Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#36501) 6030D


6030D
Ármester

Van itt több embernek is Polar M400, használ esetleg valaki hozzá BT-os pedálfordulat vagy sebesség szenzort? Vettem egy lidlist, de nem akar párosodni, viszont a gyári szenzoroknál sincs feltüntetve az M400. :F

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#36502) inf3rno válasza 6030D (#36501) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem van itt egy pár embernek. Nekem Suunto-val volt hasonló gondom pulzusmérővel. A végén toltam factory resetet az órára, aztán utána valahogy megjavult. Szerintem próbáld resetelni, amit tudsz, már ha nem gond az adat vesztés, aztán hátha. Még érdemes lehet mobilon megnézni, hogy tényleg van e BT jel a szenzorból.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36503) 6030D válasza inf3rno (#36502) üzenetére


6030D
Ármester

Jel van, mert a saját Crivit appal megy. Van egy teszt róla a neten, ahol hozzászólásban írta valaki, hogy V800-zal használja. Az lesz szerintem a gond, hogy az M400 nem tud, csak pulzuspántot kezelni.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#36504) bencze válasza 6030D (#36501) üzenetére


bencze
senior tag

Nem bt releváns a probléma. Az m400-at futó órának adták el nem multisportnak így valszeg bele sem tették a szoftverébe, hogy ilyen szenzorokhoz kapcsolódjon.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#36505) inf3rno válasza 6030D (#36503) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, azt írják máshol is, hogy szinte csak futós dolgok kerültek bele. Esetleg egy firmware upgrade-el megpróbálkozhatsz, ha nem a legfrissebb van rajta, de nem valószínű, hogy bármi változna.

Buliban hasznos! =]

(#36506) 6030D válasza inf3rno (#36505) üzenetére


6030D
Ármester

Megvolt. Ok, köszi mindkettőtöknek, akkor megy az apróra.

[ Szerkesztve ]

Merida Big.Nine 6000, Mitas Kratos/Scylla

(#36508) tepenzed válasza tepenzed (#36507) üzenetére


tepenzed
őstag

engedjétek el ezt a postot, mobilról egyszerűen össze vissza linkel mindent :D

[ Szerkesztve ]

(#36509) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

fülhallgatót keresek futáshoz, lehetőleg bt-osat.

ha van ami bevált nálsatok, szívesen veszem a tapasztalatokat.

köszi

(#36510) werszomjas válasza seadrone (#36509) üzenetére


werszomjas
őstag

Nálam az apple airpods koppintás vált be.

Használtam már előtte vezetékest, bluetoothosat, de olyat, ami vezetékkel össze van kötve és rajta vannak a vezérlőgombok, használtam fejhallgatót is, szintén vezeték nélkülit, végül ez a linkelt vált be a legjobban (hozzáteszem utálom az agybadugósat így nálam nagyon szűk a kör fülhallgató téren)

Előnyök:
- Olcsó (1500ft)
- Vezeték nélküli, tényleg 0 vezeték
- Kényelmes, észre sem veszem, hogy a fülemben van
- Eddig jól bírja az izzadságot is
- Nyilván nem egy audiofil cucc, de ennyi pénzért, futáshoz teljesen elfogadhatóan szól (én csak az egyik felét szoktam használni, hogy azért maradjon meg a külvilág is)
- Akkuja nálam kb 1 óra 40 percet bír

Van ebből egyébként TWS i8, i9, i10 típus is, egyedül az akku miatt fogok beruházni egy i10-re, mert a hosszú futásokhoz kéne a 2 órán felüli üzemidő, az már picit drágább.

[ Szerkesztve ]

üdv

(#36511) oxox válasza seadrone (#36509) üzenetére


oxox
addikt

én majd egy jaybird-re fizetek be, füles topicban dicsérték, de elég borsos ára van itthon (bizok benne, hogy külföldön kapok majd jóáron). Magasabb árakategóriában bose, fitbit amit még dicsértek.

Egy JBL-t vettem itt PH!-n, két hét garanciával, 4-5hónap után megadta magát...ezek után csak új, csak izzadság állót veszek.

