Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#125001) Kaba válasza Adama123 (#124999) üzenetére


Kaba
veterán

A Record&Go-hoz még egy kiegészítés a 30 órányi felveteli időt lehet bővíteni plusz 100 órányi tárhelyre,a Record&GO extrával.

(#125002) odrif


odrif
MODERÁTOR

Tehát akkor még mindig szükség van az új TV-nél egy box-ra, és egy ehhez kapott távirányítóra?

20 éve a Prohardveren

(#125003) Kaba válasza odrif (#125002) üzenetére


Kaba
veterán

Igen.

(#125004) odrif válasza Kaba (#125003) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Köszi.
És nincs is tervbe véve, hogy elfelejthetjük végre a boxokat és pl. az androidos TV-vel használhatjuk a szolgáltatást?

20 éve a Prohardveren

(#125005) Beniii06 válasza odrif (#125004) üzenetére


Beniii06
őstag

#124949

"Got any other secret weapons?"

(#125006) Odzse válasza tobias40 (#124987) üzenetére


Odzse
tag

Szia,

Köszönöm, este ránézek :R

(#125007) Odzse válasza andrew911 (#124991) üzenetére


Odzse
tag

Szia,

Köszönöm, este erre is ránézek, remélem összejön. :C

(#125008) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Hát nem igazán reklámozzák a weboldalon az új platformot. :D
Ebből szerintem azért lehet érezni, hogy ez kényszerindulás.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#125009) Kaba válasza szabogabor10 (#125008) üzenetére


Kaba
veterán

Nem akarják,hogy sok igénylő egyszerre.A cél a fokozatos bevezetés,ezért nehezítik egyenlőre a váltást is.A mediában sem publikus még.A kezdetekben így könyebb lesz a hibákat orvosolni.

[ Szerkesztve ]

(#125010) szabogabor10 válasza Kaba (#125009) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ergo kb. egy széles körű bétateszt indult el.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#125011) #46824192


#46824192
törölt tag

Sikerült ránézni a weboldalon mennyi az annyi. Gyakorlatilag árban ugyanott lennék az új platformon mint a régin.

Hasznos lenne egy teljes értékű médiabox és chromecast, de a netflix korlátozás visszatartó erő számomra. A bekerülése pedig kérdőjel.
Ami sajnos mégnagyobb hátrány az az,hogy forintban kb ugyanannyi felvétel opcióért (+ha behúzod a +100órát mellé) más mondja meg mit rögzíthetek és mit nem.
Meg merem kockáztatni ,hogy a valamire való sport események, filmek ,sorozatok közül csak elenyésző százalékuk lesz rögzíthető.

Az pedig csak hab a tortán ,hogy a csatornák minősége pont ugyanaz ,mint eddig is volt. :C. Pedig én itt vártam volna az igazi nagy előrelépést!

2000ft -ért , pedig a két db. 4k csatorna az enyhén szólva is meredek. De ez csak másodlagos mert nem mozgat meg a 4k egyébként sem.

[ Szerkesztve ]

(#125012) IP1954 válasza #46824192 (#125011) üzenetére


IP1954
aktív tag

A Netflix problémát nem értem.
Valamire való tévén eleve elérhető.
A legtöbb médialejátszón is.
Miért kellene a telekomos kütyün menni a Netflixnek is?

(#125013) Klown


Klown
aktív tag

Azért van bőr a képükön, hogy havi egy ezrest kérni egy plusz dobozért! :U 2 db plusz TV készüléknél az havi +2k, ami a DIGI-nél az HBO Pak-ot takarja GO-stól, igaz ott csak havi 200 Ft a további CAM modul. :U Ja és gondolom a kínaiaktól nagytételben megveszik kb. 15 ezerért a doboz darabját. Bomba üzlet, csak nem az előfizetőknek! :C

Az lesz majd az érdekes, ha ugyanez a box sárga menüvel (flip) majd havi 400 Ft-ba fog kerülni!

