Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#35801) bencze válasza tomcica (#35797) üzenetére


bencze
senior tag

Egy Decathlonos terepcipőt vettem mert gondolkoztam rajta és közben kiderült, hogy elfogyóban van (nagy sietve utolsó darabot vettem meg elvileg, úgy értem országosan). Futni? Fáj a lábam :) valamiféle ínszalag gyulladás féleségem van, boka fölött fájdogál mikor jobban mikor kevésbé. Természetesen meg gugli szakértettem, odáig jutottam, hogy vagy elhasznált cipő vagy terep szokta okozni és mindkettő check, ezért is vettem terepcipőt, a múlt heti Kesz asszem eléggé betett (azért jópofa volt, olyan köd, hogy a földet alig láttuk, így az a 15km 600m szint elég izgalmas volt).
Szóval elég komolytalan az üzemmód, bánni nem bánom, Yolo, még mindig nem kívánom a 'rendes' edzést. Azért futogatni kellene, szar volt a hét vége, ülni bent a házban...

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#35802) tomcica válasza ígyvanferi (#35799) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ennyi,ide jutottunk :P
Ide jutottunk?! ajjoj

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35803) norby_42 válasza bencze (#35801) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én is nézegettem őket, de nekem nem derült ki, mennyire bírja a vizet.

Eat pasta, run fasta

(#35804) norby_42 válasza tomcica (#35797) üzenetére


norby_42
aktív tag

Vasárnap egy szakadó esős 12-es, 250 szinttel ér?

Eat pasta, run fasta

(#35805) Vertigo18 válasza norby_42 (#35804) üzenetére


Vertigo18
addikt

De ér ám!

Hajrá! :C

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#35806) tomcica válasza norby_42 (#35804) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az pont er :)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35807) Serpiko


Serpiko
addikt

hobby futó vagyok heti 60-70 km tolok plusz saját súlyos edzést végzek. A futásaim úgy oszlanak meg 12-17 km közt futok. Gondoltam egy ilyenre magamnak [link]. Csak nem tudom lenne értelme vagy sem ebben kérnék tanácsot. Regenerálódásra használnám itthon pihenő napokon.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#35808) bandus válasza Serpiko (#35807) üzenetére


bandus
veterán

szerintem 15-20 perc hengerezés többet ér, én úgy gondolom, hogy kicsit túl vannak misztifikálva a kompressziós termékek.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#35809) Serpiko válasza bandus (#35808) üzenetére


Serpiko
addikt

Hengerezés szoktam mindig futás után sőt random pihenő napokon is amikor kedvem van. Pont ezért kérdezem mert misztikusnak tűnik a szàr. Majdcsak jön olyan aki tud tapasztalatot mondani róluk.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#35810) #78687232 válasza Serpiko (#35809) üzenetére


#78687232
törölt tag

Megerőltetések után éjszakára alváshoz fel szoktam venni és másnap sokkal jobban érzem magam. Jó dolognak tartom, csak szerintem bőven elég a 2-4 ezer forintos változat.

(#35811) Serpiko válasza #78687232 (#35810) üzenetére


Serpiko
addikt

Azt hittem a drágább jobb minőségű mint az olcsóbb mondjuk ez nem minden termékre igaz. “Aszicsbol” láttam 5 ezer körül.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#35812) galervin93 válasza danielsz (#35790) üzenetére


galervin93
őstag

Átjött a dolog, én is szeretek virányelven vagy épp trollkodva komoly(talan)kodni. :N
Igen, végső soron mindenképpen ez lesz a vége, egy vizsgálat. Amennyire magam figyelem/látom, illetve a cipőim kopását elnézem, bár pronál, de nem olyan mértékben, mint amennyire - szerintem - a lúdalpamból következne. Utcai cipőben is úgy vettem észre, hogy azok a cipők kényelmesek hosszabb távon, amelyekben van ugyan puha párnázottság, de a láb belső felét nem akarja minduntalan magasan tartani (pl. próbáltam lúdtalp-betétet, de már rövid használat után is szúró fádalmat éreztem több cipőben is, így gyorsan hanyagoltam is a dolgot - bár lehet nem ez a helyes következtetés).
No mindegy, majd alakul ez a dolog.
Köszönök minden segítséget. :)

[ Szerkesztve ]

Egy mérés nem mérés, két mérés fél mérés, három mérés - na azzal már kezdhetsz valamit!

