Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#137301) npera


npera
újonc

Na, alakulok. Most megy a next-next-Finnish wizard. Alapból látta a wifi kártyát, fel tudtam csatlakozni. Most update keresés megy.

(#137302) zetor2000 válasza Jahno (#137297) üzenetére


zetor2000
senior tag

Ezért írtam Sipinek is, hogy töltse le a reinstall előtt a drivereket, de főleg a hálózati csatoló(k)ét, mert ha van net, lesz a többi is, de ha minden fenn van, akkor mehet minden is.
Ha van driver mindenhez, akkor nem lehet sokkal több, mint 10 perc :D Na jó, de, amikor a hardverazonosító alapján kell keresni az eszközhöz való meghajtót, az eltarthat sokáig, pláne ha nincs sok ilyen szerte a világban. Meg az ilyen ACPI\Vendorid001\akármi is jó tud lenni, amikor találd ki, hogy az mi, de sárga felkiáltójal vagy kérdőjel van az eszközkezellllőben mellette. :)

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#137303) zetor2000 válasza npera (#137301) üzenetére


zetor2000
senior tag

Akkor már nem nagy etwas a vége.
Ha jobbegérrel klikk a start gombon -> eszközkezelő -> nincs ismeretlen hw elem, akkor kábé megvagy az alapokkal, lehet mindent frissíteni és mehet Office is rá. Vagy az a 365-ös licensz.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#137304) Jahno válasza zetor2000 (#137302) üzenetére


Jahno
őstag

Ebben speciel olyan USB3 volt, amit még én sem hallottam.

(#137305) npera válasza zetor2000 (#137303) üzenetére


npera
újonc

Vannak. Most elmegyek lassan a gyerekekért, aztán mehet fel a letöltött DELL driver package.

Aztán Office, Skype, meg hasonló extra. Közben még viszem a lányomat is judóra, szóval kis megszakításokkal installálgatok :B

(#137306) zetor2000 válasza npera (#137305) üzenetére


zetor2000
senior tag

Skype lehet, hogy lesz benne, mert csak...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#137307) npera válasza zetor2000 (#137306) üzenetére


npera
újonc

Nincs.

(#137308) Sipi-


Sipi-
tag

12345 km :)

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#137309) Sipi- válasza zetor2000 (#137306) üzenetére


Sipi-
tag

Rendszer visszaállításával újraraktam a gépet, köszi a tippet. Skype nen lett rajta, de Linkedin és Whatsapp igen :) Meg offfice is, próbaverziós (de van diákoknak járó accountom, azzal belépve már megy is).

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#137310) npera


npera
újonc

Óóóó, ilyenről nem is tudtam, hogy van. De van. 50 mm-es f1.0-ás Fuji obi. Álomszép.

A váz film szimulációja is érdekes, asszem Jahno erről már áradozott.

(#137311) npera válasza Sipi- (#137308) üzenetére


npera
újonc

Ó, respek!!!

(#137312) npera


npera
újonc

Sikerült 2 kivétellel az összes ismeretlen divájszt felinstallálni a kicsomagolt DELL driver pakidzsból. Most jön egy rakedli update, lehet azok között lesz a megoldás.

Most van kábé 45 percem mókolni, aztán menni kell a kiscsajért.

(#137313) npera


npera
újonc

Na, ezt alighanem beszoptam. Nincs aktiválva a gép. És azt mondja, hogy nem éri el az aktivációs szervert, várjak.

Amikor megpróbáltam beírni a kulcsot, ami az előző windowsból nyertem ki a kiolvasóval, akkor azt mondja, hogy változott a HW a gépen.

Ilyenkor mi van? Neten fenn van a gép, webet eléri.

Svéd oldalon nézve 195 SEK-ért Win 11 Pro (Retail) key az valami nagyobb cégtől levedlett licensz, ami pár hónap után letiltódik?

[ Szerkesztve ]

(#137314) Phülöp válasza Sipi- (#137308) üzenetére


Phülöp
addikt

szerintem ilyen fiatal autóban én még nem is ültem soha

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#137315) didyman válasza Phülöp (#137314) üzenetére


didyman
őstag

El se férne benne!

