Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:49:03

LOGOUT.hu

~ Kamaszkorunk legszebb focicsapatai ~

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#119551) Redneck válasza itouchfan (#119545) üzenetére


Redneck
veterán

Így van, jogosan volt dühös a gólnál, főleg hogy így is rengeteget fogott.

hhenry:
Nem az, buta mint az állat, de nagyon nagy akaratereje van, gyors és tud a labdáért küzdeni, a rábízott feladatot (ha el van neki magyarázva!) megpróbálja rendesen csinálni, és néha elsül.
Egyébként én sem értem miért nem játszik Németh, Varga Roland, Nagy Dominik. Ellenben Szalai és Dzsudzsák igen. Utóbbi ma nem volt gáz, de ettől még nem erőltetném.

paatrick:
Szerintem már a lövőcselnél bevarrhatta volna. :U

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#119552) Z'Z" válasza hhenry (#119535) üzenetére


Z'Z"
őstag

Kalmár nem való a válogatottba.
Nem értem, hogy mit látnak benne, vagy ki fia, borja?
Mondjuk, ha velencei ősökkel rendelkezik, akkor nem szóltam. :D

(#119553) paatrick válasza hhenry (#119550) üzenetére


paatrick
őstag

Szalait már vagy 5 éve ekézzük itt, de ezek szerint a fejesek nem olvassák ezt a fórumot :DDD

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#119554) hobizoli válasza paatrick (#119553) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez OK, de mondj mar vkit ki jatszon helyette

vagy az egesz csapatnal minden pozira egy-egy valoban jobb jatekost a mostanaiknal
meg ha lehet akkor csereket is

:DDD

több drón kell ;P

(#119555) hhenry válasza Redneck (#119551) üzenetére


hhenry
őstag

Németh most ott se volt a padon :U

(#119556) Redneck válasza hobizoli (#119554) üzenetére


Redneck
veterán

Kiskokó helyett Varga Roland, Szalai helyett Németh Krisztián, Sigér Dávid vagy Nagy Dominik, de 30 percre még Bödinho is jobb lenne. Kalmár helyett Sallai, vagy Bőle is lehetne akár.

A védelmen még gondolkodnom kell, de hívnám Guzmicsot és a nagyon harcos Fiolát is csak utóbbi nagyjából annyira sötét mint Kleini. :B Hiába van nagy szívük és akarnak, ha buták és mindig sárga és kiállítás határon állnak.

A lista most gyorsba' a válogatott wiki oldaláról lett kiválasztva.

hhenry:
Talán nem, rég láttam.

Szerk:
Szalaival úgy vagyok mint Dzsudzsákkal. Van olyan vele kapcsolatban amit elismerek és pozitív, de többnyire csak plusz terhet rónak a többiekre.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#119557) hhenry válasza Z'Z" (#119552) üzenetére


hhenry
őstag

Szerintem kalmár inkább befér mint mondjuk egy elek

(#119558) hhenry válasza Redneck (#119556) üzenetére


hhenry
őstag

Bőle már nem kell szerintem

(#119559) hhenry


hhenry
őstag

Nálam így néznénk ki:

Gulácsi

Lovrencsics Orbán Kádár Baráth vagy Korhut

Nagy. Á

Sallai Szoboszlai

Varga vagy Sallói Németh vagy Balogh Kovács

És nikolicsot csábítani vissza

(#119560) paatrick válasza hobizoli (#119554) üzenetére


paatrick
őstag

Nem tudom annyira nem nézek magyar klubfocit. Csak az évek során folyamatosan azt játszották hogy Szalai egyedül elől és semmire nem mentünk vele. Lassú, nem fordulékony, annyira nem is labdabiztos, kapura veszélytelen, egyedül nem kezd semmibe.

Valami fiatal titánt kell bedobni a darálóba aztán hagy edződjenek. Lehet valamelyik felnő a feladathoz.