(#35813) tomcica válasza Serpiko (#35811) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha csak regeneralodasra hasznalnad (edzes utan) akkor barmilyen olcsobb is epp ilyen jo.
Aki ilyenben edz/versenyez annak fontos h konnyu legyen,gyorsan szaradjon,vezesse el az.izzadsagot,lelegezzen stb. akkor kell a "NASA"-s.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35814) Serpiko válasza tomcica (#35813) üzenetére


Serpiko
addikt

Köszönöm akkor az olcsóbb lesz jó nekem utána is nézek hol van olcsó ért valamilyen jó szàr.

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#35815) oxox


oxox
addikt

mi az a hengerezés? ;]
én utoljára fütelepitésnél hengereltem, de gyanitom ez nem az :) ....vagy mindannyian hobbikertészek is vagytok :)

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35816) bencze válasza norby_42 (#35803) üzenetére


bencze
senior tag

Na ez az, szerintem nem számít, eddig kb mindenkitől azt hallottam, hogy igaz, hogy kicsit később telik meg vízzel a vízhatlan de ki sem folyik belőle a víz ezért felesleges. Már léptem bokáig vízbe futócipővel korábbi telek alkalmával is de sosem fázott a lábam, pár perc után mindig megmelegszik.
A trail MT verziót vettem, magasak az értékelései és egy haver is használja aki sokat teljesítménytúrázik, ő is dicsérte. Mivel elfogyóban volt hamar megrendeltem aztán majd kiderül milyen lesz, elvileg beleférek ennyi derült ki. Kicsit "kéznél" is volt, rég tervezem, hogy megyek cipőket próbálni rendes futóboltokba de sosem jutottam el mert vagy nem értem rá vagy lusta voltam, aztán valami mindenképp kellett.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#35817) inf3rno válasza Serpiko (#35807) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én úgy tudom, hogy inkább ultrásoknak jó, vagy ilyen tomcica féléknek, akik heti 200-at letolnak. Heti 70 elmegy nélküle is, valszeg nem hozna érezhető különbséget.

szerk:
Ja gondolom amit írtam arra lett volna érvényes, ha futásra használod.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35818) norby_42 válasza bencze (#35816) üzenetére


norby_42
aktív tag

Érdekes gondolat. Eddig ha átázott a cipőm, kibírtam. Csak logikusnak tűnt, hogy egy terepcipő tovább bírja mondjuk a havas terepet.

Eat pasta, run fasta

(#35819) kk831228 válasza norby_42 (#35818) üzenetére


kk831228
addikt

Az elsó 200 m kellemetlen amikor a hidegvíz belemegy de gyorsan felmeleegíti a láb a vizet, utána semmi probléma... :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#35820) Serpiko válasza oxox (#35815) üzenetére


Serpiko
addikt

A hengerezésről [link] itt van pár információ. Ker én is lehet használni lol.

inf3rno: futás után használnám nem közben.

[ Szerkesztve ]

A titok akkor marad titok, ha arról három ember tud és ebből kettő halott. Névtelen kínai bölcs

(#35821) tomcica


tomcica
Topikgazda

Tegnapi 1ora emelkedozes utan ma egy fokozos 10km ment a palyan 35:34,minden korben kaptam egy adag hideg csipos szelet,haat volt ez mar konnyebb is :O

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35822) Chuck Norris válasza inf3rno (#35757) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A Hévíz azért marha messze van tőlem, hogy heti kétszer lemenjek, a Széchenyibe szoktam, oda azért eljutok egy órán belül. Nyitott az uszoda rész, a szaunája magyarországi viszonylatban nekem az etalon, a végén meg áztatom magam legalább egy fél órát még a gyógyvízben, szóval komplex rehabilitáción veszek részt :)
Mostanra sikerült kitűzzek egy úszós célt is önmotivációs szempontból, ezzel akarom hessegetni azt az érzést amikor az öltözőben azon gondolkodok, hogy megint úszni kell de utálom, szóval 3.86Km-t akarnék leúszni két órán belül.

