Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25001) 313313


313313
addikt

Váltottam én is net csomagot adsl-en 20 megára. Feltöltési oldalon hozza is a beigért 1Mbitet, de letöltés 12-13 mega közt ingadozik. Várható javulás, esetleg törődjek bele, hogy ez a vége, vagy valakinek ötlete?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#25002) Huroq


Huroq
senior tag

Érdekesen alakulnak nálunk a dolgok :)
Mi is szerettünk volna váltani NetMánia XXL csomagra, de sajnos elvileg meghiúsult, mert bő 1 éve táblagép lett vásárolva a netcsomaghoz. Bár küldtem egy panasz levelet ez ügyben, de azóta erre még nem jött válasz.
Ma észre vettem a net sebesség megnőtt bár nem a 120/10 -es értékekre, de akkor is érdekesek az értékek :)

A My T-Home felületén még a régi van, de ha díjcsomagot akarok váltani, akkor megkérdi melyiket akarom leváltani a NetMániát vagy a Családit. Még várok egy két hetet hátha pozitívan lezárul a panasz levelem :DDD , de gondoltam megosztom veletek.

Mod: Ja és jelenleg 50/5-ös csomagunk van :)

[ Szerkesztve ]

(#25003) dchard válasza Huroq (#25002) üzenetére


dchard
veterán

Szerintem ez XXL csomag, mivel máshoz nem jár 10mega, a kábeles profilok meg nncsenek ennyire túllőve az biztos. Lefelé meg nincs meg a 120 mega, mint ahogy a legötbb helyen nem lesz meg.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25004) #78121280 válasza Huroq (#25002) üzenetére


#78121280
törölt tag

Elfogják utasítani a váltást azzal az indokkal, hogy amíg a tablet mellé vállat hűség le nem jár addig nem válthatsz sehova.. Eléggé oda kell csapni az asztalra, hogy megengedjék, tapasztalatból mondom,nem árt még panaszt tenni a Média- és Hírközlési Biztosnál is. Én csak így tudtam a laptop netes konstrukcióból kivergődni, én is csomagot akartam váltani Kábelnet Maximumról, Kábelnet Maximum Speciálisra, aztán nyomták a süket dumát, hogy nem lehet mert ez fix csomag, én meg mondtam, hogy fogja már fel, hogy sehol sehol nem szerepel az a kitétel, hogy speciálisra nem válthatok...nem fogták fel, ment a panasz a biztosnak.

[ Szerkesztve ]

(#25005) Revox66 válasza 313313 (#25001) üzenetére


Revox66
aktív tag

Én is a napokban váltottam 20 megára íme egy kép:

(#25006) djculture válasza bul07 (#24996) üzenetére


djculture
félisten

Vagy majd kiderül hogy azért lett ez mert nem bírta a hálózat a nagyobbat..

(#25007) 313313 válasza Revox66 (#25005) üzenetére


313313
addikt

Hát nállam 12-13 mega közt ingadozik, de hivatalosan még nincs aktiválva, szóval változhat....
Másrészről zte csodakutyüvel használom, nem lehet az a ludas?

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#25008) Nescafé válasza Revox66 (#25005) üzenetére


Nescafé
őstag

Én is valamelyiknap váltottam,de eddig még semmi jelzés,azt irja folyamatban.

 iPhone 15 Pro

(#25009) Huroq válasza #78121280 (#25004) üzenetére


Huroq
senior tag

Hát én se szeretném ennyibe hagyni ezt.
Érdekes viszont, hogy először mikor ügyintézővel beszéltem elfogadtam, hogy ok nem lehet nagyobb csomag le is zárták a megrendelésem :) Pár napra rá küldtem a panasz levelet, és most meg ezeket a sebességeket mérem. Kiváncsi lennék mi folyik a háttérbe :DDD

(#25010) Huroq válasza dchard (#25003) üzenetére


Huroq
senior tag

Nem tudom mit bírna, de régebben teszt időszakban mértem én ilyen sebességet is.

