Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76001) tsteve válasza Cilindrik (#75995) üzenetére


tsteve
senior tag

szerintem is ez a hülye moziklub akció ölte meg országosan az iptv-t és a sat tv-t is

(#76002) DJ. Ru$y válasza Sefter (#76000) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az optikája elég jó a T-nek, én azt kötnék.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#76003) csababarca válasza Fernet (#75998) üzenetére


csababarca
őstag

Dabason (pest megye, 29es korzet) is akadozik az iptv.

Valamit kezdhetnének vele, délelőtt nem volt semmi baja.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#76004) tsteve válasza csababarca (#76003) üzenetére


tsteve
senior tag

13 óra körül kezdődött itt is a zavar...

(#76005) bopeti98


bopeti98
őstag

Békéscsabán is rossz az IPTV. Szétesik a kép, lefagy.

(#76006) csababarca válasza tsteve (#76004) üzenetére


csababarca
őstag

remélem megoldják...már csak a barca-real miatt is. :D

Mondjuk van digink is, az működik egyelőre.

iPhone 8 64GB, MacBook Air, Skoda Superb 2012, CRTDI 2.0

(#76007) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Mivel országosan "jelentitek" a hibát, valószínűleg valamilyen központi hiba van, meg kérek mindenkit, hogy a továbbiakban feleslegesen ne írja be, hogy hiba van! Próbáljátok meg jelenteni majd, egyelőre a 1412 folyamatosan foglaltat jelez az automata sem veszi fel.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#76008) tsteve válasza csababarca (#76006) üzenetére


tsteve
senior tag

telekom saját fórumáról:
-
Tájékoztatunk benneteket, hogy IPTV platformon hálózattól függetlenül (xDSL-GPON-DOCSIS) kockásodás akadozás tapasztalható kora délután óta, az illetékesek keresik a hiba okát!

Türelmeteket köszönjük!
-
úgy tűnik sat tv-t mégsem érinti

[ Szerkesztve ]

(#76009) Gercsi válasza Cilindrik (#75995) üzenetére


Gercsi
tag

Nem hiszem, hogy nézik, mert az is akadozik nem csak az IPTV.... :D

[ Szerkesztve ]

Egy jó sakkozó mindig tudja, melyik bábut áldozza fel, és mikor.

(#76010) Cilindrik válasza Gercsi (#76009) üzenetére


Cilindrik
aktív tag

Arra gondoltam hogy mindenki rábukott mint gyöngytyúk a takonyra és eddig bírta a rendszer. De lehet hülyeség, nem értek hozzá . :DD

(#76011) G.A.


G.A.
aktív tag

Üdv!

A következő a gond. Pixeles, szakadozó az IPTV adása az összes csatornán.
Egy EPC3925 (HW: v1.0, FW: epc3925-E15-12-v302r125574-141208c-l2gre.bin) a szolgáltató által adott router, ami eddig jól ment. Úgy látom egy változás történt: IPv4 cím mellé adnak IPv6-ot is.

Próba kedvéért az IPv6-ot kikapcsoltam és mindent újraindítottam, de ettől sem lett jobb.
Nincs mit tenni, hívni kell a T-seket?

GA

(#76012) Darkness válasza G.A. (#76011) üzenetére


Darkness
aktív tag

Válasz

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#76013) kigyi_23


kigyi_23
addikt

Bakker most akartam megrendelni az 1000-es netet meg SCSHD-t erre nem lehet elérni őket. Persze itt is rossz az IPTV, de mit lehet tenni ez országos hiba. Ha neten váltok díjcsomagot az vajon mennyire megbízható? (ismerve a telekom oldalán semmi sem működik rendesen évek óta hibát).

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#76014) kisapa válasza Gercsi (#76009) üzenetére


kisapa
senior tag

Nálam kifogástalan a sat Kecskeméten.

[ Szerkesztve ]

(#76015) tsteve válasza kisapa (#76014) üzenetére


tsteve
senior tag

igen, csak iptv-t érint a zavar

(#76016) tsteve válasza G.A. (#76011) üzenetére


tsteve
senior tag

keszthely: iptv ujra OK, gondolom országosan is javult... kb. másfél órás volt az iptv zavar

(#76017) hacki87 válasza tsteve (#76016) üzenetére


hacki87
senior tag

Dunaharasztin is helyreállt.

