Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94001) aakosch válasza DJ. Ru$y (#93999) üzenetére


aakosch
tag

Szia, most reggelre összeszedte magát :) köszönöm a tippet, ha esetleg ismét elromolna.

(#94002) Bozek válasza DJ. Ru$y (#93975) üzenetére


Bozek
nagyúr

És ha valaki nem azt nézi, hanem a címsort? :D

https://prohardver.hu/tema/t-online_internet_t-home_tv_hdtv_barmi_gondod_van_gyere_es_megoldjuk/

(#94003) DJ. Ru$y válasza Bozek (#94002) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

A címsor alapján nem éri el senki a topic-ot, ha soha nem írt még ide. Sajnos a RIOS sajátossága, hogy azt nem lehet átírni. ;)

De szerintem elég lesz ebből az OFF(shore)-ból.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94004) Azie válasza DJ. Ru$y (#94003) üzenetére


Azie
őstag

arra célzott, hogy az urlben is t-online szerepel. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#94005) Bozek válasza DJ. Ru$y (#94003) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha a Google-ba beírod, hogy "t-online prohardver", akkor ez lesz az első találat. :) Igaz, hogy ott is ott van, hogy Telekom, de sokakban még a T-Online maradt meg. Persze ha átírnád az URL-címet, akkor meg a mentett könyvjelzőkkel lenne gond.

Egyébként csak arra akartam célozni, hogy nem kell valakit leb*szni, mert T-Online-t ír. :)

[ Szerkesztve ]

(#94006) DJ. Ru$y válasza Azie (#94004) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Pontosan tudom, hogy mit írt, és pont ezért írtam, hogy nem lehet megváltoztatni.

Bozek
Senki nem baszott le senkit szerintem, btz csak szólt, ha nem is babuzsgatva, hogy már nem T-online ennyi.

És mostantól kérek mindenkit fejezze be az ezzel kapcsolatos OFF-ot, mert törölve lesznek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94007) Azie válasza DJ. Ru$y (#94006) üzenetére


Azie
őstag

pedig tök sok reklám is volt a tv-ben, meg a youtubeon, hogy mostantól telekomék. :) mondjuk aki most akar szolgáltatást, lehet akkor nem látta az adást még és ezért nem tudja! :D :D

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#94008) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Tegnap leadtam a megrendelésem a netbekötésre. Mennyivel előtte fognak hívni? Kb egy óra kell, hogy haza tudjak érni, ha azonnal elindulok munkából, szóval jó lenne, ha tudnék előre egyeztetni.

(#94009) DJ. Ru$y válasza FoxiestFox (#94008) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elvileg időpont egyeztetés van előtte, hogy mikor tudnak jönni, azért ne várd őket holnap délelőtt. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94010) Soulfly842 válasza FoxiestFox (#94008) üzenetére


Soulfly842
addikt

Hol adtad le? Online, telefonos ügyfélszolgálat, stb..?

Online több napot tolódik, mivel manuálisan xy nap múlva ránéznek, rögzítik, ill. egyeztetnek veled. Ha így tettél, akkor én lehet inkább ehelyett felhívnám a 1414-et :)

Időpontot fognak egyeztetni előtte majd megrendelést követően pár napon belül és két órás időintervallumokat adnak meg előre, ami közül választhatsz (telefonon utólag hívnak majd ez ügyben)

[ Szerkesztve ]

(#94011) FoxiestFox válasza Soulfly842 (#94010) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Tegnap este adtam le neten. Nekem nem sürgős, szóval nem zargatom őket telón. A lényeg, hogy hívnak majd, és egyeztetünk, király.
Kösz a válaszokat.

(#94012) Azie válasza FoxiestFox (#94011) üzenetére


Azie
őstag

most nem sürgős neked, de amikor majd az lesz már, nekik még akkor sem. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#94014) cyber86


cyber86
őstag

Sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy lehet 2 router 1xre a HGW-n? Vagyis a fő routerem csatlakozik pppoe kapcsolaton és szeretném kikerülni a fő routert ezért a hgw 2-es portján szeretnék netet és azt nem tudom, hogy ilyenkor a másik routeren mit kell beállítani már ha lehetséges.

