Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#152001) Multibit válasza Steven (#151985) üzenetére


Multibit
veterán

magyarorszag.hu ping:

bix.hu ping:

Nálam 0 packet loss.
Speedtest is packet losst mutat nálad? Nálam az is 0.0%

[ Szerkesztve ]

(#152002) snyper990 válasza DRPCDoki (#152000) üzenetére


snyper990
őstag

Angolul TX power.
Ajánlott routerekért és routerekkel kapcsolatos infókért a milyen routert topikban érdemes keresgélni/kérdezni. Amúgy passz, kb. próba-szerencse. Általában nincs az ilyesmire túl nagy igény...
Attól, hogy 2 router egyforma, nem feltétlenül lesz köztük seamless/fast roaming, de akár különbözőek között is megvalósítható lehet. Tudnia kell mindkettőnek az ezt biztosító wifi szabványokat (802.11 k/r/v), bár még akkor is közbeszólhat a különböző gyártók eltérő implementációja.
De gyártókon belül vannak saját egyedi megoldások saját elnevezésekkel (pl. Asus - AiMesh), amik nagy valószínűséggel meg tudják oldani, ami neked kellene (Ethernet backhaullal). Szóval kérdezz rá a topikban, hogy melyik ajánlott, aztán olvass utána, hogy a kinézett típusban lehet-e állítani az adóteljesítményt

(#152003) yogibear válasza patrikcoc (#151993) üzenetére


yogibear
addikt

bár ez csak a szokásos szombat esti működés.

SDMC is dobott egy hátast tv-zés közben és restartolt úgy fél 9-9 között... már nem először...
Az egy dolog, hogy van nyomora a boxnak nem kevés, túlélem valahogy, de az hogy csak úgy restartoljon alig 4 óra üzem után, mert neki úgy tetszik, az azért már idegesítő...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#152004) gabo89 válasza DRPCDoki (#151997) üzenetére


gabo89
senior tag

A szobádba miért tennél switch-et, miért nem közvetlenül csatlakoztatod az STB-t a Technicolorra? Minden elférne. 2 switch, egy laptop, egy STB.

Én most abban nem vagyok biztos, hogy switch-switch-STB esetén működik-e az IGMP funkció. Ajánlott switch: TP-Link TL-SG105, TL-SG108. Ezek nem menedzselhetőek. Csak be kell dugdosni az eszközöket, és kész. A TL-SG105E és TL-SG108E menedzselhető. Ott azt hiszem be kell kapcsolni az IGMP funkciót. Beszéltem egyszer egy szerelővel, ő SG105E-t szokott telepíteni, nekem SG108 van.

Az IGMP-s routerek (az én tudomásom szerint) router módban tudják az IGMP-t, AP módban nem. Szerintem engedd el, én is azt tettem. Nekem modemből megy a kábel a switch-be, onnan külön az AP módban lévő routerben, külön az STB-be, és külön egy PC-be.

indul a sörös aludni

(#152005) DRPCDoki válasza gabo89 (#152004) üzenetére


DRPCDoki
tag

Az STB a földszinten van a nappaliban, ahova csak 1 kábel megy, ezért a földszintre kellene egy IGMPs switch, ha jól értem és abba menne az STB és egy Mesh WiFi router.
A szobámban Technicolor-ra rákötném a laptopom, ahogy most is van, aztán rákötnék a Technicolor-ra egy IGMPs switch-et, amire rákötném a nappaliban levő kábelt, amit fentebb írtam, ami a nappaliban levő IGMPs switch-be menne.
Aztán a szobában levő IGMPs switch-re rákötnék még egy Mesh WiFi router-t, ami a szomszéd szobában lenne - itt végül nem lenne STB, ezért nem lenne még egy 3. IGMPs switch sem.
És még 2 másik szobában levő STB-t is rákötnék a szobámban levő IGMPs switch-re.
Így a laptopomnak is jutna port a Technicolor-on.

Vagy lehetne úgy, hogy a szobámban nem lenne IGMPs switch, alábbiak szerint:
- Technicolor-ból megy a földszintre egy kábel, arra egy IGMPs switch, az IGMPs switch-re pedig megy egy STB és egy Mesh WiFI.
- Technicolor-ból megy összesen még 2 STB-hez 1 - 1 kábel. Így már 3 port foglalt a Technicolor-on.
- Technicolor-ra rákötöm a Huawei B535-232 router-t, amit most nem használok. A Huawei B535-232 router-en kikapcsolom a WiFi-t. A Huawei B535-232-re rákötöm a laptopomat és a szomszéd szobában levő Mesh WiFi-t. Viszont nem tudom, hogy így a Mesh WiFi jól fog-e működni.

