Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131001) snyper990 válasza Lacielvtárs (#130965) üzenetére


snyper990
őstag

Szerintem a DHCP-t nyugodtan rábízhatod a HGW-re, így is "át kell címeznie" minden csomagot, csak így nem annak az eszköznek a címét adja nekik, amelyiknek a csomagot szánták, hanem a routerét, és az adja meg a csomagoknak az eszközök címét. Gondolom még a router vásárlása előtti időkben küszködött a HGW a sok csatlakoztatott eszköztől. De azok akkor sem a HGW-hez csatlakoznának már, ha az Asus routeredet access pointként használnád, így nem hiszem, hogy gondot okozna/meghaladná a HGW képességeit a DHCP címosztás elvégzése. A routered is tehermentesülne az újracímzések elhagyásával (tudtommal nem HWNAT-os, így CPU-ból oldja meg), és a hálózat teljesítménye is javulna (még ha nem is feltétlenül észrevehető mértékben, de akár még az is megeshet). Szerintem egy próbát megérne.
A vezeték nélküli beállításoknál engedélyezd az IGMP snooping funkciót, és nézd meg, úgy mennek-e wifiről a boxok. Egy próbát megér, nem kerül sok időbe, és visszacsinálni sem nehéz, ha mégsem menne.
A boxokra meg ha telepítesz pl. Kodi-t vagy VLC-t (mindkettő elérhető a boxon lévő Google TV-s Play Áruházban), azokon belül be lehet állítani a NAS elérését. Az sem túl bonyolult. :)

(#131002) snyper990 válasza Orgi (#131000) üzenetére


snyper990
őstag

Sokszor le lett már itt írva, legközelebb légy szíves használd a keresőt, mielőtt kérdést teszel fel. :)
IPTV esetén nem lehet bridge módot kérni koaxos hálózatokon (mint ahogy az az összefoglalóban is szerepel az oldal tetején).
Lekapcsolhatod a HGW 2 wifi hálózatát, mivel úgysem azok vannak beállítva az eszközeiden, nem azokat használod, ne szórjon fölöslegesen.
Saját routert rákötve elvileg mennie kell ugyanúgy, mint eddig. Ha mégsem megy, nézd át a saját routered beállításait (pl. default gateway-nél a HGW címe álljon, és lehetőleg access point üzemmódban legyen)

(#131003) Attila2011


Attila2011
aktív tag

Üdv!
Mennyibe kerülhet modem áthelyezése másik helyiségbe? Tehát optikai kábelt kellene födémen visszahúzni és másik helyégbe levinni a padláson át.

(#131004) Kaba válasza Attila2011 (#131003) üzenetére


Kaba
veterán

Ezt saját magad is meg tudod oldani.
Amennyiben szerelőt hívsz az 8600Ft lesz.
5000Ft kiszállás+fél óránként 3600Ft

[ Szerkesztve ]

(#131005) tylerddd


tylerddd
veterán

Szomszéd beköttette az optikait és másik három helyen is ma csinálták az utcában. Kábelen jött a csomagnak megfelelő érték +/- néhány megabit.

Viszont ahogy néztem, szomszédnak lehozták a padlásról az optikait, ott van egy kis fehér doboz. Abból megy a kábel egy fekete álló routerbe, ebbe pedig be van kötve a kis androidos box. Na most ez nekem nem jó, mert akkor elvileg a másik tévéhez is a routerből kell vinni a kábelt, az meg nálam macera. Anno lettek kábelvezetők berakva, így a padlásról simán jöhetne a kábel. Lenne erre valami megoldás?

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#131006) Orgi válasza snyper990 (#131002) üzenetére


Orgi
őstag

Köszi és elnézést, akkor így marad, koax hálózat, szóval ez meg is oldotta akkor a kérdést.

(#131007) Kaba válasza tylerddd (#131005) üzenetére


Kaba
veterán

Az androidos box működik wifin is,második lehetőség az
utp kábelt a falon keresztül viszed a másik helységbe,harmadik lehetőség az optikai kábel mellet viszed fel a padlásra az utp kábelt majd abba a helységbe ahol a második tv van.

[ Szerkesztve ]

(#131008) Boond


Boond
addikt

Azt tudja, vki hogy az miért lehet, hogy egyes mobil számokat miért nem tudok felhívni? (olyan amit korábban rendszeresen hívtam, most meg foglaltat jelez). - vezetékesről. Miközben mobilról meg hívható. Eddig kettőt fedeztem fel.

(#131009) poli27 válasza Kaba (#131004) üzenetére


poli27
veterán

7200ft fél óra 15 perc 3600ft ;)

(#131010) Kaba válasza Boond (#130984) üzenetére


Kaba
veterán

Már nincsen csak hangalapú mobilelőfizetés, mobiladatot is kell választani.
A flottás előfizetés is lehet magentában.