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#94015) Azie


Azie
őstag

dobtak be szórólapot meg kaparós kupont, amivel be kell sétálnom pilisvörösvári boltba valami beváltható ajándékért. valaki tud erről valamit - mert egy kulcstartóért nem szopatnám magam potyára. :)

tippre minden kupon nyer - marketing bullshitre gyanakszok

[ Szerkesztve ]

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#94016) DJ. Ru$y válasza cyber86 (#94014) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel a PPPoE-t nem a HGW építi fel, így ott nem lesz net. Amit ki lehetne próbálni, de nem 100%. A fő router-ből kellene egy kábel vissza a HGW-be így ő switch-é válik, aztán a HGW LAN2-re mehet a másik router egyik LAN portja.

Viszont a HGW-ben ki kell kapcsolni a DHCP-t, így IPTV esetén jó kérdés, hogy működik-e a hálózat.

Ez már a nagyon tuning kategória. a HGW-nek kellene a PPPoE-t felépíteni, ha minden áron 2 router-t akarsz.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94017) cyber86 válasza DJ. Ru$y (#94016) üzenetére


cyber86
őstag

Csak fw teszt miatt szerettem volna kikerülni a fő routerem de akkor sajna nem úszom meg. Na mind1. Köszönöm a gyors választ.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#94018) kopa1 válasza Azie (#94015) üzenetére


kopa1
aktív tag

Nyár van, talán magenta napszemcsi, frizbi és hasonlók. De ez változhat :)

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#94019) HTomee válasza kopa1 (#94018) üzenetére


HTomee
tag

Sziasztok.

1G telekom netem van IP-tv-vel.
Az ONT-ből az IP Box-hoz megy egy LAN kábel. Azt Switchel eltudom osztani egy PC-nek is?
Vagy kell külön kábel?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#94020) DJ. Ru$y válasza HTomee (#94019) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

El tudod, célszerű IGMP-s switchet venni, mondjuk ezt a TP-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94021) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Valaki tudna nekem informacióval szolgálni az alábbival kapcsolatban?

Agglomeráció, kis település, családi házas övezet.

Az utcánkban együdül csak nálunk nem érhető el a Telekom kábelnetje és IP tv-je az utca (körben összes szomszéd) és a keresztutcák mindegyikében igen.

Érdeklődtem a Telekomnál, hogy most mi a fene van.
Több napi utanajárás után azt sikerült kideríteniük, hogy a kábeles lefedettség technikailag nem megoldott nálam.

Ami azért fura, mert jelenleg kábelnet van a Kalásznettől (Telekom leányvállalat, Telekomos átjárókat használnak..stb.).
Összes szomszédnál is ez a szolgáltató van és hozzájuk lehet a Telekomos csomagot rendelni, IPTV-vel.

Ez most hogy lehet?
Egyszerűen csak lusták a címegyeztetést vagy bámit megcsinálni?

Segítségeteket köszönöm :)

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#94022) Azie válasza Tanisz (#94021) üzenetére


Azie
őstag

címegyeztetés, kérj a szomszéd címére egy egyeztetést, és hogy nézzék meg, hogy nálad technikailag lehet-e.

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#94023) Tanisz válasza Azie (#94022) üzenetére


Tanisz
senior tag

Az már megvolt, azután mondták, hogy nem lehet, amit végképp nem értek.
Ugyanazt a hálózatot használjuk az egész utcában.
Egyedül csak hozzám nem lehet rendelni, neten is kiírj, hogy az én címemre nem lehet, de az összes többire igen, még a mellettünk lévő üres telekre is lehet :D

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#94024) Azie válasza Tanisz (#94023) üzenetére


Azie
őstag

volt hasonlóról cikk homáron

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

(#94026) Janusz001


Janusz001
őstag

500 -as koaxról van valami infó, mikor teszik szélesebb körben is elérhetővé?

(#94027) lukxy1


lukxy1
csendes tag

Sziasztok!

Vhol lehet érdeklődni, hogyha egy településen már befejezték az optika kiépítését, akkor mikortól lehet majd rendelni? Online oldalon még nem jelzi, pedig pár hete elvonultak és már akkor mondta az oszlopon a szerelő, hogy előttünk már működhetne.

(#94028) HTomee válasza DJ. Ru$y (#94020) üzenetére


HTomee
tag

Úúú Király vagy!

Köszönöm.

(#94029) dptrsk válasza Janusz001 (#94026) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

hónapról-hónapra bővül a városok listája.

(#94030) DJ. Ru$y válasza Janusz001 (#94026) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hiába kérdezed meg minden hónapban, a bővített település lista mindig bekerül ide, ha bővül, ha nem találod benne, amit keresel, akkor nincs benne.

