Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107001) Darkness válasza lszlogal (#106999) üzenetére


Darkness
aktív tag

:W ebben az esetben az xdsl is lefedi, na mindegy ez már szőrszál....
reggel 10 -ig működött minden. majd leugrottam sörért, meg kajáért. mire visszaértem a külhoni oldalak, HVG, SETI, Aliexpress... etc nem elérhetőek. ja, nem tűzfal. 4 gép, mobil telefonokon sem megy (wifi)....

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#107002) Darkness


Darkness
aktív tag

most tényleg ez a legnagyobb probléma, hogy melyik technológia? :F
telefonon jön... :D

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#107003) Darkness


Darkness
aktív tag

na, 1414... a hölgy mindent mondott, mért, de nála nincsen hiba... mondtam neki mi helyzet, de nem értette... 1422 hívjam... jaaa... hogyne...
bix.hu 76 ms és 105 ms ping közötti volt...

most megjavult. 18-19 ms a ping... és elérem a külhont is... wow, milyen meglepő....

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#107004) lszlogal válasza Darkness (#107003) üzenetére


lszlogal
senior tag

Lehet ránéztek, vagy csak a véletlen műve.. Olyan van hogy DSL, olyan nincs hogy xDSL.. Ezt a kifelyezést ilyen formáben nem használjuk..

(#107005) Darkness válasza lszlogal (#107004) üzenetére


Darkness
aktív tag

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

:)

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#107006) lszlogal válasza Darkness (#107005) üzenetére


lszlogal
senior tag

Csak ITT használják, a tököm sem tudja miért...

(#107007) SilentBob01


SilentBob01
újonc

Sziasztok! Hirdetésben most láttam hogy a 2018. szeptember 1. utáni Magenta 1-es előfizetők 2019. év végéig díjmentesen vehetik igénybe a HBO GO-t.
Nekem az alkalmazásban csak az látszik hogy 1990 Ft-ért elő tudok rá fizetni, vagy most 1 hónapot fizetnem kel és utána ingyenes az év égig.

(#107008) lszlogal válasza SilentBob01 (#107007) üzenetére


lszlogal
senior tag

1990ft látszik mindenkinek, de nem fogják kiszámlázni azt magentásoknak

(#107009) viktorhu válasza lszlogal (#107004) üzenetére


viktorhu
veterán

Te nem használod, de a szakma használja a különböző dsl kapcsolatok összességére.

Nagyon szomorú, hogy lényegében eltűntek innen a hozzáértő emberek, mint dchard, és vak vezet világtalant üzemmódban megyünk.

(#107010) Zeki válasza lszlogal (#107008) üzenetére


Zeki
nagyúr

És minden hónapban aktiválnia kell az appban, különben fizetős lesz.

(#107011) lszlogal válasza viktorhu (#107009) üzenetére


lszlogal
senior tag

Kurva vicces vagy. Ezen a topikon kívül SENKI SEM az xDSL kifejezést, csak a DSL kifejezést. Az a szomorú, hogy nem vagytok tisztában a szavak használatával. Az xDSL az a DSL technológiák gyűjtőneve, melyet ilyen formában nem használunk. Ha valakinek valamilyen baja van, akkor egyből rávágja hogy xDSL.. De honan tudjam hogy milyen DSL? Mert rohadtul nem mindegy.. A Telekomos szerelők sem ismerik az xDSL szót..

"Nagyon szomorú, hogy lényegében eltűntek innen a hozzáértő emberek, mint dchard, és vak vezet világtalant üzemmódban megyünk."

Kikértem a hálózatis ismerős véleményét, és körberöhögött. Most elgondolkozhatsz azon, hogy ki a vak..

(#107012) SilentBob01 válasza Zeki (#107010) üzenetére


SilentBob01
újonc

Köszönöm a segítséget :R
Aktiváltam az alkalmazásban, és írta hogy www.telekom.hu/lakossagi/hbogo/aktivalas oldalra látogassak el és regisztráljak, amikor beírom a számomat azt írja hogy
a megadott telefonszámhoz nem tartozik HBO GO előfizetés.

