Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:53:21

LOGOUT.hu

Telekom (vezetékes telefon, IP / kábel / műholdas TV, xDSL / kábel / optinet)

Figyelem! Fontos!
Felhívnánk mindenki figyelmét, hogy, aki hatósági karanténban vagy önkéntes karanténban van, esetleg beteg, köhög, lázas stb, annál sem a hibajavítás, sem a létesítés nem fog megtörténni, hanem halasztásra kerülnek!
Kérlek titeket, csak akkor hívjátok a szerelőket ha tényleg semmi bajotok nincs (bár ez sem garancia semmire)!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151001) yogibear válasza patrikcoc (#150993) üzenetére


yogibear
addikt

Nem azt írtad nemrég, hogy visszakaptad a régi IPTV-s boxot a droidos helyett?

Szia, nekem múlt héten adták vissza az IPTV-t 2 év androidos szenvedés után

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#151002) patrikcoc válasza yogibear (#151001) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Kb 2 hétig voltak, utána olvastam a tapasztalatokat az új boxról, ezért kértem őket :)

(#151003) yogibear válasza patrikcoc (#151002) üzenetére


yogibear
addikt

:))
Kár, hogy a régi droidost nem cserélik az újabbra...
Mert a 2.0.555-tel is vannak macerái a réginek (én még azt kaptam)... amiket én még megoldok de idősebbeknek nem merném odaadni... mert hogy miért karikázik és nem tölti be a tv adást, meg ilyenek...
Kb két pozitívuma van a réginek, nem kell külön droid box a videók lejátszásához és nem kell a kamera apphoz sem...
Kár hogy a különféle ajánlatok meg filmkölcsönzés meg a többi xarság benne az első és nem az, hogy tv-zni lehessen mindenféle újra ki-bekapcsolás nélkül elsőre és ne csak a karika pörögjön, míg meg nem unom és újra nem indítom...
A box saját hangereje is katasztrófa, mellé jön amikor az adásé is eleve halk, mint pl most az M4sport, miközben az eurosport meg üvölt hozzá képest ugyanazon a beállításon...
Ha meg feltolom a tv saját hangerejét, akkor a box bekapcsoláskor olyan lassan vált át dvb-c -ről hdmi-re, hogy pár másodpercig üvölt a tv... Miközben egy régi H96 box pillanat alatt átvált hdmi-re, a dvb-c -nek a tv-n betöltenie sincs ideje...

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#151004) patrikcoc válasza yogibear (#151003) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Jelentsd be hibára, úgy elvileg lecserélik, mert nem fogják tudni megoldani.

(#151005) csanalaci


csanalaci
csendes tag

Sziasztok !

Szombaton belátogattam egy Miskolci ügyfélszolgálati irodába. Bár ne tettem volna...
Azt szerettem volna megtudni, hogy miután lejárt a hűségem az otthoni csomagokra, van-e lehetőségem új tipusú boxokat kapni. Az ügyintéző azt sem értette, mi az, hogy Android rendszerű TV box ! Persze amíg velem beszélt, a telefonján chetelt... Elmagyaráztam neki, hogy elvileg már az új boxokat adják új előfizetéshez is, mi lenne, ha meghosszabítanám a mostanit, vagy kötnék újat... Nem értette a kérdést sem, szerinte semmi változás nem lenne az én esetemben. Persze fél óra sorban állás után...
Akinek sikerült a boxokat kicseréltetnie, hogyan csinálta ?

(#151006) kakuk.tamas válasza csanalaci (#151005) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Mond, hogy sz@r. :DDD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#151007) RVR400 válasza kakuk.tamas (#151006) üzenetére


RVR400
veterán

Mióta adják az újat? Nekem 3 hete még a régit régire cserélték.

(#151008) yogibear válasza RVR400 (#151007) üzenetére


yogibear
addikt

[link]

Amíg van elfekvőben régi, biztos azokat szórják ki előbb...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#151009) villamos


villamos
őstag

Gondolom olyan viszont nincs, hogy vegyesen droidos, meg sima box. A három közül az egyik tégla lett, ahelyett lehetne esetleg másik, (nem érvágás, mert csak kettőt használunk) ki lehetne majd próbálni ezt az új boxot...

Szép álmokat csillagom! És amíg te csicsikálsz, én hozok neked egy... LÁNGSZÓRÓT TAKAROGGYÁ!