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36512) tomcica válasza tepenzed (#36507) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha kint a lassitasra se sokat esik a pulzus,akkor sanszos,hogy nem jol mer.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36513) parandroid válasza oxox (#36511) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

JBL nem rossz, elég jól is szól, nekem van, bár az utóbbi időben nem használom. Persze ez direkt sportra van, sosem vilt gondja az izzadtsággal. Jabrák jók még, de drágák is, sajna.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36514) Chuck Norris válasza seadrone (#36509) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Leszámítva, hogy csak 4 óra az üzemideje ezt vált be nekem a legjobban: [link]

(#36515) cuebler válasza seadrone (#36509) üzenetére


cuebler
senior tag

huawei am60 pont tizenhárom hónapot bírt, nem javaslom. üzemideje mondjuk 5-6 óra volt, amíg bírta. egy-két 100+-os kerékpáros körön jó társ volt, aztán pár hónapja állandóan maxra hangosított önállóan, majd utána már tölteni sem lehetett...

[ Szerkesztve ]

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#36516) tucsok. válasza oxox (#36511) üzenetére


tucsok.
senior tag

Melyik jaybird-t ajánlották?

"So say we all"

(#36517) inf3rno válasza tepenzed (#36508) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbáld ki máson is a pulzusmérőt. Lehetőleg valaki olyanon, akivel nem állsz genetikai rokonságban. Ha neki jól mér, akkor keress meg egy kardiológust.

Buliban hasznos! =]

(#36518) parandroid válasza inf3rno (#36517) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ha optikai mérő, akkor az sem jelent semmit. Az enyém is tökéletesen mér párom kezén, nekem meg rendszeresen fölémér 15-20 ütéssel. De csak ha olyanja van. Általában mondjuk olyanja van. Kell venni egy övet hozzá sajnos. Ami persze szintén lehet szar.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36519) #78687232


#78687232
törölt tag

Egy ideje művelem ezt a hobbit, mégis a ma reggeli esés volt eddig a legkomolyabb. Olyan hirtelen történt, már csak arra eszméltem fel hogy a hátamon csúszok, fejlámpa elrepült :D Vigyázzatok az utakon, rohadt csúszós :)

(#36520) norby_42 válasza tepenzed (#36507) üzenetére


norby_42
aktív tag

Elemcserét próbáltad? Az is tud vicces mérést produkálni.

Eat pasta, run fasta

(#36521) Chuck Norris válasza #78687232 (#36519) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Pulzusod mennyire ment fel utána? :)
Én idén még nem estem, viszont hétvégén egy autó rám akart tolatni egy elé meg én kóvályogtam be.

(#36522) HarleyCustom válasza #78687232 (#36519) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Ezért nem futok szabadban jelenleg.Futópadra kényszerültem az időjárás miatt. Várom a tavaszt!:D

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36523) #78687232 válasza Chuck Norris (#36521) üzenetére


#78687232
törölt tag

Semennyire, azonnal visszaesett.
Egyébként ez teljes mértékben az én hibám volt, rossz helyen mentem. Teljesen felesleges félni, nagyon kellemes kint futni.

(#36524) dabgergo válasza werszomjas (#36510) üzenetére


dabgergo
őstag

Ezek az airpods koppintésok ár-érték arányban elég jók, én is probáltam, pofátlan olcsó és hihetetlen de működik :D
Annyi h a vizet nem bírja, kimostam féletlen és utána még szólt de össze-vissza és akku kb 10percet bírt.

Következő amire be fogok ruházni az a Xiaomi AirDots Pro.

Picit komolyabb darabok közül sztem ez lesz a legjobb ár-érték arányú, ha lehet majd végre kapni.

Egyébként most látom h már kapható csak egyelőre jóval többért mint a beígért ár.

[ Szerkesztve ]

(#36525) HarleyCustom válasza #78687232 (#36523) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Annál jobb nincs...minden bajom van,hogy bent kell mozogjak.De....sajnos bokatörés,boka szalag szakadás után már vigyáznom kell.Volt,hogy vissza sérültem amiatt,mert csúsztam,rosszul léptem.Sajnos a száraz aszfalt az én terepem:)

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36526) Chuck Norris válasza #78687232 (#36523) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Én amikor legutoljára estem hirtelen nagyon megugrott mielőtt visszament volna, gondolom a stressz lökte fel. Csakis, ha terembe kellene futkossak nem futnék egyáltalán, az számomra a futás teljes megerőszakolása lenne. Sokkal inkább kint a szmogban mint bent a vírusok között :)

(#36527) oxox válasza tucsok. (#36516) üzenetére


oxox
addikt

x3-at, de azóta megjelent az x4...a hátránya talán, hogy sima mikro usb kábel nem jó hozzá (adnak saját szabványost...mondjuk lehet x4-re ezt már javitották, nem is értem...igy is kábel káosz van már otthon)

NEW BALANCE 1400V6 NCY-re vadászók figyelem...van 42,5-es méret sportsshoes-on :DD
eur 90, ajándék polóval. [link]

