Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61001) #03445504


#03445504
törölt tag

Sziasztok, lenne egy kérdésem mobilinternetről. Jelenleg Move M díjcsomagban vagyok (Move M díjcsomagba foglalt egyenleg 500 Mb) és aktiválva van a Net&Roll LTE 1 GB opció. Ez így elvileg 1.5 Gb.
Namármost, My Telekomon ezt látom:

Véleményetek ? Másnál sem stimmel az adatmennyiség ?

[ Szerkesztve ]

(#61002) Intruder2k5 válasza #03445504 (#61001) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Telekom mobil szolgáltatással kapcsolatos kérdések
Telekom topik (volt T-Mobile)

Ettől függetlenül ha valaki tudja, biztosan válaszol majd itt is.

[ Szerkesztve ]

(#61003) DJ. Ru$y válasza #03445504 (#61001) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez nem az a topik. Minden idetartozik kivéve a mobil. Amúgy valószínűleg valamiért kapsz "ajándék" 0.4 GB-ot. Vagy megemelték a Net&Roll-t, de kérdezz rá a másik topikban.

Elkéstem.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61004) #03445504 válasza Intruder2k5 (#61002) üzenetére


#03445504
törölt tag

Köszi, átfáradtam oda :)

(#61005) poli27


poli27
veterán

Országos internetsebesség-mérő oldalt indított az NMHH

[MTI] Országos internetsebesség-mérő oldalt indított a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH), a szerdától működő szelessav.net honlap valós információkat ad az előfizetőknél ténylegesen tapasztalt hazai internetsebességek mértékéről - közölte a hatóság szerdán.
A magyar nyelvű felületen az ügyfelek független, szakmailag megbízható mérések alapján ellenőrizhetik internetszolgáltatásuk minőségét, a le- és feltöltési sebességet, késleltetést, valamint a hálózatsemlegességet, amely alapján minden internetes tartalomnak, szolgáltatásnak egységes, megkülönböztetés nélküli sávszélesség jár.
A hatóság a fogyasztóvédelmi célú weboldallal, a szolgáltatóknál tapasztalt hiteles adatok közzétételével növeli az internet-előfizetési piac átláthatóságát. Mivel egy helyen, közvetlenül összehasonlíthatóak a versenytársak eredményei, ez a hatóság várakozásai szerint élénkítheti majd a hírközlési szolgáltatók közötti piaci versenyt is.Az előfizetők a honlapon térképes és táblázatos verzióban város- és utcaszintű, részletes lebontásban is rákereshetnek arra, hogy milyen átlagos sebesség- és lefedettségi értékek jellemzőek szerte az országban, a teljes hazai piacon. A fogyasztók regisztráció nélkül is háromféle mérés összesített eredményei közül választhatnak a szelessav.net oldalon: megtudhatók az NMHH mérőautói által dokumentált adatok, a regisztrált felhasználók által elvégzett mérések eredményei, valamint azok az értékek is, amelyeket NMHH-s mérődobozok rögzítenek. Az oldalon közérthető magyarázatok is olvashatóak a kapcsolódó fogalmakról.Az internethasználók saját maguk is beküldhetnek adatokat, ehhez csupán regisztrálniuk kell az oldalon, és már indíthatják is a méréseket a számítógép vagy az okostelefon böngészőjéből. Ha a szélessávú internetszolgáltatások minőségi jellemzői a mérések alapján - elsősorban a le- és feltöltési adatsebesség - elmaradnak a szolgáltatók által hirdetett maximális értékektől, az ügyfélnek lehetősége van arra, hogy regisztráció és öt mérés után mérődobozt igényeljen az NMHH-tól.A mérődobozok a fogyasztó otthonában vagy más, általa meghatározott helyen automatizáltan működnek, olyan időpontokban, amikor a helyi hálózaton nincs olyan egyéb forgalom, amely a mérési eredményeket torzíthatná. A mért adatok alapul szolgálhatnak a szolgáltatónak jelzett előfizetői bejelentéshez, esetleges hatósági vizsgálat indításához is, és a honlapon lévő más adatok összehasonlításával jelezhetik azt is, ha érdemes más szolgáltatót igénybe venni - olvasható az NMHH közleményében.

