Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#103001) LantosBerry8


LantosBerry8
senior tag

Sziasztok!

Van a telekomnál egy otthoni előfizetés csomagom (tv+internet+telefon). 2017 decemberben lejárt a hűségidő, majd 2018 februárban a meglévő csomag mellé vásároltam tőlük egy okos Tv-t, amit egyösszegben ki is fizettem nekik akkor. - viszont a Tv szolgáltatásra újabb 2 év hűséget jegyeztek be.

Adódott egy sokkal jobb lehetőség (UPC), amire szeretnék váltani. Sajnos a telekom nagyon gyenge internetet tud szolgáltatni Debrecen belvárosában.... (Az elérhető legnagyobb csomag a címemen 50 Megás net, amire anno elő is fizettem, de sajnos a gyakorlatban jóval gyengébb... + mikor előfizettem 2015-ben a csomagra, volt rá ígéret, hogy hamarosan a nagy fejlesztéseknek köszönhetően lehetőségem lesz gyorsabb internet választására.... Ennek lassan 4 éve, de semmi jele a telekomos fejlesztéseknek :( )

A kérdésem az lenne, hogy ha a fentiekre való tekintettel 10 hónappal a hűségidő lejárta előtt felmondanám a szerződést, mire számíthatok kötbér tekintetében?

(#103002) djszido


djszido
tag

Sziasztok!

Optikai netem van Huawei ONT-vel. 2-3 napja vettem észre, hogy nem tudok csatlakozni a NAS-omhoz az internetről. A böngésző minden kérésre invalid requestet ad (HTTP 400). Volt már restart is, kaptam új IP-t, de nem tudok csatlakozni. Ami még fura, hogy minden portra tudok telnetelni. Látott már valaki ilyet?

(#103003) lszlogal válasza LantosBerry8 (#103001) üzenetére


lszlogal
senior tag

Gondolom Telekom kedvezménnyel vásároltad azt a TV-t. Annak az egyik feltétele a két év hűség vállalása (függetlenül attól, hogy részletre vagy egy összegben fizetsz). Nem akarok hülyeséget mondani, de ha felmondod, akkor szerintem visszafizettetik veled a készülékkedvezményt, amit kaptál.

[ Szerkesztve ]

(#103004) LantosBerry8 válasza lszlogal (#103003) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Az idáig okés, csak az a kérdés, hogy a teljes külömbözetet, vagy időarányosan....

(#103005) DJ. Ru$y válasza LantosBerry8 (#103004) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Komplett készülékkedvezményt elvileg. Mivel azt egy összegben kapod, nem havidíj kedvezmény, mint a régi rendszerben.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#103006) LantosBerry8 válasza DJ. Ru$y (#103005) üzenetére


LantosBerry8
senior tag

Értem, köszönöm.

Még így is megéri szerencsére :)

(#103007) DJ. Ru$y válasza djszido (#103002) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha eléred a NAS-t és úgy kapod a 400-as hibát, akkor a NAS-nak van valami kínja. NAT-oláat ellenőrizheted még az összefoglalóban leírt módszer szerint, na meg a DDNS helyes működését is.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#103008) djszido válasza DJ. Ru$y (#103007) üzenetére


djszido
tag

Nem csak a NAS-t nem érem el, hanem az asztali gépet sem. A DDNS-t próbáltam átállítani egy másik accountra, de úgy sem lett jobb. Talán másik DDNS szolgáltatót kéne kipróbálnom?

(#103009) djszido válasza djszido (#103008) üzenetére


djszido
tag

Nem hiszem, hogy a DDNS lenne a gond, mert IP-vel sem működik.

(#103010) DJ. Ru$y válasza djszido (#103008) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

NAT-ot ellenőrizted, hogy az ONT-ban ugyanaz a külső IP van, amit egy külsős IP lekérdező vagy a DDNS mutat?

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#103011) djszido válasza DJ. Ru$y (#103010) üzenetére


djszido
tag

Ugyan azt a publikus IP-t írja, mint a DDNS oldal.

