Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#82551) lócitrom


lócitrom
őstag

mi ez a VDSL vectoring? mostanában sokat emlegetitek. van még kihozható teljesítmény a rézből egyáltalán?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82552) #22718208 válasza kchris78 (#82538) üzenetére


#22718208
törölt tag

Dsl -en is multicast van. Ha mindenki ugyanazt nézi ,akkor is olyan mintha csak egy stream menne.

(#82553) mbalint987 válasza lócitrom (#82551) üzenetére


mbalint987
aktív tag

A Vectoring egy olyan átviteli mód, mely alkalmazása során az érpárak közötti áthallást a minimálisra lehet csökkenteni. Ez olyan helyeken igazán fontos, ahol a terület túlterhelt, és az áthallási zaj (ami rontja az érpáranként rendelkezésre álló sávszélességet) valós problémát jelent. Alkalmazásához mind a szolgáltatóoldali eszköznek, mint az előfizetői végponti eszközöknek alkalmasnak kell lenniük erre. (további információk a wikipedia.org-on)

A rézben pedig igen, vannak lehetőségek, a kérdés az, hogy érdemes-e ezeket (akár beruházásokkal) kihasználni, vagy inkább az újabb és nagyobb kapacitást biztosító technológiákba ésszerű befektetni.

(#82550) DJ. Ru$y: Igen sajnos, pont velem fordult elő hasonló, ott csak sok utánajárást követően lehetett a szolgáltatást létesíteni. Reméljük, hogy a fórumtársnak nagyobb sikere lesz.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82554) DJ. Ru$y válasza lócitrom (#82551) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Annyit tennék mbalint írásához, hogy csak akkor alkalmazható, ha minden a vonalon lévő előfizető (végpont) VDSL2-n van, vagyis minden ADSL2+-os ügyfelet át kellene ehhez helyezni VDSL2-re, ami végponti eszközök cseréjével jár, ami pénzbe kerül a T-nek ugye, mivel saját eszközök...

mbalint987
Nem csak veled, a napokban is volt hasonló történet itt.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82555) mbalint987 válasza DJ. Ru$y (#82554) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Igen, az ADSL2+ átállást valóban elfelejtettem, köszönöm a kiegészítést!

Viszont nem nagyon értem én ezt: itt voltam példának okáért én. Dúskáltunk a szabad érpárakban, mert az előfizetők egy jelentős része nem a T-nél volt, és mégis ment a küszködés a létesítés teljes ideje alatt. Ha ennyire nem akarják ezt a Bonding-ot, akkor miért is van erre lehetőség? Ha meg már bevezették, miért nem adják meg a lehetőségét annak, hogy mindenki, akinél van elég erőforrás, hozzáférhessen?

Anno a panaszlevelemben is leírtam, hogy látszik, hogy a Matáv-ból nőttek ki, náluk kellett néha könyörögni a létesítésért.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82556) lócitrom válasza DJ. Ru$y (#82554) üzenetére


lócitrom
őstag

ha jólértelmezem ez nem egy új eljárás. a jelenlegi HGW-k kompatibilisek lehetnek? valamint jól gondolom, hogy sok helyen esetleg így oldja meg majd a minimum 30 megabitet a Telekom?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82557) the_one válasza btz (#82515) üzenetére


the_one
tag

Helló!

Tegnap vettem észre, hogy már az L-es és az XL-es csomaghoz is rendelhető a gyorsító opció! A korlátozás amit említettél, (10 ill. 30 GB) az napi vagy havi limit? Napi limitnek még ésszerűnek és elfogadhatónak tartanám, de ha havi limit, akkor nem játszom tovább a megrendelés gondolatával.