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#119561) hhenry válasza paatrick (#119560) üzenetére


hhenry
őstag

Balogh Norbert debrecenben nagyon ott volt

(#119562) Redneck válasza paatrick (#119560) üzenetére


Redneck
veterán

Lenne a helyére alternatíva. :K

Alapból azt nem értem, hogy miért nem 4-4-2 felállást játszunk. Ez a formáció, ami most is volt, semmire sem jó. Nekünk szükségünk van a 4 védőre és előttük 4 középpályásra. A két csatárt is könnyebben kiszolgálnák a szélekről. Ez az 1 támadós 3 védős, mindenhol lyukas középpályás felállás nem vezet sehova.

hhenry:
Nálam így nézne ki rögtönözve:

Gulácsi

Fiola Orbán Kádár Guzmics

Lovrencsics Kleinheisler Szoboszlai Sallai

Varga R. Németh K.

*vagy Sigér és Nagy D.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#119563) forceberg


forceberg
veterán

Összegezve, ennyire Pinyő is képes lenne. :D
Komolyra fordítva a szót, egyszerűen lerí a szellemi lassúság, amikor kevés idő van dönteni, túl nagy százalékkal jön a rossz döntés. Ahogy régebben mondogattam: "a magyar focista technikás, igen addig, amíg elég csak kocogni..."

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#119564) hhenry válasza Redneck (#119562) üzenetére


hhenry
őstag

Ki menjen fel Szalai mellé?

(#119565) Redneck válasza hhenry (#119564) üzenetére


Redneck
veterán

Senki, ő menjen le. A nyilatkozata is elég facepalm volt. :W

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#119566) hhenry válasza Redneck (#119565) üzenetére


hhenry
őstag

Mit nyiltakozott?

(#119567) Redneck válasza hhenry (#119566) üzenetére


Redneck
veterán

Nem mondott rosszat de a saját játékát tekintve nem jött át. Nézd majd vissza, nekem elég volt ennyi mára! :R

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#119568) Z'Z" válasza Redneck (#119567) üzenetére


Z'Z"
őstag

Végülis igaza van, meg amúgy is ő a megmondó ember, csak ez most nem sikerült neki.
Kritizálni a védelmet, meg a csapat társakat az megy, de arra a kérdésre, hogy támadás terén miért voltak gyengék, már nem érkezett válasz. :(((
A szokásos sablon szöveget nyomatják, de nem csak ők a média is, hogy minden csapat értékesebb játékosokból áll, mint a magyar válogatott.
Könyörgöm egy kazah válogatott, miért nem foglalkozik ilyen statisztikával?
Igaz, nem láttam azt a meccset, csak a gólokat, de az alapján elismerést érdemelnek a kazahok.
És egyben elszomorító, hogy minden válogatott, lassan előrébb jár, mint mi.
A hollandoktól kellene példát venni, mert ott meglátszik, hogy milyen szinten foglalkoznak a fiatalokkal, és nem a stadionok építése a legnagyobb problémájuk, bár nem hiszem, hogy ez ott nagy gondot jelentene.
Itt le kellene rombolni az összes építményt és az összes vezetővel felszántatni a helyét, majd utána kapát adni a focistáink kezébe, ha már nem tudnak footballozni, tisztelet a kivételnek.

(#119569) adise válasza Z'Z" (#119568) üzenetére


adise
őstag

Amugy ez a nyilatkozat tényleg vicces abból a szempontból, hogy az elmult időszakban kiktől kapott ki a válogatott. Ugye nem kell megemlíteni a munka mellett focizókat pl.

(#119570) Ringman válasza hhenry (#119566) üzenetére


Ringman
nagyúr

szalai:

Elkeserítő a védekezésünk, igazából az egész csapat. Volt egy terv, de az első gól az tényleg nagyon kiábrándító akkor is, ha három napot vagyunk együtt. Ilyen szinten ahhoz, hogy Eb-ről beszéljünk, nem lehet csapatként védekezni.

...

„Én nem érzem úgy, hogy kevés lenne az idő, minden másik válogatottnak is ugyanennyi ideje van. Nagyban hozzátartozik az, hogy ki, milyen szinten, milyen bajnokságban játszik, milyen taktika felkészültséggel érkezik a válogatotthoz. Ők is ugyanúgy három napot készülnek, csak a taktikai utasításokat úgy tudják alkalmazni, hogy az egyből működik.”

(#119571) Z'Z" válasza Ringman (#119570) üzenetére


Z'Z"
őstag

"Nagyban hozzátartozik az, hogy ki, milyen szinten, milyen bajnokságban játszik, milyen taktika felkészültséggel érkezik a válogatotthoz."

