Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) #78121280 válasza interfész (#73000) üzenetére


#78121280
törölt tag

(#73002) Uyuarasy

Akkor ez hiba volt? Mert itt cask az oldal nem jott be, a PTP es az AB oldala mukodott, de a program nem tud csatlakozni... :)

(#73003) dreko válasza Uyuarasy (#73002) üzenetére


dreko
aktív tag

elvileg nem tiltás van

(#73004) DJ. Ru$y válasza #78121280 (#73001) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Három T-s internet van most a kezem alatt, egyiken sem megy. Szóval van valamilyen probléma az biztos.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#73005) #78121280 válasza DJ. Ru$y (#73004) üzenetére


#78121280
törölt tag

Megnéztem T-s mobilneten is, több ilyen jellegű oldalt, rendben betöltenek, amúgy meg máskor is volt ilyen h valakinél menet ez meg az, másnál meg nem. Majd javítják, nem tragédia. :DDD

(#73006) Syl válasza #78121280 (#73005) üzenetére


Syl
nagyúr

Hogy a retekbe ne lenne már tragédia? ;]
A zenkórt csak a telenoros táblagépemről tudom elérni. Szerencsére a NAS seed-el hibátlanul.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#73007) Uyuarasy válasza dreko (#73003) üzenetére

Igen neztem, koszi, csak par kulfoldi oldalra meg mindig "could not connect.." a valasz.

(#73008) tomi5244 válasza tomi5244 (#72942) üzenetére


tomi5244
őstag

ahogy írtam, év vége felé beindulhat településünkön az új net és ipTV. Ilyen esetekben amikor egy nagyobb közeg kaphat új technikát lehet számítani csomag akciókra? Tehát a telekom.hu oldalon lévő árak alatt. Ha a jelenlegi számlánkon lévő összegből le tudnék faragni 1-2 ezret én már boldog lennék.

(#73009) DJ. Ru$y válasza tomi5244 (#73008) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem nagyon, maximum 1-2 hónapot kapsz kedvezményesen olyan szokott lenni.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#73010) goop válasza poli27 (#72974) üzenetére


goop
őstag

Nem jöttek ki. :D

Jött mail - sms, hogy a dokumentumok letölthetőek a telekom.hu ról, ott volt user - passwd, és csók.
Már be is lőttem saját routerbe a load balancert, hasít a 250 Mbites feltöltés. :DDD
Asterisk meg egyéb cuccaimat kell még fixálnom, hogy melyik netet/hálót használja.

[ Szerkesztve ]

(#73011) OldMike válasza dchard (#72983) üzenetére


OldMike
őstag

Nem szeretnék találgatni, csak leírom amit én tapasztalok. Elöljáróban: két STB-m van, az egyik felvevős (cisco 6035), a másik alap (cisco 2001). Mindkettő HDMI-vel csatlakozik a tévéjéhez, és a Beállításokban a "Térhangzást" használom, ez - szerintem - dinamikusabb hangzást nyújt.

A felvevős box tévéje optikai kimenettel csatlakozik egy sztereó erősítőhöz, a másik tévé a saját hangszóróival szól. Mindkét STB hangereje a maximumra (25) van állítva, a hangerőt az erősítőn illetve a tévén állítom. Próbáltam - mert kényelmesebb lenne - csak az STB-k hangerőszabályozóját is használni, de a csatornák egy részénél (nem volt türelmem egyenként végignézni, de jellemzően a HD csatornáknál) ez gyakorlatilag hatástalan. Ez azt jelenti hogy 0-nál nincs hang, maximum 4-5 környékén felmegy teljes hangerőre, és onnan 25-ig már nem változik. Ez nem függ attól, hogy erősítőre megy-e a jel, vagy a tévé hangszórójára.

A hibabejelentésemre egy Telekomos szakértő(?) közölte, hogy a Térhangzás csak akkor működik, ha az STB optikai kimenetéről közvetlenül megy a jel az erősítőbe. Ezt én nem tudom kipróbálni, de nem is akarnám, mert akkor a külső források jelével mit kezdenék (tudom olyan erősítő kellene, amin legalább két optikai bemenet van, vagy HDMI is, de ilyenem egyhamar nem lesz - persze a Telekom vehetne nekem, ha szerinte így jó :DD ).

