Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#86001) woodworm válasza viktorhu (#86000) üzenetére


woodworm
veterán

Beleolvasva a módosításokba, három esetben lesz hatálya a jelenleg is érvényben lévő szerződésekre.
- a hűségidő lejárta utáni ingyenes készülék függetlenítés biztosítása
- a hűségidő lejárta után érvénybe lévő határozatlan idejű szerződés nem érheti hátrányosan az előfizetőt
- szabályozza a hűségidő lejárta előtti és utáni teendőket, a folytatás és megszüntetés feltételeit.

Ebből kifolyólag úgy tűnik, a most kötött két éves szerződések bizony két évig lesznek hatályban, mert a készülékvásárláshoz kötött két éves hűség nincs benne.

Az hűséghez adott router egy lehetséges csali és nem kötelező elem, de ez így van a telefonoknál is, mégis sokan beleugranak.

[ Szerkesztve ]

(#86002) Hoorus válasza Intruder2k5 (#85997) üzenetére


Hoorus
őstag

Köszönöm, hogy ezt leírtad helyettem.

(#86003) markussandor


markussandor
senior tag

Sziasztok!

Gondoltam, teszek itt egy próbát, mielőtt reklamálok a T-nél...

Szóval, megrendeltem a megállítható/visszanézhető/stb STB-ot, ki is hozta a futár, el is vitte a régit, bedugtam, működik, örülünk!
Ám kb 2 hét után minden adó mellől eltűnt az a kicsi ikon, ami azt jelzi, hogy az adott csatorna visszanézhető-e, így semmit nem tudok megnézni! Csak a felvétel és megállítás funkciók működnek. És ezért az extráért még fizetek is 1100 Ft-ot/hó...

Volt a STB rebootolva, még a HGW is, semmi változás, van erre megoldás, vagy reklamáljam meg?

Előre is köszi a választ!

(#86004) viktorhu válasza Hoorus (#86002) üzenetére


viktorhu
veterán

Mivel nem tartottam logikusnak, hogy a meglévő szerződés érvényét veszítse, kb. öt percbe került, hogy megkeressem Neked a választ a kérdésedre - nem, nekem sincs közlöny-előfizetésem, de nem tilos elolvasni a törvényt, ha érdekel, hogy mi van benne. Szóval megkerestem Neked, és annyi a válaszod rá, hogy "de én úgy hallottam". Ezzel nem az a gond, hogy akkor minek kérdezed, ha maradnál a hallomásos változatnál, hanem hogy ezzel (megcáfolva a választ ragaszkodsz az úgyhalláshoz) másokat is félrevezethetsz, nemcsak saját magadat, ezért írtam, amit írtam.

(#86005) DJ. Ru$y válasza markussandor (#86003) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Kapcsolj ki mindent. HGW-t, boxokat, majd húzd ki őket az áramból.
1, Helyezd áram alá az HGW-t (és kapcsold be), várd meg amíg van élő internet kapcsolat, és minden aktív.
2, Helyezd áram alá a felvevős STB-ot, ha van, ha nincs akkor bármelyik STB-ot, kapcsold be.
3, Helyezd áram alá a következő STB-ot és kapcsold be.

Nem biztos, hogy megoldja, nincs IPTV-m, de 1100Ft-ot te a felvétel opcióért fizetsz, az pedig, ha jól értem működik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#86006) Heimdallr75 válasza markussandor (#86003) üzenetére


Heimdallr75
őstag

kevered az archív tv és a felvétel opciót szerintem.

الغريبة في هذا الكوكب

(#86007) scorpy02


scorpy02
aktív tag

Sziasztok!

Jövő év elején jár le 2 éves hűségünk erre: Netmánia M (4112Ft) + IPTV Családi+HD (3440Ft) + Hoppá díjcsomag (2700Ft)

Kérdésem az lenne, hogy van-e olyanra most lehetőség, hogy csak a netet módosítanám az Otthoni 50-esre? Ami 4200Ft lenne, tehát a havidíj elvileg 88Ft-tal drágulna. Azt tudom, hogy a hűség újraindulna, de csak az internetre vonatkozóan, vagy a telefonra és a tv-re vonatkozóan is?

