Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#149001) Draken válasza Draken (#149000) üzenetére


Draken
őstag

Visszatettem a régi modemet, azzal legalább megy minden. Így még nem fognak tudni érdemben mit vizsgálni távolról, bár gondolom keddig úgyse fognak semmit tenni, majd akkor újra visszateszem, bár a PON LED sem villant fel vagy világított folyamatosan

[ Szerkesztve ]

(#149002) korcsi válasza Draken (#149000) üzenetére


korcsi
veterán

Modem ledjei mit jeleznek?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#149003) simonjoe válasza norba69 (#148996) üzenetére


simonjoe
senior tag

..óh, ez egy másik történet. Hozott a szerelő egy ilyen szettet, de nem sikerült neki szóra bírni, valami appal kellett volna és nem tudta elérni. :D Mondtam, h köszönöm szépen, én ezt nem kérném.

Joe

(#149004) Draken válasza korcsi (#149002) üzenetére


Draken
őstag

Power-Lan-wifi jelzett, Pon nem. Wifin a modembe belépve pedig azt, hogy nem volt kapcsolat, boxot bekapcsolva pedig tv adás sem.

[ Szerkesztve ]

(#149005) norba69 válasza simonjoe (#149003) üzenetére


norba69
senior tag

Szerintem neked egy rontásleszedőt kellene keresned először, vagy behintetni a kecót szenteltvízzel a helyi plébivel :)

[ Szerkesztve ]

(#149006) tuto558


tuto558
tag

Sziasztok,

Új bekötésnél mindenképpen szerelőt küldenek, vagy van szereld magad megoldás is? Lassan költözünk, és az új lakásba kell majd az internet+tv. Előző tulajnak Telekom előfizuja volt, tehát az optikai kábel már be van húzva a lakásba.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

(#149007) AnonymusX válasza tuto558 (#149006) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

Szerelő megy.

(#149008) Gyula84


Gyula84
veterán

Hali

Mióta optika van azóta a 3. routerem van 2 sagemcom és a legutolsó a technicolor csoda :D ez valami förtelem! A 2. sagem volt a legjobb, de az meg újraindulgatott így cserélni kellett, még a szerelő is mondta, hogy sagem nincs sajnos :U Ezzel az a baj, hogy egy pár óra múlva belassul aztán van olyan oldal ami csak több próbálkozásra jön be van ami meg 1 másodperc sem kell és ez minden készüléken jelen van,(PC, telo, lapos) ezzel mit lehet kezdeni? Chaten beszéltem a géppel szerinte jó :D ezt megoldja a restart, de na, egyik sagemnél sem volt ilyen hiba jelenleg ez van technicolor fga2233

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#149009) Lauda válasza Gyula84 (#149008) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Hibás akkor az eszköz. Nálam hónapokig üzemel gond nélkül.

(#149010) molnarpeter válasza Gyula84 (#149008) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hasonló problémára nekem az ipv6 kikapcsolás volt megoldás.

(#149011) simonjoe válasza norba69 (#149005) üzenetére


simonjoe
senior tag

:D :C

Joe

(#149012) Gyula84 válasza Lauda (#149009) üzenetére


Gyula84
veterán

Köszi megpróbálom a lehetetlent :)

#149010 molnarpeter
azt már kinyomtam

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#149013) snyper990 válasza Gyula84 (#149012) üzenetére


snyper990
őstag

Miért nyomtad ki az IPv6-ot? Csak viszonylag speciális esetekben szokott problémát okozni, többnyire teljesen felesleges kinyomni...
De ha már kinyomtad, legalább a DNS kiszolgálót megváltoztattad a T-féléről? Ha még mindig a T-s DNS kiszolgálót használod, az magyarázhatja az oldalbetöltések lassúságát.
És miket állítottál még át rajta?
Ha a DNS kiszolgáló váltás sem oldja meg, nyomj neki egy gyári visszaállítást, és próbáld ki úgy, hogy nem változtatsz rajta semmit. A Technicolor ONT-kkel nem szokott probléma lenni.
A chaten a gép csak a vonalat vizsgálja, azzal valószínűleg tényleg minden rendben van. Itt vagy eszközhiba (ami nem kizárt, de elég valószínűtlen), vagy valami konfigurációs probléma van a háttérben

[ Szerkesztve ]

(#149014) Harkovz válasza Draken (#149000) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Én tegnap cseréltem ki,tökéletesen működik.Vissza is vittem a Sagemet a Telekom üzletbe.Úgy néz ki a saját router sem kell már.