A másik jelenség - az egyéb bemeneteken (USB, DLNA megosztás) lényegesen nagyobb a hangerő, mint az IPTV-n - nálam is fennáll, de erre már rá vagyok készülve.

Ez talán nem off, ha mégis legközelebb úgy írok.

42LM660S

(#73012) DJ. Ru$y válasza goop (#73010) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Poli nem tudta, hogy van élő IPTV-d és ezért HGW/ONT is van nálad. Ilyen esetben nem mennek ki igen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#73013) dptrsk válasza OldMike (#73011) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nekem Cisco ISB-2231 van.

Ha térhangzásra állítva a HD csatornák jelentős részén 0-1 üzemmódban van HDMIn a hang, azaz 0 a néma és 1-25 azonos hangerő.

Ha térhangzásra teszem, akkor egész jó a hangerő, de nem tudok sok csatornán hangerőt szabályozni.

Sima sztereo beállítással jó a hangerőállítás minden csatornán, de jóval halkabb.

(#73014) OldMike válasza dptrsk (#73013) üzenetére


OldMike
őstag

Nálam két és fél éve van IPTV, az első kb. másfél év úgy telt el, hogy a csatornák kisebb része halkabban, a nagyobbik része lényegesen hangosabban szólt, azonos hangerő mellett. Volt még egy különc, a Discovery Showcase HD csatorna, ami ugyanezen a hangerőn elviselhetetlenül hangosan szólt.
Ezután a Telekomnak valahogy sikerült nagyjából azonos hangerőre hozni az összes csatornát, de ez (úgy tűnik nálad is) csak akkor van így, ha az STB a max hangerőre van állítva.
Jöttek különböző újabb szoftverek, hol gyengült, hol erősödött a hang, a legutóbbit a Telekom már teljesen előírásszerűnek tartja - jó neki, biztosan nem használja a saját szolgáltatását - és nem kíván változtatni rajta.

42LM660S

(#73015) jbl


jbl
aktív tag

Nálam sem mennek bizonyos oldalak. :W :W :W

(#73016) DJ. Ru$y válasza jbl (#73015) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha még 100-an beírjátok akkor is tudnak a hibáról, és állítólag dolgoznak is rajta. Ez van. Egy csomó francia host-os oldal nekem sem jön be, nem csak az említettek. Majd megoldják.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#73017) havri1


havri1
félisten

Az normális, hogyha passtrough-al van a HGW/router összekötve, van net, de a HGW-n az internet led nem világít?

(#73015) jbl: Ma beszéltem a 1412-n, és mondták, sok oldal elérésével és a nemzetközi vonalakkal baj van, hiba elhárítása folyamatban.

[ Szerkesztve ]

havri

(#73018) DJMDJM válasza havri1 (#73017) üzenetére


DJMDJM
tag

Speedport V724-vel nálam sem világít, régebben világított, de szerintem a Fon-os szoftver óta nem, azóta egyébként a ping is magasabb, de nem ide tartozik. Entry 2i-n viszont világít. Nem zavar, ping jobban.

(#73019) DJ. Ru$y válasza DJMDJM (#73018) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

W724V-n nincs is Internet LED csak Online.

W724V nála eleje óta PPPoE PT módban van és azóta is világít sőt, amióta megkapta a FON szoftvert azóta is. Ez szerintem azon múlik, hogy van-e az embernek a neten kívül más előfizetése. Ugyanis a telefon és az IPTV is felépít egy folyamatos online kapcsolatot, szóval a HGW-nek is online-nak kell lennie.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#73020) DJMDJM válasza DJ. Ru$y (#73019) üzenetére


DJMDJM
tag

Jogos, Online, de a lényeg ugyanaz. Nekem nincs más szolgáltatás, nem is volt. Nálam is az első perctől modemként működik mindkettő. Nem zavar, csak ez is különbség a 2 eszköz között. Tehát vmikor az online ledem kialudt.