(#86008) DSPx válasza scorpy02 (#86007) üzenetére


DSPx
tag

Telefonos ügyfélszolgálaton el tudod intézni, ha csak internetet módosítod akkor csak azon lesz +2év.

Huawei P10

(#86009) scorpy02 válasza DSPx (#86008) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Köszi a választ. :)

(#86010) DSPx válasza scorpy02 (#86009) üzenetére


DSPx
tag

Nincs mit. :D

Huawei P10

(#86011) markussandor válasza Heimdallr75 (#86006) üzenetére


markussandor
senior tag

Nem értem, az elején miért működött az archiv tv?

Akkor azt fogom csinálni, hogy beállítom az asszony kedvenc műsorát sorozatrögzítésre, és akkor visszanézheti kedvére...

(#86012) joey04


joey04
titán

Hali!

A Telekomtól ha rendelek listaáron egy B525-ös routert, az független lesz? Menni fog telenoros kártyával? Van egyáltalán függő router?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#86013) kentucky válasza joey04 (#86012) üzenetére


kentucky
őstag

mobil topikba, ez otthoni

(#86014) blg válasza markussandor (#86011) üzenetére


blg
senior tag

az Archív TV-hez nem kell Felvétel opció, az ingyen jár.

(#86015) markussandor válasza blg (#86014) üzenetére


markussandor
senior tag

lehet, hogy jár, de eddig nem jutott, akkor telefonálnom kell, mert ez átbaszás/lehúzás havi 1100-ért

(#86016) Heimdallr75 válasza markussandor (#86015) üzenetére


Heimdallr75
őstag

szerintem megszűnt, mintha lett volna ilyen változás valamikor.

a felvétel opció havi díja 1100, nincs benne semmi átb@szás

[ Szerkesztve ]

الغريبة في هذا الكوكب

(#86017) kchris78 válasza woodworm (#86001) üzenetére


kchris78
veterán

... es mia helyzet csomagmodositas eseten ujraindulo ket evvel? elvileg akkor nem lehet mar ket evre ujrainditani... vagy igen?

(#86018) plus44


plus44
veterán

Iptv-hez kapott taviranyiton miert nem mukodik pl a forrasvalaszto gomb? Illetve amennyiben monitorkent hasznalom a tv-t semmilyen gomb sem (hangero pl). Ezekre nincs is lehetoseg? A tv-taviranyito parositasa termeszetesen megtortent az elejen.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#86019) blg válasza Heimdallr75 (#86016) üzenetére


blg
senior tag

az Archív TV nem szűnt meg, csak ingyenes lett. Most is vannak megnézhető tartalmak benne.

(#86020) yetmanus válasza blg (#86019) üzenetére


yetmanus
tag

így van, 3 napig visszamenőleg, csak azokat a csatikat tudod ugye nézni archívom ami egyfelől benne van a csomagodban, másfelől meg megvan rá a funkció, mert nem mind a 130 csatira jó az archív tv. amelyikre van, a másorújságban a műsor ikonjának a jobb felső sarkában kell lennie egy körkörös magenta ikonnak benne egy háromszöggel. A pvr és az archív tv két egymástól független szolgáltatás az iptv-n, nem zárják ki egymást egyáltalán.

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#86021) scorpy02 válasza scorpy02 (#86007) üzenetére


scorpy02
aktív tag

Még egy kérdés. Olyan területen vagyunk ahol semmi konkurencia, se upc, se digi. Csak a tv-re kapunk spec3 kedvezményt. Megérné majd megpróbálni a hűségidő lejártakor egy spec2 kedvezményt kicsikarni mindhárom szolgáltatásra, vagy totál felesleges lenne, mert ilyen esetben biztosra vehető, hogy nem adnák meg még nekünk sokéves őselőfizetőknek sem?

