Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-06 13:22:11

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#168751) #64638144 válasza DrKapocs (#168747) üzenetére


#64638144
törölt tag

Ha tudnád, hogy ezeken a dolgokon én már 20 éve túl vagyok. És az a tapasztalatom, hogy ami bevált, azt nem szabad piszkálni. Az való igaz, hogy a Samsung böngésző az utolsó frissítéssel nem a legjobb színben tűnik fel a világ előtt (írtam is nekik egy klassz értékelést, amit tuti nem olvasnak, de legalább kiadtam a dühömet), de az biztos, hogy a következő vagy az utáni frissítéssel javítják. És ez nem fanatizmus, ez tény, tapasztalat.
Én az általad felsorolt böngészőknek nem adok már esélyt. Ahogy mondják a nagyok, "volt ideje". Jelen esetben volt ideje bizonyítani mindnek, de a tény számomra az, hogy egyik ezt nem tudja, másik amazt nem tudja, harmadik itt belassul, negyedik amott fagy ki és akkor ezekre még rájön az, hogy kompatibilitási gond, meg hogy valamelyik ugyan nagyobb cég, de közel sem akkorák mint a Samsung. És a Samsung már úgyis hozzáfér minden adatomhoz.

(#168752) DrKapocs válasza #64638144 (#168751) üzenetére


DrKapocs
őstag

Egy 16-os verziószámú Samsung volt fenn (senki ne kövesse a példámat), ami ugyebár nem mai gyerek. Frissítettem egy újabbra (23-as verzió), de az sokkal lassabb volt érzetre. De már a 16-os is lassabbnak tűnt, mint a Vivaldi/Brave. Nálam mostanában szinte minden böngésző fenn volt. Floccusban vannak a könyvjelzők, Safeincloudban a jelszavak, így pillanatok alatt tudok egyik böngészőről váltani a másikra. Próbálgattam őket.

(#168753) WhiteWalker válasza DrKapocs (#168747) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Én a Soul böngészőt használom. SafeandClouddal kompatibilis ráadásul :C

Github link

[ Szerkesztve ]

(#168754) Narxis válasza DrKapocs (#168747) üzenetére


Narxis
nagyúr

Inkább maradj a Firefox-nál, lehet, hogy nem olyan gyors mint a Vivaldi de legalább nyílt forráskódú és etikus módon fejlesztik.

Thanos was right.

(#168755) #64638144 válasza DrKapocs (#168752) üzenetére


#64638144
törölt tag

Persze, mert minél újabb a böngésző, annál erősebb telefon kell hozzá. Ezért tűnik lassabbnak.

(#168756) S e t h válasza DrKapocs (#168752) üzenetére


S e t h
nagyúr

Nekem nem tűnik lassabbnak, pláne nem annyira, hogy ezért egy orosz böngészőre váltsak.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#168757) vgyuri válasza DrKapocs (#168747) üzenetére


vgyuri
őstag

Yandex előnyei számomra (csak hírolvasásra használom)
- megnyitott lapok számát 99 felett is mutatja
- vissza gombbal bezárja az aktuális lapot, és nem bezárja az alkalmazást
- GetPocket kiegészítőt kezeli
- oldal tetejére ugrás gomb

(#168758) D1L1ZS válasza WhiteWalker (#168753) üzenetére


D1L1ZS
őstag

+1 a Soul böngészőre!

Olyan szinten testre szabható, hogy szerintem androidon ebben a tekintetben nincs párja!

Rohadt gyors, smooth a görgetés, van benne olyan opció hogy pl. weboldalak esetén visszalépéskor ne töltse újra az adott oldalt, meg számos kényelmi funkció és beállítás stb.

Chrome kiegészítőket sajnos nem kezeli, meg automatikus szövegtördelést sem tudja (ez mondjuk engem sosem érdekelt), de ettől függetlenül nálam most az elsődleges böngésző.

Xiaomi 11T 8/128 # Xbox Series X #

(#168759) tknof1871 válasza troller (#168739) üzenetére


tknof1871
őstag

Komolyan, nekem annyira fárasztó ez a "jajj! gyűtik rólam a zadatokat" rinyálás :U
Mindenki is gyűjti, ez van.