Ja még ami csalódás, hogy nem történt meg a H.265 HEVC-re váltás! Minőségileg így marad ugyanaz a dzsunka szint, ami a legacy rendszeren is van. Na meg a sávszélen így is megy a spórolás. Nyugodtan el lehetne engedni a "gyeplőt", ahol a hálózat bírja! Miért kell félni egy 12-14 mbit-es HD stream-től? Ja, hát hogy drága a storage a felveősöknek, s így azon lehet spórolni?! Akkor legyen emiatt az előfizető büntetve... :U

Egyedüli pozitívum az lesz, ha majd megszűnik a multicast s bármilyen okostévére, Androidos, vagy AppleTV-s kütyüre fel lehet majd telepíteni. Akkor nem kell majd plusz porfogó és távirányító, na meg a húzós bérletidíj!

Üdv: Klown

[ Szerkesztve ]

<< Jégvirágos ablakot láttam már, de fagyott pingvint még soha! >>

(#125014) #46824192 válasza IP1954 (#125012) üzenetére


#46824192
törölt tag

Mert van rajta android store és a többi értelmes app működik is. Az egyik tv-m csak egy monitor , a másik meg egy régebbi és már elég döcögős smart. Tervben van a csere , de még nem most. Így gyakorlatilag ha netflixezni szeretnék ezen a platformon akkor ismét kell egy külön eszköz. Ennek tudatában kijelenthető ,hogy megint nem lennék előrébb.

Lehet neked ez meglepő, de nekem alapvető gondolat az volt,hogy egy ilyen boxon lesz nf app. Kb annyira alapvető dolog szerintem, mint a tv-k távirányítóin a dedikalt nf nyomógomb.

[ Szerkesztve ]

(#125015) Kaba válasza IP1954 (#125012) üzenetére


Kaba
veterán

Vannak még felhasználók,akik" buta "tévével szeretnék használni,az új plattformot.Még nagyobb gondban azok lesznek akik csak scart csatlakozós tévével rendelkeznek nekik még adaptert is venniük kell.

[ Szerkesztve ]

(#125016) vmarci21 válasza IP1954 (#125012) üzenetére


vmarci21
tag

én azért vártam az új platfromot, hogy ne kelljen saját Android TV-s box is buta-TV-hez... Úgy hogy a Netflix hiánya elég nagy probléma..

[ Szerkesztve ]

>> into.hu - https://into.hu <<:::>> Webfejlesztés: https://intomedia.hu <<

(#125017) madagaszkar


madagaszkar
tag

Sziasztok!
Az utolsó bekezdés szerint nem válthatok az új Telekom tv díjcsomagra?
Jelenleg bondingos, stabil 120/30-as VDSL netem van, IPTV 3 STB, 1SD+2HD, felvétel opcióval.

(#125018) tobias40 válasza vmarci21 (#125016) üzenetére


tobias40
veterán

Azért ne mondjátok már hogy akkora probléma ez a NF!(nekem is van NF,nincs okos tv-m,vettem egy olcsó kínai boxot,felraktam rá a CE-t és ennyi,amúgy a droidon is menne csak így jobb nekem! :D hogy minden egy helyen meglegyen,hbogo,NF,tvgo,stb...) )
Aki akarta eddig is nézte vhogyan aki meg most szeretne előfizetni az is megoldja ha kell neki,nem ezért nem fogja (nem) előfizetni!
Egy független szolgáltatónak miért lenne "kötelessége" ezt is biztosítani?
Amúgy meg írták hogy vszínűleg később benne lesz,ez majd kiderül.
Nem szokásom védeni a szolgáltatókat ;] de ebben az esetben sztem nem jogosak ezek a NF kifogások.
Nem támadásnak írtam nektek aki kérdezitek,csak vélemény.Nyilván jobb lenne ha benne lenne de akkor meg kitalálnának egyesek egy másik app-ot hogy az miért nincs benne!! :DDD

(#125019) kigyi_23 válasza tobias40 (#125018) üzenetére


kigyi_23
addikt

És milyen felháborodás lenne, ha pl. megoldaná a T, hogy csak az általa forgalmazott NF előfizetést lehetne nézni a boxon :D :D Besz...k, ha megcsinálnák és utána olvashatnám a komment cunamit itt :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#125020) szabogabor10 válasza kigyi_23 (#125019) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezt nem engedi a netflix tudtommal.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#125021) kigyi_23 válasza szabogabor10 (#125020) üzenetére


kigyi_23
addikt

Óó van az a pénz és szerződés hidd el csak még nem papírozta le eddig senki :D

https://www.youtube.com/user/kigyi23/

(#125022) DevKiller válasza madagaszkar (#125017) üzenetére


DevKiller
senior tag

Táves infó.
Rezen is adható, olyanon, amelyiken legalább összeállt 24 mbps-al.
Annyi a megkötés, hogy a legújabb portfóliós net csomagodnak kell lennie tehát 202009, és ahhoz mehet. Továbbá 4K tartalom rezen nem érhető el. De a te vonaladra mehet a 3 STB is akár. :K

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#125023) madagaszkar válasza DevKiller (#125022) üzenetére


madagaszkar
tag

Köszi a választ.
Akkor itt is mehet az 1SD+2HD, vagy itt már nincs így lebontva?