(#86022) yetmanus válasza scorpy02 (#86021) üzenetére


yetmanus
tag

hát... egy próbát megér, de ha nem is spec II-t kapnátok, valami megtartót hozzácsaphatnak, ha belengeted a lemondási szándékot :) itt jópár topiktag végigjárta ezt az utat ahogy olvastam, ugyh érdemes erősködni picit, persze ésszel :)

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#86023) Gubek-Einste válasza kchris78 (#86017) üzenetére

Olvass vissza 20-30 hozzászólást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86024) btz


btz
addikt

Huewei ha35-11 HGW-t ki használ? Dsl adatokat (SNR margin, MaxRate stb) információt szolgáltat? Melyik menüben lehet elérni? Nekem nincs ilyen HGW-m így nem tudom megnézni

ⓑⓣⓩ

(#86025) Tigerclaw válasza scorpy02 (#86021) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Elvileg már nincs spec 3, csak spec 2 és spec 1. Szóval a spec 2-re jó esély van. Sajnos ahol nincs konkurencia, ott a T sok tekintetben magasról tesz az ügyfeleire...élvezi a monopol helyzetét. Nem kell egy fillért sem fejlesztésre költenie és annyit kérhet, amennyit nem szégyell.

Jöhetne már egy rezsicsökkentő program a kábeltévés, internetes piacra is, mert undorító, hogy van aki az 1Mbps-es netért ugyanannyit vagy többet fizet, mint más az 1000Mbps -es csomagért ugyanannál a szolgáltatónál. Ez nem normális szerintem.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#86026) the_one válasza btz (#86024) üzenetére


the_one
tag

2 hónapig volt nálam Huawei HA35-11 HGW. Ha nincs elállítva, akkor a 192.168.1.254-es címen a készülék alján található user/pass párossal elérhető az adminisztrációs web felülete.
Vonali adatokat a Maintain – System Information –DSL Information menüpontban lehet lekérni.
Korábbi hozzászólásomban linkeltem képet is a vonali adatokról.
Az eddigi telekomos HGW-k közül ez tűnt a legkorrektebben managelhető eszköznek, még csökkentett jogosultságú userként is.

[ Szerkesztve ]

(#86027) btz válasza the_one (#86026) üzenetére


btz
addikt

Köszi, közben megtaláltam az UserManuálját.
Sajnos a CRC, FEC errort nem mutatja a felület, ahogy látom.

ⓑⓣⓩ

(#86028) dobdan1


dobdan1
csendes tag

Hali!

Tudja valaki, hogy hogyan lehetne működésre bírni a ZTE H368N telekomos eszközön az USB portot. Látja, hogy csatlakoztatva van egy eszköz, de nem mountolja. Azt írja nincs csatlakoztatva. Érdekes, mert a hozzá adott telekomos útmutató is írja, hogy lehet csatlakoztatni nyomtatót vagy adathordozót. Médiaszervert akarok kihozni a dologból. :)

(#86029) btz válasza dobdan1 (#86028) üzenetére


btz
addikt

Nem erőltetném a helyedben, mégha valami hivatalos manuál azt is írja, hogy menni kéne neki, akkor sem.

ⓑⓣⓩ

(#86030) yetmanus válasza markussandor (#86003) üzenetére


yetmanus
tag

Na most reggel kipróbáltam, működik az archív tv, csak ugye nem minden csatornánál. Pörgesd vissza a műsorújság van az időt, és az olyan 2-3 órával korábbi adások már benne vannak :D pár csatornánál 4-5óra :) van pvr-om is, úgyhogy párhuzamosan is megy

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#86031) Tigerclaw válasza dobdan1 (#86028) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Úgy tudom, hogy egyik HGW-n és STB-n sem mennek az extra funkciók, mint USB, eSata és hasonlóak. Gondolom azért, hogy mivel nem tartozik az alapfunkciók közé, ne generáljon extra hibákat. Tehát ha elromlik az USB port, vagy nem működik rendesen valamilyen eszközzel, akkor ne adja le hibára az ügyfél és ne kelljen cserélni, vagy magyarázkodni amiatt. A wlan funkció is csak púp a cég hátán.