(#35823) Chuck Norris válasza bencze (#35816) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

A pocsolyában ugrálástól mindegyik futócipő beázik, az ellen nem véd. Az a tapasztalatom, hogy ha sima futócipővel csapatsz a havas latyakban azon szinte ellenállás nélkül áramlik át a jeges víz,a goratexesnél inkább csak úgy szivárog befelé és nem hűl le annyira a láb, télen én mindig ilyenben megyek terepre. Ha meg csak sima hóban vagy vizes fűben gázolsz még arra is van esély, hogy egyáltalán ne ázzon be.
Ja meg nem árt még a futókamásli is, hogy fölülről ne menjen be a hó.

(#35824) inf3rno válasza Chuck Norris (#35822) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na, alakul ez. Elvileg ilyen fürdőkbe lehet beutalót íratni, ha valami bajod van. Egy próbát talán megérne, olcsóbban megúsznád úgy. A Hévizet én se állandó jelleggel gondoltam, inkább évi néhány alkalommal 1-2 hétre, ahogy a szabi engedi. Én minden évben oda ugrok legalább 4-5 napra nyaralás alatt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35825) norby_42 válasza kk831228 (#35819) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ismerős az érzés :)

Eat pasta, run fasta

(#35826) danielsz


danielsz
tag

Ez a nem semmi: [link]

(#35827) zaskar válasza danielsz (#35826) üzenetére


zaskar
senior tag

Hát ez tényleg nem semmi. Amikor 15 éve elkezdtem futni, kis túlzással egy évre nézett így ki a futónaptár, nem egy hónapra:) És hab a tortán, hogy ez a versenyekben gazdag hónap egy téli hónap:)
Mondjuk amit én tervezek decemberben, az pont nincs benne, mert nem futóverseny, hanem túra (Tortúra 65 a Bükkben), de mindig elég sokan vagyunk, akik futjuk (persze az aktuális hó és terepviszonyok függvényében).

[ Szerkesztve ]

(#35828) danielsz válasza zaskar (#35827) üzenetére


danielsz
tag

Valamiért nem az jelenik meg, amire a link eredetileg mutatott, egy beszámoló volt, a lényeg, hogy az illető gerincsérüléssel, nyakmerevítővel futott.

(#35829) parandroid válasza danielsz (#35828) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem tudom, mi történt, én reggel még olvastam a linken a sztorit, most már nálam is a naptár jön be.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35830) zaskar válasza danielsz (#35828) üzenetére


zaskar
senior tag

Bocs, én meg azt hittem, ezt a sok futóprogramot kell nézni. Engem tényleg meglepett, nem mindig voltunk így elkényeztetve...

(#35831) emiki6 válasza emiki6 (#28962) üzenetére


emiki6
veterán

Nos, a zoom odyssey pár hónapja megadta magát, a talpa részben elvált. Tény, hogy 3/4 évet ment szinte állandóan, noha nem futottam vele olyan sokat, mint terveztem, de akkor is.
Megjavíttatni nem akarom, mert már megváltoztak az igényeim, nem is volt már kényelmes, zavart, hogy lúdtalpos helyzetbe kényszeríti a lábfejem (fél éve egy vékonytalpú wushu cipőben járkáltam, az a viszonyítasi alap, ott használni kell a talp izmait), nomeg az orrformája is inkább volt csapott, hegyes, mint lábformájú -> elnyomás alatt tartotta a lábujjaim.
Dobjam ki?

Más: mikor szeptemberben újra futni kezdtem, akkor a futás elején elfáradt a csipőhorpaszom mindkét oldalt, a folytatott igénybevétel miatt fájni is kezdett, majd mivel gyenge volt és elfáradt átkerült másra a terhelés, emiatt 5 km tájékán térdfájdalom jelentkezett (kicsit IT szalagos, kicsit térdizületes) a jobb oldalon. 3 hét pihentetés után megint, aztán elkezdtem erősíteni a csipőhorpaszom, pár hét után még mindig nem volt elég erős, de legalább nem fájdult meg a térdem.

Tehát, ha valakinek valamely izma fárad, feszül stb. futás közben, az kezdje el napi szinten erősíteni (és nyújtani is párhuzamosan), célzottan azt az izmot, hogy ne legyen baj.

