Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82051) e90lci válasza btz (#82049) üzenetére


e90lci
senior tag

Szia
Már ahol,PL Debrecenbe az öcséméknél bejön egy cat6 UTP,meg egy koax a kábeltévének és azt teszel rá amit akarsz.Az optika csak az alagsorig megy és ott osztják el a lakásoknak.100/100 as net van nekik Digi.
Már Bulgáriában amikor ott dolgoztam ezelőtt 7-8 éve,ott is így oldották meg,soha semmi gond nem volt a nettel.

(#82053) zenwalk


zenwalk
senior tag

sziasztok
Mikor szoktak új tv-ket felvenni a kínálatukba? Nyár vége felé már lehet rá számítani, hogy nagyobb lesz a választék?

(#82054) btz válasza e90lci (#82051) üzenetére


btz
addikt

Igen, tömbházban meg lehet oldani, családiban berakják az ONT-ot a lakásba, arról mehet a TV, lehet rákötni saját routert.
Mondjuk a közösköltségbe, biztos bele rakják az alagsori cucc fogyasztását, így gondolom pénzügyileg a tömbben sem ússzák meg a lakók.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#82055) zenwalk válasza btz (#82054) üzenetére


zenwalk
senior tag

én úgy tudom, hogy telekom panelban is saját eszközt ad minden előfizetés mellé

(#82056) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Megkérek mindenkit, hogy a konkurencia dolgait ne ebben a topic-ban tárgyaljuk már ki. Itt lehet összehasonlítani a szolgáltatókat és a szolgáltatásaikat. Megköszönném, ha ezt nem kellene leírni hetente.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82057) dfdfdf válasza zenwalk (#82053) üzenetére


dfdfdf
őstag

Hali.

Pont ma voltam bent egy tele boltban azt az infót kaptam hogy 5.-e környékén frissül a készülék listájuk.

(#82058) zenwalk válasza dfdfdf (#82057) üzenetére


zenwalk
senior tag

Remélem mar lesznek új 7es szériás samu tvk :))

(#82059) Rohir


Rohir
tag

Üdv!

Pénteki nappal elért hozzánk is a XXI. század és bekötötték az optikai hálózatot (nagyon vidék). Nos eddig invitel 10mbps/512kbps-es net ment itthon egy noname modemmel és ASUS RT-N12 routerrel.

Telekom az 1000/200mbps-es netet egy Huawei HG8245H készüléken át vezette be (+2 IPTV net mellé). Mivel a Huawei cucc wifi képes így routert elpakoltam mikor elvitték invitelesek modemet ma.

Nos péntek óta:
-tegnap de11 körül megszakadt a net asztali gépemen meg telefonomon este meg egy laptopon meg 2 mobilon ment el a wifis net úgy, hogy vissza csak restart után tudtak csatlakozni.
-úgy fél órája egy másik laptopon is ugyan így elszállt a net, restart után tudott visszalépni hálózatra.

A HG8245H-n csak annyit állítottam hogy WLAN Open legyen, ne kelljen jelszavakat írogatni WiFi csatlakozáskor.

Ez mitől lehet? Az ASUS routert visszategyem a Huawei mögé és megoldja vagy valami beállítást kéne csinálnom HG8245H-n?

HG8245H Device Info
Device Type: HG8245H
Description: EchoLife HG8245H GPON Terminal (CLASS B+/PRODUCT
ID:2102311ABM6RH3003111/CHIP:00030020121030)
SN: 485754434F78F590 (HWTC4F78F590)
Hardware Version: 494.B
Software Version: V3R015C10S155
Manufacture Info: 2102311ABM6RH3003111.C402
ONT Registration Status:O5(Operation state)
Custom Info: Customized for DT, Hungary

(#82060) zenwalk válasza Rohir (#82059) üzenetére


zenwalk
senior tag

Szia
Elvileg fogsz kapni 30 napon belül egy dlink routert, utána a huawei wifijet ki is kapcsolhatod. Egyébként kabelesen és wifin keresztül is elment a net? Ha csak wifin, milyen tavol voltal az eszkoztol? Eleg gyenge a wifi szorasa a telekomos eszkozoknek. Iptv működött? Optikán nem jellemző a szakadozas, hívd fel a hibabejelentot.