Annyi van, hogy bizonyos HGW-k, ONT-k esetén működik az USB port töltési funkciója, tehát rajta van az 5V.
Más országban a VOIP miatt oda egy back-up akkut lehet csatlakoztatni, amit ad ingyen a szolgáltató, hogy áramszünet esetén is lehessen telefonálni. Szerintem itthon is segítene ez a VOIP migrációnál, hiszen az az egyik fő probléma, ami miatt az ügyfél nem akar VOIP-ra menni, hogy áramszünet esetén nincs telefon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#86032) Akos1994


Akos1994
aktív tag

Sziasztok!

Nem tudom hova írjam de talán itt a legjobb..
SagemCom gatewayre cserélt most nálunk a telekom, de nem hozza be a konfig felületét semelyik böngésző sem. 192.168.0.1 van írva az eszközre, ipconfig parancs is gatewaynek ugyanezt hozza ki. próbáltam már http előtaggal, mind3 böngészőből, másik kábellel, másik lanporton..stb.. nem ment.. Ilyenkor mi van?

(#86033) Core2duo6600 válasza Akos1994 (#86032) üzenetére


Core2duo6600
veterán

https el is próbáltad ?

(#86028) dobdan1
Ha el is indulna harmatos lenne a teljesítménye, szóval keress más megoldást rá, akár egy NAS személyében

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86034) dobdan1


dobdan1
csendes tag

Köszönöm a válaszokat!

Nem fogok vele szenvedni, csak érdekelt volna, hogy mi mindent lehet kihozni belőle.

(#86035) DJ. Ru$y válasza dobdan1 (#86028) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Próbáltad FAT-ra formázott pendrive-val stb? Merevlemezt nem fog megküldeni valószínűleg. Médiaszervernek ne a HGW-t akard használni, akkor legalább egy combosabb router-t vegyél.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#86036) markussandor válasza Heimdallr75 (#86016) üzenetére


markussandor
senior tag

Az az átbaszás, hogy idézem: "Felvétel opcióval bármikor megállíthatod és visszatekerheted az élő adást, illetve akár 25 órányi felvételt rögzíthetsz a vevőegységben lévő merevlemezre. Mindez a TV díjcsomag havi díján felül csak 1100 Ft-ba kerül havonta, és bármikor lemondható."

Én emiatt bátorkodtam megrendelni, mert ebből az jött le, hogy nincs kockázat: bármikor lemondható.
Miután rájöttem, hogy nem ezt a lovat akartam, gondoltam lemondom, erre azt mutatja az online felület, hogy 8380 Ft-ot kell majd fizetnem a szerelőnek a cseréért! Mivan? Ezt nem említették a megrendeléskor!

Ezért felhívtam őket tegnap, és simán, ingyen kikapcsolták a felvétel opciót. Valamint bejelentettem hibára az archiv tv funkciót, elvileg azt is vizsgálják. A telefonos csaj nagyon kedves volt, segítőkész!

(#86037) dptrsk válasza markussandor (#86036) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Telefonon érdemes lemondani, s megkérdezni, nekem úgy rémlik csak kikapcsolják a felvétel lehetőséget, nincs boxcsere, de jobb, ha megkérdezed.
Másik lehetőség megrendelsz egy második boxot, majd a felvevőset adod vissza, hogy nem kell 2 box.

(#86038) markussandor válasza dptrsk (#86037) üzenetére


markussandor
senior tag

így tettem, csak kikapcsolták a felvétel opciót, elvileg marad a box

(#86039) #22718208 válasza markussandor (#86038) üzenetére


#22718208
törölt tag

Felvétel nélkül viszont semmi értelme a HDD boxnak.
A HDD-t gondolom nem kapcsolták ki benne.?
Fölöslegesen eszik kb. dupla annyi áramot mint a sima.

