Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) Khelben válasza ForRedGlory (#11000) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ezek szerint mindenki kamuzott, az ügyfélszolgálatos csaj azt mondta, 7 napig marad. A szerelő meg úgy mutatta a hd-s adásokat, hogy azok a családi csomag részei :)

(#11002) mobal


mobal
MODERÁTOR

sziasztok!

miért van az, hogy a net (t-online) jelenleg 6.3 mega helyett 3.6 -tal jön? csomagváltás nem volt, nem tudok róla...

[ Szerkesztve ]

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#11003) ForRedGlory válasza Khelben (#11001) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Igen, mert ez olyan kérdés, amire senki nem tudja a választ :D (de komolyan)
Szerelőnek meg alapból nem hinnék :D

mobal: tükrözd a 3.6-ot és egyből 6.3 lesz az eredmény :D

[ Szerkesztve ]

(#11004) killer1203


killer1203
senior tag

Hello

Tegnap bekötötték a netet de kb. 2óránként megszakad, ez netkapcsolat gond lehet vagy beállitás gond? Előtte Fibernetem volt azzal nemvolt ilyen gond.

Xsara 1.6 16v | Motorola Defy

(#11005) KicsiUbul válasza mobal (#11002) üzenetére


KicsiUbul
őstag

DSL?

Értem én...

(#11006) Anulu79


Anulu79
addikt

Sziasztok!
A múltkorában írtam, hogy telefoncsomagot váltottam amiről kiderült, hogy mégiscsak hűségidős a dolog. Szóval panaszt nyújtottam be és a mai nap folyamán értesítettek telefonon, eltörölték a hűségidőt. :C
Szóval csak nyugodtan reklamáljatok náluk, hogy ha valami nem stimmel. :)

(#11007) ForRedGlory válasza Anulu79 (#11006) üzenetére


ForRedGlory
félisten

"Szóval csak nyugodtan reklamáljatok náluk, hogy ha valami nem stimmel. :)"

Azért nem úgy van az... :)

[ Szerkesztve ]

(#11008) Anulu79 válasza ForRedGlory (#11007) üzenetére


Anulu79
addikt

Miért is nincs úgy? :DDD

(#11009) szakalistvan válasza ForRedGlory (#11007) üzenetére


szakalistvan
senior tag

3 hónapja folyamatosan reklamálok :D
Vissza lehet keresni a hsz-eimet.Mikor fogyasztóvédelemmel fenyegetőztem akkor valahogy kezdtek megoldódni a dolgok.
Előzmény:
5megás ADSL-em volt,elköltöztem,vinném magammal.Oké semmi gond.Folyamatos bakik miatt 5 hét volt mire áthelyezték! Tv-t nem hoztam 32K az áthelyezési díj Sat tv-nél.
Optikát kértem,mivel ki van alakítva. 6szor indították el és valahol mindig megakadt.Közben persze folyamatosan kaptam a számlákat.
03.25. Ma kötötték be a cuccost,összeb@sztak mindent,siettek,találjam ki magam mit kell csinálni...

De ez majd feledteti velem a gondokat :DDD

Ja és csak úgy tudták megcsinálni hogy lemondták az ADSL szerződést,új előfizető,kaptam 3 hónap havidíjmentes szolgáltatást.
De kb 20 telefonhívásba és 10 T-pont találkába került.

[ Szerkesztve ]

(#11010) KicsiUbul válasza szakalistvan (#11009) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ezért a netért én is eltelefonálgatnék bárkivel :DD

Értem én...

(#11011) szakalistvan válasza KicsiUbul (#11010) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Én meg voltam elégedve az 5megás ADSL-lel is:)

Olyan gondom van hogy parancsikonnal indul a net,beledobtam az indítópultba,40 mp(!) mire megjelenik az ablak és azt is le kell okézni.Nem lehet ezt megkerülni valahogy?

(#11012) KicsiUbul válasza szakalistvan (#11011) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Lehet hogy lehet scriptelni valahogy, de nem vagyok benne biztos. Esetleg egy routert szerezz be.

Értem én...

(#11013) szakalistvan válasza KicsiUbul (#11012) üzenetére


szakalistvan
senior tag

A Speedtouch routert nem vitték el,valószínű nem kérik vissza,az elvileg jó lesz hozzá ugye?
Talán össze tudom hozni.

(#11014) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Köszi a tippet,bejött :R
bár 2-3 mbitet vesztett a sebességből mindkét oldalon,sőt a speedtest.net-re lépre összeomlik a Mozilla és az Explorer is,érdekes...

(#11015) akom


akom
senior tag

Sziasztok!

Adott egy T-Home os számla.