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#137316) didyman válasza npera (#137313) üzenetére


didyman
őstag

Ilyenkor nekem a telefonos aktiválás mindig jó volt, de szerintem az már nem van.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#137317) zetor2000 válasza didyman (#137316) üzenetére


zetor2000
senior tag

De, W10-et lehet tuti telón aktiválni.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#137318) zetor2000 válasza npera (#137313) üzenetére


zetor2000
senior tag

Esetleg az nem lehet, hogy home volt, és most pro ment fel? A kettő kódja eltér...

Itt a hardveraprón lehet venni ~3000Ft körüli áron kódot, picit többért office-t is, meg minden okosságot. Kérdés, mennyi ideig működik.
Nekem erre egy "más megoldásom" van, de az nem ennek a fórumnak a témája, de ha aktiválás windows10 / 11 re keresel szerintem rögtön lesz pár találat.
Kereső optimalizáló kulcsszónak a mydigitallife esetleg hasznos lehet. De ez csak fetételezés.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#137319) Phülöp válasza zetor2000 (#137318) üzenetére


Phülöp
addikt

hardveraprós kulcsom lassan 2 éves, semmi gond vele
hardvert nem cseréltem alatta, ez tény

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#137320) zetor2000 válasza didyman (#137316) üzenetére


zetor2000
senior tag

[link] W11 is megy telefonon. Max csehszlovák számot kell hívni...

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#137321) zetor2000 válasza Phülöp (#137319) üzenetére


zetor2000
senior tag

Nem tudom, melyik eladó mennyire megbízható, illetve az általa forgalmazott kódok honnan vannak... Nyilván a sok100 pozitív értékeléssel rendelkezők hasznos cuccot árulnak, és relatíve nagy lehet az ügyfél elégedettség.
Az én világom az kábé olyan, hogy a céges laptopon kiírta a rencer, hogy aktiváljam, de ~2 évig ment úgy is. A háttérképet és pár apróságot nem lehetett testreszabni, de minden más kifogástalanul működött. Aztán lett neki internet is, és akkor aktiválta magát.

Szerintem nperánál az lehet, hogy más rendszer lett telepítve, mint amihez a kód való.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#137322) Sipi- válasza Phülöp (#137319) üzenetére


Sipi-
tag

Nekem is volt, de egyszercsak elmúlt. Több iterációval végül lett olyan kód (garanciában, ingyen :) ) amivel azóta is megy. De az win7 és én sem cseréltem hw-t alatta.

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#137323) npera válasza zetor2000 (#137318) üzenetére


npera
újonc

W11 PRO volt rajta, ami aktiválva is volt. Mindegy, akkor veszek egy helyi HW-aprós kulcsot, aztán meglátjuk.

Szürkezónás megoldást hagyom, egyelőre ilyen vásárolható megoldásban gondolkodom.

(#137324) Phülöp válasza Sipi- (#137322) üzenetére


Phülöp
addikt

az enyim baltimori

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#137325) npera válasza npera (#137323) üzenetére


npera
újonc

Nem működik, ugyanaz a hibaüzenet.... :U

(#137326) npera


npera
újonc

Most nézem, hogy a product key mezőben írja, hogy XXXXX- .... -3V66T

Rákeresve ez egy eredetileg Win 10 PRO key:

What is the 3V66T key?
This product key ending with -3V66T is generic product key for Windows 10 Pro which you get when you first time use "real" product key to activate Win 10 Pro to your PC. Later if you do clean install to that same PC it will be activated automatic and that same generic product key is used for that activation.20 jan. 2019

(#137327) npera


npera
újonc

Ez volt az eredeti kulcs, amit a géppel kapott windowsból olvastam ki.

Microsoft fórumon keresve meg is találtam, ez az a 3V66T-re végződő Win 10 PRO generic kulcs.

The Windows key is clearly shown as VK7JG-NPHTM-C97JM- 9MPGT-3V66T

Most akkor egy Win10 PRO-ról valahogy 11-re felfrissített gépet kaptam, ami igazából egy Win10 PRO kulcsot igényelne?

Vagy csak egy jó Win11 PRO kulcs kell hozzá?

Mivel most egész jól kezdek belejönni a nulláról installálásba, ezért akár egy másik verziót is fel tudok telepíteni. Home Windows is elég nekem itthonra, nem?