(#61006) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Sziasztok!
Interaktív Satra lett váltva a sima Sat tv-nk. Szerelő nem jött ki, mert a beltéri elvileg megegyezik. Rádugtam a hálózati kábelt a beltérire, kiírja a Vevő ID-t és Pin kódot kér. Az 1234 és a 0000 nem jó, azt nem fogadja el. De nem állítottunk be semmit. Van tippetek? Fekete beltéri, típust nem nagyon tudok mondani.

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#61007) Sanzaa


Sanzaa
senior tag

Huawei EC2218ss vagy EC2208S típusú

Lenovo Vibe Z2 Pro

(#61008) semetka


semetka
őstag

Kellene egy kis help, a múltkor volt róla szó de nem találom. Játékhoz kellene portot nyitnom, viszont én routeren keresztül játszok. A routeren beállítottam a portokat de valaki írt olyat hogy a tecnicolor modemnek az ip-jét a TPlink routeren DMZ-be kell raknom, hogy a modemen is átengedje. Jól emlékszek?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#61009) Intruder2k5 válasza semetka (#61008) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Fordítva... A Technicolor menüjében kell azt az IP címet beírnod a DMZ-be, amit a TP-LINK router kap a TC7200-tól.

(#61010) semetka válasza Intruder2k5 (#61009) üzenetére


semetka
őstag

Azt az IP-t ami a WAN/ IP address alatt van cím?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#61011) Intruder2k5 válasza semetka (#61010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pontosan! Amit a TP-LINK menüjében látsz WAN IP alatt / mellett.

[ Szerkesztve ]

(#61012) semetka válasza Intruder2k5 (#61011) üzenetére


semetka
őstag

Rendben, meg is volt. Köszi a segítséget.

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#61013) btz válasza Sanzaa (#61006) üzenetére


btz
addikt

Ez akkor van ha Sima sat tv szolgáltatásod van, nem interaktív. Lehet hogy még nem raktak át.

ⓑⓣⓩ

(#61014) ezüsthátú


ezüsthátú
tag

Sziasztok,esetleg valaki tudja holtart a t-home az optikaikábel kiépítésben,a XIII.kerületben? :R

(#61015) Intruder2k5 válasza ezüsthátú (#61014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen van aki tudja, de esetleg ha utcát is írnál neki, hogy merre várod őket, akkor talán fog tudni válaszolni. Bár így sem biztos, mert mint írta több csapat is dolgozik egyszerre, és a többiekről nem tud semmit, csak a saját tervezetük ismert előtte.

(#61016) wmati válasza ezüsthátú (#61014) üzenetére


wmati
addikt

Ahol nem öntötte el se a víz se a sz*r a pincét vagy egyéb helyeket ott épül, tűzoltóság nem bírja az iramot :( szóval összességében ez az első csak hátráltatta .

(#61017) M_AND_Ms válasza poli27 (#61005) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Nemzeti netsebességmérő.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#61018) Fernet


Fernet
senior tag

Ma láttam hazafelé két PanTáv feliratú furgont, vezetékeket pakoltak meg a csatornafedeleket nyitogatták. Elképzelhető, hogy ez a cég a Telekom alvállalkozója és elkezdték a munkálatokat felénk is?

(#61019) Intruder2k5 válasza Fernet (#61018) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen elképzelhető

Mondjuk frissíteni nem szokásuk amint látom, de ha régebben dolgoztak a Telekom-nak, akkor akár most is tehetik.

[ Szerkesztve ]

(#61020) DJ. Ru$y válasza poli27 (#61005) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Harmadik, még dobogós vagy. Azért pár hozzászólást visszaolvashattál volna. ;]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61021) Fernet válasza Intruder2k5 (#61019) üzenetére


Fernet
senior tag

Jó volna, mindenesetre ha legközelebb látom őket rákérdezek, remélem nem üzleti titok.