(#149015) Draken válasza Harkovz (#149014) üzenetére


Draken
őstag

Reggel 8kor küldtek automata sms-t, hogy "a meghibásodást a Telekom hálózatában megtaláltuk és azt elhárítottuk" - gondolom azért mert a régit visszatettem. Neked egyből ment minden az újjal?

(#149016) Bici


Bici
félisten

Hali!

A Technicolor eszközön mire lehet használni a két USB portot?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#149017) BIT_ válasza Bici (#149016) üzenetére


BIT_
tag

Bármire. Mondjuk raksz rá egy külső adattárolót tele filmekkel és a hálózat összes gépe és okos eszköze látja.

(#149018) Harkovz válasza Bici (#149016) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Igen.

(#149019) Indiant válasza BIT_ (#149017) üzenetére


Indiant
addikt

Azért ahogy olvastam nem ennyire egyszerű....

(#149020) Bici válasza BIT_ (#149017) üzenetére


Bici
félisten

Értem, tehát van smb, vagy más megosztási lehetőség a cucc szoftverében. Ez máris bíztató.
Torrent nincs esetleg? :D

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#149021) Gyula84 válasza snyper990 (#149013) üzenetére


Gyula84
veterán

Azért, hogy esetleg ez megoldja a bajt, de nem tette. Pár port forwarding van, nem állítottam semmit mást, a betöltési baj órákkal a restart után jön tehát ez így fura :)

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#149022) mastodon


mastodon
aktív tag

Technicolor ISB223-es set top boxot hogyan lehet hard reset-elni? Az a hiba, hogy pár perc után leáll a lejátszás, majd fél egy perc múlva újraindul. Aztán ezek a leállások sűrűsödnek.
A szerelő vmi többször ki-be kapcsolást csinált a ki-be kapcsoló gombjával, de nem jegyeztem meg hogyan kell. Hányszor kell újraindítani, és meddig kell várni egy újraindításnál, mikor jöhet a következő?

[ Szerkesztve ]

(#149023) snyper990 válasza Gyula84 (#149021) üzenetére


snyper990
őstag

És gyári beállítások visszaállítását csináltál már rajta?

(#149024) djalmasi válasza simonjoe (#148984) üzenetére


djalmasi
tag

Szia, minden rosszindulat nélkül mondom, hogy ez jogilag kb megközelíthetetlen, ahogy a többiek is írták a Telekom kijelenti, hogy semmilyen szintű garanciát nem vállal a wifire és az adott csomagot/sebességet amit kínál és amiért fizetsz ő azt kábelen biztosítja.

A Wi-Fi (amíg nem fizetsz külön wifi csomagért) az elmondásuk szerint egy kényelmi funkció amivel nem kötelesek törődni, attól függ, hogy mennyire fogsz ki éppen jó arc ügyintézőket és viszik előre az ügyedet.

Nálam a Technicolornak szenvedett a DHCP-je és kb 4 ticket + 3 hónap és némi veszekedés után kaptam egy cserét egy másik Technicolorra. A legvégén is kiemelték, hogy nincs igazam (miért lenne már :DDD ), de lássam milyen marha jófejek kicserélik nekem.

(#149025) Killing


Killing
addikt

Szeged Petőfitelep városrészen van valakinek tapasztalata a telekom kábeles nettel? Mennyire stabil (1000/25)? Van digi is de a magenta 1 miatt a telekom jókora kedvezményt ad spec1-ben, csak ugye 3 TV, vezetékes telefon meg a gigabites net nem tudom mennyire megy majd stabilan a koaxon.

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#149026) Gyula84 válasza snyper990 (#149023) üzenetére


Gyula84
veterán

az előző poszt után, most várok a csodára :D

[ Szerkesztve ]

Nem rossz, de nem is jó, de legalább nem rossz.

(#149027) simonjoe válasza djalmasi (#149024) üzenetére


simonjoe
senior tag

..engedjük el! Van a cégnél négy jogász és egy "sztárügyvéd". Ha Ők találnak szálat amin meg lehet fogni a T-t, hidd el, megteszik. Tőlük jött az ötlet 1ébként. Én már belefáradtam ebbe a szélmalomharcba.