(#103012) DJ. Ru$y válasza djszido (#103011) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

UPNP-vel vagy port átirányítással oldod meg a dolgot? Akkor csak a port átirányításon mehet el a dolog.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#103013) djszido válasza DJ. Ru$y (#103012) üzenetére


djszido
tag

Portot szoktam nyitni, de akármilyen portot próbálok behozni a böngészőben, http 400 hiba jön. Még arra is, ami nincs nyitva.

(#103014) DJ. Ru$y válasza djszido (#103013) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

https://portchecker.co/ mit mond a portokra? Lehet megpróbálnék egy factory resetet nyomni az ONT-nak, ha másnak nincs jobb ötlete.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#103015) Beniii06 válasza djszido (#103013) üzenetére


Beniii06
őstag

Tipp: Esetleg nem port triggering-et nyitottál port forward helyett? Mert van különbség a kettő között, az első csak addig van nyitva tudomásom szerint, amíg él a szolgáltatás, a másodiknál folyamatosan nyitva van.

"Got any other secret weapons?"

(#103016) djszido válasza DJ. Ru$y (#103014) üzenetére


djszido
tag

A portchecker minden portot (1-65535) nyitva lát.

(#103017) djszido válasza Beniii06 (#103015) üzenetére


djszido
tag

Évekig ment, tegnap óta minden service elérhetetlen.

(#103018) DJ. Ru$y válasza djszido (#103016) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Factory resetet neki, meg nézd meg az upnp-t nem kapcsolt-e be véletlen.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#103019) djszido válasza DJ. Ru$y (#103018) üzenetére


djszido
tag

Megoldotta, köszi! :) Kicsit bosszant, hogy mindent manuálisan kellett megint beállítani. Nincs lehetőség fájlba menteni a konfigot.

(#103020) viktorhu válasza LantosBerry8 (#103001) üzenetére


viktorhu
veterán

Hívd fel őket, kiszámolják pontosan. Minél közelebb a hűség vége, annál több a felmondás díja.

(#103021) zolokas válasza zolokas (#103000) üzenetére


zolokas
aktív tag

Senkinek sincs itt a fórumon akinek van? És hogy lehet be állítani?

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#103022) Livius válasza zolokas (#103000) üzenetére


Livius
őstag

Ennek mi köze a telekomhoz?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#103023) zolokas válasza Livius (#103022) üzenetére


zolokas
aktív tag

Samsung EuroBox GX-MT730EK ezt kaptam SAT tv szolgáltatáshoz!

Telekom TV L - Net L 1000 Mb/s / 1000 Mb/s - Xiaomi Poco X3 Pro Fekete

(#103024) blackmajesty válasza viktorhu (#103020) üzenetére


blackmajesty
aktív tag

Eszközvásárlás miatti kötbért teljes egészében ki kell fizetnie, mert a kedvezményt teljes egészében megkapta a TV árából. Ha szolgáltatás havidíjából kapott kedvezményt akkor csak annyit kell kifizetni amit már igénybevett.

(#103025) Z0necoder


Z0necoder
újonc

Sziasztok! A Telekom optika dobozokat kb. két éve felszerelték nálunk a társasházban, szintenként, de a szolgáltatás még mindig nem rendelhető. A Telekom weboldalán mostanában jelent meg egy értesítés, miszerint a tulajdonosi hozzájárulási nyilatkozat hiányzik még nálunk, és ha ez megvan, elkezdik kiépíteni az optikát.. A közös képviselő szerint a nyilatkozatot két éve leadtuk, és nekem úgy tűnik, valóban, hiszen a dobozok meg is jelentek. Mi lehet a probléma? Önkormi engedély? A jelenlegi rézdrót már nagyon megbízhatatlan, régi, nagyjából minden reményem az optika. Köszi a válaszokat előre is!