(#61022) DJ. Ru$y
Köszi az infót

[ Szerkesztve ]

(#61022) DJ. Ru$y válasza Fernet (#61018) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem lehet, hanem biztosan alvállalkozója. Az előző melóhelyemen 3x voltak kint kötni egy fali dobozt, mire jó számon volt a fax és a telefon is, és nem csörgött rá egyik a másikra, mikor külön számon voltak. Aztán meg majdnem hozzájuk mentem melózni, mikor kiderült, hogy hova is kellene inkább nem mentem. Optikát kellett volna oszlopra húzni, sok helyen melóznak, Zalától kezdve mindenfelé építenek a T-nek.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61023) wmati válasza Fernet (#61021) üzenetére


wmati
addikt

Esetleg a kábel színére nem emlékszel ?

[ Szerkesztve ]

(#61024) DJ. Ru$y válasza wmati (#61023) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Szekszárd. Ők Pesten nem dolgoznak, ha jól tudom. Zala, Somogy, Tolna, Baranya, amiket nekem mondott a srác mikor beszéltem velük.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61025) Fernet válasza wmati (#61023) üzenetére


Fernet
senior tag

Csak futólag láttam. Mintha fehér vagy világosszürke lett volna, közelről nem tudtam megnézni. Meg mellette volt több guriga fekete, de az gégecsőnek tűnt.

(#61026) wmati válasza DJ. Ru$y (#61024) üzenetére


wmati
addikt

Ja közben ki kerestem én is, annyira ismerős volt a cégnév. Össze kevertem egy másikkal.

(#61025) Pampers Akkor az Telekom lesz szerintem új kábel amit idén gyártottak ilyen fehéres szürkés színekben játszik.

[ Szerkesztve ]

(#61027) DJ. Ru$y válasza wmati (#61026) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Sok melót kaphattak, mert 4-6 csapatot akart összerakni a srác még február környékén...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61028) ab81


ab81
csendes tag

sziasztok, speedport w724v-t kaptam a pirelli helyett. lan gigabites rajta (legalábbis majd' 500mbps-t mértem), ez remek, de a wifi harmatgyenge (802.11ac kártyával 60mbps-t produkál pár méterről) és nem engedi egyszerre a 2.4 és 5ghz-t, ez utóbbin lehet vhogy firmware szinten segíteni? mert technikailag úgy látom tudná.

(#61029) DJ. Ru$y válasza ab81 (#61028) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem tud egyszerre 2.4-et és 5-öt. Wifin úgy tudsz segíteni, hogy mögé kötsz egy saját routert és vagy használod mind a kettőt (akkor kötheted switchként a routert) vagy kinyomod teljesen és modem módba vagy PPPoE Passthrough módba teszed a Speedportot.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61030) ab81 válasza DJ. Ru$y (#61029) üzenetére


ab81
csendes tag

de a németeknél ugyanez a doboz tudja egyszerre és 802.11ac-t is tud, nem lehet h szoftveresen butították?

(#61031) Intruder2k5 válasza ab81 (#61030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De lehet, sőt biztos, csak, hogy Te ezen nem cserélhetsz firmware-t, azt csak a Telekom teheti meg, mivel nem a Te tulajdonod.

(#61032) ab81 válasza Intruder2k5 (#61031) üzenetére


ab81
csendes tag

ezzel tisztában vagyok, mégis érdekel. de akkor normális hogy 60megabit/s a max, amit ki tudok hozni belőle 802.11n-en?

(#61033) Intruder2k5 válasza ab81 (#61032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt nem feltétlenül a GW okozza, lehet kliens, és lehet környezeti oka is ennek.

(#61034) Livius


Livius
őstag

Ma végre az analóg telefonomat átállították digitálisra. Azzal hogy felszabadult az a kis frekvencia sáv, amit eddig az analóg telefon használt, esetleg a VDSL újra szinkronizációja után majd ezek a sávok is használatba kerülnek, és adnak valami pluszt a VDSL vonal minőségéhez? Vagy ez túl sokat nem járult hozzá a net javulásához?