(#107013) lszlogal válasza SilentBob01 (#107012) üzenetére


lszlogal
senior tag

Próbáld meg néhány óra múlva, de lehet csak 24 óra múlva fogod tudni aktiválni.

(#107014) DJ. Ru$y válasza lszlogal (#107011) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Személyeskedést befejezni első körben!

Elmondtam már, amíg nem tudod egy EFI-ről, hogy ADSL2+ vagy VDSL2 van nála, addig nyugodtan használható az xDSL. (Biztos nem használja senki, ezért van rá nem kevés találat is.)

"Az ADSL (Asymmetric DSL) a legismertebb tagja egy technológiacsaládnak, amelyet egyszerűen csak DSL-nek (Digital Subscriber Line) vagyis digitális előfizetői vonalnak hívnak. Tagjait a rövidítés első betűje különbözteti meg egymástól, innen ered az xDSL elnevezés. Maga a technológia egyáltalán nem új, az 1980-as években a BellCore és az AT&T laboratóriumaiban fejlesztették ki, később pedig több gyártó csiszolt rajta."

Szóval te használd nyugodtan a DSL-t, aki meg az xDSL-t akarja használni, nyugodtan használja, és nem kell ezen lovagolni a témát lezárhatjuk.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#107015) Darkness


Darkness
aktív tag

Most nem tök mindegy xDSL, ADSL, VDSL... vagy tudjam, hány DSL létezik.... Volt egy hiba, benne volt hogy DSL kapcsolaton. Ennyi. Nem mindenki hálózati szakember, hogy tudja milyen kapcsolaton, "madzagon" jön neki a Zinternet. nem ment. erre kért segítséget.
de majd beíratom magam valami telekommunikációs OKJs képzésre, hogy ha netán megint lesz valami hiba, akkor szakszerűen tudjak majd megnevezni dolgokat... ok?

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#107016) adika4444 válasza Zeki (#106968) üzenetére


adika4444
addikt

Mert a Kobaspeech-től licencelik a hangját. Az iPhone-okon is hallható ez a Mariska néven futó hang a Voice Ower hangja (látássérülteknek képernyőolvasó), a BKK kijelzős tábláinál is ez szól és mondja el az induló járatokat és azok idejét. Hallottam már máshol is, asszem Androidra is elérhető. Ebookot is lehet olvasni ezzel a megnyerő hanggal! ;]

üdv, adika4444

(#107017) Zeki válasza adika4444 (#107016) üzenetére


Zeki
nagyúr

Valahol elakadtak a fejlődésben.

(#107019) adika4444 válasza Zeki (#107017) üzenetére


adika4444
addikt

A fejlesztés régebben, még a mostani, Mariska nevű előtt, nem is Mo-n zajlott. Ezért van az, hogy néha a por helyett portugált képes mondani az iPhone és társai :D szerintem most sem látja magyar ember a fejlesztési folyamatot...

üdv, adika4444

(#107020) RR-13


RR-13
őstag

Üdv. Pár napja cseréltek nálunk optikára, és Sagemcom digitális elosztót hoztak.
A Sagemcom-ban, hogy lehet megoldani azt, hogy a már beállított DDNS kiszolgálót átfordítsam? Mert a kamera képet saját belső wifi hálózaton nem tölti be mobilon, az app :(
A portok megvannak nyitva..., mindenhol betölti a képet, csak a saját Wifi hálózaton keresztül nem, csak azt írja ki folyamatosan, hogy Connecting server..
Valahol ilyet írtak megoldásra:
"Valami DDNS átfordítás lett a megoldás routeren belül."
Köszönöm előre is :U

[ Szerkesztve ]

(#107021) #42556672 válasza RR-13 (#107020) üzenetére


#42556672
törölt tag

Ha FQDN-t használsz és mindenhonnan működik csak bentről nem akkor egy hairpin NAT amire szükséged van. Hogy a Sagemcom ezt támogatja-e azt nem tudom én saját router-rel oldottam meg.