[ Szerkesztve ]

(#73021) jbl válasza havri1 (#73017) üzenetére


jbl
aktív tag

Köszönöm a választ. De Telenor mobilnettel kell dolgoznom, hogy a szolgáltatásokat tudjam biztosítani az ügyfeleimnek. :W

OVH

[ Szerkesztve ]

(#73022) Intruder2k5 válasza jbl (#73021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezek szerint üzleti előfizetés? Ott gondolom jóval szigorúbbak a hiba kijavítására a szolgáltatónak előírt határértékek.

[ Szerkesztve ]

(#73023) berbatov2


berbatov2
senior tag

Na most mar mehetne....

(#73024) koncsik válasza berbatov2 (#73023) üzenetére


koncsik
MODERÁTOR

+1 :W

Eladó játékaim (LEGO, Switch, PS4): https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/koncsik/index.html

(#73025) Adama123


Adama123
tag

Október 4. és november 30. között kódolatlanul elérhetők lesznek a Filmvilág és a Nagyvilág minicsomagok csatornái (összesen 37 csatorna) a Telekom előfizetőinek, minden digitális televíziós platformon, valamint a TV GO-n.

http://dtvnews.hu/hirek/meg-tobb-szorakozas-a-telekommal

(#73026) bajnokpityu válasza berbatov2 (#73023) üzenetére


bajnokpityu
félisten

elég sok szerver nem érhető el, sztem se torrentellenes intézkedés történt.
500px.com pl teljesen jogtiszta hely, mégse működik.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#73027) omfgk


omfgk
addikt

Akinek valami sürgős lenne, annak Opera - VPN on és már megy is.

Aki nem, az reménykedjen ,hogy a Telekom siet (nem ez a tapasztalat ;] ).

[ Szerkesztve ]

(#73028) jbl válasza omfgk (#73027) üzenetére


jbl
aktív tag

:R De már közbe csináltam magamnak egyet. :D

[ Szerkesztve ]

(#73029) dreko válasza omfgk (#73027) üzenetére


dreko
aktív tag

ez az opera vpn csak mobilon segítség, ott egyébként a mobilnet gyorsabb, mint a vezetékes...

(#73030) poli27


poli27
veterán

chrome böngészővel is megy : https://chrome.google.com/webstore/search/vpn
ott kiválasztod hogy Unlimited Free VPN Proxy - Tuxler telepíted és már megy is :D

(#73031) omfgk válasza dreko (#73029) üzenetére


omfgk
addikt

Máshol is megy vele.

Rengeteg más oldal is eléggé belassult.

(#73032) C0d3r válasza DJMDJM (#73020) üzenetére


C0d3r
addikt

Nálam is úgy van, hogy PT módban világít az Online led, modem módba állítva pedig nem.

(#73033) Soma01 válasza poli27 (#73030) üzenetére


Soma01
veterán

Jobb mint a Hola? Én azt szoktam használni.

Még mindig nem javították ki a hibát?
(nem ennél a szolgáltatónál vagyok)

[ Szerkesztve ]

(#73034) Steven


Steven
addikt

Mennyi ideig tarthat egy olyan hibát ki javítani ami a mobil hálózatukon amúgy meg működik?

annyira kamu szaga van a dolognak! :(((

Nem nem javították még ki!

[ Szerkesztve ]

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#73035) viharhozo válasza Soma01 (#73033) üzenetére


viharhozo
addikt

Nem. Ami francia domainen van, az nem megy, oszt kesz, lehet hazamenni.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#73036) Bozek válasza Steven (#73034) üzenetére


Bozek
nagyúr

Mennyi ideig tartana ugyanazokat az oldalakat letiltani a mobilhálózatukon? Ha szándékos lenne, valószínűleg ott is tiltották volna.

(#73037) azbest


azbest
félisten

Nekem szegeden ma este jött egy sms, hogy holnap 0-12 óra közt hálózatfeljesztés miatt kiesések lehetnek a szolgáltatásban.

