Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#111001) tomy86 válasza adika4444 (#110998) üzenetére


tomy86
addikt

Egy TP-Archer C7-est használok.

(#111003) Atomantiii válasza #46372352 (#111002) üzenetére


Atomantiii
őstag

Telefonon hívd őket és kérdezd meg. A webes dolgok nem úgy működnek sok esetben ahogy kellene.

[ Szerkesztve ]

(#111004) adika4444 válasza unknownerror (#110999) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A Telekom nem fogja a torrentet. Mire töltesz le? Bírja a folyamatos random írásokat? HDD-nél pl. simán lehet, hogy ennél nem tud gyorsabban írni...

A Sagem PPPoE-jét a triggerrel tudod állítani. Rakd manualra, úgy nem kell elírni és nem is fog próbálkozni.

üdv, adika4444

(#111005) poli27 válasza unknownerror (#110999) üzenetére


poli27
veterán

Milyen a routered, milyen a trorrent kliens stb stb... a géped milyen...

(#111006) tobias40 válasza unknownerror (#110999) üzenetére


tobias40
veterán

Ha jól értem elsőre nem volt jó a gigabites net sebessége?
Mi volt a baj és mi lett a megoldás,mert én is ebben a cipőben járok és nálam még nem találták meg a megoldást.(max 5-600/2-250 a sebesség) :(

(#111007) jzsolt11 válasza unknownerror (#110999) üzenetére


jzsolt11
tag

Szia!
Ha A VONALAD sebességégét akarod mérni, akkor ne a torrentből indulj ki, mert az nem azt fogja mérni, hanem hogy mennyi az adott fájlok pillanatnyi letöltési serbessége, ami sok mindentől függ. 22 megabájt az 176 megabites sebességet jelent, ami egyáltalán nem mondható rossznak. Nekem 1000-es letöltésű koaxos netem van, (ami gyakorlatban inkább 950) de olyat sosem láttam torrent letöltésnél, hogy 118.75 MB/s-mal száguld le kihasználva a teljes sávszélt. Pár hete észleltem az eddigi legjobb torrentsebességem, akkor nagyjából 100MB/s volt a sebességem és egy 30GB-os filmet sikerült 4 percen belül lerántani, meg is lepődtem, hogy olyan gyorsan kész lett, még a popcornt se tudtam elkészíteni addigra :D De azt hozzáteszem, hogy kellett hozzá, hogy én legyek az egyedüli letöltő kb 70 aktív seeder mellett, szóval sok minden összeállt. Átlagban nálam is jó ha 300-400 mbps a letöltés, ami kb. 40 MB/s. Szóval az a 21-22 közel sem olyan tragikus. Jut eszembe, az sem mindegy milyen klienst használsz! Sokáig μTorrent 2.2.1-et használtam megszokásból (ez volt az utolsó reklámmentes verziója, ezért nem is frissítettem soha.), aztán átálltam qBitTorrent aktuális verziójára, ami érezhetően gyorsabban működik, mint a régen használt kliens. Ha régi verziót használsz, javaslom a frissítést vagy egy reklámmentes alternetívára való átváltást. Remélem tudtam egy picit segíteni!

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S20 / Samsung Galaxy Tab S5e / Galaxy Watch4 LTE / Asus Vivobook S15

(#111008) Mr Dini válasza DJ. Ru$y (#110996) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Az egy dolog, hogy most működik, de elfogyott az IPv4 egy ideje már, érdekelni fog, hogy meddig fognak a szolgáltatók egyáltalán saját publikus IPv4-et adni. Akkor buktam a távoli elérést, otthoni VPN-t és captchával is tele leszek, ha 10+ userrel leszek NATolva egy IP alá. Az egy dolog, hogy ma még lusták az emberek otthon belőni, nekem azért is lenne érdekem, mert a Vultr nagyon olcsón ad IPv6 only VPS-t, amit jelenleg nem is tudok elérni közvetlenül otthonról, mert nincs IPv6 címem.

