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én ha csak a városban vagy a közelben futkosok akkor mindig megy közben a zene. Ha most ilyesmire is be akarsz ruházni akkor azt javaslom, hogy ne szívasd magad vezetékes fülhallgatókkal, hanem vegyél egyből egy bluetooth-osat, meg egy hozzá kompatibilis mp3 játékost, már ha nem akarsz telefont vinni. A jabra sport ami nekem maximálisan bevált, soha nem akar kiesni, nincs kábelzaj és szerintem nagyon jó a hangja. Egy hátránya, hogy legfeljebb négy óra üzemidőt tud, valamint +1 kütyü amit töltögetni kell.

(#36484) Alg


Alg
veterán

Hogy futás is legyen ne csak kütyü:

Ma reggel 7kor, kb. -8 fok, laza 5km (többet nem mertem a hideg miatt, nem szoktam még hozzá). Minimális szintemelkedés a második felén (30m).

Vékony trikó (beépített pulzusmérő-öves, megy a Garmin szenzorral, nagyon bejön), vastag baselayer, vékony pulcsi (nem polár - csak a beépített kesztyű miatt vettem mert nem találtam a rendes kesztyűmet), széldzseki, csősál, sapka, polár nadrág. Kb. eltaláltam, nem fáztam, nem volt nagyon melegem sem.

Kövi verseny: Bécs maraton céges váltóban, első ember, ~16km. Aztán UB... van mit behozni, de 10 hét talán elég lesz egy vállalható tempóra (~5:30...).

Talán még egy Sopron trail-t is megkockáztatok...

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36485) tomcica válasza Alg (#36484) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk is zajlik az "epitkezes",az UB csapatbol ket emberrel edzek egyutt minden nap,az egyiknek en irom az edzeseit es hozzuk fel az elfogadhato szintre,a masik regi klubtars (veteran 5000m-es orszagos bajnok) na O tudja a dolgat,neha 1-2 aprosagot megkerdez,foleg a felmaratont celzo tempokkal kapcsolatban.

Az "ujonc" szepen feltolta magat oda,hogy heti 13x fut,reggel 1-1 ora,este 30perc (ez extra laza regeneralo).
Kezd mar futora hasonlitani a testalkata is.Ket tempo egyik 165-os pulzuson (183-on tolta vegig az utolso FM PBjet 4:13-as atlagra,kb 190-192 lehet a max) 40perc,a masik 175-on 20perc.Meg egy extra hosszu neki 24km-es vasarnapi hosszu.Ezt tolta vegig decemberben es januar kozepen valtoztattunk kicsit:
- a 165-os 50perc lett egyik heten,masikon 40perc + 5-10perc emelkedozes + 2-3x 30mp sprint
- a 175-os vege felkapva 1km 3:45-re (pulzus mindegy mennyi,de info vegett ra-ranez)
- a hosszunal egyik heten iramjatek 2km 4:45-4:35 1km 4:00-4:10
masik heten 3x 8km,benne 5km 4:45 3km 4:15-4:10-4:05 (4:10-4:05-4:00 ; 4:05-4:00-3:55) szettek
kozott ihat-ehet par perc

(plussz a szokasos heti 1x 8-10db 80-100m fokozo gyorsito es 8-10x rovid emelkedo sprint)

Ugy veszem eszre,h egy jo honap alapozas utan mar valtoztatni kell a hosszu futason,kulonben megall a fejlodese.Persze finoman,mert ez mar jocskan fent van a hataron es konnyen tulfaradhat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36486) ígyvanferi válasza Alg (#36484) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Milyen az a beépített pulzusmérős trikó? :Y Muti már!

(#36485) tomcica: ez elég komoly munka, már csak a mennyiség miatt is. Milyen FM idő a cél jövőre ezzel?
UB-n meg én is ott leszek idén, jee. Bár csak mókázós csapattal. De pont jó lesz elsőre. 9 csaj, 3 srác. :B

[ Szerkesztve ]