Amikor egy társadalom eljutott oda, hogy úgynevezett társadalmi kreditrendszer alapján megtagadhatják valakitől, hogy buszra/vonatra/repülőgépre szálljon, telefont/számítógépet vásároljon, stb., nos onnan nehéz visszajutni a normális, élhető társadalomba.
Nem tudom pontosan idézni, csak a lényeg maradt meg. Valaki a 2. vh után mondta, hogy a gonosz emberek kevesen vannak és gyengék. A passzív emberek sokasága ad nekik hatalmat amitől veszélyesek lesznek.
De ez már tényleg nem ide való. Inkább egy privát beszélgetésbe, enyhe fejfájással, közben savanyú uborkákat majszolva.
BUÉK!

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#168760) Dolphine válasza tknof1871 (#168759) üzenetére


Dolphine
addikt

Erre az idézetre gondolsz?
"A gonosz diadalához nem kell sok, csak az, hogy a jók ne tegyenek semmit."

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#168761) #64638144 válasza S e t h (#168756) üzenetére


#64638144
törölt tag

Nekem sem a sebességgel van gondom, hanem hogy kattintok egy oldalra, megjelenik a töltéscsík és ott vár. Szépen lassan kúszik felfelé, de nem tölt be semmit. Akkor kipöckölöm, kényszerleállítom, gyorsítótárat törlök és újra próbálom. És akkor puff, egy kattintásra ott az oldal, ahogy kell, tehát jó lesz. Egy darabig. Aztán a bővítmény mint fordító, nem mindig ugrik fel a fordítás gomb. A videóknál nem tudtam rávenni a magyar nyelvre, pedig lent van a magyar nyelvi pakk. Szóval ilyenek. Aztán lehet, hogy nem is a Samu a hibás, hanem az adblokker. Nem tudom. Mindenesetre írtam nekik egy morcos értékelést.

Viszont legyalultam, újra raktam, most jónak tűnik. Most is Samuról vagyok. Nincs is fönt más nekem.

(#168762) #64638144 válasza vgyuri (#168757) üzenetére


#64638144
törölt tag

Kinek mire van szüksége. Én 100 lapnál nem tartom gyorsabbnak a váltást annál, hogy újra megnyitom. Ezt a lapbezárós dolgot nem értem mire jó. GetPocketet nem ismerem, oldal tetejére ugrás itt is van. Szóval eléggé speciális igényeid vannak.

(#168763) #64638144 válasza tknof1871 (#168759) üzenetére


#64638144
törölt tag

Ezt úgy kell elképzelned, hogy ha mondjuk be szeretnél ugrani a folyóba a kiskutyád után, akkor kire bíznád a telefonodat az ott bámészkodók közül? Egy rendőrre, vagy egy ott sertepertélő romagyerekre? Mindkettőből van jó is és van rossz is. Nos?
Nekem nagyon nem mindegy, hogy egy jogilag felelősségre vonható cégre, azaz a Samsungra bízom az adataimat, aki már csak presztizsből sem fogja magának megengedni, hogy kiderüljön róla az adatszivárgás. Vagy egy noname cégre, akikről ha kiderül az adatszivárgás, akkor 3 napig cikkezik róla a sajtó, aztán mindenki elfelejti, de neked okoztak egy rohadt nagy kárt, mert mondjuk az adataid felkerültek a darkvebre, te meg naponta 3X kapsz banki átverős hívást és a bankszámlád folyamatosan letiltják mert próbálkoznak belépni és a rendszer letilt.
Vagy kinél mented el bátrabban a bankkártyád adatait? A Foodoránál, vagy a Samsung Walletben? Szerinted ki költ többet a kettő közül a biztonságra?

(#168764) #64638144 válasza Dolphine (#168760) üzenetére


#64638144
törölt tag

+1

(#168765) HoTaZo válasza HoTaZo (#168742) üzenetére


HoTaZo
őstag

Sziasztok!
BUÉK!

Erre tudtok mondani valamit?

Si jeunesse savait, si vieillesse pouvait.

(#168766) Winne


Winne
nagyúr

Tudtok mondani nekem egy olyan játékot, mint ez itt a képen ahol csak simán lehet ezt a módot játszani? Nem akarok építeni, időt pazarolni azon kívül, hogy ezt tudjam játszani.

:R:R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#168767) tomy86 válasza Winne (#168766) üzenetére


tomy86
addikt

Az androidos játékok topikban talán nagyobb eséllyel tudnak segíteni.

(#168768) Peterhappy válasza Dolphine (#168760) üzenetére


Peterhappy
őstag

Hűűű, én ezt nem hallottam még. Nagyon találó, köszi hogy bedobtad!