(#82558) DJ. Ru$y válasza mbalint987 (#82555) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azért nem adja a bonding-ot, mert azt oda tartogatja, ahol egy érpáron nem tudja adni a 30 Mb-et mivel ugye ez lassan kötelezővé válik, így, ha egy szabad érpárt és portot ellő arra, hogy neked adjon 2*25 Mb-et teszem azt, holott a szimpla vonalad tud mondjuk 31 Mb-et, és ezzel a DSLAM-nél portot vesz el attól akinek meg lehet, hogy csak 16 Mb-tel (VDSL2) cirkál a net, és amint a 30-as szabály életbe lép onnantól neki csak bonding-gal oldalható meg, vagy spórolás és tartalék. Szerintem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82559) DJ. Ru$y válasza the_one (#82557) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Napi limit a 10 és 30 GB. Eddig élt egy HAVI limit ami 100 GB volt, azt törölték el.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82560) DJ. Ru$y válasza lócitrom (#82556) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ahogy írtam a törzskábelen az összes EFI-nek VDSL2-n kell lenni, amihez ugye az ADSL2+-os előfizetőket önköltségen át kell rakni VDSL2-re, amihez a T-nek kell ugye biztosítani a HGW-t minden EFI-nek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82561) mbalint987 válasza DJ. Ru$y (#82558) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nálam sem ment volna a rendszerük szerint a 30 Mbit egy érpáron, mégsem adták ki, szóval érdekes. Mindegy végül is, én kiharcoltam, hogy menjen így a szolgáltatás.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82562) Mukucs válasza DJ. Ru$y (#82550) üzenetére


Mukucs
senior tag

Kösz srácok, akkor még nem mondom le holnap délelőtt a mostanit, biztos, ami biztos.. :DDD Bár egy szervizes srác volt itt, más okokból, Ő mondta, hogy ide 50est lehet húzni, a mellékutakon 20 ast.

Azért bízom benne!

:K

(#82563) #22718208 válasza Mukucs (#82562) üzenetére


#22718208
törölt tag

Nekem az a kérdésem,hogy ha most 1 érpáron 104/56 megabitet tud fizikálisan a vonalam,akkor elméleti síkon mennyit tudna vektoringgal?

[ Szerkesztve ]

(#82564) Mukucs válasza #22718208 (#82563) üzenetére


Mukucs
senior tag

Nagyon köszönöm, szerintem is szebb a zöld! :DDD

(#82565) mbalint987 válasza #22718208 (#82563) üzenetére


mbalint987
aktív tag

A vonalad a jelenlegi 17a-s profillal sosem fog többet tudni 100 Mbit/s-nél, még vectoring-gal sem. Ahhoz, hogy magasabb sávszélességet tudj elérni, szükség van legalább egy 30a-s profilra, azzal a maximális letöltési sebességed 200 Mbit/s-re nőne. (A profilokat itt találod!)

(#82564) Mukucs: Vigyáznék az ilyen kijelentésekkel, mert lehet hogy Telekomos fejesek is olvassák a fórumot, és még a végén kapsz a megrendelésed mellé egy végeláthatatlan ügymenet kalandcsomagot is. ;] (Zöld = Invitel)

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82566) Mukucs válasza mbalint987 (#82565) üzenetére


Mukucs
senior tag

Márminthogy' a kéknél szebb a zöld, de a magenta szín a kedvencem! ;]

(#82567) kabelmania27 válasza Mukucs (#82548) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Előfordulhat, hogy mégsem tudják bekötni pl. szomszéd 20-as netet kért iptv-vel kijöttek és nem tudták beüzemelni, szomszéd utcában működik az iptv, ebben az utcában csak a 10-es csomagot tudják stabilan kiadni.
Ahol még nem volt iptv előfordul, hogy amikor megtudja az előfizető hogy utpkábelezni kell nem kéri a bekötést, iptv-ről tudni kell hogy a hgw-t utp kábellel kell összekötni a boxokkal, hgw lan 1 portján van az internet, és a 2-4en az iptv, tehát max három készülék kérhető. Persze vannak alternatív megoldások pl powerline de a legstabilabb kapcsolatot az utp kábel biztosítja. Kilehet rendesen építeni a lanhálózatot ahol nagyon szem előtt van oda lehet kábelcsatornát tenni vagy parkettaléc mögé is lehet tenni.
Összefoglalóban találsz videót amelyben láthatod hogy működik az iptv.

