Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63001) Soulfly842 válasza Intel fan11 (#63000) üzenetére


Soulfly842
addikt

Ingyenes moziklub csak a 120 MB-s netmánia XXL-hez jár Magenta1-vel. Ilyened van otthon? :)

(#63002) Intel fan11 válasza Soulfly842 (#63001) üzenetére


Intel fan11
őstag

magenta1em van de csak netmania M-em! nekem nem tudnak 120as netet biztosítani!Akkor nekem csak fizetős tv go?

Battletag: hojszi#2983

(#63003) Soulfly842 válasza Intel fan11 (#63002) üzenetére


Soulfly842
addikt

A tvgo ingyenes és korlátan, de a moziklub nem!

Az csak a Netmánia XXL-hez díjmentes.

[ Szerkesztve ]

(#63004) Teko001 válasza Intel fan11 (#63002) üzenetére


Teko001
őstag

a TVGO nem, a moziklub igen.

(#63005) Intel fan11 válasza Teko001 (#63004) üzenetére


Intel fan11
őstag

TVGO mire jó filmnézésen kívül! a tv adásokat tudom nézni az előfizummal itthon tv-n. Telóm meg lumia 735 van! Azon nem megy!

Battletag: hojszi#2983

(#63006) Soulfly842 válasza Intel fan11 (#63005) üzenetére


Soulfly842
addikt

De ha valakinek Tv nézést akarsz adni, ha nem vagy otthon Wi-fi Hotspottal tudsz :) Bármikor, bárhol!

Másra nem való.

(#63007) btz válasza Intel fan11 (#63005) üzenetére


btz
addikt

Én konkrétan egy havi boxdíjat megspórolok vele.

ⓑⓣⓩ

(#63008) Intel fan11 válasza btz (#63007) üzenetére


Intel fan11
őstag

értem köszönöm a segítséget!

Battletag: hojszi#2983

(#63009) Pizzafutar válasza DJ. Ru$y (#62997) üzenetére


Pizzafutar
aktív tag

Lehet tudni hogy áll a migráció? Az eredeti levél szerint szeptember végén váltottak volna itt Dunakeszin is, de még mindig jön analóg adás a kábelen.
A DVBC adás kódolatlan lesz? Úgy értem a TV is annak fogja felismerni csatorna kereséskor?

(#63010) ZoliBen


ZoliBen
tag

Sziasztok!

Nekem az lenne a problémám, hogy a Cisco router folyamatosan eldobálja a netet. Egyetlen eszköz van rákötve, az pedig a gépem. DHCP ki van kapcsolva, DMZ-re van állítva, másik beállítás nincs megváltoztatva. A netsebesség tökéletes, de ez a folyamatos ledobálás egyszerűen őrjítő. Volt már kint szerelő, de akkor épp nem volt semmi baja, ezért nem tudott mit csinálni.

Ötletek, hogy mi lehet a baja?

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#63011) Intruder2k5 válasza ZoliBen (#63010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

- Olyankor a HGW-t sem éred el? Tehát a LAN háló is megszűnik?
- DOCSIS jelszintek milyenek?

(#63012) ZoliBen válasza Intruder2k5 (#63011) üzenetére


ZoliBen
tag

A HGW alatt sajnos nem tudom, hogy mit értesz. (ha a router webes felületét, akkor be kell vallanom, hogy erre még nem gondoltam, meg fogom nézni)
A DOCSIS jelszintekkel kapcsolatban ennyit tudok küldeni így hirtelen.

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#63013) partymaci válasza ZoliBen (#63010) üzenetére


partymaci
aktív tag

Torrent megy közben?

(Nekem ez a D-link csodám van, de most nekem is hasonló a problémám egy router van mögötte és tegnap este elment a net, aztán egy reset a d-linken megoldotta a dolgot, viszont ma este 9-től állandóan elszáll a net (pinelni sem tudom a modemet), és visszajön. Ha csak a modemre csatlakozok akkor semmi gond. Mintha frissítették volna a szoftverét.)

[ Szerkesztve ]

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#63014) ZoliBen válasza partymaci (#63013) üzenetére


ZoliBen
tag

Nem, nem megy a torrent, már leszoktam róla. Teamspeak megy, más semmi kb.

A torrentezésről úgy hallottam, hogy a utorrent szokta ezt szétcseszni, szerintem állj át másra, nekem megoldotta annó.

[ Szerkesztve ]

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#63015) Intruder2k5 válasza ZoliBen (#63012) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

HGW = Home GateWay, azaz a CISCO csoda. Nézd majd meg, hogy amikor elmegy a net, akkor elérhető-e az admin felülete, illetve pillants rá a LED-ekre, hogy nem indult-e újra.