[ Szerkesztve ]

(#152006) BusinessGuy


BusinessGuy
senior tag

Sziasztok. Kicsit amatőr és hülye kérdés lesz, de ehhez sajnos nem konyitok annyira.

Eléggé kellene nekem a wifi6 VR és egyéb megoldások miatt itthonra. Nekem jelenleg Sagemcom 3890 V3 van ami nem wifi6, új eszközt nem kaptam nemrég új hüséggel, ügyintéző pedig azt mondta kérni sem lehet a cserét, ha van lehetőség ők ajánlják fel. Sajnos a wireless VR egy bizonyos szint felett problémás, illetve a rengeteg eszköz ami rá van tolva sokszor "megmakkantja" a telekomos eszközt.... A wifi6 ezeken sokat segitene, volt szerencsém kipróbálni is, rokonnál a 3896AX dolgozik....

A kérdésem az lenne lévén közvetlenül saját eszközt nem köthetek a sagemcom helyére, hogy megoldás-e ha szimplán a meglévő telekomos stuff lanjára rákötök egy wifi6-os routert? Vagy igy semmilyen változást nem fogok tapasztalni sőt még ronthatok is esetleg a pingeken,stb?

Köszönöm!

(#152007) tuto558 válasza BusinessGuy (#152006) üzenetére


tuto558
tag

Ha van IPTV/TelekomTV, akkor bármilyen wifi6-os AP-t(akár telekom okoswifi) vagy akár routert AP módban a Sagemcom után köthetsz.

Ha nincs TelekomTV/IPTV, akkor a Sagem bridge módba is rakható és router módban is mehet rá akármilyen wifi6-os router.

Btw, a hűség hosszabbítás 1000-es netre történt? Nekem arra automatikusan küldték a 3896AX-es sagem-et.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#152008) BusinessGuy válasza tuto558 (#152007) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Nincs tv. :)Akkor marad a bridge mód és kinézek valami komolyabb Wifi6 routert.
Igen 1000-es netre alig másfél hónapja, de még kérdés szhinten sem merült fel náluk, most pedig kapcsolatba lépve velük azt a választ kaptam hogy kérni nem lehet, ők ajánlják fel amikor van rá lehetőség. Még az se garantált hogy ha panaszkodnék a jelenlegire és cserét kérnék akkor már WIFI6-ost kapnék mert raktárkészletfüggő.

Bridge mód akkor jelenik meg ha rátolok egy routert? Jelenleg ott ahol a neten irják a Bridge mód kapcsolót, ott nekem nincs semmi csak Basic DOCSIS lehetőségek, a neten található infók alapján itt kéne lenni a Bridge mód kapcsolónak is...
Szerk: Közben találtam fórumot ahol irják hogy a telekom kivette a Bridge mód kapcsolóját....

Akkor hogyan rakjam bridge módba?

[ Szerkesztve ]

(#152009) tuto558 válasza BusinessGuy (#152008) üzenetére


tuto558
tag

1414-et kell hívni, ők tudják bridge-be kapcsolni

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#152010) BusinessGuy válasza tuto558 (#152009) üzenetére


BusinessGuy
senior tag

Rendben, köszönöm. :)
Keritek akkor valami routert és átkapcsoltatom. :R

(#152011) Essejó válasza gabo89 (#152004) üzenetére


Essejó
veterán

A TL-SG105E ~108E Non managed switch. A síma 105-108 meg nem IGMP képes!

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#152012) Multibit válasza Essejó (#152011) üzenetére


Multibit
veterán

A TL-SG105E ~108E Non managed switch
:N

(#152013) gabo89 válasza DRPCDoki (#152005) üzenetére


gabo89
senior tag

Utóbbit választanám, ha AP módba lehet tenni a routert. Akkor csak egy switch kell.
A másiknál kérdéses (nekem), hogy switch->switch->box esetén megy-e az IGMP. Bár ha nem, akkor se gáz, mert akkor direktbe dugod a két STB-t, a nappaliban lévő switch-et, és a szobában lévő switch-et, és az utóbbi switch-be a mesh-t és a laptopot.

#152011Essejó: Tévedsz. A TL-SG105 és a TL-SG108 nem menedzselhető, IGMP képes switch. (Kivéve az TL-SG108 V1, az nem IGMP képes, de olyat már nem kapni) A TL-SG105E és TL-SG108E pedig menedzselhető, IGMP képes switch. És megnézve, az IGMP alapértelmezetten engedélyezve van a menedzselhetőekben.

indul a sörös aludni

(#152014) Essejó válasza gabo89 (#152013) üzenetére


Essejó
veterán

Én persze tévedhetek, de felteszem a TP-LINK csak tudja, hogy mit ír az oldalán: link
link

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#152015) Multibit válasza Essejó (#152014) üzenetére


Multibit
veterán

Nem a TP-Link az első cég, aki téves információt közöl. Ha egy switchnek van felhasználói felülete, amin különböző dolgok beállíthatók (IP címek, VLAN, DHCP, stb, stb), akkor az buta, vagy menedzselhető eszköz? ;)
Amúgy a cég is tudja, hogy mi van, csak kreált egy új, jól hangzó nevet a menedzselhető helyett (Easy Smart).