(#137328) zetor2000 válasza npera (#137327) üzenetére


zetor2000
senior tag

A dolog elvileg olyan, hogy a Windows10 képes 11re frissülni, ha a "környezet" lehetővé teszi. Elévileg 2-3 dolog kell hozzá: megfelelő cpu (intel 7gen. proci sorozat, vagy AMD akármi - pontosan nem tudom), Trusted Platform Modul megléte - vagy alternatívája a prociban... meg még valami, de az nem annyira lényeges, asszem / könnyen megugorható.
Szóval lehet, hogy Win10 pro-t kéne feltenned, és egy frissítés (ez lehet, nem azonnalos) után Windows 11 fog bootolni. A frissítés szokta jelezni, ha elérhető és alkalmas a gép erre. Akkor asszem van rá mód, hogy frissüljön - meg kell nyomni az "akarom, hogy frissljön W11re" gombot.
A W10 és a W11 telepítésének metódusa nem tér el semmiben.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#137329) npera válasza zetor2000 (#137328) üzenetére


npera
újonc

Most egy Microsoft oldalról pendrive image letöltött Win 11 PRO van rajta, mivel az volt rajta. A kulcs is ilyen.

Ha letöltök egy Win 10 PRO-t, akkor lehet a BIOS-ban levő kulccsal működik is "magától"? Vagy még mindig kellene egy működő Win 10 PRO kulcs hozzá?

Nem értem, hogy hol a hiba, ezért értetlenkedem. Azt tudom, hogy ha van egy futó install és a kritériumok teljesülnek, akkor tud frissülni 11-re. Nem ez a gond, hanem hogy kellene aktiválni valami verziót elsőre.

(#137330) zetor2000 válasza npera (#137329) üzenetére


zetor2000
senior tag

Azt gyanítom, hogy egy W10 telepítése előrébb vihet. Nem biztos, de lehet.

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#137331) didyman válasza zetor2000 (#137328) üzenetére


didyman
őstag

Már nem.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#137332) didyman válasza npera (#137329) üzenetére


didyman
őstag

Már nem lehet w11-re upgradelni, de ez elvileg csak azokra a w10 kulcsokra vonatkozna, amivel nem aktivaltak még w11-et. Lehet, hogy enterprise volt az előző w11, vagy más verzió, és a géphez eredetileg járt w10 kulccsal tényleg nem volt w11 felvarrva :/

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#137333) Jahno válasza qnadam (#137233) üzenetére


Jahno
őstag

Pronea S?

F55-65 és társait nem hinném, FM10 elég drága és nem úgy érzem, hogy arra mozdulnál. Igaz ott minden is drága. 75-80 meg már modern műanyag vacak és felső LCD-s.

(#137334) qnadam válasza Jahno (#137333) üzenetére


qnadam
veterán

tejóég, ez hogy néz ki :D nem. jövő péntekre ideér elvileg, addig kerítek plédet.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#137335) qnadam válasza didyman (#137290) üzenetére


qnadam
veterán

pedig előzni a sima kétezressel is lehet. nem nézted el, nem háromezres v6 van benne? :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#137336) Jahno válasza qnadam (#137334) üzenetére


Jahno
őstag

Úgy néz ki. Gondoltam kommersz bármit nem veszel, meg túl drága és kuriózum analógot sem. Valamivel lógjon ki a sorból, ez élte túl az első körös sorsolást.

(#137337) qnadam válasza Jahno (#137282) üzenetére


qnadam
veterán

szembejött ez, és kedvem lett itthon pancsolni, ezzel a cuccal elvileg nem kell precízen hőmérsékletet tartani. csak ugye még nem igazán létezik.
ecn2-t biztos, hogy több helyen is lehet hívni, legfeljebb nem mindenhol szolgálják ki a földi halandót :) mesélték operatőrök, hogy saját maradék filmre ellőtt dolgaikat simán hozzácsapták az aktuálisan forgatott dolgok mellé, aztán legfeljebb kifizették azt a minimális pluszköltséget.
a kisfilmnek csomagolt mozis filmek meg szinte biztos, hogy kodak filmek a remjet réteg nélkül :D

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#137338) Jahno válasza qnadam (#137337) üzenetére


Jahno
őstag

Kismozis persze, hogy az, pont ezt mondom. Ma betévedtünk egy új budai boltfélébe, ami kicsit fura koncepció, de majd kialakul. Ott is rákérdeztem, hogy mozisat itt is Szilárd hívja? Hát igen, de folyamatban van a....