(#25011) djculture válasza Huroq (#25010) üzenetére


djculture
félisten

Nekem is bírt simán 25 mega körül a teszten, de hiába ha ez a teszt nem arra irányul hogyha minden felhasználó elkezdi használni a netet akkor is meglegyen a garantált legalább:)

(#25012) Huroq válasza djculture (#25011) üzenetére


Huroq
senior tag

Ezzel teljes mértékben egyet értek :R
Csak számomra furcsa ez a semmiből jött emelés. Lehet még ők se tudják mit csináljanak :)
Jövő héten azért rájuk csörgök.

Mod: Bár nem hiszem, hogy hajnali fél 1 tájékán a torrent huszárokon kívül más használná a hálózatot ;]

[ Szerkesztve ]

(#25013) Nescafé


Nescafé
őstag

Nállam ilyen a 15 megás net:

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro

(#25014) Revox66 válasza 313313 (#25007) üzenetére


Revox66
aktív tag

Jött SMS tőlük, hogy aktiválták a sebesség módosítást. Nekem RTA1310B modem, és tp link 340gd routerem van. ZTE annyira nem ismerős, szerintem a D-Link márkásabb volt, meg megbízhatóbb is. Érdemes lenne tesztelned , egy jobb fajta modem / routerrel majd.

(#25015) the_one válasza Revox66 (#25005) üzenetére


the_one
tag

"Én is a napokban váltottam 20 megára íme egy kép:"

Milyen vonalon és milyen eszközzel? Ha ADSL2+, akkor kiváló eredmény! Vonali paramétereket tudnál mutatni?

(#25016) wagi


wagi
senior tag

IPTV alapcsomag esetében a HD-n sugárzó csatornákat (gondolok itt M1,M2) HD felbontásban adják?

(#25017) hackeeeee válasza wagi (#25016) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha nincs HD csomagod aktiválva, akkor nem.

Véleményem szubjektív...

(#25018) bul07 válasza bul07 (#24996) üzenetére


bul07
nagyúr

Fel robbanok.........
Most keltem mondom megnézem változatot e valami a sebesség, mérésre nem változott, akkor az interneten a profilomba is megnézem, és mit láttok
Internet NetMánia M
hűségidő:2013.10.27 -ig

Nem igaz hívhatom őket újra , ha meg nem bírja a vonal legalább egy értesítést küldhetnének hogy mi miért van

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#25019) 313313 válasza Revox66 (#25014) üzenetére


313313
addikt

Még nem jött sms, elvileg nem aktiválták a jobb netet, de eddig 5 megásom volt....
Zte csodát küldte ingyen a té, digitális elosztó, nyugdíjba küldte a 10 éves d-link 360-as modem és 524-es router kombót....
Nem igazán akarok 15-20 ezret saját zsebből kiadni modem/router párosra, hogy tudjak használni egy szolgáltatást, amiért fizetek.....
Másrészről milyen modemet nézzek, ami digitális vonalon működik, stabil és megbizható....?
Routereket nézegettem, abból valami 3 antennás kéne, hogy ne csak adott térbe legyen net.... De ha már ingyen kaptam trétől cuccot próbálom azt használni.....

HP 250 G5, Creative Surround 5.1 USB, Genius 5.1 Home Theater 5000, Kona Blast Deluxe + Shimano LX, Torpado T2000 + Campagnolo Veloce, Motorola Edge 30 Neo 8/256GB

(#25020) djculture válasza bul07 (#25018) üzenetére


djculture
félisten

Én figyelmeztettem a topikot, ha nincs a toppon az ügyintéző aki épp felveszi akkor csak felveszi az igényedet és annyi. A rendszer utána mondhatja neki később hogy stop ezt nem engedélyezem csak a kisebbet műszaki okok miatt.
Én szerencsére olyannal beszéltem aki egyből megnézte itt csak 15 megás net a max. Így mondtam neki hogy maradok a lezárt családinál.
De sokan megszívták mint 2 éve is.
Teszem azt beregelik a 10 megásat mert a 20 as már nem lehetséges, utána ott áll az ember mint ahülye mert a 15 megásra meg már nem lehet visszatérni mivel lezárt díjcsomag!