[ Szerkesztve ]

(#152016) maglew


maglew
aktív tag

Sziasztok.

Csináltak nálunk WiFi erősítés.
Ennek hatására az egyik mobil folyton elveszti a jelet hitelesítés problémát jelez. Mi lehet a gond?

Amúgy ebből a WiFi erősítős cuccból miért kell 2 db? 1-el nem oldható meg?
Mindkettőt be kell konfigurálni az appban?

(#152017) Essejó válasza Multibit (#152015) üzenetére


Essejó
veterán

Mondasz valamit! Sajna nem olvastam végig az oldalt.:W

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#152018) snyper990 válasza Essejó (#152014) üzenetére


snyper990
őstag

Általában véve a magyar/magyarított oldalak tele vannak téves információkkal. Ha az általad berakott linkben a „hu”-t átírod „en”-re, az áttekintés oldalon külön részt szenteltek ennek („Management Made Easy”)

(#152019) AnonymusX válasza maglew (#152016) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

Nézd meg az okoswifi beállításaiban, hogy a WPA3 (esetleg WPA2+WPA3) titkosítás engedélyezve van-e. Ha igen, állítsd csak WPA2-re. Egyébként az okoswifihez jár WiFi asszisztencia szolgáltatás, a Telekom munkatársai segítenek megoldani a Wifivel kapcsolatos problémákat.

Annyi kell Wifi mesh eszközből, amennyit a lakókörnyezet indokol. Falakon, szinteken keresztül jelentősen gyengülhet a jel. Az hogy nálad elég volna-e egy, ahhoz ismerni kéne az épületet. Azonban a Telekomnál az okoswifi minimum 2 eszközt tartalmaz, nem lehet lealkudni egyre.

Ha kevesebb eszközzel szeretnéd megoldani a Wifi lefedettséget, akkor a Telekomos ONT/HGW mellé egy Wifi routerre vagy AP-ra volna szükséged a Wifi kiterjesztéséhez. Azonban így nem lenne átjárható olyan simán a két wifi hálózat, mint a Telekom okoswifinél vagy más mesh eszközökkel.

(#152020) patrikcoc


patrikcoc
aktív tag

Másnál is E:105 van az androidos boxon? Elkezdett akadni a műsor, aztán már csak ezt adja be…

[ Szerkesztve ]

(#152021) victorhun7 válasza patrikcoc (#152020) üzenetére


victorhun7
tag

:W Igen.. akad

[ Szerkesztve ]

(#152022) tomy86 válasza patrikcoc (#152020) üzenetére


tomy86
addikt

Akad IPTV-n is. :((

(#152023) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Zalaegerszeg is elesett. SZAR SZOKÁS SZERINT A TV!
Mostmár tényleg b@szdmeg Telekom! :W

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#152024) Szpisti


Szpisti
addikt

Na most kezdte az esti szokásos akadozást az IPTV... :W
(Budakalász)
És a TVGO app a telón be se tölt.

[ Szerkesztve ]

(#152025) almalé válasza kali (#151928) üzenetére


almalé
tag

Több eszközzel mértem, néhány hónappal ezelőttig jó volt. TV is szaggat. :)) Biztos én vagyok a hülye.

(#152026) yogibear válasza patrikcoc (#152020) üzenetére


yogibear
addikt

Akad... Viasat 6 Dumaszínház most kezdte... többit nem néztem, inkább átkapcsoltam a digire...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#152027) victorhun7


victorhun7
tag

És ilyenkor a Vanda is meghal :))

(#152028) zsoca29


zsoca29
tag

Akkor nem csak nálam darabos a kép . :((

(#152029) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Szerintem eljött az idő egy csoport NMHH panaszra.
Mint az internet probléma, mint a szokásos esti TV szarakodás miatt.