[ Szerkesztve ]

(#82568) #22718208 válasza mbalint987 (#82565) üzenetére


#22718208
törölt tag

Köszi , akkor teszek a vektoringra.
Rakjanak át nagyobb profilra.
😁

(#82569) lócitrom válasza DJ. Ru$y (#82560) üzenetére


lócitrom
őstag

ez evidens persze. nyilván én is úgy képzeltem ezt el, hogy ADSL az végleg kilőve. na most ha jól értelmeztem a fejlesztés céljait, akkor a 30 Mbps az a kötelező belépőszint lesz. ha valóban így van és a szolgáltatók is ennek fejében tervezték el, hogy x összegből adott területeken fejlesztenek, akkor lehet, hogy a végponti eszközök ára is bele van számolva esetleg? csak mert a 30 megához ugye kelleni fog a VDSL, tehát akárhogy lesz a teljes hálózat át fog állni függetlenül attól, hogy az előfizetőknek ez tetszik-e vagy sem. de lehet rosszul értelmezem. mondjuk tényleg nem lenne rossz, hogy ahol megmarad a DSL ott legalább egy szintre felhozva a hálózatot bevetnék a vectoring-got is. mindenhol nem fogják tudni megoldani az üvegszálat ha jól sejtem.

egyébként honnét lehet tudni, hogy van-e bonding a vonalon vagy sem?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82570) kentucky


kentucky
őstag

XL gyorsító opció mennyivel dobja meg az alap havidíjat?

(#82571) DJ. Ru$y válasza kentucky (#82570) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Tegnap volt linkelve, nem sokat kellett volna visszaolvasnod. [link]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82572) DJ. Ru$y válasza lócitrom (#82569) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mi az, hogy bonding van-e a vonalon? A bonding egy fizikai dolog 2 érpár (4 ér "összekapcsolása"), ehhez speciális HGW kell, amibe két külön porton megy be a 2 vonal, ezt használja az eszköz, ezzel duplázódik a sebesség. Ez olyan, mintha 2 ugyanolyan előfizetésed lenne 2 modemmel, csak nem kell 2 modem meg router, hanem egy eszközzel tudod használni "közösítve" a dupla sebességet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82573) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Nincs valakinek infója, hogy milyen ütemben halad a migrálás, vagy hogy mikorra tervezik befejezni?
Most hívtam az ügyfélszolgálatot, szerettem volna a 30-as netre gyorsítót kérni, de csak annak tudják adni, aki az új rendszerben van! Kérdeztem, hogy tudnak-e, vagy adhatnak-e információt arról. hogy mikor kerülök sorba, vagy mikorra tervezik lezárni az egész folyamatot, de azt mondják, hogy fogalmuk sincs!

(#82574) #22718208 válasza Norbi27 (#82573) üzenetére


#22718208
törölt tag

Vicc kategória..
Ja ez Magyar telekom, akkor nem, ez teljesen komoly!

[ Szerkesztve ]

(#82575) dptrsk válasza Norbi27 (#82573) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Kis kellemetlenséggel jár, de nekem annak idején felajánlották, hogy újraszerződnek velem kötbérmentesen, s így az új rendszerbe kerülök.

A hátrány, hogy nem csak papíron han fizikailag is le kell adni az eszközöket, s az új megrendelésre kapsz másikakat. Így lehet pár nap kiesés. Én nem vállaltam be, hanem áttettek az új rendszerbe valamelyik nagy migrálási hullámban.

Esetleg megoldás lehet még az előfizető átírás, ha van kinek a nevére, ez ha jól rémlik 990(vagy 1990) forintba kerül, de nincs szolgáltatás kiesés. Ha jelen van mindkét fő telefonon is intézhető, az új előfizető átveszi, a régi lemond róla.

(#82576) btz válasza #22718208 (#82568) üzenetére


btz
addikt

Nem fognak, nincs sehol 30a a T-nél.