[ Szerkesztve ]

(#25021) Sofian


Sofian
őstag

Nekem gyorsan és zökkenőmentesen ment az átállás... (szintén ZTE csodám van)

http://mobilarena.hu/tema/re_gyorsabb_internetcsomagokat_kinal_a_t-home/hsz_21-21.html

NetMánia M-mel ez lett a vége (szvsz másik DSLAM-re kerültem)

Link Status Connected
Rate (Up/Down) 1276/21661 kbps
Noise Margin (Up/Down) 12.3/8.7 dB
Modulation Type ADSL_2plus
Line Attenuation (Up/Down) 7/9.9 dB
Output Power (Up/Down) 12.6/17.3 dBm
Data Path (Up/Down) Interleaved/Interleaved
Max Rate(Up/Down) 1415/21768 kbps
Interleave depth 4
Annex Type AnnexB
CRC errors 482

[ Szerkesztve ]

(#25022) Revox66 válasza the_one (#25015) üzenetére


Revox66
aktív tag

Ez az eredmény Askey RTA1310B és TP link WR340GD routerrel készült, sajnos a modembe nem tudok belelépni, viszont van egy D-Link modemem ezzel teszteltem a vonalat :

Igen adsl2+ , T-home NetMánia M :)

(#25023) Cold5


Cold5
senior tag

Sziasztok,

Most váltottam IPTV Családi és NetMánia L csomagokra. Teszteltem és ezeket az értékeket kaptam (17.kerület)

Illetve

A jelszintek szerintetek rendben vannak?

kérnék 8 bacardit, 4be, 2 kólával...

(#25024) hackeeeee válasza Cold5 (#25023) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bővenjó.

Véleményem szubjektív...

(#25025) wmati válasza hackeeeee (#25024) üzenetére


wmati
addikt

Első négy nem lóg ki a sorból ?

(#25026) jbl


jbl
aktív tag

Én most váltottam NetMánia M csomagra. Vajon meny idő alatt aktiválják? Eddig családi csomagba voltam. Nagyobbra nem lehet váltani, azt mondta a humanoid. :F

(#25027) hackeeeee válasza wmati (#25025) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kicsit de, de ez még bőven belefér.

Véleményem szubjektív...

(#25028) the_one válasza jbl (#25026) üzenetére


the_one
tag

Én 2 napja indítottam a csomagváltást a My T-Home felületről. Mai nap felhívtam a 1412-őt, azt mondta az ügyintéző, hogy szerencsés esetben hétfőn aktiválják. Van akit 1-2 órán belül átkapcsolnak. De 15 nap a max intervallum ameddig értesítés nélkül elhúzódhat. Egy kis szerencse, meg türelem kell! ;-)

(#25029) bopeti98


bopeti98
őstag

Váltani akarok NetMánia L-re mert lehet hogy csak 5 Mbittel lesz gyorsabb de ugyanannyiba kerül. Ha a My T-Home-ba váltok marad a speciális kedvezmény? Valamint a Duplanet 40-et ez mennyire érinti? Ugye nem fog Duplanet 25-re módosulni?

(#25030) joecontra válasza Nescafé (#25008) üzenetére


joecontra
addikt

1412-n próbáltál utánakérdezni?

nari1982
Szerintem jó ez a vonal.

Üdv,
J

[ Szerkesztve ]

(#25031) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! Modem csere óta nem néztem ebbe a topicba és restellem is magam. Most viszont jött a telefon, hogy Netmánia M lesz nekünk. Eddig DSL családi volt a neve. Tehát 15-ről 20-ra emelkedik a letöltés. Kérdéseim:

- 360R T1-es (fekete) modemem van. Flasheltem a firmware-jét az itteni tanult kolléga cuccára, de beállításokat nem eszközöltem. Mikor eddig max sebességgel töltöttem le (1,8MB/sec) volt hogy megszakadt a kapcsolat. De lévén, hogy ez torrentezés közben volt általában, akkor is csak addig, amíg letöltöttem azt az 1-1 filmet 10-20 perc alatt, így nem zavart különösebben. Fenn állhat majd a probléma most is? Modem nem bírja a dolgot vagy csak egy kis beállítást kell eszközölni? Ha utóbbi, akkor tudtok majd segíteni mit és hogyan?

