Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#79001) vale92 válasza Crvsh3R (#78994) üzenetére


vale92
csendes tag

Nálam is volt egy ilyen hiba, a TV menüjében a Kép/ Képopcióknál / HDMI HD/UHD Colornál, az adott bemeneti portnál pl. HDMI1-et állítsd Be-ről Ki-re, kihúzott HDMI kábel mellett, majd dugd vissza, és kapcsold be a Tv.-t

(#79002) Crvsh3R


Crvsh3R
senior tag

No, bevásárlás után mikor hazaértem hívtak a T-től, hogy jönnek megnézni a STB-t. Mondom amíg ideérnek addig rápróbálok mégegyszer és láss csodát működött. Ettől függetlenül a biztonság kedvéért kaptam egy sokkal újabb STB-t (a régi kb. 6-7 éves volt, állítólag első szériás Cisco).
Ennek még a távja is sokkal jobb, mint a régi.

vale92: Köszi, de közben megoldódott cserével. A TV-n nincs ilyen opcióm, egy régebbi Samsung LE32C550-es készülékem van.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A52s 5G || Steam: Crvsh3R || Nintendo Switch OLED || NS friend code: SW-6235-6627-3408 || Hirdetéseim (Switch kiegészítők, stb.): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/crvsh3r/index.html

(#79003) studiod1


studiod1
tag

Sikerült bekapcsoltatnom az 50-es csomagot speedport entry2i wifin kersztül.http://www.speedtest.net/result/6049161309.png http://www.speedtest.net/my-result/6049161309

[ Szerkesztve ]

(#79004) flash-


flash-
veterán

A szuper családi+HD csomagban egy olyan film adó sincs, amiben az elmult 10 év mozifilmjei mennek?
Amit eddig lattam az mind b, c, d kategóriás filmek..

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#79005) Melack


Melack
veterán

Sziasztok! Anno kértem telefont a net mellé, hogy olcsóbb legyen. Na most azóta sem jött ki a Telekom szerelője, hogy bekösse, vagy bármi. Ennek kapcsán lehet nekik szólni, vagy csak rá kellene kötni egy telefont a megfelelő portra?

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#79006) studiod1 válasza Melack (#79005) üzenetére


studiod1
tag

Gondolom akkor már hgw van, lépj be és nézd meg van-e telefon regisztrálva,ha igen akkor egy "hagyományos" telefon a portra.

(#79007) Melack válasza studiod1 (#79006) üzenetére


Melack
veterán

Ok, akkor oda belépek majd. Köszönöm!

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#79008) DJ. Ru$y válasza Melack (#79005) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Semmit nem csinálnak nálad. Központilag megkapod dugj egy telefont a HGW/ONT Phone1 portjára, ha van búgó, akkor van vonal is elvileg. Ezt pedig már könnyű ellenőrizni egy kimenő hívással.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79009) Bozek válasza DJ. Ru$y (#79008) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem elég lenne csak a HGW-n a Phone lámpát megnézni. :)

(#79010) DJ. Ru$y válasza Bozek (#79009) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Attól, hogy a Phone led világít, lehet, hogy nincs vonal. Speedportnak ez volt hibája, hogy folyamatosan világítottak a ledek, néha telefon nem volt, volt amikor a net is meghalt, de a ledek ugyanúgy világítottak, pedig se szinkron nem volt semmi. Annak nem hiszek azóta.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79011) bbdzyx


bbdzyx
senior tag

Sziasztok!

Édesapáméknál is most kötötték be az optikát és az a gondja, hogy a régi képcsöves TV-hez SCART-ttal csatlakozik az IPTV STB. Ő azonban átszeretné vinni a jelet egy régi HDD-s DVD lejátszón, hogy fel tudja venni a műsort, ilyenkor viszont sokat romlik a képminőség. Ha egy Y elosztóval osztja el rögtön az STB után, akkor ugyanúgy szemcsésedik a kép. Ez mitől lehet, ennyire gyenge analóg jelet bocsátana ki a készülék?

Az invitelnél anno úgy oldották meg neki a dolgot, hogy hoztak egy régebbi típusú STB-t, amin még kettő SCART kiemenet volt. Lehetséges ez vagy inkább vegyek egy LED TV-t az öregnek?

Köszi előre is!