(#131011) Kaba válasza poli27 (#131009) üzenetére


Kaba
veterán

Igen ,15 perces munkadíj az 3600Ft.

[ Szerkesztve ]

(#131012) Attila2011 válasza Kaba (#131004) üzenetére


Attila2011
aktív tag

Házilag hogy lehet? Mert le kell szedni a végéről azt a kis csatlakozót, hogy ki lehessen húzni a födémen. Ez akkor otthon is szerelhető ezek szerint?

[ Szerkesztve ]

(#131013) Kaba válasza Attila2011 (#131012) üzenetére


Kaba
veterán

Van több szerelő is a topikban(ha akarnak,akkor segítenek neked).

(#131014) #46824192 válasza Kaba (#131011) üzenetére


#46824192
törölt tag

Megkezdett 15 perceket számolnak?

(#131015) Kaba válasza #46824192 (#131014) üzenetére


Kaba
veterán

Igen.

(#131016) simpley válasza Attila2011 (#131003) üzenetére


simpley
őstag

Szia,
nemrég volt nekem ilyen. :) 5000 ft a kiszállás + minden megkezdett fél óra 3600 Ft és a következő havi számlában szerepel majd külön díjként.

Kaba
közben felhívtuk az ügyfeleseket a Spec I.-gyel kapcsolatban és azt mondták mivel már területileg nincs benne a kedvezményben de korábban már meg lett kötve elvileg nem fogják kikapcsolni a Magenta-belépés után mert ugye az valamilyen szinten változtatás, nem? :F

signed by simpley.

(#131017) Attila2011 válasza simpley (#131016) üzenetére


Attila2011
aktív tag

és Kaba
Köszi az árakat, kicsit borsos, lehet marad egyelőre és csak utp-t viszem.

(#131018) Kaba válasza poli27 (#131009) üzenetére


Kaba
veterán

Én másképp tudom.A kiszállás az 5000Ft.A munkadíj az 7200 Ft/óra,de legalább 3600Ft/vagy fél óra lesz elszámolva.Amennyiben a szerelő nem oldja meg a problémát,akkor csak a kiszállás lesz elszámolva.
Ez a 15 perc 3600 Ft és fél óra 7200 forint,mióta lenne így?

(#131019) Boond válasza Kaba (#131010) üzenetére


Boond
addikt

És annak mi a menete? (flottás előfizetésnek- magenta1 esetén), arra is vonatkozik a 30% egyébként, vagy arra akkor nem? (a 30%-ot a flottás előfizetésre értem, most konkrétan, az otthoni az nyilván nem kérdés).

[ Szerkesztve ]

(#131020) simpley válasza Kaba (#131018) üzenetére


simpley
őstag

Aug elején még biztos az általam említett árakkal dolgoztak.. :U

signed by simpley.

(#131021) Kaba válasza simpley (#131016) üzenetére


Kaba
veterán

Nem fogják,(de ha mégis akkor nem vonod össze Magenta1-be,ha úgy drágább lenne.).

[ Szerkesztve ]

(#131022) Kaba válasza simpley (#131020) üzenetére


Kaba
veterán

Ezeket egy szerelő írta be a 131009-es hsz.alatt.
Amúgy én is azokat az árakat ismerem amit nálad is alkalmaztak.

(#131023) simpley válasza Kaba (#131021) üzenetére


simpley
őstag

Igen, pontosan a mobil előfizetéssel drágább mert ha megmarad a kedvezmény olyan mintha nem lenne mobil amennyiben nem lenne aktív a spec kedv. tehát ha jobban megnézzük, a mobil ingyen van. :D

signed by simpley.

(#131024) blackmajesty válasza Boond (#131019) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

A flottás számok nem kapnak további kedvezményt, a Magenta1 30% csak a vezetékes szolgáltatásokon érvényesül.

(#131025) Boond válasza blackmajesty (#131024) üzenetére


Boond
addikt

Értem köszi. És egyébként, hogy müködik ez? Csak simán jelezni kell 1414-en? vagy? (Flotta esetében)

(#131026) Kaba válasza Boond (#131025) üzenetére


Kaba
veterán

1414 vagy Telekom üzlet.

(#131027) Winne válasza Slyer (#130954) üzenetére


Winne
nagyúr

Lakossági csomagokat is el tudsz számolni?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#131028) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Észrevettem szakadásokat, nem tudtam hogy router vagy modem probléma, de kezdek a modemre gyanakodni. Nálam egy F@st 3890V3 modem van, a probléma az lenne hogy a DHCP ideje az max. 1 óra, erről beszélek, [kép]

Nem tudom hogy mitől van szakadás, de erre tippelnék. A router-ben dynamic ip van megadva, nem tudom, ezt a dhcp lease time-ot valahogy ki lehet tolni? Semmilyen beállítást nem találok. Közben látom, maximálisan 1 hétre lehet átállítani. Hogyha bridge módba kérném át magam, akkor is van ez a DHCP dolog?