(#82061) Rohir válasza zenwalk (#82060) üzenetére


Rohir
tag

Kábelesen csak hétfőn de11-kor ment el amit észre vettem. Az IPTV-ket nem én használom de nem szóltak hogy elment volna. Amikor meg az említett időpontokban elment a net wifi-s eszközökön én abból nem tapasztaltam semmit asztali gépemen/telefonomon.
Wifi távolság 5-8 méter és 1-3 vékonyabb fal.
Amúgy ez a Huawei készülék egy wifi képes modem?

(#82062) Gubek-Einste válasza Rohir (#82061) üzenetére

Igen, ez wifi router is egyben de ha meg lesz a D-Link (vagy más saját gigabites portokkal rendelkező típus) akkor az ONT-t (Huawei) tedd át PPPoE Passthrough mód és az új eszköz legyen a router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82063) Soulfly842


Soulfly842
addikt

Ha valaki Magenta 1 -50 ezres kedvezményt tervezett, akkor azt ma erősen javasolt megejteni.

A kedvezmény a mai napon lezárásra kerül(het), mivel a mai napig volt meghirdetve a jelenlegi kedvezmény.

(#82064) westcoastog


westcoastog
veterán

Üdv! Nincsen semmilyen T-s otthoni szolgáltatásom már kb 2-3 éve, viszont a házunk előtt lévő telefonoszlopról még jön be a telefonkábel a lakásunkba. (Légkábel)
Ezt szeretném leköttetni a házunkról és az oszlopról, hogy ne lógjon semmi ott a kocsibejáró fölött.
(megvan ereszkedve, markoló meglökte az oszlopot így kicsúszott a házunk falából is, kb kézzel elérem a kábelt.)
Nem tervezek telefonvonalas szolgáltatásokat többé, így nincs szükségem rá.
Csak így simán betudom ezt jelenteni a telekomnál? És kiszállási díjat felszámolhatnak ezért?
Köszönöm a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#82065) Soulfly842 válasza westcoastog (#82064) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ne sima ügyfélszolgálatot, hanem hibabejelentés/műszaki hibaelhárítást válassz. Ott felveszik az igényedet és kezelni fogják.

Mondd nekik, hogy te elvileg nem nyúlhatsz hozzá, így az ő felelősségük, s így akár a jövőben veszélyes is lehet, ha jól értem:) Tehát várod a megoldást :)

Szerintem ezért nem számolnak fel kiszállást.

(#82066) kabelmania27 válasza westcoastog (#82064) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Jelentsd be hogy probléma van a vezetékkel.

[ Szerkesztve ]

(#82067) maxxenergie válasza westcoastog (#82064) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Szia!

"megvan ereszkedve, markoló meglökte az oszlopot így kicsúszott a házunk falából is" így ad le hibára díjmenetesen így ebben az esetben meg kell csinálniuk a kábel leszerelését, mert veszélyes...

ha nem lökte volna meg a markoló az oszlopot és nem ez a helyzet lenne akkor valószínű nem lenne a díjmentes, de így más a helyzet. :K

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#82068) semetka


semetka
őstag

Bent vannak az osztók és a HPF. Úgy néz ki a TV megjavult és a net is okés

[link]
értékek

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#82069) westcoastog válasza Soulfly842 (#82065) üzenetére


westcoastog
veterán

+(#82066) kabelmania27+(#82067) maxxenergie

Köszönöm, felhívom őket! :R

(#82070) kabelmania27 válasza semetka (#82068) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Na így már jobb az osztás, ezek jófajta osztók, értékek rendben vannak, nincsenek üres kimenetek, nem kell szakadástól tartani.
westcoastog: Nincsmit, írd majd le a fejleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#82071) westcoastog válasza kabelmania27 (#82070) üzenetére


westcoastog
veterán

1412-n kéne keresnem őket?
Mert eljutottam odáig hogy otthoni telefon/tv/internet hibabejelentés, de ugye nincs mt ügyfélazonosítóm..