(#168769) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Boldog új évet kívánok mindenkinek!

A munkahelyemen használunk egy alkalmazást(a cég fejlesztette, de nem foglalkoznak tovább a fejlesztéssel). Az a gond vele, hogy pár hete, mióta újraindítottam a telefonom, totál lassú az alkalmazás! Olyannyira, hogy lassan már kezelhetetlen az egész, körülbelül 6-8 másodpercet kell várni, hogy reagáljon a gombnyomásra! Kell hozzá internet is, de igazából nem a net lassú, azzal nincs gond. Az lenne a kérdésem, hogy van-e lehetőség valami mókolással rábírni a telefont, hogy gyorsabban kezelje az alkalmazást? Bármilyen megoldás/hack érdekelne.

Telefon: Galaxy A12
Alkalmazás nevét sajnos nem adhatom ki. Bízom benne, hogy így is tudtok segíteni, előre is köszönöm!

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#168770) #64638144 válasza Satyricon (#168769) üzenetére


#64638144
törölt tag

A program gyorsítótárát törölném első körben.

Pár hete indítottad újra a telefont? Ez nálad úgymond "extra esemény" a telefon felhasználói életében?

(#168771) Winne válasza tomy86 (#168767) üzenetére


Winne
nagyúr

:R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#168772) DrKapocs válasza #64638144 (#168755) üzenetére


DrKapocs
őstag

Alapvetően igazad van, én éppen ezért nem szoktam frissítéseket feltenni, amíg minden jól működik. Viszont ugyan azon a telefonon az egyes böngészők között érezhető sebességkülönbség van. De egy Samsung A52s 5G-nek (oké, hogy soha nem volt flagship, de erős középkategóriás a mai napig) a Snapdragon 778-al egy böngészővel simán boldogulnia kell és boldogul is, persze, ha jól optimalizált. A mostani A54 sem erősebb nála.

Nálam most a Vivaldi az elsődleges telefonon és laptopon is. A Brave-et szerettem, de vannak kisebb hibái pár általam használt céges oldalon a bejelentkezésnél. A Vivaldival egyelőre nincs ilyen gondom, ráadásul megy a Safeincloud is hibátlanul.

@WhiteWalker: Köszönöm szépen, a Soul is tényleg nagyon jó! Safeincloud is remekül megy.

Kicsit más, de kapcsolódó téma:
A Safeincloud 2-ről tudtok egyébként valamit? Nekem az 1-es van, abból van Pro-m. Miben jobb a 2, azért újra kell fizetni?

(#168773) ollie válasza DrKapocs (#168772) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Nekem automatikusan frissült a PC-s verzió a 2-esre (az adatbázis kompatibilis az elsővel), de nem látok nagy különbséget a régihez képest. Az biztos, hogy a 2-es verzió csak havi előfizetéssel működik, ami gáz, mert az elsőért ugyan fizettem (teljes árat), de az nem vonatkozik a 2-es verzióra androidon. Így idővel várhatóan abbamaradnak az update-ek az elsőre, és kereshetek másik password manager-t.

[ Szerkesztve ]

***

(#168774) Satyricon válasza #64638144 (#168770) üzenetére


Satyricon
addikt

Nem szoktam újraindítani a telefont. Ezek szerint érdemes gyakrabban újraindítani?

A program gyorsítótárát hol találom meg?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#168775) Viktor0610 válasza ollie (#168773) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bitwarden.

Samsung Galaxy A54

(#168776) Viktor0610 válasza Satyricon (#168774) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem szükséges időnként újraindítani a telefont.
Max. ha valami hibát tapasztalsz.

Samsung Galaxy A54

(#168777) DrKapocs válasza ollie (#168773) üzenetére


DrKapocs
őstag

Sejtettem, hogy valami ilyesféle disznóság van a dologban.

(#168778) Lasersailing


Lasersailing
senior tag

Sziasztok,

vodafone-os kártya S23 telefon.

Újabban azt csinálja, hogy ha hívást indítok, akkor a mobilkapcsolat megszűnik (pl. mobil hotspoton nem kapott jelet a laptop vagy a telefonon sem tudok webes alkalmazásokat használni nethiányra panaszkdik. A hívás bontása után minden helyreáll. Ezt valahogyan ki lehet kapcsolni? azaz hogy legyen újra hívás közben is mobilkapcsolat. telefon vagy vodafone csinálja egyáltalán???