“Going outside is highly overrated.” ― Ernest Cline, Ready Player One

(#79012) dptrsk válasza bbdzyx (#79011) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Minek a LEDTV?
Ha felvenni akar, akkor felvétel opció kell, nem pedig LEDTV.

2 SCART kimenetes IPTV STB szerintem nincs forgalomban a Telekomnál.

(#79013) Bozek válasza DJ. Ru$y (#79010) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mondjuk nem tudjuk, hogy a kérdezőnél milyen HGW/ONT van. Nekem a Speedport W724V-nél múltkor elaludt a Phone led, nem is volt vonal. Újraindítás után megjavult. Ezt mondjuk már kétszer megcsinálta.

(#79014) lufi7


lufi7
aktív tag

Sziasztok!
Már megint újra indulgat a hgw. Sagecom van.
Tegnap este 7 körül és most pár perce.
Az eseménynaplóban ez van:
Kábelen jön a cuccos. IPTV+120 net+ teló
Valaki lát valamit?

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#79015) Fernet


Fernet
senior tag

Most kaptam egy ilyen levelet a telekomtól:

Tisztelt Ügyfelünk!

Nem ismeretlen jelenség, hogy az internetezésre használt eszközeinket támadások érik.

A Magyar Telekom a Nemzeti Kibervédelmi Intézettel (NKI) együttműködésben azon dolgozik, hogy az ezzel kapcsolatos információk mihamarabb eljussanak ügyfeleinkhez, illetve ügyfeleink mihamarabb értesüljenek egy esetleges támadásról.
Ennek eredményeként a kormányzati eseménykezelő központként eljáró NKI jelzése alapján küldjük Önnek most tájékoztató levelünket.

Az Önt érintő fontosabb tudnivalók:
Az NKI jelzése szerintaz az alábbi IP címet botnet részeként használják, valószínűleg káros kóddal fertőződött. Javasolt az érintett gép teljes átvizsgálása, pl. vírusellenőrzés.

Az érintett IP cím(ek) és/vagy weboldal(ak):
84.0.195.104

Az esemény időpontja:
2017.01.20 16:23

Ez most mi? Kell vele foglalkozni?

[ Szerkesztve ]

(#79016) Intruder2k5 válasza Fernet (#79015) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó lenne, mert ha folytatódik onnan a botnet tevékenység, előbb utóbb letilthatják az internet hozzáférésedet is. Ajánlott minden gépet tüzetesen átvizsgálni víruskeresőkkel, antispyware, és egyéb biztonsági programokkal, amelyik rendszeréért pedig "nem kár", azt esetleg teljesen újratelepíteni.

(#79017) choco01


choco01
addikt

Sziasztok.

Néztem hogy 4320ft a szuper családi iptv.Ebbe hány tv van?

Na most azt hol találom hogy mennyibe kerül ha összese 4 tv van?Ebből 1db régi fajta. Egyáltalán tud 4 tv-t? :U

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79018) kabelmania27 válasza choco01 (#79017) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Négy tévét nem tud, max három iptv boxot lehet rendelni.

(#79019) choco01 válasza kabelmania27 (#79018) üzenetére


choco01
addikt

És ennek darabja mennyi?

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#79020) poli27 válasza choco01 (#79019) üzenetére


poli27
veterán

870ft..

(#79021) lehella válasza lufi7 (#79014) üzenetére


lehella
senior tag

Miből gondolod, hogy újraindul? Én nem látok erre utalót a logban. Nekem is van mindenféle a naplóban, de nálam csak vpn és rdp szolgáltatásnál tapasztalatok akadozást.

www.taplalkozastanacsadas.hu -> "Edd magad soványra"

(#79022) Fernet válasza Intruder2k5 (#79016) üzenetére


Fernet
senior tag

AVAST és Malwarebytes van fent a gépen, rendszeresen ellenőrzöm, most megnéztem újra, de nem találnak semmit. Biztos "rólam" van szó a levélben? Jelenleg nem is ez az IP címem, hogy január 20-án mi volt azt nem tudom.

