Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#150001) snyper990 válasza boborján2 (#149998) üzenetére


snyper990
őstag

Értem én, meg hasznos is tud lenni a mókolás, de egy HGW annyira céleszköz annyira limitált buherálótáborral és rendelkezésre álló forrással/szoftverrel, hogy akkor már többet lehet tanulni/hasznosabban lehet időt tölteni egy SOHO router mókolásával, vagy egy saját router építésével...

(#150002) dropi


dropi
aktív tag

Sziasztok. Egy hete kötötték be az 500as netet egy Kaon (asszem) routerrel, én megváltoztatták a nevét és a jelszot. Megy is minden, tv wifin, szóval settopbox látja, egyik céges laptop látja, telefonok látják, tévék látják gond nélkül. Viszont a másik céges Lenovo laptopom nem látja egyik wifi hálózatot sem a négyből. Minden mást lát a házban, sőt egy másik telekomost is, de ezt dehogy sem. Nem nagyon csesztettem a beállításokat, de lehet h van valami szupertitkos cucc, amit atallitittam. Bár kb háromszor reseteltem, és próbálkoztam újra. De az eredetit se látta, kapásból a reseteles után.
Erre van valami otletetek?
Előre is köszönöm.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#150003) merqree


merqree
őstag

Tegnap este a JimJam műsoron a Sam a tűzoltó kizárólag angolul volt hajlandó megszólalni. Hiába állítottam bárhol is nyelvet, csak angolul beszélt. A 3 éves gyerek meg nem értette.
A jelenséget én sem értettem, főleg, hogy sima régi IPTV van.

(#150004) Woodcutt3R


Woodcutt3R
tag

Sziasztok!

Egy Sagem 5670-es modemem van (2.5 hw verzió) és olyan problémánk van, hogy nem tudunk vagy nagyon sok próbálkozás után felmenni az internetre a céges laptopról home officeból (windows, wifit látja, csatlakozik is rá) valószínűleg tűzfal probléma van, szigorú lehet hozzá.
A modem wifije működik, tablet/mobil/tv csatlakozik rá, sebesség is megfelelő. Tehát a tcomnál minden oké, azt mondták, hogy tűzfal beállításokat én tudom megcsinálni helyben, központban nem állítanak semmit.
Nem találtam doksit a modemre, tudtok abban segíteni, hogy mit kéne állítani a modem adminjaként (http://192.168.1.1/) a szoftverében a tűzfallal kapcsolatban?

Köszi!

(#150005) fcbarca


fcbarca
őstag

Sziasztok. Nem találtam konkrét csoportot, tud valaki segíteni melyik a legjobb vezetékes otthoni internet ár /értékbe?

(#150006) csako válasza fcbarca (#150005) üzenetére


csako
veterán

Meg kell nézni mi elérhető nálad és a sebességigényt beleszámítva általában a legolcsóbb a legjobb választás.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#150007) barnibooo válasza fcbarca (#150005) üzenetére


barnibooo
tag

Szia!
Ez erőssen hely függő. Milyen hálózat van nálad kiépítve? Mi a maximális sebesség amit az oldal kínál?

(#150008) fcbarca válasza csako (#150006) üzenetére


fcbarca
őstag

XV.ker. Obsitos tér. Most költöztünk át, a lehető legjobb megoldast keresnem. Nincs valami kalkulátor?

(#150009) Mikeee89


Mikeee89
senior tag

Sziasztok! Apósomnál optikai hálózaton van IPTV (Tarcal település). Internet és telefon előfizetés nincs. A box heti 1x kiírja, hogy nincs kapcsolat és csak úgy hajlandó újraindulni, ha a nyomok neki egy OK gombot az újraindítás menüpontra (cisco box). Mintha nem kapna IP címet a box, mert a sima áramtalanítás nem oldja meg a problémát.

Ezt az utóbbi időben egyre gyakrabban eljátssza. Erre hibajelenségre lehet kérni boxcserét? Mert sajnos apósom csak átlagfelhasználó és keveset ért hozzá, csak úgy tudjuk helyrehozni, ha kocsikázunk 80 km-t oda-vissza és elvégzem az újraindítását a boxnak a menüjéből. Újraindítás után kiírja, hogy IP cím lekérése, stb, stb, majd újraindítja magát még 1x, aztán van TV adás.

Az elmúlt hónapban már 3x előfordult, kb heti rendszerességgel.

Előre is köszi a választ.

[ Szerkesztve ]

(#150010) molnarpeter válasza fcbarca (#150008) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Van, bár nekem nem vált be (Telenet.hu/TANTUSZ/szelessav.hu)
E-közmű térképen nézd meg, melyik szolgáltató van bent, és azoknál kalkulálj. Milyen használt lenne, torrent/bármi több gigás letöltés szokott lenni, vagy inkább YouTube/Netflix és társai mennek? Játék van, esetleg azokból gyakori a letöltés (frissítés, vásárlás, bármi)?