Egyébként a Speedportban a digitális telefon mellett eddig tökeletesen megy a PPPoE kapcsolatnál beállítható "Automatically disconnect" opció is. Eddig csak annyit vettem észre az este óta, amióta gépezek, hogy óránként kb egyszer van, hogy a Telephony LED elalszik, majd gyorsan újra elkezd világítani. Ez elvileg valami normális működés lenne?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#61035) Gogodj


Gogodj
tag

Sziasztok! megtudná mondani valaki hogy a 20/1 es netmánia m es csiomaghoz miylen modemet adnak? csak kiváncsiságképp érdeklődöm ugyanis hétfőn kötik be nálam. mostmár van nálunk is a netmánia m hogy normálisan fog e menni kérdéses,viszont biztató hogy kb 800 900 méterre max 1km-re van egy dslam! és mondta az ügyintéző,hogy iptv is megy már eddig nem ment csak analog tv. reménykedhetek benne hogy melglesz a sebesség és normáis modemet hoznak? :D

Gogodj

(#61036) Gogodj válasza Gogodj (#61035) üzenetére


Gogodj
tag

Gyenesdiásról van szó mint település ezt még hozzátenném

Gogodj

(#61037) mirci18


mirci18
addikt

Szevasztok lezárult a problémám amiről írtam a múltkor.
Iptv-s 30 megás internettel.
A 30 megabitből állandóan 10-11 van csak de van hogy 3-4 megabit.
Telekomnál személyesen azt mondták ez kevés jelentsem be a hibát.
Hibát bejelentettem.
Azt mondta a hölgy hogy ugyan beírják a hibát de mivel garantált 1 megabitre szerződtem sokat nem tehetek.
3 órával a bejelentés után sms-t írtak nem találtak hibát.
Úgyhogy úgy tűnik rúgtam magamnak egy öngólt ezzel az ip-tv vel mert normális net mellette nem lessz.
Sajnos nem tudom megtámadni a szerződést max csak szerződésszegéssel. :W

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#61038) #78121280 válasza mirci18 (#61037) üzenetére


#78121280
törölt tag

Hát pedig kábelnetnél az IPTV semmit se vesz le a net sebességéből.

Tessék 2 box (2SD 1HD stream) bekapcsolva és lazán meg van a maximum mindig.

Hard reset volt már a D-Link-en?

(#61039) tota961023 válasza mirci18 (#61037) üzenetére


tota961023
csendes tag

azért az nem úgy van, hogy csak a minimumot kell teljesítenie a szolgáltatónak. A szerződés nagy részében törekednie kell a maximálisan kínált sebesség elérésére....Fogyasztóvédelem

(#61040) #32577792 válasza mirci18 (#61037) üzenetére


#32577792
törölt tag

Jelentsd be újra, email-ben és csatold a panaszhoz a fogyasztóvédelmet is.

(#61041) DJ. Ru$y válasza Gogodj (#61035) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem modemet kapsz, hanem HGW (modem és router egyben). Valószínűleg VDSL lesz, ahhoz Speedport-ot adnak mostanában.

Legközelebb 5 percen belül használd a szerkesztés opciót! Alapelvekben szerepel!

Livius
Az, hogy az általad említett beállítással ez normális-e arra nem tudok válaszolni, viszont az biztos, hogy nálam soha nem csinált ilyen villanást. Amikor 1x-2x elment, akkor teljesen, de én ilyen villogást sosem láttam még rajta.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61042) Nooeca válasza Gogodj (#61036) üzenetére


Nooeca
senior tag

Nem írtad milyen szolgáltatás (optika, dsl etc).

Viszont ha optikai hálózat (ez az aktuális, független hogy nálad mi van), akkor manapság már 8245 és 8245H-t adnak. Ez attól függ, hogy te melyiket igényled, mert habár a Telekom nem foglalkozik azzal hogy te most ilyet szeretnél, és ezért ilyet ad, ugyanakkor a funkciókülönbségek miatt mégis.