De még aznap betelefonáltam megint, azt mondták, pár perc és meglesz. Hát nincs meg. :))

[ Szerkesztve ]

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#111009) #70234880 válasza adika4444 (#110995) üzenetére


#70234880
törölt tag

Mert tiltó listára kerültél. Az van, hogy ha saját eszközöddel próbálkozol pl Mikrotik, UBNT, akkor le tilt központilag. ( Okát nagy vonalakban ismered ) Ezt az ügyfél szolgálatos nem tudja megoldani. Neki a rendszerben mint aktív szolgáltatásként jelentkezik. De ha a műszaki kollégával beszélsz, akkor vissza tudja kapcsolni. Ebben az esetben ha az ONT-ra csatlakozol, akkor megkapod az IPV6 címet, illetve Asus Routerek esetén a IPV6 passthrough állítod, szintén megkapják a csatlakozott kliens eszközök az IPV6 címet, függetlenül hogy DHCP, vagy PPPoE a kapcsolat. Mikrotik, UBNT, esetén ismeretek a buktatók.

(#111010) Marci112233 válasza Mr Dini (#111008) üzenetére


Marci112233
őstag

Nekem ugyan nem optika hanem ADSL netem van, de nálam megy az IPv6 is. Legalábbis a modem belső adatai alapján.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#111011) DJ. Ru$y válasza Marci112233 (#111010) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Technológiánként és EFI-nként is eltér, hogy kinél van, kinél nincs. Sajnos nem mérvadó.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#111012) CharlieDrop válasza Mr Dini (#111008) üzenetére


CharlieDrop
veterán

ezt külön kell kérni?

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#111013) Mr Dini válasza CharlieDrop (#111012) üzenetére


Mr Dini
addikt
LOGOUT blog

Nem. Augusztusban nekem még volt, mostmár sehogy sincs.

Hogy hívják az éhes horgászt? Gyere Pista, kész a kaja!

(#111014) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kész a bekötés, minden megy. :) Kivéve ez a pppoe passthrought. Hiába kapcsolom be, a routerem hibás felhasználónév, jelszót ír, pedig tuti, hogy stimmel..

Véleményem szubjektív...

(#111015) Dodeszh


Dodeszh
tag

Rövid tapasztalat a Telekom 1000/25 koax nettel (BP. III. ker, Óbuda belső része)
Korábban Flip, majd Telekom 500-as net + IPTV volt ugyan ezen a kábelen, hiba nélkül. Decemberben volt lehetőségem váltani minimális különbséggel 1000-es netre, januárban cserélték az eszközt, Sagemcom 3890 V3 HGW-re.

Szerelő jön, kifejezetten jó fej, WiFi csatornát optimálisra állít, minden hibátlan.

Itthon más router nincs, a HGW-re UTP-n két STB, egy PC és egy TV csatlakozik, WiFi-n két telefon és egy Xbox.

Két nap múlva állítottam be néhány alap dolgot a HGW felületén (SSID, admin jelszó). Másnapra nem működött az IPTV, a TV-ken látszott az STB menüje, tudtam csatornát váltani, de adáskép nem volt. Valamint a HGW-n nem működött az 5GHz-es WiFi sem. A felületen bekapcsolva látszott, de volt alatta egy hibaüzenet "5 GHz radio not operated".
Újraindítások, hibabejelentés, központból frissítés a HGW-re, de semmi változás. Ismerős szerelő jön, fejvakrás, ilyet még nem látott.
HGW-csere oldotta meg másnap a problémát, valószínűleg egyedi hiba volt az eszközben. Annyit mondott még útravalóul, hogy ha lehet, ne írjam át az SSID-ket, ezt javasolta a regionális oktató, mert a Sagemcom HGW-nél ez okozhat problémát.

Nem tudom, másnál fordult-e elő hasonló, de hátha hasznos az infó. Azóta minden tökéletes, net és IPTV is, a Telekom-xxxxx SSID névvel pedig együtt lehet élni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#111016) Nite válasza unknownerror (#110999) üzenetére


Nite
őstag

nem korlatoznak, ugyan nekem csak 300-as a netem de az teljesen megvan torrenten is

Paid my dues!