(#150011) AnonymusX


AnonymusX
senior tag

Magenta1-eseknek érdemes benézni a Telekom applikációba: július 16-ig történő regisztráció esetén a vezetékes net júliusi havi díjából 25% kedvezményt kapnak.
Ászf akciók között az 59. sorszámú: [link]

(#150012) Zeki válasza AnonymusX (#150011) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszönöm!

(#150013) csako válasza AnonymusX (#150011) üzenetére


csako
veterán

Köszi :R

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#150014) fcbarca válasza molnarpeter (#150010) üzenetére


fcbarca
őstag

köszi hogy Írtál. ezen az e közmű térképen nem igazodok ki.
nagyfelbontású filmek letöltése lenne és game is persze.
500 mbit is elég lenne, de ha párszáz forint a különbség, akkor természetesen a gb-es menne. Szerintem ide minden szolgáltató mehet

(#150015) Zsolt,72 válasza AnonymusX (#150011) üzenetére


Zsolt,72
aktív tag

Köszönöm az információt! :) [kép]

 iPhone 15

(#150016) adika4444 válasza fcbarca (#150008) üzenetére


adika4444
addikt

Keress rá a címedre a Digi, Telekom, Vodafone oldalakon. HA van optikai net (magas feltöltési sebesség) azt érdemes választani. HA nincs, akkor összetettebb a kérdés. A koax markánsan gyorsabb, mint a DSL, viszont egy jó DSL esetenként stabilabb mint a koax.

üdv, adika4444

(#150017) vigyory71 válasza Woodcutt3R (#150004) üzenetére


vigyory71
tag

Ez biztosan nem tűzfal. Az ügyfelesek kormolnak. Ha a többi eszközöd megy gond nélkül, akkor nem tűzfal.
Amúgy is, kifele irányban nem nagyon szűrnek ezek a tűzfalak.
Először is nézd meg, hogy csatlakozik-e a megfelelő vezeték nélküli SSID-hoz, aztán meg kellene nézni, hogy a laptop wifi kártyája milyen IP címet kap a routertől, illetve egyáltalán kap-e IP címet.
Első körben command prompt (parancssor) módban dobjatok egy
ping 192.168.1.1
parancsot.
ezen látszik, hogy eléri-e a routert a laptop. (Vezetékes kapcsolat ne legyen sehova bekötve a laptopon)
Ezután, ha ez megy, én néznék egy DNS beállítást a laptopon.
ipconfig /all
parancs megmutatja milyen DNS beállítást használ.

Esetleg egy
nslookup index.hu
parancs is megmutatja, kihez fordul DNS ügyekben, és eléri-e az általa ismert DNS szervert, tud-e vele kommunikálni.
Ez a hiba sokminden lehet, de tipikusan nem tűzfal hiba. Ha az lenne nem menne egyáltalán, és nem az lenne, hogy ahogy írod, csak sok próbálkozás után. A tűzfal tiltás statikusan tiltaná, és azt minden próbálkozás esetén eldobná.
Kezdd az SSID ellenőrzéssel, meg a ping-gel, és az IP cím ellenőrzéssel, aztán menjünk vele tovább, lépésről lépésre.

[ Szerkesztve ]

(#150018) AnonymusX válasza Mikeee89 (#150009) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

A hibát mindenképpen jelenteni kéne, főleg mikor éppen előfordul, de nem biztos, hogy megjavul egy beltéri cserével, de kérni lehet. Majd mondanak rá valamit.

Nálunk például, ha elmegy a villany, az IPTV beltéri nem tér magához, mert az ONT később áll keszen, mint ahogy a beltéri IP címet kér és akkor megáll/lefagy a beltéri. Csak a ki- és bekapcsolás segít rajta a hátulján lévő kapcsolóval.

[ Szerkesztve ]

(#150019) boborján2 válasza AnonymusX (#150018) üzenetére


boborján2
tag

Pár éve írtam nekik ezt a hibát.
Illetve nem a befagyást ,mert nekem olyan nem volt, hanem azt hogy ha nincs hálózat akkor ne várjon a box kézi beavatkozásra a csatlakozáshoz.
Csak egy fw. módosítás kellene ,hogy ne csak 1x próbálkozzon a hálózatra csatlakozni ,hanem mondjuk percenkét 2x. Mivel a box gyorsabban bootol mint a hgw, + így bukó az előre beállított összes felvétel. Ami azért ...na.... +feláras szolgáltatás
Először nem sikerült megérteniük a leírtakat.
Jött a sablon válasz ,hogy ha gond van indítsak újra mindent , vagy küldenek szerelőt :C
(pedig nem gondolnám ,hogy érthetetlen dolgot írtam egy telekommunikációs/tévés szolgáltatónak.