(#168779) Viktor0610 válasza Lasersailing (#168778) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A VoLTE nem aktív.
VoLTE/VoWiFi topik. Itt nézz körbe.

Samsung Galaxy A54

(#168780) ollie válasza DrKapocs (#168777) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Pontosítok, az új verziónak is van teljes ára, utólag vettem észre. De az első verzió licence akkor sem vonatkozik a másodikra, így előbb-utóbb újra meg kell majd venni.
Kis, inkább nagy kontraszt. A Total Commander licence-em PC-re több, mint 20 éve vettem meg, és azóta is érvényes az összes új verzióra (folyamatosan megy a fejlesztése). Sőt, pár éve egy kis baki miatt elvesztettem a licence fájlom, írtam a fejlesztőnek, és elküldte újra emailben (több, mint 15 évvel a vásárlás után).

***

(#168781) WhiteWalker válasza ollie (#168773) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Hát ez remekül hangzik :((. Lassan már minden app havi fizetős lesz...

(#168782) Dolphine válasza Peterhappy (#168768) üzenetére


Dolphine
addikt

Nagyon szívesen! ;)
Egyébként egy 19. századi gondolkodótól származik az idézet. Vita van róla, hogy Edmund Burke, vagy John Stuart Mill :DDD

Nem egyenlőre, hanem egyelőre! Nem ez miatt, hanem emiatt, vagy ez által!

(#168783) Mcrazy


Mcrazy
őstag

Sziasztok, BÚÉK mindenkinek!

Korábban lefordíttattam magyarra a ChatGP-vel a Soul browser-t.
Elvileg jól sikerült, de az az igazság, hogy nem tudom kipróbálni, mert lila gőzöm sincs, hogy ezt hogy tudnám beletenni a meglévő projektbe. Csináltam Github fiókot is, de fogalmam sincs hogyan tovább. Tudna-e esetleg valaki segíteni? Ha kell, meg tudom osztani a String.xml fájt is.

[ Szerkesztve ]

Üdv: Mcrazy

(#168784) Viktor0610 válasza Mcrazy (#168783) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem ez a te topikod: Android programozás, Android alkalmazások készítése.

Samsung Galaxy A54

(#168785) WhiteWalker válasza WhiteWalker (#168781) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Nem vészes az ára most néztem , az éves egyéni 899ft.

(#168786) zoyoxy válasza #64638144 (#168762) üzenetére


zoyoxy
tag

Yandex tud keresni a megnyitott lapokban. Amúgy 999-ig mutatja a számukat. És ezernél sem döccen. Ugrás az oldal tetejére és a tálca/vezérlés alul, meg a beépített adblock királyság! A Firefox nálam akkor esett el, amikor bejelentették, hogy meg se fogják jeleníteni a szerintük álhíreket terjesztő oldalakat. Hadd döntsem már el én, hogy mit akarok megnézni és hiszek-e egy oldalnak.
+ BÚÉK!

[ Szerkesztve ]

(#168787) fulton


fulton
addikt

Sziasztok
1. Szeretnék érdeklődni, van arra valami mód, hogy a google fotók-ból úgy töröljek videót hogy az a telefonról ne törlődjön? sajnos eddig még nem jöttem rá hogy lehetne

2. Illetve azt hogy lehetne megoldani, hogy csak a fotókat szinkronizálja, a videókat ne?

[ Szerkesztve ]

(#168788) Mcrazy válasza Viktor0610 (#168784) üzenetére


Mcrazy
őstag

Köszönöm az ajánlást, de nem foglalkozom vele tovább.

Üdv: Mcrazy

(#168789) Fall-N válasza WhiteWalker (#168785) üzenetére


Fall-N
veterán

Nekem telepítve van a Pro, egyből felajánlotta, hogy 4399 Ft az élettartam "előfizetés" (hülye fordítás). Még megnézem mi különbség van köztük, Play képei alapján nem sok.

(#168790) #64638144 válasza Satyricon (#168774) üzenetére


#64638144
törölt tag

:)) én naponta újraindítom. Még az iPadet is újra kellett indítani minimum 2 naponta, különben elfelejtette a billentyűzet a megtanult szavakat a szótárban...
Az asszony se indítja újra sose, de időnként panaszkodik kisebb "furcsaságokra". Olyankor mindig annyit mondok neki félvállról, hogy "indítsd újra". És jé, megjavul.
Tegnap láttam egy filmet, az volt a címe, hogy Felhőkarcoló. Az egész film arra épült, hogy a telefont újra kell indítani.