ÉS van rajta 2 tétel amit nem tudok micsoda:

Pantel Audiofix extra *
MTT Audiofix normál *

* Közvetített szolgáltatás

Ez mi pontosan ?

(#11016) Palee17 válasza szakalistvan (#11013) üzenetére


Palee17
tag

El fogják vinni a speedtouchot, vagy kapsz egy szép kárszámlát.
Lehet jobban jársz ha beviszed T-pontba még kárszámla előtt :)

(#11017) KicsiUbul válasza Palee17 (#11016) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Igen. És jobban jársz, ha egy tisztességes routert veszel :)

Értem én...

(#11018) ForRedGlory válasza akom (#11015) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Emelt díjas telefonszolgáltatás :K

(#11019) ForRedGlory válasza Anulu79 (#11008) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Azért, mert csak akkor fogja a T elfogadni a panaszod, ha jogos... szóval attól, mert valakinek valami baja van még nem feltétlen a T-ben van a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#11020) akom válasza ForRedGlory (#11018) üzenetére


akom
senior tag

Köszönöm.
Akkor itthon valaki ki lesz nyírva !

(#11021) Pazolini


Pazolini
senior tag

Szervusztok, elvtársak! :U

Adott egy 4megás adsl az Invitelnél T-Com területen, váltást egy hete kértem 15/1-re. Január 15-ével jöttek az új csomagakciók, persze nem szólnak, hogy 6e ft-ért már 3-4x-es netre válthatnék, ezt minden szolgáltatónál csipázom...

Szóval mondják ma, hogy a "Matáv" modemcsere végett fog keresni, s ha egy hét múlva sem lesz változás, akkor jelentkezzem. :Y Na, jó, (itt kéretik kifütyülni, amit mondani akartam) :W

Gondoltam, fölmászok a netre, s lám itt vagytok ti, akik jó dolgokat írtok (legalábbis azon az 50 oldalon, amit sebtiben végigolvastam)

szal erősítsetek meg, vagy ijesszetek rám: egy D-Link DSL-360R bírja vajon a 15mbps sávot???
itt úgy olvasom, hogy némelyeknél igen, meg azt is, hogy épp ilyenre cserélnek...

Most hívom a szolgáltatót (Invitel), hogy szóljon a "Matávnak", hogy emeljen, s majd ha leszakít, alég akkor jeleznem, hogy kő a csere. regisztrálták, továbbítják. Persze ez csak egy telefonos hozzá-nem-értő volt (?), s nem technikai zseni.

Köszönöm, és üdv mindenkinek!

(#11022) Garold válasza Pazolini (#11021) üzenetére


Garold
senior tag

A D-Link DSL-360R modem ADSL2+ os, szóval megy vele a 15 Mbit/s.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#11023) Pazolini válasza Garold (#11022) üzenetére


Pazolini
senior tag

Kösz, Garold a gyors választ. :)

(#11024) szakalistvan


szakalistvan
senior tag

Ma este 8órakor sikeresen elfüstölt a cucc,megint se ne netem ,se tévém :W
9 órát ment,előttem bontotta ki a srác.Szerintem ezek szívatnak engem :DDD

(#11025) Palee17 válasza Garold (#11022) üzenetére


Palee17
tag

Nem minden R-es tudja a 15 megát, csak az 2+-os aminek tetejére rá van írva.

(#11026) forrest85 válasza szakalistvan (#11024) üzenetére


forrest85
senior tag

Fogyasztóvédőkhöz nyújts be levelet meg az NHH-nak. Fibernet-es kollégáknak itt a fórumon volt, hogy csak úgy ment az ügyintézés. Itt tartunk ma ez meg a korrupció :DD :R

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#11027) Steve-0


Steve-0
őstag

hi, allz!
Lejárt a hűség nyilatkozatnuk, a T-Onlinenál még egy régebbi csomgaban voltunk ami már megszünt.
Nos az lenne a kérdésem, hogy T-Home-nál lehetséges e ADSL-re előfizetni, viszont a telefon előfizetést lemondani (naked ADSL).

(#11028) KicsiUbul válasza Steve-0 (#11027) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Ha a telefonon nincs hűségidő, akkor lehet váltani. T-Pontban vagy telefonon simán tudod intézni.

Értem én...

(#11029) szakalistvan válasza forrest85 (#11026) üzenetére


szakalistvan
senior tag

Már megírtam a levelet,aztán végülis nem küldtem el,de ha a héten nem jöttek volna tuti megjátszom.
Kicserélték a modemet,most megint megy minden.Minőségibb cuccokat is beépíthetnének.
Ez nem korrupció,hanem ki vagyunk szolgáltatva a szolgáltatónak.