Itt van pld. ez, mert a Café analógos mozis, Babylon, vagy Cinestill egyértelmű, hogy kazettázott cucc, de [link] Nevet adtak alá, lefelé görgetsz és persze Kodak :C

(#137339) zetor2000 válasza didyman (#137331) üzenetére


zetor2000
senior tag

Erről a MSnek nem szóltak akkor -> [link] :)
A 10->11 upgrade nem tudom, működik e még, a 7->(10) 11 az asszem megszűnt.
Ja, erről van pár cikk, ez az egyik. A 10->11 frissítés meg még csak most jön igazán, mert a MS "titkolja a számokat". :)

[ Szerkesztve ]

Ez a dal a lelkünk közötti híd kövei között a malter közötti szeretetet átitató áldás közötti békesség.

(#137340) Grillo válasza npera (#137267) üzenetére


Grillo
senior tag

A céges S-Crossnál nem kell ehhez az elektromosság hiánya. Olyan szarul van konstruálva a benzin betöltő nyílás fedele, hogy bár a bóvden darútja működik a bal lábamnál, de a fedél rugója olyan béna, hogy nem ugrasztja ki az ajtót. Néha. Múltkor kolléga megfeszegette, akkor pár hétig jó volt, most megint szarakodik.

(#137341) didyman válasza Jahno (#137333) üzenetére


didyman
őstag

Meg az F80 nem mér fényt cpu nélküli obival.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#137342) didyman válasza zetor2000 (#137339) üzenetére


didyman
őstag

Tényleg, kevertem a szezont a fazonnal.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#137343) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

(#137344) npera


npera
újonc

Királyság van!

Írt a supportos csávó, mivel megreklamáltam a problémát. Ha powershell alatt írtam be a kódot admin joggal, akkor működött.

Om du inte ges några andra aktiveringsalternativ så kan vi pröva med att aktivera via kommandotolken, följ instruktionerna här nedanför.

Steg 1. Öppna sökrutan nere till vänster i Windows och sök efter "Powershell", högerklicka på första sökresultatet och välj "Kör som adminstratör".
Steg 2. Skriv in följande kommando och tryck på ENTER-tangenten: slmgr /ipk kód-kód-kód-kód-kód
Steg 3. Skriv in följande kommando och tryck på ENTER-tangenten: slmgr /ato

Így meg lett aktiválva, most akkor el lehet kezdeni használni.

(#137345) npera


npera
újonc

Na, csak kiderült, hogy "fizikai behatás" érte azt a víz alatti kábelt, ami a napokban sérült meg.

Svédország és Észtország közötti szakaszt piszkálta meg valaki.

(#137346) -NoVa- válasza Bujdy81 (#137343) üzenetére


-NoVa-
őstag

Figyu. Úgyis jön Október 23, adja magát. Még az előző alkalom golyónyomai is megvannak itt a szomszéd ház felújításra váró homlokzatán meg a fél belvárosén, úgyhogy nem kell nagyon vigyázni a dübörgő gazdaságban felújított hipermodern városképre sem, aztán más megoldás úgysem maradt.

(#137347) Samott válasza -NoVa- (#137346) üzenetére


Samott
addikt

Speciel a dagadt nem vallalta a kockazatot hogy akkor az emberek koze menjen, valahol videken tartjak majd jol megvalogatott kozonseg elott. Teljesen elszakadt a valosagtol.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#137348) npera


npera
újonc

Óóóó, egy Mk. III Priust meghajtanak fékpadon. Ez vélhetően iszonyatos durva lesz :K

(#137349) Sipi- válasza Bujdy81 (#137343) üzenetére


Sipi-
tag

Írtam ugye nemrég, hogy a Radnótiban 31% volt a külföldre továbbtanulók száma az idén érettségizettek közül. Gyanítom, hogy ez csak emelkedni fog. És nem csak ott, hanem egyre több suliban...

[ Szerkesztve ]

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#137350) Bujdy81


Bujdy81
csendes tag

Megrendeltem a Teslára a négy évszakos gumikat. "Hámhúsz" Kibírtam röhögés nélkül... :D

(Azt mondják a skacok, hogy nyáron nyárit, egyébként négy évszakosat, mert nem igazán van nálunk tél...)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.