Meséljen még Szalai úr.
Szóval, mindenki más agyhalott, kivéve őt, mert top bajnokságban játszik? :C
Ne vicceljünk már, hiszen ezek a játékosok valamiért kiérdemelték azt, hogy felvegyék a magyar mezt.

Gondolom az edző el tudja dönteni, hogy kiket lehet pályára küldeni? Én a csapat egységet kérdőjelezném meg, illetve azt, hogy ezek után van - e keresnivalója még a válogatottban? Inkább lehúzó, mint húzó ember.

(#119572) Napfénysüti válasza Z'Z" (#119571) üzenetére

Én kipróbálnám Szalait mondjuk Kádár helyett hátul, hátha megmutatja a védelemnek a fényt az alagút végén. ;] :DDD

Més que un club!

(#119573) Ringman válasza Z'Z" (#119571) üzenetére


Ringman
nagyúr

Ne vicceljünk már, hiszen ezek a játékosok valamiért kiérdemelték azt, hogy felvegyék a magyar mezt.

legfőképp azzal, hogy a többiek még náluk is gyengébbek.

szerk:
egyébként papírforma eredmény született. (sajnos)

[ Szerkesztve ]

(#119574) forceberg válasza Z'Z" (#119571) üzenetére


forceberg
veterán

Aki 10 éve ott van a Bundesligában, annak nem igazán kell önmagát magyaráznia.

Amit ő mondott, az egybehangzik azzal, amit én is írtam, csak máshogy fogalmazott. Fejben offos-lassú gondolkodású, játékot olvasni képtelen/taktikát a meccsen tartani nem tudó legalább a fél csapat.

Hogy kik kerülnek be?
A sógor-koma-jattoló apuka rendszerből ennyi jön ki. Itt nem a tehetségesből lesz a focista.
A magyar futball igazi nagy tehetségei az ilyen meccsek alatt egy kocsmában ülnek egy Borsodis korsóval a kezükben, mert fiatalon 15-20 évvel ezeleőtt nem volt esélyük sem a pálya közelébe kerülni...

(#119572) Napfénysüti: Sajnos igaza van, ha már 1-2 ember képtelen a megfelelő mozgásokra, már elég egy kicsit is értelmesebb ellenfélnek.

[ Szerkesztve ]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#119575) Z'Z" válasza forceberg (#119574) üzenetére


Z'Z"
őstag

"Aki 10 éve ott van a Bundesligában, annak nem igazán kell önmagát magyaráznia."

Miért nem, illetve miért lenne különb mint a többi válogatott játékos?
Néha betalál a kapuba, de ezt egy másik csatár is meg tudja csinálni, akit kiszolgálnak labdákkal.
Félreértés ne essék, én most nem a tudását kritizálom, hanem azt, ahogyan nyilatkozik egy vesztes meccs után.
Csapatkapítányként a pályán kellene irányítani és nem megmondani a tutit.
@Ringman
Nem vitatom, vannak bajok a hazai fociban, de azért hoztam fel a hollandokat példának, hogy ott hol tart az utánpótlás, és nem hinném, hogy annyira gyenge focistákat nevelnek ki idehaza . Itt más probléma van,
Szerintem minden ország válogatottjába van egy-két olyan játékos, akik nem épp a tehetségük miatt kerülnek be, de ott képesek felvenni a ritmust.
Most tegyük fel visszahívnák Dárdait, akkor hírtelen mindenki elkezdene focizni és végrehajtani az utasításokat?
Még viccnek is rossz, de tuti így lenne.

[ Szerkesztve ]

(#119576) Ringman válasza Z'Z" (#119575) üzenetére


Ringman
nagyúr

A hollandoknál profi szemlélet van (legfőképp azért mert a klubok a saját pénzüket költik), itthon van egy kontraszelektált szakma, nincsenek igazából elvárások, na meg igazából az egész finanszírozási rendszer tkp. kifizetőhely, a ténylegesen focira kötendő pénz csak nyűg a résztvevők számára.