- Feltöltés növekedni fog? Régi modemmel 0.6-0.7Mbitet tudtam elérni, az újjal torrentezés közben már elérem a 110kbyte/sec-et is, azaz alulról verem az 1MBit/sec-et. Vajon javulni fog ez is egy picit? Jó volna ha legalább az 1Mbit meglenne fixen.

-Ma volt a telefon. Mikor lesz elérhető az új sebesség?

[ Szerkesztve ]

(#25032) Livius válasza dchard (#25000) üzenetére


Livius
őstag

Ma hibaként bejelentettem, hogy sebességben nagy változás nem történt a csomag módosítás után, sőt még a pingelés romlott is, szóval rosszabb a kapcsolatom mint volt. Persze az ügyeletes komminkáció szakott végzett hölgy mondta a szokásos garantált sebesség határokat, de mondtam hogy nagyon nem érdekel mert a kapcsolat minősége egyértelműen romlott, mivel egy magyar szerver felé a 25-26 ms nagyon nem fényes, holott a régi családi csomaggal tökéletes 9 ms-volt. Meg mondjuk megjegyeztem neki, hogy az ADSL2+ technológia tudtommal 2 km-en belűl tudja azt amit tudnia kell, a DSLAM központ amin vagyok az meg a mi utcánk végében van, ami kb 800 m.

Tisztelt Ügyfelünk! Az Ön által az ügyfélszolgálatunkon bejelentett, xxxxxxxx számú hibával kapcsolatban tájékoztatjuk, hogy az elsődleges vizsgálatunk a hálózat meghibásodását állapította meg. A hiba elhárítását megkezdtük, az elhárításig türelmét kérjük. Köszönettel: Magyar Telekom Nyrt.

SMS-ben ezt az üzentet kaptam a hibabejelentés után, számomra igen érdekes. Eddig mér nem volt hiba a csomagmódosítás elött a hálózatban?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#25033) kali válasza Livius (#25032) üzenetére


kali
legenda

sablonosnak tűnik, időhúzásra és védekezésre is jó majd, de ha ténylegesen lépnek az ügyben és javítják a hibát, akkor okés lesz a dolog, nem?
igaz, adott esetben ping nem feltétlenül jelentheti panasz tárgyát, hiába volt valamivel jobb korábban...

(#25034) bul07 válasza Livius (#25032) üzenetére


bul07
nagyúr

Lehet hogy sokan váltottak felfele azon a részen és kezd túlterhelődni a dolog , vagy csak összekavartak valami beállítást a központban

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#25035) z123456789 válasza z123456789 (#24972) üzenetére


z123456789
addikt

A szerelő jött, látott, javított, ment.Az egyik csatlakozó fejjel volt probléma az elosztónál.Kicserélte, rákattintottam a laptopra az utp-t, és működött.

Mondom beállítom a következő konfigurációt:
asztali pc+laptop
vidanet kábel modem->wifis router->pc

A pcről be tudok lépni a router menüjébe, de az istenért sem megy a net.Ha direktbe rádugom a modemet, akkor sincs net a pc-n.A háló kártya nem szálhatott el, mert 2 napja még a pcről indítottam újra a modemet, illetve akkoe nme tudnék belépni a router menüjébe sem.

A laptopra ha rádugom a modem+router kombót, működik.