ⓑⓣⓩ

(#82577) alexander12


alexander12
aktív tag

Én is most hívtam a honlapon lévő számot. Először azt mondta a xsaj hogy 50-es netre nincs gyorsítás. Mondom neki, most olvastam a honlapot. Bocsi , most olvassa (????) tényleg lehet. A gyorsítós oldalon lévő számot hívtam.+36306363630 Azt mondja akkor megnézi. Nem lehet. Miért nem, kérdezem. Azt ő nem tudja, de a rendszer azt írja hogy nem lehet. Oké!
Hívtam azért a 1414-et. Egy szimpatikusabb hölgy azt mondja, megnézi, lehet. Megrendeltem.Oké!
Visszahívott a második hölgy hogy bocsi, de nem érti, most meg azt írja a rendszer, hogy mégsem lehet. Jobban megnézte; a címemre nem lehet rendelni, viszont a vonalamra meg lehet☺. Úgyhogy majd holnapig tisztázza a műszakiakkal, hogy most mi van. :)

kíváncsi, OP8T

(#82578) Norbi27 válasza dptrsk (#82575) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Az újraszerződést nekem is ajánlották, viszont azt mondták, hogy az e-mail címemet semmiképp sem tarthatom meg. Arra pedig szükségem van.
A névátírást viszont lehet, hogy megpróbálom. Nem tudtam, hogy akkor is áttesznek az új rendszerbe.

(#82579) mbalint987 válasza Norbi27 (#82578) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Fontos, hogy egyrészt az átírásnál is elveszhetnek az e-mail címeid, másrészt ha van készülék részleted, akkor az átírással egy összegben esedékes lesz a hátralék. (Nekem pl. most csináltunk egy átírást, a címek ugrottak.)

Egyébként gondolom, hogy az átírással azért kerülsz új rendszerbe, mert új MT-t és folyószámlát kapsz, és azt már az új rendszerben hozzák létre.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82580) dchard


dchard
veterán

Újabb hírek a 2. kerületből: a Törökvész út felső szakaszán megjelentek az oszlopon a Telekom optikát tartó szerelvényei is (pontosan a DIGI cucca alatt 10 centiméterrel), kábel egyelőre még nincs.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82581) lócitrom válasza dchard (#82580) üzenetére


lócitrom
őstag

elsőbe is jöhetnének... gondolom semmi publikus adat nincs arról, hogy hol fognak még építkezni.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82582) dchard válasza lócitrom (#82581) üzenetére


dchard
veterán

Publikus adat nincs, a jelek szerint viszont ők is feldobálják a cuccot az oszlopra, ahol lehet. Érdekes, hogy itt mindenhol van alépítményük, de valamiért nem szeretnének abban kábelezni, vajon miért... Annyi előnye talán lehet, hogy ahol kell az alépítmény (a kerület lenti részein, átkötésekhez stb.) ott a telekomnak már nem kell ásnia.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82583) DJ. Ru$y válasza lócitrom (#82581) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Publikus adat konkrétan semmi, Dchard is csak azt írta amit látott.. Hogy innentől mikor lesz az első EFI rákötve a hálózatra... A jó ég tudja szerintem. :DDD

Dchard
Legalább felétek dúl a "háború". :DDD

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82584) dchard válasza DJ. Ru$y (#82583) üzenetére


dchard
veterán

Egyelőre ez a háború inkább csak "optika" mint valóság (höhöhö). Az árakon minden estere érződik az biztos, hogy kínai piacos analógiával éljek: a feléből mennyit enged. A korábbi 12-13 ezerből első körben lett 9ezer, majd akik kivártak, azok kaptak ajánlatot 6-7 ezerért is, akik meg még inkább kivártak azoknak megjött a Flip. A társasház összetételén jól látszik, hogy nagyon kevés a tudatos vásárló: a többség annak ellenére aláírt az első 9ezres ajánlatra, hogy világosan elmondtuk a közgyűlésen, mire lehet számítani. Jól megszívták, mert fizethetnek 2 évig másfél kétszer annyit, mint mi.