(#11030) alit válasza Palee17 (#11025) üzenetére


alit
tag

Ez nem így van. Mindegyik ( B-s sorozat 4 lámpás, C-s sorozat 3 lámpás) D-link 360R-es modem tudja az ADSL2+ technológiát, így a 15 megát is.

(#11031) Anulu79 válasza ForRedGlory (#11019) üzenetére


Anulu79
addikt

Jó ezt értem. Én sem úgy értettem, hogy jogtalanul. Csak néha megpróbálják az embert úgymond "lerázni", hogy nem adják meg neki a lehetőséget. Nekem is így volt. Jól elterelték a figyelmem meg elnézést kértek a kolléga nevében. Aztán már mondta is a "szuper" ajánlatát. :) Én meg arra figyeltem. :)

(#11032) hpx


hpx
csendes tag

Volna egy bosszanto es egyelore altalam nem megfejtheto problema - hatha tud valaki segiteni:
Adott egy VDSL 15 csomag (T->Interware) amihez egy Speedport 721 jart. Ez magaban ugy ahogy mukodik, am szeretnem egy azonos gyartotol szarmazo, de nem lebutitott Fritz 7390-el levaltani teljesen, de legalabb annyira, hogy a Speedport csak modemkent uzemeljen.

Hiaba allitok be mindent a Speedporton ugy ahogy kell (NAT kikapcs, PPPoE Passthrough bekapcs) sajnos semmilyen racsatlakoztatott gep vagy router nem tud PPPoE kapcsolatot letrehozni, mert mindig PPPoE timeout hibat kap. Ugyanez a hiba akkor is, ha a VDSL modemes Fritz-et kotom ra kozvetlenul a bejovo kabelre.

Ha barmikor visszaallitom a Speedportot eredeti beallitasokra, akkor persze rogton mukodik.

Van-e barmi otlet ennek megoldasara? Valami korlatozva van a kozpont oldalan, azert megy csak a Speedporttal a PPPoE kapcsolat? Interware osszevissza beszelve eddig elhajtott, de tobb kort veluk mostmar csak akkor mennek ha itt nem jutunk elobbre.

(#11033) hpx válasza ufocsalad (#10920) üzenetére


hpx
csendes tag

Hogy sikerult beallitanod a speedportot es pontosan mire? Modemkent ugy, ahogy az elozo hszben en is szeretnem?

(#11034) Palee17 válasza alit (#11030) üzenetére


Palee17
tag

Mondom, hogy nem, találkoztam már néhánnyal :)
Nem tudja rendesen használni a 2+ -t.

(#11035) Palee17 válasza hpx (#11032) üzenetére


Palee17
tag

PPPoE Passthrough speedporton nem megy, elvileg firmware frissítés kell neki.

(#11036) alit válasza Palee17 (#11034) üzenetére


alit
tag

Én még nem találkoztam olyan D-link360r-es modemmel, ami nem tudta volna az ADSL2+-ot, ha egyébként működött. Pedig már volt szerencsém néhány száz ilyenhez.

(#11037) acsamango


acsamango
csendes tag

Sziasztok!
Költözik a cégünk, gondoltam megrendelünk valami izmos Internet kapcsolatot. Budapesten, Zuglóban vagyunk, a Hungária körút és Hermina út sarkán lévő két nagy irodaház egyikében, szóval nem egy városszéli terület, cégekkel sűrűn benépesítve. A T-Com ügyfélszolgálat ma közölte, hogy ide maximum 5 Mbit-es ADSL csomagot tudnak kiépíteni, Optinet nincs és semmi más lehetőség. Ez így 2010-ben elég soványnak tűnik a főváros közepén. Vajon keressek más lehetőséget, vagy újra fussunk neki a T-Com-nak? Lehetséges, hogy itt ennyi a műszaki lehetőségük? :( Zugló másik felén a ritkábban lakott kertvárosi részen most 15 Mbit-es ADSL működik otthon, stabilan...

(#11038) KicsiUbul válasza acsamango (#11037) üzenetére


KicsiUbul
őstag

A DSLAM távolsága, és a kábelek minősége nagyban befolyásolják a lehetőségeket. Ha 5M-t mondtak, akkor több nem valószínű, hogy lehet.
Esetleg érdemes megnézni milyen lehetőségek vannak még, pl UPC business.
Vagy bérelt vonal.

Értem én...

(#11039) Garold válasza alit (#11036) üzenetére


Garold
senior tag

Szintén ez az én véleményem, tapasztalatom is.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#11040) KicsiUbul válasza Garold (#11039) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Nálam járt 1db 3lámpás, és 5db 4lámpás 360R. Mind összeállt 15megán, kb hasonló marginokkal.

Értem én...

