Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#81201) cyber86 válasza DJ. Ru$y (#81200) üzenetére


cyber86
őstag

Köszönöm a gyors választ :R Asszem még év elején vagy tavaly érdeklődtem a bridge mód miatt de akkor megoldható, hogy minden működjön az a lényeg.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#81202) DJ. Ru$y válasza cyber86 (#81201) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha optikáról beszélünk ott nincs bridge mód, hanem PPPoE Passthrough van, amit nem kell kapcsolni, mert LAN1-en simán átenged.

Bridge mód koaxos HGW esetén van, ott csak akkor lehet bridge módba rakatni, ha nincs IPTV.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81203) cyber86 válasza DJ. Ru$y (#81202) üzenetére


cyber86
őstag

Értem köszönöm :R

Asus Rog Strix Z790-E Gaming Wifi II, 14700K, 2x16 GB Corsair Vengeance 7200Mhz,Artic LF II 420, XFX 6750 XT 12GB, Samsung 980 PRO 1 TB M2 , Asus Rog Strix 850G, Be Quiet Shadow Base 800FX, Acer Predator XB273UNV

(#81204) norti


norti
addikt

Rendelt/adott le mostanában valaki igényt tabletre az oldalon keresztül? 3 munkanapot írtak arra, hogy megkeresnek, már 2x végigmentem a rendelésen és mindkétszer letelt 5 munkanap is, de egyszer sem hívtak...

(#81205) dptrsk válasza norti (#81204) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

1412 hívd fel!

(#81206) taki01 válasza norti (#81204) üzenetére


taki01
őstag

Én tv-t akartam rendelni és én is már vagy 2-szer adtam le igényt de idáig nem hívtak vissza. Gondolom megint rossz a honlap.

[ Szerkesztve ]

(#81207) norti válasza dptrsk (#81205) üzenetére


norti
addikt

Hívnám, de amint megadom az MT azonosítóm, elkezd nagy csendben keresni a rendszer és 3 perc után megszakad... De majd próbálkozok még.

(#81208) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

3. hete, hogy küldik a routert. Kicsit kezdek türelmetlenkedni.

(#81209) DJ. Ru$y válasza -secret- (#81208) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Hivatalosan 30 napjuk van rá, de megpróbálhatod őket felhívni, hátha "elfelejtettek". :))

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81210) -secret- válasza DJ. Ru$y (#81209) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Felesleges. 2x hívtam már őket, hogy mikor de azt mondták nem tudják, majd hozza a futár...

S ha letelik a 30 nap?!

[ Szerkesztve ]

(#81211) DJ. Ru$y válasza -secret- (#81210) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel (ugyan csak 1 Ft-ot elvileg) fizettél érte, ezért 30 nap után kötbér igénnyel élhetsz, mivel a rendelés nem teljesült.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81212) -secret- válasza DJ. Ru$y (#81211) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Magyarul "nesze semmi fogd meg jól" a részemre. :U

(#81213) DJ. Ru$y válasza -secret- (#81212) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Miért? Pénzbeli kárpótlás, a szerződés nem teljesítésért, amit a későbbi számláidon fognak jóváírni, ezt azért nem mondanám semminek. A mértékéről fogalmam sincs eszköz esetén.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81214) Inhuman01


Inhuman01
tag

Sziasztok.
Történet : Adsl, a jelenlegi 2km-es vezetéken a 10 megabit jön viszonylag szakadozás mentesen .
http://www.speedtest.net/result/6254837802
Felhív az ügyfél szolgálatos csaj, hogy érdekel-e minket nagyobb sebesség ? - 2 éve ők mondták hogy ez a max - , és hogy hoznának egy új modemet is hozzá. Kérdés : most hogyan oldják meg hogy dupla legyen a sebesség ? 2 vonal összekapcsolásával ? - mert 1cm kábelt nem cseréltek 10 év alatt , mini dslam-ot nem telepítettek tudtommal a környéken.
Valakinek van infója ezzel kapcsolatban ?
köszi