Szóval szerintem kötelező, nem ajánlott újraindítani. De a többiek majd úgyis azt mondják, hogy nem kell...

(#168791) #64638144 válasza zoyoxy (#168786) üzenetére


#64638144
törölt tag

De honnan tudod, hogy melyik oldal van mondjuk a 65-ös lapon? Ráadásul az oldalak 1-2 nap alatt elavulnak, te mindig a gyorsítótáras régi lapot látod. Ha meg frissíted, akkor semmibe nem telik betölteni könyvjelzőből.
A Samsung is tud alsó tálcát, opcionálisan lapfüleket, vagy könyvjelzősávot, van ugrás a lap tetejére, aljára, oldalsó görgetősáv. Adblockból 6 féle telepíthető, plusz beépített nyomkövető tiltás is van.

BUÉK!

(#168792) Satyricon válasza #64638144 (#168770) üzenetére


Satyricon
addikt

Közbe Töröltem a gyorsítótarat, de ugyanolyan lassú, mint eddig.
Valamelyik menüpontban azt olvastam, hogy az alkalmazás régebbi androidhoz lett optimalizálva.

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#168793) efi99 válasza fulton (#168787) üzenetére


efi99
senior tag

Ezért utálom az ilyen típusú automatikus szinkronizálásokat. Jobb esetben csak nem egyértelmű, hogy melyik a "kályha", rosszabb esetben azt hisszük, hogy tudjuk, aztán mégsem úgy volt...
De most komolyan, ha A és B egymással szinkronizált és egyébként mindkettőt külön-külön is lehet módosítani, akkor mit jelent definíció szerint a szinkronizálás? Ha azt, hogy a nem módosítottat (bármelyik legyen is az) mindig hozzáigazítja a megváltozotthoz, az biza nem jó, mert az pont azt jelenti, hogy ha valamit véletlenül letörlök, akkor ugrik a másodpéldány is. Ha meg nem ezt jelenti, akkor nincsenek is szinkronban...

Annyit dolgozom, hogy lassan már az ivás rovására megy.

(#168794) #64638144 válasza Satyricon (#168792) üzenetére


#64638144
törölt tag

Akkor nincs több ötletem sajnos.

(#168795) sopruk


sopruk
aktív tag

Sziasztok!

A Telegram miért akarja rögzíteni a hívásokat?
A hanganyag rögzítésének engedélyezése nélkül nem is tudok vele hívást kezdeményezni...

Köszi előre is!
BUÉK mindenkinek!

(#168796) ollie válasza sopruk (#168795) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A nélkül nem tudná elküldeni a hangod az interneten keresztül, először rögzíteni kell. Ugyanez van a Skype-nál, a Messengernél, és az összes ilyen üzenetküldő appnál, ahol beszélgetés lehetséges.

***

(#168797) DrKapocs válasza S e t h (#168756) üzenetére


DrKapocs
őstag

Safeincloudot használok évek óta, ami egy orosz fejlesztő munkája. Telegramot használok, ami szintén orosz. Úgy érzem, ha a Yandexet is használok, akkor az már nem oszt, nem szoroz.

(#168798) sopruk válasza ollie (#168796) üzenetére


sopruk
aktív tag

Köszi szépen!
Logikus! :)
De gondolom a beszélgetés végén törli mindegyik a hanganyagot?

(#168799) WhiteWalker válasza Fall-N (#168789) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Ahogy írták fentebb , valószínű hogy az első SafeInCloud fejlesztése abba marad. A különbség talán a fizetési lehetőségek között van , és a SafeInCloud 2-ben van családi megosztás.

Amúgy a tudja valaki hogy magát a SafeInCloud beállításokat lehet lementeni? Én nem találtam sehol , csak az adatbázisét.

[ Szerkesztve ]

(#168800) vacs válasza fulton (#168787) üzenetére


vacs
veterán

Szia.
1. Szerintem erre nincs lehetőség, hiszen a Google Fotók szinkronban tartja őket, viszont ha a telefonról törlök egy képet, az a felhőben ott marad, nem törli a rendszer.
2. Szerintem erre sincs lehetőség, a beállításokban nem találtam erre opciót.

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.