(#111017) hackeeeee válasza hackeeeee (#111014) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Update, DMZ-vel minden oké.

Véleményem szubjektív...

(#111018) Dabsol5


Dabsol5
tag

Sagemcom F@st 3890V3 modemben hol tudom állítani hogy a wifi milyen ip-ket osszon ki és hogy ne ipv6-ot?

(#111019) csgy66


csgy66
tag

Sziasztok!
Hétfőn telepített nálam a Telekom 300/20-as netet, 2 IPTV-vel. A Sagemcom 3890v3 routerre kapcsolódik a TV-ken kívül egy mediabox vezetékesen, és egy laptop, valamint telefonok WiFi-n. Jó a TV, minden eszköz kap netet. De: a laptopról nem látom a mediaboxot sem http-n, sem smb-n, sőt (IP-vel) pingetve sem válaszol. Mi lehet ennek az oka?

(#111020) Beniii06 válasza hackeeeee (#111017) üzenetére


Beniii06
őstag

:DDD

"Got any other secret weapons?"

(#111021) DJ. Ru$y válasza hackeeeee (#111014) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Connection triggert Manual-ra raktad? :U

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#111022) hackeeeee válasza DJ. Ru$y (#111021) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elsőre igen, de akkor lehet túl gyors voltam.

Véleményem szubjektív...

(#111023) DJ. Ru$y válasza hackeeeee (#111022) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Connection trigger Manual
PPPoE Passthtrough ON
Sagem LAN1 -> Saját router WAN
Saját router: WAN Type PPPoE (fontos, hogy a felhasználónév @t-online.hu-val végződik, nem csak a kukac előtti rész kell)

Kb. ennyi tömören. Ha nem használsz DDNS-t, és jó a DMZ, akkor igazából mindegy, de, ha már van, akkor érdemes használni.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#111024) hackeeeee válasza DJ. Ru$y (#111023) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most igy van beallitva, es nincs net :(

Véleményem szubjektív...

(#111025) Regiee


Regiee
aktív tag

Sikeres bekötés itt is. Mondjuk először nem akarta, mert hideg van és levan fagyva minden és balesetveszélyes, de jó fej volt :D azt mondjuk nem értem, hogy hd full csomag és nem hogy hdmi kábel de scart sincs a boxhoz... Jó hogy a padláson volt elfekvőben.. :D

Iphone 5s IOS 8.3 | OSX 10.10.3

(#111026) Cranberries


Cranberries
aktív tag

Szeretném a telefonomban lévő infra távirányítót összepárosítani a set top box-szal. Hol találom a set top box márkáját/típusát?

(#111027) Beniii06 válasza hackeeeee (#111022) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha atallitod a triggert manualra, egy restartot nyomj az ONT-nak, mert hiába okézod le, nem nem bontja a meglépvő kapcsolatot és a te routered már nem tud bejelentkezni. Ez van, bugos a Sagem ONT. Ha igy sem jó, akkor az ONT-ban a pppoe felh. nev után pl .hu a vége, írj be egy plusz karaktert, oldal alján mentés gomb és mehet a restart(konnektorból kihúzod 10s-re, majd vissza) és akkor már jónak kell lennie. A felh. nev és jelszó mezőt ne töröld ki teljesen, mert akkor nem engedi lementeni(ez sem bug, hanem feature :DDD ).
Bekötés után én is elszórakoztam vele vagy 15 percet, mire kiismertem a Sagem ONT nyűgjeit, addig sehogy sem ment a saját router.

"Got any other secret weapons?"

(#111028) hackeeeee válasza Beniii06 (#111027) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mindent csináltam, de nem ment.. A spec karaktert még nem próbáltam, ezt még megnézem, köszi a tippet.