A jelszintek szerintem nem indokolják a szakadást.

(#63016) partymaci válasza ZoliBen (#63014) üzenetére


partymaci
aktív tag

Utorrent valóban bekavart, de sikerült beállítani egy másik klienst amivel működik a torrent.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#63017) ZoliBen válasza Intruder2k5 (#63015) üzenetére


ZoliBen
tag

A HGW elérhető, amikor net nincs.

Néha szomorú az ember, de néha NEM!

(#63018) Intruder2k5 válasza ZoliBen (#63017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor ezzel Te jó eséllyel nem fogsz tudni mit kezdeni, mert a szakadás WAN oldalon lesz. Bár lehet még tovább keresgélni ha akarsz, próbálkozhatsz egy traceroute-al (Windows-ban tracert), hátha ott kiderül, hol a szakadás. Próbáld meg ezeket lefuttatni Windows parancssorban, amikor legközelebb elmegy a net:

tracert google.hu
ping 8.8.8.8

(#63019) partymaci válasza partymaci (#63013) üzenetére


partymaci
aktív tag

Minden különösebb ok nélkül helyreállt, valószínű szolgáltató felől volt valami.

Ha nincs elég bajod, vegyél számítógépet!

(#63020) DJ. Ru$y válasza Pizzafutar (#63009) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel nem vagyok belsős így fogalmam sincs.

Nem lesz több csatornád, de igen, kódolatlanul fogsz majd 26-34 csatornát. Roli által linkelt PDF-ben ott a pontos lista.

A fent említett PDF megtalálható a téma összefoglalóban a mai naptól, analóg KTV - dig. KTV váltók kérlek nézzétek kérdezés előtt!

Keresőnek: analóg, digitális, KTV, csatorna szám, csatorna kiosztás, kódolatlan, DVB-C

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63021) spici


spici
tag

Üdv!
Bejelentettem a telekomot az nmhh-nál mert szerelők nem dolgoznak meg már 2014 novemberétől illő lett volna már megcsinálni az internetet, de ez egy nagyon hosszú történet.

Szóval aug 27-én bejelentettem nmhhnál őket és csúsztattak 2 hetet a válaszadásig, ez okt 6-án járt le és tegnap kaptunk egy levelet és az állt benne hogy:

Örüljünk, hogy nem számlázták ki az olyan hibajegyeket ahol "nem" találtak hibát és egyedi elbírálás alapján nem tették ezt meg.
Illetve már idén kaptunk 13000 forint jóváírást mit panaszkodunk stb stb meg hogy ők nem fognak többet fizetni illetve ha nem tetszik a szolgáltatás nyugodtan felmondhatjuk kötbérezés nélkül.

Ők nyitottak egy hibajegyet amit 09.11-én nyitottak meg és 10.05-én zártak le, tehet olyat a drágalátos magyar telekom, hogy nem fizeti ki?

Illetve arra is hivatkoznak hogy hát ők mértek netet nélkül 1,5 órán át és én hazudok mert akkor jó volt, kérdem én, ha kb fél év után mérnek sebességet illetve nekem 200+ mérésem van a 192.168.9.1-en illetve videóm hogy a modem szétkapcsol meg eldobálja a csatornákat a modem, ezeket miért nem veszik figyelembe?

Lehet azért ilyen "szemetek" mert nincs konkurencia? Ha lenne más szolgáltató, más lenne a hozzáállás is?

2014 decemberétől vannak mérési eredményeim + videófelvétel a modemről, kb 3GB.

(#63022) Intruder2k5 válasza spici (#63021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És az NMHH nem válaszolt semmit?

(#63023) spici válasza Intruder2k5 (#63022) üzenetére


spici
tag

Elektronikusan kértem a választ az email címemre szóval ha megvan a válasz / eredmény gondolom azonnal tudnak értesíteni, de MÉG nem kaptam választ tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#63024) Burwor


Burwor
tag

Sziasztok! Bekötötte a T-Home az IPTV-t hozzánk. SLINK modemmel, CISCO SBT-vel és egy olyan távirányítóval, ami kicsit más, mint amire a manual hivatkozik.

Ezen a távirányítón nincs felségjelzés, a vége meg van hajlítva és két kikapcsológomb gomb van a "tetején", a baloldali TV felirattal. A jobboldali kikapcsológomb az SBT-t kapcsolja és led világítás van körülötte, ha nyomkodom a gombokat villog mint a veszett fene, de a baloldali TV feliratú kikapcsológomb nem csinál semmit és a másik gomb körüli led ennél az egy gombnál nem is villog. A manual egy másik távirányítóra vonatkozik, amin van TV/STB átáváltó gomb, és eszerint ezt a gombot kell 2 másodpercig nyomni majd a kódot beütni a TV-vel való szinkronizáláshoz, na ez a módszer semmit nem csinál ezen a távirányítón, próbáltam a neten útánanézni, de ezt a fajtát nem találom. Látott már valaki ilyen távirányítót?