"felhasználónak 17 pozitív és 0 negativ értékelése van" WOT nick: Inhuman82

(#81215) DJ. Ru$y válasza Inhuman01 (#81214) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Vagy gyorsító opció 10 megabit DSL + 4G alapú mobilnet, ennek erős a havidíja. Vagy VDSL2-re tesznek ADSL2+-ról és kapsz rá egy bondingot 2 érpár, úgy lehet kihozzák belőle a 30 megabitet is simán. ;)

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81216) Vynx válasza Inhuman01 (#81214) üzenetére


Vynx
tag

Nálam is ez van dettó, csak én belementem. Jövőhéten jön egy szerelő az beteszi a VDSL modemet kiváncsi leszek rá, hogy fog menni (elvileg azt mondák, hogy menne az 50Mbit). Szerintem nálad is a VDSL-t akarják bevezettetni (elvileg az már dupla rézkábelpárt használ így nagyobb lesz a sebesség is.)

(#81217) Vynx


Vynx
tag

Azt akarják, amit DJ. Ru$y második mondatban írt, nálam is az lesz.

[ Szerkesztve ]

(#81218) DJ. Ru$y válasza Vynx (#81216) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ennek a fele igaz, máshogy. :)

A VDSL2 ugyanúgy 1 db réz érpárt használ alapesetben, ahogy az ADSL2+ is. Ezt lehet megfejelni még egy érpárral, amit bondingnak neveznek, akkor lesz 2 db érpárod VDSL2 technológiával, ehhez egy másik eszköz kell, ami tudja kezelni a két vonalat, így duplázható az elérhető sebesség.

Megkérlek, hogy 5 percen belül használd a szerkesztés gombot, ha ugyanahhoz a témához szólsz hozzá.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81219) lasger


lasger
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég kerestek meg egy ajánlattal Magenta 1 teljes csomagra. Leginkább az IPTV minősége érdekelne, illetve, hogy milyen hálózaton mennyire megfelelő. Többektől hallottam, hogy pl HD sport adásoknál a homogén kép, pl focipálya zöld színe szétesik, mintha nem képkockánként lenne a kép , hanem összemosódik. Ez valós jelenség , vagy esetleg az infrastruktúra hibája? Jelenleg ADSL internetet szolgáltatnak, ebből talán lehet következtetni hálózatra.

köszi!

(#81220) Melack


Melack
veterán

Szisztok! A Telekom "kedvezményes" árait miként lehet megszerezni? Jelenleg a gigabites net + vezetékes telefon 5000 Ft, de ha jól emlékszem, ez nem a végső kedvezményes ár. Honlapon kötöttem. Ha ügyintézőt megkeresem, hogy kötnénk mellé még két mobilt, akkor esélyes, hogy összességében valamennyivel tovább lehet csökkenteni ezt a díjat? Köszönöm a válaszokat, ha vannak.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#81221) -secret- válasza Melack (#81220) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hűség újrakötésével csak tudtommal.

(#81222) margithid


margithid
veterán

pppoe pass-through funkciót hol találom a zte speedport entry 2i eszközben?

(#81223) Melack válasza -secret- (#81221) üzenetére


Melack
veterán

Azzal nem is lenne gondom, mert maradnánk. A UPC nem tud jobbat ajánlani, más meg nincs nálunk.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#81224) DJ. Ru$y válasza margithid (#81222) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Használati 8. oldal a PDF-ben. Internet -> WAN -> Jelszó alatt "PPPoE Passthrough: ON OFF"

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81225) margithid válasza DJ. Ru$y (#81224) üzenetére


margithid
veterán

:R

(#81226) DJ. Ru$y válasza Melack (#81220) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha újrakötöd a hűséget, ahogy Secret írta, akkor természetesen megadják az új árat. A mobil semmit nem számít, ha nem magentában van, oda pedig csak egyet tudsz mellé kötni, de ott TV is van. Szóval hiába a mobilok, új hűség vállalással lehet csökkenteni a díjat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81227) DJ. Ru$y válasza lasger (#81219) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

DSL-en én nem nagyon váltanék IPTV-re, ugyanis elvesz az internet sebességéből, ha viszont optikát fektettek le vagy húztak fel az oszlopra és azon akarnak a későbbiekben szolgáltatni, akkor már elgondolkodhatsz ezen szerintem.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81228) Melack válasza DJ. Ru$y (#81226) üzenetére


Melack
veterán

2018.11. hóig van hűség, úgyhogy ez nem lesz járható út. Abban reménykedtem, hogyha viszek ezek mellé még két mobilt, és az otthoni számlákat is elektronikusan fizetem, akkor kaphatok mondjuk 500Ft/hó kedvezményt az otthoni netre.