(#119577) paatrick válasza forceberg (#119574) üzenetére


paatrick
őstag

Ott van németben, de bármiféle eredmény nélkül. Egy jó szezonja volt a Mainz-ban 6 éve. Ennyi. Idén 23 meccs 4 gól. Ez egy csatártól vicc.
Nekem a nyilatkozataiból úgy jön le hogy azt hiszi ő olyan mint Ronaldo a portugáloknak, vagy Ibrahimovics a svédeknek. A valóságban meg köze nincs hozzá hogy vezér legyen vagy bármi. Az meg hogy kapunk egy gólt és elszomorodunk... baszki hány olyan meccs van amelyen fordul az eredmény :U

Bundesliga meg alapból egy fekete lyuk a csatároknak. Abban a pillanatban hogy nem bundesliga csapat ellen kell játszani megáll a tudomány.
Ott van Lewandowski. Isten tudja mennyi BU rekordot állított be, de ahogy csinálni is kéne valamit egyből nem megy. Gondolok itt a BL-re meg nemzetközire. Ilyen kis nyomicsapatoknak rúgnak 1-3 gólt, csak akkor nem amikor kéne. Lásd most Bayern-Liverpool, vagy tavaly lengyelek a VB-n, előtte lengyelek az EB-n :C

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#119578) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

(#119579) Redneck válasza paatrick (#119577) üzenetére


Redneck
veterán

A bundás csúnyán be lett árazva idén, és jó volt a Lewandowskis példa. Nem vitatom Szalai eredményeit, de nézzen már magába! November óta nem lőtt gólt, általa felépített akció gólt pedig el se tudok képzelni. Többek közt ezért is írtam tegnap, hogy 4-4-2 rendszerben kéne játszani, mert ez az 1 ékes formáció max akkor játszható, ha van egy villámgyors zsenink van elől. Ő minden csak nem villámgyors és nem zseni. Mindig háttal áll a kapunak és lefelé görnyed a labdára, bírkózik, esik-kel, egy értelmes zsugát nem tud megjátszani, ahogy azt tegnap is láthattuk.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#119580) hhenry válasza Redneck (#119579) üzenetére


hhenry
őstag

Jatszhato egy lassú ékkel is csak akkor két középpályásnak mennie kell

(#119581) itouchfan válasza Redneck (#119579) üzenetére


itouchfan
senior tag

Nem az a lényeg, nem attól lesz előrejáték, ha egy zseni van elől. Ha visszakészíteni, levenné, megtartaná a labdákat, amiket tegnap is megtett, és most jön a kulcs, hogy lenne kinek lekészíteni, akár vissza a kp-ra, akár a szélére, ami tegnap teljesen hiányzott a szélsőjáték, majd utána beérne a 16oson belülre (nem csak ő, hanem még 1-2 középpályás), és a szélsőink és vagy a szélső védők és vagy a kihúzódó kp-ok be tudnák adni a labdát oda ahova kell, akkor működhetne ez is.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#119582) Redneck válasza itouchfan (#119581) üzenetére


Redneck
veterán

Többek között ezért is írtam hogy Varga Roland vagy Sigér jól jönne a szélen, mert gyorsak és be is tudnak adni. A 4-4-2-es véleményemet ettől függetlenül tartom. A mi képességeinkhez ez a formáció nem megfelelő.
Egy fecske nem csinál nyarat, és egy zseni sem elég középen, ha nem tudják kiszolgálni, de benne van hogy egyéni villanásból gólt lő. Ez Ádámban nincs benne, de ezért nem haragszom rá. Azt se bánnám ha csak fejelne, vagy lesipuskásan mindig odaérne egy lecsorgó labdára, de ilyen szögletekkel és csekély mennyiségű és minőségű beadással erre sincs sok esély.

Play Hard GO pr0! - A bugfix, a hiba véglegesítése a programban.

(#119583) itouchfan válasza Redneck (#119582) üzenetére


itouchfan
senior tag

Részben egyet értek, részben nem, de Sigér nem szélső, hanem klasszik középső játékos.
Én 4-2-3-1-et játszanék, Sigérrel es Naggyal középen, előtte 2 klasszik szélsővel, (mert felfutó szárnyvédőkkel nem lesz szélső játékunk, mert 1.nem mernek felfutni, 2.nem tudnak támadó feladatokat ellátni. De amúgy is, a felállás, az hogy 4-4-2 vagy 4-2-3-1 az csak egy része a taktikának, a játek nem ettől függ.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#119584) Cartevo válasza Redneck (#119551) üzenetére


Cartevo
őstag

A kiesésünknél is rosszabb lenne, ha helyettünk a tótok jönnének ide EB-meccsre.