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#82585) Gubek-Einste válasza dchard (#82584) üzenetére

A II. kerületben volt az, hogy csak föld kábel + díszburkolat engedélyezett?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#82586) Klown válasza dchard (#82584) üzenetére


Klown
aktív tag

De ha újraköti a hűséget, akkor már megkaphatja a csökkentett árat. Én is így migráltam Speciális II.-ből Speciális I.-be. Flip meg itt sajnos nincs, csak az utca elején lévő kertes övezetben... :(

Üdv: Klown

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#82587) aclandiae válasza mbalint987 (#82579) üzenetére


aclandiae
senior tag

Nálam a múlt héten volt szerződésmódosítás, az e-mail cím elveszett. A visszaszerzésre van lehetőség: EZT a dokumentumot kell letölteni. Beviszed személyesen üzletbe, vagy szkenneled és pdf formátumban elküldöd az ugyfelszolgalat@telekom.hu címre. 72 órán belül megvan.

Nekem a saját névre szóló számlámból még volt 1 havi részlet, de módosítás miatt nem férek hozzá a telekom online felületén. ÜFSZ-nál telefonon azt a választ kaptam, hogy hozzáírják a következő (e havi) új számlámhoz.

(#82588) adika4444


adika4444
addikt

Hali!

Egy barátom Linuxos masináját piszkálnám SSH-n távolról, de mindig ledobb. Cisco EPC3925-öse van, amiről hallottam hogy a TCP kapcsolatokat szereti zárdosni...
Lehet ezzel valamit kezdeni hogy ne dobáljon le az ssh?
Köszi!

üdv, adika4444

(#82589) Zaror001


Zaror001
csendes újonc

Üdv. Vélemény ? Vonali értékek ? 1500 méterre a DSLAM-tól.

(#82590) Mukucs


Mukucs
senior tag

Halihó!

Ma bekötötték az 50 megás XL csomagot, (IPTV). Kértem őket, hogy húzzanak 1 kábelt a HGW től egy másik helyiségbe is a nethez. 2 gép van!

Ezt lespórolták azzal, hogy ami a villanyoszlopról bejön kábel a HGW hez, a szobánál (félúton) elvágták, és oda beletoldottak egy kábelt így. A HGW ben pedig így fest.

Ez így teljesen korrekt, vagy én vagyok a hülye? :F

A gond az, hogy ami a szobába (ahol nincs HGW, kötöttem a kábelre egy routert, de nem ad wifit. A jel maxon van.

[ Szerkesztve ]

(#82591) lócitrom válasza mbalint987 (#82514) üzenetére


lócitrom
őstag

mire ma hazaértem valamit csinált végre valaki a Telekomnál. megszakadt egy órára kb. a net. miután ránéztem a modemre láttam némi javulást, bár az ~51 Mbps az még annyira nem volt árulkodó amit buherálás után mért. nem tudom nagyobb sikerrel járnék-e, ha tovább pedzegetném náluk a témát, de úgy tűnik aki tegnap felvette a hibabejelentésem az végre elindított valami folyamatot. ugye ez volt a korábbi állapot, mielőtt műveltek volna valamit. most pedig ez:

DSL Link Information
Link Status Up
Modulation Type VDSL2
Actual Rate(Up/Down) 16895/54187 kbps
Attainable Rate(Up/Down) 29058/55957 kbps
Noise Margin(Up/Down) 12/6.2 dB
Line Attenuation(Up/Down) 26.5/14.4 dB
Output Power(Up/Down) 9.4/12.8 dBm
Data Path(Up/Down) Interleaved/Interleaved
Interleave Depth(Up/Down) 143/229
Interleave Delay(Up/Down) 2/8 ms
INP(Up/Down) 1/1 symbols
Profile 17a
LinkEncap G.993.2_Annex_K_PTM
CRC Errors(Up/Down) 0/0
FEC Errors(Up/Down) 0/753

volt ennél jobb is anno, de ha ezek az értékek stabilabb vonalt eredményeznek és tartható is, akkor egy időre békén hagynám őket :)) örülnék, ha azért azt is elmagyaráznák, hogy mit csináltak és mi történt, mert akkor megismételhetnék még egy párszor, hogy még jobb legyen. a ping is, ha csak ~2 ms-mal is, de jobb lett határozottan. végre csináltak valamit. szerelő egyébként nem jött ki helyszínre.