Mi lehet az oka hogy a modem nem barátkozik a PC-vel? :(

Du. 3 óra óta próbálkozom. :S Kicsit el vagyok keseredve.Egy hete mikor bekötötték, működött minden frankón.Ment a pc-n a net, a router osztotta a wifit.
HELP! :O

(#25036) dchard válasza wmati (#25025) üzenetére


dchard
veterán

Van, hogy 50-100MHz tábolságban van a 4-4 csatorna, ekkora távolságban már simán előfordul, hogy a kábel máshogy viselkedik az alacsonyabb és máshogy a magasabb csatornákon, ez szint eelhaynagolható. Láttam ennél sokkal "széttartóbb" vonalon is jól működni a technológiát.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25037) dchard válasza Revox66 (#25022) üzenetére


dchard
veterán

Hibátlan a vonal. Ha esetleg elkezd szakadni a későbbiekben, akkor modem csere (mivel ez egy határ sz@r) Dlink 360R T1E-re (fekete).

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25038) dchard válasza Livius (#25032) üzenetére


dchard
veterán

Továbbra sem láttunk tőled sem spektrumképet, sem részletes (nem a webes felületen elérhető) vonali adatokat, de:

"megjegyeztem neki, hogy az ADSL2+ technológia tudtommal 2 km-en belűl tudja azt amit tudnia kell"

ezt felejtsd el. Arról nem beszélve, hogy lefotózhatnád nekünk ezt az utca végi központot, mert szerintem az inkább csak egy sima nagyelosztó, és a végén kiderül, hogy arrébb van az mint gondolod. bár a 800-1000 méter abból amit belinkeltél, nem lehetetlen.

A lényeg, hogy nálad VDSL nélkül nem lesz érezhető mértékű sebességnövekedés az biztos.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25039) wmati


wmati
addikt

Cisco epc3925 login rendszere működik ?

(#25040) z123456789 válasza z123456789 (#25035) üzenetére


z123456789
addikt

Újra telepítettem a windowst...
Azt írja hogy nem azonosított hálózat.Ez mitől lehet?
Laptoppal megy,PCvel nem :/

(#25041) jbl


jbl
aktív tag

Lehetséges, hogy ez már a NetMánia M ? Feltöltés alapján úgy nézem. De letöltés ugyan annyi amennyi volt családi csomagba. Fog ez még változni? :Y

(#25042) kali válasza wmati (#25039) üzenetére


kali
legenda

igen, működik!

(#25043) wmati válasza kali (#25042) üzenetére


wmati
addikt

felhasználó nevet és jelszót is tudok létre hozni ?

(#25044) kali válasza wmati (#25043) üzenetére


kali
legenda

igen!

(#25045) wmati válasza kali (#25044) üzenetére


wmati
addikt

:R

(#25046) Livius válasza kali (#25033) üzenetére


Livius
őstag

Hívtak hogy hétfőn hoznak VDSL-es modemet, mert a D-link 321B nem tud többet (gondolom ha nem jelentem be hibára soha az életbe nem került volna erre sor :W ). Arról tudna valaki infót adni hogy gazdagréten elérhető-e már a VDSL, csak mert kb 1.5 éve még nem volt elérhető itt.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#25047) Livius válasza jbl (#25041) üzenetére


Livius
őstag

Ha nem hívod fel őket, akkor biztos hogy nem, nekem ugyan ilyen. Hétfőn hoznak VDSL modemet azt mondták.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#25048) dchard válasza Livius (#25046) üzenetére


dchard
veterán

Sajnos a telekomnál már a sima ADSL-es listájuk is borzasztó régi és hiányos. Mivel lakótelep és egyébként a felette lévő rész elég burzsuj, el tudom képzelni, de ha hoznak VDSL-képes modemet, csak van VDSL-képes alközpont is...

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25049) dchard válasza jbl (#25041) üzenetére


dchard
veterán

Ez a vonaltól függ. Ha van VDSL, akkor hozniuk kéne új modemet, és akkor gyorsabb lesz. De ha nem tud VDSL-t a központi oldal, akkor ennyi marad. Uplink alapján ez már az új csomag amúgy.

Dchard

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#25050) jbl


jbl
aktív tag

És az én honnan tudom meg hogy valójába VDSL képe a vonalam?
D-link 321B modemem nekem is. (Jól kezdődik) :U

Tesztek azt írják a modemről, hogy támogatott maximális sebességek: 24Mbit / 1Mbit

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.