Joe

(#149028) makoss válasza djalmasi (#149024) üzenetére


makoss
addikt

Még az optika sincs mindenhol kiépítve, de "mindehova elhozzuk a giganetet!" :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#149029) djalmasi válasza simonjoe (#149027) üzenetére


djalmasi
tag

Ahogy jólesik, csak megosztottam a tapasztalataimat, van nekik is hidd el.

#149028makoss Ez egy szlogen, nem kell mindenbe beleállni. ;) Jobban hangzana, hogy majd egyszer elvisszük mindenhova?

(#149030) kabelmania27 válasza Killing (#149025) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha rendben van a környéken a hálózat nem lesz gond a szolgáltatással.
Kérdezd meg a szomszédokat vagy a környékbelieket, hogy náluk milyen a szolgáltatás.
Ha nem felel meg a szolgáltatói eszköz router funkciója érdemes vásárolni igmp (iptv miatt amennyiben az iptv boxokat a saját eszközhöz szeretnéd csatlakoztatni)képes gigabites routert, amelynek ip címét a modem oldalán dmz-be tudod tenni így mindent a saját eszköz fog csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#149031) snyper990 válasza simonjoe (#149027) üzenetére


snyper990
őstag

Kérj tőlük konzultációt. Hidd el, kb. 2 perc alatt végeztek, csak vidd be nekik az ÁSZF 2/c mellékletét, nyitsd ki nekik a 3. oldalon, ott van az oldal közepén:
„1.3. A szolgáltató felelősségi határát jelentő hálózati végpont
Az Internet szolgáltatás Hálózati végpontja a Szolgáltatói berendezés Ethernet portja.”
Erre a szolgáltatásra azon a ponton garantálja a szolgáltató a vállalt minőségi mutatókat.
Ez az az ÁSZF, amit a szolgáltatói szerződés aláírásával elfogadtál, és azóta is elfogadod minden módosítását azzal, hogy befizeted a havi számlákat (a 2 percbe szerintem az is belefér, hogy elmagyarázzák neked, mit jelent a jogban a ráutaló magatartás)
Az első kijelentéseddel teljesen egyetértek: engedjük el! ;)

#149028 makoss: Ha mindenhol ki lenne építve az optika (vagy bármilyen gigabites átvitelre képes technológia, mivel az idézett mondatban eleve szó sincs optikáról), akkor múlt időbe tennék a szlogent... Továbbra is fenntartom, hogy nem a szolgáltató hibája, hogy egyesek képtelenek szöveget értelmezni...

[ Szerkesztve ]

(#149032) wakond83


wakond83
csendes tag

Sziasztok!

Csak egy kis érdeklődés, lehetőségek felkutatása:
Bp-en élek az Aranyos utcában. Ez Kaszásdűlőn van a Telecom székháztól nem messze. Itt csak ADSL réz technológia van, így egy lassú internet és az iptv amit kérhetek. Nehezíti a dolgot, hogy itt egyik konkurens szolgáltató sincs jelen, mert ez egy zsákutca 4 állandó család, és 2 cég van itt. Amit tehettem, hogy mindenkit rábeszéltem, hogy kérjünk optikai kábelt. Ehhez egy telepítési/beleegyező nyilatkozatot írtunk alá. Ezt már 2x megfuttattam, de sajnos nemleges választ kaptam. Tudom, hogy ez a minimális előfizetői létszám nem vonző, sőt mázlink van, hogy legalább az ADSL ki volt építve a telefon miatt. Mi az amivel még megpróbálkozhatok?

(#149033) Harkovz válasza Indiant (#149019) üzenetére


Harkovz
aktív tag

Pedig de.Én rá is tettem a külső HDD-t bekapcsoltam a DLNA megosztást és már látja is a tv,és a számítógép is hálózati meghajtóként.

(#149034) SlayR0113


SlayR0113
tag

Pár ember rendesen elvannak tájolva.... :DDsztárügyvéd is max a pénzedre talál megoldást hogy lehúzza...semmi olyan nincs abban amit írtál hogy te bármilyen módon is ezzel elérj valamit max hogy játszod a herot....