Global wan type maradjon routed, vagy bridged?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#111029) Beniii06 válasza hackeeeee (#111028) üzenetére


Beniii06
őstag

Ami még bejöhet, hogy miután beállitottad a ONT-ot megfelelően, a saját routert addig ne csatlakoztasd(áramhoz sem), amig az ONT teljesen "fel nem állt" (2 percet várj velerestart után), mert ha hamarabb próbálkozik a saját routered többször is sikertelenül, lehet van beépített timeoutja és mire az ONT képes lenne ellátni a funkcióját, addigra a saját eszközöd "feladja a próbálkozásokat" és vár a semmire.

Maradjon Routed, nekem a Bridget től teljesen megbolondult az ONT.

[ Szerkesztve ]

"Got any other secret weapons?"

(#111030) leviske


leviske
veterán

Sziasztok!

Belefutottam ebbe a hírbe és miután nővéreméknek Telekom előfizetésük van, felmerült bennem a kérdés, hogy miképp tudnának ez ellen aktívan védekezni.

Ahogy látom, mind a Cisco, mind pedig a Sagem HGW érintett az ügyben, arról pedig nem tudok, hogy nyújtanának más fajta HGW-t is az ügyfeleknek.

(#111031) seger válasza Cranberries (#111026) üzenetére


seger
addikt

Telekom alkalmazásban össze tudod hangolni távirányítónak a mobilod. Csak adott hálózaton kell lenni a box-al. Nem kell infrázni. Box menüben kapsz egy QR kódót, amit aplikáción belül be kell olvasni. És kész is!

[ Szerkesztve ]

(#111032) hackeeeee válasza Beniii06 (#111029) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jelenleg annyi van, hogy bármit csinálok, mindig lan ip-t mutat a router net IP-nek, nem tudom miért.. Elég fura.

Most dolog van, marad a DMZ, mert így megy. Megy a dyndns is. Majd később próbálkozom vele.

Véleményem szubjektív...

(#111033) Beniii06 válasza leviske (#111030) üzenetére


Beniii06
őstag

A Cable Hauntot a támadók két lépésben aknázhatják ki: első körben a sérülékeny modemhez kell hozzáférést szerezniük, valamely, a helyi hálózatra csatlakozó kliensen keresztül - második lépésben pedig egy puffertúlcsordulásos támadással vehetik át a hatalmat a modem fölött.

Az alap, hogy semmilyen LAN forgalmat nem engedünk át szolgáltató eszközön. Az első módszerre egy megfelelő saját router és jól beállított tűzfal lehet védekezni. A második módszernél túlzás, hogy "vehetik át a hatalmat", ugyanis ezzel csak ki dos-olni lehet az eszközt, de semmiféle hatalom átvételről nincs szó. Ami viszont problémásabb, hogy ha van IPTV is, akkor a Telekom nem engedi saját eszközt használni, így csak akkor tudsz jobb védelmet kialakítani, ha a HGW után egy újabb belső hálózatot alakítasz ki és a HGW wifijét sem használod. Ha ennyire érzékeny adatokkal dolgozol, akkor pedig VPN-t is kell használni.

Arról sajnos nem írnak, hogy a V2, illetve V3 is érintett, azt hogy a Connect Box is ott van a listán valamiért nem lepődök meg. :C

"Got any other secret weapons?"

(#111034) leviske válasza Beniii06 (#111033) üzenetére


leviske
veterán

Köszi! A HGW mögötti belső hálózatba mennyire kavar be, ha routerből megy az IPTV és nem közvetlen a HGW-ből?

(#111035) Beniii06 válasza leviske (#111034) üzenetére


Beniii06
őstag

A HGW mögötti belső hálózatba
Ha azt érted ezalatt, hogy a HGW ad egy 1.0-ás hálózatot és te a saját router-eden pl 2.0-ás hálózatot állítasz be. Ha a saját routered "lebutítva" csak AP+switchként üzemel, azzal nem vagy előrébb biztonsági szempontból. Én erre értettem a külön hálózatot. És akkor most jön a DuplaNAT vita(kényelem vs biztonság), de azt egy egyszerű tűzfal szabállyal meg lehet oldani, hogy amit akarsz csak azt engedje be és kész.
A kérdésedre a válasz, ha van rá lehetőség(HGW mellett van az IPTV egység kábelének a vége) akkor igen jobb lehet egyből a HGW-be csatlakoztatni és nem terhelni vele a belső hálózatodat(igaz virtuaálisan külön hálózat -vlan, de terhelésként csak jelentkezik a saját routereden). Talán még úgy is megérheti, ha minimálisan kell hozzá kábelezni, de ezt neked kell eldönteni.