Kayano-t akartam, de az ami tetszett már nincs, narancssárga meg nincs méretben...
van cipő amiből jó a 42-es van amiből (pl. nike-ból rendszeresen) kicsi, és 42,5 kell...egyszer élünk, megrendeltem (ha bevállik veszek kint egy másikat tartalékba :) ), ha nagy lesz vastag zoknit veszek alá :B ;) meg ilyen szempontból talán szerencsés, hogy széles lában van...ha hosszabb sem csuszkál, mert oldalt tartom...remélem jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#36528) emvy


emvy
nagyúr

En most rendeltem Massdroprol akciosan (66 dolcsi szallitassal):

Altra Escalante 1.5 (zero drop)

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#36529) #78687232 válasza HarleyCustom (#36525) üzenetére


#78687232
törölt tag

Értelek, így lehet én is paráznék. Egy-két nap múlva elég jó időt mondanak, hátha kiszabadulhatsz te is pár km erejéig.

Szeretnék venni egy aktivitás mérőt 40-45 ezer forintig. Melyiket lenne érdemes beszerezni, egyáltalán hatalmas különbség van közöttük. Sports directen a Vivosmart hr+ most elég kedvező áron mozog.

(#36530) dabgergo válasza #78687232 (#36529) üzenetére


dabgergo
őstag

Ilyen árban talán én inkább Polar M430-at vennék, mint aktivitásmérőt. Vagy mire használnád pontosan?

(#36531) HarleyCustom válasza #78687232 (#36529) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nagyon várom. Most süt a nap,szárít,reménykedem.:)
2 hete kb.volt egy nap szintén,amikor jó idő volt,egyből rohantam futni:D

Nekem polar-t ajánlották, M400,stb. Nekem is kellene valami megbízható,mellkaspántos,iOS-szel is működő kütyü.

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36532) #78687232


#78687232
törölt tag

Mérje a napi aktivitást. Lépésszám, alvás meg hasonló hülyeségek :D órám már van, de azt kizárólag edzéshez használom.

#36531: milyen jó lesz, kimegyek rövidnadrágban és pár napra rá meg ismét hó +fagy :DDD

[ Szerkesztve ]

(#36533) HarleyCustom válasza #78687232 (#36532) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Mi band 3
Olcsó és jó.:)

Neeee...több havat nem kérek ide.Inkább ha kell,megyek a hegyekbe csak itt már elég legyen;]

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36534) inf3rno válasza #78687232 (#36519) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Tegnap itt ónos eső volt, ki se mentem inkább.

Buliban hasznos! =]

(#36535) inf3rno válasza Chuck Norris (#36526) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Érdekes, én még sosem estem, pedig futottam már párszor jégen is. Óvatos vagyok, meg síelésnél, korizásnál már megtanultam nem eltaknyolni.

Buliban hasznos! =]

(#36536) csodavas válasza seadrone (#36509) üzenetére


csodavas
tag

Sziasztok!

Szeretnék én is hozzászólni a javasolt fülhallgatókhoz. Sok fülhallgató vásárlás után ami nekem a legjobban bevált az a xiaomi Mi Sport. Tökéletesen illeszkedik a fülbe, én a legnagyobb párnával használom. Üzemideje tényleg reális a 7órához. Minőség ügyileg is korrekt, akár itthoni zenehallgatáshoz is kiváló. Télen sapkában futánsál egy kicsit zavaró, de melyik fülhallgató nem? Bárcsak ilyet vettem volna már a legelején, és akkor nem kellett volna kidobálni az ablakon egy pár ezrest. Remélem tudtam segíteni, hátha másnak is megtetszene. Üdv! :R

(#36537) HarleyCustom válasza csodavas (#36536) üzenetére


HarleyCustom
veterán

A hangzás,üzemidő fontos...
Nekem segítettél.köszi:)

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36538) Alg


Alg
veterán

Vótmá?

600m-es hajrá 1600m-en :C :R

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#36539) tomcica válasza Alg (#36538) üzenetére


tomcica
Topikgazda

volt-volt :K mondjuk sosem art megnezni ujra :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#36540) inf3rno válasza HarleyCustom (#36537) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a kábel zaj lenne a legfontosabb. Mondjuk én nem hallgatok zenét futás közben.