Erre hivatkozva sem cserélik ingyen?

(#86040) yetmanus válasza #22718208 (#86039) üzenetére


yetmanus
tag

így igazából egyszerűbb, meg ha aztán meggondolja magát, és mégis kell a felvétel, akkor nem kell cserélni :) Viszont ilyenkor csak simaként műxik, a HDD része nem. Így fogyasztásban nem hiszem h olyan nagy különbség lenne. Én a PVR-t a megállítáhatóság miatt szoktam használni, nem is arra hogy előre beállítsak valamit, hanem hogy valós időben megállítsam, ha kajázok vagy bármi, főleg meccs közben jó ez :) ha 3 napon belül van, akkor meg archív tv.

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#86041) hun-man


hun-man
tag

Valaki esetleg nem tudja, hogy este hány óráig jönnek ki a szervizesek?

(#86042) Doky586 válasza yetmanus (#86040) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"valós időben megállítsam, ha kajázok vagy bármi"
- film közben a reklámblokkok alatt kell intézni az evés, ivás, ***rást... (legalább 5perc egy reklámblokk, és 30-40 percenként biztos van egy)
- meccsnél pedig félidőben..

[ Szerkesztve ]

(#86043) yetmanus válasza Doky586 (#86042) üzenetére


yetmanus
tag

30-40perc??? El vagy te tévedve! :D Akarod mondani 5-15-20 perc :D

Bármerre is jársz, soha ne feledd, hogy ha a folyó bármely partján állsz is, mindig a tulsó oldallal szemben van az innenső

(#86044) NY_A


NY_A
őstag

Sziasztok.

250-es net mellé milyen routert ad a Telekom?

(#86045) Core2duo6600 válasza NY_A (#86044) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Amilyen van :)
De attól függ, hogy koax vagy optika van

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#86046) NY_A válasza Core2duo6600 (#86045) üzenetére


NY_A
őstag

Koax. Annyit kérdezett, hogy Cisco routerem van-e, mert ha igen akkor cserélik. Amit nem is bánok, mert az utóbbi időben sokat vacakol. Végül is már több mint 6 éves. Csak érdekelt, hogy vajon mi jöhet helyette.

(#86047) Gubek-Einste válasza NY_A (#86044) üzenetére

Koax-on F@st3686AC, optikán Huawei HG8245H.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#86048) garga01


garga01
senior tag

Sziasztok!

Az eddigi analóg vonalunkat lecserélte a t-home digitálisra, a saját adsl modemem helyett kaptam a Speedport entry 2i cuccost, amin keresztül Voipon kapjuk a telefont. Azt olvastam a topik elején, hogy a fax voipon is megy, nagyon ritkán szükséges, de most pont kell, az a kérdésem, hogy a faxon esetleg kell valamit állítani, hogy jól működjön? Tudom állatani a vonal típusát: analóg, isdn, pbx Illetve az átviteli sebességet lehet még: 9600/14400/33600 bps

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#86049) NY_A válasza Gubek-Einste (#86047) üzenetére


NY_A
őstag

Köszönöm.

Ez jó hír, mert ha jól olvasom akkor az előbbi tud 5ghz-et. Panelban lakunk, wifi fronton elég nagy a káosz. :)

[ Szerkesztve ]

(#86050) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Hellosztok!
Van egy Sagemcom 3686 típusú Telekom "főrouter". A főrouter a szobában van. Szeretném elérni, hogy az udvaron is jó legyen a net. Emeletes ház első szintjén van a szoba, ablak arra néz. Van egy TP-Link router (mellékrouter) 3 nagy antennával. Beállítottam a mellékrouteren a bridge-t (mac cím, ip cím minden megadva, egy wifi channelen van mindkettő, jelszavak megadva stb) de! Nem működik a net mellékrouterre csatlakozva. Van valami beállítás ami felett elsiklottam? Lehet egyáltalán a főrouter wifi jelét erősíteni ezzel a routerrel? :W

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.