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#81229) margithid válasza DJ. Ru$y (#81224) üzenetére


margithid
veterán

Megcsináltam, viszont msot egy olyan gond van, hogy hiába kapcsolatam ki, ha csatlakoztatom az adsl internetet a számítógépemhez, akkor nemtudok lecsatlakozni :W
Magyarán nem a win10 kezeli a csatlakozást, hanem a modem?
Erre valami gyógyír esetleg?

(#81230) DJ. Ru$y válasza margithid (#81229) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Töröld ki a felhasználó nevet és jelszót az HGW-ből ugyanott, ahol az előbb bekapcsoltad a PPPoE PT-t.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81231) DJ. Ru$y válasza Melack (#81228) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem érted. Ha teszem azt most felhívod őket, és megmondod, hogy szeretnél mostantól 2 év hűséget (ergo 2019.04.28-ig vállalsz hűséget), akkor a mostani árral fogod megkapni 2 évre ugyanazokat a szolgáltatásokat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81232) margithid válasza DJ. Ru$y (#81230) üzenetére


margithid
veterán

Sajnos a telefon most nem jó, pedig világít a zte modemen a telefon led...
Modem menüjében ott a telefonszám és, hogy regisztált.

[ Szerkesztve ]

(#81233) DJ. Ru$y válasza margithid (#81232) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Akkor kezdjük az elejéről reseteld le az Entry 2i-t elvileg akkor betölt egy alap felhasználót és jelszót (ezzel működni fog a VoIP), ezek után bekapcsolod a PPPoE Passthrought (semmi mást nem kell állítanod, beírnod), és működni fog a VoIP is és a feljelentkezést is átengedi LAN1-en bár, hogy minek jó, ha 28 IP címed van egyszerre azt nem tudom. :DDD A net sebesség úgyis el fog oszlani, nem lesz 3x annyi le- és feltöltésed.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81234) feelmt


feelmt
tag

Üdv! hogyan tudok 1 UTP-kábelen érkező jelet úgy ketté osztani, hogy legyen iptv, és kábelnet ? mert a szobámba 1db kábel jön be és kéne ez is - az is, láttam ilyen profibb megoldást, de én valami homemade-re lennék kíváncsi mert nincs blankolóm utp kábelhez. Köszi!

(#81235) goop válasza norti (#81204) üzenetére


goop
őstag

Telefonon intéztem, hétfőn adtam le a tv rendelést, ma hozták ki. Szóval érdemes telefonon intézni, ha nem akarsz heteket várni.

(#81236) DJ. Ru$y válasza feelmt (#81234) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

IGMP képes switch vagy router, 2 db Cat5e UTP kábel.

Ha barkácsolsz 2 érpárral és utána nem lesz jó a net vagy az IPTV, akkor meg a Telekom lesz a hibás.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81237) Melack válasza DJ. Ru$y (#81231) üzenetére


Melack
veterán

De, ezt értem. Csak nekem a mostani pont annyi, mint a régi :D :(((

Ex-Informatikai Szolgáltató Asztali Munkatárs

(#81238) DJ. Ru$y válasza Melack (#81237) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ja, hogy ja. Azt hittem van egy kedvezményesebb ajánlat most, mint, akkor, amikor előfizettél. Ilyen kedvezményről nem tudok. Járnak ide többen, akik ilyesmiben dolgoznak, hátha ők tudnak okosat mondani.