(#73038) azbest válasza azbest (#73037) üzenetére


azbest
félisten

és el is ment :)

(#73039) C0d3r válasza Steven (#73034) üzenetére


C0d3r
addikt

Nekem már mennek az oldalak!

(#73040) bul07 válasza C0d3r (#73039) üzenetére


bul07
nagyúr

Itt is :)

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#73041) anadroid


anadroid
senior tag

Az OTP miért nem megy? Most már igazán elmehetnének legelni az illetékesek :((

https://www.otpbankdirekt.hu/homebank/do/bejelentkezes

Bármi egyebet próbálok, azzal semmi gond.

Kérd privát üzenetben a Curve és a Monese kódot 5 angol font (kb. 2000 Ft) ajándékhoz, a Wise kódot az első, max. 150000 Ft-os ingyenes utaláshoz, a Vivid kódot ingyen fém kártyához és 100 € havi visszatérítéshez! Egyes kártyák ingyen postával érkeznek.

(#73042) dreko válasza anadroid (#73041) üzenetére


dreko
aktív tag

nem csak telekomos hálózaton elérhetetlen, más gond lesz

(#73043) dptrsk válasza anadroid (#73041) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

"Felhívás
Tájékoztatjuk, hogy technikai probléma miatt az OTPdirekt valamint a WebShop szolgáltatás részlegesen érhető el. Arra törekszünk, hogy minél rövidebb idő alatt helyreállítsuk a rendszerek működését, ezen szakértő kollégáink nagy erőkkel dolgoznak.

Köszönjük szíves türelmét és megértését!"

(#73044) DJ. Ru$y válasza anadroid (#73041) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mindenért csak a Telekom lehet a hibás. :DDD

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#73045) Sasos válasza DJ. Ru$y (#73044) üzenetére


Sasos
senior tag

Mindenért IS. ;]

(#73046) DJMDJM válasza anadroid (#73041) üzenetére


DJMDJM
tag

Ha bármi egyéb megy, azért gyanús, hogy most nem a T a bűnös.

(#73044) DJ. Ru$y
Ellenségkép kell az embereknek, ez a trendi.

[ Szerkesztve ]

(#73047) tope válasza tope (#72912) üzenetére


tope
addikt

Megjavult.

Tegnap hívtak, hogy hozzák az új eszközt a rendelt nagyobb net miatt, erre rá 1 óra múlva újabb telefon, hogy nem jönnek, mert esélytelen, még a mostani 20Mbit-et se tudják garantálni (12 jön), nem hogy a 30-at. Na mondom ezt enélkül is tudtam, de a sok "okos" ott fent azt hiszi, hogy megy, közbe meg dehogy (magyar valóság, hogy olyanok döntenek a dolgokról, akinek fogalma sincs a tényekről).
Hát itt nem tudom mikor lesz 30Mbit, de még 20 is kérdéses, igaz a másik szolgáltatónál akad gyorsabb is, csak az marha drága.

(#73048) Soma01 válasza dreko (#73042) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem bejön az oldal. Igaz lassan, de bejön. (Digi)

(#73049) DJ. Ru$y válasza tope (#73047) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Te még mindig ADSL2+-on vagy ugye? Ha VDSL2-re kerülnél (már, ha van a településeden), akkor nem lenne lehetetlen akár a 30 sem... Érdekesen működnek a dolgok, most nem biztos, hogy az hibázott, aki megadta az engedélyt a 30-ra.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#73050) dchard válasza DJ. Ru$y (#73049) üzenetére


dchard
veterán

Itt az előminősítő rendszer adja meg az "engedélyt", ami persze nem mindig pontos. Az esetek többségében egyébként inkább "óvatos" a rendszer és olyan helyen sem ajánlja ki a gyorsabb csomagot, ahol az jó eséllyel menne. Imádom egyébként ez az "okosok fent milyen döntést hoztak" című sztorit. Komolyan gondolja valaki, hogy a felső vezetés hoz döntést egy vonal ügyében? Vagy akár csak egy manager?

Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.