Ja, megtaláltam, 3.3-as pont a menüstruktúra szerint.

[ Szerkesztve ]

(#82072) westcoastog


westcoastog
veterán

Ezt nem értem.
Ha a 4-es menüpontot választom, akkor is megkérdezi hogy mobilos, vagy otthoni tv internet stb-vel kapcsolatos hibabejelentést akarok, mt ügyfélazonosítót kérve, és akkor is ugyan ez van ha a 3.3-at tárcsázom.

Esetleg ha bemegyek egy T pontba lehet egyszerűbb dolgom lenne?

[ Szerkesztve ]

(#82073) zenwalk válasza westcoastog (#82072) üzenetére


zenwalk
senior tag

szar az IVR, nyomj valamit, majd átkapcsolnak. Mondd, hogy a hibabejelentőkhöz nem tudtál eljutni. személyesen ezt nem tudod elintézni.

(#82074) maxxenergie válasza westcoastog (#82072) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Nem telefonon intézd, mond hogy Otthoni telefon nincs jelentősége csak annak, hogy Otthoni vagy Mobil .. megfelelő kollégához kerülj ő majd felveszi hibára ennyi :K

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#82075) semetka válasza kabelmania27 (#82070) üzenetére


semetka
őstag

Igen, minőségre mentem. M3digitaltól rendeltem. :)

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#82076) westcoastog


westcoastog
veterán

Megvan, sikerült elérnem őket, a bejelentést rögzítették, adataimat címet fölvették, kolléga keresni fog. :)
Elég bonyolult és nem egyértelmű ez a telefonos menürendszer, nem elég hogy minden gombnyomás után elmondja a Domino-s adategyeztetős szöveget, de az hogy mt azonosító helyett megadott telefonszám kérése után is kér valami kódot, de ha nem adjuk meg is simán tovább lép. Telekomos mobilról hívtam őket, elég volt a telefonszámom bepötyögni.

Kérdezte mennyire balesetveszélyes, azon kívül hogy elérem kézzel is. Mondtam hogy egy személyautó még elfér alatta, de ha magasabb teherautónak kell beállnia az már szaggatja lefelé. :)

És eleve díjmentes a leszerelés/javítás amennyiben eleve telekomos vezeték, és az mert még annó a matávos időkben lett bekötve hozzánk.

Köszönöm a segítséget nektek is! :)

[ Szerkesztve ]

(#82077) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Egy hónapja rendeltem tv készüléket otthoni netre
Tegnap pedig még egyet otthoni alap telefonra
Mindkettő meglett/lesz

Annyit kérdeztek hogy tényleg kell még egy ugyan olyan készülék vagy csak téves rendelés? Mondom tényleg kell
Azt mondta péntek vagy keddre itt lesz valószínűleg

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#82078) kabelmania27 válasza westcoastog (#82076) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper, ahogy zenwalk írta valamelyik gombot meg kell nyomni aztán átkapcsolnak.
semetka: Okés. :) Hány % a tévéken a jelerősség és a minőség?

[ Szerkesztve ]

(#82079) Mtomasz81


Mtomasz81
tag

Sziasztok! Nemrég van optikai netem. Lenne egy olyan kérdésem, hogy otthonról végeznék munkát vpn-en keresztül, de állandóan ledobálja a gépet valamiért. Arra gyanakodok, hogy nem-e az optikai net kapcsolat szakad meg mindig egy pillanatra. Nincs erre valami program ami figyeli az internet kapcsolatot?