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#131029) simpley válasza Slyer (#130954) üzenetére


simpley
őstag

háát igen, én most a Telenoros számomat hozom. Engem be akartak húzni a csőbe de nem sikerült.. :D Korlátlan csomagot ajánlottak 9K-ért holott én a vodától havi 2K-ért korlátlan netet és 20Ft/perc beszélgetést kapok..

signed by simpley.

(#131030) #46824192 válasza tothjozsi96 (#131028) üzenetére


#46824192
törölt tag

Ugyanilyen cucc van nálam is. Dhcp -t idő elviekben nem okoz ilyesmit. Gyakorlatilag meg soha nem tudni. Konfigold át 1 hétre a lejárati időt és nézd meg ,hogy megjavul e.

(#131031) tothjozsi96 válasza #46824192 (#131030) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Kipróbálom, köszi!

(#131032) Boond


Boond
addikt

Még egy utolsó kérdés... a tvgo korlátlansága, hogy nem számít bele a netbe, magenta1 esetén, az csak akkor érvényes, ha tv szolgáltatásom is van igaz? Vagy ez nem feltétel? (tvgo ugye anélkül is lehet).

(#131033) Zeki válasza Boond (#131032) üzenetére


Zeki
nagyúr

Magenta 1 lehet tv nélkül?

(#131034) Kaba válasza Zeki (#131033) üzenetére


Kaba
veterán

Lehet.Net+vezetékes tel.+mobil.

[ Szerkesztve ]

(#131035) Kaba válasza Boond (#131032) üzenetére


Kaba
veterán

A tvgo korlátlanságához nem szükséges a tv szolgáltatás előfizetése.

[ Szerkesztve ]

(#131036) Zeki


Zeki
nagyúr

Ehh, a tv boxunk időnként egy pillanatra eldobja a jelet, se hang se kép, aztán újra minden oké. Nem merem lecseréltetni, nehogy droidos szart hozzanak, amit nem tudok a magam igénye szerint csatorna sorrendelni. :(

(#131037) #46824192 válasza Zeki (#131036) üzenetére


#46824192
törölt tag

Én már megbarátkoztam vele ,hogy nincs egyéni sorrend.
De amivel nem tudok megbékülni, az az hogy még tematika szerint sincs összerendezve.
Ez a film-mese-zene-német-angol-mittudoménmi-sport-zene-mese-film elrendezéstől én és a család is falramászunk.

Komolyan mondom ,hogy egy hangya...nyi logikát nem tudok ebben a listában felfedezni. A szemkifolyatós skint,csatornalogót és a karakterkészletet már meg sem említem. Amíg valami értelmesebb dizájner csapat nem hoz össze egy vállalható skint , legalább a hagyományos iptv felületet illett volna feltákolni a boxra.

Ahhoz meg nulla reményt fűzök ,hogy egy jövőben érkező felülettel végre elngedik ezt a nyomorult rikító magenta szín erőltetést mindenhova. Mikor érti már meg valamelyik vízfej felfogású felelős beosztású ember ,hogy ez nem való a kényelmes tévézéshez???
Elindítok pl. egy kodit és rendesen megnyugszik az agyam és a szemem ,hogy kellemes és egymáshoz passzoló színek jönnek velem szembe és nem a fekete-magenta-fehér kombó.

[ Szerkesztve ]

(#131038) Kaba válasza Zeki (#131036) üzenetére


Kaba
veterán

Nem tudnak droidos boxot hozni,mivel ahhoz egy új szerződést kellene kötnöd.Az STB-k még mindig forgalomban vannak.

[ Szerkesztve ]

(#131039) Taktoj


Taktoj
aktív tag

Ügyfélszolgálati ötjegyű PIN kódot a telefonos ugyfélszolgálattal tudok újat készítettni/ a régi elfelejtődött/ vagy mindenképp csak egy üzletben személyesen lehet eszközölni?

Az élet olyan, mint egy doboz bonbon. Sosem tudhatod, mit veszel ki belőle.

(#131040) Zeki válasza Kaba (#131038) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi, ez jó hír!

(#131041) Kaba válasza Taktoj (#131039) üzenetére


Kaba
veterán

Csak személyesen az üzletben.