(#11041) szabod


szabod
senior tag

Sziasztok!
Nemrég költöztünk be új házunkba. Beköttettük az új netet is (T-online 5 megás ADSl), viszont ezzel problémák léptek fel.
1. Bontja a hálózati kapcsolatot, ha telefonálunk. Nem tudom mi lehet az oka, külön csatlakozóba van bedugva a telefon ( főleg hogy másik szobában van) és a csomaghoz adott szűrőberendezést is beüzemeltem. Szóval elvileg nem kellene ilyen problémáknak lenniük.
2. Elvileg 5 mbitesnek kéne lennie ( sajnos csak az elérhető itt falun), de olyan lassan tölt mint egy 1 mbites. A hét elején még 70-80-nal töltöttem, ma már 130-140-nel. Nem értem, ennek legalább 400-500-zal kellene töltenie.
T-HOME-nak hiába írtam levelet, nem hajlandók válaszolni.
Segítségeteket előre is köszönöm.

(#11042) forrest85 válasza szabod (#11041) üzenetére


forrest85
senior tag

Ha nincs semmi NHH-val és fogyasztóvédelemmel fenyegess. Működni szokott. :K

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#11043) KicsiUbul válasza szabod (#11041) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Szia,

1; rossz a szűrő, vagy nem jól kötötted be.
2; rossz a szűrő, vagy nem jól kötötted be. :D
Levélre 30 napon belül válaszolnak emlékeim szerint

forrest85 Ez esetben miért is? Ha jól tudom hivatalosan hibát bejelenteni telefonon kell. Pláne ha rosszul kötötte be a splittert. :U

[ Szerkesztve ]

Értem én...

(#11044) Palee17 válasza szabod (#11041) üzenetére


Palee17
tag

a szűrőt a készülék elé tedd be, ne a modemhez

(#11045) Kunio


Kunio
csendes tag

Ma szóltak, hogy a teszt szerint (Amit másfél hónapja kezdtek el) nem lehet még 5Mbit-es csomagunk se. WTF!? A szomszédban megy az 5Mbit, itt meg az se? :Y
Másfél hónapja meg ment a 15Mbit is...
Ma meg már a 2Mbit is szakad és olyan, hogy a le 2.15Mbit fel meg error a speedtest.net-nél, más tesztnél 0.13Mbit volt a feltöltés.
Ez SZEMÉTSÉG!! :O :O

(#11046) szabod válasza KicsiUbul (#11043) üzenetére


szabod
senior tag

Tegyük fel hogy a szűrő jó. Na most akkor ez úgy kell bekötni, hogy kábel be a fali csatlakozásba, a másik vége a szűrő azon végéhez ahol csak 1 csatalkozás van (Line), és akkor a másik végéről pedig a DSL-est kötöm a modemhez, nem a TEL-t. Ezek így vannak jól, ugye? Még az itt nekem a kérdéses, hogy a telefon nem-e azért zavar bele, hogy egy másik szobában van a kimenetel és abba van beledugva, nem pedig a szűrőbe. Ha viszont ez a baj akkor cumi van, mert feleslegesen lettek kiépítve a szálak, ha viszont ennek így jónak kéne lennie, akkor meg a szűrővel lesz gond. (kizárásos alapon)

(#11047) szabod válasza szabod (#11046) üzenetére


szabod
senior tag

Közben kiderült, hogy mi is a problémám:
A padláson kell elhelyezni a szűrőt, hogy a vonalat megosszam. Így az internetes vonal hozzám jön, a telefonos meg megy a többi szobába.

(#11048) KicsiUbul válasza szabod (#11047) üzenetére


KicsiUbul
őstag

Igen, a splitter bekötési helye a vonal bejövő pontja, mindennemű elágazás nélkül. Bár elvben működne úgy is, hogy a line lyukba megy a kábel a falból, a phoneba meg a készülék, a mondem meg külön kábelen.

Értem én...

(#11049) forrest85 válasza Kunio (#11045) üzenetére


forrest85
senior tag

Ez tényleg szemétség rohadt nagy szemétség! Nem emberi hangon kell velük beszélni. Próbát megér...mai világban ha csak így megy.

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#11050) Brutális eb


Brutális eb
addikt

Hali ha valakinek problémája van a sat tv sagem box-al(Fagyás,anghiba,stb)
Azt megkérném írjon ide:[link]

Ugyanis a fejesek totál butának nézik az embereket.

Köszi.

Panni net lemondva már távol tőlem. Voda vicc! Nordtelekom korlátozza a p2p forgalmat,!Ice dsl trükközik a sávszélességgel.T-kábelnet?Próba hónap után jön a szekventálás vigyázz velük.Digi most még rendben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.