(#36487) parandroid válasza ígyvanferi (#36486) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Decathlonban is van. Van két patent elöl a mellénél, oda tudod rápattintani a ketyerét. Nyilván korlátozott a kompatibilitása a pulzusmérők irányában, szóval polar, garmin, meg egyéb márkás cuccokkal nem működik. No meg mindig ugyanazt a trikót felvenni... Akkor inkább az öv.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36488) tomcica válasza ígyvanferi (#36486) üzenetére


tomcica
Topikgazda

bizom benne,h 1:25 ala tudja tolni ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36489) zaskar válasza dabgergo (#36475) üzenetére


zaskar
senior tag

Én az elmúlt 10 évben 7 Garmin órát vettem külföldről, szerencsére egyikkel se volt gondom. A leghosszabb ideig ebből egy FR310XT-t használtam (2009-ben vettem, még ma is megvan, semmi baja), a legrövidebb ideig pedig egy Fenix 5 plus-t, 2 hónapig. A váltásokat sosem az indokolta, hogy elégedetlen lettem volna az előzővel, hanem általában jó áron sikerült venni az újabb modellt, a hazai árhoz képest. Sosem volt garanciális problémám, aminek örülök is, mivel olvastam egy-két esetet az UK-s garis ügyintézés nehézségeiről. Ezért ha itthon valamelyik viszonteladó (a Fitu pedig az, szerepel a Navigate honlapján) olcsóbban adja, mint a hazai listaár, érdemes onnan megvenni. A 935 egyébként jól tartja az árát, én most a második példányt nyúzom. Mindkettő német beszerzés, az elsőt 2017 végén vettem, a másodikat nemrég, de majdnem ugyanannyiba kerültek. Szóval több kitérő után visszatértem a 935-höz, a Fenix túl nagy és súlyos volt nekem, nem tudtam megkedvelni. Volt közben egy hazai beszerzésű FR 645 Music-om is, az is jó kis óra, persze vékonyabb csuklóra való. A beépített zenelejátszó jó találmány, de úgy döntöttem, hogy a jövőben hordok magamnál egy kisméretű telefont futáshoz, mivel leggyakrabban a városon kívül futok. Jöhet egy kutyatámadás vagy sérülés, és eddig sose volt nálam. Akkor meg már arról is tudok hallgatni zenét.

(#36490) norby_42


norby_42
aktív tag

Ha valakit érdekel: tegnap vettem Kiprun Trail TR-t a debreceni Deca-ban. A neten 14900, ott 11900 volt, még valami pontokat is sikerült beváltani, abból is lejött egy ezres. Hétvégén próba!

Eat pasta, run fasta

(#36491) Alg válasza parandroid (#36487) üzenetére


Alg
veterán

Dekás, és Garminnal megy. Szerintem Polarral is (Suuntoval nem mert annak másmilyen a patentja). Ráadásul jóval olcsóbb volt mint egy Garmin öv, szerintem ha a hét minden edzésnapjára vettem volna egyet (3-4db) még akkor is ;] + vékony technikai anyag, hamar szárad és nem büdös.

Most nem látok ilyet Deka honlapon, meg úgy máshol sem.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36492) ígyvanferi válasza Alg (#36491) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Egy ilyet találtam, ez pont Suuntohoz való. Mondjuk ehhez még meg kell venni azt a smart szenzort újabb 19 ezerért, szóval lesz egy 40 ezres futópólód, jee. ;] Bár jó ötlet, de az jutott még eszembe, hogy mennyire kell passzentos legyen a póló, hogy menjen a mérés? Az övet elég szorosra szoktam húzni, a pólóim közel sem tapadnak annyira a mellkasomhoz. Persze az övnek sem azért kell szorosnak lennie, hogy biztosan mérjen, hanem hogy ne csússzon le, ami ugye a póló esetében nem létező probléma, szóval biztos egy kevésbé passzos póló is jó lehet. Mondjuk pont a mellizmok alatt nem szokott a felső hozzáérni a bőrhöz, ahová az övet kell helyezni, szóval nem tudom. Ezek szerint mégis működik.

(#36493) dabgergo válasza zaskar (#36489) üzenetére


dabgergo
őstag

Köszi, ezek hasznos infók!
Külföldről egyébként honnan vetted az órákat? Amazon?
Egyedül attól tartok kicsit h megveszem most a 935-öt és pár hónap múlva bejelentik az utódját, ami a használtpiaci árát is kicsit csökkenti talán.

645M-hez képest amúgy milyen a 935? Árban nagyon hasonlóak. Csak azért visszaváltottál mert inkább viszel mobilt is? Vagy van amiben sokkal jobban szereted a 935-öt mint a 645-öt?

(#36494) oxox válasza dabgergo (#36460) üzenetére


oxox
addikt

rákerestem a csávóra...hát nem az egészséges életmód jut róla eszembe, azt hiszem egy gyengébb influenza már intenziv osztályt jelent számára, dupla katéterrel, mert ha veszit valami tömeget átlátszó lesz egy pillanat alatt....értem én, hogy az élsport "sosem" egészséges, dehát....