(#107022) lszlogal válasza RR-13 (#107020) üzenetére


lszlogal
senior tag

Én nem tudom, majd a többiek válaszolnak rá. Saját kamerarendszert mindenféleképpen saját routerről üzemeltetnék, nem bíznék a szolgáltatói eszközökben (legyen az bármilyen szolgáltatói eszköz).

[ Szerkesztve ]

(#107023) donmackó válasza RR-13 (#107020) üzenetére


donmackó
őstag

Próbáld meg a belső IP alapján meghívni, úgy biztos hogy menni fog.

Release the cable hounds!

(#107024) RR-13 válasza #42556672 (#107021) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi a választ. NO-IP címre van irányítva a dinamikus IP-m a Sagemcomban, és így van egy állandó ddns.net kamera elérés címem, kettőspont után írva a média portszám. Így : xxxx.ddns.net:8091
A mobilban, az appban ugyanaz a Hostname ddns cím van megadva, + a mobile port száma és a NO-IP felhasználónév és jelszó.
A korábbi fehér álló Telekom modemmel a saját Wifi hálózatán is volt kamera kép...

Erről a hairpin NAT már olvastam, de nem nagyon tudom, hogyan lehetne alkalmazni, és mi ez végül is. :U

(#107023) donmackó:
Köszi, valóban megy a belső IP címmel, de így 2 profilt kellett létrehozni, és mindig profilt kell váltani, amikor kimegyek a lakásból a telefonnal, és a kamera képet valamiért néznem kell az udvaron is...
Hozzá szoktam, hogy hálózat váltásnál is folyamatosan van kép, ezért szeretnék most egy olcsó jó megoldást, másik eszköz igénybevétele nélkül...
Valami ütközés lehet, mert nem ír ki hibát soha, csak folyamatosan csatlakozni próbál a serverhez... :F

[ Szerkesztve ]

(#107025) Pubszon válasza RR-13 (#107024) üzenetére


Pubszon
veterán

NAT Loopback néven is nézd meg.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#107026) RR-13 válasza Pubszon (#107025) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi megnéztem, de annyira kínai nekem ez a rész, hogy most sem tudom mit tegyek :W
Próbáltam Bridge módba állítani a Sagemcom-ot, de akkor sem ad képet a wifi hálózatában.. :(

(#107027) DJ. Ru$y válasza RR-13 (#107026) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Bridge mód akkor kell, ha saját routert használsz a Sagemcom mögött. Ami amúgy nem bridge mód, hanem PPPoE Passtrough.

Sagemcomban kellene egy "NAT Loopback" beállítást keresned valamelyik menüpontban.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#107028) raider21


raider21
aktív tag

A DIGI kb. március óta kiépítve nálunk, de szolgáltatás az még mindig nincs rajta; és nem is tudni semmit! Na akkor ennek fényében ma bevállaltam 1 év hűséget az alap telefon + Net Plusz VDSL2 internet párosra, és tényleg speciális 1 árak lettek! :) Végül is 1840 Ft -al fogok kevesebbet fizetni, mint eddig; 3 hónapig meg jóval kevesebbet kell fizetni. Az internet sebessége ugye xDSL -en nem tud már tovább nőni, de cserébe elméletileg érzékelhetően olcsóbb lett a havonta fizetendő végösszeg.

raider21

(#107029) RR-13 válasza DJ. Ru$y (#107027) üzenetére


RR-13
őstag

Köszi, sajnos nem találok sehol :(
Akinek ilyen Sagemcom 5655v2 eszköze van és tudja, hogy hol van benne NAT beállítás, akkor lefotózhatná, köszönöm :R

(#107030) viktorhu válasza raider21 (#107028) üzenetére


viktorhu
veterán

Nálunk több mint két éve kiépítve a digi optika és nem történik semmi.