(#103027) DJ. Ru$y válasza Z0necoder (#103025) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Talán a közös képviselőnek kellene felvenni a kapcsolatot a Telekommal, és megkérdezni, hogy mi a pálya?! Nem véletlen fizetitek a közös költséget.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#103028) HTomee


HTomee
tag

Sziasztok,

Hosszabbítottam a hűségem és kihoztam online rendeléssel egy TV-t részletre.
Itt is eltudok állni a vásárlástól 14 napon belül? Mert hát nem olyan nagy szám ez mint írták. inkább lenne egy drágább..
Bevihetem Telekom üzletbe is leadni vagy csak postán?

(#103029) DJ. Ru$y válasza HTomee (#103028) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Elállási jogod van. Szinte biztosan csak futárral viszik vissza, mivel online rendelés, és az "elállás is online". Ilyenkor azzal szokott probléma lenni, hogy nem veszik le a 2 évet és nem tudsz rá új készüléket kihozni, ez nem mindig egyszerű menet, hosszabb időbe is telhet.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#103030) AttyVin


AttyVin
aktív tag

Szolgáltatóváltás miatt a net "telekomos" lett.

Küldték a "szereld magad" csomagot, de a mi "igényeinkhez" a ZTE modem/router nemigen konfigurálható rendesen.
Most beállítottuk korábbi rendszert ("saját" modem + router) a telekomos eléréssel, ami persze így is működik.

Kérdés, hogy a ZTE kiiktatása jár-e valamilyen negatív következménnyel (pl. kommunikálnak-e a "központból" a ZTE-vel, szoftverfrissítés, forgalmi adatok figyelése, stb.)?

Köszönettel.

Üdv, Vino

(#103031) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok!

Optikai net, évek óta hibátlanul működő Huawei ONT-vel, 2 set top box-al. Találkozott már valaki olyan hibával, hogy az egyik boxnál kimerevedik a kép csatornaváltás után pár mp-el? Nem kockásodik, nem akadozik, egyszerűen megáll a kép. Újabb csatornaváltás után ismét megy pár mp-ig és ismét megáll. Van hogy órákig, van hogy napokig csinálja, majd rendbe jön néhány hétre is akár. Ha lejelentem hibára, biztos vagyok benne, hogy nem fogom tudni produkálni, amikor jön a szerelő.

(#103032) varso válasza Spirit (#103031) üzenetére


varso
tag

Milyen BOX-ról van szó?

Egyébként érdekes, mert nekünk a SAT TV-s BOX-oknál ugyanez volt, de egy szoftverfrissítés megoldotta. (KaonMedia CO1600 EuroBox)

Be kell jelenteni hibára, és ha a szerelő előtt nem jelentkezik a hiba, akkor megkell neki mondani, hogy valamikor jó, valamikor nem. Szerintem nincs olyan szerelő, aki nem cserélné ki.

Próbálkoztál már Gyári beállítások visszaállításával?

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#103033) poli27 válasza Spirit (#103031) üzenetére


poli27
veterán

nem megy át az igmp forgalom rendesen, nincs saját routered közbeiktatva esetleg? Én kiresetelném az eszközt, és utána rátöltetném vissza a felh/jelszó párost telefonon, ha ez nem oldja meg akkor hibabejelentő...

(#103034) Spirit válasza poli27 (#103033) üzenetére


Spirit
őstag

Ez egy Cisco ISB2001MT. Nagyon ritkán a másik box is csinálja. Kezdek az ONT-re gyanakodni. Nincs saját eszköz a TV-k irányába.

[ Szerkesztve ]

(#103035) Zen11t válasza poli27 (#102952) üzenetére


Zen11t
csendes tag

Ez mindegyik típust érinti? Valakinél már frissült?

(#103036) DJ. Ru$y válasza AttyVin (#103030) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha a "saját" modem ADSL2+ képes csak, és a Telekom átrak VDSL2-re, akkor kuka az egész rendszer. Azt ugye tudod, hogy a ZTE-t lehet használni "modemként" PPPoE Passthrought kell bekapcsolni, bekötöd a router elé a modem helyére, és ugyanúgy működik minden, mint eddig.