Az 500-as koax nagyon szegmens függő, gyanítom elég nagy monitorozás lehet egy-egy szegmens terhelésén mielőtt kiengedik rá. Van egy olyan sanda gyanúm, hogy az 500-as csomag sosem lesz globális csomag, pont a nagy szegmensek miatt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94031) DJ. Ru$y válasza lukxy1 (#94027) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem szoktak és szerintem neked sem fognak erről információt kiadni, 1414-en próbálkozhatsz, vagy e-mail-ben.

Az, hogy a szerelő mit mond, és, hogy a hálózat át van-e adva, engedélyek a helyén stb, az nem egy és ugyanaz, akár hónapok is eltelhetnek, mire ott szolgáltatás lesz, de meg szoktak jelenni a Telekomos szóróanyagok a postaládákban, de akár üzletkötők is járhatják a települést.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94043) mbalint987 válasza Tanisz (#94021) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Dobj egy e-mailt a segitunk@telekom.hu címre. Ha ők nem tudnak segíteni, akkor senki sem.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#94045) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Szeretném felhívni a figyelmeteket a Téma tudnivalókban írtakra:

"Kötbér kijátszására, annak elkerülésére segítséget kérni és ahhoz segítséget nyújtani szigorúan TILOS."

Ennek fényében ezt a szálat törölnöm kellett.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#94046) FoxiestFox válasza Soulfly842 (#93992) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Na, hívtak is ma 11-kor, mikor dolgoztam, és nem tudtam felvenni.
Most hazaértem, visszahívtam a számot, amiről csörögtek, a robotrendszerben kértem egy ügyintézőt, aki tájékoztatott, hogy az első elérési kísérletük sikertelen volt, és egyébként sem az a házszám, amit én mondok (előttem volt a visszaigazoló mail, amit küldtek, tehát nem értem, hogy sikerült rosszul rögzíteniük).
Tájékoztatott arról is, hogy valami 20k előleg kell majd a bekötésnél, merthogy hitelképesség-vizsgálat szükséges, hisz nincs más szolgáltatásom náluk (a kiküldött e-mailben 5100 Ft belépési díjról, és az 5300 Ft-os havidíjról volt szó, ami szintén lol, de mondom okk, legyen, csak kössék be).
Kicsit le voltam nyűgözve, majd tájékoztattam az ügyintézőt, hogy akkor ebben az esetben nem is lesz szolgáltatásom náluk. :)

Inkább leülök tárgyalni a főbérlőmmel, hogy a Digi féle tulajdonosit írja alá. Ekkora egy hitvány, félrevezető, már az első lépésben elvérző brandet még nem csesztem, pedig volt Voda mobilnetem még a szappantartó alakú Huawei 3G modemek idejében, azok is megértek egy misét. :D

(#94047) RoSSo3 válasza DJ. Ru$y (#94045) üzenetére


RoSSo3
senior tag

bocs, én legális irányban indultam volna el mindenképp. elnézést, ha ez irányú kérdésem tiltott, nem volt célom "kijátszani" a szerződést, csak tájékozódni az abszolút legális útvonalakról.

(#94048) Soulfly842 válasza FoxiestFox (#94046) üzenetére


Soulfly842
addikt

Egy emberi erő megoldaná a rögzítésre :)

1, ha egy év hűség idő van akkor nincs létesítési díj, ha időközben felmondott, akkor csak időarányos kötbért kell fizetned, ergo azt a különbözetet, amivel hűség idő nélkül többet fizetsz...
2, a korlátozott hitelképesség nem csak miattad, hanem korâbbi előfizető miatt is lehetett, aki elfelejtett számlát fizetni (cím)

Ez nem a branden múlik. Máshol vagy hasonlóképpen, de inkább még szigorúbban kezelik az ilyet.

(#94049) Tanisz válasza mbalint987 (#94043) üzenetére


Tanisz
senior tag

Köszi :)
Lehet megteszem, szerinted telekomos emailcímről hatásosabb? :D

(#94024) Azie
Tanulságos volt, köszi :) Erről eszembe jutott, hogy a velünk szemben lévő üres telekre megrendelem a szolgaltatást (mert oda lehet ugyebár), úgyis előtte van az oszlop, amin mennek a vezetékek, max ha jönnek megmondom, hogy nem oda, hanem azzal szembe szolgáltassanak :D

[ Szerkesztve ]

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#94050) Azie válasza Tanisz (#94049) üzenetére


Azie
őstag

igen, erre gondoltam. :) vagy a szomszédodba és áthúzod a koaxot. :)

"Believe in the ideal, not the idol." - Serra

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.