"Got any other secret weapons?"

(#111036) Cranberries válasza seger (#111031) üzenetére


Cranberries
aktív tag

Igen ezt tudom, meg is tettem, köszönöm!
Ettől függetlenül szeretném az infrával is párosítani. :)

(#111037) hematoma1


hematoma1
aktív tag

Sziasztok.Most szereltek be Sat tv.Egész jó de a jelerőségnél 100%-ot mutat a minőségnél 16-18%, nem kevés ez?Azért észre venni hogy fullhd műsornál nem az a szuper mint volt./digi/

(#111038) taki01 válasza hematoma1 (#111037) üzenetére


taki01
őstag

Az gáz. Minőségnek és jelerőségnek is min 80%-nak kellene lennie. Add le hibára.

(#111039) hematoma1 válasza taki01 (#111038) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Pedig a szerelő rá is mért a jel erősségre 13 db azt mondta 10 felett jó.

(#111040) hematoma1 válasza taki01 (#111038) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Neked sat van?Esetleg számíthat a beltéri.Nekem Samsungot hoztak.

[ Szerkesztve ]

(#111041) DJ. Ru$y válasza leviske (#111034) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az IPTV-t miért kell a routerbe kötni? Annak jó helye van a HGW-ben, nézni akarja szerinted a műsort? Dehogyis. Hagyd a HGW-re kötve, a net forgalmat, belső hálózatot pedig úgy tudod külön vinni, ahogy már le is írták neked.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#111042) bacsaba


bacsaba
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy sat tv létesítésnél létezik e még
a 20000 ft-os vagyoni biztosíték ha igen azt később le lehet e írni a
havidíjból?

(#111043) Tompika777 válasza bacsaba (#111042) üzenetére


Tompika777
senior tag

Mi másfél hónapja köttetünk be sat-ot új előfizetőként, és semmit nem kellett fizetni.

(#111044) hematoma1 válasza Tompika777 (#111043) üzenetére


hematoma1
aktív tag

Nálad hány % -kon van a minőség?

(#111045) bacsaba válasza Tompika777 (#111043) üzenetére


bacsaba
csendes tag

Köszi a választ!

(#111046) Tompika777 válasza hematoma1 (#111044) üzenetére


Tompika777
senior tag

Nem tudom :)
Most nézegettem a box menüjét, de nem találtam ilyen infót

(#111047) leviske válasza Beniii06 (#111035) üzenetére


leviske
veterán

Értem, köszönöm!

(#111041) DJ. Ru$y: Korábban zargattam ezzel kapcsolatban az itteni társaságot, hogy a hátsó épületbe is le kellett vinni egy második IPTV-t. Egyik opció az volt, hogy a meglévő routerbe kapcsoljuk, a másik pedig az, hogy sokat kábelezünk. Végül nővéremékkel azzal zárult a dolog, hogy "ha megy, akkor nem kell még egy kábel a kertbe" és eddig ment gond nélkül. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#111048) hematoma1 válasza Tompika777 (#111046) üzenetére


hematoma1
aktív tag

A rendszer beállitások-rendszer információ és itt lesz jobb oldalt.

(#111049) Tompika777 válasza hematoma1 (#111048) üzenetére


Tompika777
senior tag

Nekem a menüben ilyen nincs... Információnál csak sw/hw és frissítési információ szerepel....

(#111050) szemesi69 válasza hematoma1 (#111044) üzenetére


szemesi69
addikt

12-13% a minőség, a kép tökéletes, sat tv. samsung beltéri. Minden csatornánál más, most rtl2 15%.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi redmi note 12 pro

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.