Jobb fent keresővel keress rá a PPPoE Passthroughra, ha van további kérdésed, sokszor ki volt tárgyalva.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#103037) DJ. Ru$y válasza Zen11t (#103035) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Mivel a Telekomnál eddig 1 db Sagemcom ONT volt, így nyilván csak azt érinti. A koaxos HGW-k nem ONT-ok, így arra nem vonatkozik.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#103038) AttyVin válasza DJ. Ru$y (#103036) üzenetére


AttyVin
aktív tag

Az természetesen az első kísérlet volt.

A gond, hogy szükséges lett volna a belső hálózati elemek nethasználatának időpontokhoz kötött engedélyezésére/tiltására, amit a ZTE-n nem tudtunk megoldani.

Ha sima modemként ment, akkor sem volt teljesen 100-as a meglévő TP-Link routerrel....

A kérdés azonban marad: a Telekommal lehet-e így valami gond a saját eszköz használata miatt?
(Azt most nem írom, hogy "önként" bejelentem....)

Köszönettel.

Üdv, Vino

(#103039) bobi71


bobi71
csendes tag

Sziasztok
adott egy t-homos huawey modem és egy d link dir 842 router a nodemet bridge,vagy modem módba kellene állítanom mert a nast nem érem el hibát jelez olvastam a beállítást de sajnos nem sikerül nem tudom a dhcp hogy kell tiltani a huaweybe megköszönném ha valaki tudna segíteni

(#103040) Zen11t válasza DJ. Ru$y (#103037) üzenetére


Zen11t
csendes tag

Köszönöm szépen, ezt nem tudtam.

(#103041) raider21 válasza AttyVin (#103038) üzenetére


raider21
aktív tag

Először azt tisztázzuk, hogy milyen típusú ZTE HGW -t kaptál?

Arra rájöttünk, hogy most ADSL2+ vonalon lehetsz, így a VoIP telefont és az IPTV -t nem fogod tudni használni, ha esetleg van ilyen előfizetésed is az xDSL net mellett. Látják, hogy saját eszközt használsz, és nem a T -s HGW -t; de amíg csak net van, addig gondod nem lesz belőle. Max. hibabejelentésnél ha van, rákérdeznek, hogy miért nem a kiküldött eszközt használod, de ennyi. Retorzió nem fenyeget. Gondod majd csak akkor lesz, amikor később esetleg átraknak VDSL2 vonalra, mert a saját modemed/HGW -d kb. 99% eséllyel nem VDSL2 képes eszköz!

[ Szerkesztve ]

raider21

(#103042) #81524480


#81524480
törölt tag

Már kifutó? :F :Y

(#103043) DJ. Ru$y válasza bobi71 (#103039) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nem kell tiltani a DHCP-t és se nem modem mód, sem bridge mód kell, hanem PPPoE Passthrough. Jobb fent keresőbe beírod, sokszor le lett már írva, hogy hogyan is kell beállítani.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#103044) DJ. Ru$y válasza AttyVin (#103038) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ha jól rakod össze a hálózatot és jól állítod be, onnantól a ZTE-nek semmilyen beleszólása nincs a TP-Link mögötti forgalomra. Ugyanúgy működik, mint az általad említett "saját" (gondolom D-Link) ADSL modem.

Amennyiben átkerülsz VDSL2-re amit nem tud valószínűleg a modem, attól kezdve nem lesz neted, amíg a ZTE-t be nem üzemeled.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#103045) bobi71 válasza DJ. Ru$y (#103043) üzenetére


bobi71
csendes tag

Köszi
Próbáltam csak a dlink routernél hiába irom be a felhasználónevet és a jelszót nem enged csatlakozni
rengeteget olvastam róla hidd el de nem megy.