(#76018) Onderon


Onderon
senior tag

na, hátha valamit javult itt a nagy zavarban az IPTV minősége Budapesten az V. kerületben, lássuk!

szerk: nem, ugyanolyan retek nézhetetlen alacsonyfelbontású sz**, mint évek óta :D Ráadásul mintha a csatornák fele be lenne zoomolva, nem látszódnak a logók :D

[ Szerkesztve ]

(#76019) Adama123 válasza Onderon (#76018) üzenetére


Adama123
tag

Tévéd van rosszul beállítva.

(#76020) villamos


villamos
őstag

Úgy látszik, hogy nekem megfeküdt az STB is, nem tud elindulni. Eljut odáig, hogy megkapja az ip címet, majd kezdődik minden elölről... Másik STB ugyanott jó.
Hívhatom majd ki "megint" őket, hogy cseréljék ki.

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#76021) Gubek-Einste válasza Sefter (#76000) üzenetére

Folytassuk a linkelt helyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76022) tibyke


tibyke
tag

sziasztok,

a minap valtottam netmania L-rol (30/5 Mbit) netmania XXL-re (120/10 Mbit).

epc3925-om van, de meg egyszer sikerult a kozelebe mennem a 120-nak, de meg a 60-nak sem. a 10 folfele rendben van.

most epp ennyi jon:

tovabba amiota az IPV6-ot kilottek eles uzembe, azota nagyon rapszodikusan mukodik a netem.

lehet osszefugges? vagy ez meg nem eles uzem, csak valami pilot?

akinek szinten netmania XXL-je van, az milyen matavos eszkozzel hajtja?

XV. keruletben vagyok.

koszi, ha mondtok valamit! :)

t

[ Szerkesztve ]

(#76023) Rick4 válasza tibyke (#76022) üzenetére


Rick4
félisten

XXL-em van cisco 3925-tel, ugyan a napokban van egy kis gond, de egyébként tudja, sőt, IPV6-tal is tudja..

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76024) szalai112


szalai112
senior tag

Sziasztok ;)
Szakik erre vonalra érdemes IPTV kötni?
HD nem néznek szüleim csak SD
Menyi lenne a max sávszélességem ha be kötnék?

[ Szerkesztve ]

(#76025) blg válasza tibyke (#76022) üzenetére


blg
senior tag

nekem is 3925 van, és minden OK

sebességmérésnél próbálj egy budapesti szervert, mondjuk a Telekomét

[ Szerkesztve ]

(#76026) Gubek-Einste válasza tibyke (#76022) üzenetére

Kábelen mértél?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76027) tibyke válasza Rick4 (#76023) üzenetére


tibyke
tag

koszi. te merre vagy?

t

(#76028) tibyke válasza blg (#76025) üzenetére


tibyke
tag

koszi, megprobalom.

t

(#76029) tibyke válasza Gubek-Einste (#76026) üzenetére


tibyke
tag

nem, mert kicsit bonyi itthon a halo, es az ipv6 miatt valami nagyon bekavar a 3925 mogott levo routernel (tehat nem AP, hanem router)
viszont van dugva egy masik router is a 3925 moge, ami openwrt, AP modban, eros hardverrel, azon logok most is, es ott is ennyi jon ki. ha a 3925 wifi-jen, akkor is ennyi.(nagysagrendileg)
de az a vicc, hogy 1-2 hete meg siman megvolt 20-bol 20x a 30/5, ezert is kezdek gyanakodni, vagy talan az ipv6 viccel meg valahogy.

most telekom szerveren merve:

t

(#76030) Gubek-Einste válasza tibyke (#76029) üzenetére

Kábelen mérjél mert a wifi-t sok minden befolyásolja.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76031) Rick4 válasza tibyke (#76027) üzenetére


Rick4
félisten

Szegeden, és a 3925-ös mögött nekem is van egy router. És nem kavar be semmi, pedig van 2 db switch, szerver, ip kamerák, a router után még egy router kötve, stb stb.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#76032) tibyke válasza Rick4 (#76031) üzenetére


tibyke
tag

ugye 192.168.0.0/24-en van a 3925, nekem mogotte van egy linksys ea6300, ami mar 192.168.1.0/24.

ha a routeren keresztul jovok, az ipv6 teljesen kuka, ha a 3925-re jovok, akkor teljesen jo.
azt gondolom, hogy valamit elkur az ipv6 route-olassal a linksys, bar tulajdonkeppen nem is tudom, pontosan miket kellene beirni a routerbe az ipv6 beallitasokhoz. ilyen opciok vannak (sajnos nem openwrt, de ha ezen mulik, teszek oda azt):

koszi!