(#151010) molnarpeter válasza csanalaci (#151005) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lejárat idején IPTV szolgáltatást felmondod, aztán 1414, újra megrendel, szereld magad módon.

(#151011) 7Sony7


7Sony7
addikt

Sziasztok. Ma hívott egy telekomos ügyintéző, hogy szeretném-e kicserélni a tv boxokat androidra? Mondott pár infót róla, de gondoltam utánanézek, mielőtt válaszolok neki.
Viszont a Telekom honlapján nem találom, hol kell ezt keresni?
Vagy ha tud valaki infót róla, megköszönném.

-

(#151012) AnonymusX válasza 7Sony7 (#151011) üzenetére


AnonymusX
senior tag

Szia!

Itt találod a bemutatót.

Ha itt a fórumban visszaolvasol, megannyi tapasztalatot találsz az eszközzel kapcsolatban (nyilvánosan 2021 tavaszától elérhető). Épp most kerül forgalomba egy hardveresen újabb változat, aminek hibáiról és javításairól itt egy kis összefoglaló patrikcoc jóvoltából.

[ Szerkesztve ]

(#151013) 7Sony7 válasza AnonymusX (#151012) üzenetére


7Sony7
addikt

Köszönöm! :R

-

(#151014) yogibear válasza patrikcoc (#151004) üzenetére


yogibear
addikt

Ezt a neten találtam, kurkászás közben:

Szabi Outlaw 3 hónapja

Üdv!
Megoldás a Telekom, smart boxot hasznalóknak!
Beállítások/Android Tv beállítások/Eszközbeallitasok/Névjegy/itt lap aljan Build-ra nyomj 5x ok gombot ( fejlesztői menü láthatóvá válik) látni fogsz erről értesítést tv alján közepén.
Ha ez megvan sorban ezeket kapcsold ki.
-Ablak animáció tempója KI.
-Atűnési animáció tempója KI.
-Animació tempója KI.
-Törölje a tevékenységeket
Tevékenység törlése,amint elhagyjak azokat: BE.
-Hirfolyamat -korlatozas (* helyesen: háttérfolyamat korlátozás)
Allísd: Legfeljebb 1 folyamatra.
Indísd újra a boxot.
Megjegyzés: Ezek a lépések minimális javítanak a sebességen ( de szoftveres frissítés soha nem lesz erre, hiszen egy alacsony specifikációval rendelkező box ( olcsó kínai sz@r) amiért fizetünk havi 1000ft/db bérleti díjat) A szoftverek specifikus igénye nap mint nap nő ezért új újabb szoftverek csak lassítani fogják ezt a fapados hardverrel felszerelt dobozt.
Szóval csodát ne várjatok főleg a Telekomtól. Az altalam írt lépések segithetnek gyorasabba tenni és megszűnik a műsorokban a dupla címek hibája is, amikor 2 híradó jön egymás után pl.

Megcsináltam amiket leírt és a következőre jutott vele a smart box (még a régi, SDMC, 2.0.555 verziós):
Teljes áramtalanítás után is (kb 5 perc) meg simán csak kikapcsolva és visszakapcsolva...

- Elsőre karikázik ugyan kicsit, de aztán beadja a tv-t, nem ragad be a karikázás és nem kell miatta újraindítani a boxot...
- A home gombra viszont beadja ugyan a főoldalt de azonnal ugrik is vissza a tv adásra...
- Cserébe a video gombra nyomva bejön a főoldal és meg is marad, lehet használni...

megszűnik a műsorokban a dupla címek hibája is, amikor 2 híradó jön egymás után pl.

És ez is "meggyógyult"...

Ha a menüben letiltom a fejlesztői beállításokat, minden visszatér a régibe...
Ha újra aktiválom, a fentieket újra be kell állítani...