(#79023) DJ. Ru$y válasza choco01 (#79019) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Első jár az előfizetéshez, utána minden db 870 Ft/hó/db.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79024) Lacielvtárs válasza DJ. Ru$y (#79023) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tényleg. Az első jár az előfizetéshez, de ebbe a sima vagy a felvevős jár alapból?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#79025) Fernet válasza Intruder2k5 (#79016) üzenetére


Fernet
senior tag

Illetve még annyit (nem tudom van-e jelentősége) hogy a levélben írják:

Az esemény időpontja:
2017.01.20 16:23

Akkor otthon sem voltam, illetve nem volt bekapcsolva hagyott számítógép.

(#79026) Intruder2k5 válasza Fernet (#79025) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs a hálózaton NAS, esetleg okos router, vagy más eszköz, ami fertőzött lehet? WiFi-det nem törték fel? Ha egész biztos vagy abban, hogy ez nem rád vonatkozik, akkor javaslom ezt beszéld meg a szolgáltatóval is, nézzenek utána még egyszer, stb., nehogy tényleg letiltsanak a netről.

[ Szerkesztve ]

(#79027) Gubek-Einste válasza Lacielvtárs (#79024) üzenetére

Alapból sima jár, a felvevős 1100 HUF/hó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79028) Fernet válasza Intruder2k5 (#79026) üzenetére


Fernet
senior tag

Nincs NAS, a szolgáltatós Speedport mellett van egy ASUS N65-ös router, (10+ karakteres kis/nagy betű és számok kombinációs jelszóval) nem tudom mekkora lehet a valószínűsége a feltörésnek. A csatlakozott eszközök között mindenesetre nem szoktam látni idegent. Ismeretlen oldalakat nem látogatok, nem kattintok linkekre a gyanús mailekben, úgy érzem vigyázok eléggé.

Majd beszélek velük holnap és rákérdezek, hogy ezt most miért kaptam...

(#79029) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#79027) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, köszönöm a választ :R
Azért kérdem, mert en fizetek egy felvevő opciót és egy másodikat, 870ft.
Ha egy járna alapból, akkor nem csak a felvevősért kellene fizetnem?
Vagy maga a felvétel opció kerül ennyibe?
Vagy nem jól értelmezem a dolgot?

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#79030) Gubek-Einste válasza Lacielvtárs (#79029) üzenetére

A rögzítő opció 1100 HUF/Hó, a második box 870 HUF/hó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79031) Lacielvtárs válasza Gubek-Einste (#79030) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Értem, nagyon köszönöm a választ :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#79032) lufi7 válasza lehella (#79021) üzenetére


lufi7
aktív tag

Mivel elmegy a net, megáll a tv és nincs teló .
Gondolom ez elég. :W Ja és látom a hgw-n a visszajelzőket, ill nem látom.

"Csak szóljatok mindig 5 perccel a gól előtt"

(#79033) vale92


vale92
csendes tag

Üdv! Új bekötés, Zala megye, Zalalövő, 1 Gigás net, 3 box IPTV, kérdezném, hogy egy időben mindhárom boxon mennie kellene a HD adásnak?

(#79034) Gubek-Einste válasza vale92 (#79033) üzenetére

Csak 2 HD stream-et kapsz így két különböző HD adást tudsz nézni vagyis úgy tud menni mindhárom box-on egyszerre ha kettőn ugyan azt nézitek vagy pedig, ha van, felvett adás a harmadikon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#79035) LantosBerry8 válasza DJ. Ru$y (#78968) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Router csere lett a vége, de ugyan olyanra cserélte a T.....

(#79036) kigyi_23 válasza Intruder2k5 (#79026) üzenetére


kigyi_23
addikt

Nem tiltják ki nem kell parázni. Ez egy friss dolog a szolgáltatónak kötelessége jelezni amennyiben gyanús tevékenységet észlel. Ettől még persze érdemes utána nézni, hogy van-e mögötte valós fenyegetés vagy csak vaklárma. Ez egy új future a Telekom már alkalmazza a többiek még nem, de elvileg kell majd nekik is. Ezért jött létre az NKI ami persze mint minden magyar szerv sokszor téved, de legalább próbálkoznak. Ez csupán egy jelzés. Probléma akkor van, ha folyamatosan kap ilyen üzenetet a szolgáltatótól, mert akkor valószínűleg tényleg botnet része lett ebben az esetben szankcionálhatják, de többnyire csak megkérik, hogy keresse meg és távolítsa el a rendszerből a problémás eszközt, oldja meg a vírusmentesítést.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#79037) pendre54