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82592) DJ. Ru$y válasza Mukucs (#82590) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elég alpári kábelspórolós megoldás volt ez az alvállalkozó részéről. (T-s szerelőtől én ilyen "csapolást" nem láttam).

Elvileg 4 éren 100 Mb/s talán elérhető, szóval az 50 Mb-es netet átvinné, persze, ha a kötések rendben vannak...

De javítson ki bárki, ha tévedek. Olyat láttam már céges környezetben, hogy 2 bejövő vonalat 2 emeleten keresztül a 8 eres UTP-n vittek át és a két vége lett szétbontva, szóval szokták ezt használni, de ez a plusz rákötés nem a leggyönyörűbb mutatvány az biztos.

Volt aki egy elbaszott kötés miatt felhívta őket, hogy ez így nem korrekt és ugyanaz a brigád/szerelő ment vissza száj húzva megcsinálni a dolgot...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82593) kabelmania27 válasza Mukucs (#82590) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezzel a későbbiekben gond lesz, jobb lett volna ha nem csinál semmit, így nem tudod kihasználni a gigabites lan eszközöket.

(#82594) dptrsk válasza kabelmania27 (#82593) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Sajnos sok helyen bevett szokás az ilyen bekötés, én is meglepődtem mikor ismerősnek így kötötték be.

(#82595) mbalint987 válasza aclandiae (#82587) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Nekem nem volt gáz, hogy elvesztek a címek, úgysem használtam őket! :)

(#82589) Zaror001: A vonal alapvető értékei szépek, de a CRC hibát sokallom. Mikor volt újraindítva utoljára a HGW?

(#82591) lócitrom: Az értékek rendben vannak (sőt, határozottan több tartalék van benne, mint a korábbi képen), szerintem ne zargasd addig őket, míg nem lesz megint baja.

(#82590) Mukucs: Amennyiben van rá lehetőséged, ilyen gányolással ne engedd őket máskor elmenni, mert ez abszolút nem normális. Ha egyszer kimegy egy T-s szerelő hozzád (Internetes hiba miatt), akkor azzal fogja kezdeni, hogy felrobbantja ezt az egészet, mert ez így abszolút nincs rendjén. Hívd fel a T-t, és mondd meg nekik, hogy menjen ki egy saját szerelőjük, és rakja rendbe a hálózatot.

(#82592) DJ. Ru$y: 4 érpáron simán átmegy a 100 Mbit/s (kollégiumban építettem így ki hálózatot, hogy céleszközökkel egyesítettünk két vonalat, majd a szinteken szétszedtük őket), ez viszont attól függetlenül is elfogadhatatlan, nem csodálkozom ha nem működik normálisan.

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82596) DJ. Ru$y válasza mbalint987 (#82595) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem 4 érpárról van szó.. 4 érről, vagyis 2 érpárról, mivel a 4 érpáros (8 eres UTP-t bontotta meg az úriember), ha megnézed szépen a képeket. Szóval az eszközhöz, amivel wifit szeretne szórni csak 4 ér jut el.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82597) lócitrom válasza mbalint987 (#82595) üzenetére


lócitrom
őstag

van sejtésed mi okozhatta a romlást egyébként ezek függvényében?