Buliban hasznos! =]

(#36541) HarleyCustom válasza inf3rno (#36540) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Nem futáshoz kell nekem sem.
Edzés közben használnám....
Van kábel zaj ezeknél? Mert akkor storno..akkor veszek egy Airpods-ot :U

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36542) Chuck Norris válasza inf3rno (#36540) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Úgy mondjuk tényleg minimális a kábelzaj :) Amúgy én is attól tudok idegbajt kapni, aminek vastag puha kábele van azok a leghalkabbak tapasztalatom szerint.

@Herreløse akkor neked pont jó lenne a jabra sport az pont edzéshez van kitalálva, van hozzá fitnesz program is amiben tudja rögzíteni az ismétléseket, igaz én azt a részt még soha sem használtam.

[ Szerkesztve ]

(#36543) dabgergo


dabgergo
őstag

Futóórán szerintetek van értelme bekapcsolni az auto pause-t? Eddig nekem nem volt, Strava úgyis levonja azokat a részeket amik nem hasznosak, s gondoltam az alapanyag jobb ha több mintha kevesebb. Nem túl fontos kérdés, de érdekel nektek mi vált be.

(#36544) zaskar válasza dabgergo (#36543) üzenetére


zaskar
senior tag

Én csak biciklizésnél szoktam bekapcsolni. Vasúti átjáró, lámpák, kereszteződések miatti megállások itt sűrűbbek lehetnek. Futásnál sosem tartom bekapcsolva, igaz itt felénk olyan útvonalakon szoktam futni, amiket gyakorlatilag megállás nélkül lehet teljesíteni.

(#36545) parandroid válasza dabgergo (#36543) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Magadat ‘csapod be’ vele. A kényszerszünet is szünet, pulzus leesik, kicsit pihensz, más utána újra elindulni. Meg ezt is érdemes figyelni, figyelembe venni. Én edzés elején elindítom, végén leállítom, pisi, evés-ivás, úton átkelés, fagyizás, szelfikézés, minden benne marad. Versenyen sem fognak ezekre jóváírni neked 2,5 percet. Inkább legyen valós az a szám, mint hogy straván 10 mp-cel gyorsabb átlaggal villoghassak. Garmint jobb szeretem ebből a szempontból, az total time-ot is számol, moving time-ot is, meg azt is, hogy mennyi idő telt el az indítás óta, még ha meg is állítod az órát... ;]

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#36546) inf3rno válasza parandroid (#36545) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezek az átlagok semmire sem jók szerintem. A legtömörebb, aminek értelme van, ha összesíteni akarod az edzésed, az egy eloszlás grafikon, ami megmutatja, hogy mekkora pace-en töltötted el a legtöbb időt. Pl 5k 5min/km + 5k 4min/km -> 4:30-as átlag. Ha a kettő között 10 perc szünet van, és csak megpróbálod behozni magad, akkor 5:30-as átlag jön ki. Mindez úgy, hogy sem 4:30-on, sem 5:30-on nem futottál huzamosabb ideig... Az átlagoknak egyedül akkor van értelme, ha egyenletes tempóban futsz végig megállás nélkül. Ha edzésről van szó, én mindig meg szoktam nézni km-re lebontva, hogy miket futok, aztán az alapján mondok egy átlagot, a szüneteket meg kihagyom belőle. Tempóban ez nem szokott különösebben számítani, pulzus terén meg érdemes ugyanígy kihagyni a szünet utáni 1-2 km-t, mert idő kell, amíg újra bemelegszik az ember. Nagyjából ez a reális. Nem igazán tudom, hogy az olyan cégek, amik futós szoftvert gyártanak miért nincsenek felkészülve erre néhány okos algoritmussal.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#36547) csodavas válasza Smogus (#49) üzenetére


csodavas
tag

ilyenre gondolsz, nem? Ez csak rádió, semmi mást nem tud. Oda rögzíted ahova akarod, nyilván egy karra csatolható telefontokba.

Bocsessz, az első hsz-ek közülre válaszoltam, elfelejtettem a végére léptetni. :DD

[ Szerkesztve ]

(#36548) HarleyCustom válasza Chuck Norris (#36542) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Utánanézek...Powerbeats-et is ajánlották.Állítólag jó hangzású,kényelmes,kimondottan sportoláshoz.Nem olcsó,de legalább drága :B

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36549) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Egyébként én ezt használom...aszfalton kizárólag, teljes megelégedéssel.Az utód is ez lesz,nekem bevált.

Nike zoom structure 21

[ Szerkesztve ]

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#36550) #78687232


#78687232
törölt tag

Nekem JBL Sprint van, amit senkinek sem ajánlok. Semmilyen hangot nem enged át, pedig nem szoktam bömböltetni a zenét.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.