[ Szerkesztve ]

(#149035) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

Sziasztok.
Ma reggel néztem éppen,hogy anyóséknál Technikolor ont van és jelenleg 52 nap az uptime.
Holnap reggel jön hozzám is a telekom,de amilyen szerencsém van biztosan nem technikolor ont-t kapok majd.
Remélem nem futok lyukra valami bughalmazzal és kűzdhetek majd itt a telekommal,hogy cseréljenek.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#149036) enginev3.0 válasza Kicsirics77 (#149035) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem sagecom van, nem tudnám megmondani hány napja fut, kb 2 hónapja nonstop :)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#149037) Kicsirics77 válasza enginev3.0 (#149036) üzenetére


Kicsirics77
veterán

Na majd holnap kiderül mit is hoznak,az biztos,hogy a saját router az marad mögötte,mivel mesh hálózat van itthon,és tökéletesen kiszolgál.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#149038) Bici


Bici
félisten

Van tudomásunk arról, hogy a 2235 ONT miben különbözik a 2233-tól?

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#149040) Thronks.90


Thronks.90
tag

Pár napja kisvárosomban is megjelent az 5G. Örvendetes -lett volna- mert ha minden jól halad, év végén költözünk olyan helyre, ahol még rézerpár van. Jelenleg már vagy 7-8 éve optikán jön a gigabit, fura lesz/ lenne átállni a 15mbps tempóra. Namost ez az 5g, ez mi? :)) Eléggé kiábrándító. Most az adótorony nagyjából 200m- re van tőlem. Ez ennyit tud és csá? A készülék egy iPhone 13 Pro Max.

4G vs 5G:

https://www.twitch.tv/thronks_

(#149041) polonic válasza Thronks.90 (#149040) üzenetére


polonic
félisten

Sokszor le lett már írva, hogy miért ilyen.
Alacsony frekvencián és DSS-sel jön az 5G. Ettől nem lehet csodát várni.

(#149042) Capella válasza Thronks.90 (#149040) üzenetére


Capella
senior tag

Én még nemigen láttam valódi 5G-t, vagy amikor olyan területen voltam, akkor nem ellenőriztem.
Ezt az 5G-t az LTE hálózaton biztosítják. [link]
Most, hogy a Telekom 06.01 és 08.31 között minden előfizetéshez bekapcsolta az 5G-t, sőt nálam úgy tűnik hamarabb :) , sűrűbben lehet vele találkozni. Kis túlzással szinte az egész országban, olyan helyeken is, ahol alig van térerő, és vált Edge-re, ahogy jöttem a vonaton, sokszor 5G-t jelzett a 4G helyett. Persze 5G NSA volt. Szóval a Tekekom "terjeszkedik". ;)
Az állapotsoron az 5G ikon ráadásul hol tömör, hol üres hátterű volt, ami úgy tudom elvileg jelezné, hogy valódi 5G vagy csak LTE-s, de persze mindig csak LTE volt a Network Cell Info szerint.

(#149043) kali válasza Thronks.90 (#149040) üzenetére


kali
legenda

- a mobilinternet sosem fogja teljesen kiváltani a vezetékest, nem is cél, sőt!
- ez még nem az igazi 5G
- hivatalosan nincs is még ott 5G :DD

(#149044) kis20i válasza Thronks.90 (#149040) üzenetére


kis20i
csendes tag

Igaz, más szolgáltató, de az 5g biza sokra képes...

(#149046) makoss válasza snyper990 (#149031) üzenetére


makoss
addikt

Nem tudom, bár koaxon vagy rezen nem láttam giganetet de kitudja :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#149047) makoss válasza kis20i (#149044) üzenetére


makoss
addikt

Kérdés mennyire stabil, meg bevezetik-e mindenhova, mert az a szó, hogy mindenhova azt néhány szolgáltatónál ismeretlen valami :F

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

(#149048) Lauda válasza makoss (#149046) üzenetére


Lauda
félisten

(#149049) Lauda válasza makoss (#149047) üzenetére


Lauda
félisten

Az 5g egy mobilhálózat.

(#149050) makoss válasza Lauda (#149048) üzenetére


makoss
addikt

Köszi, de a mobilnet XXL (Vodafone) sem egy sebesség huszár! :F
Van nálunk egy új 5G-s rácsostorony - állítólag a vodafoné - de én inkább az optikára vágyom, le szeretnék már végre jönni az ilyen rádiós/G-s megoldásokról ha lehet :U

Külföldről nem rendelek semmit, csak itthoni boltból! Vagy újat, vagy semmit! "A kötözködés a bunkóság melegágya!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.