[ Szerkesztve ]

(#119585) BenHans válasza itouchfan (#119583) üzenetére


BenHans
addikt

Az utolsó két hozzászólásodért jár a pacsi. :R
Folyamatosan azt olvasom vagy hallom ismerősöktől, hogy Szalai sz@r és ki kell rúgni innen.
Nos, akkor nézzék meg Dzeko mozgását, néha Benzemáét. Rengeteg meccsen szólt arról a játékunk, hogy 1 középpályásnak és 1 Dzekónak lehetett felküldeni, akik elindították valamelyik szélét. Ha gyorsan végigszaladt a szélső és lövéssel fejezte be, akkor ennyi volt a szerepe, de ha mégsem, akkor felért a pozíciójába, és már megvolt a variáció, mert a vonal mellett ott volt már a szélső támadó, a szélső védő akik ki tudták mozgatni az ellenfelet, a középpálya is felzárkózott miközben a védők között már ott volt egy erős felépítésű csatár akit nem egyszerű megfogni vagy pozíciót fogni rajta pl egy beadásnál. Vagy ott van Mandzukic is... Birkózni kell velük mindenhol, a tizenhatoson belül pedig ez nagyon nehéz mert egy rossz döntés egy büntető.

A másik, hogy játszhatunk akár 4-1-4-1-et is, ha van két-három gyenge láncszem, akik mindig késnek fejben és már elvetélt egy letámadás, már elmegy az ellen mert úgy akarják a partvonal felé szorítani háromszögezve, hogy a passzsávokba késéssel érkezik egy középpályás.
Mi 5-4-1-ben is ugyanúgy megkapjuk a gólt, mert az jórészt egyéni hibákból érkezik.

Amíg védekezni nem tudunk csapat szinten, mert már nem elég az mint 50 éve, addig ne akarjunk Napolit játszani, nincs 3 kicsi agilis gyors technikás támadónk mögöttük stabil labdaszerzőkkel akik szintén jóban vannak a labdával és nem kapnak infarktust ha labdát kell tartani. Maradjunk a sematikus mozgásoknál és próbáljunk brusztolni, hátha pontrúgásból vagy beadásból lesz valami, de ez sem ér semmit ha hátul nincs ha nem is betonfal, de legalább gipszkarton. Amíg hazai viszonylatból emelünk ki addig ne várjunk minőséget, majd ha ott tart a nevelés, hogy külföldön is elfér akár a tabella utolsó helyein tanyázó csapatnál a válogatott többsége akkor oké.

Nem ártana átvenni a horvát módszert. Ők a fiatalokat termelik olyan minőségben, hogy külföldön tovább csiszolhassák őket. Nem elvárás hogy az első osztály bajnoka EL/BL-ben nagyot alakítson, mert a jobbak külföldön játszanak, mégis ők tartanak ott klubszinten is, nem mi, pedig nálunk elvárás legalább az amit idén a vidi elért miközben a válogatottunk nagy része itthon játszik.

[ Szerkesztve ]

🧡 "...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "L’emozione di poter sedere sulla nostra panchina è indescrivibile, tutti sanno cosa sia la Roma per me" (Daniele De Rossi) Isten hozott otthon, kapitány!

(#119586) paatrick


paatrick
őstag

Most nézem hogy minden csoportból csak az 1-2. megy tovább és kész? Nincs már ilyen vigasz legjobb 3. helyezett?

6 év "lelkes újonc", 4 év "kvázi-tag", 2 év "tag", 1 év "aktív tag", már senior tag. I'm doing my part. ¯\ ʕ•ᴥ•ʔ /¯

(#119587) hhenry válasza Redneck (#119582) üzenetére


hhenry
őstag

Megnézem a nyilatkozatot szégyen :W

(#119588) itouchfan válasza BenHans (#119585) üzenetére


itouchfan
senior tag

Ez is egy óriási plusz egy tőlem. :D

Nem tudom ki szokta Kele Jánost olvasni Facebookon, de én nagyon szeretem, remek írásai vannak. Később írta a cikket, mint hogy mi itt okfejtésekbe bocsátkoztunk, de nagyon hasonló a tartalom, csak jobban megfogalmazva, és profibban.[link]