(#76033) kabelmania27 válasza tibyke (#76022) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg rendben vannak-e a modemértékek.

(#76034) tibyke válasza kabelmania27 (#76033) üzenetére


tibyke
tag

bar tudnam, mit kell nezni, es mi szamit jonak :)

te latsz valami csunyat?

http://pastebin.com/7XwHeZdX

koszi!

t

(#76035) tibyke válasza kabelmania27 (#76033) üzenetére


tibyke
tag

ez pedig a gateway status: http://pastebin.com/KYsQ7a1A

kb. neked is hasonlo?

t

(#76036) kabelmania27 válasza tibyke (#76034) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók, ha nem nézel dvb-c adást és van bekötve osztó nézd meg kiiktatva javul-e a helyzet, összefoglalóba pár dolog le van írva.

(#76037) tibyke válasza kabelmania27 (#76036) üzenetére


tibyke
tag

dvb-c nincs, mert iptv van, de most, h mondod, font van valami szuro/eloszto, mert regen meg az analog/digitalis (de nem IP!) adas miatt kellett.
ez eletszeru, vagy hulyeseget mondok?
a f csati rendben.
neked wifin mennyi a speedtest?
az ipv6-ra van tipped, hogy mi lehet, ami miatt a router mogott docog a net, es nincs ipv6? (http://ipv6-test.com/-ot nezve)

koszi!

(#76038) kabelmania27 válasza tibyke (#76037) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, életszerű.
Nem ilyen modem van nálam+nem használok wifit, vezetéknélküli átvitelt sok dolog befolyásolja.
Indítsd újra a modemet hátha javul, közvetlenül a modemre csatlakozz kábelesen és úgy mérj.

[ Szerkesztve ]

(#76039) DJ. Ru$y válasza tibyke (#76035) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Megkérlek, ha ugyanannak az embernek vagy ugyanabban a témában több rövidebb hozzászólást írsz, akkor használd a szerkesztést. Ha nagyobb horderejű hozzászólásokat és más témában írsz, akkor mehet külön, de, ha nem, akkor kérlek szerkessz! Köszi. :R

Saját routered beállításában segítséget a Router gondok topikban előbb kapsz szerintem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#76040) szkorhetz


szkorhetz
őstag

Másnál se jön be az ncore?

Pécs, ADSL, mobilnetről nyílván elérem...

(#76041) bzolika10 válasza szkorhetz (#76040) üzenetére


bzolika10
aktív tag

Nálam bejön.

(#76042) tibi970307


tibi970307
tag

Sziasztok!

November 2-án rendeltem meg a Netmánia XL-t, IPTV Szuper Családi HD-val és alap telefonnal. Közben lejárt 28-án a 2 éves hűségem, de még a bekötés nem történt meg.

Mivel Netmánia XL lesz, és viszonylag messze vagyok a DSLAM-tól, ezért csak Bonding technológiával valósítható meg. A házzal szemben lévő oszlopra be is kötöttek egy 2. vonalat, de a szerelő, aki behúzná azt a házba is, HGW-t cserélne és beltérit is adna, nem jelentkezett még.

Kérdésem, hogy valahol elakadhatott az ügy? Érdemes lenne betelefonálni a 1412-re?
Ha a hűségkedvezményen nélküli jóval magasabb árakat fogják kiszámlázni, akkor joggal reklamálhatok? Hiszen én már közel egy hónappal előre megrendeltem és meghosszabbítattam a szerződést telefonos megrendelés keretén belül.

Van egy ÁSZF-ben meghatározott 30 napos határidő, amit ha túllépnek, akkor kötbér járna. Ennek a folyamata pontosan hogyan zajlik?