„the cake is a lie” - mi band 4 fordítás: https://bit.ly/miband4hu - mi band 5 fordítás: https://bit.ly/miband5hu - mi band 6 fordítás: https://bit.ly/miband6hu

(#82598) mbalint987 válasza DJ. Ru$y (#82596) üzenetére


mbalint987
aktív tag

Bocsánat, 2 érpárra (4 érre) gondoltam... :B (Anno pl. mi ezzel az eszközzel fűztünk egybe vonalakat, ment minden, de hiába voltak Gigabites portok, csak 100 Mbps-ig jutott a kapcsolat vonalanként)

(#82597) lócitrom: Csak sejtésem van, szerintem rosszul volt konfigurálva a vonal, mert nem látok számottevő változást a vonal állapotát leíró értékekben, mégis magasabb a szinkronsebességed.

[ Szerkesztve ]

„Így száll hát sírba a szabadság... tapsvihar közepette.” /Star Wars Episode III/

(#82599) DJ. Ru$y válasza mbalint987 (#82598) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Amit én említettem ott az UTP még patchpanelben is van 8 ér bekötve, és a patchapanel után van megbontva, de csak 2 érpár van használva a 4-ből 2 külön DSL modemnek. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#82600) Criton


Criton
veterán

Sziasztok!

2017.03 hóban kötötték be nálunk a koaxot (BP,2.kerület - eddig csak VDSL volt "amivel semmi gond nem volt"), jelen pillanatban ott tartunk, hogy 6db Sagemcom és 1db Cisco 3925-t cseréltek mert mindig akadozott az IPTV és ha az internettel kihasználtam a 100%-ot, akkor a HGW szimplán újraindultak.

A hgw-k voltak direktbe kötve az utcáról , valamint volt bent már minden csillapító, erősítő meg mit tudom mi, és folyamatosan a hiba megmaradt.

A mostani értékek ilyenek, de az IPTV folyamatosan megáll, kockásodik stb..... ha elkezdek valamit tölteni, akkor szimplán újraindul a HGW.... A telekom szerint náluk minden rendben van, nálam van valami hiba házon belül.... koax is volt már cserélve az oszloptól. Az érdekes, hogy az utolsó technikus szerint az utóbbi időben rengeteg a probléma erre felé, és még érdekesebb , hogy a DIGI 1 hét alatt kiépítette a hálózatát a környéken. Eddig itt a T-n kívül se DIGI se UPC nem volt.... 2 éve van nálunk elvileg kábelnet, ami volt Vidanet volt, de egy illetve két éve még nem tudtunk rendelni kábelnetet.... az optika is elvileg már az utca végén van, de még min 1,5 év a technikusok szerint, mire itt az utcában beköthető lesz.... ehhez képest a DIGI komolyan egy hét alatt kiépítette itt a hálózatát. Valami a T-nél nagyon nem stimmel, és főleg az sem okés, hogy eddig ennyi hgw cserélve lett, koax, és még rengeteg mindent kipróbáltak.

Nos a mostani hgw szerinti értékek:

Üzembe helyezés folyamata
Folyamat Állapot Megjegyzés
Fogadott letöltési csatorna 434000000 Hz Beállítva
Letöltési csatornák fogadása OK Működő
Feljelentkezési állapot OK Működő
Konfigurációs fájl OK
Titkosítás Engedélyezve BPI+