A másik kérdésem: szerelő azt mondja az STB-be menő UTP-ben teljesértékű netelérés csordogál, akár egy PC-t is rá lehetne kötni, illetve persze a TV LAN portjába is be lehetne dugni, hogy ne WIFI-n jöjjön a net a TV-nek. Ahhoz viszont hogy ezt az UTP kábelt megosszam az STB és a TV között nem jó se router se switch, mert T-Home a saját boxát regisztrálja a hálózaton és azt keresi. Szerinte olyan splittert kellene vennem, amibe nem 4-4 hanem mind a 8 ér be van kötve. Arra ráköthetném a TV-t és a boxot is. Én most utánaolvastam a splittereknek, és nekem úgy tűnik ez a módszer egyáltalán nem működne, vagy nem értem hogyan...

Összes eladó cuccom: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=burwor

(#63025) Teko001 válasza Burwor (#63024) üzenetére


Teko001
őstag

Venned kell egy olyan switch-et, ami támogatja az IGMP Snooping-ot, és azzal menni fog (már ha van net előfizetésed is). A távirányítót valaki emlegette itt a napokban, de nem jutottak sokra vele. Belül nincs esetleg valami márka az elem tartóban, stb...?

[ Szerkesztve ]

(#63026) dptrsk válasza Burwor (#63024) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Esetleg a TV bekapcsoló gomb hosszan nyomására nem történik valami?
Pl a gomb pirosan felvillan vagy hasonló. Ha történik valami akkor utána kellene megadni a TV kódját.
Vagy esetleg 1412 felhívása s segítség kérése?

(#63027) TomKiss válasza Burwor (#63024) üzenetére


TomKiss
tag

Én is ugyanezt kérdeztem a távirányítóval kapcsolatban, de nem sikerült megoldást találni.
Úgy tűnik, hogy ez a távkapcs nem programozható, és sehol nem találok utalást, hogy mely tv-ket lehet vezérelni vele... már ha egyáltalán lehet (szerintem a tv gombnak is világítani kellene, ha nyomkodom, de nem csinál ilyet, így azt is el tudom képzelni, hogy nincs is alatta valós gomb)
Sajnos semmilyen jelzés nincs rajta, hogy milyen gyártmány lenne, így szinte esélytelen bármit is megtudni róla :(

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#63028) #41133696 válasza headhunter (#62993) üzenetére


#41133696
törölt tag

Gondolom a milyen monitort vegyek című topicban feltett kérdésemből következett... Jelenleg nincs tervben harmadik monitor vásárlása, mert a legújabb LG 32LF632V tévé lesz egyben a monitor is a szobámban, a tévé is, és erre lesz még csatlakoztatva egy második Genius SP-HF1250B - mivel az a Nexus 7-nél nagyon bevált - és majd erre érkezik egy konzol is a tervek szerint. Azt majd az Internet előfizetésemre fogom kérni... mire nem jó a NetMánia S :D

(#63029) btz válasza TomKiss (#63027) üzenetére


btz
addikt

Összefordítással sem lehet tanítani? Nincs rajta ilyen gomb hogy study? Esetleg fotó van róla?

ⓑⓣⓩ

(#63030) TomKiss válasza btz (#63029) üzenetére


TomKiss
tag

Nekem úgy se sikerült.
semmi extra gombot nem találtam.
kép

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#63031) Burwor válasza Teko001 (#63025) üzenetére


Burwor
tag

Kösz a választ!

Visszakerestem a távirányítós témakört, pontosan ugyanaz a bajom nekem is :D Az elem mellett vannak számok, de google nem hoz fel semmi értelmes találatot sajnos. Úgy rémlik a szerelő Philips csodát emlegetet, amikor a távirányítót elővarázsolta valahonnan, de így sincs találatom a neten. Minden kombinációban próbáltam már a gombokat hiába :D
Van egy elég régi de profi WIFI routerem, megpróbálom switchként működik-e a tv-box és a "modem" közé helyezve. Kösz a tippeket!

Összes eladó cuccom: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=burwor

(#63032) Burwor válasza TomKiss (#63030) üzenetére


Burwor
tag

Ugyanez a távirányító nálam is. Megvan a szaki száma, csak nem akarom zaklatni :D Meg persze ott van a t-home callcenter persze...