[ Szerkesztve ]

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#151015) patrikcoc válasza yogibear (#151014) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Az animációkat én 0.5-re szoktam rakni, már az is sokkal jobb mint az alap. A háttérfolyamat-korlátozás nem tudom jó ötlet-e, ugye megy alapból a launcher és a TV app is, így szerintem nem tud futni az apps updater agent a háttérben (nem frissülnek a T-s appok).
"megszűnik a műsorokban a dupla címek hibája is, amikor 2 híradó jön egymás után pl."
Ez engem is zavart a régi verzióban, meg olyan is volt amikor csak a jelenlegit írta ki.
Az új 2.0.633-ban meg egy idő után "elfelejti" lefrissíteni az EPG-t, nekem kell manuálisan az oldalra nyíllal...
Ez van amikor nem frissít, ilyenkor ha lemegy a jelenlegi műsor már teljesen üres lesz, és jön az összeomlás csatornaváltáskor...
Ez meg a normális működés:


De olyat is szokott, hogy az alső idővonalat nem írja, ilyenkor csatornaváltáskor nem vált át, csak behozza az EPG infót.

[ Szerkesztve ]

(#151016) Taci válasza patrikcoc (#151015) üzenetére


Taci
addikt

Továbbra sem értem, miért annyira lehetelen számukra legalább az alap funkciók kipróbálása és bugtalanítása. Ha én így (nem) végezném a munkámat, már rég repültem volna...

(#151017) majer_balint


majer_balint
tag

Sziasztok!

Nemrégiben volt nálam egy kis villám okozta probléma, ami miatt a szolgáltató eszközét cseréltték sagemről kaonra..

Azóta sajna nem érem el kívülről a kamerákat pl, a többi nem lényeges, mert ha meg van oldva ez, menni fog minden más is, távasztal...stb :)

Kérdés, mit kellene beállítanom, hogy a régi állapot működjön ? Van egy mikrotik routerem az eszköz mögött (kaon ip 0.1 és mikrotik router 1.1-en csücsül). Van ip tv szolgáltatásom is.

Nyilván, mikrotiken nem változott semmi, így a telekom eszközén kéne állítani valamit, kérdés mit. Ötleteket szívesen várok :)

DMZ bekapcsolva a telekom eszközön. UPnP be és kikapcsolás nem segített.

(#151018) Dave1984 válasza kakuk.tamas (#150998) üzenetére


Dave1984
őstag

Hogy lehet nálam csak fekete a képernyő?
Lehet mert csak full hd tvm van, és azért nem jelenik meg?Optika van legnagyobb Tv csomag.

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#151019) kali válasza Dave1984 (#151018) üzenetére


kali
legenda

Így igaz, nem támogatja a tévéd.

(#151020) Migiri85


Migiri85
kezdő

Sziasztok, Vácon használ valaki koaxos (1000/25)netet? Mi a véleménye róla? Stabil?
Köszönöm válaszaitokat!

(#151021) Dave1984 válasza Dave1984 (#151018) üzenetére


Dave1984
őstag

köszi :R

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#151022) Mano66 válasza Dave1984 (#151021) üzenetére


Mano66
senior tag

Nem semmi! Nagy arc vagy! Saját magadnak meg köszönted. Veregesd is vállon magad. :DD
Ui : Remélem érted az iróniát! :))

Rancilio Silvia, Mazzer Major (151C kés),Xiaomi Mi 10T 5G 6/128 , Synology DS218+,.

(#151023) taki01 válasza Migiri85 (#151020) üzenetére


taki01
őstag

Hello, ha jól láttam, akkor váci kábeltv-t vásárolták fel a Kalásznet (a Telekom csoport tagja) és modernizálták a hálózatot (Leirányba ED3.1 lett). Ha jól szegmentálták, akkor nem lehet baj belőle.

(#151024) Migiri85 válasza taki01 (#151023) üzenetére


Migiri85
kezdő

köszönöm szépen :R

(#151025) Schnorkel válasza majer_balint (#151017) üzenetére


Schnorkel
tag

Szerintem tedd DMZbe a mikrotik routert és port forward szabályokat állítsd be...

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#151026) Dave1984 válasza Mano66 (#151022) üzenetére


Dave1984
őstag

hjaj izé
@Kalinak persze :D :R

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#151027) majer_balint válasza Schnorkel (#151025) üzenetére


majer_balint
tag

dmz be van állítva, egy példát pl távasztalra írsz ennél a kaonos vacakra, kicsit másabb mint a többi volt eddig :D

(#151028) majer_balint válasza majer_balint (#151027) üzenetére


majer_balint
tag

[kép]
kaon router 192.168.0.1
mikrotik router 192.168.1.1
asztali gép 192.168.1.11
3389-es port

[ Szerkesztve ]

(#151029) Túzok22


Túzok22
aktív tag

Sziasztok.
Nálatok is döglődik a youtube? Nem tölt be rendesen és amikor el szeretnék indítani egy zenét, videót azt írja hogy hiba történt. Újraindítottam a modemet, routert, de ugyan az. Valószínűleg a Youtube-nál van valami gond.