(#131042) tylerddd válasza Kaba (#131007) üzenetére


tylerddd
veterán

Értem, köszi! Szimpatikusabb lenne a kábeles megoldás, így a visszahúzós verzió játszik, falon nem fogom elvezetni. Ilyenkor egyébként ez hogy működik? Mi van, ha megrendelem a szolgáltatást és az említett módon nem tudják bekötni? A bekötéskor mi a Telekomos feladata? Tehát ha két helyiségbe kérem a tévét, akkor neki oda valahogy csiszolnia kell tévét, nem? Vagy egyszerűen beteszi valahová a routert, elhúzza mindenen keresztül a kábelt a két tévéhez és kész? Utána én majd megoldom a kábel elrejtését, elvezetését? Anyagköltség hogy alakul ilyenkor? Tehát gondolom nem mindegy, hogy hány méter kábelt kell felhasználnia például.

Bocsánat a sok kérdésért, de szeretném tudni, hogy ezek hogy működnek.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#131043) Kaba válasza tylerddd (#131042) üzenetére


Kaba
veterán

A szerelő abba a helységbe helyezi a modemet es vezeti hozzá az optikai kábelt ahova csak kéred.Anyagköltséged az nem lesz,sőt még hosszabb kábelt is hagy az esetleges későbbi mozgatásra.
Az optikai kábel az vékony kb.0.3 cm,az UTP kábel az vastagabb kb.0.6 cm.Ahol az optikai kábel bejön a padlásról onnan vezesse a szerelő az UTP kábelt vissza a padlásra,majd a padlásról fúr egy lyukat ott ahol a második tv lesz.Az UTP kábelre ezután kerüljön rá az Rj 45-ös csatlakozó dugó.Az Rj 45 ös csatlakozó az vastag kb.1.3 cm átmérőjű,így 1.5 cm-es lyukakat kellene fúrni.
Amennyiben valamiért nem tudják bekötni a szolgáltatást nálad, az elállási jogod az megvan,így költséged sem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#131044) tylerddd válasza Kaba (#131043) üzenetére


tylerddd
veterán

A kábeleket ismerem. A falban mindegyik érintett helyiségben van kábelvezető, elméletileg belefér mindkét kábel, gyakorlatilag nem tudom. A mostani tévéhez a 0,4-es kábel mellé már nem fért be egy ugyanolyan, amikor twin tunerhez kellett a kábel. Vagy csak nem tudta lehúzni valamiért.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#131045) Zeki válasza Kaba (#131043) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez jó! :)
Nálunk a sorházban a garázsba behúzta az optikait, aztán reklamált, hogy hol meg merre kéne fúrni, de azt ő nem csinálja, majd mondta hogy van telefon kábel, majd azon keresztül megy a tv-hez. Úgy is tett.
Viszont aki később kijött az emeleti tv-t megoldani, az lent a garázsban rákötötte a kábelt a telefonosra, azt meg húzta kifele az emeleten. Így oda valóban olyan kábel lett behúzva a Telekom boxától, ami kell.

(#131046) jaroslav


jaroslav
aktív tag

A nálam jobban hozzáértőket szeretném kérdezni arról, hogy én állítottam be/csináltam valamit rosszul a Telekom TV Go szolgáltatással kapcsolatban?

IPTV Szuper Családi HD csomagom van előfizetve, amihez elvileg a Telekom fiókom szerint kellenem hogy legyen a Telekom TV Go PC böngészős elérhetőségén HD csatorna.
Azonban nálam, a Telekom TV Go PC böngészős elérhetőségén minden csatorna SD.

Előre is köszönöm az információt!

Amikor Bell feltalálta a telefont, már volt két nem fogadott hívása Chuck Norristól.

(#131047) Zeki válasza Zeki (#131045) üzenetére


Zeki
nagyúr

Az emeleti kábelen keresztüli net... az eredmény láttán megnéztem jobban. Az ott lévő kábel 5e, de valami fehér bigyóba megy bele, mert az rövid rövid és onnan megy ki a másik 5e kábel a wifi routerhez. A fehér bigyó a ludas, mert ha azt kiiktatom és a rövidebb kábelre kötöm a laptopot, akkor bizony 560/780 ami kijön.

Az emeleti csatlakozás a tv-hez, szerelő által telefon kábel kihúzva, új lan kábel behúzva:

Földszinti telefon kábeles móka, itt azért jobb a sebesség mint az emeleti telefonoson.

1000/1000-es netem van.

(#131048) Kaba válasza jaroslav (#131046) üzenetére


Kaba
veterán

Az IPTV-n is elvileg már HD-nek kellene lennie.
Az adroidos smartboxon már a kezdetektől van.

[ Szerkesztve ]

(#131049) #46824192 válasza Kaba (#131048) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nem tudom mi szabályozza ezt, de nekem még iptv-vel egyszercsak ugyanaz a HD-s tvgo lett ,mint ami most is van az android boxokkal.

(#131050) Zeki válasza Zeki (#131047) üzenetére


Zeki
nagyúr

Ez az a fehér bigyó amit ki kell cserélni. Mi a neve?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.