Annyival egészíteném még ki, hogy rengeteg helyen olvasom a Dárdaizást a kommentelők között, na erről az a véleményem, hogy Dárdai alatt sem lett senkiből Ronaldinho, csupán megtalálta a megfelelő taktikát a játékosállományhoz, de ennél is fontosabb volt, hogy Ő képes volt megváltoztatni a közeget, és a magyar közeg gondolkodását egy nagyon egyszerű mondattal. Mégpedig azzal, hogy kimondta, hogy nekünk a csoport harmadik helye a realitás (megjegyzem, az gyengébb csoport volt, mint ez), és hogy mi a harmadik helyért megyünk. Innentől kezdve az emberek nem várták, hogy megverjük a csoportelsőt-másodikat, nem ment a lehúzás, ha becsúszott 1-1 döntetlen, mert tudták, hogy a 3.hely a realitás. Oké, most semmire se jó a harmadik hely, na de ebben a csoportban ne gondoljuk már, hogy mi 1-2. helyre befuthatunk...óriási bravúrokkal és mázlival, de ahhoz tényleg eszeveszett körbeveréseknek és bravúroknak kell történnie a részünkről. Szóval nem reális.
Ilyenkor egy normálisabb országban azt mondják, hogy ilyen lett a sorsolás, a realitás a 3-4.hely, és pont, úgyhogy ezt a selejtezősorozatot beáldozzuk, hogy a fiataljainkat beépítsük, és nekünk is ezt kéne tenni, csak hogy itt jön a rohadt nagy bökkenő, hogy ugyan melyik fiataljainkat is?? Mert egy van, Szoboszlai. Az nb2-ben a kötelező fiatalszabály miatt játszókat? Vagy netán az nb1-ben azt az 1-1 fiatalt, akiket betesznek a plusz lóvé miatt? Az NB1-ben nincs olyan fiatal játékosunk, aki megütné a válogatott szintet, külföldön meg aztán pláne...Sigért szerintem be kéne hívni, de ő 27, és ennyi. Oké, Sallai, Balogh Norbert, Sallói lehetnek még, akikben potenciál van hosszabb távon, de hát ez édeskevés.

Ja, és még egy dolog. Addig, amíg olyan kulcsposztokon, mint a védekező/szervező középpályás (legalább 2 db), illetve 1-1 db szélsővédőnk nincs, aki megüti a modern foci követleményeit (például, mint a Herthában alig játszó Pekarik, hogy megy fel-le, mint a mérgezett egér, be tud kapcsolódni a kisjátékokba, és tud beadni), addig ne várjunk semmilyen eredményt, és szép csapatjátékot. A mai foci legfontosabb pozíciói ezek, elég csak megnézni, hogy a topkluboknál (Barca, Liverpool, Real, Bayern) milyen játékintelligens szélsővédők játszanak, és milyen mennyiségű támadó feladattal, 4 védő esetén. Nálunk meg 5 védővel f*snak felmenni a szárnyvédők segíteni a támadást.

Aki meg Szalait szidja (a tegnapi meccs alapján), nem ért a focihoz.

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#119589) Peterhappy válasza itouchfan (#119588) üzenetére


Peterhappy
őstag

De jó látni, hogy ilyen jól kijöttök; szépen körbeudvaroltátok egymást :) Következő Fradi-meccs előtt egy sör?
Aztán ha zavarok, lelépek előbb ;) :DDD

Hogy a meccshez is hozzászóljak. Röstellem, de nekem alapvetően tetszett, amit láttam. Előre nem voltunk kellőképpen hatékonyak, de azért a szlovák védelem más szinten játszik, mint a miénk (ezzel együtt is meg voltak, meg lehettek volna a lehetőségeink). Hátul keskenyek voltunk, pedig vannak jó védőink.
Mégis azt kell mondanom
1) Rossi számomra eddig összességében kellemes csalódás
2) El kell fogadni a tényt, hogy nincs 11 jó játékosunk. Igaza van Szalainak (de szerintem ezt nem lett volna szabad így, a sajtóba beböfögnie, többet ártott vele, mint használt)
Kapusposzton szerintem jók vagyunk, középhátvédben jók vagyunk és pont. Ez egy EB-szerepléshez kevés.
Én tiszta szívvel szurkolok Szalainak a klubcsapatában, kimondottan kedvelem, mert közvetlen (lásd pálinkázás), gondol a társadalomra (jótékonykodások) és a jövőjére (lásd beruházásai - na ez sem mindennapos), minden héten megnézem, játszott-e, hogy játszott, szerzett-e gólt vagy adott-e gólpasszt, de én spec Őt is soványnak érzem ide. A kvalitásai megvannak, mögötte a játékrendszer viszont - szerintem - nincs.
Vagy jöjjenek a fiatalok (Balogh pl. aki bár nem győzött eddig meg, de legalább kezd formába lendülni egy - sajnos - magyarnál talán erősebb bajnokságban), vagy váltsunk szisztémát és hagyjuk az egy fős centerjátékot. Úgy hiszem, Niko még mindig messze a legjobb magyar csatár, de a válogatottban pont ugyanúgy nem tudna villogni, ahogy eddig sem.
A kp-t inkább hagyjuk. A Nagy Ádi-Szoboszlai párosban bőven van lehetőség, tegnap estig azt hittem, Kalmárban is. És ennyi.