Amúgy eltolódtam inkább a biciklizés felé, így idén már biciklis cipőt vettem. :D
Futni szerintem mezítlábas technikával fogok, majd megtanulom, ha úgy érzem. :K

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#35832) ígyvanferi válasza emiki6 (#35831) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Csak egy kérdésem van: mi az a csípőhorpasz?

(#35833) emiki6 válasza ígyvanferi (#35832) üzenetére


emiki6
veterán

Hip flexor angolul. Egy kiemelten fontos mélyizom. A térdet a gerincoszlophoz közelíti (ha jól tévedek), az kell a térdemeléshez.

[ Szerkesztve ]

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#35834) tomcica válasza emiki6 (#35831) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az emelkedozes megerositi a hip flexort (is).Egy megoldasnak jo lehet.Akar mennyiseget (30-40perc konnyu tempo erofeszitessel pl felmaratonos erofeszites -ugye ez emelkedon nem ugyanaz az iram,csak olyannak erzodik).Par honap utan mehet a rovid repulo sprintek,ebbol eleg 10-20db alkalmankent.Kombinalni is lehet,multkor emelkedoztem ugy,h kb 250-300m laposabb emelkedo konnyu temposon,utana 150m sikon picit gyorsabban,vissza 150m laza,majd rovid eles lejton sprint le,kis dombon 4-5m valtott labu szokdeles,majd 50m laza es 10m sprint eles emelkedore,ezutan 200m laza.Ebbol koroztem igy egy jo orat.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35835) emiki6 válasza tomcica (#35834) üzenetére


emiki6
veterán

Ne is írj ilyeneket, magamtól úgyse fogom csinálni... :DDD
Ami igazán lényeges, hogy mit csináljak a cipővel? Dobjam ki?

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#35836) tomcica válasza emiki6 (#35835) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kerteszkedos,funyiros,munkas ciponek meg jo lehet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35837) emiki6 válasza tomcica (#35836) üzenetére


emiki6
veterán

Arra van jobb, mondjuk a filléres kínai feiyue, amit nagyon szeretek, mert ébrentartja a lábfejem izmait, mivel minimalista.
Munkára meg egy acélbetétes bakancs.

De ha kell valakinek viheti, 45,5-ös (US 11,5). Nincs nagyon leharcolva és max a betétet kell kimosni.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#35838) inf3rno válasza emiki6 (#35831) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem is gyenge a csípőhorpaszom (igazából más mondta a tartásom alapján), bár valamit erősödött szimplán attól, hogy futottam. Valszeg a sok ülés meg görnyedés miatt ennyire edzetlen, passz. Tudsz javasolni valamilyen gyakorlatot rá?

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35839) inf3rno válasza tomcica (#35834) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én 10x150-et szoktam csinálni régebben sprintben fel, kocogva lefelé. Nem tudom hány fokos, de nekem az "elég meredek emelkedő" kategória. Lehet, hogy akkor már nincs is ilyen horpasz bajom, franc tudja. Régen mondták már, azóta sok km lement.

Buliban hasznos! =]

(#35840) emiki6 válasza inf3rno (#35838) üzenetére


emiki6
veterán

Nekem a "sportorvosom" 3-at mondott:
- Innen az elsőt De gondolom a többi is jó.
- Meg ezt úgy, hogy az egyik lábad nyújtva a talajon, a másik térded meg fel felhúzod vagy az egyik térd felhúzva, a másikat meg ki-kinyújtod.
Fontos, hogy ezeknél a törzs, főleg a törzs alsó része legyen feszes.

Nekem még a kis és középső farizmom is gyenge, azok erősítésére ezt meg ezt szoktam. Fontos, hogy végig meglegyen a térdek egymástól eltávolításának a "szándéka", az oldalirányú feszítettség.

Kívánom neked, hogy mindent megkapj az élettől, hogy rájöjj, nem elég.

(#35841) jackbacsi87


jackbacsi87
senior tag

Sziasztok!