(#82080) redhunter


redhunter
senior tag

Sziasztok ,az lenne a kérdésem hogy a már meglévő és még 1 évig hűségidős internet előfizetést ujraköthetem?Mert most néztem hogy ugyanaz a csomag amit én tavaly kötöttem most majdnem 3000 ft-al kevesebbért van hirdetve.Viszont ha rámegyek a rendelésre akkor azt irja ki hogy lehetséges a kötbér,pedig ugyanugy hűséggel választottam.

PSN - RedFoxHun

(#82081) maxxenergie válasza redhunter (#82080) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Szia!

Igen hűségidős csomagról hűségidős csomagra szankciómentes a váltás. 1414-et hívd ott kösd újra mindenképpen telefonon, de gyanús az a 3000 Ft lehet speciális kedvezmény lesz azóta mióta megkötötted elérhető lett a területeden is, mielőtt újrakötöd említsd meg az ügyintézőnek, hogy ellenőrizze le, és kérj egy új díjkalkulációt is az új csomaggal és a meglévő csomagokkal.

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#82082) prisz


prisz
aktív tag

Ezt aztán marhára ki lehetne használni a Telekom szerinti "jövő technológiájával" az IPTV-vel. :(

[Egyszerre öt adást képes rögzíteni a Funai csúcstévéje]

(#82083) redhunter válasza maxxenergie (#82081) üzenetére


redhunter
senior tag

Megkérdezem akkor telefonon,rosszul irtam nem 3 hanem 2 ezer ,mert most a netmánia xl e- számlával 3340 ,viszont én most majdnem 5400 ft-ot fizetek.

PSN - RedFoxHun

(#82084) dptrsk válasza prisz (#82082) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Az IPTV eddig tudott 3 adást rögzíteni egyszerre.
Így most azt mondhatjuk, hogy ez a TV túlszárnyalta az IPTVt, s nem 3 hanem 5 adás rögzíthető egyszerre.

De úgy is fogalmazhatunk, hogy az IPTV szintjét most érte el ez a TV készülék, a felvételeket tekintve.

[ Szerkesztve ]

(#82085) prisz válasza dptrsk (#82084) üzenetére


prisz
aktív tag

Így van. Áramzabáló külső ketyerékkel. De még mindig nem látom, hogy a tv gyártok egy fikarcnyit is a "világbajnok" IPTV technológia felé mozdulnának. Nem kell nagyot mozdulni, egy ici-picit, csak egy indurka-pindurkát. De semmi...

(#82086) maxxenergie válasza redhunter (#82083) üzenetére


maxxenergie
senior tag

Az tutti Speciális ár, de akkor valószínű SPEC kedvezménnyel a TV-re és Telefonra is /ha digitális VOIP-VOCA/ megkaphatod a speciális kedvezményt, teháT célszerű mindent újrakötni ha így lesz :C :K

◄ TELEFON PRIVÁT ÜZENETBEN ► Duna Pláza(XIII.ker) ◄

(#82087) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Srácok csak érdekesség képpen mérte már meg valaki a box fogyasztását kikapcsolt (készenléti) és bekapcsolt állapotban? Nagyon melegszik készenlétiben bár én most már kapcsolóval kikapcsolom, de akkor is gyanús.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#82088) #22718208 válasza kigyi_23 (#82087) üzenetére


#22718208
törölt tag

Erre én is kíváncsi lennék. Abból kiindulva hogy kikapcsolva is egy 1920*1080 -as fekete képet küld a HDMI-n, nem sok jót sejtek.

A HDD -s boxról meg még rosszabbat gondolok. Amikor minden ki van kapcsolva, a HDD meg random felpörög benne csak úgy éjszaka.

Ami a legjobban érdekel az az,hogy van-e valami előírás/törvény/jogszabály, hogy ezeknek pl kikapcsolva mennyit kell fogyasztaniuk maximum.