(#103046) DJ. Ru$y válasza bobi71 (#103045) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Huaweiben elrontottad a PPPoE felhasználónevet? Töröld ki a @t-online.hu részt. Ugyanis optika esetén 1 db session lehet, ha a Huaweiben aktív a PPPoE kapcsolat, akkor semmilyen más eszközzel nem tudsz PPPoE kapcsolatot létesíteni ugyanazzal a felhasználónévvel és jelszóval. ;)
Összekötni pedig Huawei LAN1 - D-Link WAN, D-Linken WAN beállítás PPPoE, felhasználó + jelszó beír. A felhasználónál kell a @t-online.hu is.

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#103047) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Valami okból kifolyólag játékon belül magasabb a ping a megszokottnál, ez még nem is lenne gond, de a packet loss már idegesítőbb.
Megpingeltem a google.com-ot, és 9-10ms jött ki a válaszidőre, packet loss meg egyáltalán nincsen. Akkor ezek szerint teljességgel kizárható hogy az én netemmel van valami gond?

:R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#103048) EAndrew


EAndrew
aktív tag

Sziasztok,

Ma kaptam egy új ZTE router-t az otthoni szolg csomag mellé a Thome-tól, mert a régi behalt. MIóta cserélték, a gépnél azt vettem észre, hogy a csatolmányt töltök le, vagy más programokon keresztül töltök valamit, akkor a sebesség a kezdeti 4-5Mb/s helyett leesik 10kb/s-re és fixen megáll.
A sebességmérők kimérik a 50Mb-t de ezt nem adja vissza a letöltés.
Ez router hiba? Mi lehet a megoldás?

Köszi!

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

(#103049) Beniii06 válasza #81524480 (#103042) üzenetére


Beniii06
őstag

Mondanám, hogy érdekes, a solo és trio már nem is rendelhető, de nem lepődnék meg, ha ilyen gyorsan bebukott az egész vagy csak annyira keresett volt, hogy elfogyott :DDD .
Ennyi pénzért(60k) kb. 4 "fél"-ipari eszközt is lehet venni, 3-at biztosan, igaz azok nem tudnak 1000+ Mbps-t, csak 300-600-at, több eszközzel jobb lefedettséget is lehet biztosítani, nagyobb sebességgel is. Persze itt a kényelmes beállítást kellett megfizetni, de azzal, hogy mesh ide vagy oda, kell vezeték is hozzá egyenként, már vesztett az értelméből és mikor megláttam, hogy a Strong gyártja, nem is fűztem hozzá sok reményt(DVB-T beltéri egységek hamar elfüstöltek ettől a gyártótól, szét is szedtem egyet, szinte minden alá volt benne méretezve, olcsó legyen gyártani az a lényeg és mind 1-1,5 év után hibásodtak meg).

Így vagy túl gyorsan elkapkodták(de akkor még elérhető lenne később) vagy sok hibásodott meg vagy az átlag userek mégsem tudták beüzemelni könnyen vagy az sem segített, hogy a T a reklámokban a ház minden pontjára ígért vezeték nélküli hozzáférést, csak a marketingesek biztos elfelejtették, hogy itt 20 évvel ezelőtt is vasbetonnal építkeztek még + vályoggal és sok helyen nem vált be, amit ígértek. Igazából mindegy, de ha kiderül, hogy szériahibás vagy valami rejtett biztonsági kockázatot rejt az eszközök szoftvere (ami így valószínűleg nem is lesz javítva, ha megszüntették a gyártását), én biztosan visszakérném az árát azok helyében, akik vásároltak belőle.

"Got any other secret weapons?"

(#103050) EAndrew válasza EAndrew (#103048) üzenetére


EAndrew
aktív tag

Na úgy tűnik USER ERROR volt, mert be kellett állítani a router-t, sorry , azonban még mindig kérdés, hogy most nem megy fentebb a sebességmérő mint 42-43 Mb/sec, míg az előző eszközzel simán meg volt az 50 is.
Ennyit jelenthet a ZTE router vagy inkább a telekom hálózat nem ad le most annyit?

"Nem tudtam pontosan, hogy mit akarok, de azt tökéletesen megvalósítottam." :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.