Másodszor már látszólag megértették , (vagy csak jól álcázták ,hogy nem) ígéretet kaptam,hogy továbbítva lesz a megfelelő csoportnak.
Természetesen nulla eredménnyel !

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#150020) patrikcoc


patrikcoc
aktív tag

Valami készül... Kapott már valaki ilyet? [link]

[ Szerkesztve ]

(#150021) Shkiz0 válasza patrikcoc (#150020) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Elvileg most fog jönni egy új box, gondolom ez lesz az akkor.
[link]

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#150022) PedroPascal válasza Shkiz0 (#150021) üzenetére


PedroPascal
senior tag

A régebbi android box-ot automatikusan cserélik vagy kérni kell a cserét?

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#150023) Shkiz0 válasza PedroPascal (#150022) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Jó kérdés, erre nem tudok válaszolni. Gyanítom ez is úgy lesz mint az ONT-ok esetében, hogy az új igénylések esetében ezt adják, aztán max menet közben cserélhetik, de el tudom képzelni azt is, hogy nem lehet választani és párhuzamosan fut majd ez is mint ahogy az 5670 és a 2233/2235 ONT.

Illetve ha ugyanaz a szoftver megy erre is mint a mostaniakra, akkor szerintem igazából semmivel se lesz az ember előrébb mint a mostaniakkal, max külsőleg máshogy néz ki a box.
Maga az andorid boxxal amúgy se nagyon van gond, máshol is használják azokat amik most mennek nálunk, a hiba a szoftverben lesz, azt kellene gatyába rázni.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#150024) PedroPascal válasza Shkiz0 (#150023) üzenetére


PedroPascal
senior tag

A régebbi android 9-es egész szerethető volt, de android 10-el már nem. Remélem az utódja jobb lesz.
Az új android 11-es lesz a fentebbi link alapján.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#150025) czegee


czegee
csendes tag

Sziasztok, van itt olyan hozzáértő aki esetleg tudna segíteni, a környékünkön vállalhatatlan lett pár éve a térerő, szakadozik telefonálás közben a hang, többször is volt hibára jelentve mindig pár órán belül jött a válasz automatán hogy nincs hiba. Konkrétan a község egy utcájáról van szó, és senkinek sem jó a térerő. De szerintük nincs baj. Az utcában lévő cég emiatt váltott szolgáltatót. Nem lehet valahogy kiharcolni hogy csináljanak valamit? Jelerősítőt vagy antennát vagy valamit feltenni? Válaszotokat előre is köszi

(#150026) AnonymusX válasza czegee (#150025) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

A mobilos topikba illik a kérdésed.

Minél többen kéne jelenteni az utcából, illetve ha továbbra sem foglalkoznak vele, szolgáltató váltani.

(#150027) Renwick válasza patrikcoc (#150020) üzenetére


Renwick
őstag

Nálam van ilyen pár hónapja. Elsőre nem sok különbség van a régihez képest, de a gyorsabb SoC meg a több memória soha nem árt. :)

I see you blaming each other -- And I love you still

(#150028) csiki52


csiki52
tag

Megy a Magyar mozi tv a telekom tv-n HD ban meg SD ben is.
Én örülök neki mert ezt az egy csatornát sajnáltam mikor otthagytam a Digit.

(#150029) barnibooo válasza PedroPascal (#150024) üzenetére


barnibooo
tag

Van itt is még egy két infó róla:
[link]

(#150030) zeon.hu válasza csiki52 (#150028) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Jó hír, vártam már!

#?*@&!

(#150031) Mikeee89 válasza boborján2 (#150019) üzenetére


Mikeee89
senior tag

Köszi a választ, tényleg elég bosszantó dolog. Nem tudom, hogy mi okozza. Fura, hogy csak kézzel lehet újraindítani a boxot, máshogy nem csatlakozik vissza a hálózatra. :W

AnonymusX: ha továbbra is fogja csinálni, be fogjuk jelenteni a hibát, eddig csak úgy oldottuk meg, hogy kocsikázás, OK gomb, újraindul, mindenki örül... :W

[ Szerkesztve ]

(#150032) Multibit válasza csiki52 (#150028) üzenetére


Multibit
veterán

Reklámmentes?

(#150033) Mano66


Mano66
senior tag

Sziasztok!
Kinek mennyi idő telt el az ügyintézővel beszélt modem csere és a tényleges kiszállítás között? Két hete beszéltünk és még semmi. Nem küldték még a GLS-sel.

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#150034) snyper990 válasza Renwick (#150027) üzenetére


snyper990
őstag

Az újban nem ugyanúgy 2 GB RAM van?