Összes eladó cuccom: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=burwor

(#63033) Burwor válasza Burwor (#63032) üzenetére


Burwor
tag

Ezen a Samsung távirányítón is két power gomb van: http://www.directutor.com/sites/directutor6/files/RemoteManual/AK59-00104R.pdf

Az utasítás szerint nyomva tartod a TV power gombot és beütöd a kódot, ha a TV kikapcsol, akkor kész vagy a programozással.

Összes eladó cuccom: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=burwor

(#63034) TomKiss válasza Burwor (#63033) üzenetére


TomKiss
tag

Fölösleges próbálkoznod.
Ezen a távkapcsolón a TV gomb egy halott gomb.
Hiába nyomogatod, nem ad ki semmilyen jelet magából.
Ellenőrizheted, ha a telefonod kamerájába irányítod, és megnyomod a gombokat. Ennél a gombnál tök sötét...

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#63035) btz válasza TomKiss (#63034) üzenetére


btz
addikt

A kamera ezt hogy érzékeli?

ⓑⓣⓩ

(#63036) DJ. Ru$y válasza btz (#63035) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nincs benne infraszűrő, ezért kékes lilás foltot fogsz látni..

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63037) btz válasza DJ. Ru$y (#63036) üzenetére


btz
addikt

Tehát le kell fényképeznem a távirányítót miközben nyomom a gombot? És ezt szabadszemmel nem látni?

ⓑⓣⓩ

(#63038) TomKiss válasza btz (#63037) üzenetére


TomKiss
tag

nem kell fényképezni, elég ha csak "belenézel"

"Nincs az a magánélet, ami ne lenne leleplezhető. A civilizált világban nem lehet titkot tartani. A társadalom olyan, mint valami álarcosbál, ahol mindenki eltitkolja az igazi személyiségét, de rejtőzködés közben lelepleződünk."

(#63039) DJ. Ru$y válasza btz (#63037) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha te szabad szemmel látod az infravörös sugarakat megtapsollak. Esküszöm.

Telefon elővesz, Kamera app megnyit, gomb nyom, kamera odatesz, s 'lőn világosság.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#63040) Intruder2k5 válasza DJ. Ru$y (#63036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó kis LIDL-s távirányító. :)

Nekem is van belőle, a 2155-ös.

(#63041) btz válasza DJ. Ru$y (#63039) üzenetére


btz
addikt

Kérdés volt, nem kijelentés.
Vannak olyan távirányítok amin látni fényt szabadszemmel is akkor ezekszerint az nem az infra?

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#63042) btz válasza btz (#63041) üzenetére


btz
addikt

És tényleg! Úgy világít a sötétben mint a gyertya. Tiszta boszorkányság :D Miket nem tanul az ember!?!?!

ⓑⓣⓩ

(#63043) Gubek-Einste válasza btz (#63042) üzenetére

Azért egy kicsit távolabbról kellett volna a képet csinálni :((

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63044) btz válasza Gubek-Einste (#63043) üzenetére


btz
addikt

Így mi a gond vele?

ⓑⓣⓩ

(#63045) dptrsk válasza TomKiss (#63034) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Lehet azért halott, mert nincs érvényes programja.
A másik távon, ami a használatiban van csak akkor ad jelet, ha beprogramoztam legalább egy TV kódját.
Kód nélkül az se ad jelet.

Azt kell megtudni, hogy lehet megtanítani a gombot.
Mint írták nyomvatart s a stb használatiból egy kódot beírni.

[ Szerkesztve ]

(#63046) btz válasza dptrsk (#63045) üzenetére


btz
addikt

Én is pont most erre gondoltam. Mi alapján küldené a jelet ha nincs beállítva hogy milyen jelet kell küldeni.

ⓑⓣⓩ

(#63047) alexander12


alexander12
aktív tag

Városunkban készül lassan az optikai hálózat. Ismerős mondta, hogy majd előszerződést lehet kötni. Mit jelent tulajdonképp ez az előszerződés? :)

kíváncsi, OP8T

(#63048) btz válasza alexander12 (#63047) üzenetére


btz
addikt

Az előszerződéssel a felek arra vállalnak kötelezettséget, hogy egy későbbi időpontban egymással szerződést kötnek. A megállapodás tehát szerződéskötési kötelezettséget keletkeztet.

ⓑⓣⓩ

(#63049) Gubek-Einste válasza btz (#63044) üzenetére

Kiég tőle az ember szeme.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#63050) t.karacsony válasza Teko001 (#63025) üzenetére


t.karacsony
csendes tag

A switch, mint talán a leginkább fapados eszköz végtelenül egyszerű és minden bitet változtatás nélkül enged át, úgyhogy szerintem ha fizikailag megteremti a kapcsolatot a két eszköz között akkor kész, működnie kell.
Vagy rosszul gondolom?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.