(#82089) btz válasza prisz (#82085) üzenetére


btz
addikt

Mert nincs egységes IPTV szabvány, nincs merre mozdulni, vagyis lehetne sok fele, de annak semmi értelme. Amit a box tud, beépíthető lenne a TV-be is.

ⓑⓣⓩ

(#82090) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Másnál is van szolgáltatás kiesés? Zalaszentgróton se net se IPTV se telefon (optika).

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#82091) szalai112


szalai112
senior tag

Zalaapátiban minden rendben ADSL és Sat-nál

[ Szerkesztve ]

(#82092) e90lci válasza kigyi_23 (#82087) üzenetére


e90lci
senior tag

Én már mértem,nem olyan sokat zabál,de már nem tudom pontosan mennyit.Ha érdekel meg tudom mérni neked.Van egy cisco meg egy tatung box is itthon.(sajnos :((( )

(#82093) Steven


Steven
addikt

végül meg rendeltem ezt az ip t-v csodát....hát bekötötték, de kb nézhetetlen (volt) . Akár ,hogy kapcsolgattam nem jöttek a csatornák , a HD verzió el se indult míg a sima könyörgésre talán...

Raktam rá normális utp kábelt (nem azt amit ők össze eszkábáltak) jé megjavult :)

Kérdés ? egy utp kábel bedugásához és egy készülék bekapcsolásához miért kell 2 ember?
de az sem sikerül rendessen ;] (gondoszság :P)

2. a lényeges kérdés... ez a 120 netembe mennyire szól bele? hogy megy az ip tv? vagy külön kezeli a router?

Köszi a segítséget
:R

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#82094) kigyi_23 válasza e90lci (#82092) üzenetére


kigyi_23
addikt

Előre is köszönöm, de nem olyan sürgős, inkább a kíváncsiság hajt.

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#82095) #22718208 válasza Steven (#82093) üzenetére


#22718208
törölt tag

Szerintem egy egyszerű méréssel, 1 perc alatt kiderül mennyit vesz el a netből.
(ha optika akkor kb. semmit sem vesz el belőle)

Az utp kábel hibát szinte biztosan ingyen kijavítják ha kéred.

Csak azt nem értem ,hogy hagyták úgy ,hogy nem működik.
Nálam is ketten voltak, de egyik sem ment sehová,amíg mind a három box el nem indult rendesen.

(#82096) zenwalk válasza kigyi_23 (#82090) üzenetére


zenwalk
senior tag

Szia
Igen, azon a területen elég sok előfizetést érint,

(#82097) tsteve válasza #22718208 (#82095) üzenetére


tsteve
senior tag

ez valóban fura nekem is... garantáltan nem léptek volna ki az ajtón teszt nélkül a szerelők nálam sem...

[ Szerkesztve ]

(#82098) headhunter


headhunter
addikt

Nádudvaron vagy Görbeházán, bekötötték már valakinél az 1000/200Mbit-es csomagot?

(#82099) #22718208 válasza tsteve (#82097) üzenetére


#22718208
törölt tag

Tehát amikor elmentek ,ezek szerint jó volt. Jól értem?

De teljesen mindegy ,mert bejelented és kijavítják.
Elmondod ,hogy rossz a kábel és a sajátodat használod. Biztos vagyok benne ,hogy ingyen kicserélik a hibásat.

[ Szerkesztve ]

(#82100) Steven válasza #22718208 (#82095) üzenetére


Steven
addikt

Kérdés jó! Igazabol bekapcsolták, egy csatorna bejött aztán már távoztak is az urak.

Kezdtem kiborulni , ha ilyen szar vissza adom :) raneztem a kabelre a klimpeles nem volt bíztató... Szerencsére csak ez volt a baj...

Mérés ok... engem az elmelet érdekelne....

Jah kabelt lesz@rom... csak elmeseltem a történetem... A lényeg h megy...

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.