Baromira nem érdekli a Telekomot egyik se, ahogy az látszik…

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#152030) bb.bocs válasza victorhun7 (#152027) üzenetére


bb.bocs
őstag

pár napja csak szopunk a telekommal. elöször a ping érték száll el,bejelentés után 10 perccel jó lesz... rá 1 napra ismét ping az egekben..bejelentem, megint idővel elmúlik, majd felhiv egy uriember másnap hogy mi a hiba... amit persze nem tudok produkálni. megkér hogy majd ha ujra előjön hivjam a mobilján esetleg, de huzzak le kb mindent a modemrőlhogy kizárjuk a saját eszkőz hibát. és itt a vasárnap, szar az iptv. hivjam? most minek,mindenkinél szar. más jellegű a hiba ahhoz képest mint volt... más szolgáltató meg nincsen a házban XD csomagot váltani lefelé nem érné meg sokkal jobban.. (max majd ha nem lesz öreg, a neten kívül a többit kb lemondani.

(#152031) yogibear válasza patrikcoc (#152020) üzenetére


yogibear
addikt

[link] Vandácska ezt üzeni E105-re :P

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#152032) victorhun7 válasza bb.bocs (#152030) üzenetére


victorhun7
tag

[ Szerkesztve ]

(#152033) patrikcoc válasza yogibear (#152031) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

És az 502 Bad Gateway-re mit javasol, amit a TV GO ad be? :D
Eddig csak az androidos box volt sz*r, de 1 hónapja már a multicastot is sikerült elszúrniuk…

(#152034) mgaben


mgaben
senior tag

Nálam is szaggat. TV GO web be sem jön.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#152035) ozzyxx78 válasza kakuk.tamas (#152029) üzenetére


ozzyxx78
csendes tag

Hi
Bennevagyok.
A qrva tetves android szarjukat mindjárt kib@szom a f@szba!!! :W :W :W :W :W
Bocsi! :R

(#152036) kakuk.tamas válasza yogibear (#152031) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

15 perc. Addig talán sikerül elhárítani a problémát és mondhatják azt, hogy nálad volt a hiba. :C

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#152037) kovacss72


kovacss72
aktív tag

Kecskeméten 20 perc szaggatás után most jó.

(#152038) mgaben válasza ozzyxx78 (#152035) üzenetére


mgaben
senior tag

IPTV is akad, fentebb írja valaki.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#152039) Rise17


Rise17
tag

itt is meghalt,optika

(#152040) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! Szaggatás miatt újraindítottam a boxot, hátha. Bejelentkezést kér, de nem tud bejelentkezni, hoppá hiba-t dob, újra vagy data fetch lehetőségekkel. Hiába nyomok az újrapróbálkozásra, semmi. Valami ötlet?

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#152041) Szpisti


Szpisti
addikt

Nálam megjavult már az IPTV. Az TVGO továbbra se tölt be.

(#152042) mgaben válasza tylerddd (#152040) üzenetére


mgaben
senior tag

Ügyfélszolgálat.

Nem mondtam, hogy nem bízom benned, de azt sem, hogy igen, pedig nem...

(#152043) patrikcoc válasza tylerddd (#152040) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Amíg nem megy a TV GO, nem fogsz tudni belépni.

(#152044) bb.bocs válasza Szpisti (#152041) üzenetére


bb.bocs
őstag

itt is jó az ipéétévéé már...

(#152045) kali


kali
legenda

Sziasztok!

Mondanátok csatornákat, amelyiken tutira akadozik az adás?
Megnéztem néhányat, de semmi gond. Újpest, optika, 1000/1000, net rendben és az Androidos is ok.
Vagy későn kapcsoltam be és már megoldódott a hiba?

(#152046) patrikcoc válasza kali (#152045) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Most már jónak tűnik, viszont a TV GO továbbra is halott.
Szerk: Tartalom betöltése sikertelent dobál be most kb. 20 másodpercenként az EPG miatt (nem tölti be a rec&go jogokat). Hang megy a háttérben.

[ Szerkesztve ]

(#152047) yogibear válasza kali (#152045) üzenetére


yogibear
addikt

Elkéstél...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#152048) yogibear


yogibear
addikt

Lehet a múlt heti telekomos látogatásakor odaszólt a főni, hogy ha már a digit xarrá cseszték, nehogy már a tré adása kicsit is jobb legyen, rakjanak már be ők is valami ordas hibát a tévé adásaikba, különben dádá lesz... :DD

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#152049) victorhun7 válasza mgaben (#152042) üzenetére


victorhun7
tag

Erre gondolsz ? :))

(#152050) ozzyxx78


ozzyxx78
csendes tag

Nyíregyháza, optika, android fos, még semmi javulás!
Ügyfélszolg lehalt, pedig most beszélgetnék vkivel😃
Am milyen szolgáltatás ez??
Kritikán aluli ez a boxos megoldás, de a tv go sem müxik
Kezdem unni, h amikor néznék vmi műsort, persze vasárnap este szarik be a csodarendszerük :C

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.