Egyébként hogyha LAN porthoz csatlakoztatod a saját routeredet és beállítod a PPPOE kapcsolatodat, a 8245H esetében, akkor úgy tudsz "Bridge" módba lépni hogy nem veszik el se a TV se a Telefon.

Nem gondolom hogy az egész hozzászólásra kiváncsi voltál, ugyanakkor ha már leírtam az elejét, a végét is odatettem, mert sokaknak segít.

(#61043) DJ. Ru$y válasza Nooeca (#61042) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel távolságról van szó és eddig nem volt még 20-as csomag sem, most pedig az a max(?) így biztos, hogy DSL... Szóval ne keverd ide az optikát. :DDD

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61044) Nooeca válasza DJ. Ru$y (#61043) üzenetére


Nooeca
senior tag

Valakinek segíteni fog a hsz-om, érzem :)

Egyébként pedig hogy mi volt és mi nem az nem válasz, mivel kis településeken az ADSL hálózatot inkább optikára cserélik, mintsem vDSL-re fejlesztenék. De mindegy ne ragozzuk mert szegény belekeveredik, ha olvassa. :D

Sebességet meg a dlsamot és távolságot meg nem olvastam. :) Reggel van. A te hsz-edből válaszoltam neki :D

[ Szerkesztve ]

(#61045) DJ. Ru$y válasza Nooeca (#61044) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hát ezt erősen rosszul tudod... 2000-es kis település vagyunk mégis elsők között lettünk VDSL-esítve... És nem mostanság lesz itt optika. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#61046) Nooeca válasza DJ. Ru$y (#61045) üzenetére


Nooeca
senior tag

Hát erre nem tudok mit mondani.

Több project szerepel ami kisváros (pár utca) és optika lesz ADSL fejlesztés helyett. Persze gondolom ez lokalizációs kérdés is, nem tudom. Ez olyan 2 éve lett divat, ADSL helyett optika, de egyébként érdekes mert ha egy település túl nagy, akkor oda csak optika jöhet szóba, ha túl kicsi, akkor meg nem éri meg a vDSL fejlesztés.

De mondjuk nem is kell nekem érteni, hanem a kivitelezőknek, de amikor arról papolt nekem a kivitelező, hogy ez így logikus, én csak pislogtam neki mint aki érti hogy mit is mond.

(#61047) btz válasza mirci18 (#61037) üzenetére


btz
addikt

Ezt semmi féleképp ne hagyd annyiban. Nyittasd újra a hibajegyet és kötbéreztesd le őket.

ⓑⓣⓩ

(#61048) Garold válasza btz (#61047) üzenetére


Garold
senior tag

A hibajegy visszanyitással egyet értek, de ebből nem lesz kötbér amíg meg van a garantált sebesség.
Max akkor ha esetleg valamelyik felügyeleti szerv meg nem bünteti ezért a T-t.

Mit kell ahhoz inni hogy valaki havat hányjon??

(#61049) mirci18 válasza #78121280 (#61038) üzenetére


mirci18
addikt

Hard reset még nem volt.
Ahhoz egyébként van valami külön gomb vagy egyéb dolog rajta?
Azért kérdem mert napok óta bent van ugyan a szobába a router de sajnos még időm nem volt megvizslatni?

(#61039) tota961023 + (#61040) ungawa
Köszönöm a tippet akkor élek a fogyasztóvédelemmel.
Ha összejön és elérem a folyamatos netet vagy legalább 20 megabitet a 30-ból akkor azt nektek köszönhetem mert én már feladtam volna ezt a sztorit rég.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#61050) mirci18 válasza btz (#61047) üzenetére


mirci18
addikt

Hibajegyet nem hiszem hogy van értelme újra nyittatni mivel a garantált megvan inkább levelezek velük egy sort emailban meg kipróbálom azt a szuperszervíz nevü részt a honlapjukon.Ahol van sebességmérés amit ők el is mentenek adnak hozzá valami jegyet vagy mit amivel később ezt a mérést vissza lehet kérni.

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.