(#125024) Essejó válasza korpas15 (#124976) üzenetére


Essejó
veterán

Nekem engedélyezve van, és a DS kinyitotta magának. Persze a Windows tűzfal szólt hogy blokkolja-e de engedtem, hogy ne blokkolja. Ami azért vicces mert a DS nem win alapon fut.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#125025) Krinyo válasza #46824192 (#124921) üzenetére


Krinyo
senior tag

Ez a Műsorújságos átrendezés hetek óta, a legutóbbi csatornabővítés óta nem működik.

(#125026) PBA válasza Klown (#125013) üzenetére


PBA
aktív tag

Nem akarom védeni a Telekomot, de az, hogy egy TV adás mennyire kockásodik nálad vagy sem, az több mindentől is függ. Nem mindegy, hogy a KTV szolgáltató a műsorszolgáltatótól hogyan kapja a jelet? Ha mondjuk optikán közvetlenül a stúdiótól, akkor sokkal jobb minőséget lehet elérni ugyanazon bitrátával. Ha műholdról veszel már le egy eleve tömörített jelet, akkor az egyrészről már tömörített (lehet kockásodás), másrészt nem biztos, hogy egy az egyben be tudod tolni a hálózatodra, ebben az esetben lehet hogy újra kell tömöríteni, ami további minőségromlást eredményez.

A HEVC kódolás tényleg hatékonyabb, de nem csodaszer, olyan 30-40%-ot tudsz vele megspórolni a bitráta tekintetében. Ha mondjuk a jelforrást nem optikán kapod kvázi tömörítetlenül, hanem egy H264 jelfolyamot veszel le műholdról, és újratömöríted, akkor adtál egy pofont a fekáliának.

Egyébként a bitráta fétis sem mindig jogos: kódolok én neked röptében 6Mbiten is gyönyörű HD jelet, nem fogsz egy szem kockásodást találni rajta, még durva képtartalom (robbanás, víz, stb) esetében sem. Itt is a forrásjel minősége és a használt enkóder milyensége a tényező.

Összességében: nem olyan egyszerű téma ez, mint ahogy sokan gondoljátok. Ismét nem akarok védeni senkit, de tényleg nem olyan egyszerű egy teljes technológia váltás pl. HEVC-re, és jelen pillanatban nem is biztos, hogy érdemes meglépni. A jövő természetesen ez, de a bevezethetősége nagyon soktényezős történet. Ha megnézitek, a Netflixnél sem HEVC kódolásúak a HD tartalmak, pedig ott rögzített anyagokat kell kiszolgálni, nem élő forrásból dolgoznak.

Egyébként meg sok éve nincs TV előfizetésem és nem is lesz, munka után nem akarok én képernyőt látni. :) Ha tartalmat fogyasztok, azt majd akkor teszem amikor nekem jó, és azt nézem, amit én akarok. Erre jó a Netflix, HBO és egyéb streaming. A lineáris tévézés a végét járja, mondom ezt úgy, hogy sokáig ezen a területen dolgoztam. :) De itt az ideje beszántani a régi modellt.

(#125027) DevKiller válasza madagaszkar (#125023) üzenetére


DevKiller
senior tag

Nincs már megbontva, épp ezért van a sávszél korlát rezen.
De ha elfogadsz egy jó tanácsot: aludj még rá egyet.

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#125028) IP1954


IP1954
aktív tag

Ha az adott szolgáltatónak nincs applikációja a használni kívánt tévén, akkor meg kell teremteni a lehetőséget más módon. Ezek költsége jellemzően alacsonyabb pl. a Netflix egy éves előfizetésének az áránál, és közben kinyílik a világ másra is.