A keret felére lehet (és kell) építeni a jövő csapatát (ebből két, de inkább három játékos kapus), a többieket el kell engedni.

[ Szerkesztve ]

(#119590) Z'Z" válasza itouchfan (#119588) üzenetére


Z'Z"
őstag

"Hrutka sem ment el szó nélkül Szalai kifakadása mellett"

Hrutka János, a magyar válogatott korábbi hátvédje a hivatalos Facebook-oldalán írta le a véleményét Szalai Ádám kifakadásáról. Mint ismert, a 31 esztendős csatár őszintén, egyszersmind meglehetősen kritikusan fogalmazott a csütörtöki, szlovákiai vereséget követően.

Ismét bemutatkozott a valóság a magyar válogatottnak
A szlovákok végig irányítva, nyomasztó taktikai fölényben futballozva verték a magyar csapatot Nagyszombatban, Eb-selejtezőn. A védelmünk nem bírta el a nyomást, támadásban keveset mutattunk. Elemzés.
Hrutka úgy véli, „Szalai Ádám mindig is híres volt arról, hogy beleáll a mondandójába, elmondja, kimondja azt, amiről nagyon sokan nem mernek kommunikálni. Nem beszél mellé, egyenesen világgá kürtöli a „frankót”, amit gondol, bár legtöbbször akkor ér össze ég és föld, amikor valami negatív történik, amikor magyarázni kell azt, amit legyünk őszinték, elég nehéz megmagyarázni.”

Szalai keményen fogalmazott, de…
„Vannak olyan dolgok, amiket célszerűbb az öltöző falain belül megbeszélni, elmondani másoknak, felhívni hibáikra a figyelmet, átadni a tapasztalatokat, melyet a hosszú évek alatt külföldön szerzett a csatár – véli Hrutka. – Kifelé sokszor jobb diplomatikusnak maradni, még akkor is, ha teljesen igazad van. A hitelességét így is megtarthatja az ember, viszont lehetőséget biztosít arra, hogy az előttünk álló pár napban nyugodtan hangolódhasson a keret a következő feladatra, nem pedig egymásra mutogatva, egymás háta mögött összesugdosva teljenek a felkészülés napjai.”

Neki legalább van véleménye
„Ádám megosztó – állapítja meg a korábbi Fradi-hátvéd – Lehet vele vitatkozni, egyetérteni, szidni érte, de neki legalább van véleménye. Akkor is, ha sokszor nem is a legjobb ütemű a „becsúszása”. Viszont azzal vitatkoznék, vagyis picit másképp látom, hogy jelen esetben az ő statisztikája mit mutat, vagyis mit nem mutat nemzeti színekben. Valljuk be őszintén, azért a magyar válogatott egyszemélyes csatársorának lenni nem a leghálásabb feladat! 90 percig háttal állsz a kapunak, az egész mérkőzésed abból áll, hogy birkóznod, küzdened kell egyedül az egész hátvédsorral, megtartani a labdát úgy, hogy szinte esélyed sincs helyzetbe kerülni: nincs egy beadás, egy lyukra futtatás, egy jó, használható labda. Szinte helyzet sincs! Így azért elég nehéz gólt szerezni. A véleménye viszont szúrós, sokaknak fájó, néha az öv alá is bevíve a találatot. Viszont azzal, amit mond, ha mögé néz az ember, és meg akarja hallani, érteni az üzenetét, akkor nehéz vitatkozni. Az természetesen más kérdés, hogy erről mikor, és mennyire a közvélemény felé kell beszélni. Számomra a kérdés inkább az: ezzel kinek akart üzenni, mi volt ezzel a célja?”