3 hete sikerült leamortizálnom magam. Túl toltam a dolgot, full kreténbe!
Fejben bírtam, izmok bírták, fáradságot nem éreztem. Aztán a térdem meg jól beintett. Doki látott, holnaptól újra mehet a sport!!
Szóval 3 hét szünet (3x azért elmentem futni, mert elvonási tüneteim voltak.) után mennyire érdemes visszavenni az edzést? (Eddig heti 3-4 futás volt össz. 35-40km, meg 2x bringa össz. 70km.)

(#35842) tomcica válasza jackbacsi87 (#35841) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy picivel tobb bringat tennek be es 3 futas eleg kb 25-30km az elso heten.Utana ha minden okes meg egy het igy,es mehet vissza 30-35re.Erosits be minden alkatreszt,mert 30-40km-tol nem kellene ennyire szetesnie (kiveve ha valami kozeptavos fel sprinten tortenik minden edzes,de nem hinnem h az van).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35843) inf3rno válasza emiki6 (#35840) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, csináltam már ilyeneket, amikor pilates-re jártam. Meg szoktam mostanában is a hátam végett ezek egy részét. Farizomra nekem a bringa jött be. Egy jó hegynek tekerés után az is be tud görcsölni. Az az igazi. ;] Annál már csak a comb görcs a kellemesebb...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#35844) inf3rno válasza jackbacsi87 (#35841) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jó lenne utánajárni, hogy mi miatt ment szét a térded, cipő, rossz technika, ízületi betegség, stb... Vagy csak nem szokta meg, hogy ennyiket futsz?

Buliban hasznos! =]

(#35845) jackbacsi87 válasza tomcica (#35842) üzenetére


jackbacsi87
senior tag

Hopp, egy fontos rész kimaradt, amikor átszerkesztettem a szöveget. Térdemben van egy nagyon pici porcszakadás.

Valószínű az utolsó 3 hét miatt volt, több dologban hibáztam. Gyorsan növeltem a távokat futásnál: 40km, 47km, 58km, meg minden héten volt valami plusz: 1 héten egy 70km bringatúra a 35km helyett, következő héten hétvégi 20km futás reggel, bő 1óra múlva meg indultam 20km-es túrára, 3. hét meg hab volt a tortán a km számmal. (Előtte is volt néha 40-50km-es hetem, de nem egymás után.)

(#35846) tomcica válasza jackbacsi87 (#35845) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,azert ez igy egesz mas.Latod pontosan tudod mi az oka,en visszavennek 25-30km-re + bringabol esetleg tobb.Utana pedig felepitenem megint szepen.1het megtolod 1het alap biztonsagi 1het lazabb,es ezeket rotalnam igy,ha meg lassabban kell akkor 1het max,1het alap,1het minimum es 1het alap.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#35847) oxox


oxox
addikt

nem tudom már ki ajánlotta a sportsshoes.com-ot itt, de minden tiszteletem az övé :R :R

nov23-án rendeltem néhány cuccot, és dec7-13 közötti érkezést prognosztizáltak, ill. irták, hogy késés is lehet a blackfriday és karácsony miatt...tegnap bekopogott a postás :)

hab a tortán, hogy minden méretet eltaláltam (poló, nadrág, kesztyü, cipő) ...tip-top, a cipőt imádom már most....this is NASA! :B

[ Szerkesztve ]

Ki gépen száll fölébe.... SC2 nick: oxox character code: 698...dio3/ow: oxox#1525 + #21838

(#35848) danielsz


danielsz
tag

A hétvégi verseny után sajnos még mindig érzékeny a vádlim :( Először azt hittem, csak izomláz, de ez azon túlmutat, bal vádlim még mindig feszül, nyomkodásra érzékeny. Már nem is mondanám, hogy kimondottan fáj inkább kellemetlen, térd alatt megfeszül minden lépésnél. Tegnap, tegnapelőtt mondjuk futottam vele 8,5 meg 10 km-t, nem hiszem, hogy rontottam rajta, mivel kicsit így is javul. Leguggolni baromi rossz vele.

(#35849) parandroid válasza danielsz (#35848) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nyújtás, blackroll, kompressziós szár. Előbbi kettő előtt melegítsd be az izmot, utóbbi mehet akár éjszakára is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#35850) inf3rno válasza danielsz (#35848) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem elmúlik magától, ha adsz neki időt. Gondolom egy kicsit túlterhelted. Ha fáj, akkor érdemes lehet jegelni.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.