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36495) zaskar válasza dabgergo (#36493) üzenetére


zaskar
senior tag

Sosem Amazonról szoktam venni, hanem angol vagy német webshopokból (lehetőleg olyanokból, ami nem csak webes, hanem "igazi" boltja is van). Ha bejön egy új modell, valóban csökkenhet a 935 ára, de eddig elég jól szinten tartotta, míg a Fenix 5 a kezdeti árából rengeteget veszített, főleg az év végi leárazások alkalmával.
645M vs. 935: Mindkettő kedvencem, de a 645 mérete miatt egy vastagabb csuklón már kicsinek tűnhet. Nekem vékony csuklóm van, így a 645M-et nem csak sporthoz, naponta is használtam munkába. Semmi sem hiányzott belőle nekem, ami a 935-ben megvan, a zene is jól funkcionált. Egyedül talán a rövidebb üzemidőt lehet felhozni hátrányként, de az is csak annak érdekes, aki rendszeresen jár 10 óra feletti túrákra vagy futásokra(bár tölthető menet közben powerbankról). Talán még most is meglenne, ha tavaly Black Friday-kor nem jön szembe jó áron egy Fenix 5 Plus. Amiatt adtam el, de azt nem kedveltem meg. Úgyhogy gyorsan visszatértem egy 935-re. Ennek hosszú az üzemideje, nálam már korábban bizonyított, a zenét meg megoldom telefonnal (egyébként viszonylag ritkán zenélek futás közben).

(#36496) parandroid válasza oxox (#36494) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amennyit ő fut, nincs az a kajamennyiség, amitől elkezdene hízni. Hosszútáv-sportolóknál (bicikliseknél, sífutóknál is) létező probléma az energiapótlás. Másrészt a szervezet a hatékonyság érdekében le is épít mindent, amire nincs szükség. Cserébe olyan keringésük van, mint senki másnak. Az immunrendszerét meg ne féltsd, ha beteg lenne, az azt jelentené, hogy súlyos napok esnek ki az edzésprogramjából (gyakorlatilag ő hetente fut annyit, mint mi egy hónap alatt), észrevennéd a teljesítményén.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36497) tomcica válasza parandroid (#36496) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ilyen hoscincer kategoria a futas nelkul is.Multkor volt vele egy interju offszezonba,hosszabb piheno utan,panaszkodott is,h meghizott.Haaat,egy picit nagyobb volt a hasa elol,de az osszes tobbi helyen ilyen vekonyka maradt.
Edzotaborozaskor tapasztaltam mar en is,h milyen is az amikor nem gyozod visszatolteni a kaloriat + eleget pihenni.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36498) troland26


troland26
őstag

Sziasztok

Kezdő futáshoz milyen cipőt érdemes venni ? Főleg aszfaltra kéne . Kissé kifelé taposom a cipőimet van olyan cipő ami ehhez igazodik ? ( vagy talpbetét javasolt )?

(#36499) HarleyCustom válasza troland26 (#36498) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Cipő,nem talpbetét.
Én stabil-t használok,Nike,kimondottan aszfaltra,ugyanis csak ott futok. Neten találsz futó boltot. Ott bevizsgálják a lábad ès segítenek is megfelelő cipőt választani.
Fontos a jó cipő a sérülések elkerülése végett,szóval ne vedd félválról.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36500) Danika256 válasza HarleyCustom (#36499) üzenetére


Danika256
aktív tag

Ez attól is függ, hogy milyen a lábad! Ha lúdtalpas vagy, kell a betét is, méghozzá direkt a lábadhoz illő, ami ahhoz készült! De ez mindig kell, járkáláshoz is.
Futáshoz meg mindenképpen stabil cipő!
Az orvos javaslatára elkezdtem hordani a lábamhoz készült betétet, kicsit kellemetlen volt a legeleje, de most pár nap után azt kell mondjam teljesen megváltozott a fájdalom, szerintem javulásnak indult a lábam!
Nem mondom, nagyon megterhelő, fárasztó a lábnak, a sípcsontomat érzem is, de viszont már ez így is egy nagy előrelépés..
Viszont azt mondta futáshoz elég egy sima betét is, a hangsúly azon van, hogy minden más alkalomkor legyen benne a cipőmben a saját betétem!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.