(#150035) Shkiz0 válasza snyper990 (#150034) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Régiónként eltérő.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#150036) snyper990 válasza Shkiz0 (#150035) üzenetére


snyper990
őstag

Azt hittem egyértelmű, hogy én az itt osztogatott verzióra gondoltam, mivel itt fentebb is erről volt szó, meg gondolom Renwick fórumtársnál is ilyen van... Na meg nem igazán érint itt senkit, hogy külföldön milyen set top boxokat osztogatnak... :)

(#150037) yogibear


yogibear
addikt

Egy nap alatt kihozták a boxot, igaz még a régit...
Hangcsúszást nem tapasztalom, csákmóric, mint texasdanger-t néztem, meg most a lakástóksót... a hang a helyén van... egyelőre...
Ami viszont érdekes:
Ha a tv-n megy a dvb-c adás és bekapcsolom a smartboxot, átvált hdmi-re...
De... ha a tv-t a smartbox ébreszti bekapcsoláskor standby-ból, akkor a dvb-c adás jön be és nem vált át hdmi-re...
Miközben egy pár éves H96 droid box, mindkettőt hibátlanul abszolválja, tv stand-by ébresztésénél HDMI-re vált, illetve ha dvb-c már megy a tv-n és bekapcsolom a boxot, akkor átvált HDMI-re...
Túlélem, csak fura. :)

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#150038) Shkiz0 válasza snyper990 (#150036) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Tudomásom szerint az új boxokól még nem osztogattak, legalábbis nekem a T-s telepítős ismerős azt mondta, hogy nem kaptak még az újból.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#150039) PedroPascal válasza Shkiz0 (#150038) üzenetére


PedroPascal
senior tag

Kíváncsian várom a véleményeket az új boxról amint elkezdik osztogatni, cserélni. A jelenlegi, régi boxon nem lehet telepíteni a Netflixet sajnos.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#150040) villamos


villamos
őstag

Várható, hogy erőltetni fogják a sima IPTV boxot használókat váltásra erre a csodára? Tehát egyszer csak kapunk SMS -t, vagy mailt, ill telefont, hogy akkor most küldik, és amennyiben továbbra is kívánok tévézni, akkor leszek szíves beüzemelni?

[ Szerkesztve ]

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#150041) kchris78 válasza villamos (#150040) üzenetére


kchris78
veterán

szerintem ennyire nem pussolják.

(#150042) boborján2 válasza PedroPascal (#150039) üzenetére


boborján2
tag

Az androidoson sem lehet. Csak mókolással , nem azt ami natívan a sajátja lehetne play strore-ból.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#150043) PedroPascal válasza boborján2 (#150042) üzenetére


PedroPascal
senior tag

A régi box alatt a régebbi Androidos boxot értem.

ASUS ROG Scar 17 G733PZ (AMD Ryzen 9 7945HX, NVIDIA GeForce RTX 4080) / SteelSeries Arctis Nova Pro Wireless, Aerox 5 Wireless / Synology DS923+ / Samsung Galaxy S23 256GB, Galaxy Watch6 Classic 47mm LTE, Galaxy Buds2 Pro /

(#150044) BIT_ válasza PedroPascal (#150043) üzenetére


BIT_
tag

Felraksz egy Kodi -t, arra egy Netflix addont és meg van oldva.

(#150045) boborján2 válasza PedroPascal (#150043) üzenetére


boborján2
tag

Ha a régebbi androidosra nincs netfix licenc , akkor semelyiken nem lesz.

Biztos vagyok benne ,hogy vagy mindegyiken ,vagy egyiken sem.

@BIT_
Kodi nf-ben már megoldott a FHD és a 4K?
Mikor legutóbb néztem (igaz ez régebben volt) ,az only SD volt. Az meg azért nem túl acélos.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#150046) molnarpeter válasza PedroPascal (#150043) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Natív nincs, de van workaround.

(#150047) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Érdemes lehet kábeles internet előfizetést valamely TV csomag előfizetésével kombinálni?

Eddig kábeles internet plusz (nem használt) telefon volt, mert annak idején így érte meg előfizetni az internetszolgáltatásra.

(#150048) molnarpeter válasza Dhampir (#150047) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Online cím szerint bepipálod, aztán kiderül.

(#150049) Dhampir válasza molnarpeter (#150048) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm, utánanézek! :R

(#150050) tuto558


tuto558
tag

Sziasztok,

Akinél van okoswifi, meg tudná nézni hogy ezekhez a Kaon-okhoz milyen gyári tápkábelek vannak? Talán 18W , de a feszültségre nem emlékszek. Költözés kellős közepén vagyunk és az új lakásban vannak már a készülékek, viszont egy hosszabb (2+ méteres) tápkábelt kéne oda hozzá beszereznem, mert a konnektorok elhelyezése nem a legjobb.

T 2000/1000 (Optika), Technicolor FGA2235 MAG

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.