(#76043) DJ. Ru$y válasza tibi970307 (#76042) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Már akkor telefonálnod kellett volna, mikor az oszlopra bekötöttek és másnap nem jött a szerelő tovább kötni.

A kötbért van amikor ők adják maguktól, van amikor jelezni kell nekik, ha felhívod őket kapásból ezt is hozzácsaphatod, hogy lejárt a 30 nap és kéred a jóváírást a következő számlá(i)don, így valószínűleg a teljes áras számládat le is feded ezzel a kötbérrel, de azt is meg lehetne reklamálni, hogy a hűség lejártától, ha nem is szolgáltatja amit megrendeltél, de legalább azzal számoljon el ne hűség nélküli árakkal, de, ahogy a többiben is csak ők tudnak érdemben bármit mondani... Kár volt ezen eddig ülni szerintem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#76044) tibi970307 válasza DJ. Ru$y (#76043) üzenetére


tibi970307
tag

Köszönöm a választ.

Holnap akkor felhívom őket. Előzőleg telefonáltak és időpontot adtak egy héttel előre, ezért gondoltam, hogy esetleg most is így lesz.

(#76045) MY2K válasza szalai112 (#76024) üzenetére


MY2K
aktív tag

6dB a margin-ed ez azt jelenti hogy a vonalon kötéshiba van. Nézesd át egy szakival mert ez még lehet jobb is. Kérd hogy rakjanak VDSL profilba persze ehhez a HGW-t is le kell cserélni. A VDSL mód többet hoz ki a vonalból sebesség tekintetében.

[ Szerkesztve ]

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#76046) szalai112 válasza MY2K (#76045) üzenetére


szalai112
senior tag

De én 2km 2.2km-re vagyok a dslamtól !
Nincs értelme vdsl-re rakatni magam!

(#76047) taki01 válasza szalai112 (#76046) üzenetére


taki01
őstag

Van értelme átrakatni vdsl-re mert én is 2,2 km-re vagyok a központtól és 13,5/1 Mbps sebesség el jön a net.

(#76048) szalai112 válasza taki01 (#76047) üzenetére


szalai112
senior tag

Régebben akartam én is átrakatni csak mondta az illető azért a pár Mbit-ért nem érdemes
3,5mbitér ha nagyon erősködöm akkor pff 1.7MB/s lessz 1,2MB/s helyet

[ Szerkesztve ]

(#76049) dchard válasza MY2K (#76045) üzenetére


dchard
veterán

Ne beszéljünk butaságot. A 6dB margin csak annyit jelent, hogy a nagy csillapítás miatt a vonal elérte a kapacitása határát, ezért is működik lassabban mint az előfizetett csomag sebessége. 30dB-s csillapításnál ez teljesen normális. Egyszerűen túl messze van.

VDSL2-n legfeljebb pár megabitet nyerhet.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#76050) tothjozsef


tothjozsef
aktív tag

Sziasztok,

mivel kisvárosunkban is elkezdtek optikai netet szerelni a T emberei, és hamarosan lejár a hűségidőm is, így online ügyfélszolgálatnak küldtem egy kérdést: "Érdeklődni szeretnék hogy lakhelyemen optikai internet szolgáltatás mikor lesz elérhető? Jelenleg maximum 20/1 -es internet szolgáltatás elérhető, számíthatok a jövőben elérhető gyorsabb megoldásra?" Bejelentkezve a T oldalára tényleg ez a max. kiválasztható sebesség.
Jött egy válasz, ami szerintem nem válasz a kérdésemre:
"Megadott címen maximálisan 50Mbit/s (dupla kedvezménnyel 5520/hó) sávszélességű internet szolgáltatást és IPTV előfizetést is tudunk biztosítani. Az otthoni szolgáltatásokat megrendelheti, módosíthatja:
legegyszerűbben online (TV, internet, telefon) stb.."

Optikáról egy szó sincs a válaszban, az 50-es netet a weboldalon (csomagváltásnál) nem tudom kiválasztani -
érdemes telefonon is beszélni velük, vagy van módja annak hogy megtudjam, mikor lesz elérhető gyorsabb net?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.