Az asztali androidos box nem csoda kütyü, nem lesz teljesen azonos egy modernebb okostelefon vagy táblagép lehetőségeivel ilyen-olyan okokból.

(#125029) madagaszkar válasza DevKiller (#125027) üzenetére


madagaszkar
tag

Úgy lesz, köszönöm.
Félő, hogy mivel nincs megbontva, automatikusan SD minőségben fogom kapni a csatornákat. Várom előbb a tapasztalatokat és csak utána váltok. Nagyon kevés még az infó.

(#125030) kopa1 válasza madagaszkar (#125029) üzenetére


kopa1
aktív tag

Nincs már "SD only" csatornakiosztás és stream limit se. Ahány boxot enged rézen az előminősítés, annyin fogsz HD-n nézni

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#125031) #46824192 válasza PBA (#125026) üzenetére


#46824192
törölt tag

Nem teljesen tudok egyetérteni. A netflix példával főleg nem, mivel az eszközök xy százaléka tudja csak a HEVC -t amelyeken nézhető.

Itt viszont még mindig egy zárt rendszerről beszélünk, ahol a végpont natívan azt tudja amire a szolgaltató berendezkedik.

A képminőség tekinentében hatalmas előrelépés lenne ,az a kis 40 százalékocska ,amit ez rá tudna dobni.
Természtesen nem az apostol tv ről és az egyéb szutyok műholdas elosztásról beszélünk, mert a sz.rból nem lehet várat építeni. Hanem arról hogy az értelmesebb csatornák pl a bixen vagy a stódióból közvetlen optikán mennek az encoderhez.

Aki emlékszik a sat tv indulására ,az is tökéletes példa volt erre. Az addigi két nagy műholdas mellett mekkora minőségi ugrás volt az mpeg4. Persze csak addig még nem volt telepakolva az adott transponder. Tudjuk, a pénz nagyúr...De én most kb ezt az ugrást vártam.

Az viszont kétségtelen hogy ez a jövő. De itt kb akkor lesz HEVC amikor , nyugatabbra már ezt is elkezdik kukazni mert elavultá válik. Persze ne legyen igazam.

[ Szerkesztve ]

(#125032) patrikcoc válasza Rise17 (#124948) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Én ma telefonáltam reggel (kértem a 4K minicsomagot), és most hívtak hogy holnap hozzák dél-1 között a 3 új boxot.

[ Szerkesztve ]

(#125033) szkorhetz válasza kopa1 (#124924) üzenetére


szkorhetz
őstag

Wifi mikortól lesz használható?

Nagyon jó lenne, ha nem kéne a mesh rendszert megvenni egy 2 szobás panelba, ha csak az egyik szobában van netkábel, de mindkét szobában lenne tv... :)

(#125034) DevKiller válasza szkorhetz (#125033) üzenetére


DevKiller
senior tag

Kaon? ;]

HONOR 50 5G 128/6 GB (Telekom HU/ Telekom HU)

(#125035) PBA válasza #46824192 (#125031) üzenetére


PBA
aktív tag

Nem kérdés, hogy a HEVC a jövő, illetve sok helyen már a jelen is. :) Én arra céloztam, hogy egy váltás nem egyszerű. Talán még egy kevert rendszernek látnám értelmét, azaz a HD adások vegyesen lennének H264 és HEVC. Ami műholdról jön H264-ben, azt fölösleges újratömöríteni. Itt viszont mindig nagy kérdés, hogy a teljes infrastruktúra hogy viszonyul ehhez a vegyes dologhoz, ugyanis nem csak a nézőnél lévő kis dobozkákból áll a rendszer. :)

Hol, merre kukázzák a HEVC kodeket és mit használnak helyette? Elavult a HEVC? :) Mi van helyette, amihez van elérhető enkóder, HW decoding képes kliens és egyéb nyalánkságok?

(#125036) szabogabor10 válasza PBA (#125035) üzenetére


szabogabor10
veterán

Arra gondolt, hogy mire itt HEVC lesz minden csati, nyugaton már elavult lesz. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#125037) #46824192 válasza PBA (#125035) üzenetére


#46824192
törölt tag

Sokkal több értelme van újratömni ,mint egy kevert rendszert használni. A h264 forrás minőségbe a jól konfigurált HEVC encoder nem fog beleszólni. De ez max akkor jöhet szóba ha végleg kikopnak a jelenlegi boxok. Talán 4-5 éves tervbe ezt el is tudom képzelni. Nem fognak vele kapkodni, hiszen a pénzügyi számok ezzel a minőséggel is rendben vannak.