forrás

Engem csak ez a nyilatkozata zavar, de szerintem mást is..
Mint játékos, nekem nincs vele bajom, sőt sokszor az ő góljaival nyertek meccseket.
Mint korábban írtam, csapatkapítányként össze kellene tartani a csapatot, és ha gondok vannak, akkor azt az öltözőben, vagy egymás között megbeszélni, nem a nyílvánosság előtt lejáratni a társakat.
Ezt a tudást, amivel ő rendelkezik azt az edzővel vagy a stábbal kellene megosztani és a mostani hibákat elemezni, hogy okuljanak belőle, de így mindig csak ugyanazt kapjuk majd, hogy miért kaptak ki.

(#119591) hhenry


hhenry
őstag

Szerintem se volt korrekt szalai nyilatkozata de ő legalább elmondja,hogy mi van nem pedig hiteget

(#119592) forceberg válasza Z'Z" (#119590) üzenetére


forceberg
veterán

Miért jobb az, ha a száraz kutyaxart húsvéti nyúlnak formázva tesszük ki az ablakba? Egy ilyen nyilatkozatnak örülni kellene, a sunnyogásból elég volt az elmúlt 30 évben.
Nem kedvencem Szalai, de ő legalább a munkát választotta. Akármilyen esetlen néha, ha nem dolgozna keményen, épp úgy baxták volna ki a németek 8-10 évvel ezelőtt, mint a többi magyart.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#119593) KisTücsök válasza Tibiajax (#119578) üzenetére


KisTücsök
addikt

:DDD
___

Kurtoá?! Mi volt ez?

Amúgy aki néz reál meccseket, hogyan teljesít? Mert én nem nagyon érzem a hiányát, Kepa baromi jó. Nem gondoltam volna.

(#119594) Z'Z" válasza forceberg (#119592) üzenetére


Z'Z"
őstag

Miért jó, ha a nyuszi kakából tehén ürüléket csinálunk?
Ha a vezetőség felé irányult ez a nyilatkozat, lehet célt ért és majd azt vesszük észre, hogy Rossit leváltják, így odafent mossák kezeiket, viszont ettől még ugyanolyan xar lesz a focink.
Egyébként nem volt semmi építő jelleg a mondandójában.

[ Szerkesztve ]

(#119595) hhenry válasza KisTücsök (#119593) üzenetére


hhenry
őstag

De ő tudja magáról,hogy a legjobbak közt van

(#119596) forceberg válasza Z'Z" (#119594) üzenetére


forceberg
veterán

Nem érted, vagyis félreérted. Ez az óriási probléma.
Nem nagyított fel semmit, szó sincs itt nyúlbogyó kontra tehénlepényről.
Tehénxar van, tehénxart is mondott.
Tudom, ez ebben az országban nem divat, hogy azt mondjuk ki, ami van.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#119597) Z'Z" válasza forceberg (#119596) üzenetére


Z'Z"
őstag

Lehet igazad van, ő jobban látja belülről a dolgokat.
Csak furcsa számomra, hogy mindig a vesztes meccsek után fakad ki, de amikor "jól megy a szekér", akkor minden fasza.

(#119598) forceberg válasza Z'Z" (#119597) üzenetére


forceberg
veterán

A szerencsés jó eredmény elfeledteti a problémákat. :((
Lásd, EB kijutás, stb..

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#119599) máyköl válasza KisTücsök (#119593) üzenetére


máyköl
veterán

sz@r.

[ Szerkesztve ]

(#119600) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hoeness :C

„Kedves barátom, Pep mesélte, hogy mi történik akkor, amikor egy 100 millió eurót érő játékost szeretne megszerezni. Ilyenkor összevág több videót a kiszemelt labdarúgóról, ezeket elküldi a sejknek (Manszúr sejk). Utána egy véget nem érő lakoma alatt Pep kielemzi a videókat, a sejk pedig rögtön utalja is a pénzt. Másnap pedig ő maga emeli meg az olaj árát, ezzel máris visszaszerzi a játékosra elköltött összeget”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.