Egy év hűségnél elvileg csak az első három hónap kedvezményét kell kifizetni lemondáskor. Várom a gigabiteskoaxszerelőt :)

(#107031) raider21 válasza viktorhu (#107030) üzenetére


raider21
aktív tag

Majd te is oszd meg az DOCSIS 3.1 tapasztalataidat az új HGW -el. ;) :)

Á, nem fog itt se történni még vagy 1 évig semmi szerintem, szóval kibírom az 1 év hűségidőt a T -nél. Sőt lehet majd még jövő ilyenkor is újrázni kell egyet ismét, ismerve a hazai rögvalóságot. :P

raider21

(#107032) lszlogal válasza viktorhu (#107030) üzenetére


lszlogal
senior tag

Imserősömnek 2 évig tartott engedélyeztetni a GPON hálózatát. Sajnos nagy a bürokrácia. Még annyi, hogy ő a kiépítés előtt engedélyeztette, szóval kiépítés után szinte azonnal indult. Szóval lehet még egy évig fog állni ott az az optika.

[ Szerkesztve ]

(#107033) viktorhu válasza raider21 (#107031) üzenetére


viktorhu
veterán

C:\Users\vikto>speedtest-cli --server 12374
Retrieving speedtest.net configuration...
Testing from Magyar Telekom (188.6.121.117)...
Retrieving speedtest.net server list...
Retrieving information for the selected server...
Hosted by Antenna Hungária Zrt. (Budapest) [2.20 km]: 17.928 ms
Testing download speed................................................................................
Download: 880.49 Mbit/s
Testing upload speed......................................................................................................
Upload: 26.43 Mbit/s

Telekom szerverre nem adott ennyit.

A szerelő szerint várható a felfelé irányú 3.1 is nálunk.

Kipróbáltam a bridge módba kapcsolást, semmit sem csinál, úgyhogy majd egyszer veszek egy jó Asust TeeJay ajánlása alapján, és átkapcsoltatom telefonos segítséggel :)

(#107034) Roland-87


Roland-87
aktív tag

Sajnos Komárom Esztergom megyében egyelőre nincs ED3.1. A Telekom üzletben érdeklődtem valamelyik nap, de a hölgyemény szerint várhatóan itt is lesz de nem tudni mikor, viszont ma kaptam egy sms-t hogy korszerűsítési munkálatok miatt 9. hó 17.-én éjjel kiesés várható, remélem ez esetlegesen összefüggésben áll a 3.1 átállással is.

(#107035) MCs88


MCs88
aktív tag

Sziasztok,

Kábelmodemnél (Sagemcom FAST3686) mi a normális adóteljesítmény a feltöltési csatornákon? Az utóbbi időben nálam mind 55 dBmV fölött van és emlékeimben ilyen 45 körüli értékek voltak még 2éve, amikor modemcsere volt.

(#107036) Roland-87 válasza MCs88 (#107035) üzenetére


Roland-87
aktív tag

Modemtől függetlenül nem nagyon szabadna 50 fölé mennie főleg nem ilyen átlagos 20-26 fokos időben, nézd meg a csatlakozásoknál nem-e lazult meg valahol, rakhatsz ki képet a letöltési oldalról is, ha ott is hirtelen rosszabb lett a szokottnál és a házon belül nem találsz kilazult toldást meg sérülést sem a kábelezésen akkor jelentsd be hibára mert ekkora adásteljesítmény semmiképpen nem elfogadható még a nyári 30 fokban sem. A 45 körüli érték amúgy már elfogadható, akörül kellene lennie legalább vagy alatta.

(#107037) MCs88 válasza Roland-87 (#107036) üzenetére


MCs88
aktív tag

Download -3 és +3dBmV között, 41-43dB -es SNR-el.

Így hirtelen kilazult csatlakozást és sérült kábelt nem nagyon találok. 1 síma F-F toldó van a lakásba belépő kábelen, illetve egy coax földhurok leválasztó. Ezt kikötve is csak 54.5-re javul (cserébe búg a mélynyomó :D )

(#107038) lszlogal válasza MCs88 (#107035) üzenetére


lszlogal
senior tag

50 fölé nem nagyon kéne mennie, de jellemzően 57 fölött dobálja le a modem.. Míg nincs vele probléma, nem tudsz mit tenni. Nekem 47,9-50,9 dBmV között van..

[ Szerkesztve ]

(#107039) SilentBob01 válasza Zeki (#107010) üzenetére


SilentBob01
újonc

Ott lesz az alkalmazásban hogy aktiválás vagy lekel mondanom és újra aktiválnom?