pendre54
addikt

Üdv!
Van egy 50/5-ös XL-es, IPTV-s netes előfizetésem, a modem típusa CISCO EPC 3925. Routert, és más egyéb úri huncutságot nem használok, magyarán a modemből két madzag lóg ki, az egyik a TV boxa felé veszi az irányt, a másik meg a PC-mhez, és ennyi. A modem biztosítani tud wifi kapcsolatot is, de ez egyáltalán nincs használva, én még pl. butatelefont használok. ;] Kérdésem, hogy a wifi kapcsolatot ki lehet valahogy kapcsolni?

"Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani." G.B. Shaw

(#79038) OldMike válasza pendre54 (#79037) üzenetére


OldMike
őstag

Be kell lépned a HGW webes felületén (192.168.0.1), és a WLAN menüpontban ki lehet kapcsolni.

42LM660S

(#79039) haxiboy


haxiboy
veterán

Sziasztok! Nemrég kötötték be barátnőmékhez az optikai kábelt. (jelenleg csak kábelezés folyik, a szolgáltatás később indul), de! Úgy tudom optikához kábel párokat használnak (adó-vevő), itt viszont csak kábel van. Lemaradt a másik vagy telekomnál máshogy oldják meg?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#79040) DJ. Ru$y válasza haxiboy (#79039) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

1 kábel van.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79041) haxiboy válasza DJ. Ru$y (#79040) üzenetére


haxiboy
veterán

:R köszönöm szépen, arról van valami hogy hogyan oldják meg az oda-vissza kommunikációt 1 kábelen?

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#79042) havri1 válasza haxiboy (#79041) üzenetére


havri1
félisten

Több eres, legalábbis a gerincen . Van kék, zöld, sárga benne ha jól láttam, bár még nem vettem ennyire szemügyre. Maradt hulladék, majd lefotózom, ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

havri

(#79043) btz


btz
addikt

Üdv!
Akinek Telekomos kábel netje van, az nyomna egy "tracert bix.hu" vagy "tracert dev.openwrt.org" parancsot (windowson parancssorból vagy linuxon terminálban lehet kiadni ezt a parancsot) és a parancs kimetét (eserdményét) elküldené PM-ben?
Előre is köszi a segítségeteket!

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#79044) gF válasza haxiboy (#79041) üzenetére


gF
senior tag

Különböző hullámhosszon megy a Rx/Tx (1490/1310 nm). Ezért van csak egy kábel.

[ Szerkesztve ]

(#79045) haxiboy válasza gF (#79044) üzenetére


haxiboy
veterán

:R Nagyon szépen köszönöm :R

Utánanézek a technológiának. Pár éven belül ha lesz saját lakás én is optikát szeretnék az egész házba. Így elég lesz fele annyi kábel is :D

[ Szerkesztve ]

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#79046) norti válasza btz (#79043) üzenetére


norti
addikt

Minyá' küldök, úgyis reggel hálózatkarbantartás volt itt a 13. kerületben, meg kell néznem, mit alkottak :D

(#79047) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Na nálam is kezdődik valami döglődni... ~10-20 sec-re elszállt net tegnap is kora este és ma is. Speedport nem jelez semmit, nincs semmi a naplóban, saját router naplójában nincs semmi, senki nem bont kapcsolatot elvileg, de nincs válasz ez idő alatt a pingen is egyértelműen látszik, hogy fekszik a net. Ami még érdekes, hogy olyankor jött elő, amikor nincs is maxon hajtva a net.

Routerben, meg konkrétan 0 infó, 4 és fél napja aktív.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#79048) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Telekom tegnap behuzta az optikat a házba. Innentől nem tudjátok kb. mennyi idő, mire jönnek és telepítik?
Elvileg már működik a hálózat a faluban, tehát minden rajtuk múlik.

(#79049) mbalint987 válasza DJ. Ru$y (#79047) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Ilyenkor ha csinálsz egy traceroute-ot, az mit mond rá, hol áll meg a csomag?

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#79050) havri1 válasza #04441088 (#79048) üzenetére


havri1
félisten

December közepe óta az ajtó előtt van a kötődoboz, és még semmi, nincs átadva. Változó nagyon..

havri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.