Esetleg az ügyfélszolgálatot is megkérdezheted.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81239) feelmt válasza DJ. Ru$y (#81236) üzenetére


feelmt
tag

Van ilyen rotuerem, kell rajta állítani valamit ? csak simán 1-1 lan portba dugjam a kábeleket ? Ha lan-ba megy a net meg a stb is, akkor csak fekete kép van, most megprobáltam a netet wan-ba dugni az stb-ot pedig egy lan portba így jó, de akkor ha így használom, közben ap-ként nemtudom használni a router-t ? igazából nem veszem észre, hogy bármi lenne így, úgyanugy müködik minden, pedig ugytudom hogy ap-ként csak ugy jó ha lan-ba dugva a net is nem ? ( bá ez már off téma tudom )

[ Szerkesztve ]

(#81240) margithid válasza DJ. Ru$y (#81233) üzenetére


margithid
veterán

Sajnos most se jó, le van resetelve, alap felhasználónév, jelszó van, pass trought ON-ra állítva, telefon nem működik:(

(#81241) Inhuman01 válasza DJ. Ru$y (#81215) üzenetére


Inhuman01
tag

Igen én is így gondoltam, 700 ft körül emelkedik az előfizetői díj. Hűséget nem vállalok, mert elvileg idén kiépíti a UPC a hálózatát.
Hát a régi dlink 321b modemmel anno vagy 4-5 éve kiolvastam a vonali paramétereket, már akkor is elég siralmas volt a helyzet - a 10 mega kb a maximuma volt. Gondolom a másik érpáron sem lesz jobb a szitu.
Igazából nekem, ha jön 20/1-el az elég is lenne egyenlőre. :B

"felhasználónak 17 pozitív és 0 negativ értékelése van" WOT nick: Inhuman82

(#81242) DJ. Ru$y válasza feelmt (#81239) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

AP modba egyszeruen leirva igy kell beallitani kulonben a 2 DHCP szerver es atjaro utkozes miatt lehet amit irsz. LAN-WAN kotes eseten pedig dupla NAT van. A port forwardot mind a ket routeren meg kell csinalni. IGMP-t mindenkeppen engedelyezd, hogy ne legyen kesobbiekben problemad.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81243) DJ. Ru$y válasza Inhuman01 (#81241) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Azert ez nem igy lesz. Mivel ADSL2+-rol atkerulsz VDSL2-re, a technologia valtas mar egy erparon is hoz sebessegnovekedest. Keress Googleben nyugodtan ADSL2+, VDSL2 osszehasonlito grafikakat.
Bondinggal le iranyba talan 30 Mb is meglehet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81244) DJ. Ru$y válasza margithid (#81240) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Eddig volt egyaltalan telefon? Hozzarendeltek a telefon elofizetest a HGW-hez?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#81245) margithid válasza DJ. Ru$y (#81244) üzenetére


margithid
veterán

Volt, de egyre inkább a telefonra gyakanszom ,hogy nem tetszik neki ez az új VDSL.
Esetleg tudtok ajánlani valami jó és olcsó vezetékes telefont?
Ha ráhívok az otthoni számomra akkor kicsörög, vagyis vonal elvileg van, de a készülék nem jelzi.

(#81246) feelmt válasza DJ. Ru$y (#81242) üzenetére


feelmt
tag

Akkor ezt így megtudom oldani, hogy erről a routerről legyen a tv és a wifi szorás is ? vagy valamiért kizárja egyik a másikat és nem lesszjó ha jól értem amit írsz ? Különben kicsit érthetőbben leírva : így nem jó sagemcom-lan-tplink-lan-stb így megy a net wifin a tplinkről, viszont a sagemcom-ról nem.. igy igen sagemcom-lan-tplink-wan-stb, a port forward-ot hogyan tudom megcsinálni ? ( ha linkelsz valamit megköszönöm, utánanéztem de erre az adott dologra nemtudom hogyan kell, amit én találtam leirást ott más volt a cél ) k

(#81247) Gubek-Einste válasza margithid (#81245) üzenetére

Közvetlenül reset után működik a telefon?
Ha két telefon port van akkor próbáld ki a másikat is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81248) Gubek-Einste válasza feelmt (#81246) üzenetére

Milyen típusú a saját router (verzió szám is kellene)?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#81249) margithid válasza Gubek-Einste (#81247) üzenetére


margithid
veterán

Sehogy se müködik, közvetlenül modem resetelése után se, akkor se ha beírok jelszót, akkor se ha kitörlöm, akkor se ha úgy hagyom ahogy volt.
szerintetek érdemes venni egy újat, mert elvileg vonal az van.

(#81250) feelmt válasza Gubek-Einste (#81248) üzenetére


feelmt
tag

Tp-linkwr841 ver10.0 :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.