[ Szerkesztve ]

(#151030) Lauda válasza Túzok22 (#151029) üzenetére


Lauda
félisten

Nálam hibátlan.

(#151031) Túzok22 válasza Lauda (#151030) üzenetére


Túzok22
aktív tag

Akkor nem értem. De most néztem még mobilneten is sz.r, úgyhogy biztos nem nálam van a gond.

(#151032) Marci112233 válasza Túzok22 (#151031) üzenetére


Marci112233
őstag

Nálam is simán megy, akármit indítok el, egyből elindul és tölt is folyamatosan. 1000/1000-es optikai netem van.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte B660 Gaming X DDR4, IntelCorei5 13600K/Arctic LF III 360,Kingston 4x8GB DDR4 3200MHz,MSI RTX 3070 Gaming X TRO,Samsung 970EVO Plus 500GB, Samsung 980 1TB SSD,Phanteks Eclipse P600S ,FSP Hydro G 650W

(#151033) Lauda válasza Túzok22 (#151031) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ha másnál jó, akkor nyilván nem a youtube rosszalkodik.

(#151034) snyper990 válasza Túzok22 (#151029) üzenetére


snyper990
őstag

Milyen eszközön? Milyen alkalmazással?
Mindenesetre egy alkalmazás cache-törléssel kezdenék

(#151035) Schnorkel válasza majer_balint (#151028) üzenetére


Schnorkel
tag

Bocsánat, ezen a képen hol kellene látni hogy állítottál be port forwardot? Itt inkább az látszik hogy nem...

Személyi edzőt keresel? tutitrener.hu

(#151036) dropi válasza yogibear (#151003) üzenetére


dropi
aktív tag

Cáfolnám. Én 15-én rendeltem a 2 meglévő mellé egy harmadikat és nekem mér az újat küldték. Ami vényévekkel gyorsabb mint az előző, bár nekem hiányzik a távirányítóról az Extrák gomb, amivel azonnal odalépsz a letöltött alkalmazásokhoz.
Plusz infó, más ügyből kifolyólag beszéltem a Telekommal, és panaszoltam, hogy egyet meglévő két régi és egy új helyett. Erre maga a csaj javasolta, hogy akkor szerinte úgy lehetne, hogy a két régit ő felveszi cserére, kicserélik, aztán az egyiket visszamondom. Szal nincs itt semmi szó új előfizu melle küldött új settopboxról. Bármit rendelsz, már az újat küldik.
De megéri siman, ég és föld a különbség.

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#151037) molnarpeter válasza dropi (#151036) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Viszont akkor az újon nincs csak HDMI, ugye? Gondok it a régebbi tv-t használókra.

(#151038) dropi válasza molnarpeter (#151037) üzenetére


dropi
aktív tag

Egyelőre ezt nem tudom megmondani, ha megnéztem, megírom. Viszon jó, hogy USB-C töltője van.

[ Szerkesztve ]

Philips 55OLED718/12 - Xbox Series X - Google Pixel 7 Pro - Xiaomi Watch S1 Active

(#151039) patrikcoc válasza molnarpeter (#151037) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Csak HDMI van rajta, viszont ehhez már hitelesített Premium High Speed HDMI kábelt adnak.

[ Szerkesztve ]

(#151040) boborján2 válasza dropi (#151038) üzenetére


boborján2
tag

Nem kötekedésből, de nem mindegy milyen a tápja?

Egyszer begudja az ember azt jónapot , úgy maradt évekig. (Legalábbis nálam)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#151041) kali válasza patrikcoc (#151039) üzenetére


kali
legenda

Az is haladás, mert amit korábban az Androidos boxhoz adtak, hát nem hibátlan, nálunk legalábbis...

(#151042) Rowan66


Rowan66
tag

Sziasztok!
Egy ideje nem tudtam belépni az email fiókomba, bejelentettem a hibát, megcsinálták. A régi leveleimet viszont nem látom, azt mondták, nekem kell beállítanom a szerveren valamit, hogy lássam. (A férjemmel beszéltek telefonon, ennyi ért ide hozzám :) ) Tudna valaki segíteni, hogy mit és hol kell pontosan beállítanom, hogy lássam az összes eddigi levelemet?