Letöltési csatornák állapota
Csatorna Állapot Moduláció Azonosító Frekvencia Teljesítmény SNR
1 Beállítva QAM256 13 434000000 Hz -7.5 dBmV 40.1 dB
2 Beállítva QAM256 1 124000000 Hz -1.8 dBmV 44.3 dB
3 Beállítva QAM256 2 132000000 Hz -2.1 dBmV 43.8 dB
4 Beállítva QAM256 3 140000000 Hz -2.5 dBmV 43.6 dB
5 Beállítva QAM256 4 148000000 Hz -3.0 dBmV 43.2 dB
6 Beállítva QAM256 14 442000000 Hz -7.8 dBmV 40.0 dB
7 Beállítva QAM256 15 450000000 Hz -8.0 dBmV 40.0 dB
8 Beállítva QAM256 16 458000000 Hz -8.2 dBmV 39.9 dB
9 Beállítva QAM256 5 346000000 Hz -6.7 dBmV 41.0 dB
10 Beállítva QAM256 6 354000000 Hz -6.8 dBmV 40.8 dB
11 Beállítva QAM256 7 362000000 Hz -6.7 dBmV 41.0 dB
12 Beállítva QAM256 8 370000000 Hz -6.6 dBmV 40.9 dB
13 Beállítva QAM256 9 378000000 Hz -6.6 dBmV 40.8 dB
14 Beállítva QAM256 10 386000000 Hz -6.6 dBmV 40.4 dB
15 Beállítva QAM256 11 394000000 Hz -6.6 dBmV 40.5 dB
16 Beállítva QAM256 12 402000000 Hz -6.6 dBmV 40.5 dB
17 Ismeretlen 0 Hz 0.0 dBmV 0.0 dB
18 Ismeretlen 0 Hz 0.0 dBmV 0.0 dB
19 Ismeretlen 0 Hz 0.0 dBmV 0.0 dB
20 Ismeretlen 0 Hz 0.0 dBmV 0.0 dB
21 Ismeretlen 0 Hz 0.0 dBmV 0.0 dB
22 Ismeretlen 0 Hz 0.0 dBmV 0.0 dB
23 Ismeretlen 0 Hz 0.0 dBmV 0.0 dB
24 Ismeretlen 0 Hz 0.0 dBmV 0.0 dB

Feltöltési csatornák állapota
Csatorna Állapot Hozzáférés típusa Azonosító Szimbólum ráta Frekvencia Teljesítmény
1 Beállítva ATDMA 2 5120 Ksym/sec 38800000 Hz 49.0 dBmV
2 Beállítva ATDMA 1 5120 Ksym/sec 32400000 Hz 49.0 dBmV
3 Beállítva ATDMA 3 5120 Ksym/sec 45200000 Hz 49.0 dBmV
4 Beállítva ATDMA 4 5120 Ksym/sec 51600000 Hz 49.0 dBmV
5 Beállítva ATDMA 5 5120 Ksym/sec 58000000 Hz 49.0 dBmV
6 Nem beállított Ismeretlen 0 0 Ksym/sec 0 Hz 0.0 dBmV
7 Nem beállított Ismeretlen 0 0 Ksym/sec 0 Hz 0.0 dBmV
8 Nem beállított Ismeretlen 0 0 Ksym/sec 0 Hz 0.0 dBmV

mit lehet ilyenkor tenni????? folyamatosan zaklatni őket? komolyan már unom, hogy napi szinten itt van valaki, és hol megy a hálózat úgy ahogy kell, hol meg folyamatosan rossz.

A tegnapi feltöltési csatorna állapota:

Feltöltési csatornák állapota
Csatorna Állapot Hozzáférés típusa Azonosító Szimbólum ráta Frekvencia Teljesítmény
1 Beállítva ATDMA 2 5120 Ksym/sec 38800000 Hz 49.0 dBmV
2 Beállítva ATDMA 1 5120 Ksym/sec 32400000 Hz 54.0 dBmV
3 Beállítva ATDMA 3 5120 Ksym/sec 45200000 Hz 59.0 dBmV
4 Beállítva ATDMA 4 5120 Ksym/sec 51600000 Hz 49.0 dBmV
5 Beállítva ATDMA 5 5120 Ksym/sec 58000000 Hz 52.0 dBmV
6 Nem beállított Ismeretlen 0 0 Ksym/sec 0 Hz 0.0 dBmV
7 Nem beállított Ismeretlen 0 0 Ksym/sec 0 Hz 0.0 dBmV
8 Nem beállított Ismeretlen 0 0 Ksym/sec 0 Hz 0.0 dBmV

és a DIGI bővítése itt nagyon kemény, minden oszlopon , szó szerint minden oszlopon volt egy kék sisakos digi feliratos ember, persze magyarul nem tudtak, de a munkát felügyelő emberke viszont igen, és mondta, a cél az, hogy egy hét alatt egy fél kerületben kiépítsék a hálózatukat, ami úgy fest, sikerült.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.