(#107040) Zeki válasza SilentBob01 (#107039) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ahol bekapcsolod.

(#107041) viktorhu


viktorhu
veterán

Vanda nem okos :)

Karbantartás miatt elment a net. nem tudtam róla, hívtam Vandát a regisztrált kapcsolattartó mobilszámomról.

Már az alapján mondhatta volna, hogy karbantartás miatt nincs szolgáltatás.

Ehelyett elkérte az MT azonosítómat (oké), mondta, hogy ellenőrzi (helyes).
Ekkor már mondhatta volna, hogy karbantartás miatt áll a net, de nem tette.

Ügyintézőt kapcsolt, akinek elmondtam a problémát, amire ő megkérdezte, hogy honnan telefonálok.

- Vanda nem mondta meg neki az ügyfélazonosítómat
- A rendszer nem ismeri fel a regisztrált kapcsolattartó mobilszámot.

(#107042) Beniii06 válasza viktorhu (#107041) üzenetére


Beniii06
őstag

[TROLL ON]:
Bekapcsolt a Skynet? Én a helyedben vigyáznék, nehogy az okos eszközöket rád küldje éjszaka V. :U ;]
[/TROLL OFF]

Talán ezért is jobb ha a nyomógombos menüből választod a hibabejelentést, ott egyből közli az automata, hogy hol van központi hiba miatt szolgáltatás kiesés.

"Got any other secret weapons?"

(#107043) lewisfm


lewisfm
aktív tag

Na érdekes volt az internet csomag váltásom:
- coax, 500 MBit-ről
szerettem volna
- coax, 1000 MBit-re

A múlt héten hétfőn bementem a helyi Telekom ügyfélszolgálatra, s kértem a váltást, amit be is fogadtak, +500 Ft havi díj fejében.
Azt ígérték, hogy pár napon belül hívnak, hogy a szerelő mikor jöhet gatewayt cserélni.
Csak nem hívtak, ezért vasárnap bementem hozzájuk, s kiderült, hogy egyoldalúan törölték a megrendelésemet, csak eről nem tájékoztattak.

Mondom erre, hogy akkor ez hogy, meg kezdjük újra, de kiderült, hogy csak akkor lehet, hogy ha az eddigi összes kedvezményemet törlik, pl. a felvevős set-top-box egy évig ingyen van, meg azt hiszem a második box is.

Szóval nem +500 Ft lenne, hanem jóval több.

Szemét egy banda.

(#107045) kchris78 válasza Penguin_ (#107044) üzenetére


kchris78
veterán

de miért törlik??
Ilyenkor egy ügyintéző szomszédomnak azt javasolta hogy mondja fel a szerződést (mert nem volt hűség) és szerződjön a felesége és akkor újrajönnek a kedvezmények. VICC.

(#107046) lewisfm válasza kchris78 (#107045) üzenetére


lewisfm
aktív tag

Van még hűségem jövő márciusig.

A törlést IT hibára fogták, valamint hogy nem is lett volna szabad fogadni a kérelmet a rendszernek.

(#107047) alexiaaa


alexiaaa
csendes tag

Telekom hírlevélről valahogy le lehet iratkozni bejelentkezés nélkül? Nem is értem, miért az én email címemre jön, nem az én nevemen van az előfizetés.

(#107048) lszlogal válasza alexiaaa (#107047) üzenetére


lszlogal
senior tag

Az e-mail legalján van egy apróbetűs rész, ott kell lennie egy leiratkozás linknek, van egy jogszabály, kötelesek odatenni. Ha mégsincs ott, írj nekik egy e-mailt, és levesznek a listáról.

(#107049) alexiaaa válasza lszlogal (#107048) üzenetére


alexiaaa
csendes tag

Igen, van egy link, csak ugye azt akarja, hogy bejelentkezzek, az email címemet és a telefonszámomat pedig nem fogadja el.

(#107050) -secret- válasza alexiaaa (#107049) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jelentsd mint spam aztán a spam mappába tolja majd ezután.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.