(#151043) patrikcoc válasza kali (#151041) üzenetére


patrikcoc
aktív tag

Milyen hibákat tapasztaltál a régi kábellel? Nálam Belkin HDMI 2.1-es kábellel van összekötve a box (régit is ezzel használtam, amit adtak túl rövid), a többi TV meg most az új kábelekkel, viszont a 480p, kifagyás/lassulás, hangcsúszás, random összeomlás a új boxra cserével oldódott csak meg (ebből gondolom, hogy az SDMC-s firmware okozta ezeket).
LED LG-vel a régi box elég változatos HDMI handshake hibákat produkált a legutóbbi FW frissítés után, néha villogó képpel indult, vagy csíkozott (ezeket mindig megoldotta a box restart). Ilyenkor általában a menüben HDCP 1.4-et írt a TV-re, de az auth 2.2 volt.
Mondjuk ennek az új boxnak meg az a szokása, hogy reboot közben mindig HDMI1-re vált valamiért, majd vissza HDMI3-ra amikor indul a TV-s app. :D

[ Szerkesztve ]

(#151044) snyper990 válasza Rowan66 (#151042) üzenetére


snyper990
őstag

Szia!
Weben lépsz be az email fiókodba?
Mert ha webmailen nem látod a leveleidet sehol, semmilyen „almappában”, akkor szerintem sanszos, hogy törlődtek...
Ha email klienst használsz, akkor nézd át a beállításait. Telekom honlapján biztos találsz hozzá hivatalos leírást, vagy ha használod a topik keresőjét, lehet, hogy itt is le lett már írva, hogyan kell.
A „megoldás” ilyesmire az, ha egyrészt rendszeresen készítesz biztonsági mentést legalább a fontos levelekről, másrészt meg az, hogy nem ISP-s emailszolgáltatást használsz...

(#151045) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!
Telekom androidTV távirányítón hogyan lehet kedvencek listába tenni a csatornákat :F

[ Szerkesztve ]

(#151046) Rowan66 válasza snyper990 (#151044) üzenetére


Rowan66
tag

a webmail telekom.hu-t használom. A telekomnál semmit nem találtam :) Ma 35 percig tartott mire felvették a hibát, nincs kevem mégegyszer ezt eljátszani :)) Mondtak valami olyasmit a férjemnek telefonon, hogy nekem kell a szerveren valamit átállítani, hogy letöltődjön, de én semmi ilyen beállítást nem találok.

(#151047) snyper990 válasza Rowan66 (#151046) üzenetére


snyper990
őstag

Hát, ha a webmail beállításai közt nem találsz ilyesmivel kapcsolatos beállítási lehetőséget, vagy nincs valami archívum mappa, ahova a régi levelek kerülnek, akkor túl sok mást nem tudsz beállítani, főleg nem magán a szerveren (jogosultság híján)...
Asztali email-klienssel esetleg még megpróbálhatod:
Levelezőprogramok beállításai rész
De még egyszer leírom, hogy ha a webmail felületén nem látod őket, akkor én nem látok rá nagy esélyt, hogy meglesznek azok az emailek...

(#151048) Nordik


Nordik
őstag

Otthoni szolgáltatások lemondása és az eszközök visszaadása hogyan történik? Üzletbe be sétálok vagy telefonon lehet intézni és postai úton feladni?

(#151049) yogibear válasza atika88 (#151045) üzenetére


yogibear
addikt

A Csatornáim menüpontban van lehetőséged megjelölni a kedvenc csatornáidat. A
Mutasd mindent gyűjtőpontra kattintva felsoroljuk a díjcsomagodban foglalt csatornáidat,
melyek mellett a szív ikonokat kell csak bekattintanod a kijelöléshez.
Ezek után lehetőséged van beállítani a Kedvenc csatornákra való szűrést, így a
műsorújságban már csak ezek a kiválasztott csatornák fognak megjelenni. A teljes
csatornakínálathoz vissza kell állítani az Összes csatorna szűrőt.

„Magyarországon analfabétizmus nincs! – Összeírva…”

(#151050) Rowan66 válasza snyper990 (#151047) üzenetére


Rowan66
tag

igen,ezt is néztem, itt sem mentem semmire, de azért köszönöm :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.