Egyébként arra gondoltam amit szabogabor10 írt.

(#125038) PBA válasza szabogabor10 (#125036) üzenetére


PBA
aktív tag

Jah, így már értem. :) Simán lehet!

(#125039) PBA válasza #46824192 (#125037) üzenetére


PBA
aktív tag

Ebben nem feltétlenül értek egyet, minden egyes tömörítés további minőségromlást eredményez. Persze van az a bitráta, aminél ez nem jön ki, csak hát... amíg van hálózati kapacitás a H264-re, addig nem fogják erőltetni a HEVC-et.

(#125040) poli27 válasza Kaba (#125015) üzenetére


poli27
veterán

Nem megy adapterrel.... nincs 4/3 keparany....

(#125041) madagaszkar válasza kopa1 (#125030) üzenetére


madagaszkar
tag

Üdv!
Szerinted erre a vonalra kapok 3 STB-t, mert csak akkor váltok, ha igen.
Annak idején amikor IPTV-re váltottam, 2 STB-t szerettem volna, a nyilvántartás szerint viszont a címemen csak 20/1-es net volt elérhető 1 STB-al. Ami persze nem fedte a valóságot. Nagy nehezen sikerült rávennem az ügyfeles hölgyet, hogy kapcsoljon egy műszakis kollégát, akivel sikerült beszélnem és megerősített abban, hogy akár 3 STB is kiadható 1SD+2HD-val, a vonali adataim alapján. Elvégre azért lett a bonding is bekötve, hogy ne legyenek sávszél gondok. Azóta már beköttettem a 3. STB-t is, gond nélkül használom 1SD+ 2HD kiosztással úgy, hogy két egyetemista gyerekem is online oktatásban otthon tanul. Sőt még az internet sebességemen is emeltek, ami a vonali adataimon is látszik.

[ Szerkesztve ]

(#125042) Kaba válasza poli27 (#125040) üzenetére


Kaba
veterán

Az adapter a hdmi/scart átalakításra értendő,mivel az új boxon már nincsen scart kimenet,így egy ilyen adaptert kényszerül vásárolni az akinek a tévéjén nincsen hdmi csak scart.

[ Szerkesztve ]

(#125043) zoli62 válasza kopa1 (#124924) üzenetére


zoli62
addikt

Árukapcsolás, hogy akinek eddig csak IPTV-je volt, annak most internetet is kell rendelni hozzá. (,ár ha tényleg így kell értelmezni azt, hogy internet is kell hozzá)

(#125044) Kaba válasza zoli62 (#125043) üzenetére


Kaba
veterán

Az ár az szinte ugyanaz,hogy csak tévét kérsz,vagy tv+ netet.
Online rendelésnél csak tv+ net rendelhető.Elvileg kérhetsz a 1414-n csak tévét is,de előbb nézd meg az árakat külön rendelve és együttesen.

[ Szerkesztve ]

(#125045) poli27 válasza Kaba (#125042) üzenetére


poli27
veterán

Akkor meg 1x... nincs 4/3 keparany a boxon.... kozepen egy vekony csik lesz csak a teven....

(#125046) zoli62 válasza szabogabor10 (#125010) üzenetére


zoli62
addikt

Vannak, akik már sok éve tesztelik.

(#125047) bopeti98 válasza patrikcoc (#125032) üzenetére


bopeti98
őstag

Ezt nem lehet Szereld magad opcióval kérni? Hogy kiküldik az új boxokat, bekötöm, a régieket meg visszaküldöm.

(#125048) zoli62 válasza DevKiller (#125022) üzenetére


zoli62
addikt

Ez sima árukapcsolás akkor, vagy csak nem akarják egyszerre ráengedni a hálózatra a csak IPTV előfizetőket.

(#125049) kopa1 válasza madagaszkar (#125041) üzenetére


kopa1
aktív tag

Simán, 3 box fog ezen menni :)

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

(#125050) kopa1 válasza bopeti98 (#125047) üzenetére


kopa1
aktív tag

Még nincs Szereld Magad folyamat hozzá

"a kommentek mindennemű egyezése a valósággal csupán a véletlen műve..."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.